imsterdsmsehe Bssn Dankbetuiging. Dankbetuiging. NAAISTER. DAGMEID gevraagd. HuwoHjkm Huishoud- eu Industrieschool. REIZIGER, Hen Bronzeur. HH. Coiffeurs. Een Schoenmakers-aankomeling zou jaarlijks 85000 ponid sterling- ver dienen. d.i. 1 millioen 20 duizend gulden. Het hof van appèl vond haar bewering gegrond en kende haar 5000 pond sterling (160.000 per jaar toe. We moeten hieraan toevoegen, dat de heer Beecham eigenlijk onwaar heid spreekt door te zeggen, dat hij zelf zoo'n bedrag verdient. De cou ranten zijn de bron zijner kolossale inkomsten. 't Is immers alleen te danken aan zijn geregeld advertee- ren, dat zijn pillen zooveel afnemers vinden. Hij heeft trouwens zelf ver klaard, dat, evenals zijn vroegere collega Holloway, hij veel minder verkocht, als hij zijn advertentiën be perkte Een goed verstaander heeft slechts een half woord noodig-. De grootste locomotief. De grootste locomotief in Groot- Brittannië dleed deze week een «roef- rit op de Caledonianlijn. De machine weegt niet minder dan honderd tons en voert vijf ton kolen en vijfduizend gallons water -mede. Zij zal gebruikt wordlen voor de passagierstremen tusschen Glasgow en Perth, op weik gedeelte van de lijn de helling zeer steil is en de tremen, vooral in het zomerseizoen, zeer zwaar zijn. Zu.k een monster machine zou vijf en twin tig jaar' geleden een onmogelijkheid geweest zijn, maar nu, met de tegen woordige snelheid' der zwaarbeladen wagens zijn ze een noodzakelijkheid geworden. Opium schniven in Frankrijk De Fransche marine-dokter Bru- net vestigt er de aandacht op, dat het opium-schuiven in Frankrijk onrust barend toeneemt. Sedert vijftien jaar zijn de z.g. opium-salons te Mar seille en Toulon geregeld vermenig vuldigd. Beambten, officieren en ol- daten uit Indo-China waren de eer ste klanten, andere p%rsonen volgden uit nieuwsgierigheid! en tegenwoor dig hebben de demi-mondaine s 1 un eigen opium-salon. De opiumschuiver is evenals de morphinist, een prose lietenmak er. Hij ontvangt thuis, maakt het met elkaar kennis maken gemakkelijk en wijdt zijne vrienden en bekenden gaarne in wat betreft de genietingen van den opium slaap. Isitt alleen is hij gelukkig met imenschen samen te komen, die zijn smaak ote len, hij moedigt hen bovendien aan om opiumschuivers te worden, twij felaars overtuigt hij, onwetenden wijdt hij in en maakt aldus steeds nieuwe slachtoffers. In sommige Fransche families wiordt tegenwoor dig door alle genoodigden en familie leden opium gebruikt. Na het middageten geeft de vrouw des huizes het teelten en die aanwezi gen gaan naar het opiumsalon, waar de huisheer de pijpen kl'aar maakt. Dan schuiven dames en heeren bun opium tot den vroegen mobgen en drinken daarbij een kopje thee, j' list als in China. Men inviteert in Frank rijk tegenwoordig op 'n pijpje opium even goed als op 'n kopje thee. En de dames zijn daarbij even gaarne aanwezig als de heer'en. Een taaie Neper. E.en paar weken geledien werd te Mobile (Ver. Staten) een neger In og en droog -opgehangen. De man had iemand vermoord. Niet weinig waren de bewoners dep stad verwonderd toen ze eenige dagen na de terechtstelling denzelf den Jackson spring-lievend en m de beste gezondheid door Mobile's stra ten ze^en kuieren. De wetsdokter had, naar 't schijnt, den man te gauw voor dood ver klaard. Toen men hem van de nam, kwam hij langzaam bij en was binrnen een paar uur weer op streek. Hij moet verklaard hebben niets geen hinder te gevoelen van zijn ophan gen. De Couranten van de koningen Hoe de koningen op de hoogte ko men van de gebeurtenissen van den dag, wordt ons duidelijk, door wat een Enge-lsch tijdschrift daarover schrijft. Men begrijpt dat het voor de souvereinen moeilijk is alle cou ranten iederen dag te doorsnuffelen. De keizei- van Oostenrijk is aanspra kelijk voor de manier, waarop de re- geerende vorsten de nieuwtjes van den dag' vernemen. Dertig jaar geleden gaf hij last, dat hem iederen morgen een privaat-blad moest geleverd wor den. waarin uittreksels uit de voor naamste Oosteurijksche ochtendbladen waren opgenomen. Ieder gewichtig artikel wordt door een man van het vak bewerkt en dan op kleine vierkan te stukken papier geschreven, in een portefeuille gedaan en voor den keizer op zijn ontbijttafel gelegd Uitdruk kelijk heeft hij order gegeven. dat niets, wat hem zelf betreft, mag wor den overgeslagen, al is het nog zoo on aangenaam voor hem. Nu en dan be stelt hij liet een of ander blad, om te zien, of men niets voor hem heeft verborgen gehouden. Op deze wijze le zen de regeerende vorsten over het al gemeen de couranten. De Duitsch© keizer heeft iemand voor 't Hof met een grooten staf me dewerkers ,wier plicht het is alle arti kelen uit te knippen, die van belang voor Wilhelm zVjn. Alles wordt in een hoek geplakt en 's morgens aan den keizer overhandigd Deze boeken wor den bewaard en vormen aldus een in teressant archief over de geschiedenis zijner regeering. In Juni van het vorig jaar riep de Czaar -een conferentie bijeen van 200 der meest ontwikkelde mannen uit Rusland. Tot dien tijd waren de Russische keizers tevreden het nieuws van den dag te vernemen door offic-ieele kana len. waarbij natuurlijk aanmerkingen en onaangename gezegden vermeden werden. Daar had de tegenwoordige Czaar echter een hekel aan. Twee jaar geleden liet hij zich in het geheim Russische couranten van elke rich ting toezenden, hij sloot zelfs anar chistische bladen niet uit. zooals b.v. de te Ge-nève door Greckow uitgegeven „Glocke". De Czaar nam van alles nauwkeurig inzage wat betrekking had op Russi sche sociale vragen en daaruit maakte hij uittreksels in zijn dagboek. De knapste vorst van Europa is on tegenzeggelijk koning Victor Emanuel III van Italië Behalve zijn moeder spraak. kent hij Duitsch. Engelsch, Fransch en Russisch. Drie uur peir dag houdt hij zich onledig met het bestu deer en dier litteratuur dezer landen. Hij geeft do voorkeur aan tijdschrif ten, maar geen enkel souverein is be- t^r op de hoogte van de vragen van den dag dan hij. Engelsche bezoekers heeft hij meer malen verbaasd door zijngrondige kennis der partij-politiek en sociale vraagstukken. Ook koning Oscar van Zweden is zeer ontwikkeld. Hij leest de in zijn land verschijnende couranten geheel, alleen voor de andere landen stelt hij zich tevreden niet uitknipsels. Hij is medewerker van drie Stockholmsche couranten, natuurlijk schrijft hij on der' een pseudoniem. De z.g. Pers-informatiebureaux, van welke men ruim 400 telL en die dui zenden personen werk bezorgen, heb ben hun beste klanten onder de vor sten. Koning Edward VII is, naar verteld wordt, bij twee geabonneerd' en krijgt wekelijks honderden uitknipsels. Ko ningin Victoria las zelden zelf, een van hare hofdames moest haar dage lijks voorlezen. Koning Christiaan. van Denemarken leest iederen dag een ander blad. Zoo komt hij er achter, zooals hij zegt. hoe elk blad van iedere richting denkt. Er staat zeker geen enkel vorst in nauwer verbinding met zijn volk dan hij. De koning van België leest alleen uitknipsels. Hij stelt echter het meeste belang in beursberichten, omdat hij een goed financier is. Mollen. Uit het Land van Altena m.eldt men: Een ware drijfjacht houdt men sinds eeniige weken in deze streek op de mol len. Deze. dieren zijn nfli. hier op eenmaai een handelsartikel gaworden; opkoopers betalen tot achttien cent per stuk. Men ziet arbeiders met de spade uitgaan om de dieren overal te achtervolgen, terwijl deze vroeger alleen maar uit vlaslanden uit de moestuinen werden verdreven. Sommigen verdienen er een aardig dag geld mee. Naar aanleiding van de berichten over die. jacht op mollen, deelt eene firma, die herhaaldelijk bij advertentie molle-nvan- gers opriep, het volgende mee aan de ,Zutph. Ct.: Ons land wemelt van mollen. Over het nuttige of oninutibige zuiden we niet uitweiden., zeker is, dat ze reeds ettelijke jaren gevangen zijn en de pels verkoent werd. Wij schrijven hier pels, omdat juist deze de waarde aanbrengt. Tot nu to.e was het een verwaarloosd en lastig te plaatsen artikel, toen plotse- ilinig de mode, eehe zeer grillige dame, er zich meester van maakte. Het gevolg dat er eena ware klop- en drijfjacht op mollen ontstond en deze bij duizen den als slachtoffers vielen. Naar schat ting zullen alleen dit seizoen reeds hi"er te lande een vijftigduizend mollen er het leven bij gelaten hebben, terwijl het zoo. veel groolere DuitscMand er reeds eenige honderdduizend deed sneuvelen. En nu het doel. De velletjes worden bereid, aanéén genaaid en geven het fijnst denkbare en zeer kostbare bont, dat voor mutsen, boa's, moffen, enz., maar volstrekt niet voor hooge hoeden wordt gebruikt. In brand gestoten. Te Montreal, in Canada, is er werk- stakin gonder dokwerkers. Dinsdag bestormden de stakers twee stoom schepen .waarop gelost werd, en ver joegen de niet-stakers. 's Avonds sta ken de stakers de lading van een der- schepen de Alexandria van de Ley- 1 and-lijn in brand; de matrozen wisten het vuur te blusschen voor het de elevators van den Canadian Paci fic spoorweg aangetast had; Oaschnldige grafsclienners. De opzichter van het kerkhof te Viru oeniues ontdekte een dezer dagen drie kinderen, v.an wie het oudste nauwelijks tien jaar telde, die zich verscholen ach ter een groot grafmonument. Na zich eerst te hebben overtuigd, dat niemand in die nabijheid was. namen ze van het graf een krans, een bouquet en een bloempot weg. Voor den politie-commissaris gebrachL. verklaarden, de jeugdige grafscbenners, dat ze dien diefstal gepleegd hadden, omdat op het graf van hun onlangs overleden broertje in 't geheel geen bloemen lagen en zij er ook wat bloem pjes op wilden leggen. „We stelen alleen voor ons broertje" zeiden ze. De kleine dieven werden onmiddellijk in vrijheid gesteld. Wedloop van Engelsche beurs mannen. Gisteren had de wedloop plaats tusschen Westminster-Abbey en Brighton, georganiseerd door Lon- densche beursmannen, waadaan 8a personen deelnamen. Het vertrek waa te 6.30. Sommige beursmannen droe gen helmen zooals ze in de tropen worden gedragen, andei'en waren in overjas met hoogen zijden hoed; weer anderen liepen blootsvoets. De meesten "waren in cricket- of voetbal- costuum. De eerst aangekomene, de I eer Broac, legde den afstand van 52-^ mijl af in 9 uur 30 min. De tweede, de heen Six, had daar 9 uur en drie kwartier voor noodig. 40 beursman nen kwamen aan de eindstteep. Het record bedroeg tot heden 8 uur 43 m. De Londensche beurtmannen zullen deze maand weer zoo'n wedstrijd or- ganiseeren. piste viel toen in voile snelheid naar beneden, een hoogte van vijf meters. De velorijder kon zich evenwel nog bijtijds •aan een steunpaal vastgrijpen, en viel dus niet mede naar heneden. Een practisch geschenk. Vijf en twintig jaren geleden, toen ae vrijmetselaar Harry Nichols, van de Drury- Lane-loge te Londen, in het hu welijk trad, boden zijn broeders hem een ton steenkolen ten geschenke aan in het jonge huishouden. Nu hij dezer dagen zijn zilveren bruiloft vierde, zeide die voorzittende meester, dat, gegeven de winterachtige Aprilmaand van thans, de loge niet beter kon doen: dan het ge- schonk van een ,tou steenkolen te her halen. En zoo geschiedde. van den bond van personeel in dienst j volg was diat de koets kantelde en om- van de H. IJ. S. M. zich Donderdag l.l. ver viel. In het rijtuig zaten een heer en naar den heer Van Hasselt, gedelegeerd i een dame, doch deze kwamen met den De ouderdom der aarde. Prof. Jolly heeft den ouderdom der aarde volgens een nieuwe methode berekend. Genoemde geleerde wil nl. vaststellen, hoeveel tijd er verloopen moet zijn, om aan de wereldzeeën, die oorspronkelijk uit zoet water moe ten hebben beslaan, hun tegenwoor dig zoutgehalte te verleenen. Als Let bedrag van het zeewater aan gewoon keukenzout volgens de onderzoekin gen van den: grootsten deskundige, J ohn Murray, wordt aangenomen, is volgens de berekening van prof. Jolly de ouderdom der aarde 80 a 90 millioen, jaren. Een ander gedeelte heeft zich ook met dit vraagstuk be ziggehouden en wel onze landgenoot prof. E. Dubois. Hij is van jneening, dat Murray's beraming omtrent het door de (rivieren in de zee gebracht zout te gering is en dientengevolge d'e ouderdom der aarde door prof. Jolly te hoog is gesteld. Dubois kent onze planeet islechts een verleden van L Jr dér Huishoud- en In- 24 millioen. jaren toe. Deze hypothese dustrieschol verzoekt u beleefd opna- stemt merkwaardig overeen met een 1 van het onderstaande in uw veel- lid v.an den Raad van Administratie, be geven. In zeer hartelijke bewoordingen werd door dien heer, mede namens de overige leden van de directie der H. 1.7. S. M. hulde gebracht aan de krachtdadige werkzaamheid van. den bond gedurende, doch vooral vóór de stakingsdagen. Waar deze bond zooveel heeft bijge dragen om de werkstaking, die den 6en April begon, te doen mislukken, was het hem een aangename plicht om daar voor zijn warmen dank uit te spreken. In 't igesprek werd het dan het hoofd bestuur tevens duidelijk hoezeer van de zijde der directie de medewerking van verschillende dames gedurende de sta kingsdagen werd gewaardeerd. De heer Van Hasselt besloot met de mededeeli'ng dat de bond te allen tijde op zijn steun zou kunnen rekenen. De Bondsraad van den Diamantbewer- kersbond te Amsterdam heeft uitgetrok ken f 1500 voor 't spoor- en tramwegper soneel in het geheele land, f 1000 voor de gemeentewerklieden, f 500 voer de sigarenmakers, 250 voor de metaalbe werkers en 250 voor de dok- en veem arbeiders. INGEZONDEN Voor dm inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukkengeplaatst of nist geplaatst, wordt de copy den inzender niet teruggegeven. gelezen blad, waarvoor het u bij voor baat vriendelijk dank zegt. Met hoeveel zorg het best-uur der Haarlemsche Huishoud- en Industrie school het prospectus samenstelde, toch bleek reeds in den loop van het jaar, dat het nieb volledig genoeg was. Er zijn nl vele jonge meisjes, ■n aan .na ae scneiamB °m h?« levensonderhoud te ree en vasteland «econstateerd «n, eerplaats jaren V tijd, die na de aflscheid'ing van de andere berekening, diie van Sollas, hoogleeraar in de geologie, welke tot uitkomst 26 millioen jaren gegeven heeft. Misschien, zal de waarheid in het gemiddelde dezer verschillende berekeningen liggen, daar de aarde als een zelfstandig hemellichaam toch nog een hoogeren ouderdom moet bezitten danjna de scheiding van kan worden. Prof. George Darwin, moeten rekenen voor den j ^f^hoewel het schoolgeld geregeld maan van de aarde verstreken is en op grond van ideze gebeurtenis moet de aarde reeds als een om zijn. as draaiend lichaam bestaan hebben, dat de maan van zich af slingerde, voor het zijn eigenlijke, tot op den huidigen dag in wezen gebleven zelf standigheid verkreeg. (Vragen v. d. Dag). Op den rag van een kameel. Twee Russen hebben een wedstrijd aangegaan op den rug van een kameel een reis rond de wereld te doen., binnien een jaar na hum vertrek. Het gaat om 20.000 roebel. Louise van Toskaue. De romantische voorvallen aan het nor Ie Dresden schijmen een onderwerp uit gemaakt te hebbem van de gesprekken tusschen keizer Frans Joseph en koning George van Saksen, die te We enen ver toeft. Een der W.eeitsclie bladen bericht, dat men van plan was de aangelegen heid thans .definiitiief te regelen, maar daarvan hsel't afgezien omdat mem meen de dat Louise en Giron nog niet geheel met elkander gebroken hadden. Men ge loofde .eerder dat de tijdelijke scheiding tactiek was, op grond van mededeelin- gen in bem laatstem tijd aan de beide hoven ontvangen. Men twijfelt verder of het pogen, van de vader der prinses den titel vam gravin voor Louise te verkrijgen, gelukken zal. Een Macaroni-Wedstrijd. Het is natuurlijk in Italië gebeurd. Signor Tasino, 'n Italiaansch edel-, man te Napels, had zoo'n wedstrijd uitgeschreven, omdat meneer Tasino een lekkerbek is, die de traditióneele landsspijis in eere wil houden. Hij wenschte niet zijn eerstgeboorterecht voor een bord linzensoep, maar wel zijn eigen persoon als prijs af te staan aan de dame. die het beste bord ma caroni kon bereiden. Honderd drie en twintig dames na men aan den wedstrijd deel. Signor Tasino heeft alle 123 schotels als een eerlijk jurylid zelf geproefd. De dame die het heerlijksche gerecht had klaar gemaakt. ontving van hem een prach- tigen gouden verlovingsring en boven dien de plechtige verzekering, dat hij haar zou trouwen. De gelukkige winnares moet hoven- dien mooi zijn. Da's nog een bui tenkansje voor den rijken edelman. naar al de lessen waarlijk niet hoog is. is het toch gebleken.dat velen dit niet kunnen bekostigen. Voor die meis jes zal d;e gelegenheid geopend wor den om volgens vereenvoudigd leer plan en beduidend verminderd leer geld met Sept. a.s. als externe leer ling geplaatst te worden. Zij, die voor deze afdeeling zich wenschen aan te melden (zie advertentie) moeten dit spoedig doen. daar- slechts een be perkt aantal zal worden aangenomen en zich reeds enkelen hebben aange meld. Voor opleiding tot leerares en huishoudster zijn nog op de bekende voorwaarden enkele plaatsen beschik baar. Ouders, die van plan zijn hun ne dochters de huishoudlessen te doen volgen, worden dringend geraden zich spoedig tot de directrice te wenden- Acht er staande advertentie vermeldt waar en wanneer zich te vervoegen tot het verkrijgen van alle informaties over heide rubrieken van dit onderwijs. De wijn wordt dnur. Volgens berichten uit La Rochelle heeft de laatste nachtvorst alle drui ven op het eiland Ré bedorven. Maan dag wees de thermometer 5 graden beneden het vriespunt. De wijnbou wers zijn hopeloos. Vervolg Stadsnieuws Fiets ontvreemd. Een Heem- steedsch bloemist vertoefde eenige oogen- blikken in een café in de Anegang en zette zijn fiets in de gang. Toen hij weg wilde gaan, was zijn lïet-s verdwenen en reeds door een ainider medegenomen. De politie doet onderzoek. Men schrijft or.s: Het c o ini (té van steun h e eft 1.1. week een som van i. 672 ontvangen, waardoor hedenavond een uitkeering kan plaats hebben van t 4.50 voor een gehuwd persoon, f 3.60 voor een onge huwd persoon en f 0.25 voor een kind. Tevens wordt hekend gemaakt aan hen, die nog iets te vorderen hebben van de tweede uitkeering, dat zij dit kunnen, innen eiken morgen van 9 tot 12 unr, uiterlijk tot a.s. Vrijdagmorgen 12 uur. Een ieder, die met de uitgeslote- nen sympathiseert, woirdt verzocht zoo veel mogelijk zijn best te doen om hun lot te verzachten. schrik vrij. Uitstel van eerste oefening. Bij beschikking van Z. E. den minister van oorlog is aan den loteüng Egbert Sohuijten uit de gemeente Haarlem, op grond van art.. 114 der militiewet, uitstel van eerste oefening verleend voor een jaar. Voltooid. Onze stadgenoot, de heer Philip Loots, heeft twee missen vol tooid, een voor driestemmig vrouwen koor en een voor mannenstemmen. Tentoonstelling. A.s. Donderdag middag of Vrijdagochtend wordt hier ter stede eena tentoonstelling van Pluim vee geopend, welke gedurende enkele dagen in het gebouw Weten en Werken wordt gehouden. Stekken van deu Gemeenteraad Voorstel van B. en W. om aan het Haairl. Zanderinstituut voor de be handeling van stadspatiënten een ver goedingtoe te kennen van f 2 per week. Voorstel van B. en \V. om af te wijzen een verzoek der lantaarnopste kers om verhooging van loon. als on tijdig en ongemotiveerde Verzoek om eervol ontslag van mej W. J. C. Zeeman, als onderwijzeres aan de 5e tusschenschool, ingaande 15 Aug. Voorstel van B en W. om aan de firma C. Keur en Zonen te Hillegom vergunning te verleenen tot het maken van een overhaal, onder eenige voor waarden. B. en W. stellen voor hen te mach tigen om, voor zooveel de rechten der gemeente Haarlem betreft den heer H. van Oest vergunning te verleenen tot het dempen van de gemeenschappelijke bermsloot aan de Leidsche Vaart., als mede tot het hebben van da noodige uit gangen voor de vijf aldaar te bouwen woningen. B. en W, verzoeken hen te machti gen tot het sluiten van een overeenkomst met den Staat der Nederlanden, betref fende het leveren van igas door de ge meente aan verschillende militaire ge bouwen. Luit-kolonel Schwarz, garnizoenscom mandant vertegenwoordigt ten deze den Staat en de burgemeester en de secre taris de gemeente. Bedoelde militaire gebouwen zijn de groote kazerne, de voormalige stal no. 4 (wapenmagazijn)het hospi taal de bakkerij, de voormalige stal no. 6 (het gebouw aan de Bakenes- sergraclit), de cavaleriekazerne, do hoofdwacht. Voor gasprijs en meterhuur zijn van toepassing de hepalingen_voor- komende in de art. 9 en 11 der be treffende verordening. Voor de verlichting van het afgeslo ten terrein der groote kazerne met drie lantarens, zal worden betaald een som van f 105.35. Ingekomen is een rapport van den heer J. W. Holterman, over de gasverlichting in 1902, De hoeveelheid in dat jaar door de I.C.G.A. geleverd, bedroeg 4.212.596 kub. M. of 365.075 kub. M. meer dan in 1901. Gevonden voorwerpen: Een notitieboekje. Een elastieke bal. Een portemonnaie met geld. een zilve ren speld. Een zilveren dameshorloge. Overtreding hondenbelas- ttoig. Wegens het niet aangeven van een hond voor de belasting is tegen een bewoner der Vooruitgangstraat proces verbaal opgemaakt. Burgerlijke Stand. Getrouwd: 5 Mei. A. J. L. Willeimse en L. J. M. van Luenen. Bevallen: 4 Mei. G. W. Oudolf—Lyckla- ma, z. 3. C. C. Anitonisse—van Looij J. H. SchumannHolfman z. 4. J. M. van Kipshagen—Steeman d. F. van Wort— Boerendans d. Overleden: 3 Mei. M. G. van der Werff 28 d., d., de Clercqstraat. C. J. de Zwart 23 j., de Clercqstraat. Procedure mej. Houtkooper contra E. N. E. T. Hedenmorgen werd aan mr. Joost de Graaff, den raadsman van mej. Houtkooper, 8 (lagen uitstel verleend voor het nemen van conclusie. Juist bijtijds. In den circus De Cock, Antwerpen, zijn de toeschouwers bijna getuigen geweest van een zeer erg ongeval, dat gelukkig nog goed is afgeloopen. Een koord brak namelijk, waarmede de piste, die in de lucht was gemaakt, vast zat, en dit juist, toen de velorijder Lowe er op reed, De De rauip in Canada. Het blijkt thans, dat er 56 personen bij die ramp te Frank zijn omgekomen. De geldelijke schade woxdit geschat op f 3,600,000. Men berekent, dat er twee duizend man noodig zullen zijn, die verscheidene maanden zullen moe ten werken om de tweemijl-spoorweg, welke door de instorting bedolven is, weer te herstellen. Nog steed# rollen er groote rotsblok ken waarvan sommige honderde tonnen wegende, naar beneden. Op het o ogenblik is Let nog zeer gevaarlijk een onderzoek in loco in te stellen. Personen, die van de andere zijde van den Turtleberg kwamen, berich ten. dat er aan dien kant een groote scheur in de rota is van drie vierde mijl lang en eenige voeten breed. Amateur- Fotografen. De Haarlemsche Amateur-Fotografen-Club geeft Donderdag a.s. eene soirée in het Brongeboiiw. Het programma be vat de volgende nummers: 1. Voordracht met lichtbeelden, door den hooggel. heer prof. dr. J. H. Gallée, te Utrecht, onderwerp: Neder- landsche kleed'erdiachten; 2. Proeven van stereoscopische projectie, toege licht door den heer Ign. Bispinck; 3. collectie: landschappen, vervaardigd door leden der A. F. C. te Amsterdam; 4. collectie: Het dierenleven in Artis, vervaardigd dioor den heer A. F. W. Vogt te Amsterdam. Militaire oefeningen. In dezen zomer zullen oefeningen ge houden worden in de stelling van Amsterdam, waaraan o.a. zal worden deelgenomen door het bataljon In fanterie, alhier in garnizoen. Tot agent van politie der eerste klasse te Harlingen is benoemd 5. Gras. agent van politie alhier. Na <le Staking. Naar aanleiding van eene daartoe ont vangen uitinoodigiDJg hebben de voorzit ter en secretaris van het hoofdbestuur Men schrijft ons: Een bewoner der Anthoniestraat had gisterenavond een leelijke vergis sing. In plaats dat bij een onbedui dend papiertje vernietigde, verscheur de hij een muntbijjet van tien gulden. De snippers werden wel bij elkaar ge zocht, maar het nummer was vernie tigd. Schichtig. Gisterenmiddag om streeks 6 uur werd aan 't station een paard bespannen voor een koets, schich tig. Het paard ging steigeren, en het ge- door bemiddeling van de iirma claassaf en BK uns. Gieter. EG Mi. 4 Mei. Di. 5 Mei. Atchison Topeka, Comm.82i/fi 83S/s Denver Rio Grande 8G8/< 37i/o Erie's 3535% Kansas City 6outh..30% 31% do. pref.52 52% Missouri Kansas Texas, Oom. 25% 27 National R. R. of Mexico 2L% 23 New-York Ontario 29% 2.9% Norfolk Western 703/, 72 Rock Island Oy. 441/jt 46% Southern Pacific 55% 56% Southern Railways 31 32 Union Pacific 90% 913/., Wabssh 27% 2S American Car 41% 41% New-Orleans R. Co. 14% 14% Steels 35i%036 Koninkl. Petroleum Maatsch. 495 491 Columbia313/4 32 Grand Trunkof 'anada20 18% Ondergeteekenden betuigen hun hartelijken dank aan de Broeders van het gesticht van den H. Jo hannes de Deo voor de liefderijke zorgen aan wijlen hun geliefden Zoon eu Broeder tijdens zijne ziekte betoond. Wed. DE GRAAFF en familie. Haarlem, 5 Mei 1903. Ondergeteekenden betuigen hun hartelijken dank aan den WelEd. Heer P. GOEDKOOP Dzn., direc teur van de Werf Conrad, aan den WelEd. Heer A. JONKER en aan de kameraden, voor de deelneming betoond tijdens de ziekte en het overlijden van hun geliefden Zoon en Broeder. Wed. DE GRAAFF en familie. Haarlem, 5 Mei 1903. Gevraagd voor een paar dagen per week een R. K. BURGER MEISJE, goed bekend met ver stelwerk, wslke de wasch aan kant kan maken en genegen, zoo noodig, de Dienstbode eenige hulp te verleenen. Brieven franco onder letter Z aan het Bureau der Nieuwe Haarl. Courant, Jansstiaat. Terstond een flinke Te bevragen bureau van dit d Bekwame Strijksters gevraagd. JULIUS WULFF Co., I Yeryerjj Cheni. Wasscherij, L HELMBREKERSTEEG. Een net jongmensch uit de be schaafde stand wenscht in kennis te komen met een net meisje, tusschen 25 en 30 jaar, om na wederzijdsch goedvinden een huwe lijk aan te gaan. Discretie ver zocht en verzekerd. Brieven onder No. 5652 Bureau van dit Blad. In en Externe leerlingen voor huishoudonderwijs, opl. huishoud ster en leerares kunnen nog tot beperkt aantal geplaatst worden. Slechts bij spoedige aanmelding opname mogelijk. Spreekuur Vrij dag en Maandag 24 uur, Woens dagavond 7—9 uur Schneevoogt- straat '10. Er biedt zich iemand aan als liefst in consumptie-artikelen voor Haarlem en Omstreken. Br. onder No. 5653, bur. v.d. blad. Gevraagd een Bronzeur, geheel zelfstandig kunnende werken in Gasornamenten, Haardornamenten en Pendulewerk, tegen goed loon. Zij die aan bovenstaand kunnen voldoen en op wiens voortdurend gedrag niets is aan te merken, kun nen stellig rekenen op vast werk. J. J. ZELDENRUST. Galvanische Inrichting den Haag. Advertentiën Tot onze diepe droefheid overleed heden te Enschedé, onze Broeder en Behuwd- broeder, de Heer M. v. d. HEUVEL RIJNDERS, in den ouderdom van ruim 61 jaar. C. M. I. v. d. HEUVEL RIJNDERS. M. v. d. HEUVEL RIJNDERS—Kuipers. Bezoeken van rouwbeklag kunnen niet afgewacht worden gevraagd bij CADERIUS VAN VEEN, Zijlstraat 96. gevraagd bij A. E. BEEK. MAN, Bloemendaal. Eenige flinke Jongens gevraagd niet beneden 16 jaar. JULIUS WULFF Co. Ververy—Cliem. Wasschery. HELM BREKERSTEEG. Gevraagd een aankomend BE DIENDE, goed kunnende Scheren en eenigszins Haarsnijden, bij N. D. METSELAAR, Pieter Kies- straat 8. GEVRAAGD by J. SOELLAART, Vogelkoopsteeg No. 6.

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 3