Osza Brievenbussen. Echtscheiding. Wordt gevraagd: KEUKENMEID, Nette Dienstbode 3de MEID, Een Boekhouder JONGMAATJE. Een Bloemistknecht Vervolg Stadsnieuws tokken van den Gemeenteraad )e kwestie omtrent den school- bouw. Zooals men weet werd in de onlangs ehouden raadszitting aangenomen een aotie van den heer Modoo, waarbij B. a W. werden uitgenoodigd een dubbele anbesteding te houden voor een te bou- peoi school, n.l. eene, waarbij gerekend ou zijn op eeni bevloering van hout en lene van gewapend beton. Onder overlegging van twee rappor- en, van den directeur en den ingenieur an openbare werken, de heeren L. C. )umont en O. Gunning, verklaren B. en IV. thans in een stuit aan den raad, dat ie aan die opdracht niet kunnen vol- loen. De heer Dumont merkt op dat van weeledige aanbesteding minstens zes weken vertraging het gevolg zal zijn, omdat door dit besluit een. ge- peele omwerking van het bestek zalnoo. zijn, anderdeels, omdat opnieuw het bestek zal moeten worden goedgekeurd, nadat eerst de commissie van bijstand het heeft goedgekeurd, en flan nog de goedkeuring van den dis- tricts-sclioolopziener verkregen zal .moe ten worden. i Tn dit rapport wordt aan een construc tie van gewapend beton de voorkeur ge. geven en wel omdat daarbij de- volgen de voordeelen worden verkregen; On brandbaarheid van het gebouw, meer- jdere afsluiting van hel geluid, mindere lafkoeling in den winter en minder iwarmte in den zomer; bij gelijke afstan den tusschen de vloeren een inhoud per bokaal van IS kub. M. meer. De heer Gunning komt in zijn rapport tot dezelfde conclusie. Hij meent ook, dat gewapend beton-bevloering met een bedekking van linoleum niet duurder is dan houten vloeren en dezelfde voordee len oplevert als die ook door den heer Dumont in het licht gesteld. Echter acht ook de heer Gunning het een bezwaar thans over te gaan tot een tweeledige aanbesteding vanwege het oponthoud. Vroeger openingsuur. Door de heeren C. Schoon en A. F. Olthoff. uitmakende het bestuur der Vereeniging „Onderling Belang", is een adres aan den Raad gezonden, waarin zij verzoeken aan de Haarlemsche ver gunninghouders verlof te verleen en hunne inrichtingen gedurende de zo mermaanden (1 Mei—1 Oc-t.) des mor gens te zes uur te mogen openen. Zij gronden dit verzoek hierop, dat de marktbezoekers, evenals de schippers, welke de voorraad voor de markt aan voeren, voor dag en dauw op zijn; hard werken en derhalve vroeger dan ieder ander naar een hartversterking omzien. De Raad van Amsterdam heeft h. i. dan ook terecht ingezien, dat de opening op 7 uur in den zomer te laat was, en ver lof gegeven tot vroeger openen. Goedkeuring rekening. B. en W. stellen voor de rekening van inkomsten en uitgaven der goederen van de voormalige corporation van neerin- gen, ambachten en bedrijven over het dienstjaar 1902, goed te keuren en het voordeelig saldo ad f 1062.44^ te doen storten in de gemeentekas. Uit het proces-verbaal van de opne ming der kas van den gemeente-ontvan ger van Haarlem, blijkt dat zich op 5 Juni jl. in kas bevond t 672.300.16^. Voorts werd voor de vacature-Roog gesteld de heer A. Rinkema. Dr. Timmer, die als voorloopiig can- didaat gesteld was, meende door bijzon dere omstandigheden, geen candidatuur te moeten aanvaarden en bedankte der halve bij den aanvang der vergadering daarvoor. Nog werd op deze vergadering goed gekeurd .eene wijziging van het .regle ment, bestaande in de toevoeging aan art, 3 van de volgende alinea: „Donateurs zijn zij, die de kiesveree niging met eene jaarlijksche bijdrage van minstens t 2.50 steunen. Zij kunnen door het bestuur worden aangenomen; in de vergaderingen hebben zij geen stemrecht". en 12.65 per HL., stijfsel 0.22 per KG.; P. v. d. Most van Spijk, roomboter 1.29', margarine 0.87 per KG.; B. Semé Wzn., roomboter 1.35, margarine 0.87 en 0.84 per KG.; J. C. Middelbeek, 'natuurboter 1.20, margarine 0.68 en 0.62; O. Keijser, rundvleesch, 0.80, vet 0.50; Wed. Kam meijar en Zn., vleesch 0.90, vet 0.55; P. H. I-Iartel Jr., vleesch 0.85, vet 0.56 schenkelvleesch 0,49s per KG. Een inschrijving voor boter werd on geldig verklaard. Alle inschrijvers wonen alhier. R ij w i e 1 d i e f Dinsdagavond om 8 uur werd nog eene instructie geopend tegen een rijwieldief, die uit Alkmaar werd overgebracht. Beid. is na het verhoor meteen in hechtenis gehouden. Onvoorzichtig. Hedenmiddag omstreeks 12 uur had een wielrijder die vrij wild over het Groot Heiligland reed, het ongeluk een nog klein ventje te overrijden. Het kind bekwam een paar wonden in het gezicht e>n aan huilen was geen gebrek. De vader kwam evenwel en wist het kind wederom tot beda ren te brengen; de wielrijder was maar zoo wijs om te maken dat hij bijtijds uit vaders handen kwam. Te water g es p r on ge n; Gisteren, middag is eene dame in den Kloppersin gel gesprongen, doch spoedig daaruit gehaald, door een rechercheur van po litie, geholpen door eenige personen. Zij is naar het Diaconessenhuis overge bracht. Bekeurd. Twee landbouwers uit Heiloo, die de Damstraat met hunne bespannen voertuigen in verboden rich, ting bereden zijn bekeurd. In de zwemschool aan d Houtvaart was de temperatuur van het water des morgens 6 uur 60 gr. F. en des middags 12 uur 62 gr. F. Gevonden voorwerpen: Een bruin lederen dames-poxtemon. naie met geld. Een gouden lorgrfet. Een paar bruin lederen handschoenen. Een bruine rozenkrans in zwart etui, Een bruin lederen portemonnaie. Aangereden. Gisterenochtend is een 3jarig kind door een motorfiets in Öe Spaarnwouderstraat aangereden. De bestuurder had hieraan geen schuld. Bekeurd'. Een koopman is bekeurd wegens het in gebruik nemen van ge meentegrond zonder vergunning daar toe. Candidaatstelling. De liberale kiesvereeniging „Haar. lem" stelde in haar Dinsdagavond ge houden vergadering tot candidaten voor 'den gemeenteraad de aftredende leden, uitgezonderd de heer dr. Van Linden Tol, in wiens plaats de heer P. Goed hart, arrondissements-schoolopziener, werd gesteld. Kantongerecht. Zitting van 17 Juni 1903. Arbeidswet, Hedenmorgen stond alhier terecht eene juffrouw, omdat zij eenige meisjes die bij haar werkzaam zijn, des avonds na 8 uur heeft lalen wer ken. Dit is geschied op 19, 20 en 21 April. Tegen bekl. werd eene geld boete van 9 maal f 3 gevraagd. Straatschender ij. Een jongmensch, gelogeerd in pen sion Minerva, had de aardigheid om het een bewoner in het Ripperdapark nogal lastig te maken. Telkens gooi de het jongemensch steenen en stuk ken hout in den tuin van bovenbe doelden heer. Eens had^ hij een lang stuk touw, waaraan eèn steen ver bonden was, boven in een boom ge worpen en zoodoende van de in bloei staande boom een groote tak afge haald. De ambtenaar vond dat zulke dingen niet mochten geschieden vroeg eene geldboete van 3 subs. 2 dagen. Drankwet. Zekere Pompe, bierhuishouder iin de Berkenrodesteeg stond terecht om dat hij 16 Mei des avonds aan twee personen jenever had verkocht zonder daartoe vergunning gehad te hebben. Beid. had niet veel tot zijn verdedi ging te zeggen, alleen dat hij dacht dat hij wel vergunning had. De amb tenaar gaf hein te kennen dat hij zoo dom nie-t was en eischte dan ook f 30 of 20 dagen. Dronkenschap. Op 10 Mei des namiddags om half drie liep L. v. D. stomdronken door de Jan Steenstraat. Daar hij gevallen was, hielpen een paar personen hein op, doch dit g'ing met veel moeite ge paard, daar bekl. nog al w eer sp ann ig; was. In zijn wildheid trapte hij dan ook een ruit in. De bewoner van het •huis vond dit minder aardig eai gaf de zaak bij de politie aan. Eene geldboete van f 2 subs. 3 da gen was de eisch. Kiekjes van dtstiast. Vischjes vangen. oeusdagmiddag. De spes patriae in volle vrijheid) van den, langen middag heeft zich gepos teerd langs de singels om ..vissies" te vangen. !t Water, goor. kroosachtig, in loo- men stilstand doorschijnend toch. laat, toe de vischjes voort te zien schieten in groote scholen. Af en loe éven aan de oppervlakte komen ze en laten dan een klein krin getje na. Dan schieten ze. lager iets, weer voort in snelle regelmatige beweging. De Jongens aan den k^it bukken zich diep voorover met een schepnet ..ewapend. Ze stroopen hun mouwen op en scheppen dien op. telkens een paar zilverige vischjes ophalend. Anderen hebben 'n hengel met 'n haak. Is er geen aas aan. jongen? Nee mieheer, dan kanne me ze niet pakken. Hoe doe je 't dan? O, we slane ze zoo an de haak en dan bale we ze op. En met 'u vlugge beweging van 't touwtje aoor 't water en 'n snel opha len. spartelde er een vischje aan den haak. Er waren ook jongens die hulpmid delen als vischtuig hoogelijk ver smaadden, Ze namen maarliever hun pet. En ook zij hadden goede vangst. De Haarlemsche Raadsver kiezing. De correspondent van het Handelsblad schrijft aan zijn blad het volgende: Het heeft zeer de aandacht getrok ken, dat niet alleen de kiesvereeniginj „Haarlem" het zittend raadslid dr Van Linden Tol niet onder hare voorloopige candidaten opnam, maar dat ook de Proteslantsche Kiesvereeni ging den heer Van Linden Tol heeft laten vallen en in zijn plaats gecan- dijleerd beefy den heer P. Goedhart, arrond. -schoolopziener. Van welinge lichte zijde verneem ik. dat de oorzaak dezer negatie gelegen is in bet feit dat dr. Van Linden Tol indertijd de uit verkorene was van de neutrale kies vereeniging ..Burgerplicht", die thans, in strijd met eene in Februari jl. ge geven .schriftelijke belofte van baren voorzitter, de candidatuur-Rinkema beeft gesteld terwijl vroeger d!e heer Lasschuit, reeds candidaat was van de vereeniging, aan wie de betreffende gelofte zou gedaan zijn. Het laten vallen van den beer Van Linden 'loll als candidaat is dus een daad' van protest niet tegenover den beer Van Linden Tol. maar tegenover „Burgernlicht". Men verzekert dan ook dat de heer Van Linden Tol zeker een aantal stemmen zal krijgen van de Protestantsche Kiesvereeniging, en dat de heer Goedhart, ook al wordt hij door de kiesvereeniging „Haarlem" gesteld. geen groote kansen heeft, vooral niet, omdat bij als voorstander van het openbaar onderwijs zal wór den-bestreden." Uit de Omstreken 'S0fiïll8teile. De 62-.iarige straatmaker P- Piepen- brink. die Maandag uit bet Zuider- Buitenspaarne onder deze gemeente is opgehaald, was lijdendie aan zwaar moedigheid: zijn lijk wordt heden naar zijne woning in de Rustenbur gerlaan te Haarlem overgebracht. Telegrammen. Kwaj ongenswerk. Hedennacht omstreeks 12 uur trachtte een aantal beschonken personen een 'handwagen, staande in de Kloosterstraat, te ver nielen. door deze met geweld tegen een schutting op te rijden. De1 eigenaar door het leven uit zijn slaap gewekt begaf zich gewapend naar buiten, waardoor een gevecht ontstond. Ten slotte slaagde hij er in de belhamels te verdrijven. Niet in arrest. De lieer Hugen- holtz, die eerst voornemens was, zich hedenmorgen in arrest te begeven, heeft van dit voornemen gisteren afgezien, en besloten, met goedvinding vaat het O. M., zich later aan te melden tot het on dergaan der gevangenisstraf van één maand, daar hij voorloopig nog enkele Kamerzittingen wenscht bij te wonen. E. N. E. T. Hedenmiddag vergaderden de aandeelhouders der Eergte Nederland- sche Electrische Trammaatschappij in het Brongebouw te Haarlem tot het be- noem.en van commissarissen. Dinsdagavondwerd door Het Burgerl. Armbestuur alhier aanbesteed: De levering van de navolgende artike len, benood. gedur. de tweede zes maan den van 1903, als-, rundvleesch, runder- niervet, boter, rijst, heele gort, groene erwten, stroop, stijfsel, zachte groene zeep en patentolie; benevens de voor een geheel jaar benood. brandstoffen. Ingeschreven werd als volgt: F. Perquin, steenkolen 0.74 en 0.82 per HL.; J. H. Krul, korte turf 5.50 per 1000; J. Overakker, steenkolen, 0.82; korte turf 5.50 en 6.40, laüge turf 4.90 per 1000. J. P. Grilles, ko.rte turf, 5.30, lange turf 4.75; J. P. de Wit, steenkolen, 0.82, korte turf 5.20, lanige turf 4.90; A. Elfers Jr., heele gort 11.25, 10.50 en 10.05 per HL., rijst 10.25 en 9.75 per 50 KG.; stroop 17.50 per 100 KG.; groene zeep 0.17' per KG.; pa- tentolie 0.30 per L.; groene erwten 13.75 DE VERKIEZINGEN VOOR DEN RIJKSDAG. BERLIJN, 17 Juni. (Reuter). Te kwart voo-r vier uur waren de resul taten bekend uit 295 kiesdistricten. Gekozen werden 117 afgevaardigden; op 118 plaatsen moet herstemming plaats hebben. Gekozen zijn 49 soci aal-democraten, 35 leden van het Centrum, 11 conservatieven, 6 Elzas- sers, 5 natiouaal-liberalen, 4 leden der rijkspartij, 3 wilden, 2 Polen, 1 Deen, 1 lid van den Bund der Land- wirte. Voor de herstemmingen staan 34 sociaal-democraten, 48 nationaal-libe- ralen, 24 leden van het centrum, 19 conservatieven. 17 leden, der vrijzin nige volkspartij, 8 wilden, 8 leden der Rijkspartij, 7 der Duitsche volkspar tij, 5 Welf en, 4 leden van den Boe renbond, 2 der reformpartij, 2 Polen, 1 Elzasser en 7 leden der vrijzinnige vereeniging. De sociaal-democraten winnen 12 zetels en verliezen er twee. Zij won nen in Berlijn het vijfde district, in Bremen en Kiel. Roetieke (Kaisers- lauteni) en Ahlwardt (Neu-Stettra) zijn niet herkozen, evenals Schrader der vrijzinnige vereeniging in Lands berg, graaf Magnis (centrum) in Rei- chenbach, Placke (nationaal-liberaal) in Auckersleben, Renstorff (Rijkspar tij) in Lauenburg, Pricke (nat. lib.) in Ottweiler, Förster (cons.) in Loe- bau, Poebel (reformpartij) in Meissen Lotze (reformpartij) in Pirna, Zeidler (cons.) in Plauen, Friedrich Hauss- man in Boeblingen. Onder de herlcozenen behooren m. de cons, afgevaardigden graaf Stolberg W era ig erode, Normann. graaf Limburg Stirum, de socialisten Singer. Heine, Ledebour, Stadthagen, Molkenbuhr; de Centrumsleden les sen, Daene, Mül'ler (Fulda), Spahn, Bachem en Homperch. In herstemming komen o.a. Broe- mel (vrijzinnige, V,er.Hasse (nat. lib.), Bassermann (nat. lib.), Got- hein (vrijz. ver.), Oertel (cons.), Con rad Haussmann! Payer en Roesicke (vrijz. ver.), graaf Orcola, Sattler, (nat. lib.), Eugen Richter, Stacker, Heyl zu Heransheim en Barth (vrijz. ver.). Vervolg Nieuwstijdingen. Zwervend. Naar aan het N. v. d. D. gemeld wordt, heeft de politie te Watergraafsmeer een zwervend achttienjarig meisje, dat uit de ouderlijke woning te Praag was ont vlucht en den weg hierheen te voet had afgelegd, van de straat opgenomen, en zou dit meisje, door de zorg van den pastoor, voorloopig bij het Leger des Heils onder dale gebracht zijn. Zendingsfeest. Men schrijft ons uit Zeist: Dinsdagavond had onder een talrijk gehoor de bidstond plaats op de bui tenplaats Vollenhoven, van mevr. de wed. C. Kluppel, geb. Van Hasselt. Een talrijk publiek, waaronder vele Haarlemmers, woonde deze plechtig heid in het schoone heuvelachtige bui- tengoedl bij. Als eerste spreker trad op da. Chr. IJzonides. predikant te De Bilt. welke de bijeenkomst opende met gebed en door de aanwezigen te doen zingen Psalm 68 vers 10. Spreker schetste daarna het doel en het nut der zending en deelde daar na verschillende voorbeelden më&ö van den trouw der zendelingen. Na het zingen van Psalm 150 vers 1, kwam dr. J. H. Gerretsen van 's Gravenhage aan het woord, die door zijn kern achtige redie een diepen indruk op de toehoorders maakte. Vervolgens ging deze spreker voor in gebed, waarin hij Gods besten- ze gen afsmeekte voor de zending en voor het welslagen van het te lioudeji zen dingsfeest. Een hóóg-artistieke vergadering De .Nieuwe Courant" meldt: Zaterdag j.l. ontvingen wij een be leefde 'utnoodiiging tot het bijwonen eener .algeineene vergadering der Vereeniging tot aanmoediging van on bemiddelde kunstenaars, op Maandag 15 Juni, 's avonds te 8 uur, in de bo venzaal der Oranje-Societeit, Prins Hendrikplein (in d'en Haag). Ons was bekend een vereeniging T. A. V. O. K. De uitnoodiging was ge- teekend coor de secretaresse. Dat was dus alles in den vorm en natuurlijk toog onze verslaggever er dien avond heen. Hij vond inderdaad op de bovenzaal van de Oranje-Sociëteit klokslag 8 uur een groot aantal dames en heeren. in leeftijd *.oo ongeveer varieerend van 17 tot 70 jaren .in kleine groepjes ver deeld, bijeen. Door zoo groote belangstelling een gunstigen indruk van de Vereeniging ontvangend, zette onze verslaggever zich neer. gereed om zijn taak te vol brengen. Maar het duurde niet lang, of hij sPeurdd in de zaal nog iets an ders dan reformjaponnen, artistieke kapsels en doordringende parfums. Er ocheen oneenigheid te bestaan 'tusschen deze ..kunstbroeders en -zus ters". De onmiddellijke aanleiding daar toe scheen te zijn een jonge man, die aan e.en tafelrie ter ziide had plaats genomen, met een groote portefeuille met documenten voor zich. en met van strijdlust fonkelende oogen de zaal rondkeek. Tegen de bestuurstafel stonden een drietal dames en twee heeren geleund, die echter niet den minsten lust sche nen te eevoelen de vergadering te doen aanvangen. De dames en heeren. leden, gaan zitten, de vergadering wacht, die ver slaggever wacht. Eindelijk gebeurt er iets. Een der heeren van de bestuurstafel verzoekt den iongen man met de pa perassen de vergadering te verlaten; hij is geen lid', hij behoort er dus niet. De jonge man protesteert en zegt donateur te zijn; hij komt voorts na mens 17 leden .dames, die het woord niet durven voeren" Hij loopt op een tweetal heeren toe, die alleen op de voorste rij hebben plaats genomen, en ook alle uiterlijke kenteekenen van strijdlust vertoonen. De jonge man vraagt: „Wat moet ik doen? Gaan of blijven?' Een der beide heeren staat op en zegt, met den wijsvinger naar den grond gericht: „Blijven! Wij (wjjzendi op zijn buurman) zijn het voorloopig bestuur, en die daar (wijzend op ae bestuurstafel) niet". De jonge man blijft, opent zijn por tefeuille. Eindelijk neemt het bestuur plaats. De voorzitter opent de vergadering. Een der heeren op de voorste rij roept: ,De vergadering is onwettig, u bent geen bestuur, u behoort daar niet". Daar had men die poppen aan het dansen. Protesten van alle bestuursleden, protesten uit de vergadering, een ver ward door elkander <?eroep, Er blijken twee partijen te zijn: de partij van de heeren op de voorste rij en de partij van het bestuur. De dames van de eer ste partij roepen: .Goed gezegd, juist, onwettig!" De strijdlustigste heer van de voor ste rij stelt voor een commissie uit de vergadering te benoemen die de bij eenkomst zal leiden. Het bestuur roept: „Neen!" Intusschen verlaat een dame bestuurslid de zaal en komt na eenige oogenblikken zoo waar terug met eenuolitieagent. De politie-agent stapt regelrecht op den jongen man toe ep verzoekt hem die vergadering te verlaten. De jonge man weigert, de heeren op de voorste rij protesteeren. Allen verdringen zich rond den man der wet. ,'t Is min", zegt een dame tot den verslaggever, .hebt u 't ooit zoo ge zien, een politieagent!" „Moet hij er nu uit?" vraagt een bestuurslid, raad zoekend hij den ver slaggever. Deze houdt zich natuurlijk onzijdi ge mogendheid". De politie-agent brengt een boekje en een potlood te voorschijn, wil vra gen eu schrijven, maai een koor van stemmen is hem de baas; hij kijkt ver legen rond, en als een gemoedelijk jongmensch hem op den schouder klopt en zegt: „Koni, ga jij maar", aanvaardt hij dankbaar dien raad. Politieagent af. De jonge man blijft. De. voorzitter vraagt: ,,Wil de ver gadering zich uitspreken, of deze ver gadering wettig is?" Door zitten en opstaan verklaart de vergadering dat zij onwettig is. „Zie je wel," zegt de heer van de voorste rij triomfantelijk. Een ge woon mensch moest nu denkbn, dat het uit was, geen idee van: nu begon het eerst recht. Uit de vergadering, die zelf verklaarde, dat ze onwettig was, gingen nu stemmen op: „laat het bestuur ons inlichten wqt er ge beurd is." Het bestuur zegt, dat te willen doen maar vooraf moet de presentielijst geteekend worden. Deze circuleert. Een groot aantal leden weigeren te teekenen. De heer van de voorste rij vraagt het woord. Het wordt hem geweigerd omdat hij niet teekende. Hij wil nu weer wel teekenen. Maar het bestuur roept: ,,Neen, te laat, dat gaat niet meer." Weer protesten van alle kanten; niemand zit meer. Allen loopen en roepen door elkander. Het is een Pool- sche Landdag. Oude dames gesticu leer en .en beweren, tot paars wordens toe. Met een zacht iijntje en met hef tige damesverwijteu wil men den jon gen man wegkrijgen. Maar hij blijft stoelvast. De pachter van de sociëteit komt er zich ook mee bemoeien, vindt geen gehoor. Pachter af. Eindelijk zijn alle bestuurszetels ook leeg. De lieer van de voorste rij bemachtigt den voorzittexsstoeL De bestuursleden loopen er grommend eu onrustig oin heen. Willen hem er met hunne en vooral hare oogen uit kijken. Hij hamert. Hij wil spreken. Niemand luistert. Een deftig heer uit de vergadering leidt aan den arm een dame-bestuurslid naar de tafel en ver zoekt den veroveraar van den voorzit- tersstoel dien te ontruimen en deze „waardige, onpartijdige dame" de vergadering te doen leadjen. De held van het oogenblik draait zich lachend in zijn stoel heen en weer en weigert. Deftige heer en onpartijdige dame af. Eindelijk, eindelijk, komt er na lang en allerdolst gekakel een kente ring. Men gaat ten minste weer zitten. De nieuwe voorzitter zegt nu: „Wat maken de dames en heeren zich toch druk! Er is heusch niets ernstigs in het bestuur gebeurd, 't Zijn maar „kleinigheden"! Ik stel voor een onpartijdige com missie te benoemen." De vergadering protesteert ditmaal niet. Er wordt weer over- en weer ge praat. Van een „benoeming" merkt men niets. Maar plotseling verschij nen aan de bestuurstafel vijf jonge menscben uit de vergadering; een van hen neemt den hamer op e<n geeft het woord aan.den jongen man. Es ist erreicht! De jonge man kan nu zijn gemoed luchten. Hij draagt een lange acte van beschuldiging tegen het bestuur voor, dat maar bestuursleden op ruimde eu weer andere aanstelde, alsof er geen leden bestonden. Hij vertelt heel veel kwaads van het be stuur, heeft succes. Achter in de zaal staat een. dame op, die zich zeer correct voorstelt met naam, voornamen en adres, en zegt, de eigenlijke oprichtster der vereeni ging te zijn, die oorspronkelijk be stemd was om.... een tehuis voor ar me kinderen op te richten, maar ge heel van haar bestemming afweek (nogal!) Zij heeft grieven tegen d'en heer, die nu voorzitter is, draagt die onder applaus voor, daarbij zeggen de: „Ja, hij is het, die daar zit. Kijk hem maar eens goed aan." De dame van den politieagent steekt nu een furieuse speech af tegen den jongen man, doet een dramatisch ver haal van al haar ijver voor de veree niging, die met ondank werd beloond, en zegt, dat zij door het bestuur in ttat bestuur „gesmeekt werd." De eene partij is geroerd, de an dere lacht. Men gaat door met persoonlijkhe den en insinuaties. De hoofdkwestie is: het ontslag van e'en der heeren op de voorste rij als koor-dirigent, door het bestuur op eigen houtje, maar de verslaggever verlaat de vergadering, het aan deze vrienden der alles ver edelende kunst verder overlatende hun „linge sale en familie" te was- schen. Of de „.onbemiddelde kunstenaars" daarbij wèl zullen varen, is zeer twijfelachtig. Wat misschien niet jammer is voor de kunst ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 18 Juni 1903, des namiddags van 2 tot 3 uur door den Heer W. EZER- MAN. PROGRAMMA. 1. Preludium en Fuga, van J. S. Bach. 2. Adagio, van Mendelssohn. 3. Sonate, van Fink. a. Allegro moderato. b. Adagio. c. Finale. 4. Andantino, van Rheinbenger. 5. Triiumerei, van R. Schumann. Muziekuitvoering, op Woensdag 17 Juni, 's avonds van 8 tot 10 uur, door het Haarlemsch Muziekkorps, Dir. luit.- kapelmeester C. P. W. Kriens. PROGRAMMA. 1. Marsch aus „Athalia", van Mendels sohn.. 2. Ouverture „Der Meistersinger", van Wagner. 3. Spaansche Dansen, van Moskowsky. 4. „Souvenir de Mascagni", Fantalsie, van Sennelïck. 5. Ouverture „Le Grand Casimir", van Erltel. 6. „Waklmeisters Braut", Kleine Suite, van Eile'ftberg. 7. „La Houssarde", Valse, van Ganne. 8. Ballet „Les Vêpres siciliennes", van Verdi. A«f y wtest 43 ësrs. Een onderhond met wylen koningin Draga. Volgens den directeur van een te St. Petersburg verschijnend blad, die on langs een onderhoud met kpningin Draga had, maakte deze zich ongerust over haar lot. Ze had, met het oog op alle gebeurlijkheden, reeds een huis te Brussel gehuurd. Brieven op 4.dverter.tiêr. kunnen worder •geworpen in onze vier eigen Brie ven busser. te voten Grootelloutstraat No. 14oaan het huis vai Jon heer B. Langeveld bij het Proveniershuis Anegang, hoek Groote Houtstraat, aan hst hois van den heer F. Hellingman. Kruisweg 4i hoek Hoerenstraat aan do «vinkei van den heer A. C. A. van Hem8rt en ian onze Bureaux, Zuider Buitenspearno No. vlak bij do Turfmarkt en Bijkantoor Cfyoote Houtstraat 55. DJi JJJIÜIN I8XRATÏB. Op den 2lsten Juni a.s. If hopen onze geliefde Ouders en Grootouders CHRISTIAAN DE DROOG g en MARIA CATHAR1NA k HOOGVELD wonende aan de Leidschestr. g No. 31 rood den dag te her- l| denken van hun 50-jarig huwelijk. Hunne dankbare Kinderen* en Kleinkinderen, p Haarlem 17 Juni 1903. p 5S86S< Ondertrouwd: J. H. JAGER GERLINGS, Houtvester bij het Staatsbosch- beheer, M. H. NOORDENDORP. j 17 Juni 1903. Barneveld, Breda. FRO BEO* Bij vonnis der Arrondissements- Rechtbank te Haarlem van 10 Februari 1903 is het huwelijk van ANTHONIA GERARDA VAN DER GIESSEN en THEODORUS JORDAAN, beiden wonende te- Haarlem, op de vordering van eerstgenoemde door echtscheiding ontbonden verklaard. De procureur van eischeresse Mr. A. H. J. MERENS. Een Juffrouw biedt zich aan voor de huishou ding ol' voor kinderen. Brieven franco Boekhandelaar HENRI COEBERGH, Haarlem, onder lett. K. L. B. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: G. Pot en C. Sweeren W. P. van Campen en M. Landa. Getrouwd: 17 Juni. J. Hendriks en J. van der Linde; H. J. C. Leijendek- lcers en E. G. Gijzen; R. Goedhart en L. W. van Kampen; J. J. Veldhuis en A. Groenendaal; L. Schreuder en G. Mulder; T. Kuiper en A. C. Metse laar; A. J. Spoor en J. M. G. Pistoor; J. Groot en A. Zwitser; A. van der Goes en C. A. Bijster; C. Belterman en H. M. D. van Oostende; L. Zwarte ser en C. van Witsen; B. Alders en C. van der Klugt; T. J. F. Stokman en C. van Rijn. Bevallen: 16 Juni. C. Hulshof—Prinsen z. C. van Dam—Tames d. Overleden: 16 Juni. H. A. Sindorf 2 d., z., Assendelverstraat. Amst8rda3Dsch8 door bemiddeling van de firma 0LAA88EN en BETJN8. Gister. Hede; Dd. 16 Innl. W4.17 Injl. Atchison Topeka, Oomm.66 66i/4 Denver Rio Grande 27V» 285/r Erie's 33 31s/4 Kansas City South22'/g 23s/g do. prefl41 42s/t Missouri Kansas Texas, Com. 20'/» 2is/le National R. B. of Mexico 20 20i/. New-York Ontario 23 24 Norfolk Western 63 63'/2 Rock Island Oy. 33'/g 34S/16 8outhern Pacifio 47 48i/2 Southern Railways 23'/* 23»/g TJnion Pacifio 787/g 80 Wabash 22 23 American Car 841/? 34>/s New-Orleans B. Co. 12 125/g Steels 29% 30'/i Koninkl. Petroleum Maatsoh. 505 508 Columbia Grand Trnnkof Canada. ill I^IUillimilHiMIHIiHII I zoo spoedig mogelijk,eon BUITEN MEISJE, 18 a 20 jaar, van de P.G. bij buitenmenschen t9 Amsterdam. Br. onder No. 5725, bur. v.d. blad. Mevrouw JANSSEN van RAAIJ, Schotersingel 117a, vraagt tegen 1 Aug. eene wegens huwelijk der tegenwoor dige. Spreekuur 8-9 ure's avonds. gevraagd tegen Augustus als MEID-ALLEEN, P. G., van goede getuigen voorzien, zelfstandig kun nende koken en werken. Loon 110 en 26 waschgeld. Zich te vervoegen tusschen 7 en 8 uur des avonds. Adres: Mevr. GROEN, Rozenstraat 1. Mevrouw VEEN, Zylweg 38B, vraagt zoo spoedig mogelijk of anders tegen primo Aug. een nette P.G. heeft nog drie avonden onbezet, te- Yens opleiding van Leerlingen. Bill. Cond. Br. fr. onder No. 5704 b.v/d b Gevraagd een aankomend Timmer man, die onder toezicht eenige kleine werkzaamheden kan ver richten. Br. tr. onder No. 5724, bur, v.d. blad GEVRAAGD op de hoogte van het vak en eenigszins bekend met de pakkertj Zich in persoon te vervoegen bjj W. J. BLOM ZOON, Zijlweg: Overveen B 212.

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 3