seeEifittperaleiir. Te Kooi aaugeMi Amsierdamsshe Baan Echtscheiding. GEVRAAGD DIENSTBODE, Een net Burgermeisje Een flinke Dagmeid Costuunmaaisters Electro-lonteur Net Jengmensch Te Huur. Te Huur. Gemeubileerde ZIT- en SLAAPKAMER te huur. ner moeder neemt, en kuste Jiet. uit-, roepende ..O ja, wat is Hij goed, wat lis Hij ffoed Dan weer kuste hij de handen, de voeten en de zijde van den Zaligmaker, terwijl hij zuchtte „Hij is zoo goed, en ik ben zoo on dankbaar geweest." ..Zuster", zei hij op zekeren dag, ik heb een gedicht gemaakt, ter eere van het H. Sacrament, het is schoon en het bevalt mij, maar ik ben er zoo weinig better door geworden." „Als ik sterven ga, luister goed. ben ik niet waardig als priester begraven te worden neen, neen, kleed mij dan met de livrei van een armen zoon van Sint Franciscus." Oj> zekeren dag, na zich de meest vernederende namen te hebben gege ven. riep hij. als een klein kind dat moede is van het schreien„Mijn God. mijn God, ben ik nog uw Israël?" „O. zuster, naar de kribbe moet ik gaan daar is bet geheim, dat het best met mijn toestand overeenkomt; ook ik moet een klein kind worden. O wat is bet zoet, het geheim der kribbe 1" Zijn akten van geloof aan de Kathp- lieke Kerk en aan de waarheden die zij leert, waren veelvuldig en vurig hij noemde de geloofspunten op in de orde aangegeven in het „Palme- tum", een gebedenboek, dat hij zoo dikwijls gebruikte, dat verscheidene bladzijden geheel versleten waren. Op zekeren keer, dat hij verschrik kelijke pijnen te verduren had. vroeg hij mij verlof om zijn hart in eenige luide zuchten te mogen luchten. Mar nauwelijks waren ze hem ontsnapt, of hij berispte zichzelf en met een geestkracht, den H. Hieronymus waar dig, riep hij uit„Wat is dat nu Op zulk een wijze het lijden dragen? Zoo doet een heiden, maar geen Chris- ten." „Mijn God, zeide hij soms. „ja, ik ben tevreden met den dood om uwen wil te volbrengen niet omdat ik. den arbeid weiger, o neen. En zoo Gij mij het leven wedergeeft, zou ik nog voor U willen arbeiden, mij willen geven aan U als een slaaf." Op een oogenblik, dat hij door on dragelijke pijnen aan het hart werd gekweld, nam hij zijn kruisbeeld, kuste het, en riep uit: „Mijn God. verscheur, breek dit hart. dat het Uwe zoozeer gebroken heeft." Toen dr. Lapponi, de lijfarts van den Paus. hem den zegen en eenige woorden van den Paus overbracht, werd hij hevig ontroeTd_en bleef een oogenblik stil. Dan zeide hij „Dok ter. zoo ik nu nog afgunstig zou kun nen zijn, zou ik het op u wezen, op u. aan wien God de zorg voor het Opperhoofd der Kerk heeft toever trouwd O, ik behoef het u niet te zeggen, verzorg den H. Vader met al den eerbied, en al de liefde verschul digd aan hem. die voor ons op aarde Christus vertegenwoordigtbewaar hem nog lang voor de Kerk en zeg hem, dat de nederigste zijner diena ren geheel bereid zou zijn om nog voor hem te strijden." Op zekeren nacht dat hij niet in bed kon blijven, plaatsten wij hem in den crooten leuningstoel van de Alge- in eene Overste. Gedurende eenigen tijd bereidde hij zich in stilte tot de H. Communie voor, dan zeide hij zacht, maar met uitdrukking in zijn stem „God deelt zich aan den mensch mede door datgene, wat het meest te gen zijn natuur strijdt. Hij, het Le ven. Hij bood den Jodien Zijn Vleesch en Bloed aan. f „O vleesch en bloed, afgrijselijk en zij wijzen_het afen toch, die fijngevoelige Joden hebben dat li chaam gefolterd, hebben dat bloed doen stroomeE»_ Uw vleesch, o mijn God Uw bloed, dat is het leven. Maar de mensch, de blinde mensch, wendt zich af de waarheid verschrikt hem hij vlucht het werkelijke geluk, om de schaduwen ervan na te jagen. Hij grijpt die schaduwen, hij begrijpt haar ijdelheid, die hem ontmoedigt. En nog, hij verlangt er naar, hij ach tervolgt ze en zijn begoocheling zal slechts ophouden, op het. uur. waarop met den nacht, die schaduwen voor altijd zullen verdwijnen." „Wat gij daar zegt. emonseig- neur, is dat de vertaling van een of ander stuk. uit het Hollandsche ge- d'Cht. dat gij ter eere van het H. Sa crament gemaakt hebt „Neen. zuster, 't is mijn gedachte van dit oogenblik ik spreek ze uit voor u. om u genoegen te .doen en u eenigszins schadeloos te stellen voor alle moeiten, die ik u veroorzaak." („Tijd".) ring van geld ten nadeele van... zijn ou- j ders. Het veelbelovend zoontje is onder po- iitiegeleids naar zijn woonplaats terug- gebracht, zoodat 't met zijn uitstapje nu wel voor goed uit zal zijn. (N. Gr. Ct.) Gered. Maandagmiddag had' te Hoorn het volgende plaats: Een 2e luitenant van het garnizoen aldaar verfrischte zien door een bad in de Zwemschool, die in volle zee ligt. Waarschijnlijk door kramp begaven hem de krachten en was bet hein niet 1 meer mogelijk zich drijvende te hou den. zoodat hij reeds op het punt was te zinken, toen de commissaris van politie aldaar, de heer F. J. Terlaak. door het hulpgeroep van den drenKe- ling en liet geschreeuw van enkele visschers op het doodsgevaar waarin de zwemmer verkeerde werd opmerk- zaam gemaakt. i De heer Terlaak, die zich juist uit J het water had begeven, wierp zich di rect weet in zee en bet mocht hem ge lukken den reeds zinkenden luitenant van een wissen dood te redden. Ongeluk. Uit Barneveld schrijft men: Door bet schrikken van zijn paard voor een automobiel, geraakte een 16- jarig jongmensch eerst onder zijn voertuig en daarna onder de automo biel. Door de automobilisten werd een geneesheer ontboden, die behalv» beenbreuk, ook inwendige kneuzing constateerde. De zwaar gewonde is per rijtuig huiswaarts vervoerd. Aan de poltiie is aangifte van het ongeluk gedaan Door een onbekende oorzaak is Vrij dagmiddag de boerderij van E. Klomp, staande onder deze gemeente, benevens schuur, schaapskooi en berg totaal ver brand. Oolc een varken kwam in de vlammen om. De gebouwen waren laag verzekerd bij de Utvechtsche Brandwaarborgmaat schappij. De inboedel was niet verze kerd. Inbraak. Donderdagnacht is ingebroken in het perceel No. 319 Vaillantlaan te 's Gravmhage. De dieven hebben zich toegang verschaft aan de achterzijde der wouing en zijn daarop naar den uitbouw gegaan, waar de bewoners sliepen. Zonder opgemerkt te worden, hebben zij daar de sleutels uit den [broekzak van den man gehaald en vervolgens hebben zij het huis door- I zocht. Ontvreemd „is 1600 aan effec- ten, benevens gouden en zilveren voor- j werpen. Van dief of dieven tot- nu toe geen spoor. Beter ten halve gekeerd Een voor de betrokken partij minder aangenaam geval deed zich te Ooster beek voor: Een jeugdig paartje zou in den echt vereenigd worden. De bruid stond reeds in haar bruidscosfuum gereed, doch de bruidegom, die in Nijmegen verblijft, l'iet op zich wachten. Eindelijk bracht de post de voor 't oogenblik teleurstellende tijding, dat hij zich had bedacht, en maar liever van zijn voornemen afzag. Het Landelijk Comité tot ondersteu ning van de slachtoffers der algemeene werkstaking ontving tot dusver in het geheel een bedrag van 34,575.30 Tereeniging tot handhaving van het Chrigteluk-Uistorisch karakter der natie. Donderdag 11 Juni zal te Utrecht in het gebouw voor Kunsten en Weten schappen de jaarvergadering worden gehouden van de Vereeniging tot hand having van het Christelijk-Historisch karakter der natie. Den avond om 7 uur te voren zal ter zelfder plaatse door dr. Ph. J. Hoede- maker een lezing worden gehouden over de conceptwet op het Hooger-Ondervvijs. Na afloop bestaat gelegenheid voor de bat. Een goede vangst. 't Viel de G.roningsche politie op dat daar ter stede in de laatste dagen met de tram van Paterswolde herhaaldelijk een jongmensch kwam, dat het heertje uithing en nogal grove verteringen maakte. Dit wekte argwaan, en daarom werd het jonge mensch, toen hij weer in de stad kwam. verzocht even mee te willen gaan naar het politiebureau. Daar bleek, dat nu de 17jarige A. P. was uit Amster dam, dat hij in Paterswolde zijn intrek had genomen en inderdaad voor zijn doen veel geld uitgaf. 't Kwam dier politie raadzaam voor te Amsterdam eenige informaties omtrent A. P. in te winnen, hetgeen telegrafisch geschiedde. En nu kwam spoedig aan het licht dat de door haar gekoesterde argwaan niet onverdiend was: A. P. had zich schuldig gemaakt aan verduiste- Kerk en School. .Amsterdam. Met gunstig gevolg xs af gelegd liet propaedeutisch examen in de godgeleerdheid door de heeren H. Snijder, W. Leendertz en cum laude door den heer A. van Rijn. Leiden. Bevorderd tot arts de heer J. F. Maas. Professor J- J. van TUiel, president van het Seminarium der oud-bisschop pelijke Klerezie te Amersfoort, is door de Universiteit te Bern, honoris causa verheven tot theologiae doctor. Sport en Wedstrijden. Automobielen. Te New-York is onlangs een dames- automobiel-club opgericht. Enkel zij die zelve in het bezit van een auto zijn, kunnen er lid van worden. Het ledental bedraagt thans reeds over de honderd. Keizer Wilhelm II lieteft last gege ven in de fabriek van Deutz te doen vervaardigen een, geheel volgens zijn eigen bevinding opgemaakte auto. Aan deze voiture moeten tot nog toe ongekende toestellen zijn aange bracht, ter vervolmaking en de ma chine moet bepaald furore maken, zegt men. Een twee-cylindrische mo tor van 8 pk. zorgt voor de voortbe weging. Mont-Blano bestijging. De heer Ansermier te Genève heeft dezer dagen ook een record op zijn naam gebracht. Voor de tweede maal dit jaar be steeg hij met zijn 40 pkr.'s Gladiator- automobiel den Mont-Blanc en ltegde op een helling da 90 K.M. af in 2 u. 55 m. Oogenschijnlijk is de gang ge woon. maar men moet er de omstan digheden bij rekenen. Yerrassing. Alice Roosevelt, de handige en kra nige dochter van den president der Vereenigde Staten, heeft een automo biel van 12 pkr. gekocht voor 6250 en betaald uit baar eigen speldegeld, zonder dat papa er wat van weet, want deze is thans op een zeer lange verkiezingsreis. De jonge dame rijdt thans in haar auto, vergezeld van een mecanicien, rondom Washington en is van plan haar „ouwe heer" een poets te bakken; zij wil hem namelijk verrassen door bij het uitgaan van den ministerraad hem op te wachten en dan in triomf met haar eigen ma- chinte naar huis te brengen! Nienwe-reclame. Een Amerikaansch rijwielhande laar adverteerde, dat hij voor eiken jongen, die hem den datum van z'n verjaardag opgaf, een belangrijke mededeeling had. De brieven kwamen bij troepen in en elke jongen kreeg een prachtige beschrijving van het fietsgenot en een omstandig verhaal van de vreugde, die een jongen moet bezielen als hij op zijn verjaardag een fiets cadeau krijgt. Natuurlijk liet de rijwielhandelaar niet na te vens de voortreffelijkheden van de door hem geleverde fietsen te doen uitkomen en hij beloofde eiken jari gen knaap, voor wien bij hem eten fiets besteld werd nog een lantaarn toe. Er moeten vaders zijn, die den rij wielhandelaar verwenscht hebben. Mooie omzet. Bij de rennen Zondiag te Parijs, werd alleen aan den totalisator f 2.800.000 omgezet. De Vereeniging krijgt hiervan 1/10 gedeelte en bij dergelijke ontvangsten is het geen wonder datr groote prij zen kunnen worden gegeven en alles met groote luxe ingericht kan zijn. Aan entreegelden werd nog f 268.700 ontvangen. Een prijs beliep echter ook f 125.000 Alles ging dus in het groot. Uit de Omstreken. Vervolg Stadsnieuws Bloemen- en Pianten-Commissie. De Bloemen- en Pianten-Commissie heeft in hare tweede Mei-verg. de na volgende onderscheidingen toegekend, als: Getuigschriften le klasse, aan: 1. Al lium Erdeli, van de firma E. H. Krelage Zoon, te Haarlem; 2. Tulipa la Mer- veiile, als onvoldoend bekend, ingezon den door den heer P. W. Voet, te Haar lem; 3. Tulipa elegans lutea maxima, van denzelfden inzender. Getuigschriften vain verdienste, aan: •4. Allium Karataviense, als onvoldoend bekend, ingez. door den firma E. H. Krelage Zoon, te Haarlem; 6. Scilla campanulata Excelsior, van de firma G. C. van Meeuwen Zin en. te Heemste de; 7. Scilla campanulata Victoria, van dezelfde firma. Botanische getuigschriften aan: 8. Odontoglossum hebraicum, van den heer C. J. Kikkert, te Haarlem. Verguld zilveren medaille (als eerste prijs), aan: 11. Verzameling Cottage- Tulpen, door de firma E. H. Krelage Zoon, te Haarlem, op de daarvoor uit geschreven prijsvraag ingezonden. Eervolle vermeldingen, aan: 12. Odon toglossum Adrianae imperialis, van den lieer C. J. Kikkert, te Haralem; 13. Odon- togl. crispum flaveolum, van denzelfden inzender; Gymnastiek. Donderdagavond had in de gymnastiekzaal van de hee ren Meïjerink in de Jacobijnenstraat een ouderlingen wedstrijd; plaats voor de leden der onderafd. van de Gymn. en schermvereeniging Concordia. Door leden der hoofdafd. waren verschil lende. waaronder zeer mooie prijzen beschikbaar gesteld. De uitslag was als volgt: Hoogspringen: le prijs C. Wragge, 1.35 M. hoog, 2e pr. W. Piléprat, 1.30 Meter. Vèrspringen: le prijs M C. Koning. 4.15 M., 2e prijs E. Strobel, 4.10 M. Touwtrekken: le prijs W. Ruik, 2e pr. N. Jansen. Blokrapen. le pr. H. van Oorschot, 2e pr. J. Bergman. Fleschspringen: le pr. A. Vring. 2e pr. N. 7. d. Putte Gevonden voorwerpen: Een mand niet kropsalade, een rij- wielpomp, eien jong poesje, grijs niet wit. borstje, een zilveren piilitaire me daille, een zak met waschgoed. Rijstdiefstal. In ons verslag van de zitting der HaarLemsche Recht bank maakten, wij in ons nummer van gisteren meld'ing van een rijstdiefstal, waarvoor zich hadden te verantwoor den Hendrik Schoen. Gerrit Schoen en Willem Metselaar. Om te voorkomen, dat hiervoor ver keerde personen worden aangezien, deelen wij thans nog mede, dat de 3 genoemde beklaagden te Zaandam wonen en aldaar de diefstal ook ge pleegd is. Wij ontvangen het prospec tus van het werk over „Oude en Nieu we Kantwerken", dat ter gelegenheid van de tentoonstelling in Kunstnijver heid alhier wordt uitgegeven bij de firma Kïeinmann en Co., met tekst van mej. Naber en een inleiding van den heer Von Salier. Als proeve van bewerking ig er een keurige lichtdruk (plaat XXI) bijge voegd. waarop een waaier, een mut senbol en vier waaierpunten uitne- ipend zijn gereproduceerd. Als de firma nu ook maar voor on berispelijk boekdrukwerk zorgt, (de tweede bladzijde van het prospectus schiet daarin te kort) dan zal het ge heel zeker een prachtwerk zijn. dat bovendien niet duur is, f 15.voor de 30 platen. Prot. Chr. Vakvereeniging. Maandag a.s. 8 Juni. des avonds ten 8 ure :al in 't gebouw „Weten en Werken" eene vergadering worden ge houden. uitgaande van de Christelijk Nationale Werkmansbond „Patrimoni um" en „Maarten Luther". Deze ver gadering heeft ten doel het oprichten van eene Prot. Chr. Typografen-vak- vereeniging. Gramophone. In het café van den heer Smit in de Kleine Hout straat is sedert eenigen tijd een gra mophone. die een der beste moet zijn uit ons lend. Wij hoorden er enkele nummers in en moeten bekennen, dat wij nog nim mer zulk vol en krachtig geluid uit een dergelijk instrument hoorden. Wij kunnen ieder aanraden deze bijzonder goede gramophone daar te gaan hooren. n het were'dpanorama deze week Tyrol en Salzburg. Yelsen. Den tweeden Pinksterdag werd bij de Remise der Stoomtram alhier een zekere vrouw B. uit Beverwijk door een rijtuig overreden, terwijl zij voor een ander rijtuig wilde uitwijken. Zij is sedert aan de gevolgen over leden, een gezin van 8 kinderen na latende. Haarlemmermeer. De jaarlijksche Wolmarkt te Hoofd dorp zal gehouden worden op Don derdag 25 Juni a.s. Vervolg Nieuwstijdingen. Men seint ons uit den Haag: Aan de werken der OranjegaJerij te Scheveningen stortte hedenochtend 30 meters steiger in, waarop 15 man ston den. Drie werden bedolven, maar spoe dig verlost, zij hadden lichte kwetsuren bekomen, de anderen kwamen met den schrik vrij. door bemiddaliug v&n de firma CL A-A SS ZU en BKTJN8. Gister Hed«u Vu.5liini. Zd 6 laai. Atchison Topeka, Gom®73l/g 73J/g Denver Rio Grande 3R/g 30»/j Erie's 33S/4 33 Kansas City Bonth*63/». 25 /2 do. pret471/i 4OV4 Missouri Kansas A Texas. Com. 23'/. 23i'/i6 National R. R. of Mexico 2U/2 2l8/» new-York Ontario 25 22 /g Norfolk Western 671/4 67 Rock island Cy. j 34 351/4 Southern Pacific 495/i6 493/4 Southern Railways 25i/4 245/g Union Pacifio 82*/8 81'/s Wabash 25 253/g American Car 361/4 37 New-Orleans R. Co. 133/* 12°/ifi Steels 311/4 31»/i0 Koninkl. Petrolenm Maatsoh. 505 496 Columbia...2'5/a 2S8/* Grand Trunkof CanadalT'/s Burgerlijke Stand Bevallen: 4 Juni. C. Brakel—van den Bent z. 5. A. Teunissen—Lucas d. C. Touw—Dirkse d. E. M. Spreeuw—van Roode z. A. A. Kuit—van Corstanje d. Overleden: 5 Juni. W. van der Laan 82 j., Dreef. J. Ditmar 60 j., Cornelis- steeg. T. Koster 1 d. d. Tulpenstraat. 4. A. R. O. J. Buckmann—Goldschmid Nanninga, 49 j Zijlweg. BENNEBROEK. Overleden E. Weyeiis, oud 24 jaar. 372e Staatsloterij. Trekking van 6 Juni 1903. 5e Klasse, 17e Lijst. No. 2012 f 3000. No. 5208 f 400. No. 9265 f 100. Prijzen van f 70. 10254185 81471095016037 16125219 94641170716639 34115381 12368 17365 35135S4S 1501018930 38156720 1507819294 Op onderstaande nummers zijn geen prijzen gevallen. 16 3881675810574129941606018399 3514352 732710721131761612S18478 477 4353 7328 10795 1 3797 16256 18650 854 4679 775710852142791642618720 894 5254 89211107914316 16745 17809 13605341922811083 146351682519171 15245754938511262152761728019467 1878 6096 965311584155011737319948 2335 6325 9930120651553317468 20321 33416446 125791562617559 20494 34946522 127051603017923 20975 Kerknieuws. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Heden de H. Missen te 6, 7, half 9 en te half 11 de Hoogdiemt, te 2 uur Catechismus, te 3 uur Vesper, te half 5 oefening van de H. Familie. A.s. Woensdag plechtige Requiem voor Z. D. Hoogw. Mons. Bottemanne. te 8 uur. 's nam. van 3 tot 9 uur ge legenheid om te biechten. Donderdag het Hoogfeest vam het II. Sacrament te vieren als Zondag ten 3 uur de Vesper. Maandag, Woensdag, Donderdag, Vrijdag en Zaterdag te 7 uur het Lof. De H. Missen te half 8, 8, half 9 en 9 uur. Kathedrale Kerk St. B&yo. Zondag de gelezene H.H. Missen, met onderrichting te half 7 en 9 uur te half 11 de Hoogmis met predikatie. Catechismus te 1—half 2 en kwart ove* 2. 's Avonds 7 uur Lof en Rozenh. Maandag te 7 uur Lof en Rozenh. tot lafenis "der geloovige Zielen. Woensdag gelegenheid om te biech ten van 6 tot 8 uur. Donderdag. II. Sacramentsdag, te vieren als Zondag. De H.H. Missen te half 79 en half 11. Donderdag, Vrijdag en Zaterdag te 7 uur Lof en Rozenh. Parochiekerk van de H. Elisabeth en Barbara. Zondag de H.H. Missen om 7, 9 en half 11 uur. Maandagavond van 78 uur gele genheid om te biechten. Om 2 uur Catechismus. 3 uur Lof. Dinsdag half 9 plechtige Requiem mis voor Z. D, Hoogw. Mgr. Casper Jose- phus Martinus Bottemanne, Bisschop van Haarlem. Woensdagavond van 6 tot half 9 gelegenheid tot biechten, Donderdag feestdag van het Allerh. Sacrament, te vieren als Zondag, de H.H. Missen kwart over 5. 8 en 10, de Hoogmis, 's Avonds half„8 uur Lof. Vrijdagavond half 8 uur Lof ter eere van het Allerh. Hart. Zaterdag gelegenheid tot biechten van 5 tot half 10 en om half 8 Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. Parochiekerk van den H. Antonius van Padua. Zondag, ten 5, 7 en half 9 de gelezen H.H. Missen; ten half 11 de Hoogmis, 's Namiddags te half 4 de Vespers. Maandag te half 9 plechtige Requiem- Mis voor de ziel van zaliger ged. Z.D.H. Hoogw. Msg*. Casper Joseph Martinus Bottemanne, Bisschop van Haarlem. Dinsdag, laatste der negen Dinsdagen die het feest van den H. Antonius on middellijk voorafgaan, ten 8 uur gezon gen H, Mis. 's Avonds te 7 uur Lof, Vergadering der Broederschap van den H. Antonius en gebeden der Novene. Woensdagavond van 6 tot 8 ure gele genheid om te biechten. Donderdag, feestdag van het Allerh. Sacrament des Altaars, te vieren als Zondag. De H.H. Missen als op de zon dagen. Te half 11 de Hoogmis waaron der predikatie. 's Namiddags fa half 4 Vespers en Ro zenhoedje. 's Avonds zal in de kerk van het Allerh. Hart het gebed van 40 uren plechtig ge sloten worden. Vrijdag te 8 ure gezongen H. Mis voor de leden der Broederschap, Haarlemsche Processie naar „Kevelaer". Te half 9 de H. Mis voor de Overl. leden der Broe derschap van den H. Kruisweg. s Avonds te 7 ure het Lof. Van 6 tot half 9 uur gelegenheid om te biechten. Zaterdag, feestdag van den H. Anto nius van Padua, Patroon dezer kerk, volle aflaat ook gedurende de Novene. Dien dag te 7 ure, half 8 en 8 ure gele zen H. H. Missen te half 9 de plechtige Hoogmis, welke zal worden opgedragen voor de levende en overledene leden der broederschap van den H. Antonius. On der de Hoogmis Predikatie. Te half 10 ■eene gelezen II. Mis en 's avonds te 7 ure Lof en gebeden der Novene. Gedurende <le NoVemte. 's morgens te 7 ure de H. Mis, te 8 ure de gezongen H. Mis en 's avonds te 7 ure Lof en Pre dikatie. Op Zaterdag 13 en 20 Juni 's avonds geen predikatie, doch te 7 ure Lof en oefeningen der Novene. De predikatie zuilen gehouden worden door den WelEenv. Pater Ignatius Smëet'S, van het klooster te Wijchem. De Novene zal gesloten worden op ondag 21 Juni. 's avonds te 7 ure, met plech tig Lof en Predikatie. Parochiekerk van den H. Joseph. Heden, Feest van de H. Drievul digheid, ten 7 en half 9 uur de gele zen H.H. Missen met Onderrichting en te half 11 de Hoogdïenst met Pre dikatie. Te 2 ure de Catechismus, te 3 ure het Lof van het H. en O. Hart van Maria voor de bekeering der zon daars. Woensdagochtend tot 10 ure en 's middags van 6 tot 9 ure gelegenheid om te biechten. Donderdag II. Sacramentsdag, te vieren als Zondag. Ten 7 uur en half 9 stille H.II. Missen en ten half 11 dia plechtige Hoogdienst. Ten 7 u. het Lof met de Feestpredikatie. Zaterdag te half 9 de H. Mis voor de bekeering der zondaars in de kapel van bet Miraculeuse Mariabeeld, en 6 uur Lof van O. L. Vrouw en van 5 tot 10 uur gelegenheid om te biech ten. In deze week van Donderdag uit gezonderd, de H. H. Missen en de Catechismus op de gewone urtetn. Kerk van het Allerheiligste Hart. Kleverparkweg Zondag te 7 en 9 uur gelezen H.H. Missen; te half 11 de Hoogmis. Te 4 uur Lof. Dinsdag, Woensdag en Donderdag Veertigurengebed. Het H. Sacrament blijft ter aanbid ding uitgesteld van 's morgens half 7 tot 's avonds 8 uur. Dinsdag en Woensdag te 7 en 8 uur die gelezen H.H. Missen, te half 10 da Hoogmis, 's Avonds te 7 uur Lof en Rozenhoedje. Woensdag van 5 tot 7 uur gelegen heid om te biechten. Donderdag, H. Sacramentsdag, te vieren als Zondag. Te 7 en 9 uur d/a gelezen H.H. Missen, t© half 11 de plechtige Hoogmis. 's-Avonds te 7 uur plechtig Lof, waaronder de Processie met het Al lerheiligste en de lofzang „Te Deum" tot sluiting van het 40-urengebed. Vrijdag te 8 uur de gezongen H. Mis ter eere van het Allerh. Hart; 'a-Avonds te 7 uur het Lof. Zaterdag van 5 tot half 10 gelegen heid om te biechten. (N. HL Ct.). Correspondentie. EEN WERKPLAATSER. Uw ingezon den stukje is niet volkomen duidelijk. Wilt u het eens komen toelichten? REDACTIE. Officieele Berichten. NATIONALE MILITIE. HERHALINGSOEFENINGEN. De Burgemeester van Haarlem roept bij deze op de milicien-verlofgangers Willem Zandstra, uit de gemeente Haar lem, van de lichting 1900, behooTende tot het 2e regiment huzaren, en Feije Graphorn, uit de gemeente Harliingen, van do lichting 1900, behoorende tot het 3e regiment huzaren, om zich op 17 Juni aanstaande, des namiddags voor vier vier ure, te bevinden respectievelijk te Venlo en 's-Gravenhage bij hun korps, voorzien van al de voorwerpen van klee ding en uitrusting, door hen bij hun vertrek met groot verlof medegenomen, ten einde in werkelijken dienst te wor den gesteld. Haarlem, 6 Juni 1903. De Burgemeester voornoemd, DE HAAN HUGENHOLTZ. L. B. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerlt alhier op Dinsdag 9 Juni 1903, des namiddags van 1—2 uur, door den heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Preludium en Fuga, van Mendelssohn. 2. Recordare, van Mozart. 3. Fantasie, van J. Worp. 4. Communion, van Gigout. 5. Aria-. Pax Vobiscum, van Schubert. Bij vonnis der Arrondissements- Rechtbank te Amsterdam, Tweede Kamer van den derden April 1903 is het huwelijk tusschen PETRO- NELLA WILHELM1NA ANTO- NIA DE LEUR en GERARDUS CORNELLS GLASIUS, beiden wonende te Amsterdam, ontbon den verklaard dcor Echtscheiding. Mr. J. A. FOEST. een net meisje voor lichte huise lijke bezigheden en behulpzaam in den winkel ongeveer 16 jaar liefst terstond, adres Juiï' WULLINK Japs weg 14. In een klein wordt wegens hu welijk der tegenwoordige, tegen 1 Aug. a 9. gevraagd een nette boven 20 jaar, als meid-alleen Loon 100 en 20 waschgeld. Zich aan te melden 's avonds na 8 uur Wilhelminapark 37. biedt zich aan tegen Aug. aan als 2de of 3de MEISJE, bekwaam in haar werk. Br. fr. onder No. 5700 bureau van dit blad. gevraagd. Loon t 2,50 per week. Adres te vernemen aan het Bureau van dit Blad. Bekwame gevr. bij VAN AS PEREN PIJPER Gemeente- Lichtfabrieken HAARLEM. Aan de afdeeling Electriciteit kan een bekwaam worden geplaatst Schriftelijke sollicitatiën vóór 12 Jnni as. te adresseeren aan de Directie. gevraagd ter opleiding in een win kelzaak. 15 a 16 jaar. Fr. br. no. 5701 Bureau van dit Blad. GEVRAAGD Adres te vernemen aan het Bureau van dit Blad. Gesticht Meerenberg, nabij het Station SantpoortMeerenberg. In bovengenoemd Gesticht kun nen geplaatst worden Leerling- Verplegers, op een salaris van f 140 per jaar: Bleekers op een salaris van f150 tot f200 per jaar; Draagsters, op een salaris van f 100 tot f150 per jaar Werkmeiden, op een salaris van f 100 tot f150 per jaar. Aanbiedingen in persoon 'smor gens voor 12 uur aan het Gesticht of met franco brieven aan den lsten Geneesheer-Directeur J. VAN DEVENTER Szn. een vervoerbaar STOOMTOESTEL om bierleidingen te reinigen. Br. fr. onder No. 5699 bur. v/d blad. Aan den Zijlweg te Haarlem een HEERENHUIS met TUIN, bevat tende beneden 2 kamers, ens., serre, keuken, kelder; 1ste verd.4kam., 2de verd. 1 kamer, zolder en dienst bodenkamer. Huurprijs f 6,50. Te bevragen a.h. Kantoor voor Vaste Goederen, J. W. G. DROSTE, Ged. Oude Gracht 16. Een naar de eischen des tijds ingericht Benedenhuis met Tuin, gelegen op goeden stand en in de onmiddellijke nabijheid van het Station. H. IJ. S. M., bevattend» 4 kamers, waarvan 2 kamers, ens., keuken, enz. Huurprijs f 5.50 per week. Adres: Ged. Oude Gracht 16. Ter overname aangeboden: EEN HUIS der Coöp. Bouwver. „Koningin Emma". Te bevr. Waldeck Pyrmontstr. 19 Kleine Houtweg no. 3.

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 2