H. LAMP f Luxe- en Huishoudelijke Artikelen. i i iKeukenöenoo- Jigdheden.! VAN DIJK's Zooals wij' dat van Harmonie ge wend) zijn, was de muziek uitstekend, en moest er zelfs nog een enkel num mer gebisseerd worden, zoodat het mu zikale gedeelte naar wensch slaagde. De voordrachten van den heer en mevrouw Bartholie vielen ook blijk baar zeer in den smaak, en tot slot kwam een klein duettistenpaar, ge heel in nationaal costuum. ons vergas ten op de leuke voordracht ..Klaas en Griet" Ook gedurende het hal traden deze kleuters nog meermalen op, en toonden zich ware humoristen. Een welverdiend applaus viel hun dan ook na elke voordracht ten deel. Onder de aanwezigen merkten we o. a. op Harmonie's beschermheer, den lieer J, J. Zeewoldt. Een gezellig bal, dat zeer druk be zocht was, besloot deze goedgeslaagde uitvoering. In de kleine Houtstraat 53 is door de heeren Wevers en Bochove een zaak in heeren- en dameskleeding naar maai, alsook confectie, geopend De lieer Wevers is geen onbekende in Haarlem, daar hij reeds tal van jaren een kleedingmagazijn in de KI. Houtstraat gevestigd had. doch door uitbreiding zijner zaken genoodzaakt is zich in het perceel Kle'ine Houtstr- 53 op grooter schaal te vestigen, waar hij zich geassocieerd heeft met den heer Bochove. die vele jaren cou peur is geweest bij de eerste huizen in Leipzig, Brussel en Parijs. De nieuwe winkel ziet er keurig uit. en door de uitgebreide collectie kan ieder daar zijn keuze Aünden. Gevonden voorwerpen: een portemonnaie met geld; een bril. Door e en sigarenwinkelier is aangifte gedaan dat toen een. hem onbekende jongen in zijn winkel om sigarenpuntjes kwam, tevens een handvol sigaren heeft weggenomen. Binnenland, Enquête - Zondagsrust. De Nederlandsclie Bond van Ver- eenigingen van dJen Handeldrijven den "Middenstand, voorzitter die lieer J. S. Meuwsen, te Amsterdam, secre taris de heer Kieuwenhuizen, Verl. Hezelstraat No. 112, Nijmegen, richt een circulaire aan de bestuiten van alle Vereenigingen van winkeliers en neringdoenden in Nederland, waarin medegedeeld wordt, dat in de verga dering Aan het Hoofdbestuur van den "Ned. Bond van Verelenigingen van den Iiande ldr ij venden Midden stand, op 7 Mei 1.1. te Utrecbt. gehou den, o. m. met algemeene stemrrien besloten werd, over geheel Nederland eene enquête te doen houden bij alle neringdoenden, omtrent de wensche- lijkh/eid van het van Rijkswege in voeren van gieheele of gedeeltelijke Zondagsrust. Om dit besluti ten uitvoer te bren gen, heeft de Bond in de eerste plaats de medewerking noodig van alle Ver eenigingen van winkeliers en nering doenden in Nederland. Het bleek reeds op hel internatio naal congres te Amsterdam, dat de overgroote meerderheid, der midden standsmannen was voor de regeling van Rijkswege der Zondagsrust, waarhij evenwel met verschillende vakken moest rekening gehouden worden, daar, door een onzaakkun dige regeling, sommigen zeer zouden benadeeld worden. Om daarom 'elk belanghebbende in de gelegenheid te stellen zich in deze kwestie" bijtijds uit te spreken, meende het bestuur van den Bond, het als zijn aangewezen taak te moe ten beschouwen, hierin bundelend op te treden, door zooveel mogelijk de Regeering in staat te stellen bij een eventueele regeling der Zondags rust rekening te houden met de be langen en wenschen van den handel- drijvenden middenstand. Blijkt bet, dat niet tevergeefs op medewerking gerekend wordt, dan zullen de uitkomsten der enquête categorisch gerangschikt worden, naar de gemeente, de bedrijven, de voor- eu tegenstanders van geheele of gedeeltelijke Zondagsrust, enz. enz en "al deze statistische gegevens op genomen worden, le in een adres aan de Regeering en 2e. in een rap port-, door den Bcmd op het Nationaal Congres van den H andéïdrijvenden Middenstand te Rotterdam in Sep tember a.s. in te dienen, om bij de beraadslagingen over dit onderwerp in de betreffende afdeelingen te kun nen strekken als leiddraad. De besturen worden uitgenoodigd zoo mogelijk vóór den. 25en Mei a.srie willen mecledeelen, of zij bereid zijn in hunne gemeenten met of zonder medewerking van andere ter plaatse gevestigde veu-cjenigingen, deze en quête bij den winkelstand te doen houden, eu in het toestemmende ant woord mede te deelen hoeveel vra genlijsten en circulaires zij voor deze enquête noodig hebben. Yerbeteriog van liet Noordzee- kanaal. Het lid der Amsterdamsche K. v. K. di- I-I. F R. Hubrecht heeft aan die Kamer een schrijven gericht, waarin hij voorstelt, dat de Kamer aan B. en W. in ernstige overweging geve, mat den Staat over de bespoedigde afwer king der bij de wet van 24 Juli 189 J aangegeven verbeteringen van het Noordzee-kanaal, in overleg te treden. Volgens de Memorie van Toelichting dier wet schrijft de heer Hubrecht o. m. zullen de werken bestaan in. A. Opruiming van de bestaande voetbrug te Vel sen en vervanging daarvan door een stoompontveer. B. Bouw eener nieuwe spoorweg brug aan de Hem met vrije doorvaart- hoogtc van 7 meter, over eene breedte van 30 meter benevens opruiming der bestaande brug en ophooging der spoorbaan. C. Bouw eener nieuwe spoorweg brug te Velsen met eene gelijke breed te. gelijke doorvaarthoogte. opruiming der bestaande brug en ophooging der spoorbaan naar IJ muiden. D. Verruiming van het kanaalpro- iifil. De bodembreedte zal worden 50 me ter: de diepte 10.30 N. A. P. Boord- voorziening der oevers. De buitenha ven te IJmuiden zal worden uitgebag gerd tot op 10.50 N. A. P. De kosten van het geheele werk werden geraamd op f 7,500,000. Thans, acht jaren nadat uwe Ka mer in overleg met den raad der ge meente een onderzoek deed instellen naar de maatregelen tot verbetering van 'het Noordzee-kanaal, vier jaren nadat de wet in het Staatsblad in het Staatsblad verscheen, is nog geen der werken gereed. Wanneer in dit jaar de spoorwegbrug te Velsen in gebruik zal rijn genomen en de bestaande spoorwegbrug nog in dit jaar zal zijp. opgeruimd, tdaen zal dit de eenige verl betering zijn van het Noordzeekanaal (de Buitenhaven daarin nu niet begre pen), in die vier jaren tot stand geko men. Het laat zich aanzien, dat de an- dere, dringend noodig geachte verbe teringen. eerst na geruimen tijd tot stand zullen komen. Uitvoerig betoogt de heer Hubrecht dan die nadoelen van dit traineeren. De driedubbele moord te Kuitaart Men 3chrijft aan ,,de Telegraaf Zooals reeds bekend is, heeft de justitie te Middelburg termen gevon den. om den zoon van den vermoor de. Salomon, zwaar geboeid naar de gevangenis te doen overbrengen de ernstige vermoedens van het publiek, dat hem terstond als die dader of medeplichtige aanwees, schijnen dus eenigszins gegrond te zijn. Ofschoon de verdachte de eerste dagen na den aanslag de hofstede niet mocht verlaten, kon hij toch nog vrij rondloopen na verklaringen van de dienstbode, met welke hij intiemere betrekkingen onderhield, was hij in de gevangenis te Hontenisse opgeslo ten, en heeft, onder andere, daar een verhoor tot middernacht ondergaan in hare tegenwoordigheid. Elke van hare bezwarende verklaringen heette hij eenvoudig gelogen en verklaarde overigens gansch onschuldig te zijn. Onder het masker van de koudste onverschilligheid wist hij de gansche week zijn gevoelens ie beheerschen. Toen het tweede slachtoffer, zijn va der. begraven zou worden en hij tij de doodkist werd gebracht, moet bij gansch ongeroerd geantwoord hebben op de vraag „Wat hij nu te zeggen had ..Al ondervraagt ge me een uur. een dag of een jaar, ik weet niets en ik zeg niets." Wie ook de schuldige(n) zijn, zeker is het, dat de verklaringen van den verdachte, zeer vreemd zijn en zaken aan heit. licht zijn gekomen, die niet te zijnen gunste pleiten. De moord is gepleegd met ploegkou ters. die zoodanig in de schuur ver borgen stonden, dat de knecht. Geluk, zelfs ze niet. wist te staan, Het geweer, waarmede de inbrekers. Volgens zijn verklaring, op hem scho ten", was dat van Koole zelf, en met mussehenhagel geladen die spatte hem, tenminste volgens zijn zeggen, tegen de broek. Eerstens is geen ba set gevonden en tweeden-s was Koole de man niet, om op een geweer, dat bij alle eventualitditenj moest, kunnen dienen, zulk schot .te doen. Doch wat dit schieten nog onwaarschijnlijker maakt, is dat de knecht door den verdachte nog moest gewekt worden, ofschoon twee schoten in de nabijheid vielen, niet in het open veld. doch iusschen gebouwen, wat den, klank nog veel versterkt. Verder moet gebleken zijn. dat de kleederen van den verdachte met bloed zijn bespat en niet bevlekt vlekken zouden ontstaan bij hulp ver- leenen aan de verslagenenspatten schijnen te wijzen op spuitend bloed, dus op een tegenwoordig zijn bij het verwonden. Een bijzondere waarde zou gehecht worden aan het volgendeHet deur kozijn zou door de inbrekers zoo uit gesneden zijn, dat de springer van 't slot door cle gemaakte opening kon en dus de deur zonder sleutel kon ge opend worden het toeval heeft ge wild, dat een stukje of puntje van een mes in 't hout is blijven steken volgens sommigen moet dat stukje of puntje juist aan't mes van den ver dachte onibreken, volgens anderen moet hij zijn mes kwijt zijn. Ook hecht men een bijzonder gewicht aan 't volgende: Volgens Verklaring van den vei'dachte werd op hem ge- echoten, toen hij op het erf kwam, ging zich toen achter de schuur ver bergen en vervolgens zijn zwager Ge luk roepen, die in de schuur sliep, met wien hij het woonhuis binnen ging. Nu is in de groote schuurdeur eene kleinere, waardoor men binnen kan, zonder de groote t© openen; en boven die kleine is nu een bloedige handafdruk gevonden. Hoe komt die daar? Is zij van den verdachte afkom stig, van toen hij Geluk ging wekken, dan moet hij van te voren in huis zijn geweest, hetgeen niet klopt met zijn vorige verklaring. De justitie vond dien bloedafdruk van zooveel beteeke- nis, dat zij een stuk plank, met dien afdruk er op. heeft doen uitzagen en heeft medegenomen. Naar men zegt, zou de vermoorde Koole in een helder o ogenblik een paar personen genoemd hebben, doch moet hunne onschuld volkomen geble ken zijn. Omtrent de moeder verneemt men, dat er eenige hoop op levensbehoud bestaat. i De schoonzoon Geluk, de knecht, is j gansch onschuldig. Hij loopt treuren- J de rond en verklaart niets te hebben gezien wat op eene vluchtende bende wees. Ook moet hij geantwoord hebben, toen zijn zwager op den noodlottigen avond tegen hem zei: .Ga maar bin nen". ..Neen, want ze zouden me wel van kant kunnen maken", waarop de verdachte weer zoide: „Nu, dan zal ik het eerst binnen gaan. de zaak zal wel afgewerkt zijn". Naar men verneemt, bestaat het plan de geheele hofstede en de omge ving nauwkeurig te doen onderzoeken, of er liet gestolen geld, als er gestolen is, kan verborgen zijn. Omtrent dit stelen werd uit een deugdelijke bron medegedeeld: Den morgen, volgende op den vree- selijken avond, ging iemand uit be langstelling de gewonden bezoeken, raakte in gesprek met Salomon, druk te zijn afschuw uit over 't gebeurde, en informeerde naar de som, die kon gestolen zijn. ..Ik schat het tusschen de 2 en 3 duizend gulden", luidde het bescheid; „ze zijn een week te laat ge komen, anders hadden ze een duizend gulden meer gevonden, want we heb ben de vorige week een koppel paar den gekocht". De politie heeft in de schuur een bebloede hooivork gevonden, welke naar Middelburg is medegevoerd. De vrij gelaten dienstmeid W. Vinke, is naar hare ouders te Axel wederge keerd. Verschillende praatjes doen na tuurlijk de ronde; doch met zekerheid valt hier geen waarheid van verdich ting te onderscheiden. De politie laat niets los. Yrouw doodgevallen. Zondagmiddag, omstreeks drie uur, zakte in de Jan Steenstraat bij den Am- stel te Amsterdam plotseling eene be jaarde vrouw in elkander, getroffen door een beroerte. Men bracht haar een na burig huis binnen, waar zij weldra den geest gaf. Per lijkenimand werd het stof felijk overschot daarna vervoerd. Brandstichting. Uit Nunspeet wordt van 15 dezer aan de „Z. G." gemeld: Hedennacht om ongeveer 1 uur werd te Elspeet een hevige brand ontdekt in het achterhuis van a. H., waardoor spoedig het huis, de inboedel en 4 koeien, een prooi der vlammen werden De bewoners, die allen in diepe rust waren, konden zich met moeite redden. Men denkt algemeen aan moedwillige brandstichting. Iemand, die zich voor den brand zeer vreemd gedroeg en zon derlinge toespelingen maakte, is heden in gehoor genomen. Het huis en de in boedel waren verzekerd. De landbouwer H, M., wiens woning onlangs afbrandde, en die tijdelijk in de kamer van het nu afgebrande huis woonde, lieeft bij den brand de assu- ranlieigeld'em van zijn vorige woning, welks thans opgebouwd wordt, verlo- öiefsfal. Vermoedelijk heeft een belangrijke diefstal plaats gehad hij de cacaofabri kanten Bensdorp Co., te Amsterdam. In een verkooplokaal in de Raamstraat zijn nl. tweehonderd bussen chocolade verkocht tegen den prijs van vijftig cents per stuk, niettegenstaande de in koopsprijs hiervan 0.75 bedraagt. Deze bussen chocolade bleken afkomstig te zijn uit de fabriek van de firma Bens dorp, doch natuurlijk niet door haar in het verkooplokaal ten verkoop aangebo den zoo ver beneden den inkoopsprijs. Men denkt dat twee ontslagen werklie den dier firma zich successievelijk deze bussen hebben toegeëigend en ze dooi de directie van dat verkooplokaal van de hand heeft laten doen. De politie is met een en ander in kennis gesteld en zal de zaak nader onderzoeken. Yreeselyk. Men schrijft uit Winschoten, d.d. 16 dezer: In den trein, die hedenmiddag te on geveer half twee uit Groningen vertrok, werd een ziekelijke, bejaarde dame ge dragen. Een gehuwde dochter, woon achtig te Blijham (bij Winschoten) nam alleen bij haar in den coupé plaats. Toen een uurtje later de trein alhier aankwam, strompelde de dochter naar buiten en deelde mee, dat haar moe dei- onderweg gestorven was. Alleen met het lijk had de ongelukkige vrouw, die heel hort geleden haar kind verloor, het grootste (gedeelte van de 'reis afgelegd. De fabriek van Verduurzaamde levens middelen te Alkmaar was zoo gelukkig op de Exposition Culinaire Internatio nale te Parijs de gouden medaille te verwerven voor hare inzending Jams en Busgroenten en dit in mededinging van verschillende bekende buitenlandscbe fabrikaten". Uit de Arbeiderswereld INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. SO eeatg par regel. j| Barteljarisstraat 22-24. |Zeer solide verpak-1 |j king ook voor g Indië onder garantie. BINNENLAND. Nationaal Arbeidssecretariaat. Under presidium van dien. bjeei- A, W. Amnierlaan werd Zondag te Utrecht de jaarvergadering gehouden van het Nationaal Arbeids-secreta- riaat. Bij de opening der vergadfering hield de voorzitter een korte toespraak waarin hij buide bracht aan d'e na gedachtenis van den overleden voor zitter, den heer Van Zomeren, wiens portret, inet rouwfloers omhangen, in de zaal aan den wand was gehan gen, terwijl hij tevens heirinnerde aan de in de laatste twee jaren ge- voerden strijd en aan de aanneming door de Staten-Generaal, van de sta- kingswetten. Aanwezig waren 93 afgevaardigden Door den voorzitter werd medege deeld, dat op het oogenhlik de brou wersgezellen te Amersfoort in strijd zijn met cle Phoenixbrouwerij aldaar. Ilij verzocht den aanwezigen de ge zellen te steunen in hun strijd!, o.m. door geen bier te drinken, afkomstig uit deze brouwerij. Ook wees hij op een bericht in de dagbladen, waarin ontraden werd zich thans naar Chili te begeven, met het oog op den aldaar hecrsclienden toestand- Daar cle. secretaris het zeesr volhan- dig heeft, gehad in cle laatste weken, moest het jaarverslag in deze verga dering ditmaal achterwege blijven. In behandeling kwamen thans de verschillende voorstellen en wel het eerst di'e inzake het federatieplan. Het bestuur stelde o.m. voor: a. De vakbonden en ook Vereenigin gen, aangesloten bij' het N. A. S„ zijn verplicht zich te vormen tot fe deratieve samenwerking. Hiermede worden bedoeld die vakken, welke met elkander rechtstreeks in verband staan en elkander noodig hebben bij bet. uitbreken van een of anderen strijd. Deze federaties hebben haar eigen bestuur, van welk bestuur een afgevaardigde zitting heeft in liet N. A. S., benevens het recht van stem men. Eveneens wordt toegestaan aan het bestuur van het N. A. S„ met recht van stemming, de bestuursvergade ringen bij te wonen van de federa ties. b. Bij de federaties kunnen zich ook aansluiten organisaties, welke niet zijn aangesloten bij het N. A. S. Voorts werd voorgesteld, dat alle feiten, zooals 'toonbewegingen, ge schillen enz., voorkomende in een der federaties, ""onmiddellijk ter ken nis van het N. A. S. moeten worden gebracht, opdat liet bestuur van het secretariaat d;e ancleiie organisaties hiervan in kennis kan stellen en zoo nooclig een algemeene bestuurs-, ge delegeerd en- of algemeene) vergade ring kan worden uitgeschreven, ter bespreking van de aanhangige zaak. Nog werd voorgesteld, dat iedere federatie ven-plicht is te zorgen voor eigen geldelijk weerstandsvermogen, opdat zij met eigen kas bij het uit breken van een strijd minstens veer tien dagen uitk.eering kan geven. Zijn deze 14 diagen voorbij, en is de fede- iratle niet meer in staat uit eigen middelen te geven, dan kan de finan- cieele steun van het Secretariaat wor den aangevraagd. De vergadering vereenigde zich na breedvoerige discussie ten slotte met 53 tegen 44 stemmen, op twee andere moties met een motie van het bestuur van het N. A. S„ luidende als volgt: De jaarvergadering van het N. A. S., gehoord de federatieplannen. ver klaart in beginsel hiervoor te zijn, en besluit eene commissie te benoemen, die, in overleg met het bestuur, deze voorstellen onderzoekt, om een gewij zigd plan daar te stellen en dit voor te leggen aan niet aangesloten organi saties en deze uit te noodigen tot aan sluiting. De vergadering benoemde tot leden i der commissie de- heeren Idsinga, Cor dons. Wessels, Van Empel, Hamelink, Elferink en Spiekman. Aan de orde kwam vervolgens een voorstel van het bestuur, om te bepa len, dat de af deelingen van bonden, zelfstandige vakvereenigingenaange sloten bij het N. A. S., alsook afdee- lingen, welke zijn aangesloten aan niet aangesloten bonden, verplicht zijn zich te vormen lot plaatselijke arbeidssecretariaten, en deze in te richten op federatieve samenwerking, gelijk omschreven is in het reglement van het N A. S. Verschillende sprekers voerden hier over liet woord, doch voor de pauze kwam men tot geen beslissing. Bij de heropening der discussies werd besloten, hij dit. voorstel gelijk te behandelen voorstellen over dezelfde aangelegenheid van de afd. Haarlem van den Neder]. Metselaarshond' en van de afdeeling Rotterdam van den Alg. Meubelmakersbond. De afdeeling Haarlem trok haar voorstel in. Ten slotte vereenigde de vergade ring zich met het voorstel van de af deeling Rotterdam van den Alg. Ned. Meubelmakersbond. met een amende ment van den heer Spiekman. Het aangenomen voorstel luidde als volgt: Waar een Bestuurdersbond bestaat, mag het N. A. S. geen Plaatselijk Ar beidssecretariaat oprichten, zonder eerst ruggespraak gehouden te hebben met het federatief lichaam, dat op die plaats bestaat, terwijl getracht moet worden zoo mogelijk samenwerking te verkrijgen met de Bestuurdersbonden over alles wat van het N. A. S. uit gaat. Vervolgens kwamen verschillende voorstellen in zake reglementswijzi ging in behandeling. paarden ingeschreven, evenwel ver schenen ©r maar drie aan den start. Het wai'on Billiton, Diamant en Gol den Lily. Waar velen een hoop op de overwinning van Golden Lilly hadden was dit voor hen een groote teleur stelling, daar het paard een stuk ach- r ter de tvve© anderen de eindpaal j passeerde. Een mooie strijd was het tusschen Billiton en Diamant, die gewonnen werd door Diamant, rijder Speck, eig. Jhr. L. Bareel; tvs»eede Billiton, rijder Wienert, eig. A. van Hoboken van Hoed'ekenskerke. Tijd 1.28 3/5. Tot. f 5, placé f 5.50 en f 6.50. II. Foury-prijs. Record-harddrave rij voor Nederlandschepaarden.Paar- den met een record van 1.55 gaan van start. Minimum-afstand 2400 Meter. le prijs 350, 2e prijs f 75, 3e prijs f 25. Het waren Concurrent, Scbabernack Don Quichotte, Antoinette, Debutant, Ilita en Mascotta, die elkander om den prijs bevochten. Bij het afgaan van het schot gaan allen goed af. Aan de overzijde gaan Don Quichotte en Rita samen aan het hoofd, de eerste gaat steedis meer en meer naar voren en gaat het eerste de bocht in, D'ebu- I tant komt ook opzetten, terwijl ook j Concurrent nog e'enige pogingen doet I om de beidie paarden in te halen, j Debutant heeft in het rechte einde de leiding verkregen en behouden, Don Quichotte was tweede en Con current derde. 1. Oebutant, rijder Schönrock, eig. I C. de Koning 2450 M. in 4.22 1/5; 2. i Don jQuichotte, rijder J. Witteveen, eig. Joh. de Mol, 2475 M. in 4.22 3/5; 3. Concurrent, rijder en eig.v. W. Crommelin, 2700 M. in 4.22 4/5'. Tot. 1/11, placé f 7.50 en f 7. II Both a-prijs. Verkoopswedren op j de vlakke baan, voor paarden van 3 jaar en ouder, en die te koop zijn ge steld voor f 1500. I le prijs 500, 2e prijs f 50, 3e pr f 25. I Afstand 1700 Meter. In het veldek waemen Springlight. Mis* Charlotte. Maeyfly, Full Stop. Nebu- cadnezar en Absolution. Na eenige vergeefsche pogingen viel de vlag en gingen die paarden af. Alleen Full Stop die nog bezig was met te draaien bleef 0.30 voor afstanden van 1 tot 25 mijl; 0.60 voor afstanden van 25 tot 50 mijl; f 0.90 voor afstanden van 50 not 75 mijl; 1.20 voor afstanden van 75 tot 100 mijl. t 1.50 voor afstanden van 100 tot 150 mijl, terwijl voor elke 50 mijl verder f 0.30 verschuldigd is. Dat is iets anders dan vroeger, toen men voor een rijwiel dub bel tarief, als voor bagage vastgesteld, moest betalen: bovendien, kan men zich voor 5 cent verzekeren tegen alle scha de beneden 6 gulden', aan het rijwiel tijdens de reis, terwijl schade boven 6 guldens ook zonder verzekering, voor rekening van de betrokken spoorweg maatschappij is. een voortreffelijke beschuitsoort, spe ciaal voor Keukenge bruik. Overal verkrijgbaar in bussen van 25 stuks a fO.35. aan den start staan, en was zoodoen- de een zeer groot eind hij de anderen i achter toen hij wegging Wij kunnen van dezen start niets anders zeggen, dan dat dit een vrij onruogeiijken start j »vas. die veel van het interessante van (deze course wegnam. Miss Charlotte i is tot in den bocht no. 1, doch moet dra van plaats verwisselen met Ne- j bucaduezar. die aan het hoofd is tot aan het rechte eind alwaar Springlight j naar voren komt" en als overwinnaar I ëe paal passeert, I. Springlight, rijder Speek, eig. Ba- ji'on Creutz, 62 Ko.; II. Nebucadnesar, rijder RMlick, eig. W. Joehems, 51 Ko.; jUL Miss Charlotte, rijder Clhids, eig. •Mr, John, 57| Ko. Tot.. 10, placé S.50 en f 47. j Springlight werd verkocht voor 1050 aan W, Joehems. I I\. De Wet-prijs. Wedren op de vlakke baan, voor paarden van 3 jaar en. ouder, lie Prijs f 600, 2e prijs 50, 3e prijs f 25. 1 Afstand 2400 Meter. Dij het vallen der vlag .gaan, Bed- jhampton, Marked Man, Cappellen ex - Stramina, Dauphiné, Glasnevin, Coppe- ras en Aemilia goed gelijk af. Glasne- j vin neemt de leiding', gevolgd door Cap- I peilen. Aan de overzijde nadert het Bel- ligische paard meer en meer, gevolgd door Marked Man, die zich weldra .naast hem voegde. In de linkerbocht ging Marked Man naar voren en was niet I meer te bereiken. Cappellen was 2 en Aemilia derde. 1. Marked Man, rijder Speek, eig. Ba ron Creutz, 65 Ko.; Cappellen, rijder Chi'lds, eig. Capt. Evergreen, 60 Ko. Tot- f 14, placé 13 en f 9.50. V. De la Rey-prijs.Handicap. Als mi nimum-snelheid wordt 1.45 aangenomen. Minimum afstand 3000 Meter, le Prijs f 500, 2e prijs t 100, 3e prijs t 25. In deze course liepen Ans-elor, Abdul Ameer, Cribbage, Clerimond, Bellwood, Nettie Bruen, Sierra, Isabella, Julia Bel, Sport en Wedstrijden Courses le Woestduin Het weder, dat in d'en loop van den morgen er niet erg gunstig uitzag, kon toch niet beletten, dat Woestduin zich wederom met een vrij druk be zoek tevreden kon stellen. I. Kjritzinger-prijs; Wedren op de vlakke baan, voor inlandsche paar den van 3 jaar en ouder, le prijs f 350, 2e prijs f 50. Vfstand 1300 Meter. Voor dlez'e course waren een viertal Predstar, Eddallah en de Luitenant. De tribune passeerende, was Julia Bel aan het hoofd, gevolgd door de Luite nant Anselor en, de overige dicht bij een. Aan de overzijde waren Julia Bel, de Luitenant, Bellwood en Aruselor vlak bijeen. In. de rechte lijn ontstond een goede •strijd tusschen Anselor, en .Abdul Ameer, die m,et een klein verschil aan eerstgenoemde ten cleel viel. Even na bet passeeren van den eindpaal sloeg Anselor door. Bellwood was derde. Wij zagen Anselor indertijd beter ge reden door den heer Sehuijl Jr. Het paard was gisteren bek af, terwijl wij dit vroeger nooit bemerkten. I. Anselor, rijder van Poelvoorde, eiig. Job. v. d. Bel'gh, 3225 M. in 5.10 3/5; II. Abdul Ameer, rijder Schuyl Jr., eig. J. W. Schuyl, .3175 M. in 5.11; III. Bell wood, rijder Schippers, eig. A. A. v. d. Berg, 3100 M„ in 5.12 1/5. Tot. J 15, pla cé 1 11.50, f 39, f 46. VI. De Theron-prijs. Hordenren voor Inlandsche paarden van 4 jaar en ou der. Heerrijders 3 KG. décharge. le prijs f 350; 2e prijs f 50, 3e prijs 25. Afstand 2600 Meter. Slecht® tw/ee paarden diepen hierin mede, het waren Curacao en Ber.thus. In de tweede bcht viel Speck van Curacao, zoodoende won Berthns zoo gemakke lijk mogelijk. I. Berth us, rijder, Wienert, eig. A. van Hoboken v. Hoed'ekenskerke. Tot. f 5. Een paar heeren kwartjesvinders wa ren wederom op het terrein aanwezig en druk bezig met de bezoekers af te zetten. Wij willen gaarne de bezoekers voor deze gemeene individuen waarschuwen, daar een iedier met open oogen bedro gen wordt. De Engelsche spoorwegmaatschappijen hebben na jarenlainigen strijd ten slotte bepaald, dat bet vervoer van rijwielen zoodanig verlaagd werd, als reeds lang door wielrijders gewenscht werd. Het tarief is nu geworden: Volgens statistiek werden in Parijs gedurende '1902 665 ongelukken door overrijden geconstateerd, waaraan de auto geen enkele maai schuld had. Yoetbal. Quick Amersfoort versus Quick, den Kaag 30. De Amersfoorters hebben een be roep gedaan op de oude garde en brengen daardoor een volledig team in het veld, terwijl de Hagenaars met twee invallers spelen. De 2e klassers winnen den toss, en de le klassers dringen al dadelijk bij den uittrap naar voren*, doch niet lang, want de Haagsche half-back- linie weert zich uitstekend en stuit de meeste rushes. Gedurende 20 mi nuten wordt er zonder eenig over wicht, van 'beide partijen gespeeld, dan echter weet Wil tens na een scrim mage voor het I-Iaagsche doel, no. 1 te scoren (10). Daarna doen de tweede klassers al hun best om gelijk te werken, wat hen zeer zeker zou gelukt zijn, als hun voorhoede in het algemeen, Struby in het bijzonder, niet zoo geknoeid had den. Tot driemaal toe worden eenige merkelijk© kansen gemist, die- totaal niet benut worden. Rust treedt in, nog steeds zonder eenige verande ring. Na vijf minuten pauze wordt er weer begonnen en nu hebben de Amersfoortcrs eenig overwicht, waar van zij na 15 minuten gebruik maken dóór no. 2 te maken, door middel van Van Beek, De Hagenaars schijnen ontmoedigd en hoe hard Rompies en Stempels ook werken, de voorhoede wil maar niet. Daarbij komt nog, dat Schoenma ker gedui'.ende eonigen tijd het veld verlaat, zoodat de Hagenaars zich meer op verdedigen moeten toeleggen, De backs hebben schijnbaar hun dag niet en het 'is wederom Van Beek, de ex-Yictoriaan, die no. 3 maakt. Het verdere verloop van den wed strijd is zer saai, de Amersfoort,ers hebben genoeg voorsprong en de Ha genaars zien zich alle promotie ont nomen, zoodat als tijd gefloten wordt, de Leusderhei-bewoners zich voor de gradatie hebben bewaard'. De eindstand in deze promotie-com petitie le klas&e is thans Goals. <i Quick, A'f R.A.P. Quick H A.V.V. S =3 jr r- - is 3 2 1 5 9 1 3 2 1 5 10 0 3 1 0 2 2 5 12 33 2 13 Uitslag R.A.P.Ajax. 4—1, Zoo doende is R.A.P. dit jaar bezitster van liet Gouden Kinis. Leiden. Cricket. De wedstrijd, die gisteren plaats zou hebben voor' de le klasse N. C. B., werd wegens het slechte weder niet gespeeld. Tot 12 uur werd er gewacht, toen met onderling goedvinden beslo ten werd den wedstrijd te verdagen. Wleiryden Gisteren werden te Breda de uitge stelde wielerwedstrijden gehouden. De uitslagen hiervan zijn.: Wedstrijd over 1 K. M. om den Brassard van den N. W. B„ open voor Amateurs. 1. Dop, 2 Schulte, 3 Meulkens. Wedstrijd voor prof. over 1 KM., prijzen 80, 50 en 30 francs. 1 Maa- sart, Belg, 2 Broka, Belg, 3. Carra- pezzi, Italiaan. Handicap voor Amateurs, over 1 K.M. voor kunstvoorwerpen, werd ge wonnen, door Meulkens, 2 Broos, 3 Bleisch. Handicap voor prof, over 1000 M., prijzen 60, 40 eu 30 francs. 1 Broka, 2 Massart, 3 Overkleeft. De course de prime voor prof. over 5 K.M. prijzen 50, 30 en 20 fres., 1. Samson, 2 Broka. 3 Carrapezzi. Eaillissemeriten. Uitgesproken: Amsterdam, 15 Mei. M. A. Faas, kapper, aldaar. Rechter-comm. mr. J. Disking Dura, Almelo, 13 Mei. G. J. A. Busch, bakker |en winkeliler, te OldenzaaL Rechter-comm. mr. P. J. G. van Muelen. Geëindigd: C. Nagtegaal, te Alphen a. d. Rijn. A. Smits, koopman en winkelier te G eertruidenb erg. F. A. F. Glashörster, winkelier te Amsterdam. Corn. Harinck, rijwielfabrikant te Loosduinen, handelende onder de fir ma Rijwielemhandeil Stella, Corn. Harinck en Co. Vernii.etiigdi: Het vonnis der arrondissements rechtbank te Arnhem, waarbij de lieer M. L. Snabilié te Velp, werd ver- klaard in staat van faillissement. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Oengaran vertrok 16 Mei van Rotterdam naar Java. Het-stoomschip Prins Hendrik, vaai Batavia naar Amsterdam, passeerde 16 Mei des voorm. 4 uur Dungeness. Het stoomschip Koningin Wiihelmina arriveerde 15 Mei van Amsterdam te Batavia. Het stoomschip Koning Willem I, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 15 Mei van Padang. Het stoomschip Prins der Nederlaag den, van Amsterdam 'naar Paramaribo, passeerde 16 Mei Dungeness. Het stoomschip Soestdijk, van de Hol-

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 2