m. 16 meter en kunnen met een harmo nicasluiting aan elkander verbonden worden. De wagens loopen op acht wie len en zullen speciaal voor het inter nationaal verkeer gebruikt worden. Vrijdagavond zal, naar wij vernemen een vergadering worden be legd van principieels voorstandera van in erfpacht geven van gronden. Onze stadgenoot de heer Dr. J. Huizinga, privaat-docent aan de uni versiteit te Amsterdam en leeraar aan de H. B. S. alhier is benoemd tot lid der Maatschappij der Nederlandsche Letter kunde. Schietwedstrij d Haarlem. 7 Juni Dagmed. Buks F. Saltzherr, Culemborg, met 99 p.; id. Cylinder E. B. Moolenaars, Haarlem, 95 p. 8 Juni. idem Buks W. de Geus, Amsterdam, 93 p.; idem Cylinder P. A. Alleman, Haarlem, 97 p. Stand tot en met 8 Juni: Hoogste korps Buks Culemborgsche Schietclub, Culemborg, 442 p. Hoogste Korps Cylinder, dezelfde, 406 p. Hoogste schutter Eërewedstrijd Buks (gouden korps-med. Cl. Civilis, Haarlem, 93 p.; zilv. korps-med. Cu lemborgsche Schietclub, 90 p. Pers. Baan Buks. Hoogste schutter H. G. Koster. Arasterdam. Idem Cylinder id. L. J. Pierlot, Haarlem. Vrije baan Buks. Hoogste schutter, A. J. Helferath, Culemborg; Idem Cylinder id. L. J. Pierlot, Haarlem. Record (v. Merlen-wedstrijd) Eere- prijs Prins Hendrik en zilveren lau- Hoogste Korps Culemborgsche Schietclub, Culemborg. Hoogste Personeele schutters: H. G. Koster. Amsterdam; A. J. Pelgrim, Culemborg; A. J. Helferath, id. Christ. Bakkersgezellen. Vereeniginig. Woensdag 10 Juni des namiddags 1 ure vergaderde de Chr. Bakkersgezéllen vereeniging ,,Ons Beginsel" in het lokaal Volksbelang, Parklaan. Aan de orde was het be spreken der statuten door het voorl. bestuur ontworpen, die na eenige wijzigingen werden goedgekeurd. Als grondslag der vereeniging geldt: Art. 1, hetwelk luidt: De Christelijke bakkersgezellen or ganisatie heeft tot haren grondslag ,,Gods Woord", en de traditiën van het volk, welke den vertrouwbaren grond uitmaken van ons gemeen schappelijk samenleven. Terwijl als doel der vereeniging gelden de artikelen 3 en 4 welke luiden: Art. 3. Zij zal steeds trachten de Christelijke beginselen meer te doen gelden in het maatschappelijk leven der bakkersgezellen. Art. 4. Zij tracht dit doel te berei ken door afschaffing van nachtarbeid om daardoor te geraken tot algeheele Zondagsrust, het instellen van ar beidsbeurzen, en het nit den weg rui men van bestaande grieven langs ge- wettigden weg. Na eenige besprekingen van meer huishoudelijken aard werd de verga dering, die met gebed geopend was, met dankzegging gesloten. Y eisen. Een der twee bekende stoomponten is heden naar Amsterdam gebracht. Men hoopt dat ook de tweede weldra dezen weg zal mogen volgen, om niet meer terug te keeren. IJmaiden. De commissaris der Koningin be noemde tot gemeente-veldwachter alhier C. Haak agent van politie te Breda. Binnenland. Bij onderstaande adressen bestaat e;n^. _.n„l<- KJ. 6 gelegenheid zich op te geven als lid Het voorloopig bestuur: J. Waalewijn, voorz., L. Heeren- vest 38, P. Segaar, le secr. Bakenes- sergracht 27; L. de Vries, 2e secr., Kennemerstraat 48. J. Plaatzer, pen ningmeester, Korte Veerstraat 8. J. Wijnands, Algemeen Adjunct, Bake- nessergracht 47. De „Snelvlieger". Zondag 7 Juni hield de Postduiven- vereeniging „De Snelvlieger" alhier een wedvlucht van Creyl (Frankrijk), af stand 425 K.M. De duiven werden aldaar om 7 uur met n.o. tegenwind in vrijheid gesteld, waardoor de aankomst vertraagd werd. De prijzen werden behaald als volgt: lste prijs 2de prijs 3de prijs 4de prijs 5de prijs 6de prijs 7de prijs 8ste prijs 9de prijs 10de prijs Poul I. Ie pr. J. v. Boren. 2e pr. R. Slot. J. v. Booren, R. Slot' P. J. v. Daalen R. Slot P. J. v. Daalen Dezelfde Dezelfde P. Bannink P. J. v. Daalen Dezelfde .53.56 u. 4.24.20 u. 4,35.25 u. 4.43.— u. 4.47.38 u. 5.—.13 u. 5. 5.25 u. 5.28.25 u. 5.34.45 u. 5.43.10 u. Poul II. Ie pr. J. v. Boren. 2e pr. R. Slot. j pr. P. J. v. Daalen. 3e pr. R. Slot. 4e pr. R. Slot. 4e pr. P. J. v. Daalen. Uit de Omstreken Zandvoort. Aangekomen badgasten: R. Post, Mannheim, Grand Hotel. M. C. de Vries van Heijst, Leiden, ld. L. Furst, Metz, Pension Quisisana. O. Binger, Haarlem, Hotel Driehuizen. 2 pers. Mej. E. Morel, Amsterdam, idem. M. Binger, Haarlem, idem, 4 pers. Ch. E. H. Boissevain, Amsterdam. Ho tel Beau Site, 4 pers. Mej. Corbierre, Amsterdam, Kleine Kunstraat 1. Woensdag werden de nieuwe trans formator umhuisjes aan de Zeestraat en bij de R. ICath. kerk door kabels verbon den met die van de Burg. Engelberts- straat en het Kerkplein. Verschillende 6traten lagen daartoe eenigen tijd opge broken. Spoedig zullen de nieuwe trans, formatorumhuisjes ten dienste der elec- trische verlichting in gebruik worden gesteld. SantpoortJ Tot tijdelijk onderwijzeres aan de O. L. school alhier is benoemd mej. A. v. Pel te IJmuiden. Staatscommissie omtrent het Spoorwegpersoneel. Lijst van vraagpunten voor het on derzoek ten aanzien van de rechtsver houdingen en d» voorwaarden, waar onder het personeel bij het spoorweg- bédriff in dienst is. (Wet van 11 April 1903, Stbl. no. 103). I. a. Aard van den dienst. Onafgebro ken inspanmenden arbeid. Andere dienstverrichtingen. Nachtdienst (tus- schen welke uren). b. Diensttijd, Korte rustr- en schaft tijden. c. Dagelijksche vrije tijd. d. Gelegenheid tot vervulling van godsdienstplichten. e. Vrije Zondagen. f. Vrije dagen. Verloftijd. g. Reglementaire voorschriften om trent dienst- en rusttijden. h. Naleving van art. 113 Algemeen Reglement voor den dienst op de spoorwegen. Contróle daarop. Onthef fingen en regelen daarbij gevolgd. IL a. Wijze van berekening van het loon. Dagloon, uurloon, stukloon. b. Bedrag van het loon. c. Loon voor vrije dagen en bij ver lof. d. Vergoeding voor overwerk, nacht dienst, Zondagsdienst. e. Vergoeding bij verplaatsing. f. Premiestelsels. Voor en nadeelen der premien. Wijze van berekening en bedrag der premiën. g. Tijd van uitbetaling van loon en premiën. h. Vrije of goedkoope woning. In richting en staat van onderhoud' der woningen. i. Genot van tuingrond. j. Vrij vuur en licht. k. Verschaffing van kleeding. 1. Vrij vervoer. Gratificatiën. n. Uitoefening van nevenbedrijven door het personeel of de gezinnen. Hl. a. Geneeskundige hulp. Ondersteu ning bij ziekte, ongevallen, invalidi teit, ouderdom of overlijden. b. Beheer van bestaande ondersteu- nings-. pensioen- en weduwenfondsen. Contróle daarop IV. a. Voorwaarden van aanstelling en bevordering. Tijdelijke en vaste aan stelling. b. Wijze, waarop dienstcontracten worden aangegaan. c. Inhoud dier contracten. Regle menten. Hunnen bekendmaking aan het personeel. d. Duur der dienstverbintenis. Termijn van ontslag en opzeg- f. Leeftijd van ontslag. g. Boeten en andere straffen. Be klag. h. Indiening van verzoeken en klachten. Behandeling daarvan. a. Verhouding tusschen chefs en personeel. b. Verhouding tusschen de onder neming en de organisatiën van het personeel. c. Redenen van minder gunstige verhoudingen. d. Werkstakingen. Hare oorzaken en gevolgen. e. Voorkoming, bijlegging en beslis sing van geschillen tusschen de on derneming en het personeel. VL Inrichting van de spoorwegen, van het materieel, van de stations en van de werkplaatsen met het oog op de veiligheid, de gezondheid en het wel zijn van het personeel. Alg. Ned. Werkl. Verbond. Aan alle afdeelingen van het Alg. Ned. Werklieden-Verbond is naar de N. R. Ct. meldt, de volgende circulaire verzonden, die ook ter kennis van het centraal bestuur is gebracht. Aan de afdeelingen van het .Alge meen Nederlandsch Werklieden- Verbond die op de laatstgehouden jaarvergadering, 1 Juni j.l., ge stemd hebben tegen het voorst el- Utrecht: Het Verbond plaatse zich op Vrijzinnig-Democratisch stand punt. En aan alle overige afdeelingen. Rondsbroedersl? De commissie, benoemd op de bij eenkomst van de afgevaardigden wel ke hebben gestemd tegen het voorstel- Utrecht, geeft u het volgende in ern stige overweging. Het besluit van de jaarvergadering, gehouden te Rotterdam 31 Mei en 1 Juni 1903, heeft het Verbond geplaatst op een standpunt, waardoor vele werk lieden, nu bij het Verbond aangeslo ten. daarbij niet aangesloten kunnen blijven en anderen zich in de toekomst daarbij niet kunnen aansluiten. Thans kan geen werkman lid van ons Verbond zijn. of hij moet vrijzin nig-democraat zijn en blijven. Door dat besluit zijn vele afdeelin gen en ook leden van vele afdeelingen van ons Verbond uitgestooten of afge sneden. Wij achten dit besluit een ramp voor ons Verbond, En dat wij in deze meening niet alleen staan blijkt daaruit, dat die be sluit slechts met 2 zegge twee stemmen meerderheid is aangenomen Bovendien achten vele van onze Verbondsleden, die zelf vrijzinnig-de mocraat zijn dit besluit noodlottig voor de kracht van ons Verbond. Was de naam: vrijzinnig vooruit strevend en de beginselverklaring der commissie overgenomen, dan stond het Verbond op een veel ruimer Baden en zwemmen. De Nat. Vrouwenraad v. N'ed. heeft een adres gericht aan den Centralen Ge zondheidsraad, gevestigd te Utrecht, in houdende verzoek medewerking te ver- leenen tot gelijkelijk doen openstellen van bad- en zwemgelegenheden voor vrouwen en mannen. politiek standpunt en waren de ver deeldheid en de uitsluiting niet geko men. Dan bleef in ons Verbond de deur open voor elk vooruitstrevend vrijzinnig werkman, die het ernstig met de be langen der arbeiders meent. Wij kunnen ons bij het besluit: Het Verbond plaatse zich op vrijzinnig- democratisch standpunt niet neerleg gen en \sel in het belang van het Ver bond zelve. Wij willen niet tal van degelijke Verbonismanneu, die het vrijzinnig- democratisch program niet geheel kunnen onderschrijven, uitsluiten. Wij willen een groot Verbond, met ruimte voor velen. Daarom noodigen wij u uit deze quaestie spoedig in uwe afdeelingen te overwegen. Wij stellen u voor onmiddellijk eene afdeelingsvergadering uit te schrijven, en daarin het volgende punt afdoende te behandelen, en te besluiten dat gij met ons instemt, dat het Alg. Ned. Werklieden-Verbond al3 grondslag neemt het voorstel-Rotterdam. hetwelk luidt als volgt: „De vrijzinnige vooruitstrevende richting op staatkundig en maatschap pelijk gebied, is de grondslag van het Alg. Nederlandsch Werklieden-Ver bond". Houdt spoedig eene vergadering, zendt de commissie vóór 16 Juni van den uitslag bericht, hetzij vóór of te gen. met vermelding van het ledental uwer afdeeling. aan den heer C. H. Donker, Goudschestraat 24. Rotter dam. Scheidt u niet af van het Alg. Ned. Werklieden-Verbond, voordat u van ons nader bericht hebt ontvangen. Het belang van het behoud van het Ver bond gaat boven alles. De commissie voornoemd, Th. DE ROT. J. VAN AS Jr.. H. C. P. DE GROOT, A. OLIEMANS, G. W. SNEL, Rotterdam, 7 Juni 1903. Rotterdam. Kralingen. Schiedam. Het mes. Een bekend vechtersbaas, J. de Graaf, heeft Woensdagmiddag in de Bagijne- straat te 's-Gravenhage een man met een mes zeven steken toegebracht. De (gewonde is per brancard naar het Zie kenhuis vervoerd. De dader werd met veel moeite door de politie gearresteerd. De groote Friesche verloting geschorst. De trekking der groote Friesche verlo ting is door den commissaris van politie te Sneek geschorst. Het trekkingsmateriaal is in beslag genomen. Be reis van Prins Hendrik. Uit Weenen wordt door Reuter ge seind, dat Prins Hendrik der Nederlan den daar Woensdagmorgen incognito uit Rakek in Krain is aangekomen en naar 's-Gravenhage is doorgereisd. Een plotselinge dood. De adjudant onderofficier Klein, van het le reg. veldartillerie te Amersfoort is Woensdag tijdens de oefening plot seling dood gebleven. De dokter kon slechts hartverlamming constateeren. Centrale Baad van Beroep. De Centrale Raad van Beroep heeft bepaald, dat 's Raads griffie, gevestigd te Utrecht, Trans no. 10, zal geopend zijn van des morgens 9 uur tot des na middags 4 uur en zulks dagelijks, be halve op de Zondagen en algemeen er. kende. Christelijke feestdagen. Een incident op zee. Men meldt uit Den Haag aan het Hbld. Naar wij vernemen houdt de Regee ring zich thans bezig met een feitelijk onderzoek in zake het incident op zee tusschen een Engeïschen 'trawler en een vaartuig onzer marine, zulks ech ter niet op grond van een klacht van het Engelsche gouvernement, daar tot op dit oogenblik althans geen klacht is ingediend. Een feit is het dat hetgeen er gebeurd is, ter kennis van de Regee ring is gekomen op de gebruikelijke wijze waarop buitengewone voorvallen op zee met een onzer schepen ter ken nis worden gebracht van het departe ment van. marine. Kamers van Arbeid. De minister van binnenl. zaken heeft aan de secretarissen der Ka mers van Arbeid een rondschrijven gericht om deze functionarissen te wijzen op de juiste uitlegging van art. 31, 3e lid, der wet op de K. v. A. De minister zegt dat de bedoeling van genoemd: wetsartikel deze is: „dat de vergadering eener Kamer niet tot beraadslagen of besluiten voegd is.wanneer niet ten minste de helft van het aantal leden-patroons en de helft van het aantal leden-werk lieden waaruit de Kamer volgens 't op richtingsbesluit moet bestaan, aan wezig is. Wordt art. 31, 3e lid anders uitge legd (aldus de minister)), dan is aan art. 13, 4e lid, waaruit blijkt dat eene K. v. A. hare bevoegdheid om te be raadslagen of te besluiten kan verlie zen geen redelijke beteekenig te geven. De meermalen door secretarissen neêrgelegde meening, dat h. i. in art. 31, 3e lid, bedoeld wordt: het aantal leden dat op het tijdstip van vergaderen in de Kamer zitting heeft, berust dus zegt de minister op ondeugdelijke gronden. Deze aanschrijving des ministers houdt verband met het toe te kennen bedrag voor tijdverzuim aan de leden der K. v. A. Laffe daad. Er is met een steen op den trein ge worpen, die des avonds om 8.35 van Utrecht naar Amsterdam vertrekt. Het projectiel is met vaste hand geslingerd en trof de ruit van een der coupés. De inzittende reizigers bekwamen ech ter geen letsel, hoewel de scherven glas hen om de ooren vlogen. Naar den bedrijver van deze laffe daad wordt door de politie ijverig gezocht. Gratie. Johannes Berloo, de voormalige chef van het personeel der badplaats Muider- berg, die wegens het lossen van een schot op den kok Hoele tot 14 jaar ge vangenisstraf werd veroordeeld, heeft gratie van H. M. de Koningin gekregen, wegens de treurige omstandigheden, waarin zijn bejaarde moeder verkeert. Voor de afd. van den Raad van State voor de geschillen van bestuur werd be. handeld: het beroep van F. L. Faas, te Haarlemmermeer, tegen het besluit van Ged. Staten van N.-Holland, waarbij met vernietiging van een beslissing van den raad van Haarlemmermeer de heer Faas voornoemd is vervallen verklaard van het lidmaatschap van genoemden ge meenteraad en zulks in verband met de verplaatsing van zijn werkelijk verblijf naar Haarlemmerliede en Spaarnwou- de. Appellant voerde in beroep aan, dat hij zijn hoofdverblijf te Haarlemmer liede en Spaarnwoude. Appellant voer de in beroep aan, dat hij zijn hoofdver blijf te Haarlemmermeer waar hij zijn bedrijf uitoefent heeft behouden. Na dat staatsraad mr. van Gennep verslag over dit beroep had uitgebracht, lichtte mr. C. A. J. Hartzveld, advocaat te Am sterdam, het beroep namens appellant toe. Boschbrand. Maandagavond kwart voor elf werden de heer en mevrouw Joh. Kraus, van Groningen, tijdelijk te Vosbergen bij Pa. terswolde woonachtig, opgeschrikt door 't bericht van een boschbrand op een nieuw aangekocht terrein hunner bezit ting. De burgemeester van Eelde was reeds op de plaats des onheils aanwezig, terwijl achttien man bezig waren den brand zooveel mogelijk te beperken, wat echter moeite kostte, daar de hevige wind in dezen zeer ongunstig werkte. Door 't maken van open terrein was men er om drie uur in geslaagd den brand meester te worden. 10 H.A. den nenhout werden een prooi der vlammen. Het is duidelijk, dat de brand aan kwaadwilligheid moet worden toege schreven, daar het bosch aan twee kan ten brandde. (N. Gr. Ct.) Ontslagen spoorwegpersoneel. Het antwoord op het adres, waarbij de tusschenkomst der Koningin voor het ontslagen spoorwegpe|;oneel werd ver zocht, luidt woordelijk aldus: „De minister van waterstaat, handel en nijverheid, „gezien een van wege Hare Majesteit de Koningin aan zijn departement ge- renvooieerd adres vandaarbij de tusschenkomst van Hare Majesteit in roepende om ontslagen personeel weer bij den spoorwegdienst werkzaam te stellen: „geeft aan adressant te kennen, dat de Regeering zich nopens de mogelijk heid van weder in dienstneming van personen, die aan de spoorwegstaking hebben deelgenomen, met de directies der spoorwegmaatschappijen in betrek king heeft gesteld, doch dat de beslis sing te dezen aanzien ligt buiten het bereik van hare bevoegdheid en der halve door haar geheel aan de betrok ken spoorwegdirectie moet worden over. gelaten." llondea- vrengde. Door een informaliteit is te 's-Graven hage plotseling een einde gekomen aan de plaag voor de honden. Sedert Woens. dag mogen de honden en hondjes weer zonder het ijzeren hoedje loopen. Eenige maanden geleden werd ter uit voering van de wet op de hondsdolheid, het dragen van een muilkorf door de honden verplichtend gesteld. De uitvoering dier wet berustte vroe ger bij den Minister van Binnenland- sche zaken, die bij ministerieele be schikking het model van den muilkorf vaststelde. Toen nu de afdeeling Landbouw van Binnenlandsche Zaken naar Waterstaat overging, werd de minister van Water staat met de uitvoering dier wet belast en deze had nu ook weder het model van den muilkorf moeten bepalen. Dit geschiedde niet en bij de jongste uit vaardiging werd dit verzuim niet opge merkt, zoodat een model werd voorge schreven, vastgesteld bij ministerieele beschikking van den Minister van Bin nenlandsche Zaken. Op grond van deze informaliteit achtte de ambtenaar van het O. M. bij het kan tongerecht te 's-Gravenhage, de tot nu toe geverbaliseerde overtredingen niet vervolgbaar en als gevolg daarvan werd Woensdag de „muilkorfwet" ingetrok ken. Verdronken. Van den werkman de J., te Gouda, die in de vorige week een vijfjarig kindje aan de typhus verloor, verdronk dezer dagen een driejarig kind in een wasch- kuip met chloorwater. Het had zich in een vingertje gesneden en wilde het bloed afwasschen, waarbij het voorover viel. Het was een oogenblik zonder toe zicht gelaten. Terongelnkte tronwparty Voor een paartje, dat gisteren te Gouda in het huwelijk zou treden, begon de dag al heel' slecht. Met vroo- lijken zin was men reeds gezeten in de trouwkoets, gevolgd door rijtuigen met de familie, of eensklaps... bom... daar lag, door een onbekende oor zaak, de trouwkoets, met paard, brui gom en bruid incluis, ondersteboven. Zoo goed en zoo kwaad als het ging, werd het paartje uit den wagen ge haald, en dit bleek er niet zonder „kleerscheuren" (in den letterlijken zin des woords) te zijn afgekomen. Ook liep men nog kleine verwondin gen op. Het paard en de wagen wer den met vereende krachten weer overeind gezet, doch de bruid, be angst dat het voorval zich zou herha len, bedankte er voor om nogmaals in denzelfden wagen plaats te ne men. Eerst toen een ander rijtuig was gehaald, waagde zij het hiermee den „gewichtigen stap" te doen. De trouwpartij had verder zonder stoor nis plaats. Spoorweg-brigade. Naar wij vernemen schiet het ontwer pen van eene spoorwegbrigade, waar. mede men zich aan het departement van oorlog bezig houdt, goed op. De brigade zal begrepen worden in de organisatie van het korps genietroe pen en komt te Utrecht in garnizoen. De thans bestaande spoorwegcompagnie wordt opgeheven. Het korps genietroepen krijgt een ko lonel als commandant. Naasting van Spoorwegen. De Kamer van koophandel en fabrie ken te Leeuwarden heeft besloten, niet te ondersteunen het door de Kamer te 's-Gravenhage aan de Koningin inge diend adres, waarbij wordt aangedron gen op naastinig en exploitatie van Staatswege van de spoorwegen in Ne derland. Een schipbreukeling. Uit Assen meldt men. aan de „Zw. Ct.'- dato 10 dezer: Gisteren meldde zich bij de politie alhier aan een zekere S. uit de ge meente Emmen, te kennen gevende, dat hij in den vorige,n nacht een huis (boerderijtje) te Giethoorn in brand had gestoken met het doel om we der in de gevangenis te komen. Het bevestigde zich, dat te midder nacht het huis van R. Essing te Giet hoorn in lichte laaie was gekomen en totaal afbrandde, waarbij ook de le vende have: 1 koe, 3 varkens en eeni ge kippen, omkwamen en overigens ook al niets kon worden gered. Door den wachtmeester der mare chaussee alhier is met S. een plaat selijk onderzoek ingesteld; de man werd daarna naar de gevangenis in voorloopige hechtenis overgebracht. Van S., die reeds voor moord met diefstal een 24-tal jaren gevangenis straf heeft ondergaan, kan nog ge meld worden, dat hij na zijn ontslag, voor ongeveer 2 jaren, zich niet meer in de maatschappij tehuis gevoelde. Hoewel hij toen met een uitgaanskas van f 800 bij vrouw en kinderen thuis kwam, waren zij geheel van elkander vervreemd. Zoo was hij ook al naar Duitschland geweest om werk, maar wijl hij dit niet geregeld kon vinden, is hij weer aan het zwerven geraakt, om nu nogmaals een misdaad te ple gen. „Caisse Géuérale des Families". ,Bij het comité ter behartiging van de belangen van schuldeischers in het faillissement der „Caisse" (mrs. B. J. Polenaar en C. H. Guépin) is een schrij ven ingekomen van den curator, waar. aan het volgende ontleend wordt: „Het getal ingeleverde vorderingen bedraagt tot nu vijftigduizend. Daaron der zijn eenige, die tot een rechtsstrijd aanleiding hebben gegeven, welke pro cessen hangen voor het „Tribunal de Commerde de la Seine". „De curator heeft ook voor datzelfde tribunal gedagvaard de aandeelhouders en houders van bons, tot volstorting van de bedragen, waartoe de houders ver plicht zijn, met dit gevolg, dat deze ver oordeeld zijn. Van dit vonnis is geap pelleerd en de zaak, die voor het hof hangende is, zal de volgende maand bepleit worden door mr. Waldeck Rous seau, die met de verdediging van de belangen der schuldeischers is belast. „Naar den oogenblikkelijken stand van den boedel zou de uitdeeling 20 pet. kunnen bedragen. „Dit zal hooger kunnen zijn, indien de processen ten gunste van den boedel afloopen. „De afwikkeling zal echter ten gevol ge van het groote getal schuldeischers en van de vele moeilijkheden, aan de zaak verbonden, nog lang duren." Een overschrijding. Men schrijft uit Amsterdam aan de N. R. Ct.: Bij voordracht van 20 Juni 1900, werd B. en W. voor den verbouw der stadsdrukkerij verDeend een crediet van f 11.000. Thans blijkt uit een< nieuwe voordracht, dat dit crediet bij de verbouwing is overschreden met f 8700! En bovendien was de verlich ting... vergeten, zoodat nu daarvoor nog f 2350 wordt aangevraagd. De aanvankelijke begrooting ad f 11.000 blijkt dus overschreden met f 11.050! Wie durft nu nog zeggen, dat de gemeente niet zuinig... begroot! Overeenkomst, tnsschen Neder land en België, omtrent de over dracht en de terugbetaling van gelden, die hetztf bij onze Rijks postspaarbank, hetzij bjj de Belgische AlgemeeHe Spaar- en Pensioenkas zijn ingelegd. De hierboven aangeduide overeen komst, gesloten den 16en September 1883, werd in enkele opzichten gewij zigd, bij het tractaat, d.d. 8 Novem ber 1902, hetwelk in werking zal tre den den 1 Juli eerstkomende. In verband met dit feit, achten wij het wenschelijk, nog eens de alge- meene aandacht te vestigen op die onderdeelen dér betrekkelijke inter nationale regeling, welke voor bet publiek het meest belangrijk te ach ten zijn. De gelden die, hetzij in genoemde Postspaarbank, hetzij in gemelde Al- gemeene Spaar- en Pensioenkas zijn gestort, kunnen, op verzoek van belanghebbenden, zonder eenige k ten, worden overgedragen, van ééne inrichting op de andere, di tusschenkomst wan de betrekkeli; administraties der heide landen. De aanvragen, om overdracht, w den, zóó in Nederland als in Belg aangenomen door alle postkantori of speciale agentschappen, met c dienst der Spaarbank belast, De inleggers, bij voornoemde Pc spaarbank, of voormelde Algemec Spaar- en Pensioenkas, kunnen v der, door middel van gezegde ti schenkomst, geheel kosteloos in I eene land terugbetaling erlangt van bijdragen, die in het andere la zijn verschuldigd. De aanvragen, daartoe, behooi door den belanghebbende te word gericht aan het Hoofdbestuur, in 1 land, waar zijne gelden zich in I waring bevinden. Gesteld op allerwege verkrijgbi formulieren, worden zij door hi overhandigd aan den Chef van 1 Postkantoor, in zijne woonplaats, portvrij overgemaakt aan gemt Hoofdbestuur. Elk der twee genoemde administ] ties heeft het recht, aanvragen, overdracht of terugbetaling, die n beantwoorden aan de voorwaardf door hare binnenlandsche reglemt ten gesteld, af te wijzen. De postkantoren, van beide landt zullen wederkeerig medewerking vi leenen, voor de inhouding van bot jes, welke in orde gebracht, of ondi zocht moeten worden. Wegens de sommen, van de inrichting op de andere overgedi gen, is rente verschuldigd: a. door de Administratie, die gelden oorspronkelijk in bewarii had, tot aan het einde der maai waarin het verzoek om overdrac werd ingediend, en b. door de Adi nistratie, die de overdracht aanneei vanaf den éérsten der volgen maand. Ieder der, tot de overeemkoni meêgewerkt hebbendé, partijen bei de bevoegdheid om in geval vi overmacht, dan wel op grond vi andere gewichtige redenen di internationalen dienst der overschï vingen en terugbetalingen geheel ten deele te schorsen. Hiervan zal, langs diplomatiek weg, kennis worden gegeven aanj andere partij; met vermelding vj den dag waarop die schorsing i gaat. Zooalg het voorafgaande aantooi kan de, ongeveer 20 jaren geleden s sloten, internationale overeenkom! die gelijk gezegd onlangs wijl ging onderging, aan tal van person in beide landen woonachtig, dan w tijdelijk verblijf houdende, gemakk en voordeelen schenken, van verschl lenden aard. Vooral wat de grensbewoners 1 treft, is dit het geval. Rechtzaken. De zaak-Y. d. Goes. De zitting van het gerechtshof, waai de zaak-v. d. Goes in hooger beroep t handeld wordt, is bepaald op Woensdi 24 Juni, 's morgens half elf. Mendels treedt weer als verdediger o (Het Volk). Kerk en School. Leiden. Geslaagd voor het candidaal examen in de geneeskunde mej. C. van der Pijl en de heer F. H. ter Poe ten; voor het candidaats-examen, in rechtswetenschap de heeren A. B. H ringa en A. Th. ten Houten. Stoomvaartberichten, Het stoomschip Bogor, van Rotti dam naar Java, passeerde 10 Ju Ponta Maria. Het stoomschip Koning Willem I van Amsterdam naar Batavia, veerde 10 Juni te Padang. Het stoomschip Bali, van Amstf dam naar Batavia, arriveerde 10 Ju te Oleh-leh. Het stoomschip Prins Hendrik, vi Amsterdam naar Batavia, vertrok Juni van Suez. Het stoomschip Soembawa, vanl tavia naar Amsterdam, vertrok Juni van Padang. Het stoomschip Koningin Wilh mina, vertrok 10 Juni van Batai naar Amsterdam. Het dubbelschroefstoomschip Noo dam, van de Holland—Amerika Lij vertrok 10 Juni van Newyork naar R( terdam met 3667 v. margarine. Het stoomschip Kediri, van Java na Rotterdam, arriveerde 10 Juni te Ma seille. Het stoomschip Ardjoeno, van Jai naar Rotterdam, vertrok 10 Juni Port Said. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt Redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst niet geplaatst, tcordt de copy den inzender niet teruggegeven. HUISHOUDSCHOOL EN STRAAT) JONGENS. M. de R Verzoeke s. v. p. een klein plaaU in uw geëerd blad. De Huishoudschool in de SchnÉ voogtstraat is tegenwoordig het mi punt van baldadigheid voor straa jongens uit omliggende buurten, ze ten ongerieve der bewoners di straat. Ilun brutaliteit grenst aanh ongelooflijke. Vuil enz. wordt g ten tegen de deuren, terwijl de mee gemeene scheldwoorden en uitdru kingen weerklinken. Ook is het af te keuren, dat, geli gister gebeurde, uit de ramen dl school door de leerlingen met wat naar de straatjongens wordt gegooii Hiermede worden deze laatsten ni afgeschrikt, doch vinden er pleizii in. Wel is op 200 M. afstand een poi tiepost, maar Dankend voor de opname, Uw dw. W.

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 2