NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Meestgelezen Dagblad in Haarlem en Omstreken. Liefde en Haat. 20e Jaargang Dinsdag 21 April 1903. No. 6076 HAARLEM'S DAGBLAD Atoonnementsprlds Voor Haarlem per 3 maandenf 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden„1.65 Afzonderlijke nummers0.021/» Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37Vs de omstreken en franco per post. 0.45 Ad-vertentlën Van 15 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 1—5 regels f 0.75, elke regel meer f 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regel. Bureaux: Zuider Bultenspaarne No. 6, Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 122, Groote Houtstraat No. 55. Telefoonnummer 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. DirecteurJ. C. PEEREBOOM. ABroaaimantoxi en Advertemüêm worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers., Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. DU blad voraohljnt dagelijks, bahalve op Zon- on Foostdagonm Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de PuUidtê Etrangère G. L. BAVBE GoJOHN F. JONES, Succ., Parijs 3llns Faubourg Montmartre. Haarlem's Dagblad van 21 April bevat 0, a.: Uit Zuid-Afrika, De Macedoni sche kwostie, Rumoerige zitting in de Hongaarsche Kamer, Na de staking, Courses te Woestdnin. Officieele Berichten. ONTTREKKING VAN GROND AAN DEN OPENBAREN DIENST. BURGEMEESTER en WETHOU DERS van Haarlem, brengen ter al- gemeene kennis, dat aan den Raad der gemeente wordt voorgesteld, om aan den openbaren dienst te onttrek ken: Een gedeelte grond, liggende vóór het perceel No. 65 aan den Klei nen Houtweg. De stukken t& dezer zake betrek king hebbende, zullen mt ingang van heden gedurende acht dagen oer plaatselijke secretarie (7e Af deeling) ter inzage van een ieder zijn neder- gelegd. Haarlem, 18 April 1903. Burg en Weth. voornoemd, BOREEL. De Secretaris, PIJNACKER. Buitenlandsch Nieuws Zuid-Afrika. De aanwerving van Kaffers voor de Randmijnen neemt gestadig toe. Blijk baar drijft, na het mislukken van den oogst in vele streken, de nood de Kaf fers daarheen. In de kamer van mijn wezen heeft Farrar gezegd, dat er nu stellig duizend zwarten uit Britsch Centraal-Afrika komen en men een tweede duizend uit Duitseh Zuidwest- Af ri ka hoopt te krijgen. Ook is er kans, dat er op Madagaskar aangeworven mogen worden. Voorts zijn er agenten op weg naar Frnsch en Britsch Nigerië. George Albu heeft in de redevoering, welke hij te Johannesburg heeft gehou den en waarvan wij den hoofdinhoud reeds hebben meegedeeld, er tegen ge protesteerd, dat de Bloemfonteinsche bijeenkomst een beschermend recht van f 3.75 per kist dynamiet heeft vastge steld, waardoor de dynamietfabriek van de De Beers het oude monopolie overneemt. Van de twee spoorwegen, die de Chartered Company aan te leggen krijgt, naar het heet, is er een. die van Kimberley naar Klerksdorp. Het Nataüische regeeriugsblad kondigt aan dat met den 24sten dezeT de door- voerrechten in de kolonie verlaagd wor den van 3 tot 1 pot. Het Christelijk Schoolblad bevat een lijst van de nationale vrije scholen, die er op 1 dezer in Transvaal geopend zou den zijn. Het zijn er juist honderd, 18 dorpscholen en 82 wijkscholen, te za- men 3337 leerlingen. Verder kondigt het blad nog de opening van een twintig andere scholen aan. Oostenrijk-Hongarije, De Hongaarsche Kamer is Donderdag na een korte vacantie weer bijeengeko men en is dadelijk weer aan 'it vechten, geslagen. De Paaschdageu. hebben geen vrede tusschen de regeering en de op positie gebracht. Szell is vastbesloten te blijven op zijn standpunt, dat er een, maximum van concessies is gedaan en dat de .regeering niet zal capituleeren voor een minderheid van onafhankelij- ken. De 0nafhankelijkheidspartij harer zijds zal voor geen. middel terugdeinzen om intrekking der militaire wetten te krijgen; zij zal desnoods obstructie te gen de aanneming der begrooting voe ren en aldus een constitutioneel con flict uitlokken, den zg. ex lex-toestand, Er is dus een strijd op leven en dood tusschen regeering en onafhankelijk- héidspartij op banden. Laatstgenoemde heeft zich echter den .steun der katho lieke volkspartij zien ontvallen- nu zij den anticonisititutiomeelen weg op wil. In de zitting van Donderdag is het, gelijk gezegd, weer eens rumoerig toe gegaan, maar niet tengevolge van de militaire ontwerpen ditmaal, althans niet rechtstreeks. Het Oostenrijksche volkslied Gott erhait enz. was weer de twistappel. De zaak zat aldus: De com mandant van de cadettenschool te Fiinf- kirchen wilde zijn jongelui op eennatio. nailen feestdag dat volkslied laten zin gen. Een aantal weigerden en daarop werd het heele gezelschap disciplinair gestraft; drie jongelui, die blijkens een gehouden, onderzoek het geval aan de pers hadden -medegedeeld, werden weg gezonden. Deze gelegenheid om de' regeering een hak te zetten, Was voor de onafhan- kelijken veel te mooi om haar voorbij te laten gaan. En toen baron Fejerva- ry, de minister van landverdediging, op zijn beleenden hoogen, militairen toon de heeren te woord stond en 0. a. ver klaarde, dat „d.e jeugd bezoedeld werd" door de redevoeringen der oppositie, toen brak de storm los. Het lawaai was zoo groot, dat de voorzitter deze eerste zitting na het Paaschreces al dadelijk weer moest schorsen om stilte te krij gen. Dat belooft wat! Turkije. De Macedonische kwestie. Een dar Europee sche consuls te Sa. loniki heeft, volgens een bericht van het Reuter-bureau, op den llden de zer een, in slecht Grieksch geschre ven, document ontvangen, dat het werk moet zijn van een vroeger mede lid van het Bulgaarsche revolutio- naie comité. De schrijver verraadt in dit document alle plannen der in- surgenten. Hij beschrijft het bestuurs- stelsel, dat de Bulgaarsche henden nu reeds in Macedonië hebben ingevoerd. Voorts maakt hij daarin allerlei bio grafische aanteekeningen over die lei ders en eene naamlijst der leden van het Comité te Sofia en te Salo-niki o-penbaar en schildert de laatste ge vechten. Aan het stuk was een Bulgaarsch bankbiljet van frs. 50.waarde toe gevoegd. waarop vermeld st«nd, dat het na de bevrijding van Macedonië in goud zou worden betaalbaar ge steld. De gansche bevolking van Macedo- një is. volgens de opgaven van dij do cument. -met bét oog 00 de belastingen in drie klassen verdeeld. Deze drie klassen moeten zulke biljetten ten bedrage van 12 tot 600 gulden aanne men. Bij weigering, wordt door de co mités de doodstraf uitgesproken De briefwisseling tusschen de comités wordt door vrouwen onderhouden, die. zonder lastig gevallen te worden, dik wijls die Bulgaarsche grens overschrij den. Ongeveer 180 Macedonische of ficieren van het Bulgaarsche leger zijn reeds naar Macedonië vertrokken. Zij namen, meestal als pelgrims ver kleed, bun weg over den berg Athos. Velen van hen droegen brillen om zich onherkenbaar te maken. Des on danks werden zij wel eens door de grenswachtetr, die argwaan 'kregen, bestookt. Kooplieden, die met het overige Europa in handelsverkeer staan, wer den gedwongen om all-e soorten van krijgsvoorraad te importeeren. De ammunitie werd door de comités steeds onder den naam van „heilige reliquieën" ingevoerd. De douane-beambten toonden zich meermalen omkoopbaar In het geheel moeten, behalve groote hoeveelheden patronen, dynamiet en bommen, circa 120,000 geweren zijn ingevoerd. De schrijver gaat dan aldus voort: ,,D-e dag en het uur van den grooten. algemeenen opstand ziin bepaald, het wachtwoord uitgegeven en alles voor bereid. Zoodra de tijd zal zijn aange broken. zullen de talrijke Bulgaarsche spoorwegbeambten en arbeiders alle bruggen en tunnels in de lucht laten springen en de telegraaflijnen vernie len. Om de opmerkzaamheid der civiele en militaire autoriteiten af te leiden, zullen de comités in alle' steden van Macedonië gelijktijdig brandstichtin gen in grooten omvang doen plaats hebben. Deze brandstichtingen zul len met moord en plundering gepaard gaan". Als tijd voor het uitbreken van den opstand wordt het Grieksche Paasch-1 feest (19 April nieuwe stijl) opgegeven. 1 Waarschijnlijk had men den nacht van Goeden Vrijdag op het oog, of men dacht aan den avond van den eersten Paaschdag als wanneer de kerken met groote 'menschenmassa's gevuld zijn. Men hoopt, dat de hooge geestelijk heid de godsdienstige processies voor dezen keer zal verbieden. Intusschen worden de stedelijke wachten in alle plaatsen verdubbeld en patrouilleeren de gendarmes voortdurend door die straten. den te worden van het. binnenland. De toevoer van levensmiddelen zou dan alleen over zee kunnen plaats hebben. Volgens een telegram uit Oran aan de Patrie. hebben die Fransche troepen te Figuig een spion uit Marokko ge vat. die in een verhoor allerlei heeft losgelaten over groote plannen, die Boe Hamara in den zin zou hebben te genover' Frankrijk. De af deeling ja gers van Aïn Sefra. die dezer dagen aan de groote parade bij Algiers ter eere van den president der republiek had moeten deelnemen is op zijn standplaats gebleven. Wel zijn twee compagnieën uit Aïn Sefra vertrok ken. niet om parade te houden even wel. maar om dienst te doen in het uiterste Zuiden hij de Marokkaansche grens. Stadsnieuws. Marokko. Uit Madrid wordt aan de Temps ge meld. dat Spanje haar houding en haar gedragingen zal regelen naar de andere mogendheden, vooral Frank rijk en Engeland. Ondanks de voor dellen die die pretendent in den luat- sten tijd heeft behaald, schijnt geen der mogendheden tot dusverre neiging te gevoelen aan het verzoek van den pretendent te voldoen en de opstan delingen als oorlogvoerende partij aan te merken. "Spanje heeft echter het oog te houden op nog andere belan gen dan de andere mogendheden. Haar bezittingen aan de kust, Melilla en Ceuta loopen groot gevaar door de Riffkabylen. die zich bij den pre tendent hebben aangesloten afgesne- Haarlem, 20 April 1903. Stukken van den Gemeenteraad Naar aanleiding van een verzoek van D. de Boer en 46 anderen stellen B. en W. voor. aan de Zomervaart en Zomerstraat te doen aanbrengen een rij vlak van keien en een verhoogd voetpad langs de huizen en daarvoor een crediet te verleenen van 5850. Voorstel van B. en W. om een gouden en een zilveren medaille, ter gezamenlijke waarde van hoogstens f 60, beschikbaar te stellen voor den nationalen schietwedstrijd, eerstdaags te houden door de. afd. Haarlem van den Kon. Bond van Oud-onderofficie ren en de schietvereeniging Generaal Van Merlein. Voorstel van B. en W. tot herzie ning van de stratenplannen voor de gronden, omsloten door den Wagen-1 weg. de gemeentegrens tusschen Wa genweg en Leidschevaart. de Leidsche- vaart en den Raamsingel, en deze plannen voor zooveel noodig uit t© breiden. Voorstel van B. en W. om aan den aannemer J. F. Duin te verkoo- pen een gedeelte grond aan de Tem pelierstraat voor f 5 per vieTk. M. Voorstel van B. en W. om tot we. deropzegging aan G. J. Reus, scheep maker te Haarlem, voor f 2 te blijven verhuren het thans bij hem in gebruik zijnde gedeelte van een loods in den Veerpoïder. B. en W. stellen een rooilijn voor van het hek vóór de villa van den heer H. van Waanen aan den Kleinen Houtweg en geven in overweging een stukje grond daarvoor te verhuren, onder bijvoeging dat de Comm. van Openbare Werken wegens gevreesde versmalling van den w- geen grond wil afstaan. Weder in dienst gesteld. De seinhuiswachter Fibbe, welke dienst deed onder de kap. heeft gis terenmiddag 3 uur zijn gewone werk zaamheden weder hervat Pr 0 e f r i 11 e n. Hedenmorgen is met den uit 4 rijtuigen bestaan den Koninklijken trein welke Vrijdag j.l. door de firma Beynes aan de directie der H. IJ. S. M. werd afgeleverd, een proefrit gemaakt op het traject Haar lemDen Haag. Voor dezen eersten rit. welke met geringe snelheid moest gereden worden, was bepaald dat de trein te 9.47 v.m. van hier moest ve-r- trekken om te 2.25 weder te keeren. Voor den tweeden rit, welke met groote snelheid zal gereden worden, vertrekt de trein van hier te 6.50 n.m. en wordt te 8.58 terugverwacht. Zoo mogelijk zullen wij over deze zaak morgen nog een en ander trachten mede te d'eelen. Militair vertrek. Het escadron huzaren, hetwelk tijdens de spoorweg staking alhier»uit Venlo gedetacheerd was. is heden morgen 8 uur per ex- tra-trein naar zijn garnizoen terugge keerd'. Ontslagbrief stationsper- soneel. L.l. Zaterdag zijn aan de der tien' noodlottig cijfer? geschorste beambten der H. IJ. S. M.. welke aan het station alhier in verschillende functies dienst deden, hun ontslagbrief thuis gezonden, welke luidt als volgt.: ..Ik geef u hierbij kennis dat, daar gij het werk, dat door u op 6 en 7 April jl. werd gestaakt binnen den u gestel- den termijn niet hebt hervat Uw ver zoek om weder geplaatst te worden ook nadat hieromtrent het advies van uw onmiddellijken chef is ingewon nen niet kan worden ingewilligd." De Raad van Administratie, Het gedelegeerd lid' w. g. R. VAN HASSELT. Omtrent dit ontslag schrijft men ons nog het volgende: Onder deze slachtoffers komt 0. m. ook voor de rangeerder Blaas, welke voor eenigen tijd geleden zijn 25-jarig jubilé aan de maatschappij vierde, bij welke gelegenheid hij door den heer Sariemijn, inspecteur der H. IJ. S. M. alsmede door de heeren stationschef en onderstationschef en meerdere supe rieuren werd gekenschetst als een trouw werkman, een braaf huisvader, ja. Blaas werd toen door een zijner chefs gehuldigd als zijn goede leer meester en nu Bij de militaire a f d e e 1 i n g te Halfweg gedetacheerd, is de eerste luitenant De Koning als bevelvoerend officier vervangen door luitenont le Poole. De beperkte treinenloop kon gisteren (Zondag) vrijwel in de behoefte voorzien; slechts enkele trei nen waren overbezet en extra behoef den er op het traject Amsterdam Haarlem niet te rijden. Uit de Omstreken. Bloemendaal. Een jongen nit Haarlem, V. ge naamd. had Zondagmiddag in den Aerdenhout de onvoorzichtigheid een geladen pistool op een anderen jon gen af te schieten, waardoor deze ge kwetst werd. Na op het politiebureau te Overveen ondervraagd te zijn. is hij op vrije voeten gesteld. Hillegom. Gelijk we indertijd meldden was hier in beginsel besloten tot oprich ting van de vereeniging „Securitas". Dezer dagen kon men echter wat de bestuursaangelegenheden betreft, niet tot overeenstemmig geraken, het ge volg was. dat de vereeniging ontbon den werd. Het door den heer A. W. Ni eb er ding alhier nieuw te bouwen woonhuis Weevesteijnstraat is onder den kap ge bracht. Met den ouden sleur, om bij die gelegenheid bier. z.g pannen- bier te schenken, is door genoemden heer gebroken. In plaats van bier werd vleesch voor het huishouden ge geven, welk voorbeeld zeker navel- ging verdient. Door htt R.-K. Parochiaal Kerk bestuur is aangekocht de huize Schoonoord" met tuin. gelegen op den hoek van de Veenenburgerlaan, voor het stichten van een 2e R.-K. kerk. Zandvoort. Alhier is opgericht een strijkorkest onder den naam van „Zandvoortsch Strijkorkest", aanvankelijk met 8 le>- den. Als directeur zal optreden de heer Joh. M. Schouten uit Haarlem en het voorloopig bestuur is samengesteld uit de heeren Jb. Kollenberg, voorzit ter, en J. M. Heek JMzn.. secretaris.: Het huis in de Haltestraat, dat onlangs door de gemeente voor amotie is verkocht, is thans geheel gesloopt. De straat heeft daar een groote ver betering ondergaan en heeft aldaar thans een prachtige breedte. IJpolder. Meerdere landbouwers hebben, on gevraagd. het weekgeld der vaste ar beiders. f 7 a f 8 met vrije woning be dragende, met 0-50 per week ver hoogd. Key er wijk. In .Kennemerland" is door het win terweer der laatste. 14 dagen, maar vooral door de vorst der jongste nach ten veel schade aangericht in de bloembollenvelden en moestuinen Binnenland. Hofbericht. Zaterdagavond had op het Paleis het Loo het galadiner ten Hove plaats. Een extra-trein uit Den Haag bracht de gas ten aan te 5 uren en vertrok weder te 7.50; het vuurwerk ging niet door. Zon dag was Apeldoorn en Het Loo met vlaggen getooid. Het gemeentebestuur en de feestcommissie boden bloemstuk ken en gelukwenschen aan den Prins aan; het felicitatie-register werd druk geteekend. Het (geschenk van het jacht- departement aan den Prins bestaat uit eenige herten-geweien, het personeel der intendance bood bloemstukken aan de Koningin, den Prins en de Koningin moeder aan. Het hooge gezelschap ging gistermorgen ter kerke onder gehoor vain ds. Van Rhijn. Dr. Knyper en de intervienws. Men deelt van bevoegde zijde mede dat dr. Kuyper aan alle correspon denten van buitenlandsche bladen volstrekt elk interview geweigerd heeft. De heeren. die zich met intro ductie aanmeldden, zijn beleefd ont vangen, maar hun is terstond gezegd, dat van een interview geen sprake kon zijn. Jfc'«au 11 te ion. Vertaald v/it het BNGELSCH. 41. Aan haar linkerzijde, waar de mu- aien den ouden toren raakten, was een boschje van bloeiende heesters en daartusschen en de hooge muren was een schuilplaats viailig tegen alle onbescheiden blikken. Tusschen de klimrozen liep 'n geheel overwelfd pad. Aan het begin daar van srtond Dorothy en wachtte. De (minuten schenen haar uren toe. Nu en dan ritselde het klimop, zij schrok op bij dat geluid en ontdekte dan dat alleen maar een vogeltje heen en •weer gesprongen had in zijn schuil plaats tusschen de blaren. Haar zenu wen waren ten hoogste gespannen en ieder geluid, het fladderen van een vleermuis boven haar hoofd, het gonzen van een kevertje, bracht schrik en kwade voorteekens met zich, waarvan zij zich niet losrukken ■kon- Zouden zij nooit komen? Was er iets gebeurd, en zou toch alles in duigen vallen? Zij sloeg haar oogen op naar den hoogen, somberen toren. O, Kit mompelde zij, wat zal de- toekomst zijn? En nu werden haar gedachten af gebroken door een zwaar, schor ge luid, waarvan zij hevig ontstelde. Het was de groote gong op het bin nenplein, die ieder half uur zijn ge luid liet hooren, en het klonk door dringend in de avondstilte met een langen nagalm. Zij deinsde hij dat geluid achter uit in de schaduw; maar toen het eindelijk wegstierf en alles weer stil was, kwam zij naar, voren en toen werd zij twee donkere schaduwen gewaar in de deuropening van den toren. Zij waren geen tien passen van haar verwijderd, en buiten kwestie was het Maunsell. En die an dere lenige, lange gestalte? Die andere gestalte naast, hem, geheel gehuld in een grijze mantel en muts, die haar gelaat bedekte! Het was de vriendin, die God haar gezonden had tot hulp in den nood, en zij ging vol verlan gen naar hen toe. Goddank, dat ge gekomen zijt, zei ze; ik maakte mij al ongerust! ...Snel schoof Patience haar muts achteruit en nu zag Dorothy in de avondschemering een mooi gelaat, zoo wit als marmer, met vreemd schitterende groote oogen en een zachte, lieve stem, die echter van aandoening scheen te trillen, ant-j wootdde haar: Neen, jonkvrouw! maak u niet ongerust! Alles zal naar wensch gaan en alles is in orde! Maunsell noch Dorothy merkten de vreemde buiging in Patience's stem op bij de laatste woorden. Geen van beiden ook ontdekte den triomfante lijken glans in haar oogen; en Doro thy stak haar handen uit Miss Patience Burnside, niet waar. Hoe zal ik u genoeg dank zeg gen? Hoe kan ik het u ooit vergel den? Met moeite, die de duisternis alleen kon verbergen, nam Patience de uit gestoken handen aan, beantwoordde haar waitaien druk. en toen zich zachtkens losmakend, zei ze: Ja, ik ben Patience Burnside! Maar spreek tot mij niet over dank! Mijn vader en ik trachten slechts een schuLd terug te betalen. En nu, freule, moeten we van onzen tijd doo.p daden gebruik maken. Bij bet aanbreken van don dag gaan mijn vader en ik op reis naar Londen en... en... Sir Christopher kan veilig met ons reizen. Te middernacht zul len mijn vadler en ik aan gimdsche zijde in de bosschen zijn met twee paarden. In de plaats kan hij zich niet vergissen. Het is naast het boschje grootei iepeboomen, en zij wees met haar ringer de richting aan Sir Christopher moet zich daar bij ons voegen en eenmaal daar, dan is hij veilig. Ik zal aan den anderen kant van den muur op hem wachten, en hem dan brengen, waar de paar den staan. Als hij eenmaal van het grondgebied van Coombe Royal af is... En daar zit hem juist de kneep. Die laatste woorden werden door Maunsell gesproken, en toen het tweetal zich naar hejm keerde, ging hij voort: Er zal helderle maan zijn, en er wordt zorgvuldig wacht gehou den. Harden kan nu niet passeeren zonder gezien te worden en als zij hem eenmaal in het oog krijgen, dan zal er vervolging zijn! Maar Dorothy viel in de rede: Er is een middel om te maken dat nie mand hem ziet. Kom hier en volg mij. En zij keerde zich snel om liep langs het pad tusschen de h< ters. Zij sloeg weer rechtsaf en zoo liep zij het paadje langs, Maunsell steeds met gebogen hoofd, om de doornige takken boven zijn hoofd te vermijden. Soms scheen het, alsof zij steeds hetzelfde paadje op >qn neer liepen, maar eindelijk bereikten zij een gewelfde gang, uitgesneden in de reeds beschreven fantastische heg en zij liepen daarlangs. Nog eenige, stappen en zij wai^en achter het tuin huisje, hier bleef Dorothy staan. Hier, zei ze zacht fluisterend, is een poortje verborgen door klimop. De klimop is aan beide zijden van den muur zoo dik, dat het poortje onzichtbaar is, en tot nu toe heeft nog niemand het opgemerkt. Zie! Het is open! Zij deed de klimop op zij, terwijl ze sprak, en nu zagen zij een boogvormige opening in den muur, waarin juist een maai >on staan. Hierdoor kan hij gaan, zei ze; en hert. is nauwelijks honderd pas van de iepen af. Eén oogenblik! Die woorden kwa men van Maunsell en langzaam en behoedzaam liep hij de gang in. De bladen vieien over hem heen. Eén oogenblik van stilte, toen weer bla- deren-geritsel en alles was rustig. Hij onderzoekt het, fluisterde Patience, toen luisterden de twee vrouwen opmerkzaam, maar alles bleef stil. Dorothy ging vlak bij haar metgezellin staan, hunne oogen ont* moetten elkaar en Patience fluister^ de: Hij kan langs dozen weg ont snappen, wees gertist. En dat alles danken wij aan ui O, welke engel zendt u tot mij? en Dorothy legde haar hand op den schouder van Patience. Welke engeli? Eensiddering ging door het schuldige vrouwenhart. Zij trachtte den blik van Dorothy te be antwoorden, maar ze kon niet. Freule, ik wensch alleen maar een schuld te betalen; neen be dank mij niet! En zij deed een poging om terug te gaan, maar Dorothy liet haar niet los en trok Patience naar zich toe. O! zei ze; maar wat is u ove rigens aan gelegen? U zal hem red den voor mij; -en toen bief zij plotse ling kinderlijk haar gelaat op en zei: Kus mij Patience. Zij waren vlak bij elkaar. Onschul dige oogen keken schuldige aan oogen vol liefde en teederbeid ont moetten andere oogen vol bittere, on- uitwischbare haat. (Wordt

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 1