'de patroons aLs beulen waren voorge steld, al erkende hij misstanden. Het doel zijner interpellatie was echter om, waar naar zijn meening de aan gevoerde grieven overdreven of on juist waren gebleken, op te komen te gen eenige bepalingen van het Kon. besluit, die bezwarend waren voor de industrie, waar absolute verbodsbe palingen waren gesteld tegen arbeid van vrouwen en kinderen, die niet gevaarlijk kon heeten in den zin der Arbeidswet. Hij vroeg: lo. Heeft het ingesteld onderzoek der Heg. de ingebrachte grieven te gen de steenfabrieken aan de Holl. IJsel bevestigd of als overdreven aan getoond? 2o. Waarom heeft de Reg. bij art. 15 onvoorwaardelijk verboden wat zeer wel voorwaardelijk kon zijn verbo den? 3o. Heeft de Reg. de bedoeling ge had, ook het vervoer der gebakken steen van oven naar schip ook in art. 15 te begrijpen? 4o. Wil de Reg. art. 15 nog eens in nadere overweging nemen? De Minister gaf te kepnen, dat z.i. het verbod noodig was gebleken en hij scheen: vooralsnog niet beateid daarin wijziging te brengen. Althans hij wilde zich met geen enkele toe zegging binden. De heer van Wijck achtte opheffing van het Kon. Besluit noodig. omdat zonder den arbeid der vrouwen de productiekosten te hoog werden om met België te kunnen concurreeren. (De spreker is zelf steenfabrikant). Zoowel hij als de interpellant vonden bestrijding bij den heer Nolting, dia krachtig den vrouwenarbeid als een socialen misstand bestreed. De interpellatie wordt heden ten einde gebracht. Giraffen in Artis. De kans is thans zeer groot dat Artis te Amsterdam weer irvliet bezit zal kun. nen komen van een paar giraffen (man netje en wijfje). Het is namelijk vrij ze ker, dat heden of morgen een paar dezer hoogst interessante dieren in Soedan gevangen Artis zuilen bereiken. Deze dieren komen echter op proef of op zicht en blijven gedurende een volle maand voor risico van den dierenhandelaar in den tuin van het genootschap. Is deze proeftijd verstreken, en blijkt het, paar het oordeel van den directeur van het genootschap, dat de giraffen gezond zijn, zonder gebreken, en geheel vol doen aan de door den directeur gestelde eischen, eerst dan zal worden overge gaan tot aankoop dezer giraffen, en wel door de vereeniging Artis-fonds, welke dan de dieren aan het genootschap Na- tura Artis Magistra ten (geschenke zal geven. (Echo). Pokken. Te Ginneken heeft zich een nieuw ge val van pokziekte voorgedaan, en wel bij de vrouw van A. P.. tuiniersknecht, wonende aan de Karnemelkstraat al daar. Zij weigert zich in de barak voor besmettelijke ziekten te laten opnemen. Het gezin bestaat uit man, vrouw en 5 kinderen. (B. Ct.) landweerdistricts-commandant, respec-1 tieveliik in het lie, Ve, XVIe, XXIe, XXXXIVe en XXXXVIIIe district. Ieder van de hiesrvoren bedoelde land. weer-districtscommandanten en als zoo danig fungeerende provinciale adjudan. ten kan, behalve met het bevel over het district waarvoor zij zijn aangewezen, tijdelijk worden belast met het bevel over een aantal andere districten, in dier voege, dat, in èlk van de aldus gevorm de groepen van districten, uit de land- weerplichtigen, afkomstig van de infan terie, een bataljon landweerinfanterie kan worden gevormd. De landweer-districtscommandant heeft den rang van hoofdofficier. Hij heeft in tijd van vrede onder zijne bevelen alle landweertroepen in zijn district. Hij is bestemd om in tijd van oorlog op te tre den als commandant van het in zijn district te vormen bataljon landweer infanterie. INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. SO cents per regel. De nieuwe Geneeswijze. Alle eer aan de onderzoekingen van de nieuwe geneeswijze, waardoor alle zie ken, zelfs door schriftelijke aanwijzing der behandeling, genezen worden, en al- zoo hun voordeel trekken uit deze ont dekkingen op geneeskundig gebied. Zonder geneesmiddelen of iets derge lijks, noch door verandering van lucht streek, zelfs zonder van werkkring te be hoeven veranderen. Hunne kwalen worden in enkele weken genezen: hun lijden wordt reeds den eersten dag aan merkelijk verlicht onder uitwendige be handeling. De behandelde gevallen be troffen: asthma, bloedarmoede; zenuw- geschoktheid, maag-ziekten, binnen. koortsen, beri-beri, doofheid, rheuma- tiek, verlamming, tuberculose, vloeiin gen, blaasziekten, hardlijvigheid, breu ken zonder verband, vrouwenziekten en allerlei inwendige ziekten, enz. Het is voldoende, als men om behan deling vraagt, aan den directeur der in richting l'Hötel de la Médecine Nouvelle, rue de Lisbonne 19. Parijs, opgaaf van leeftijd, geslacht, benevens eenige aan wijzing, het ziekteverloop aangaande, te verstrekken, om inlichtingen en vervol gens aanwijzing van behandeling te ver krijgen, terwijl men van een spoedig herstel verzekerd kan zijn. Uit Blaricum. Door de beide wethouders van Blari cum, de heeren K. Borsen en S. de Jong, is Zondag aan Gedeputeerde Staten een bezwaarschrift verzonden over het feit, dat de burgemeester, als voorzitter van den Raad, in de vergadering van Zater. dag 6 dezer geweigerd heeft een motie in stemming t.e brengen, luidende: „De Raad der gemeente Blaricum, ver- eenigd in openbare vergadering op Woensdag 3 Juni 1903, keurt ten streng ste af de handelingen van den burge meester in zake het doodschieten van H. Smit op de meent op 1 Mei 1.1.; besluit: aan de ouders van het slachtoffer zijn diep leedwezen te betuigen" welke motie geheel volgens den voor geschreven vorm was ingediend. (Res.) Letteren en kunst. Sardou en het Senische Konings drama. In een der Parijsche salons wees men in tegenwoordigheid van Sardou op de overeenstemming .tusschen de bloedige gebeurtenissen in Belgrado en het drama van den Franschen meester Theodora". De kolonel Nau- mowitsj, die de samenzweerders naar de koninklijke slaapkamer leidde, was de Marcellus uit het tooneelstuk, en Draga, de tot koningin geklommen minnares des konings. die een geheel volk tegen zichzelf en haar gemaal in het harnas jaagt, had veel overeen komst met Theodora! Sardou vond de gelijkenis niet zóó treffend als bet overige gezelschap. Er was veel over eenstemming, doch met dit onder scheid. dat zijn drama op verre na niet zoo bloeddorstig was. In de vijf bedrijven, vielen slechts drie do.oden: de dienstdoende officier, de heersche- res en haar geliefde In Belgrado daarent jgen was het een slachting. En toch noemt men mij den bloedbe- lusten (uamaturg! zei Sardou. Het eenige wat mij treft is dat ik mijn drama in de zesde eeuw liet spelen, en dat ik nu plotseline een zeer „mo dern" stuk blijk te hebben geschreven. Leger en Vloot. Van de 48 landweerdistricten, waarin het Rijk ingevolge koninklijk besluit is verdeeld, zullen Ln 1903 worden aange wezen dc commandanten in het Xe, XVlIIe, XXIIe, XXXIe. XXXIVe en XXXVIIIe lamdweerdistrlct, met de stand plaatsen onderscheidenlijk Zwolle, Amersfoort, Amsterdam, 's-Gravenhage, Rotterdam en Middelburg. De provinci ale adjudanten in Friesland, Groningen en Drente, Gelderiand, Noord-Holland, Noord-Brabant en Limburg zullen tevens belast worden met de functiën van TanilSIjk'sBescIiuUfabriefc Met nieuwste Artikel. Hiermede hebben wij het genoe gen U beleefd attent te maken op ons nieuwste product. VAN DIJK's Haarlemsen Oesseribeschuit. Voorzeker het fijnste op het gebied van Besciiuitfabricage. Deze Beschuitjes zijn overal verkrijgbaar gesteld in blikjes in houdende 50 stuks a 0 25. Beleefd noodigen wij U uit met onze nieuwe" vinding proel te nemen. Hoogachtend, Naamlooze Vennootschap TAS DIJK's Beschuitfabriek den haudigen automobilist en chauf feur, zou ontvangen. Er zijn bange dagen voor het auto mobilisme aangebroken; de groote Pa- rij s-Madrid-wedstrijd heeft slachtof fers geëischt, en bliksemsnel zijn de gemoederen omgeslagen. Aan bitter en theetafel werd gewedijverd in het kwaadspreken van die „infernale ma chine". Een goed idee dus van de Neder- landsche Automobielclub om de veel gesmade auto weer wat populairder te maken door een ..Betrouwbaarheids, rit", die gehouden zal worden van 21 tot 24 Juli. In het voor-programma leest men: BETROUWBAARHEID NIET SNEL HEID IS HET DOEL VAN DEN RIT. Het denkbeeld waarvan de commis sie voor sport, tourisme en propaganda van de Nederlandsche Automobielclub is uitgedaan bij het samenstellen van de navolgende regelen, is: een rit te houden, waarvan het doel is. de be- trouwblarheid van motor-voertuigen, zooaLs die tlian4? worden vervaardigd, duidelijk te doen blijken, door de rij tuigen 'durende vier dagen te doen rijden onder- nauwgezet toezicht en nota te nemen van elk oponthoud', voortspruitende uit eenig defect aan het rijtuig. Na afloop van den rit zullen de sta ten worden openbaar gemaakt, waar uit blijken zal het aantal punten, door elk rijtuig behouden en zullen aan de rijtuigm, die het minst aantal punten' hebben \erloren .prijzen worden toe gekend. Snelhïid. grooter dan bij de wette lijke bepalingen toegelaten, is gedu rende dezen rit niet vereischt om het maximum aantal punten te bereiken en dus nutteloos. Ovei dreven snelheid wordt met toegestaan en zal aanlei ding geven tot disqualificatie. De befrouwbaarheidsritten zijn uit sluitend open voor toer rij tuiden. Wed- st rij data chines (ter beoordeeling van de sportcommissie) zullen niet worden toegelaten. Wedstrijd- en andere rijtuigen, ver vaardigd met het doel om groote snel heden ,e hereiken, brengen de bestuur ders steeds in verzoeking aanmerke lijk sneller te rijden dan wordt toege staan volsrens de wettelijke bepalin gen. Zij leveren daarom een gevaar hoog, sommige blijven in rust. Het publiek, zwijgend, dringt en dringt... Als de solemneele woorden klinken: ,,In naam der Koningin" ontblooten de ambtenaren het hoofd. De veroor deelden, de mannen in het wit, hoo- ren zwijgend de voorlezing van het vonnis aan. Eenige beweging. Timin, de grootste der twee, vraagt het woord schuld erkennend, verzekerend dat hij voelde zijn straf te verdienen, niemand wrok toedragend. Timin zweeg. Een handgebaar van den as sistent-resident: de beul greep beiden aan; na een kleine aarzeling beste gen zij flink het schavot. De strop wordt hun omgedaan, toegehaald, de witte doek van het hoofd genomen en voor het gezicht gebonden, nog één oogenblik het luik onder de voeten idjon veroo(rdeieitdsn klept omlaag Uit het publiek stijgt een zucht van ontspanning. Roerloos eerst, hangen de licha men om later over te gaan in kramp trekkingen van den "laatsten dood strijd. Vijf, tien, vijftien minuten. Ejm tiental: iniandsche jongelieden treden naar voren, bestijgen de galg, luisteren met den stethoskoop op het lichaam der gehangenen naar den hartslag; het zijn leerlingen dokter- djawa. Dan volgt de stadsgeneesheer die eveneens den dood constateert. Brancards worden aangedragen, de lijken afgenomen het i> voorbij. De vertponing was tot aller genoe gen afgeloopen. Indruk maakte zij op niemand. Maar aan de gerechtigheid was voldaan. Fiat Justitia! Kechtzaken. De deurwaarder beklaagde. Op een dag in de maand October van liet vorig jaar was de heer H. Snel. predikant te Polsbroek, bekeurd wegens -iet rijden met een rijwiel op ee.n wandelpad in hef Haagsche Bosch. Den 4en December d.a.v. veroordeelde j de kantonrechter in den Haag te dier zake den heer S. bij verstek tot f 1 boete, welk vonnis daarop ter beteeke- 0 ning aan den veroordeelde door den. op voor de regelmatige ontwikkeling ambtenaar van liet M.^bü dat^kan- an het automobielwezen hier te lan- de en kunnen in den thans voorgestel den rit riet worden toegelaten. De ritten zullen plaats hebben van uit de stad Utrecht en daar telken dage terugkseren. Eerste dag: Dinsdag 21 Juli. Utrecht. ambtenaar van liet u. m. pij aai aaii- tongerscht werd toegezonden werd. toe- gezonden aan den deurwaarder hij de Arrondissements-Rechibank te Rotter- j dam ter standplaats Schoonhoven C. j B. v. B„ tevens deurwaarder bij het kantongerecht aldaar Toen nu ge- J .idiote «a^. s .noemde deurwaarder door zijn be- i Woerden. Bodegraven. Gouda. Rotter-1 diende een afschrift van het verstek- dam. Delft. Den Haag. Haarlem. Am- /lnoT1 daaroo te- sterdam, Utrecht. Afstand pl. m. 190 KM. Tweede dag: Woensdag 22 Juli, Utrecht, Amersfoort. Apeldoorn, Zut- fen, Arnhem, Wageningen, Utrecht. Afstand pl, m. 180 KM. Derde dag: Donderdag 23 Juli, Utrecht. Zeist. Renswoude, Ede, Apel doorn, Uddelermeer. Harderwijk. Amersfoort. Utrecht. Afstand pl. m. 145 KM. Vierde dag: Utrecht. Nieuwersluis, Amsterdam, Baarn. Amersfoort Utrecht. Afstand pl. m. 110 K.M. Wij juichen dit idee van de N. A C. toe. en hopen dat vele inschrij vingen 'Je sport-commissie zullen be reiken. ondat deze vier dagen een wer kelijke automobiel-manifestatie wor den. Tel. Sport en Wedstrijden. Wielernieuws DE GRAND PRIX DE PARIS. Geo-Lefèvre, een der redacteuren van het Fransche sportblad ,,1'Auto' geeft in dat blad zijne impressies van de Zondag gehouden wedstrijden vooj- den Grand Prix. Ons, Nederlanders, interesseert natuurlijk het meest wat men zegt over onze landgenooten Meijers en Schilling, de eenige twee van ééne nationaliteit, die voor de demi-finales gequalificeerd zijn. Lefèvre schrijft: „In de gunst van het publiek, komt onmiddellijk na Ellegaard, Meijers, als tweede favoriet. En deze plaats komt hem welverdiend toe, staande- hoven de beste sprinters van hH jaar. Meyers is de type van een lóyalen rijder, steeds werkzaam en ijverig, steeds zichzelf gelijk, misschien een beetje koud, wat zijn temperament van Hollander medebrengt; doch juist daardoor weet hij zich met zulk een kracht te bewegen, dat hij, uitgezon derd Ellegaard, verre boven alle an dere renners komt te staan. A.s. Zondag, zullen de twee tegen standers elkander meer dan waar schijnlijk in de finale terugvinden. Voor hen, die geen van beiden goed kennen, lijkt het alsof beiden met ongelijke kansen aan den start ko men. Maar hij, die Meyers goed kent. en dat zijn er maar'weinigen, weet, dat hij vast besloten, doch flegmatiek, gereed voor de verschrik kelijkste sport en zeer opgewekt is. En wie Ellegaard kent, weet dat hij' bevend als een rietje, zich naar den start zal begeven, met de gedachte van een m. i. niet te Verwachten ne derlaag. En dan zal men het met mij eens zijn, dat de twet favorieten zeer dicht bij elkander staan!" Van Schilling gelooft Lefèvre, dat hij hoewel hij in een „trés jolie ac tion, couleé et puissan te" rijdt, niet veel kans voor do finale heeft. Ten slotte gelooft Lefèvre dat de finale geformeerd zal worden door Ellegaard, Meijers «en Grogna. Automobielen. De Nederlandsche Antomobielclnb Duchtig zijn de automobielen in de laatste dagen door bijna iedereen af getakeld, en wij Nederlanders, on dankbaar als we zijn, vergaten zelf* welke groote diensten ons de automo biel in het algemeen einde Januari en begin April van dit jaar bewezen heeft. Toen was er algemeene vreug de in teden en dorpen wanneer de automobiel met de dagbladen en de post kwam aantuffen, toen wist men niet hoe beleefd en voorkomend men Koloniën vonnis had doen maken en daarop te- vens was geplaatst het exploot van beteekening. had de deurwaarder den veroordeelde door middel van een in- j woner van PolsbroeK een boodschap doen geworden om eens bij hem aan te komen. Hij verzocht dien persoon dat te doen ais hij den predikant eens 7a|iij deed dit uit vriendelijkheid te genover den predikant, om geen op- 'zien te baren, als hij bij dezen aan de pastorie kwam. De heer S. had zich daarop naai den deurwaarder begeven en toen te diens huize het afschrift van het von nis in ontvangst genomen, waarop in zijn bijzijn door den deurwaarder, in strijd met de waarheid werd vermeld dat hij op 24 December 1902 bedoeld vonnis zou hebben bete eken d aan Hen drik Snel sprekende te diens woon- huize tot Z.Eerw. persoonlijk. Vervol gens was het vonnis met dit- exploit er op weder toegezonden aan den ambte naar. van wien hij het ontvangen had. Van zijne verrichtingen in strafza- r i i kpTL ""edurende het 4e kwartaal was Een Zwervend* Medewerker van,j^ge December 1902 0f begin het „Bat. Nbl. schreef in dat bladjJanuari 19ö3 eenJ6 declaratie jn duplo van 6 Mei: opgemaakt en door den deurwaarder Fiat Justin al I voor deugdelijk en onvergelden getee- Het zat m de lucht vanmorgen, ae-kend Waarou was vermeld voor af- eerste strofe van de „Kruissprook": jstaruj Van Schoonhoven naar Pols- i broek ter beteekening van bedoeld ver- stekvonnis in de kolom „afstand in ki- liteit er mede voortgegaan. Dat dit met opzet is gebeurd, blijkt ten dui delijkste. Daar beklaagde dus voor geen be risping, noch voor schorsing vatbaar bleek te zijn, heeft bet parket gemeend hem voor den strafrechter te moeten brengen. Al de elementen, vereischt voor valschheid in geschrifte, werden ge acht aanwezig te zijn;' door beklaag- de's handelingen toch kon de staat benadeeld worden. Schuldig verklaring werd gevraagd aan: a. valschheid in geschrifte gepleegd in authentieke akten; b. opzettelijk gebruik maken van eene valsche authentieke acte, als ware die echt en onvervalscht, in dien uit dat gebruik eenig nadeel kan ontstaan; c. valschheid in geschrift. d. opzettelijk gebruik maken van een, het vervalschte geschrift als ware het «echt en onvervalscht, indien uit dat gebruik eenig nadeel kan ont staan, en veroordeeling tot twee maanden gevangenisstraf en ontzetting, uit het ambt van deurwaarder bij deze Recht bank en bij de kantongerechten Schoonhoven, Woerden en Ridder kerk, in beide welkte» laatste plaatsen hij bij de wet bevoegd is verklaard te exploiteeren. De verdediger, mr. E. S. Hollander, behandelde de vraag of de feiten, zooals die in de dagvaarding zijn op genomen, strafbaar zijn. Pleiter was van gevoelen, dat vrijspraak zou moeten volgen voor een deel dei- aan klacht waar ten laste is gelegd dat beklaagde in het uitgebracht exploit „heeft doen opnemen". Een deurwaar der doet niet opnemen, maar neemt in een exploit op. Uit de feiten blijkt verder volgens pleiter niet, het bij de wet vereischte opzet, waar dat zou moeten blijken dat op het oogenblik van het uitbrengen van bet exploit, door beklaagde is gehandeld met het j oogmerk om het stuk als echt en j onvervalscht te gebruiken. Het niet doorhalen van de drie gedrukte woor- J den „ter zijner woonplaats" kan daar-j voor niet dienen. Dikwerf gebeurt het dat deurwaarders een exploit uit- brengen, sprekende tot iemand per-) soonlijk op zijn kantoor of ergens!, anders en dan toch die gedrukte j woorden niet doorhalten. Welk denk-1 baar nadeel kan er bestaan in de onware vermelding van de plaats van beteekening? Volgens pleiter kan hier! uit geen nadeel ontstaan. Een valschheid, begaan in een kós te n-b er ekenihg, kan niet gezegd wor den te zijn een valschheid in een authentieke aide. De akte zelf is geheel afgescheiden van de kosfen-berekening. Vrijspraak zal dus voor deze feiten moeten vol gen. - Rest dc vraag: is een declaratie een geschrift als bedoeld bij art. 225 straf wetboek? Volgens pleiter neen! Een declaratie is een eenzijdige opgave; van werkzaamheden, die de decla rant heeft verricht. De Staat is daar aan niet gebondten en verbindt zich niet tot betaling. Zij ontleent geen bewijskracht aan eenig feit. Voor deze metening beriep pl. zich op rechter lijke uitspraken en schrijvers. Een declaratie is geen gewone rekening. Uit haar kan geen direct nadeel ont staan. Vóór hare uitbetaling worden ze eerst vergeleken en nagezien en passetea-en zij verschillende autoritei ten. Veroordeeling ook voor deze feiten zal dus niet kunnen volgen. Na re- en dupliek werd de uit spraak bepaald op heden over 14 dagen. de. werd op het erf van beki. in besls genomen. Bekl. ontkende heden en wilde zei de pet niet herkennen, die hem zoo le lijk door de mand heeft doen vallen. waren zóóveel van zulke petten". Het O. M. eischte tegen hem 9 maai den gevangenisstraf. Gemengd Nieuws, Spoorwegougfeiak. Zondagochtend heeft op de spoorlij van Calero naar Valparaiso een ernst spoorwegongeluk plaats igehad, doord een reusachtig steenblok op de rails vi op het oogenblik, dat een personentre voorbijreed. De geheele trein werd den, rails geslingerd en de berichte maken melding van het omkomen va het machinepersoneel en een aantal re zigers. Stormen. De laatste stormen in Frankrijk, vei gezeld van zware regens, hebben voori[ in Talandière, Chazotte en Saint-Jeaii de-Bonnefonds, heel wat schade veroo zaakt, die bij elkaar op een milliot i wordt geschat. 500 mijnwerkers te Ch i zotte zijn werkeloos daar de putten va Lucie, Louise en Pepin volgeloopen zijl Komt mee, komt mee, daar wordt 'n man gekruist, Daar is wat schoons te zien op Golgotha. Komt allen mee! Het stond te lezen op de gezichten, op de ruggen vara de eindelooze rij menschen, mannen, vrouwen, kinderen, zuigelingen, blank en bruin, hangend, samenge pakt in de trams, in dos-è-dos, karretjes, of zich voortspoedend met ongewone haast. Komt mee, daar is wat schoons te zien! Vóór en rond het stadhuis een dichte deinende menschenmassa, te gengehouden door cavaleristen, bere den politie (hm!), gewone politie, mitsgaders een samengeraapt zoo dj ft nnaar voorhistorischen trant, pieke- niers geheeten. geurend met een oranjevaandel. Ze stonden in een kor don rond éen afgepaalde ruimte vóór de pui van het stadhuis. Op twee ge lederen, lansen en pieken, blank ge schuurd, in bevallige verwarring in de lucht priemend. Op de pui de galg tegen het wit van de dubbele verdie ping scherp, plomp afstekend; het onderdeel afgeschoten met rouwdoek, de stroppen op het zwarte dek gereed liggend, wachtend op de ijzeren ha ken boven. De beul en zijn zoon, in zwarte baadjtes, onverschillig een strootje -rookendA vóór de galg. Gefif- faireerd doende oppassers en iniand sche ambtenaren komen af en aan, verdwijnen door de deur, verschijnen weer, maken een praatje. Uit de ven sters boven glundere kijkgrage gezich ten. O vér alles het gouden ochtend- zonnelicht, stekend reeds, groote licht- en schaduwplekken op het plein toovetend. En steeds houdt de men- schentoevoer aanj, overvolle tramsi glijden door de saamgepalcte menigte, groot gedrang; tokowagens worden bestormd, op de wielen, op den bok, op de tent menschen, steeds meer menschen. De cavalerie dringt nu en dan het volk achteruit, maar die achterstaan dringen weer de voorsten... Fotogra fen maken hun laatste toebereidse len. Op slag van zevenen eenige drukte aan de hoofddeur van het stadhuis. De assistent-resident treedt naar bui ten, omstuwd door inlandsche ambte naren. Om de deur verschijnen twee gestalten in het wit, een witten doek om het hoofd, e«n krans van melaties om den hals. Kommando's: presen teert! De pieken gaan langzaam om lometers" het cijfer 10. Van deze vaJschelijk in duplo op gemaakte declaratie had de deurwaar der in Januari 1903 opzettelijk gebruik gemaakt, als ware die echt en onver valscht. door die ter begrooting door den kantonrechter in te dienen aan den ambtenaar van het O. M. bij het kantongerecht te Schoonhoven. Des wege stond de deurwaarder terecht. Beklaagde bekende de hem ten laste gelegde feiten; alleen ontkende hij het opzet te hebben gehad het Landi hier door te benadeel en. Door de drukte die hij op bewuste®) dag had. had hij ver geten in 'het exploit van beteekening door te balen de woorden ter zij ner woonplaats. Ook op de declaratie was de afstand bij ongeluk vermeld1 geworden. Door zijn bediende was de beteekening op de klad declaratie ge plaatst en hij had vergeten dezen te zeggen dat hij niet naar Polsbroek was geweest. De declaratie was daar na door hem met zijn bediende vluch tig gecollationeerd. Opmerkelijk is het echter dat door den bediende op de declaratie als woonplaats van den predikant was vermeld Lekkerkerk wat door beklaagde eigenhandig was ver anderd in Polsbroek. Voor geheel dezelfde feiten bleek be klaagde al eenmaal .door de rechtbank berispt te zijn en daarna in zijn. be trekking voor acht dagen te zijn ge schorst. Bij het invullen van het relaas van beteekening. bad beklaagde's bediende hem nog gevraagd of de gedrukte woorden ter zijner woonplaats niet moesten doorgehaald worden, waarop hij had gezegd ..laat maar staan, het is voor mijn verantwoor ding". Ook bij het collationeeren der declaratie had de bediende hem er nog attent op gemaakt dat de bewuste post niet in orde was en hem gevraagd of de afstand niet moest worden door gehaald, waarop beklaagde had ge zegd laat maar staan". Meermalen, verklaarde de bediende werden er af standen in rekening gebracht, die niet door beklaagde waren afgelegd. Het openbaar ministerie wees er op dat beklaagde valschheden heeft ge pleegd in authentieke akten en dat wel gedurende een reeks van jaren. Acht jaar geleden toch werd hij reeds hiervoor door de Rechtbank berispt, drie jaar daarna voor acht dagen ge schorst, waarbij hem in Raadkamer met den meesten ernst werd aange zegd, dergelijke handelingen na te laten. In stede hiervan is hij, het kan gezegd worden daar het uit het dossier blijkt., met grenzelooze bruta De zaalc Kappetciii. Het Hoog Militair Gerechtshof deed o. m. uitspraak in de appèlzaak van den reserve-korpoTaal P. C. Iv., die in eersten aanleg door den krijgsraad in het 4e mi. litaire arrondissement, standplaats Haarlem, was schuldig verklaard aan het door een ambtenaar verspreiden van een geschrift, waarin tot eenig straf baar feit wordt opgeruid, met 't oogmerk om aan den opruienden inhoud rucht baarheid te geven, bij het begaan van welk feit hij gebruik heeft gemaakt van de (gelegenheid hem door zijn ambt ge schonken, in de infanterie-kazerne in het fort Erfprins te den Helder gepleegd, en veroordeelde tot acht maanden ge vangenisstraf met degradatie tot den stand van soldaat. Het hof achtte de ten laste gelegde fei ten en bekl.'s schuld daaraan wettig en overtuigend bewezen, de door den ver dediger aangevoerde onbevoegdheid van den militairen rechter werd verworpen, de qualificatie aan de feiten door den krijgsraad gegeven en de uitgesproken degradatie in stand gehouden, doch den duur der opgelegde gevangenisstraf ver minderd tot op zes maanden, met bepa ling, dat deze straf gerekend zal wor den te zijn ingegaan op 22 Maart jl. Eeu falsaris. Het Handelsblad van Antwerp* verneemt uit Brussel. Sinds 1898 was de politie, op ve zoek van het Amerikaansche gouve uement. aan het zoeken naar zekere Theodore Frederic W. geboren Berlijn uen 9en Maart 1864, beschi digd van het fabriceeren en verkoopt van valsche hoogeschool-diploma's. d zeer gemakkelijk verkocht werden, het begin van het jaar maakte hij zit schuldig aan oplichterijen ten. nadee van de Duitsche post. F. W. maakte gebruik van valscl namen om zijne oneerlijke practijke te verrichten. Ouder den naam van d Collert vervalschte hij postbewijze en lichtte hij een Oostenrijksch kooi man voor groote sommen op. W. Vk borg zich te Brussel. De politie deed nasporingen en hi 'duurde niet lang of men was hem het spoor, 't Was een tandentrekker - een echte wel te verstaan. Men ontdekte weldra dat hij ee kamertje huurde op den Boulevar du Nord. waar hij alleen zijne corre pondentie kwam afhalen en dat q dokter en een tandmeester van de Lec poldswijk dezelfde man waren. Zater iagochtend werd hij door ee inspecteur aangehouden Men lege de hand oo een aanzienlijk aantal va sche hoogeschool-diploma's. eene grot te correspondentie in verschillende ti len en al het noodige voor het ve •vaardigen van brevetten. De tandmeester deed volledige bi keutenis. Hij zeide onderscheidinge) te verk lopen van 200 tot 6000 marl plaatsen van consul en onderconsij van Nicaragua. Bolivia Haïti, Vent zuela, San Salvador enz. te bezorgej tegen sommen van 5 tot 10,000 fr. Na een tweede ondervraging op ht gerechtshof, werd hij onmiddellijl naar de gevangenis van St. Gillis ovei gebracht. Zijn vjouw en zijn dochtertje woor den te Antwerpen op de De Keyserie Hij bezocht ze zeer zelden. Amerikaan sche mode. De „New-Yo.rk-Herald" ontving het vo; gende telegram uit Newport: „Drie jonge Amerikaansche dames miss Natrea Rives, miss' NathalieSchenci en miss Cynthia Roche, zijn van plan de dameswereld te verblijden, door ee: verandering te brengen in de haai dracht. Bij de laatste warmte verscheen mis Rives op de Avenue Bellevue met l0£ hanigend haar, evenals de kleine meisjes Miss Schenck vond dat zoo leuk, dat z het voorbeeld van miss Rives volgdf wat voor miss Roche een spoorslag was zich bij hare vriendinnen aan te sluiter En daar deze drie dames tot de „let ders" van de dameswereld behooren, ka liet niet uitblijven dat de jongedame en jongejuffrouwen- der stad eerstdaag haarspelden en kammetjes in zee wei pen en tot de gekleurde lintjes uit haa jeugd terugkeer en. Of deze mode hier in Nederland m volgsters zal vinden, we durven bet nit te voorspellen. Een slimme yeldwaehter. Voor de arrondissements-rechtbank te Utrecht stond terecht de 44jarige koop man G. v. D. te Leersum, wegens dief stal van een kip en van 60 h SO kilo hooi, ten nadeele van B. M. aldaar. Deze hooi- en kippendief is öp een eenige wijze door de mand gevallen. De rijksveldwachter-jachtopziener, briga dier-titulair v. Amerongen, uit Leersum, leidde in deze zaak het onderzoek en vond, gaande van de woning van. M. sporen van hooi en hooizaad in de rich ting van de woning van bekl. Verder gingen de sporen niet. Nu was 's morgens na den diefstal in het kippenhok een pet gevonden, door den dief achtergelaten. v. A. nam deze pet in beslag en bij een bezoek aan de woning van bekl., wist hij ze tersluiks in het daar aanwezige hooi te stoppen. Blijkbaar argeloos de pet vindende, vroeg hij aan bekl. van wie de pet was. „Daar heb Je waarlijk de pet, die ik gisteren verloren heb", riep bekl. uit en hij riep zijn vrouw om het te bevestigen. Tableau! Een kip aan den bestolene toebehooren- INGEZONDEN Voor den inhoud, dezer rubriek stelt i Redo,die zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukkengeplaatst i niet geplaatst, wordt de copy den inzender niet terugg egsv-en. StatioD. Mijnheer de Redacteur. Het gisteren in uw blad door tte heer C. geplaatste, kan dunkt m weinig ernstig gemeend zijn, er zi een speculatie-belang voor dien hei in het spel zijn. Of is mijnheer C. ook gewoon m den rug tegenover iemand te staan? Dat zou hetzelfde zijn de plaa sing van (ront zooals die mijnhet uat wenacht, De stad is: de meest bebouwde koi der gemeente en het is dus klaar, dl naar dieze zijde het front behoort i zijn. Dit deel der stad heeft er reel op. De mooiste vergelijking vind 1 nog altijd die welke voor een tijd g leden in uw blad voorkwam, dl iemand een perceel in de Groote Hou straat voor winkelhuis koopt, dat oo met een ere vel in de Koningstraat ui komt en dat hij het front maakt i laatstgenoemde stïaat. Laat ons toch niet langer de spoo: wegmaauschappij op een dwaalspoc van de rublieke opinie houden. ma« haar laten begaan, opdat er voor gang kan gemaakt worden en we zo gauw mogelijk van de overwegen vei lost worden U dankend voor de plaatsing Uw Dw. J. W. H.

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 2