Looi- ei Mwrters Een Mb Jongen In Uniform. e KaerierLyi Populairs Itobéj Na de Staking. Amsterdamscfee Baan Gevestigd: 1G. ff. mffaiBren, ARTS, Biedt zich aan, DIENSTBODE. Boekhouden. Boekhouden. Winkelopstand. vrij Bovenhuis Gemeubeld Kwartier, Hedenavond Zondagmiddag 26 April 1903 Kindervoorstelling DE TOOYERRING. Tournee FRITS BOUWMEESTER. m* Woensdag 29 April 1903, Frou-Frou. Sociëteit „Vereeniging" Concert- enTooneelzaal „DE KROON". of 3 dagen de treinenloop wederom geheel als vroeger plaats hebben. Naar wij vernemen is in de kerk van de H. Jozef in de Jansstraat alhier, geplaatst het beeld van den Heiligen Antonius van Padua. ver vaardigd aan het atelier van den heer Maas. beeldhouwer alhier. Prot. Christ. Vereen. Men meldt ons nog dat vóór den aanvang der ver gadering (zie Tweede Blad) te acht uur een vergadering gehouden werd van de voorzitters der Chr. vereenigingen: Chr. Nat. Werkmansbond, R. K. Volksbond, Patrimonium en Maarten Luther, en de adviseer end a leden W. H. König en J. C. de Waal Malefijt. Er werd een be- middelingscomité opgericht voot de slachtoffers der staking. Er bestaat thans een Christelijke Ver- eaniging van Spoor- en Tramwegperso neel, een Prot. Christ. Timmerlieden- vereeniging, opgericht zal worden een Ch/rlst. Metaalbewerkers en metselaars- vereenigiTug, terwijl daarna een federa tief verband zal worden gevormd. Uit de Omstreken. Bloenaeudaal. Door eenige ingezetenen van Bloe- mendaai is een bedrag van f 143.50 bijeengebracht, het welk aan den Burgemeester, als hoofd van de poli tie, overhandigd is, en dat verdeeld zal worden onder dJe politieagenten, als belooning voo-r hun flinke houding in de stakingsdagen. Eerdaags wordt overgegaan tot 't sloopen van den rijkstolgaarderswo- ning aan den straatweg. Tot lid van het bestuur van den Schouwbroekerpolder_pnder deze ge meente is gekozen de heer C. H. van den Berg, alhier. Beanebroek. De veiling van bloembollen voor 't Krelagefondis heeft opgebracht de ka pitale som van f 628. De veiling bestond uit bloembolled gratis afgestaan door leden van de af deeling ..Bennebroek-Vogelenzang" der algemeene vereeng. voor Bloem bollencultuur. Een commissie heeft deze veiling georganiseerd en op veler sympathie mogen rekenen. Zand voort. De heer J. A. W. Hiebendaal, in specteur van politie alhier, hoopt 26 Mei a.s. den dag te herdenken,waar op hij voor 121 jaar als zoodanig be noemd werd. Tegen Maandag 27 April a.s. des avonds half 8 is eene openbare raads vergadering belegd. De agenda luidt: Ingekomen stukken en mededeelin- gen. Verordening op de heffing van eene belasting op publieke vermakelijkhe den, enz. Aanbieding gemeente-verislag 1902. die z. i. boven arrest de voorkeur ver diende, al was het dan ook waar, dat de gestrafte zelf voor de naleving had te zorgen. De degradatie van onderoffi cieren, invloed hebbende op het pen sioen en dus drukkend op vtouw en kind, werd mede door hem verdedigd, op ground vooral van den prevent!even invloed. Wat de gevodgen betrof, merkte hij op, dat de gedegradeerde later weer in zijn rang kon worden hersteld en dat de straf in elk geval niet zou worden toegepast, dan wanneer gebleken was dat de onderofficier of kOTporaad zijn rang onwaardig was geworden. Een beperkte herziening van het for meel recht, de rechtspleging, werd toe gezegd. Een algemeene herziening zou jaren vorderen. Wat het verbod betreft om buiten dienst do wapenen te dragen de Mi nister van Oorlog kwam te dezen aan zien de Regeeringscommissaris te hulp dat verbod was niet per se een straf want de geheele marine loopt ongewa pend. Een algemeens toepassing wilde de Min. niet: hij wilde het verbod voor namelijk als strafmiddel tegen degenen die misbruik maken van sterken drank. Nadat nog een aantal kleine ontwer pen zonder debat 's voorzitters hamer waren gepasseerd, ging de vergadering uiteen. Hofbericht. Heden dejeuneeren ten Paleize Het Loo die heeren die den nieuwen trein komen aanbieden, zijnde: voor bet Hollandsche Spoor mr. Weste/r- woudt, commissaris; W. baron Roëll, commissaris; de heer J A. Roessingh van Iterson. hoofdingenieur van trac tie; voor het Staatsspoor G. A. baron Tindal, commissaris; de heer I. P. Haagsma, hoofdingenieur van tractie. Beverwijk. Bij de alhier gehouden uitloting van aandeelen der geldleening primi tief groot f 135.000, ten laste der ge meente, zijn uitgeloot de nos. 52, 149 en 176. INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 30 cents per regel. De Kina is de basis van eene menigte toebereidingen geworden, maar niet een is er toe gekomen de goede naam der Echte Quina- L&roche te ontnemeD, die steeds de zenuwversterker bij uitnemend heid is die door de geneesheeren aan de zwakke en bloedarmoedige personen wordt voorgeschreven en wier s pij s verter in gs organen noodig hebben hersteld en versterkt te worden. De Qnina-Laroche het voorwerp lijnde van talrijke namakingen, is het volstrekt noodzakelijk in de Apotheken de Echte Quina-Laroche te eischen, eenvoudige of ijzer houdende voorzien van de hand- teekening Laroche en het adres, 20, rue desFossées Saint-Jacques Parijs. Binnenland. Kameroverzicht. De Eerste Kamer is tot nadere bijeen roeping uiteengegaan. Zij had, alvo- reins de militaire straf- en tuchtwetten af te doen, haar goedkeuring gehecht aan de overeenkomst met Venezuela om de Nederiandscheschuldvorderingen' door arbitrage te doen uitmaken. En zonder stemming keurde zij ook de militaire wetten goed. Had de Regeeringscommissaris, prof. v. d. Hoeven, in den loop van het debat hulde gebracht aan generaal Weitzel, die 17 jaren geleden het initiatief nam tot deze herziening, welverdiend was de hulde, aan het slot dier beraadslaging hem door den voorzitter gebracht. De vroegere wetboeken, zedde hij, waren niet meer in overeenstemming met onze begrippen. Daarom werd te meer ge waardeerd, dat de zoon van een mili tair, met een militair hart begaafd, twin tig jaren van zijn leven aan deze herzie ning had besteed. Deze woorden werden met applaus begroet en de Regeerings commissaris toonde zich daarvoor zeer gevoelig. Hij had, ter verdediging van de tucht wet. enkele opmerkingen slechts te be antwoorden. Zij betroffen de straf be staande in de verplichting om ten hoog ste twee uur voor het avondappèl in de kazerne of aan boord terug te zijn en Overstrooming. Men seint uit Schiedam aan het Hbld.: De Noordkethelpolder liggende tusschen Kethei en Delft, levert een treurigen aan blik op. Het is alsof men zich aan den Moerdijk bevindt, 't Is alles water wat men ziet. In de diaar aanwezige kade van de poldervaart is een gat geslagen, van 40 50 meter. De spoorbaan liep gisteravond ook gevaar door het daar tegen stroomende water, waarom hei noodig geoordeeld werd te halfzeven ongeveer de treinen slechts van enkel spoor te doen gebruik maken. Daar zich onder de spoorbaan aldaar 4 duikers bevinden, kon het water zich gedeeltelijk een weg banen. Het vee werd in veiligheid gebracht, enkele lamme ren verdronken. Door middel van de noodklok werden de inwoners van Ke thei opgeroepen de breuk te herstellen met zakken zand en grint. Een aak die daar toevallig lag, heeft men voor het gat gebracht, doch zij werd er tot op de helft doorgeslagen. De plaats des onheils was langs de gewone wegen niet te bereiken; daar men door het stroomende water werd tegengehouden en men geen onderscheid kon zien, tuisschen wegen en sloten. De school en de aldaar staande R. K. kerk zijn niet te naderen. Ook te Schiedam had men veel last van het water. Aan de Hoofdstraat kwam het tot op de straat, wat men nog nim mer had bijgewoond bij een noordoos- telijken wind. Spoorweg-enquête. De Staatscommissie voor de Spoor wegenquête is Vrijdagmiddag door den minister van waterstaat, handel en nijverheid, in zijn departement, geïn stalleerd. Utrecht. Bevorderd 'tot semi-arts: J. J. R. Moquette en P. H. E. Ver- berne. Bevorderd tot arts: M. Schreudier en A. v. d. Chys. Uit de Arbeiderswerefd binnenland. Het hoofdbestuur van het Alg. Ned. Werkliedenverbond heeft besloten de j aarlijksche algemeene vergadering, die uitgesteld was, thans op de beide Pinksterdagen te Rotterdam te hou den. Sport en Wedstrijden Haarlemsche Voetbalbond. De wedstrijd Haarlem IIIH. F. C. IV wordt Zondagmorgen 26 April om 10 uur op .Haarlem's" terrein gespeeld. Een oplichter Op aanwijziner van den tandarts Stark, wonende aan den Eendrachts- weg te Rotterdam, is door twee in specteurs van politie-titulair aange houden J. Fairkas, uit Budia-Pesth, zich uitgevende voor arts onder den naam \an dt Horn. dr. Ernst enz., die zich schuldig maakte aan oplich ting. door te zeggen goederen aan het station te hebben staan waarvoor hij geen invoerrecht kon betalen en op die manier dr. J. A. Guldenarm, wo nende aan den Coolsingel aldaar, voor f 10 had' opgelicht. Hij werd naar het politie-bureau aan de Witte de With straat overgebracht. Medie wordt hiL .verdacht schuldig te zijn can oplichting ten nadeele van professoren en doctoren te Leiden, Amsterdam en Utrecht Misdaad? Dinsdag 7 April is de veekooper J. Gierveld, uit Wierden, te Zwolle ge komen. met het doel, den volgenden dag de weekmarkt te bezoeken. Om 7 uur 's avonds is hij in het hotel ,,de Veelading", waar hij altijd logeerde, afgestapt, heeft tegen 10 uur gijn eten besteld en is daarna uit gegaan zonder weder te keeren. Óp het vermoeden dat G.. onder den invloed van sterken drank te dater zou zijn geraakt en verdronken, 'is de Willemsvaart herhaaldelijk afge- dregd, zonder resultaat. Van achte ren blijkt dat G. dien avond ruzie moet hebben gehad. De verdwenen e had ongeveer f 1800 bij zich toen hij zijn hotel verliet. De ongelukkige is 40 jaar, vader van zes kinderen en staaf heel guns tig bekend. De justitie doet onder zoek. Begrijpelijkerwijs" verkeert de familie in vreeselijke spanning. Yerdronken. Nabij de Hoornbrug te 's-Graven- hage 'is gistermiddag een schipper van zijn schuit in de Trekvaart ge vallen. Alle in het werk gestelde po gingen om den man te redden, mis lukten, zo'odat hij verdronk. Kerk en School. Ned. Herr. Kerk. Ds. A. Jentink te Rijp legt lo. Oc tober zijn bediening neer. Beroepen te Markelo ds. B. H. Gust te Kantens (Grom). Aangenomen het beroep te Klevers- kerke (ZeeL) door den heer L. Plette Jr., cand. te 'sGravenhage. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk Van ingezonden stukken, geplaatst o] niet geplaatst, wordt de copy den inzender niet teruggegeven. Den Vrienden van Zuid-Afrika! Het is mij een behoefte des harten, aan den vooravond van mijn terug keer naar Afrika eenige woorden tot afscheid en van innigen dank te richten, tot mijne vele vrienden. Per soonlijk hen allen bezoeken is mij he laas onmogelijk en zou zeker de twee jaren, die ik als banneling hier ver toefde met nog een jaar vermeerde ren. Hoe gaarne ik ook nog hen allen eens de hand zou willen drukken, zou het mij nog langer gescheiden hou den van mijne dierbaren in Zuid- Afrika, die nu reeds drie jaren ver langend naar mijne terugkomst uit zien. Dezen weg, dien de Redactie van dit blad mij wel zoo goed is open te stellen, leek mij dan ook de beste om allen te bereiken, die ik mijn in nigen dank wil betuigen, voor alles wat zij deden voor mijn arm volk en mij. In alle plaatsen, de ik in Nederland bezocbt in den tijd, dat ik hier ge dwongen was te verblijven, liet ik vrienden achter, die ik tot mijn laat- sten snik dankbaar zal blijven geden ken. Namen noemen van hen, die ons volk en mij zooveel goeds bewezen, is mij onmogelijk en houde men mij ten goede, dat ik deze woorden van dank en afscheid) richt tot hen, die ik saam vat in datgeen. wat zij door daden toonden, n.l. tot: de vrienden van Zuid-Afrika. Een woord van hartelijken dank past mij echter in het bijzonder aan de Regeerfng van dit land, waar ik gastvrijheid vond, verdier aan alle Comité's en vereenigingen, die den Afrikanen zooveel leniging in hun nen nood brachten als ook aan den Deutschen Buranhilfsbund en de Directie der Deutsche Ost-Afrika- Linie, die mij vrijen overtocht naar mijn vaderland schonk. Niet het minst aan het Chr. Nat. Boerencomi- té, dat mij in het Afrikaner Tehuis te Amsterdam vanaf mijn aankomst in Holland liefderijk opnam. En wanneer ik in Afrika terug zal zijn, geloof men mij, dat steeds mijne gedachten bij Holland zullen blijven en de hier gelegden band van vriend schap zal Wijken hecht en duurzaam te zijn. Daarom ontvangt allen nogmaals mijn fnbigen dank, voor wat gij reeds gedaan hebt voor ons volk en mij en houdt u overtuigd, dat eT duizenden in Zuid-Afrika zijn, die dankbaar den blik naar Holland rich ten voor ail het goede dat het gedaan heeft, nog doet en mogen wij hopen, voortdurend zal blijven doen aan den zwaar beproefden Afrikaner. Afscheid nemend van Holland, dat mij een twieede vaderlKnd is gewor den, roep ik u allen een hartelijk vaarwel toe, mocht het zijn een tot weerzien, zoo niet hier, dan toch hiernamaals. De Uwe, P. A. STEENEKAMP. de Hollandsche Spoorweg Maatschij. is gekozen, het gevraagde onderhoud met den heer Van Hasselt toegestaan. De besprekingen liepen over de moge lijkheid van wedei'-indienstneming van het ontslagen personeel. De heer Van Hosselt deelde der commissie mede, dat voor het mee- rendeed van het personeel nimmer kans zal bestaan weder bij de Maat schappij in dienst te komen, doch dat nog niet kan bepaald worden wie al en wie niet in aanmeriring komen. De zaak van hen, die in aanmer king komen, wordt aan een grondig onderzoek onderworpen. Het in Amsterdam wonend perso neel. dat eventueel weder tot den dienst zou worden toegelaten, aldus merkte de beer Van Hasselt op, zou in geen geval hier kunnen gevestigd blijven. Overwegingen van ernstigen aard hebben de Maatschappij geleid hiertoe te besluiten. De heer Van Hasselt gaf der com' missie den raad aan de ontslagenen mede te deelen, hun hoop niet op de Maatschappii te houwen, maar zoo ooedig mogelijk rich van een andere positie te voorzien. Van het ontslagen personeel, dat werkzaam is geweest in do Rietlan den. zouden weinigen meer in aan merking komen. Faillissementen. Uitgesproken Haarlem, 21 April. J. Karskens Fz.. te Zaandam, Rechter-comm." jhr. mr. R. de Mareesvan Swinderen Amsterdam22 April, S. B. Kok, winkelier 'in hoeden en petten aldaar, P. Calkoen, koopman en makelaar, voorh. firma P. en (L C. Calkoen, al daar. In beide faillissementen rech- ter-commissarismr. A_' Fentener van Vlissingen M. van Oorschot, (firma van Oor schot en Van Rutte) in wijnen en ge distilleerd, aldaar, rechtêr-commiss. als 'in de vorige faillissementen. Opgeheven A. M. W. H. Pruyn^ Je Amersfoort L. Spaans, fruithandelaar, te Bus- sum, G. H. Boon, te Watergraafsmeer. Definitieve surséance van betaling Verleend aan de 's Gravenhaagsche Pensionmaatschappij, directeur C. Krulder.(Stct.) Leger en Vloot. Vollgens inlichtingen die wij gisteren van goede zijde ontvingen, bedroeg het aantal werklieden, die wegens de ge beurtenissen der laatste weken buiten werk zijn, te Amsterdam 650, met onge veer 1300 vrouwen en kinderen. Van wege verschillende vereenigingen enz. is hun na 2^ week gemis van verdienste, ongeveer 6 per gezin als ondersteuning uitgekeerd. (Hbl.). Door den Nat. Vrouwenraad is een manifest verspreid, gericht aan de Ne- derlandsche werkgevers. Zonder een oordeel te kunnen uit spreken, noch over H besluit door de werkgevers genomen., om de stakenden na het verstrijken van een zekeren ter mijn te ontslaan, noch over de feiten die daartoe aanleiding gaven, veroorlooft de Vrouwenraad zich toch het volgende dringend in overweging te geven: Bedenkt hoe moeilijk 't is in tijden van zóo groote beroering koel van hoofd te blijven, kalm van geest; altijd te kun nen onderscheiden wijs beleid van dwa ling, recht van onrecht. Bedenkt hoe welwillende tegemoetko ming uwerzijds thans weldadige ont spanning kan brengen, veel misverstand en verbittering kan wegnemen. Denkt ook vooral aan de ellende die de vrouwen en kinderen dier mannen bedreigt, „Handelt zachtkens met hen". Neemt wie werken wil en op loyale wijze den arbeid hervatten wil, weer als arbeider op in uwe inrichtingen. Drie hoofdconducteurs dier S. S., se dert eenige dagen wedeT tijdelijk in» dienst genomen aan het station D.P. te Rotterdam, zijn nu finaal ontslagen, omdat van hen gebleken ds dat zij bij de staking eene hoofdrol hebben ge speeld. Aan het station D. P. ontbreken nu bij de S.S. in het geheel nog een 40 man. Gistermiddag wend aan de com missie, bestaande uit 5 personen, die l.L Dinsdag door de ontslagenen bij Door den minister van oorlog is de verbouwing en uitbreiding van de ka zerne te Leeuwarden gegund aan S. van der Zaag aldaar, voor 42.190. De kapt. J. H. van der Hegge Zij nen, van het 2e reg. inf. te 's-Herto- genbosch, wordt overgeplaatst bij 't reg. grenadiers en jagers. De le luits. C. E. M. de Bruijn en C. Sandt van Noóten, van het 3de reg. huzaren te 's-Gravemhage, wor den eerstdaags bevorderd tot ritmees ter. De le luit. J. F. den Ouden, van t 4e reg. inf., wordt 16 September werk zaam gesteld aan die Kon. mil. aca demie te Breda. De onlangs uit O.-I. teruggekeerde leluit. L. Levinson is ingedeeld bij't 4e reg. inf. De luit.-kol. W. A. F. de Meester, van den general en staf, hoofd dier lie afd. van het D. v. 0„ is tot com mandeur der Orde van het Zwaard, en de kapt. W. F. Pop, van den gene- ralen staf, leeraar bij de Hoogere Krijgsschool, tot ridder van die St. Olaf orde van Zweden en Noodwegen benoemd. Vervolg Stadsnieuws Naar wij uit goede bTon ver nemen is een loopemd gerucht als zou „De Wekker" ophouden te bestaan ge heel uit de lucht 'gegrepen. Burgerlijke Stand. BevaJLlen: 24 April. G. de Gruijter—de Verwit d. 25. E. van Koperen1de Groot. Overleden: 23 April. J, J. Junige, 5 m., z., OO'Stvest. 24. J. A. van den Haak 9 m., z., Burgwal. A. van Beest 40 j., de Wit- straat. E. Bonnema—Burry 29 j., KI. M argarethastr aat. BENNEBROEK. OndertrouwdH. Nieuwenhuizen en J. M. Lensen. ZANDVOORT 17—24 April 1903. Ondertrouwd1: P. Gestenhach en P. van Zadel. Getrouwd: Jb. Paap en W. C. de Wid. Bevallen: E. VisserZwemmer, cL Overleden: D. Koning, 6 w.; A. v. d. Mije. 21 jaar; H. Diependaal, 3d.; E. Koning, 14 m. door bemiddeling van de firma CLAA88KN en BETJN8. Gister. Bedm Td.2Unr Z1.2 5 Apr, Atchison Topeka, Comm.83Vig 83"/lfl 37Vi 371/j 348/g 341/^ Kansas City South307/8 30U/16 63S/4 53i/j 26 261/a 20l/2 211/2 291/4 291/4 711/4 717/s 4415/18 45*/4 58 573/4 318/4 311/2 92 9I8/4 28 281/2 415/» 411/a 147:6 145/4 368/a 361/. do. pref. Missouri Kansas Texas, Com. National R. R. of Mexico New-York Ontario Norfolk Western Rock Island Oy. 8outhern Pacific Southern Railways Union Pacific Wabash American Car New-Orleans R. Co. Steels Koninkl. Petroleum Maatsch. 492 Columbia311/4 3ii/8 Grand Trnnkof Canada20 20i/8 Advertontlën Den 9den Mei hopen onze 3 geliefde Ouders i i J. SNOEK I i en P. SCHOTANUS, I den dag te herdenken waarop K zij voor 25 jaar in den Echt k ij zijn verbonden. p fj Hun dankbare Kinderen If Voor de vele bewijzen van nïing, ontvangen bij het overlijden van mijn innig geliefden Echtgenoot, den heer E. A. KRUSEMAN, betuig ik, mede uit naam mijner kinderen, mijn hartelijken dank. Mevr. de Wed. E A. KRUSEMAN— LIERNUR. Haarlem, 25 April 1903. Het Comité ter uitreiking van ver snaperingen aan Politie en Land macht hier ter stede betuigt bij deze zijn welgemeenden dank voor de milde bijdragen, die het in d® Vorige weken, voor dit doel van de burgerij heeft mogen ontvangen. Ontvangen ïs, f 2066, uitgegeven aan versnaperingen f829.15, saldo f1236.85. Aangezien de ontvangsten verre de uitgaven hebben overtroffen, heeft het comité besloten het isaldo onder po litie en landmacht alhier te verdee- len. Het comité hoopt in den geest der gevers gehandeld te hebben. Mr. G. C. EVERWIJN LANGE. J. VAN GOGH. Jhr. P. QUARLES VAN UFFORD. C. A. SPRENGER. Mr. J. N. J." E. THIJSSEN. XUeverparkweg 3, Haarlem. Spreekuur alle werkdagen van 8—9 en 1—2 uur. TELEPHOONNUMMER 483. voor terstond of later, een net R.-K. MEISJE, liefst te Bloemeudaal of Overveen. Br. fr. No. 645 Boekh. P. STINS Pz., te Bloemendaail. Bekwame Strijksters gevraagd. JULIUS WULEU Co., Tervery Chem. Wasschery, m HELHBREKERSTEJ5G. Met 1 Mei wordt te Amsterdam gevraagd een flinke R. K. Zich aan te melden bij J. B. MÖLLER, Zijlstraat 53, Haarlem. Eene jonge dame goed bekend met enkel- en dubbel BOEK HOUDEN (gedipl.) en bekend met de schrijfmachine, zag zich gaarne op een kantoor geplaatst. Brieven onder No. 5635 bureau v/d blad. Iemand wenschte het Boekhou den te leeren, hij heeft slechts de avonduren disponibel. Brieven met inlichtingen onder no. 5636 aan het Bureau dezes. Bekwame gevraagd bij H. KONING Zoon. gevraagd voor het Kruideniersvak Adres: A. C. A. v. HEMERT, Kruisweg 41. Haarlem. TE KOOP aangeboden een Te bevragen Schagchelstraat 38 S P €1 E O In een net huisgezin liefst R.K. wordt plaatsing gezocht voor een kindje (Meisje) van drie maanden, goede verzorging vereischte. Br. met opgaaf van prijs per week bij den heer JOH. DE LIGT, Dorps plein, Zandvoort. £n heft centrum der stad zijn in een groot gebouw oja de Iste «er- dieping ruime kantoor lokalen te huur. Franco br. onder Ro. 5634 aan het bureau wan dit blad. te huur, met gas- en waterleiding, zonder keuken, in de Groote Hout straat, bevattende groote voorkamer en zijkamertje met flinke kasten, zolder enz. Te bevragen bij P. VAN THIEL, Groote Houtstraat 101. Gevraagd in de omtrek van Haar lem, een voor een familie van 5 personen en 2 dienstboden, van ongeveer 15 Juli tot ongeveer 1 September. Opgave van ligging en conditie's onder letters S. A. aan F. VAN ROSSEN, Boekhan delaar. Heerengracht 281, Amsterdam. sm&euïBMCüSE Schouwburg - Maatschappij Telefoon 579. Zaterdag 35 April 1903. Aanvang 7'/, uur, te 2 uur. van: Kinder-Operette in 4 Bedrijven, van Otto Ludwig. Uitgevoerd door 80 kinderen en een Kinderorkest onder leiding van Mevrouw HOPMAN KWAST. Balcon en Stalles f 1.50; 1ste Loge en Parterre 11.2de Log® f 0.60Gaanderij f 0.30. Kinderen betalen op alle rangen half geld. Zondag 26 April 1903. Beroemd Drama in 5 Bedrijven van Moreau. De beide rollen van Le Snrques en Dnbose zullen door den Heer FRITS BOUWMEESTER vervuld worden. Aanvang 8 uur. Balcon f 1,50; Stalles f 1.25; lste Loge f 1.Parterre f 0.75 2de Loge f 0.50; Gaanderij f 0.30, Konink. Tereeniging «HET NED. TOONEELd. Tooneelspel in 5 Bedrijven, van Henri Meilhac en Ludovic Halévy. Successtuk van Mevrouw MANN BOUWMEESTER. Aanvang 8 uur. Balcon f 2.Stalles f 1.75, le Loge f 1.50, Parterre f 1.25, 2de Loge f 1.Gaanderij f 0.40. Zondag 26 April 1903, 'savonds half acht te geven door de Typo- en Litli. Vereeniging „KUNST NA ARBEID", met medewerking van den Heer A. M. YRUGT. Opvoering van Jantje huilt en Jan lacht Operette in één bedrijf. Muziek van J. OFFENBACH. EITTBÉE 35 UEXT Zie groote aanplakbiljetten. DINSDAG 28 APRIL 1903 des avonds om 8 nur, te geven door: 1. Havelaars toespraak tot de Hoofden van Lebak. 2. Geschiedenis van Saidjah en Adinda. 3 De Kruissprook. Prijzen der plaatsen: Frontloge ƒ2Frontatoel 1.50, Stalles 1.25, Zijloge /l.Par terre 0.75. Plaatsbespreking Maandag en Dinsdag van 10=3 uur. (Ingang S medestraat).

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 2