Intermédiair RÜwiellierstellei 1 want het uitstellen van de publicatie van wat in Haarlem" is voorgevallen, had eenig en alleen tot reden, dat aan enkele personen diende te worden ge vraagd' of zij een voorloopige candi- datuur wenschten te aanvaarden. VII kunnen wij niet volledig beoor- d'eelen. Men ziet hieruit, dat dit. geheele be- rciht onder voorbehoud dient te wor den aangenomen. Ned. Ond. Genootschap. De afd'e'eling Haarlem van het Ned. Ond. Genootschap vergadert den Gen Juni tot het behandelen van den Be schrijvingsbrief der aJgemelene ver gadering te Groningen 'en het kiezen van afgevaardigden. Verbrijzeld. Gisterenavond om streeks zes uur bad zekere J. v. Looy, voorslaander aan de Kon. Rijtuigfabriek van de firma J. J. Beijnes het ongeluk met zijn linkerhand onder de stoomha mer te geraken met het gevolg dat een zijner vingers geheel verbrijzeld werd. Men schrijft ons: Gisteren werd ten kantore der naam- looze vennootschap Van Dïjk's Beschuit fabriek, Paul Krugerkade alhier, de jaarlijksche algemeen© vergadering van aandeelhouders gehouden. Balans-, winst- en verliesrekening werden goed gekeurd. Uit 't verslag van den direc teur bleek, dat de fabriek in bloeienden toestand verkeert. Ontbo'ade n. In de gisterenavond gehouden vergadering van de bouwver- eenitginig „Ons Belang" hoofdzakelijk be. staande uit werklieden van de Centrale Werkplaats der H. IJ. S. M. is besloten de vereeniging te ontbinden. Ieder lid ontving zijn aandeel. Het ontbinden der vereeniging is het gevolg van de j.l. staking. Gisteren middag heeft de gunning plaats gehad van de nieuwe wasscherij van het gesticht „Meeren- berg", voor pl. m. f 77.000 aan den heer j. Mieserus, Bakenessergracht 67. De heer PI. v. Dokkum, die na 43 dienstjaren bij de H. IJ. S. M. in genot van pensioen gesteld werd, ontvangt, geen 700 per jaar, zooals ons abusief werd opgegeven, maar f 7 per week. In de sloot. Hedenmorgen om streeks acht uur waren een vijftal jon gens aan de Amsterdamsclie vaart aan het slootje springen. Dit duurde net zoo. lang tot een hunner in de sloot viel. Met moeite werd hij door zijn vriendjes op het droge gebracht. Hij begaf zich met zijn door en door bemod'derd pak huis waarts. eenige ingezetenen, strekkende om den naam „de Heide" te doen veran deren in „IJmuiden binnen". Op voorstel van het raadslid' den heer Wüste zijn B. en W. uitgenoo- digd te overwegen om de verschillen de namen van de afdeelingen dfer ge meente te doen vervallen en alleen te behouden de afdeelingen Velsen, Santpoort 'en IJmuiden. Aan de verschillende politiebeamb ten is eene gratificatie verleend, groot f 100, wegens bewezen buiten gewone diensten gedurende dia sta king. IJrauidon. Door de Maatschappij IJmuiden is onder den naam Holland VIII met het merk A M 61 weder een nieuw stoomvischvaartuig in de vaart ge bracht, ingericht, zoowel voor de trawlvisscherij als voor die haring vangst. Voor het afbreken van het vroegere Coöperatieve afslaggebouw en het als pakhuis weder opbouwen daarvan op een ander terriein voor d'e Nederland- \sche) Stoomvisscberij, is het laagst ingeschreven, door den aannemer P. Ruig te Santpoort en wel voor f 8400, db hoogste inschrijving bedroes f 9900. Beverwijk. Tot onderwijzer aan de R. C. Jon gensschool is benoemd de beer A. Schuit te Alkmaar. Op Dinsdag 16 Juni a.s. zullen al hier de gewone jaarlijksche paarden- lceuringen worden gehouden. Door de politie is elen man, wonen de in deze gemeente, gearresteerd, verdacht van- diefstal van handkar ren. De verdachte is naar Haarlem overgebracht. De Kamer van Arbeid voor de Bloembollenteelt zal voor het eerst vergaderen op 5 Juni, in het Raad huis alhier. Spaarndam. De heer C. Prins is gekozen tot lid van het bestuur van den Zuid- en No or d- Sp aar nd ammerp o 1 der. Half v ej. In plaats van wijl'en den heer J. H. Bijvoet is tot bestuurslid van den Houfcrakpoldier gekozen de heer G. A. Loeff te Amsterdam. Tewater, Giste .-middag omstreeks half twee werd een 8jarig meisje in het Spaarne geduwd. Het meisje woonde in de Paul Krugerstraat en werd door eeni ge voorbijgangers gered. Uit de Omstreken Heemstede. Teunis de Boer, lotelinig dezer ge meente lichting 1903, is door de Gedepu teerde Staten voor verderen dienst bij de militie afgekeurd1, wegenis lichaams gebreken. Aan de gymnastiek- en schermvereenL ging „Willen is Kunnen" alhier, is ver gunning verleend om op Se Pinksterdag een wandeltocht door de gemeente te houden. Hillegom. Door den bouwkundige C. Verkoren alhier, is aanbesteed: Het bouwen van. drie burgerwoningen met bijkomende werken op een terrein aan den Stations weg. Ingekomen waren 5 biljetten, laagste inschrijver bleek te zijn de heer J. Strijk alhier,' voor 'f 9597. Zandvoort. Maandag wordt een boottocht naar Marken ondernomen, die opgeluisterd zal worden door de medewerking van Zandvoort's Harmoniegezelschap en een komiek. Binnendoor gaat het naar Mar ken en over d'e Zuiderzee terug. Thans zijn alhier aanwezilg 372 bad gasten tegen 294 op 30 Mei 1902. Mej. M. Roloff, Baarn, Pension Villa Marina* 1 pers. Mej. C. C. v. d. Valk, Haarlem, Pension Quisisana, 1 pers. H. Steinmetz, Amsterdam, Villa Zee- lust, 8 pers. E. Polak. Amsterdam, Villa Frede- rika, 5 pers. Mej. E. C._ van Nierop, Amsterdam, Achterom 3, 1 pers. Wed. Jonas Hoelants Hoogeweg no. 74, 5 pers. Wed. J. J. Hoogenboom, Villa Lor- ma, 5 pers. M. van Praag Amsterdam, Villa Mecklenburg-Schwerin, 5 pers. Velsen. In die laatste Raadsvergadernig al- bier zijn door den gemeenteraad be noemd: tot onderwijzeres te Velsen: mej. F. ide Vries te Amsterdam; tot onderwijzeres te Santpoort mej. M. P. van Runnard, te Koog Zaan dijk. tot onderwijzer mfet akte landbouw te Velsen de heer A. G. Amelunxen, te Sas van Gent; tot onderwijzer met hoofdakte te Velsen de beer C. E. Coppee te Sant poort; tot bouwkundig opzichter de heer D. Kramer Czn te Velsen. Een toelage werd verleend aan inspecteur van politie tot aanschaf fing van uniformkleeding. Met het oog op het groot aantal vreemdelingen, dat dikwijls te IJmui den is, vond men het gewenscht dat de Inspecteur aan zijne kleeding Is te herkennen. Aangehouden werd het adres van Haarlem mermeer. Door de bouwk. J. W. de Heij en Zn., alhier is aanbesteed: Het bouwen van een boerderij met rijtuighuis en oprij- brug aan den Uweg, voor rekening van den heer R. W. Lammerts. Het metsel- en grondwerk is gegund aam D. Roos te Burgerveen, het timmer-, ijzer- loodgieters en rietdekkerswerk aan J. Rebel, te Schinkeïveer en het schilder-, glas- en beharsgwerk aan P- J. Spi-gt te Hoofddorp. Binnenland. De reis van Prins Hendrik. Reuter seint uit Weenen: In verband met de aankomst van den Prins uit Nederland' had zich aan het Westerstation een eene-compagnie met vaandels en muziek opgesteld. Tot de ontvangst waren aanwezig de corpscom. mandanit, verscheidene generaals, alle leden van het N-ederlandsche gezant schap, de Nederlandsche officieren ge detacheerd aan de rijschool, de Neder landsche consul-generaal, de Duitsche gezant en verscheidene leden van dat gezantschap. Te kwartier over vijven kwam de Keizer in maarschalksuniform met het lint der OranjeNassau-orde. Te 5.25 uur kwam de trein met den Prins binnen, waarop de muziek het Neder landsche volkslied inzette. De Keizer be groette den prins warm en drukte hem de hand. Nadat de voorstelling van het wederzijdsch gevolg had plaats gehad reed de Keizer met den Prins in een open rijtuig onder de hartelijkste toe juichingen van het publiek naar het kei zerlijk paleis, waar de prins door de hooge hofwaardigheidsbekleeders werd begroet. Aan het diner, dat te half acht bij den Nederlandschen igezant plaats had, ver scheen de prins met zijn gevolg en de hem toegevoegde Oostenrijksche en Hon- gaarsche officieren. Ook zaten aan aarts hertog Rainier en de voornaamste hoog- waardlgheidsbekleeders. Kaspsche rebellen. Het telegram door den heer C. J. S. van der Walt van generaal Botha ont vangen, waarvan reeds eenige malen melding is gemaakt, luidit, naar het blaadje „Voor de Boeren" mededeelt, aldus: Joubert en anderen gij kunt terug ko men. Wacht brief. Botha. Dr. Leyds, tot wien het verzoek om juiste inlichting en over dit telegram ge. richt werd, antwoordde daarin niet an ders te kunnen lezen dan dat Van der Walt, Joubert en andieren kunnen te rugkomen. (Hbld.) gen do enkele réis-vracht geldig op den dag van afgifte en den volgenden dag op de lijnen der Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen Am- s te rdam—Ro tterd amAmsterdam—D en Haag en Rotterdam en Den Haag naar Amsterdam. Deze retourkaarten geven geen recht tot het afbreken van de reis onderweg. Verwaarloosde en verlaten kinderen. Te Amsterdam is de negende jaar lijksche vergadering der „Vereeniging tot opvoeding van halfverweesde en verwaarloosde of verlaten kinderen in het huisgezin" gehouden. Uti het jaarverslag blijkt: In het af- geloopen jaar werden 29 kinderen dooi de vereeniging aan het gevaar voor verder verwaarloozing ontrukt. Het aantal kinderen, dat op 31 De cember C9 bedroeg, is sedert weder met een twaalftal toegenomen. Reke ning houdende met het karakter en het verleden der kinderen, heeft het bestuur weinig redenen tot klagen over hen: en de pleegouders zijn, be houdens een zeer geringe uitzondering, met liefde en ware opofferingsgezind heid voortdurend bezig om den kin deren een goede opvoeding te geven. Een ddr kinderen is door een vrien delijk echtpaar als kind aangenomen. De vereeniging kon nog veel meer doen, als hare middelen ruimer wa ren. Het aantal leden neemt voortdurend toe. De vergadering machtigde het hoofdbestuur bij de regeering aan te dringen op een zoo spoedig mogelijke invoering der Kinderwetten. Overigens hield de vergadering zich met statu tenwijzigingen, huishoudelijke zaken en. bespreking van propaganda-midde- len bezig. De rekening en verantwoording over het jaar 1902 sluit in ontvangst en uitgaaf met f 5208.62. Het saldo be draagt f 759.925. Verdronken. Op den weg naar Klundert nabij Ze venbergen vond Vrijdag een wielrijder e:en tweejarig kind in een sloot liggen. De kleine, die nog eenig teelten van le ven gaf, werd dadelijk gered, doch stierf kort daarna. Bij onderzoek Meelt, dat het tehuis behoorde in een woonwagen, die in de nabijheid stond, doch waarin niemand aanwezilg was. De ouders wa ren bij de boeren uit bedelen en had den het kind zonder toezicht gelaten. Geheimzinnige moord. Het is tot nog toe niet mogen geluk ken eenig spoor van den dader of de daders van den moord op J. Schreuxs, den j-agerm.eest.ex van het kasteel' te Well, gem. Bergen, tevens onbezoldigd rijksveldwachter, te ontdekken. De man is Dinsdagavond uitgegaan en toen waarschijnlijk omstreeks 9 uur door het doodelijke schot gevallen. Met het oog op de ligging van Well, in: de onmid dellijke nabijheid van de grens des lands, ligt het vermoeden voor de hand', dat men hier zeer waarschijnlijk te doen heeft met stroopers uit Duitschland. De internationale effeeteadiefstal De beruchte Verstraeten, in zijn omge ving meer bekend' onder den naam vam Nells de Beis", die onder verdenking staat een der hoofddaders te zijn van den reeds onlangs vermelden internati onalen effectendiefstal, is Vrijdagavond per trein van 7:35 uit Frankrijk, waar hij was aangehouden, te 's-Gravenhage aangebracht. Aan de Fransche Regeering was zijn uitlevering verzocht ter zake van mis handeling met doodelijken afloop. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk, Van ingezonden stukken, geplaatst o/ niet geplaatst, wordt de copy den inzender niet teruggegeven. Hij had de voorkeur gegeven aan eenige ander, exacte wetenschap. Van de rechten zei hij dit weinig vleinende: „Het recht, dat is het en trepot der grenspalen, die de slechte sociale instincten begrenzen en tegen houden; die vetrzamjÈil'ing leuningen van do stad, van de straat, en van den haard; rechtsstudie is als een wandeling tusschen ruïnes, op een kerkhof dat tevens eten plek waar hulzen gebouwd' worden, zijn zou. Leger en Vloot, Onder leiding van den luit.-kpl. van den gen. staf W. Cool, directeur der hooger.e krijgsschool, zal van 30 Juni tot 11 Juli eene verkenningsreis worden gehouden langs de Noordzee-kust van Beverwijk tot Nieuwediep. Hieraan zul len deelnemen de kapiteins van den gen. staf M. C. van der Hoog en B. J. Land, alsmede de kapiteins werkzaam onder de bevelen van den chef van den igen. staf J. P. A. van Weeren, en H. M. J. Sark van de inf. en J. L. ten Bosch en W. H. Doorman van de a,rt. INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 8G eeats per regeL Langzame spijsverteringen De grootste kwalen vangen op onmerkbare wijzè aan en nauwe lijks worden wij bij voorbeeld verwittigd van het bekomen eener slechte spijsvertering door eenige ongemakken, het geeuwen na de maaltijden, een weinig maagzuur of maagzwaarte voor de spijsver tering. Spoedig neme men eenige Pastilles Yicby-Etat om deze on passelijkheden te genezen en het kwaad in zijne wording te doen ophouden. Waarom de Pastilles Yicby-Etat? Omdat zij alleen het zout Vicby-Etat bevatten, of na tuurlijk zout (enzoospijsverterend) getrokken uit de beroemde bronnen van den Franschen staat: Célis- tin?, Grande Grille en Höpital. Maar om van hunne werkdadig- heid zeker te zijn moet men wel zorg dragen de Pastilles Yicby- Etat te vorderen, die in metalen verzegelde doozen verkocht worden Geachte Redacteur! Het Comité voor Steun verzoekt be leefd onderstaande in uw orgaan te willen opnemen. Zooals het den lezers zeker geble ken is, dat alle vereeniging en de uit gesloten m met hunne geldelijken steun, goed genegen zijn, kunnen wij niet nalaten d'e behangers, stoffeerders en beddemakers op hun plichtverzuim at tent te maken; in dezen tijd, waar zij een ruim weekgeld genieten, met de gedachten wat zal nog uwen mettertijd te wachten staan!! Kom. maakt het nog goed waarin gij te kort bent ge komen, dat dat vereenigingen uwer steeds genegen blijvne. "VVij roepen uw allen nog toe! Steunt hen die eerlijk zijn gebleven in hare beloften. Dank voor de afgestane plaats ruimte. Het Plaatselijk Comité van Steun, J. KLOEZEMAN. Ziekenhuis. Te Groningen is in tegenwoordig heid van den minister van Bin. Za ken, dr. A. Kuyper, het Algem. Stads en Provinciaal Armenhuis geopend. Ontsporing. Nabij het station Wijchen is Vrijdag ochtend de laatste wagen ontspoord van den trein 9.30, van Nijmegen komende. Tengevolge hiervan was de spoorbaan ©enigen tijd verspreid. Yoor de Yacantiedftgen. Ingevolge besluit van den minister van waterstaat, handel en nijverheid, zijn in het tijdvak van 23 Mei jl. tot en met 1 September 1903, speciale retourkaar ten le, 2e en 3e klasse verkrijgbaar te vanP vaiiBijgterveld, a lil Oil xjroscoop, te Rotterd. Daar mij door veeljarige onder vinding gebleken is, hoe vele per sonen lijdende zijn aan Hoofdpiju, Lusteloosheid, Bloedarmoede, Geslaehfszwak- fce, Bleekzucht, Bnggemerg- ziekte, Influen za en de gevol gen daarvan, Zwaarmoedig heid, Gevoelige pijn in den rug, Epilepsie, St.- Yifcusdans, Tu berculose der beenderen, Ze nuwziekten, Ge heime ziekte, Yroawenziekte enz. enz. is het mij gelukt een MIDDEL te vinden, dat bovengenoemde kwa len alsook andere uit het Zenuw gestel en Ruggeaierg voortkomende ziekten, volkomen en afdoende be strijdt. - 't Gebruik van eenige flacons bewerkt een in 't oog vallende beterschap. Mijn Pillen INTERMEDIAIR kunnen gebruikt worden zoowel door volwassenen als door kinderen. Mijn Pillen INTERMEDIAIR bevatten geen schadelijke bestand- deelen. Overal verkrijgbaar in boven staande verpakking voorzien van mijn handteekening. Prijs per flacon f z» Te Haarlem bij J. J. GöPPINGER, Gr. Houtstraat 147. Generaal vertegenwoordiger voor Nedeiland en Koloniën: de Maatschappy NOYUM te Ryswijk (Z.-H). Rechtzaken. Beleediging van Minister Kuyper De rechtbank te Middelburg heeft Vrij dag F. A. de K., 46 jaar, boekhandelaar en colporteur te Vlissingen, ter zake van overtreding van art. 271 van het Wetboek van Strafrecht het tentoon stellen van de bekende plaats van „Het Volk", dr. Kuyper een werkman wor gende vrijgesproken. De eisch was f 5 boete subs. 5 dagen hechtenis. Letteren en Kunst. De Texnps heeft Maeterlinck geïn terviewd. en de groote dichter vertelde daarbij o.a. dat hij in de rechten sin de er dl©, omdat zijn ouders dat willen. De Kina is de basis van eene menigte toebereidingen geworden, maar niet een is er toe gekomen de goede naam der Echte Quiua- Laroche te ontnemen, die steeds de zenuw versterker bij uitnemend heid is die door de geneesheeren aan de zwakke en bloedarmoedige personen wordt voorgeschreven en wier spijsverterings organen noodig hebben hersteld en versterkt te worden. De Quina-Laroche het voorwerp zijnde van talrijke namakingen, is bet volstrekt noodzakelijk in de Apotheken de Echte Quina-Laroche te eischen, eenvoudige of ijzer houdende voorzien van de hand- teekeniog Laroche en het adres 20, rue des Fossées Saint-Jacques Parijs. Burgerlijke Stand. Bevallen'; 30 Mei. M. E. van den Aak ster—Kramer z. M. A. Kiers—Zuiderhoek d. J. H. van Dorp—de Rooij d:. C. G. Hof. meesterEgtgeiis z. P. T. van Westerho ven—Spijker z. 29. J. Wanders—Migchiel- sen d. 30. A. M. Schakel—Mu ijs er t d. M. de Braai1—Bult z. Overleden: 29 Mei. J. de Lange, 81 jaar, Valkesteeg. ZAND VOORT. Bevallen: J. Kroontvan Vel zen d. Kerknieuws. Parochiekerk van de H. Elisabeth Barbara. Zondag, Hoogfeest van Pinksteren of de Nederdaling van den H. Geest. De II. LI. Missen om 7 en 9 uur de Hoogmis om half elf. 's Middags om 3 uur Lof tot slui ting van de Meimaand, waaronder predicatie, na het lof gelegenheid om, 6e biechten. Heden geen catechismus. Maandag, 2e Pinksterdag, te vieren als Zondag, de H.H. Missen om 7 en 9 uur en half tien Hoogmis met pre dikatie. Donderdagavond om half 4 het lof van 7 uur af gelegenh. om te biech ten. Vrijdag, 1ste Vrijdag van de maand toegewijd aan het goddelijk Hart. Gedurende de week voor en na de H.H. Missen gelegenheid om te biech ten en Zaterdagavond van 5 tot 10 uur. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag zijn quatertemperdagen. A.s. Zondag 7 Juni na de Hoogmis verpachting d,er plaatsen. Kerk van het Allerheiligste Hart. Kleverparkweg Zondag, Hoogfeest van Pinksteren, te 7 en 9 uur de gelezen H.H. Missen te half 11 de plechtige Hoogmis. Te 4 uur plechtig Lof met feest-prtedika- tie en „te Deum" tot sluiting der Meimaand. Maandag 2 e Pinksterdag, te vieren als Zondag. De H.H. Missen gelijk op Zondag. Te 4 uur het Lof. Dinsdag te 8 uur de gezongen H. Mis ter eer© van den H. Antoniusvan Padua. te Avonds te 7 uur het Lof. Donderdag van 5 tot half 7 uur ge legenhtid om tö biechten. Vrijdag, le Vrijdag der maand, te 8 uur de gezongen H. Mis ter eere van het Allerh. Hart. te Avonds te 7 uur Lof en acte van eereboete. Zaterdag van 5 tot half tien uur gelegenheid om tJa biechten. Kathedrale Kerk St. Bavo. Zondag, bloogfeest van Pinksteren, de gelezen H.H. Missen te half 7, en 9 uur, te half 10 uur de plechtige Hoogmis. te Avonds 7 uur Dof, predikatie en Rozenhoedje. Woensdag Vrijdag en Zaterdag Quatertemperdagen. Donderdag gelegenheid om te bieh- ten van 6 tot 3 uur. Vrijdag le Vrijdag der maand. Te 8 uur gezongen H. Mis. half 10- H. Mis voor de Vér. der Eteuwigd. Aanb. en acte van eereboete. 's-Avonds te 7 uur Lof, Rozehh. en acte van aanbid ding. Het H. Sacrament blijft ter aanbid ding uitgesteld 's morgens tot 11 uur en na dien middag van 3 tot 4 uur Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Heden de H; Missen te 6, 7, half 9 en te half 11 uur ds Hoogdienst,. te 3 uur Vesper, te half 5 oefening van. de H. Fa^ milie. Zondagavond, sluiting der Meimaand?' Maandag, tweede Pinksterdag, te vie ren ais Zondag, ten 3 uur de Vesper. Diiderdag en Vrijdag gea. H. Mi®, te- 8 uur. Woensdag en Vrijdag ten7 uur het Lof. De H. Missen te' half 8, 3, half 9 en 9 uur. A.s. Woensdag zullen de gewone leer lingen niet plaats hebben". Parochiekerk van dsn H. Antonius van Padua. Zondag Hoogfeest van Pinksteren, ten 5—7 en half 9 ure de gelezen H.H. Mis sen ten hajl 11 de sloemneele Hoogmis, 's Namiddags geen catechismus. 's Avonds van 5 tot 7 ure gelegenheid om te biechten te 7 ure plechtig. Lof, pre dikatie en de lofzang. „Te Deum" tot sluiting van de Meimaand. Maandag 2e Pinksterdag, te vieren als Zondag, dfi H. H. Missen als op Zonda gen, ten half 11 de plechtige Hoogmis, 's Namiddags ten half 4 de Vespers. Dinsdag, 8e der negen Dinsdagen die het feest van den H. Antonius onmiddeL lij-K voorafgaan 's morgens te 8 uur ge zongen H. Mis ter eere van den H. An tonius, te Avonds te 7 uur Lof, verga dering der Broederschap en gebeden der Novene. Woensdagavond te 7 ure vergadering van de lede nder 3e Orde van den- H. Franciscus. Dnderdag ten half 11 plechtige hu welijksmis. 's Avonds 6 tot 8 uren gelegenheid om te biechten. Vrijdag le Vrijdag der maand bijzon der toegewijd aan het Allerh. Hart, ten 8 uren gezongen H. Mis. 's Avonds ten 7 ure Lof en Acte van eereboete aan het H. Hart. Parochiekerk van den H. Joseph. Heden, Hoogfeest der nederdaling van den H .Geest over de Apostelen, ten 7 en half 9 de gelezen H. II. Missen en ten half 11 de solemneels Hoogdienst. Ten 3 ure de Vespers en daarna gele genheid om te biechten. Ten half 7 Lof van O. L. Vrouw fet Rozenhoedje tot sluiting van de Maria aand. Woensdag, Vrijd en Zaterdag Qua- tertemperdagen geboden te vasten. Donderdag 7 ure Lof van het Al Sacrament en geJegenhei dom te l] ten. Vrijdag 1ste van de maan dten 8 de gezongen LI. Mis en ten 7 ure Lo! het goddelijk Hart van Jesus. Zaterdag te half 9 de LI. Mis voJ bekeering der zondaars in de kapelj het Miraculeuse Mariabeeld. Van 5 uur gelegenheid om te biechten eij 6 uur Lof van O. L. Vrouw. In deze week, va nDinsdag af, (j II. Missen en de Catechismus op d| wone uren. (N. H. Ct (Ongecorrigeerd! Ativertentifiësi Voorspoedig bevallen een ZOON. Vrouwe ISABELLA BACK echtgenoot e van Mr. D. E. LENNEP. Heemstr.de 30 Mei 1903. Heden overleed, in dc ouderdom van ruim 81 jaa Mejuffrouw JANSJE DE LANGE. E. FELDER, Exee. Testamentai Haarlem, 20 Mei '1903. te* Yoor de vele bewijzen deelneming, welke wij bij overlijden van onzen gelie Echtgenoot, Vader-, Behuwd Grootvader, den Heer JOHAN! FREDERIC VAN DOBBEN, m ten ontvangen, betuigen wij oi hartelijken dank. Haarlem, 31 Mei 1963. WED. J. F. VAN DOBBEN- de Kon E. J. BOUWMEESTER- VAN Dos D. J. W. BOUWMEESTER. J. F. L. VAN DOBBEN. Amsterdam, J. A. G. VAN DOBBEN. J. S. VAN DOBBEN—COÜVÊ Hillegom, F. K. A. VAN DOBBEN J.Fzi H. A. VAN DOBBEN—Otto, Leiden, C. E. G. GORDON—VAN DOB Mr. H. G. GORDON. Den Haag, L. D. C. VAN DOBBEN. A. VAN DOBBEN—Maitlan Haarlem, E. A. G. VAN DOBBEN. H. M. E. VAN DOBBEN. J, VAN DOBBEN-Kuijpers, Heemstede, E. L. W. VAN DOBBEN. A, VAN DOBBENKUIJPER: alsmede de Kleinkinderen. Pro Deo. ECHTSCHEIDING;- Bij vonnis van de Arrond ments-Rechtbank te Haarlem, 17 Maart 1903, is het huw bestaande tusschen GOR'NI MARIA VAN DER LAAF WILLEM ANTONIUS ZANTEN, beiden wonend* Haarlem, door echtscheiding bonden verklaard. De Procureur der eisohe® MR. F. A. BIJVOET. Osze Brieve aftast Brieven op Advertervtiën kunnen v geworpen in onze vier eigen Brio ven te weten: Groote Houtstraat No. i 4oacn het hi den heer B. Langevokl bij het Pro vena Anegang, hoek Grocte Houtstraat^ huis van den heer F. Hellingman. Kruisweg 41 heek, Heer an straat a winkel van den h29r A. C. A. van Hen :an onze Bureaux, Ziiiüar Buiisas] No, 6 viak hij de Ttu fmarkt ea Bijk Groote Houtstraat 55. DÉ ADMIKI3TRA1 JuffrouwMaiskoudsl Wordt gevraagd iemand kwaam. en genegen in een gezin met behulp eener di bode en werkster de vrouv huizes in alle huiselijke bezig! ter zijde te staan en zei 1st te kunnen optreden, liefst Gezond gestel en goede inf( tien. Brieven franco met o van verlangd salaris onde 5692 Bureau van dit Blad. GEBR. GERZOfi, Gr. Houtstr vragen voor direct een net X.eermefi ter opleiding. Wegens huwelijk der tegen dige, wordt tegen half Ju later gevraagd een latsoenli DIENSTBODI Adres: Spaarne 35. Een aankomende gevraagd voor direct. Adres genweg 36.

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 2