r tfi IJmii Na de Staking. testmiJiiKsske Sssrs Faillissementen. Uitgesproken: Winschoten. 24 April. A de Roos, bakker te Alteveer (O.). Rechter-com- missaris inr. H. Hesse. Heer en veen, 24 April. J. Zijlstra, bakker te Bakhuizen. Rechter-com- inissaris nxr. H. E. van IJsendijk. 's Herfcogenhosch. 22 April. M. Bon- mans. landbouwer te Dennenburg bij Ravestein. Rechter-commissaris mr. F. X. Verheijen. 's-Her togenbo sch24 April. P. W. van Run. broodbakker te 's Hertoge-n- boscb. Reciiter-commisöaris jhr. mi'. F. X. Verheijen. Amsterdam. 24 April. De nalaten schap van Catharine Struyck, wedu we van H. Neubauer, laatst gewoond hebbende te Amsterdam en aldaar op 9 Maart 1903 overleden. Recliter-com- missaris mr. A. Fentener van Vlissin- gen. Sigismundis Batelt. bouwkundi ge, te Amsterdam. Rechter-commissa ris mr A. Fentener van Vlissingen. Arnliem. 22 April. D. v. d. Peppel, winkelier, te Wapeningen. Rechter commissaris mr. H. R. A. Boonen. Dordrecht, 25 April. J. M. A. Ballin- tijn, broodfabi-ikant, te Dordrecht. Rechter-commissaris ma-. G. Ribbius, Geëindigd: Johannes van Grafhorst, blik- en koperslager .te Haarlem; J. van'Arkel, te Amsterdam; Johann of Jan Mo- rawski. kleedermaker, gewoond heb bende te Utrecht, doch thans verblij vende in Duitschland. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of met geplaatst, wordt de copy den inzender niet teruggegeven. Geachte Redacteur! Zeker wilt U onderstaande wel in uwe kolommen plaatsen; tot verant woording van het Steun-comité, lui dende als volgt: De eerste lijst der ontvangsten was Zaterdag 18 April f 111.68; Zondag morgen 19 April f 152.72; van het Landelijk comité 191; totaal de som van f 455,40. De lijst der rechtheb benden op steun wees aan 377 ge huwden, 161 ongehuwden en 925 kin deren. Het Comité berekende dit, met een© kleine bijpassing, als volgt.: 377 gehuwden a 0.75: f 282.75; 161 on gehuwden a f 0.50: f 80.50; 925 kin deren a f 0.10: f 92.50; tótaal de som van f 455.75. Door de Kat o envareeniging werd ons dringend verzocht |e publiceeren hun afgestane kas, groot f 59.41-1,-; d.e Sociaal Democratische Arbeiders partij trok f 200 uit, <óoor dit doel. Vele booge bedragen kwamen ter onzer beschikking, waarvan wij Dins dag kennis zullen geven, zoodat het bedrag der uitkeeding veel hooger zal zijn. Het Plaatselijk Comité voor Steun der uitgestotenen, KLOEZEMAN. Mijnheer de Redacteur Beleefd verzoek ik u voor het on derstaande eenige plaatsruimte in uw blad, bij voorbaat mijn dank. In dezen tijd van agitatie in de gansche Nederlandsche vakbeweging is het. m.i. niet misplaatst eens te wij zen 'op den in sommige vakken be- staanden overmatigen arbeidsduur'. In vele vakken toch (speciaal in win kels) enz.) bestaat geen vastgesteld uur waarop de arbeid eindigt. Het personeel in zulke bedrijven is als di rect gevolg daarvan de dupe. Dat de bedienden maar al te zeer onder deze wanverhoudingen gebukt gaan en dit maar al te wel aan den lijve gevoe len, getuigen de comité's voor ver vroegde winkelsluiting in verschil lende plaatsen van ons land. Doch ook op particulier initiatief wordt door de belanghebbenden gewerkt voor een vastgesteld uniform-slui tingsuur. Hier wil ik even wijzen op de actie welke voor dit doel in liet Kappers- en barbiersbedrijf in ver schillende plaatsen is gevoerd. Zeer zeker zijn er weinig vakken waarin de arbeidstijd zoo overmatig lang is als in dit bedrijf. Niet te verwonde ren is het daarom dat er pogingen worden aangewend om daarin verbe tering aan te brengen. In vele plaat sen ó.a. te Amsterdam, Arnhem, Nij megen. Groningen, Zutphen enz. zijn de Kappers- en Barbierswinkels des avonds te 9 uur gesloten. Bevreem dend is het daarom dat te Haarlem, waar de plaatselijke gesteldheid het voeren van een dergelijke actie zoo veel kans van slagen aanbiedt, een dergelijke verbetering nog niet is in gevoerd. Waar de beoefenaren van dit vak gemiddeld 15 uur per dag werkzaam zijn en daarbij een eento nig en geestdoovend werk verrichten, is een actie voor vervroegde sluiting der zaken volkomen gemotiveerd. Het valt echter niat weg .te cijferen, dat het slagen van een dergelijke po ging voor een zeer groot deel van de medewerking van het publiek zal af hangen. Het is in aar al te waar. dat de willekeur van de clientèle het dik wijls onmogelijk maakt, dergelijke hervormingen in te voeren. Doch waar te Amsterdam en elders door 't publiek de actie voor vervroegde win kelsluiting krachtig werd gesteund, en het goed recht der beweging werd begrepen, geloof ik niet te veel te zeg gen dat ook te Haarlem de beoefena ren van het kappers- en barbiersbedrijf zich bij een eventueele poging om de 9uursluiting in te voeren, van de sympathie en medewerking van het publiek kunnen overtuigd houden. Het publiek kan en zal begrijpen, dat. ook zij recht hebben op lotsverbe tering. en zich daarom gaarne een kleine moeite willen getroosten om hen in de gelegenheid te stellen ook een weinig vrijen tijd voor zich te besteden. Hopende, mijnheer de Redacteur, voldoende te hebben toegelicht waar om een actie voor vervroegde win kelsluiting in het Kappers- en Bar biersbedrijf noodzakelijk is en hoe veel kans van slagen zij aanbiedt, verblijf ik, u nogmaals beleefd dan kend voor de opname, OPMERKER. Te Zwolle is een onderwijzer Westra, die opgewekt had tot staken bij de alge meens werkstaking, voorgedragen voor ontslag. Te Maastricht hebben B. en W. gew.eL I gerd verlof te vcrleenen voor het houden eeneir collecte, ten behoeve der uitgeslo. ten spoorwegarbeiders. Naar „Het N.iieuws" verneemt, hebben de directies der Spoorwegmaatschappij en van de Regeering de mededeeling ontvangen,/fat, indien personeel bij een der Rijkswerkinrichtingen no o dig blijkt, zij die door hen ontslagen zijn en' niet behoord hebben tot de leiders, aansto kers of opruiers der stakingen, en wier gedrag overigens niets te wenschen over. liet, en die tevens een goede gezond heid genieten, in verband met de aan spraken vain ^anderen, voor een plaat- in aanmerking zullen kunnen ko men. Bij hei Landelijk Comité tot ondersteu ning van de slachtoffers der algemeeme werkstaking iis tot nu toe binnengeko men 0764,37. De S, D. A. P. gaf o. a. 2000. Het hofodbestuur van den Bond van Orde van personeel in dienst der H. IJ. S. M. heeft onder meer aan het .gedelegeerd lid van den raad van ad ministratie den heer Van Hasselt een schrijven gericht, waarin hem dank wordt betuigd voor zijn. steun en voor de wijze waarop hij de trouw gebleven beambten in staat stelde in de kleine noodlen van het op sommige stations geïnterneerde personeel te kannen voorzien. Het hoofdbestuur zegt. dat deze medewerking er het hare toe zal bijdragen om d'e goede verstandhou ding tusschen personeel en directie, welke tech in de laatste weken reeds zeer versterkt werd, duurzaam te ma ken voor d'e toekomst. Uit Arnhem meldt men: Al3 gevolg van de staking moet hier ter stede aan 37 man van de H. IJ. S. M. en 56 van de S.S., zijnde 31 van tractie en 25 van mouvement, steun worden verleend. Het comité van steun, dat Woens dag 1.1. aan de personen, die op d'ien dag gewoon waren hun traktement te ontvangen, geen steun kon geven we gens geldgebrek, was gistermorgen bij machte aan alle personen ©en ze ker bedrag, men verneemt van ƒ4.50 uit te lceeren en ook die, welkeWoens- dag niets ontvingen, hebben dit be drag ontvangen. Wij vernemen, dat dit comité van steuai en het pas opgerichte burger comité met elkaar voeling houden en dat ook dit laatste reeds Diet uitkee- ringen is aangevangen. Door clie sa menwerking is het mogelijk geweest, dat aan de lieden met groote huisge zinnen een grooter bedrag dan bo vengenoemde f 4.50 kon gegeven wor den. Vier beambten van tractie der H. IJ. S. M. tie 's-Gravenhage, die voldoende kon den bewijzen dat zij eigenlijk tegen wil •en, dank aan de staking hadden deelge nomen, zijn door de directie in dienst teruggenomen. De commissies in de verschillende dis tricten. van Amsterdam, die zich ten doel steLlem den nood van de slachtoffers der spoorwegstaking te lenigen, door hei doen verschaffen van voedsel aan de-kin deren, zijn niet hunne taak reeds zoover gevorderd, dat reeds eenige honderden kinderen dagelijks in voldoende mate voedsel ontvangen. De kinderen van l tot 5 jaar of jonger kunnen echter niet worden gevoed, omdat men ze niet van de ouders kan verwijderen. Daar hier hulp dringend noodig is, hebben de se cretarissen met den aLgemeenen secre taris J. de Haas, Blasiusstraat 51, aan het hoofd, een beroep gedaan op de lief dadigheid, om hun levensmiddelen te zenden. De Handelsreizigers-vereen!ging „Am sterdam" heeft adhaesie betuigd aan het adres der I-Iandelsreizigers-vereeniging „Eendracht" te Rotterdam aan de diréc- tiën der s-p o or weg-ma atschapp ij en in zake het weder in dienst stellen van het oude personeel ter bevordering van den geregelden treinenloop, d'e provinciic bespelen'. Want de tea-, die bemerkte dat de zaken mis lie- ondervinding heeft het meer dan één pen. Vervolg Stadsnieuws Een Haurlemscii Tooneel gezelschap, onder leiding van Bouwmeester. Een redacteur van 't Handelsblad had een onderhoud met den heer Louis Bouwmeester en mocht van hem een en ander vernemen omtrent, zijn plannen voor de toekomst. Vooreerst blijft de tooneelafdeeling van bet ,,Amsterdamsch Lyrisch Too- neel tót het naderende einde van bet seizoen „en part age", voornamelijk in de provincie, waar vele schouw burgen worden gemaakt, doorspelen. Het nieuwe seizoen. 19031904, zal echter een nieuw gezelschap zien ge boren worden, althans de plannen daartoe, uitgegaan zijnde van den heer Bouwmeester, hebben reeds een zeer vasten vorm aangenomen, een gezelschap, staande onder uitsluiten de directie van Louis Bouwmeester zelf die van raden van beheer, ra den van directie, raden van advies, littéraire adviseurs en wat dies meer zij „den buik vol heeft" en waar van de zetel zal gevestigd zijn ie Haarlem. Reeds heeft zich daar ter stede uit invloedrijke ingezetenen en kunst vrienden een comité gevormd, dat het voor de nieuwe onderneming vast te zetten garantie-kapitaal zal bijeen brengen en op de voorstellingen van het „Haarlemsch Tooneelgezelschap, directie Louis Bouwmeester" abon nementen zal werven. Behalve geregelde wekelijksche voorstellingen in hen Haarlemschen schouwburg, zal het nieuwe gezel schap geregeld voorstellingen geven te Amsterdam en verder voornamelijk tooneeivereeniging geleerd, dat de verdiensten komen moeten uit de provincie. Over de samenstelling van zijn ge zelschap meende de heer Bouwmees ter zich nog niet te moeten uitlaten. Wel vernam de redacteur, dat de on derhandelingen met. verschillende ac teurs en actrices waarschijnlijk tot goede resultaten zullen leiden en dat uitteraaiid het nieuwe gezelschap voor een go,ed deel samengesteld zal zijn uit de tegenwoordige confraters en. consoróres van den lieer Bouw meester, laatstelijk aan het Lyrisch Toonesl verbonden. Zeer waarschijnlijk is het ook, dat de heer Frits Bouwmeester het Ylaamsche Tooneei zal veriaben en deelnemen in het gezelschap van zijn broeden Bedoeldie redacteur vernam nog <an den heer Bouwmeester, dat het uiteengaan van het Lyrisch Tooneei een reeds ter uitvoering gereed plan in duigen dieed vall'Ien volgens het welk hij zou optreden in het „König- liches Schauspielhaus" te Berlijn, voor welk optreden des Keizers goed keuring reeds verkregen was. De heer Bouwmeester hoopt nu echter het vol- ndo jaar met zijn eigen gezelschap Duijtschland's hoofdstad te kunnen bezoeken en daar ,,De Koopman" te spelen. Tot zoover de mededeeling in het Algemeen Handelsblad. Wij kunnen er alleen dit van zeg gen, dat op dlit moment de zaak nog in wijde zakken is. Een directe be spreking met den heer Bouwmeester hoeft nog niet plaats gehad de voorzitter' van het bestuur van' den Schouwburg in de Jansstraat, heeft alleen een zeer voorloopige bespre king gehad met derden. Wanneer wij dit op den voorgrond stellen, dan is daarmee natuurlijk niet gezegd, dat eerlang een soortgelijk plan niet totstand zou kunnen ko men. In dat geval komt Louis Bouw meester met zijn. geheele gezelschap, waarbij ook Julia Cuypers genoemd wordt. 1e Haarlem wonen en zou dan wellicht de kostelooze beschikking over den Schouwburg verkrijgen voor het houden der repetition. Dit is evenwel thans nog alles toe komstmuziek. De heer Bouwmeester is. om in tooneeltaal te spreken, ',met zijn clous te vroeg." Een onzer medewerkers had) een onderhoud met den heer Bouwmeester. Naar aanleiding daar van schrijft hij ons: Bouwmeester heeft goede herinne ringen aan Haarlem. Men denke slechts aan de schitte rende en vooral hartelijke wijze, waar op men hem hier ter siede heeft ge vierd ter gelegenheid van zijn jubi leum. Bouwmeester heeft echter ook goede verwachtingen van Haarlem. Dat be wijst zijn oprichting van liet Haar lemsch Tooneelgezelschap. Onze stad, toch al niet verstoken van kunstinstellingen, zal er dus in de toekomst een meer tellen, en eene van groote waarde. Haarlem heeft haar naam mogen schenken aan het tooneelgezelschap dat tot directeur en leider Nederland's eerste tooneelspe- ter zal hebben. ARes is nog niet geregeld aldus zeidie ons d:e heer Bouwmeester .Maar we zijn een goed) eind op weg. Op het oogenblik zijn liet. nog slechts finan- cieele overwegingen ai is slechts drie vierde van het garantie-kapitaal bij een, dat ik d;enk noodig te hebben, dan reeds ga ik in zee, en speel des noods morgen. Niet dat ik er bang voor ben dat de onderneming niet zal fleureeiren. Maar ik wil zekerheid hebben, speciaal voor mijn artisten. De zekerheid, de rust. waarmede zij dan kunnen werken, zal de onderne ming ten goede komen. Bouwmeester heeft de zekerheid dat zeer goede artisten, de eesrte in ver schillende genres, voor een engage ment bij zijn troep zijn te vinden. Wij j hebben niet. de vrijheid de namen te publiceeren die hij onder de roos aan ons meedeelde. Maar wii kunnen ver zekeren diat ze goed zijn. Alleen de naam van Frits Bouwmeester mag voorloopig bekend zijn. Men schuddie nu niet het hoofd, en zegge: een Tooneelgezelschap alleen voor Haarlem, zou dat wel gaan? Dit .'s ook in het geheel de bedoeling niet. Hier ter stede zal hoogstens één voorstelling per week worden gegeven, en ook in Amsterdam denkt Bouw meester niet verder te gaan. Want, zeide hij ons, de practïjk heeft mij an ders geleerd. Zie maar eens naar het Nedierlandsch Tooneei. Ook deze in stelling trekt haar voornaamste recet tes uit die provincie. Ik zal dus een geregelde touraée maken met mijn troep door het land Zoodra het fi nancieel gedeelte geheel en al verze kerd is, gaat mijn. secretaris de ron de doen om overal contracten af te sluiten voor het a.s. seizoen. Hier ter stede zal het gezelschap waarschijn lijk optreden in den Haarlemschen schouwburg, in de Jansstraat, maar ook hierover worden nog onderhan delingen gevoerd. Wat zal de aard der stukken zijn? vroegen wij dien heer Bouwmeester. En zijn antwoord luidde: Ik zal zoo veel mogelijk trachten de hand te leg gen op de nieuwe, moderne stukken. Zooveel mogelijk... want een schouw burgdirecteur die zijn vak goed ver staat. en rekening houdt met de eisclien van beurs en kunst, moet de twee uitersten weten te verbinden. Daarom zou het bijv. dwaas zijn te be ginnen met een stuk van Ibsen. Wel licht dat de schouwburg de eerste avonden vol zou zijn van nieuwsgie rigen en letterkundigen, die graag Bouwmeester's troep eens aan het werk zullen zien, maar wij moeten op het constante succes bedacht zijn. Welnu, wij nieenen dat de taak van directeur bij Bouwmeester in goede handen is. 't Is niet ieders werk dat geven wij toe maar Bouwmees ter heeft gedurende zijn kunstenaars loopbaan ook in dit opzicht veel rou tine opgedaan. Hij heeft vele fouten in beheer zien bedrijven en daarvan de schadelijke gevolgen waargenomen en ook... on dervonden. Het Lyrisch Tooneei zag zich kort geleden genoodzaakt de opera- en too- neel-afdeeling van elkaar te scheiden. Het deed dat op raad van Bouwmees- Sedert heeft hij de afgescheiden too neelafdeeling zoo goed als geleid zijn naam en kunde verschaften hem althans het zedelijk overwicht in deze helft van het Lyrische lichaam. Dat is reeds een goede leerschool voor het wachtend directeurschap Bovendien zal de naam van Bouw meester van Dollar tot Schelde bekend het zijn© tot het succes bijdragen. Bouwmeester heeft allen moed Steune Haarlem zijn streven! Op h o 1. Hedenmorgen sloeg een hit, gespannen voor een tent-wagen- tje, in de Groote Houtstraat op hol, doordat het dier schrok van het bre ken van de as der wagen. In woeste vaart rende het door de Groote Houtstraat, en over de Groote Markt de Smedestraat in, alwaar het tot staan werd gebracht. Be scherm feest. A.s. Zondag zal in de kerk van de H. Jozef in de Jansstraat alhier het beschermfeest van den 1-1. Jozef plechtig gevierd worden, is Avonds zal een solemneel Lof gehouden worden, waarbij de feestrede zal gehouden worden door den Eerw. Heer D. J. E. Zurlohe, ka pelaan van de St. Elisabethskerk al hier. De tramplannen in de Haar lemmermeer. De Kiesvereenigingen te Aalsmeer hebben een vergadering gehouden met het oog op de aanhan gige tramplannen. Men wil den Raad verzoeken voor onbepaalden tijd een rentegarantie te verleenen van f50.000 a 4 pet. Tot Eerelidbenoemd. In de Maandagavond gehouden bijeenkomst van de Liedertafel „Haarlem's Zang- genot" dir. de Heer N. II. Andriessen. is onze stadgenoote mej. S takman, pianiste, benoemd tot eerelid der ver- eeniging. Salaris regeling. In aanslui ting op ons bericht in het vorig num mer betreffende de verbetering der salarissen van onderwijzers aan de christelijke scholen der heeren Loran en van Dorp. kunnen wij thans nog het volgende mededeelen. Waren vroeger de maxima der sa larissen van de onderwijzers van die ■scholen f 650 en f 750 voor onderwij zers met hoofdacte, thans bij de nieuwe salarisregeling zijn de maxi ma gesteld op f700 voor onderwijzers 2e klasse, f900 voor onderwijzers le klasse en f1000 voor onderwijzers, plaatsvervangende hoofden. Bovendien ontvangt een gehuwd onderwijzer thans op 28-jarigen leef tijd en daarboven f50 extra, terwijl voor iedere bijacte f25 tot een maxi mum van f90 wordt toegekend. aan f 1.25 te komen dan aan een rijks daalder. Ook deze gemakkelijker te verkrij gen som kon niet worden verstrekt. (Historisch). De Haarlemsehe Handels- vereeniging zal den 6en Mei des avonds ten 8 uur har'e algemeen© jaarlijksche vergadering houden in het café Montagne. Terug garnizoen. Een 50-tal mariniers, thuis behoorende te Rot terdam, onder bevel van den detache- ments-conrmandant Spiegölberg, 2e luit, bij gemeld korps, hetwelk tijdens de Spoorwegstaking Te Den Helder was gedetacheerd, is heden te 12 uur per gewonen trein weer naai- haar, garnizoen teruggekeerd. Door G. A. van Campen al hier is appèl aangeteekend tegen het vonnis der Rechtbank alhier, waarbij hij is veroordeeld tot 6 maanden ge vangenisstraf wegens diefstal van 7 zakken anthraciiet. i j vonnis van de Arron- dissements Rechtbank alhier d.d. 28 April 1903 zijn in staat van faillisse ment verklaard lo. Hendrik van Waveren P.Hzn bloemkweeker te Hillegom; 2o. Jan Molenaar, schilder te Aals meer. In beide faillissementen rechter commissaris Jhr. Mr. R. de Marees van Swinderen. Uit de Omstreken. Oyerveen. Door Z. D. H. den bisschop van I-Iaariem is voor wijlen den heer G. Bijvoet als kerkmeester te Overveen benoemd de heer A. J. Bijvoet. De bloembollenveilingen zijn op 't oogenblik in vollen gang. Zooals ie voorzien was. zouden de bollen, na de verwoesting, die de vroege en streng invallende vorst in het najaar van 1902 erin gemaakt had, wel eehigszitis rijzen in prijs. Nu ech ter de bollen onder den hamer komen, zijn die prijzen echter veel hooger dan men aanvankelijk dacht. Voor bed den waarvoor verleden jaar bij de veiling van zeis tot twaalf gulden werd bedongen wordt nu van twintig tot dertig gulden betaald. Wie dus nogal gespaard is gebleven door de vorst en dus nogal wat te verkoopen neoft. maakt zeker een niet onaardige winst. Bij de firma J. K1 e i n m a n n Co. j alhier is verschenen een verzameling „Kijkjes in de bezittingen van de Bin- nenl. Exploitatie-Maatschappij van on roerende Goederen" alhier. Het is een aardig gebonden boeltje, vol afbeeldin gen en met een bijschrift van den daar toe zeker bij uitnemendheid bevoegden heer J. Craandijlt. Het werkje vangt aan met een repro ductie van een teeltening van Duin en Daal in 1800; daarop volgen niet minder dan vijf en dertig lichtdrukken van mooie plekjes uit het villapark Duin en Daal, zijn wondere hoeken en verge zichten, zijn sierlijke villa's en water partijen. Dan komen drie kijkjes op 't IClóver- park en evenveel van 't Klooster, waar onder een uit de achttiende eeuw toen 't Klooster nog een buitengoed was. Ver volgens een afbeelding van de Zwitser- sche boerderij en daarna de bekoorlijke Aeröerihout met vier afbeeldingen van sierlijke villa's en ten slotte acht van ge deelten van den alouden Hartenkamp onder Bennebroek, die door de Maat schappij nog niet in volledige exploiia- tie is gebracht. Keurige lichtdrukken zijn het, maar de druk van den tekst kon sierlijker zijn. Intussehen de plaatjes zijn voor het doel der Maatschappij, dat is: reclame voor hare bouwgronden te maken, de hoofd zaak. Wij hopen, dat zij ook hiervan succes zal beleven een eenigszins zelf zuchtige we-nsch tevens, omdat de toe neming van villa's om Haarlem hun altijd strekken moet tot bevordering van Haarlems bloei, die ons ter harte gaat. Brandje. In een woning in de Vo. elkoopsteeg brak hedenmorgen een schoorsteenbrandje uit. Met zout werd hetspoedig gedoofd. Overtreding hondenbelas ting. Tegen twee personen i's proces verbaal opgemaakt wegens het niet in de belasting aangeven van hunne hon den. Wegens overtreding der ar beidswet is procesverbaal opgemaakt tegen eene modiste. Bekeurd. Tegen een persoon is pro ces-verbaal opgemaakt, omdat zijn au tomobiel niet van een waarschuwings toestel was voorzien. Toenadering? Vier machinis ten en een stoker uit deze gemeente, welke zich ten tweeden male hadden gewend tot hun chef, den ingenieur Van Swieten, met verzoek weder in dienst der H. IJ. 8. M. te mogen te rugkomen, hebben een schrijven ont vangen, waarin wordt bericht, dat zij nogmaals door genoemden heer zul len worden gehoord. Ook hebben zich nog een poetser en ketelwasscher tot den heer v. S. ge wend, eveneens voor de tweede maal, hen is echter nog geen bericht ge worden. Een candidaa t-jn achinist te Den Haag wendde zich tot een der hoofdleiders der Spoorwegstaking, rn-et verzoek f 2.50 ter leen te krijgen voor achterstallige huishuur. Deze kon echter dit verzoek niet inwilli gen, doch gaf de raad dan maar met twee huishoudens één woning te be- Beverwijk. Het bouwen van 7 woonhuizen voor rekening van den heer II. Huigen is hij onderhandsche aanbesteding óp- gedragen aan den heer P. Kleerebe- zem alhier voor f5225. door bemiddeling van de firma OLAASSEN en BEDN8. Oister. Hed3o Mi.27Anr. D'.mjir. Atchison Topeka, Comm82y/ie 8U/g Denver Rio Grande 30sh S7ty4 Erie's 33t/s 33*/s Kansas City Sonth.30l/« 303/s do. pref.53 52*/! Missouri Kansas Texas, Com. 26'/io 255/? National R. R. of Mexico 20i/lG 21"/i6 New-York Ontario c 29 288/4 Norfolk <fe Western 711/4 71 Rock Island Cy. 447441/* Southern Pacific 57i/« 56s/* Southern Railways 31t/a 307/g Union Pacific 9Ois/)0 90°/g Wabash 28 271/2 American Car 41M/1(;417/S New-Orleans R. Co. 14s/g Steels 35 /F 351/. Koninkl. Petroleum Maatsch. 490 Columbia311/4 32s/* Grand Trunkof Canada..l97/8 Plet bouwen van een woon- en win kelhuis aan die Breestraat no. 92 voor rekening van de heeren Gebr. Meero ken. is opgedragen aan den heer H. W. Duin alhier voor f 15775. Haari emmermeer. Te Aalsmeer in een druk bezochte vergadering behouden van burgers van allerlei rang en stand, bijeengeroepen door de besturen dei-'drie kiesvereeni gingen, waarin met, algemeens stem men op één na de volgende motie is aangenomen: „De \ergadering van Aalsmeersc'he burgers, bijeengeroepen door de be sturen der drie kiesvereenigingen in zake de aanhangige spoortramplan- nem, waardeeernde den toegezegden financteelen steun in 1900 door den Raad der gemeente; evenwel van oordeel zijnde dat het hooge belang dat de gemeente heeft bij het tot stand konten daarvan, groo- ten steun wenschelijk maakt, geeft den raad in ernstige overweging een rente- garantie van 50.000 5. 4 pCt, 's jaars voor onbepaalden tijd te verleenen. En gaat over tot de orde van den dag". Telegrammen. HET KONINKLIJK ECHTPAAR OP REIS, BüCKEBURG, 28 April. (Reuter). Gis teravond kwam de groothertog van Wei- mar met zijne moeder aan. Bij het galadiner in het slot begroette de vorst zijne gasten, in het bijzonder de koningin van Nederland, en bracht hij een dronk uit op de koningin. Deze dankte en dronk op het welzijn der vorstin. DE VERKIEZINGEN IN SPANJE. MADRID, 27 April. (Reuter). De verga dering van den ministerraad is geëin digd; Silvela bevestigde dat bij den Ko ning de ciuaestie van vertrouwen had gesteld en dat deze het Kabinet had be vestigd. Het Ministerie zal zich dus aan het nieuwe Parlement voorstellen als dit definitief geconstitueerd zal zijn, DE ENGELSCHE MINISTER VAN LANDBOUW. LONDEN, 28 April. (Reuter). De minis ter van landbouw, voorzitter van den Board' of Agriculture, Robert William Hauburg, is hedenmorgen aan longont steking overleden. 372e Staatsloterij. Trekking van 28 April 1903. 4e Klasse, 2e Lijst. No. 13741 f 1000. No. 17685 400. ^No. i7i42 f 200. Nos. 7408, 12291, 18943, 14821 en 20274 ieder f 100. Prijzen van f 65. 54 3353 6163 954912535150S917964 99 3387 6175 9550125591518317971 1313135 6294 955112575 1519917989 13ó 3453Ö2S9 96531'2613 452(018014 224 3457 6307 95601264 8163941SU85 232 34746332 9637127231541U1S091 274 3626 6403 9793 12743 1.342418162 389 3556 6414 981912762 16627 1S193 423 3674 6405 984S1276 615671 18203 426 3588 6481 9388127641660418285 489 3607 6501 9972128131567818313 602 3612 655010O79128161568618341 582 3623 667010081128381573518442 6183602 658410114128721574618464 627 3682 660410261128981576118479 649 3786 677810273 1-29C0 15763 185-23 725 3788 6827 10284129261576518589 790 3842 «87910356130101683218606 8313843 688410383130231584418687 8413947 69-28104341312616916 18748 957 3962 694410452131721696018818 980 4057 6949 10537131821599318961 1093 4269 7011 1063813186 1607318974 1110 4-297 702910553132191610218097 11334396 703510562132381611519140 1158 4414 7072105931344016219 19195 1232 4415713510657 144841623219220 1262 4416 71421068313502 1623619300 1326 4419 716410686135061624619338 1332 4429 722810718136111631519346 14624552 7237 10729185201633919370 1496 4574 733310751135841636619486 15014621734510776156921637919489 1646 47l3 73561087913624 1633419531 1651 47-20 743010907 136421640219595 1682 4728 7561 1100218747 164389613 17334771776211072138-1816539 19624 1784478277641H33138131656819687 1867 4889 7827 111381884616588 19744 1906 4935 787011166138061669319778 20104946795611177138831660619789 2075 4949 79s911282139001664919S08 207950)5 8160 U29313905 lt06419841 2100 5095 820111412141701673619863 2123 5129 8324114431418916746 19879 2149 5134 836711652 U2371680319963 22U3 5194 8386 liöbO 142Ó916813 20031 2204 5242 8433110141434-116896 26054 2233 5256 8453116631437216927 2i 1088 2240 6-265 854711°98 1437 1707 4 20101 2360 5275 855711 '211438417218 20306 25105320866111741 144U51721320358 2565 6409 8661 11648144261725220412 259654528666119U8144471727520436 2643 5454 8758119331449317277 20464 2654 5478 879411968145521730320ÖU5 2683 6552 8874119691456317318 20528 268566858919120^31461717337 20672 2738 5646 8952120261462817362 20578 2866 56719018120451465617442 20640 2ö77 5692 9019120481465917626 2071 >7 29055717 9U55120o314743 7619 20740 2920 5736 9127120721479817657 20794 29335749913112226 H8641769620S29 3038 5776 91861226611886 17755 2( 1928 3165 5959 9187 12379149021776120996 3198 60-29 93721238014904 17779 3226 6083 9429124551494317791 32286140 9463124561497217801 33156151953912474 1498017824 3332 6166 9546125331501917906 Burgerlijke Stand. Bevallen. 26 April. J. Ruysde Graaff z. 27. M. A. Seutervan Dienhoven d. L. PluijboomTreffers d„ A. Fran senvan 't Vlie z., 26. M. E. Swartvan Hoof d. Overleden27 April. W. G. Hon- dius 7 j. z„ lordensstr. 28. N. de Jong, 43 j., Anegang. Marktnieuws. Haarlem, 27 April 1903. Artikelen. Aangevoerd. Verkocht. Prijs. Aardappelen 18 HL. 18 HL. 2—/ 3.50. Appelen 6 HL. 6 HL. 10.00. Bloemkool 200 stuks 200 stuks 20—30 ets. -wee Iimoiiuuiacus ccix yvouuig oc ue- HOOde 200 stuks 200 Stuks 6—8 CtS, trekken, er was toch gemaldielijker 1 NVorfelen 160 bos 160 bos 2030 ets. Geboren: MARTHA. AM ALIA, Dochter van P. H. CRAANDIJK en A. C. CRAANDIJK—SCHUIL. Heemstede, 27 April 1903. Heden overleed plotseling te Gorincheai tot onze diepe droefheid onze geliefde Broe der en Behuwdbroeder, de Heer HENDRIK BOS Azn. Dijkgraaf van den Alblas- serwaaid met Arkel beneden de Zouwe, in den ouderdom van ruim 62 jaar. K. BOS Azn. A. BOSReevurt, Overveen, 27 April 1903. Met hartelijker) dank aan de gevers wordt bericht, dat is)nge- komen een bodrag van -13X008'. Ter bespating kosten kan volledige lijst ingekomen gaven niet in alle bladen opgenomen worden. Men zie «Handelsblad, en «Tijd. van 20 April, diede lijst gratis opnamen. J. C. A. WEERTS, Burgemeester Velse

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 3