NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Meegtgeleseii Dagblad in Haarlem en Omstreken. 20e Jaargang Donderdag 14 Mei 1903. No. (i09G DAGBLAD Aljonnementsprljs ¥éon? Haarlem par 3 maandenf 1.20 Voor de dorpen in dan omtrek waar aen Agent gevestigd is (kom der gamsanie), par 3 maanden1.30 Franco door het geheels Bijk, per 3 maanden 1.65 Aisonéarlijke nnmmera0.02tys Geffliustiraerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.371/» da omstreken en franco per post0.45 Aavertontiën Van 1—5 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 1—5 regels f 0.75, elke regel meer f 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regel. Bureaux: Zulder Bulteraspaame No. 6, Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 122, Groote MontStraat No. 55. Telefoounummor 724. Uitgas® d«r Vannootschap Lourens Coster, Directeur: J. C. PEEREBOOM. sa Adv®ri®mtièa aangenomen door onze Agenten en door &ïl® Boekhandelaren en Couranfciera. Mat uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiön Reclames betreffend# Handel, Nijverheid ea Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad voraohtjnt dagelljkmp bmhmiwm op Zon~ en Feestdagen. Hoofdagenten voor hsi Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. BAD BE Co., JOHN F. JONESSucc., Parijs 31bis Faubourg Monimartre. BH smxssxm&v bestaat uit ses es£a Haarlem's Dagblad Tan 14 Mei o.a. sgspoorwegsialiing in Australië, Een 76-,j*rige. eenvoudige vrouw i;o spoorweg naar bet Meineed, Een eerlijke dief. Ol'ücieele Berichten. BURGEMEESTER EN WETHOU van Haarlem, Gelet op art, 6 der Hinderwet; Doen te weten, dat van heden op werkdagen, van des voormiddags tot des namiddags 4 uur. tot 26 Mei 's namiddags ten 1 ure, ter ge meente, secretarie (7 e af deeling) ter vi sie is nedergelegd het ingekomen ver zoekschrift met de bijlagen van J. A. om vergunning tot oprichting eene mineraalwater- en limonade- waarbij als beweegkracht een ?asmotor met dynamo van 1 1/2 paar- ienkracht azl worden gebezigd, in het aan dö Gedempte Oudegracht 133/140, en dat op den veertienden na heden, zijnde 26 Mei e.k., en ivel dus namiddags ten 1 ure op het raadhuis der gemeente de gelegenheid :al worden gegeven, om ten overstaan het gemeentebestuur of een of zijner leden bezwaren tegen het der inrichting in te brengen. Haarlem. 12 Mei 1903. Burgemeester en Weth. voorn., BOREEL. De Secretaris, PIJNACKER. Buiteniandseh Nieuws Zuid-Afrika. Het is een tuinfeest geweest, waar- Six A. Lawley, luitenant-gouver- löui' van Transvaal, de synode der \?ed. Geref. kerk Zaterdag genood Lord Milnex was er uit Johan voor overgekomen. Verdei' er hooge ambtenaren en gees tlijken van andlere kerken. Er is dius lan de Ned. Geref. kerk alle eer be- I11 de Mei-af leve ring van het tijd- chr.ift van het Londensche Zending- :enootschap schrijft Govan Robert- 011 uit Zuid-Afïkka: ,,Onze regee- ingsontvangers hebben bij de vleet verbrand; om die Kat aldus te dwingen voor de plan ers te weilkfen." Wat iis daarvan :an? Volgens een mededeeling,die Chaxn- erlain gisteren in het Lagerhuis eed, zijn ex ln Transvaal in Januari Q Februari 326.000 ton steenkool ge- ölven tegen 230.000 in 1898. Frankrijk. De hooge broodprijzen in Frankrijk oen ontstaan de graanrechten e verminderen of op te teffen die reedis voak geuite wensch en die vaalc geuite wensch as natuurlijk, de aanleiding geweest en de mededeelingDe Fransche 'aanrechten zullen worden opgelie- of verminderd. Dg Fransche Regeering acht het aan de blijdschap die )ze mededeeling mocht hebben opge- ekt, een einde te maken. Zij laat )0r de ..Agence Havas" verklaren, zij geen plan heeft de tijdelijke of vermindering of ophef- der graanrechten voor te stellen. 1 Regeering is van meening. dat zulk n maatregel slechts in zeer ernstige en als de toestand critiisch kan worden genomen, en dat thans onnoodig is. wijl alleen de eculatie er door begunstigd' wordt. Regeering zal dan ook elk voor- si. uit parlementair initiatief voort dat de graanrechten wil met alle kracht bestrijden. groote verschilpunten er ook sschen Méline en Combes^bestaan, het punt van graanrechten schij- 1 zij met éen sop overgoten te zijn. DuitaehJaud. De matroos Kohier, die verleden ir aan den Piraeus den moord op a onderofficier Biederitzki, aan ord van het Duitsche oorlogsschip reley heeft gepleegd, is gisteTen te ilhelm shaven in revisie ten twee maal e gevonnist. Het Oberkriegs- rfcht heeft hem opnieuw ter dood vervolgens in de tweede van den militairen stand te- uit do marine en voor altijd van zijn burgerschaps rechten ontzet verklaard. Ter zake van zwaren diefstal en desertie w'erdi Kohier bovendien tot 6 jaar en drie maanden tuchthuisstraf veroordeeld. Na de uitspraak van die doodstraf zal Kohier van de andere viomiiséen wel niet erg meer geschrikt zijn. Rusland Uit Rusland worden in den laatsten tijd geruchten verspreid, die wijzen op een gespannen toestand in het bin nenland. De politie is voortdurend aan het sporen en meent overal aan-, wijzingen van geheime genootschap pen te vindenin Petersburg legde zij de hand op een aantal geheime druk kerijen, waar verschillende proclama ties tot de Russische boeren en werk lieden 'in gereedheid werden gebracht. Natuurlijk worden tal van inhechte nisnemingen gedaan van personen, die der politie verdacht voorkwamen. Hoe wei men niet met juistheid weet wat, zijn er verschijnselen, die er op wijzen, dat in Rusland wat broeiende is,. Vereehigde Staten De Presidentsverkiezing. De Amerikaansche bladen wijden lan ge beschouwingen aan den democrati- schen cand'idaat voor den Presidentsze- tel, den heer Grover Cleveland. Gro ver redlvlvus" wordt er van hem gezegd in een der bladen en het is wel merk waardig, .dat, na zeven jaren van poli tiek dood zijn, en nadat hij ook bij zijn eigen partij alle aanzien had verloren, zijne herleving thans in staat is zooveel enthousiasme bij zijne vroegere par.tïj- gen.oot.en. te verwekken. De meeste democratische bladen, ook zij, die hem in het laatst zijner vorige presidents-carrière hevig aanvielen, be groeten hem luide als den Candida at van het democratische deel der Yan kees, als tégen-c an didaat van president Roosevelt; sommigen ook ais tegen-ean- didaat van Bryan, die veel van het alge- meene vertrouwen zijner partijgenooten schijnt ingeboet té hebben. Of evenwel de democraten der Ver- eenigde Staten in Cleveland hun ideaal vinden en in hem, als hun candidaat, alle eigenschappen vinden, die zij in hun vertegenwoordiger zouden eischen' Blijkbaar is dit nog geenszins het ge val en zijn de democraten nog niet al les vergeten van vroeger, al willen ze het voor het oogenblik dan vergeven. Doch de kwestie is thans alleen deze, dat er een caindldaat moet zijn voor de democratische partij en dat van geen de naam zoo bekend is als van Grover Cleveland, terwijl de lijd het zijne ge daan heeft om antipathie en ontevreden heid minder scherp te maken. Australië Be spoorwegstaking. De bij zonderheden, weikef nader uit Melbourne aan de „Morning Lea der" worden geaneld omtrent de be weging in Victoria, doen het revolu- tiomiair karakter ervan duidelijk uit komen. De bevolking is verdeeld in twee groote kampen, e enerzijds de arbeidende kllasse, anderzijds de „bourgeoisie". Aan beide kanten wordt zeer heftige taal gevoerd! De Bulletin" van Sydney, den toe stand besprekend, 'en speciaal doelen de op de spoorwegongevallen, die zich reeds voordeden en waarvan aan de stakers de schuld wordt ge geven, zegt, dat ,,de arbeiders alle mogelijke middelen belmoren te baat te nemen om den oorlog tegen de bourgeoisie vol te houden..." Een en ander laat dus niet denge- ringsten twijfel over omtrent de wer kelijke bedoelingen van hen, die van deze beweging de aanstichters moe ten heeten. Het is er d'en hoofden van de arbeiderspartij om te doen, de regeering omver te werp'en-en een zuiver socialistisch gouvernement in het leven te roepen. „De poging", zegt het hierboven ge noemde, socialistische blad, „om de sociaaL-democratilsche leerstellingen in de burgermaatschappij in te voe ren is mislukt. Dan moeten w:e maar van meet af aan beginnen en die maatschappij omver werpen" De „Daily Mail" verneemt, dat in geheel Autralië met de grootste span ning het verloop van deze staking wordt gevolgd. Het is voor niemand een geheim, dat Australië zal moeten gaan bezui nigen, of zijn krediet zal dermate ge schaad worden, dat duizend® fortui nen in de „déb&cle" zouden te gronde gaan. Men zal. dus genoodzaakt zijn tal van ambtenaren te ontslaan. En tegen dit streven, ook op de ad ministratie der spoorwegen nu toe gepast, heeft de arbeiderspartij vast besloten, zich m'et hand' en tand te verzetten. Nu reedis loopen honderden andere arbeiders werkloos rond, tengevolge van deze staking. Aanzienlijke be looningen zijn uitgeloofd voor hem, dila de, schuldigen aanw ijlst bij een d'&r misdadige plannen tot het uitlok ken van spoorwegrampen. De „Daily Chronicle" verneemt uit Melbourne, dat d'e voorioopige dienst met gepensionneerde machinisten en stoker's geheel mislukte, daar deze lieden met de moderne machin'es en de Westinghouseremmen niet be kend zijn, en ook wijl zij niet tegen de bedreiging der „posters" bestand waren. Een gerucht wil, dat de poli tie- op de hand der stakers zou zijn, en onwillig om hen, die willen in springen, te bescherm'en. In de landelijke districten lieerscht gebrek aan kolen, diie uit Nieuw Zuid- YVales over Melbourne komen. Bij 't parl'ement, dat Woensdag bijeenkomt zullen wetsontwerpen van ernstige strekking woifden ingediend. Men verwacht heftige toioneelen, daar in het parlement éen vast-aaneengeslo ten groep van arbeiders-afgevaardig den is en een deel der oppositie be weert, dat de minister bij zijné on derhandelingen niet concilian/t ge noeg is geweest. volgd. Hoeveel platen verschijnen er niet waarop Kamerleden of andere autoriteiten bespottelijk worden ge maakt of aangevallen. En ook tegen over buïtenlandsche vorsten is men S zoo gevoelig niet. Wie herinnert zich j niet de bekende prentbriefkaarten, waarop Kruger Koningin Victoria op een niet nader aan te duiden wijze tuchtigt. PI. wees op het onlangs ge publiceerd geschrift van een aantal Finnen, waarin de Keizer aller Rus sen voor een grondwetverkrachter wordt uitgemaakt. Ook daarvan is geen werk gemaakt. En waarom zou men nu .een onderscheid' gaan maken? Dat gaat niet aan. In de journalistiek lieerscht nu eenmaal db. gewoonte zijn I gedachten vrijer te uiten Men gaat j wel eens te ver, maar daarom kunnen j wij dat nog niet beleedisrend noemen. Deze plaat moet worden opgevat als een allegorische voorstelling. De tee- kenaaren de redjactie van „Het Volk" kunnen nooit bedoeld1 hebben dat dr. i Kuyper inderdaad een werkman worg- j de. Bovendien heeft niet zooals de dagvaarding zegt. dr. Kuyper d'e drie wetsontwerpen ingediend, maar hebben dat de gezamenlijke ministers, of de Koningin dat gedaan. Op deze en juridleke gronden, vroea spr. bij wijze van protest tegen de vervolging" (hilariteit) vrijspraak, subsidiair f 0.50 boete. MEINEED. Speciale correspondentie van (Pecreboöraa al^emeeuun dienst) voor Haarlem's Dagblad. Stadsnieuws. Een muisje met een staartje. Th. J. W. Wessels stond Dinsdag voor de Amsterdamsclie rechtbank te recht wegens het iemand door geweld' dwingen iets niet te doen. Een onbeduidend zaakje dus dag- teekeneud uit den tijd der .visch- opstootjes" te Amsterdam. Zekere B. Weemer moest nl. in het begin van dit jaar voor zijn patroon een vischliandelaar te Amsterdam bij een tweetal klanten, visch bezorgen. Op den Kloveniersburgwal werd hij echter omringd door een volksmenigte waaronder de beklaagde Wessels. en men preste hem terug te gaan. Reeds gaf hij aan dezen wensch van de meerderheid gevolg, toen Wessels. hem een slag gaf op hot mandje met visch, dat hij onder den arm droeg, met het gevolg dat het mandje viel en de in houd' in een kelder rolde. Althans zoo 1 verklaarde een politieagent die liet ge val bijwoonde, en getuigde ook Wee mer op het politiebureau en bij den rechter-commissaris Maar tea' terecht zitting kwam deze getuige op zijn ver klaringen terug. Wessels zoo zeide hij nu had hem slechts een tik op zijn arm gegeven, zoodal het mandje met visch wat kantelde en een deel van den inhoud er uitgleed pp straat. En hij bleef bij deze verklaringen vol harden, ook toen d& president der rechtbank, mr. Meinesz, hem wees op het verschil zijner verklaring met de vorige. Getuige schreef liet aan zijn opgewonden toestand op denhewusten dag toe, dat hij toen anders verklaard had. Maar de inspecteur die hem des tijds op het politiebureau gehoord had. verklaarde, dat getuige toen in het geheel niet zenuwachtig was, en later onder politiegeleide het bestelde aan de opgegeven adressen bezorgd had. Het gevolg van deze zijne houding was dat het O. M.. waar-genomen door mr. Baart de la Faille rechtsingang tegen hem vroeg, wegens meineed. De rechtbank ging hierop in, en ge lastte zijne onmiddellijke gevangenne ming. Alzoo geschiedde en de zaak- Wessels werd voor onbepaalden tijd geschorst. Beleedigiug Tan Minister Knyper In dezelfde zitting der Amsterdam- sche rechtbank had zich te verant woorden de drukker Sloot van Am sterdam, ter zake van het tentoonstel len van een nadruk der bekende plaat uit „Het. Volk", waarop minister Kuy per wordt voorgesteld, een -.werkman worgende. De eisch was f 25 boete, subs. 40 dagen Mr. Philips, de verdediger van. bekl wees er in zijn pleidooi 0. a. op dat de plaat en het bijschrift niet beleedi- gend was. Dit zou dr. Kuyper. als fijn taalkenner zelf moeten bekennen (hi lariteit). Bovendien is in ons land nog nooit iemand voor een dergelijke plaat ver Haarlem, 13 Mei. II aar 1. Tooneelgez el schap. Gisteren hebben er besprekingen plaats gehad tusschen den heer Louis Bouwmeester en de directie van den Haarlemischen Schouwburg, wat be treft het oprichten van een Tooneel- gezelschap te Haarlem. Er i s een Haarlemsch Tooneelge- zelschap opgericht. Begin September zullen dë eerste voorstellingen plaats vinden. De Sier kan. De Haarlejnsche Melkinrichting „De Sierkan" wordt op 15 Mei, des middags te half drie officieel geopend. Akte-e xamens L, O. Dinsdag 12 Med. 8 vrouwelijke candidaten. Ge slaagd de dames II. Mooijer en M. J. Veen, Edam, G. Oly, te Haarlem, H. G. Wenink te Enkhuizen, en C. Woesten- burg. Hoorn. Flock, witte Koningspoedel, reu, van dén heer Drost, behaalde op de tentoonstelling. 8, 9 en 10 Meii te Amsterdam gehouden, den len prijs, openklas. len prijs Koppelklas en spe- cialen prijs, uitgeloofd voor de beste witte reu, en met de witte Konings poedel. teef, behaalde deze heer een 2en prijs in de openklas en een len prijs in de koppelklas. In de g li steravond gehou- den vergadering van de Ziekenver- eeniging „Archimedes", bestaande uit werklieden van de Centr. Werk plaats der H. S. M., is tot bode dezer vea'eeniging gekozen de heer Groot, ontslagen zeilenmaker van bovenge noemde werkplaats. Arti et Religion i. De R. K. zangvereniging „Arti et Reltgioni" van wier bestaan ik onlangs melding maakte is Dins dagavond in de Concertzaal der „Ver- eeniging" voor de eerste maal opge treden. En dat wel miet een uitslag, die veler verwachting verre zal' heb ben overtroffen. Wanneer wat ik natuurlijk niet kan weten de ver- eeniging bij deze eerste uitvoering uitsluitend met eigen leden optrad, dan beschikt zij inderdaad over be nijdenswaardige krachten, wat be treft quant.it.eit zoowel als qualiteit. Alleen dient men zich tfe wachten bij het vrouwenkoor al te veel zeer jonge stemmen op te nemen. Daardoor moge d'e klank winnën in jeugdige frischheid, de warme sonoriteit van het in een koor zoo onmisbare alttimbre gaat er door verloren en de klank dér sopranen wordt spits inplaats van vol en glanzend. Een troost: jeugd is eear gebrek, dat zich, helaas, maar al te spoedig .vanzelf betert. Maar al belooft de toekomst dan ook nog veel meer, ook van het thans reeds bereikte valt weinig an- d-ërs dan goeds te zeggen. Gaf het eerste koorwerk: Mendelssohn's on voltooid oratorium „Christus" reeds stof tot prijzen, hooger steeg de be langstelling bij de waarlijk hoogst- verddenstelijke uitvoering van twiee Palestrijpscbe a capella-koren: „O domjine Jezu Christi" en „O bone Jezu". Hier waren klank, uitspraak, en nuanceering zoo goed als onberis pelijk. En dit zeg,t veel, waar niet een klein, uitgelezen gezelschap, maar een koor van 120-30 leden aan het woord is. Een niet minder gunstigen indruk maakte het afzonderlijk man nenkoor in Hoi's overbekend „Hol lands Glorié' en vooral in Grieg's koor- en solowerk „Landerkennung". Menige liedertafel kon aan d'eze uit- voei'ing een lesje nemen. Nu wil ik volstfekt niet ontkennen dat er bij al dit prijzenswaardige niet een en ander viel op te merken, dat noodzakelijk verbetering behoeft. Op de eerste plaats wijs ik op d'e hier en daar gebrekkige uitspraak van het Hollandsch meer bijzonder bij d'e* tenoren en van het DuitSch bij het geheele koor. Verder moet ge streefd worden naar een mooi week, maar tevens klankvol piano. Maar, mij dunkt, deze dingen kunnen veilig aan dien ijver, het geduld en. d'enmu- zikalen smaak van den directeur wor den overgelaten. Die directeur ik verzuimde nog zijn naam te noemen is de heer Jac. de Jong, sedert eeni'ge jaren in onze stad werkzaam als muziekonderwijzer en diiiigent van het zangkoor der R. K. kerk aan het Spaai-ne. Hij vooral mag op deze welgeslaagde uitvoering met. voldoe ning terugzien en de krans die hem in den loop van den avond namens zijn koor werd: aangeboden, was hier een zëer terecht blijk van waardee ring. Moge hem zijn leven veel van die blijken, en nooit minder verdiend doen geworden. Solisten bij deze uitvoering warén de dames A. W. en H. C., beiden van hier. en de heeren A. C. Mathijse (tenor), Th. v. d. Vliet (bariton) en L. Beerman (bas), allen van Amster dam, terwijl hun stadgenoot D, Roest zich met de pianobegeleiding had'be last. Van het meerendeel der solisten moet ik volstaan met d'e algiemeene. verklaring dat zij zich verdienstelijk van hun taak kweten. Alleen over de bariton, die het meest van allen op den voorgrond trad, éen paar woor den. Deze heer heeft de gelukkige be schikking over een klankvol en om vangrijk orgaan. Toch heeft mij zijn zingen maar betrekkelijk kunnen be vredigen. Waarom toont d'e heer v. d. Vliet niet wat meer respect voor zijn eigen mooie stem, dan om er zulke onschoone, onbestemdie, vibtreerende en larmoyante geluiden meê voort te brengen. Of gelooft hij dat Mendels sohn zich zóó'u galmenden profeet Elias en Haydn zich zóó'n bibberen den boer Simon heeft voorgesteld? Mij schijnt integendeel voor de muzi kale uitbeelding van beide karakters rustige nobele kracht noodzakelijk, eai de minste zucht naar overdreven effect noodlottig. Waarom nu iets onwaars en onschoons gegeven,waar d'e eenvoudige waarheid tegelijk zoo schoon kon zijn. Een zangier van mu zikaliteit en temperament, als de heer v. d. Vliet schijnt te zijn, moest er zich niet mee tevreden stellen al tijd maar zoo „ongeveer" te geven wat de componist van hem verlangt. Ik kon dus met die toejuichingen die d'en zanger tot een toegiftje noopten, niet zoo van harte instemmen als ik bij een volgend optreden hoop te kun nen doen. De Jiitvoering w,erd geopend met een rede van den voorzitter, waarin deze kort en duidelijk de aanleiding tot de oprichting en het doel derver- eeniging uitéénzette. Mij dunkt dat dit eerste, concert al vrijwel aan dat doel beantwoordde: artistiek mag het bijzonder geslaagd heeten en het vrij tab-ijk opgekomen publiek zal het „ten bate der St. Luduina-Ver'eeni- (ging" wel tot iets meer dan een holle phrase gemaakt hebben. PHILIP LOOTS. Binnenland. Uit de Omstreken. Heemstede. Ter Secretarie zijn inlichtingen te bekomen omtrent een gouden oorbel, op straat gevonden. Hillegom. Binnenkort zal door de directie der H.S.M. worden aanbesteed het afbre ken van het voormalig station Vee- nenburg en het aldaar ter plaatse bouwen van een dubbele steenen wachterswonling. Kameroyerzielit. Toen gisteren de Tweede Kamer haar arbeid! hervatte, ontbrak nog menig lid op bet appèl en bet oplezen van den naam van den afgevaardigde Arnoldts (bij het trekken der afdee- lingen) gaf zelfs tot eenige hilariteit aanleiding. Daartegenover stond, dat de Kamer een nieuw lid rijker werd in den heer van Foreest, die na eedsaflegging zit ting nam en aanstonds in de afdeellin- gen zal kunnen deelnemen aan het onderzoek van de lange lijst van wets ontwerpen, welke naar die aideelin- gen zijn verzonden. Daartoe behooren niet de ontwerpen betreffende het Hooger Onderwijs eu de „inperking" van den vaccine- dwang, omdat eenige leden bet voor. nemen koesterden ten aanzien daar van de benoeming van Commissies van voorbereiding in overweging te geven. Over het onderzoek dezer wetsontwerpen wordt morgen beslist. De Kamer komt dan te half 4 bijeen. Inmiddels is aan den heer Heems kerk verlof verleend, op een nader te 1 bepalen dag te interpeileeren over de bevoegdheid van de vergadering van stad en lande van Gooiland ten aan- zien van de gemeene weide, in v,er- band met de treurige gebeurtenissen van den len Mei, d'ie een menschen- leven hebben gekost. Denkelijk zal deze interpellatie niet te lang worden uitgesteld. Vorstelijk bezoek. Uit 'sGravenhage wiordt gemeld: H. K. H. de Vorstin von Wied en Prinses Louise, haar dochter, hebben deze stad verlaten, teneinde na éen bezoek te hebben gebracht aan. hei Koninklijk echtpaar op het Loo, van daar via Dieren en Arnhem naar Neu- wied terug te keeren. H. M. de Koningin-Moeder met het dienstdoend gevolg begeléidde Ilaar beide gasten tot aan het Staatsspoor-- station. Onder de veranda aan de Rijnstraat hadden zich tot het bren gen van een afscheidsgroet aan H.H, K.K. H.H. vereenigd de Minister van Buïtenlandsche Zaken, de oud-Minis ter van dat Departement, baron van Ileeckeren van Kelll de gezant en af gevaardigde. graaf Van Bylandt, de g r 0 0 tm e e ster esse douairière gravin Van Lynden. de grootmeesters baron Sirtema van Grovestins en jhr. De Ranitz, de burgemeester, de luit.-ge neraal Schever, gouverneur der resi dentie. de gep. kolonel de Bas, de heeren Van der Oudermeulen, Dietz, administrateur der vorstelijke land goederen alhier. Smits, kunstschilder, de oudkamerheeren L. R. Baron Taet# van Amerongen en baron Van Was- seuaei- van Rosande de meesten düer autoriteiten vergezeld van. hunne da mes. Uit Apeldoorn wordt van gisteren gemeld Om half een arriveerden aan het station alhier de Voristin von Wied en haar Dochter, prinses Louise. Het Koninklijk Echtpaar ontving zijne gasten op het perron. De Koningin en de Vorstin omhelsden elkaar harte lijk. De Koningin droeg een toilet van lichtgroene stof en ronden hoed met' witte bloemen en licht-grijzen mantel; de Prins was in civiel. Het gevolg bestond uit de heeren Hooft Graafland. Van der Staal en freule Sloet. De Vorstin drukte den leden van het ge volg en den Burgemeester de hand en onderhield zich korten tijd met hen. In een gesloten rijtuig, bespannen a la Daumont, ree<l men naar 't Loo. Het vertrek der Vorstin is bepaald op morgen 11.25 via Dieren. Een reisje naar Londen. Hun, die zich de waag stellen,, waarheen zullen wij dezen zomer rei zen, kunnen wij een goed antwoord geven. Indien gij nog nooit in Enge land zijt geweest, clan staat er thans eene schoone gelegenheid' daartoe voor u open. Een Hollander, de heer J. K. van der Veer, sinds eenige jaren te Lon den wonend, heeft het plan opgevat, een gezelschap van la neigen 00 ten te formeeren. die gedurende een week Londen in verschilllemdc richtingen wenschen te doorkruisen, om liet merkwaardigste dat do wereldstad biedt, te aanschouwen. Do reis zal plaats hebben von Zon dag 25 Juli e.k. tot Zondag 1 Augua* tus d.a.v. Behalve het gemak dat het ten dienste staan van een bekwamen gids biedt, heeft men nog het voor deel dat de kosten veel' geringer zijn

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 1