NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Meest gelezen Dagblad Isi Haarlem en flmLireken. )e Gouvernante. Jüe Jaargang Vrijdag 26 Juni :HU3. No. 6131 DAGBLAD ATaonnemeiitsprlJs s Yaox Haarlem per 3 maande®, f 1.20 Voor <8« dorpen in don omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 xataaden1.30 Franco door iet geheels Rijk, per 3 maanden Ï.65 Afsosadsrijjke a®mm«rs Q.021/» Geïllnatrserd Zoadage'ibl&dt, voor Haarlem, per 3 maanden0.371/» de omstreken en franco per post„0.45 Adverteiitlön ,ran i5 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regeL Bureaux: Ziiider BuUenspaarue No. 6, lizitsreommunaal Telefoonnummer der Redactie G00 en der Administratie 122, Groote Houtstraat No. 55. Telefoonnummer 724. Uitga*# ds? Vennootschap Lourens Coster, Directeur: J, C. PEEREBOOM. fesas&aBftaita est Aflvartaati®» westösa aangenomen door ome Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën Reclames batrsffsnds iïsadel, Nijverheid Geldwezen, opgedragen aft® het i Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn, te Amsterdam. DBi ttlmé vmrs&hffni sSagaïijk&r bshatom mi Zoa*> aa Faesstdagon» Hoof&agmten mor hei Buitenland: Compagnie Générale de Publicüé Etrangère G° L. BAH BE Co., JOHN F. JONESSnee., Parijs 3Ibis Faubourg Montmartre. ïaarleai's' Dagblad van 26 Juni at o.a. Ifficteren voor don krijgsraad Londen, Uit Servië, Nabetrach- en vervolg Gemeenteraad, heenteverslag (vervolg), Ka- roverzichtLandlinisüoudkun- Congres NABETRACHTING van den GEMEENTERAAD. let algemeene stemmen, dus ook die 1 de wethouders, heeft de Raad de tie van Mr. Bijvoet aangenomen, arbij aan B. en W. werd verzocht als. g een nieuwe aanbesteding van de luwe school te doen plaats hebben, arbij rekening zou worden gehouden t de wenschen van de Commissie van stand. De lezer zal zich herinneren i de zaak was. De Commissie had ge- agd aanbesteding van de school met leren van gewapend beton en met [éren van hout. B. en. W., steunende hunne adviseurs, hadden ook toen Raad dat verzoek in den vorm van 1 motie door den heer Modoo onder- unde daaraan niet voldaan en en- 1 en alleen een aanbesteding gehou- 1 met vloeren van beton. En ziet, nu ïrfcrof de laagste inschrijver de raming it meer clan 1 3000 en maakte de Com- ssie van de gelegenheid gebruik, om op ie wijzen dat nu toch het beton (urder bleek te wezen. Weliswaar werd van de bestuurstafel tegengesproken de hoogere inschrijvingsprijs aan Idere oorzaken toegeschreven, maar it conflict was er door verscherpt t de mogelijkheid niet buiteenge- bten, dat de Raad het suppletoir jediet dat door B. en W. werd ge jaagd, niet zou hebben verleend. Was 1 geschied, dan zou men pas recht in l moeilijkheid gekomen en inderdaad in soort van ministerieel© crisis inge- bden zijn. Het amendement-Bijvoet kam dan ook als een uitredding en B. 1 W. zullen nu, blijkens het meegaan, in de wethouders, alsnog een aanbe. eding houden met houten vloeren, '[as dit den vorigen keer al dadelijk ge- jurd, dan zou vertraging voorkomen in [Uit deze heele discussie bleek dulde- k, dat er een zekere wrijving bestaat Isschen B. en W. en de Commissie van jjstanö in het beheer der openbare wer. sn. Telkens en telkens weer hoort men een van de leden een klacht, dat de unmissie op deze of gene wijs is voor gegaan. De redenen daarvan zijn niet leken. Dat Burgemeester en Wethou- ers, oordeelende dat zij zeiven vol- pênde competentie bezitten, de advie- Bn van de Commissie opzettelijk niet ragen, kan ik moeilijk aannemen, (nmers worden zij gevraagd, dan ver chten zij de verantwoordelijkheid van en W. en maken hen sterk tegenover en Raad ingeval de beide colleges én lijn trekken. IHeerscht er verschil van gevoelen, dan htkomen B. en W. toch niet aan de cri. tiek, die dan in de openbare Raadszit ting in des te felleren vorm door de Commissie wordt uitgeoefend, wanneer haar oordeel niet gevraagd is. Nieuw is deze quaestie niet. Reeds on der burgemeester Jorflens klaagden de Commission, dat zij werden voorbijge gaan. Is daarvoor misschien een andere reden? De Burgemeester legde er Woens dag den nadruk op, dat een voorstel van B. en W. twee maanden lang was geble ven bij een lid van een commissie. WeL ke Commissie dat was geweest verna men wij niet, welk lid nog veel minder. Maar 't wijst op een fout in ons gemeen telijk beheer: traagheid in de behande ling van zaken. Ik wil volstrekt niet zeggen, dat die altijd te wijten is aan de Commissiën, maar dat zij bestaat en een ernstige grief is van velen is een feit. Misschien heeft de ietwat vinnige discussie als grootste voordeel dit opge leverd, dat zij de aandacht op deze ver keerdheid heeft gevestigd. Het voorstel in quaestïe was een aan vraag van B. ea W. om een crediet tot uitbreiding van den veeg- en spro ei- dienst. De heer Thijssen begon daerte. gen een wel wat hooig opgezette veld tocht; hij wees er op, dat ditzelfde denk beeld pas bij de laatste begrooting geen instemming bij den Raad had gevonden en wist zelfs te becijferen, dat. B. en W. alvast beschikt hadden over een gedeel te van het geld, dat zij nu vroegen. De ietwat duistere verdediging van den wethouder van Publieke Werken zal wei niemand overtuigd hebben, dat hij daar in geheel en al ongelijk had, maar toch kreeg de heer Thijssen geen voldoenden steun, toen hij voorstelde te betalen wat nu gedaan was en verdere uitbreiding te staken. De Raad begreep, dat dit te ver ging en dat ten slotte flink vegen en vooral flink sproeien niet moest worden onmogelijk gemaakt. Het mag treurig wezen, maar te ontkennen is het niet, dat voortdurend de eischen der mo derne hygiëne klimmen en dat een ge meente die niet achterblijven wil, zich daarnaar dient te voegen. Onder die ei schen behoort het Teinhouden van de straten, het opvegen, van. het vooraf be sproeide stof. Dat is geen luxe, maar noodzaak. Nog maar korten tijd geleden werd er in dit blad met nadruk op ge wezen, dat op een dag met heviigen wind de straten feitelijk onbegaanbaar waren door de wolken van rondvliegend stof. Vroeger lette men daar zoo niet op, maar nu de nieuwe gezondheidsleer dit stof gevaarlijk noemt wegens de schadelijke bacillen die het bevat, nu behoort ook gezorgd te worden, dat de voorbijgan gers daarvan zoo weinig mogelijk in hun longen krijgen. Ten slotte nog een zeer principieel debat. Tot dusver was het gewoonte, dat wanneer iemand vroeg om voor tuin be. stemden grond te mogen bebouwen, de Raad hem dit, gewoonlijk, vergunde maar dan onder voorwaarde van beta ling aan de gemeentekas van een zeker bedrag per vierkanten meter. Deze vreemde gewoonte kwam hieruit voort, dat veelal indertijd die gronden voor zoo goed als niets waren verkocht, zoo dat men dezen bijslag beschouwen kon als een soort van uitgestelde koopsom. De juridische harten van de heeren Spoor en Bijvoet waren hierdoor ver wond. Zij betoogden dat voor dergelijke vergoeding geen enkele rechtsgrond kon worden aangevoerd en de heer Bijvoet ging zelfs zoover, van te zeggen dat het stelsel onzedelijk was. Deze term heeft blijkbaar verschillende Raadsleden on aangenaam gekriebeld, althans toen er gelegenheid was om te stemmen, werd het denkbeeld om de vergunning te ge ven zonder betaling, verworpen en kwam ten slotte het voorstel van B. en W. om een rijksdaalder te vragen per vierk. M. er door. Maar de eigenaars van deze soort gronden zijn nu gewaar schuwd en zullen bij eventueele aan vrage denkelijk wel niet nalaten, hun voordeel met de discussie te doen. Bij de rondvraag vernamen we van den Burgemeester dat de Commis sie van Bijstand voor de Publieke Werken haar rapport over de klachten van den gewezen opzichter Geurtsen gereed heeft. Dat dit rapport den aanklager ongelijk geeft is na alles wat hierover al verluid is, wel zeker. De heer Groot hield een kalm en wel sprekend betoog om den Burgemeester te brengen tot het toestaan van een col lecte voor de slachtoffers van de werk staking en tot het zooveel mogelijk in 't werk nemen van ontslagen stakers. W'at hij zei van de laatsten, van hun nood, van de wanhoop waartoe voortdurende afwijzing hen zou kunnen leiden, moet menigen hoorder met mij getroffen heb ben. Inderdaad, deze menschen zijn al zwaar gestraft door zooveel weken werk loosheid. Kan de gemeente er plaatsen, dan zal zij daarip.ee een goed werk ver. richten. Buitenlandsch Nieuws zoo traden volgens senioriteit alle an deren voor het hof voor hetzelfde ceremonieel. De Westminster Gazette noemt dezen verrassenden afloop „dramatic". De schandelijk mishandelde Stanford en vele anderen, die zich niet van be wondering blind turen op de garde- andere voorname regimenten, waartoe beklaagden bijna allen be- hooren. zullen haar nog wat anders dan „dramatic" vinden ook. Uit het geding bleek wel. dat Stanford een weinig aannemelijke persooji was, maar dit verschoont niet het minne gedrag van de officieren van wie er verscheidene bovendien met hem om gingen. Het gerechtshof te Kaapstad heeft er dan ook zoo over gedacht en de heertjes tot een zware schadever goeding veroordeeld. Duitsehlaud. Radicale en socialistische bladen klagen over ernstige misbruiken die ten plattelande, in Pruisen en Beie ren, bij de verkiezingen zijn voorge- tegen elke uitzonderingswet (als de socialistenwet) en tegen eike poging, strekkende om de bestaande wettelijke rechten te verminderen; 5e. tegen elk nieuw wetsontwerp, betreffende leger of marine, dat zou bedoelen den be lastingbetaler nieuwe lasten op te leggen. Voor het geval geen enkel candi daat bereid zou worden bevonden om deze voorwaarden aan te nemen, ware het wenscheïijk zich geheel van stemming te onthouden." Servië. Koning Peter heeft zich op de reis van Innsbruck naar Weenen door een medewerker van het Neue Wiener Ta- geblatt laten interviewen. Hij vertelde den journalist, dat de door eenige Mo gendheden gewenschte bestraffing der samenzweerders hem in een zeer moeilijke positie plaatste. Als consti tutioneel vorst had hij het besluit der Nationale vergadering te eerbiedigen, die aan het leger haar dank had be tuigd. Hij kon zich onmogelijk stellen tegenover de wetgevende macht, ter- komen fïïer Tn dTa.gkbrklite men wijl bovemUm de betrokken besluiten soepterrines, kisten, koffertjes, enz. genomen waren vóór zijne ver- SU'G£fl/Cl 1 mee, 15.1a1.c11, nuacitjra, enz.. - - I Koning Peter vertelde den journalist werden, als een kiezer zijn stembrief V00rts nog dat dij zijn ver- als een kiezer zijn stembrief je afgaf. Tegelijk werd zijn naam - v, 'f* leering voor Frans Jozef zijn houding opgeteekend. Daar de briefjes van hettegenover Oostenrijk-Hongarije slechts eerste tot het laatste 111 volgorde op j vfm, beste kon zijn, een frase, elkaar lagen, kon men dus ook zien,die z M_ natuurlijk zoo dadelijk, hoe de verschillende kiezers gestemdmaar met meer overtuiging tegeneen hadden. Ook over de kieshokjes wordt irus herhaalt. geklaagd. Hier en daar keek de veld- Eu hij vertelde zijn ondervrager ook wachter over het schot, om te zien I nog dat er geen reden voor politieken "hoe elke kiezer stemde, ergens anders strijd meert bestond, omdat de grond- Engeland. De zeven officieren, die voor den krijgsraad te Londen hebben terecht gestaan wegens mishandeling van een zekeren' heer Hardwick Foster Stanford op een bal in het Mount Nelson Hotel te Kaapstad op Kerst avond 1901, zijn allen vrijgesproken. De krijgsraad, onder voorzitterschap van generaal-majoor Mackinnon, was in groot tenue gekleed. Het publiek bestond grootendeels uit officieren, vrienden van de beklaagden, die reeds lang voor het aangekondigde uur buiten de sergeants-cantine in de Wellington-kazerne, waar de krijgs raad zitting hield, hadden staan wachten. De beschuldigden, die volgens de Standard erg bleek en zenuwachtig waren, gevoelden zich alles behalve op hun gemak over den afloop. De uitspraak was dan ook voor hen zelf wel niet het minst verrassend; zij werd door hel (militaire) publiek met applaus begroet. Nadat het vonnis was geveld, werd kapitein Williams van de 3de garde-dragonders door den president van den krijgsraad naar voren geroepen, om uit diens handen zijn sabel enz, terug te krijgen, en werd weer ruimschoots bier geschon ken enz. Een curiosum is ook de officieele oproeping van den burgemeester in het onderdistrict Niejebock van den lcreits Jericho. In dat stuk staat te lezen: „Donderdag 25 dezer van 10 uuj- 's ochtend/S tot 's avonds 7 uur wordt herstemming gehouden tusschen prins Bismarck, candidaat van de ordelievende partij, en den revolutie man Voigt, sociaal-democraat, waar toe de kiezers uitgenoodigd worden. N.B. Tot mijn groot leedwezen en tot schandaal voor de naburige plaat sen zijn helaas, naar ik aanneem, door opruierij van kwajongens ea dagdieven, die op kosten van ande ren leven, 16 stemmen op den revo lutie-man uitgebracht. Ik richt daar om tot de kiezers het verzoek, toch verstandig en met inzicht te werk te gaan" enz. De Duitsche socialisten hebben een manifest uitgegeven van den volgen gen inhoud: „De leden van de Duitsche sociaal democratische partij, die bij de her stemmingen zich zullen hebben uit te spreken vóór of tegen de candidaten der ons vijandige partijen, zullen slechts moeten stemmen voor den candidaat die zich bij zijn verkiezing bereid verklaart om te ijveren; le. ten gunste van het behoud, zonder eenig voorbehoud, van het algemeen kies recht voor den Rijksdag; 2e. tegen verhooging van de bestaande rechten op de eerste levensbehoeften; 3e. tegen elke nieuwe indirecte belasting of ver wet alle mogelijke vrijheid verleende. Wat hem betrof, hij zou steeds een streng conservatief monarch zijn. 't Is maar de vraag hoe lang de Serviërs „conservatief' zullen zijn ten aanzien van hun jongste koningskeu ze. Zijn nieuwe onderdanen imponee- ren door een krachtige en zelfbewuste persoonlijkheid doet Peter I voorloo- pig zeker nog niet. De moeilijkheden met het leger zijn al te Genève begonnen voor den nieu wen koning. Op voorstel van den mi nister van oorlog Athanatsjkovits. die ook bij de samenzwering betrokken is geweest, beeft Peter 1 de bevordering der drie hem toegevoegde officieren uitgesteld tot na zijn komst in Belgra do. De samenzweerders willen blijk baar hef eerste aan bod komen. De zaak maakt te Belgrado een pijnlij ken indruk. De Engelsche gezant is Maandag morgen om 5 uur met den Orient Ex press uit Belgrado naar Londen ver trokken; de Fransche gezant heeft dat voorbeeld gevolgd en is insgelijks heengegaan, evenzoo onze minister resident. De Duitsche gezant kan rus tig te Belgrado blijven, omdat zijn accrediteering afgeloopen is en hij zoolang Peter I de regeering niet aan vaard heeft, ziin nieuwe geloofsbrie ven niet kan indienen; hij vertoeft dus te Belgrado zonder eenige ambte lijke positie. De Turksche gezant heeft ook last gekregen zich bij den intocht des Ko- nings niet te vertoonen. Slechts de Russische. Oostenrijksche en Italiaan- sche gezanten hebben instructie ontvan gen aan de feestelijkheden deel te nemen. Dat Italië meedoet, hetwelk hooging van de bestaande belaslin-j eerst heette één lijn te trekken met gen, welke van de dagelijksche ver- Engeland, Frankrijk, enz., laat zich bruiksartikelen worden geheven; 4e.misschien verklaren door Montene- grijnsche invloeden op het Quirinaal. Volgens de Berliner Lokal Anzeiger zijn een aantal Servische officieren te St. Petersburg in liet Aauarium. een ontspanningstuin aldaar, door het pu bliek op zeer ruwe wijze bejegend. Ze werden met aardappelen, beenderen en brood gegooid tot ze eindelijk het veld ruimden. De rouw aan Europeesche hoven over hei vermoorde Servische ko ningspaar neemt gaandeweg toe. Op last van koning George heeft het Griek- sche hof den rouw aangenomen voor 14 dagen. Jaren geleden zeidie Peter Karageor- gewitch schertsend tegen een nu ge pensioneerden Franschen kolonel, met wien hij in Frankrijk heeft gediend, dat als hij ooit Koning mocht worden, hij den kolonel hofmaarschalk zou maken. Peter Karageorgewitch is Koning geworden, en de kolonel zit nu bij hem in den trein naar Belgrado om daar den beloofden post aan zijn hof te gaaa bekleeden. Het feestprogramma voor koning Peter's ontvangst t/e Belgrado luidt als volgt: Woensdag, heden, te 10 uur aan komst des konings, gevolgd dooreen plechtigen dienst in de kathedraal en entvangst van den koning in het nieuwe paleis door het Parlement, 's Middags volksfeesten op verschil lende plaatsen in de stad, 's avonds illuminatie en schouwburgvoorstellin gen. Donderdag aflegging van den eed door den Koning op het nieuwe paleis, en parade op Toptchider; als eereregiment is aangewezen het regi ment dat in den nacht van 10 Juni den Konak van koning Alexander heeft omsingeld en de moordenaars van koning en koningin in zijn gelo- deren telt. 's Avonds weer schouw burgvoorstellingen voor het volk en. opvoering van de toepasselijke ver heerlijking der Karageorgewitsj. Vrij dag receptie in het nieuwe paleis van het corps diplomatique dat last heeft gekregen van de verschillende regeeringen om Belgrado te verlaten! van de leden der regeering, de geestelijkheid en van het leger; 's middags groot volksfeest op Topt chider. Een der eerste regeeringsbesluiten van koning Peter is geweest de Tako- vaorde, door Milosj den Groote ge sticht, op te heffen en die te vervan gen door de Topolo-orde, genoemd naar het geboorteoord van prins Alexander Karageorgewitsj. De da mesorde door koningin Draga inge steld, is eveneens bij decreet opge heven. De Koning is Woensdagmorgen te 10 uur aangekomen. Hij werd aan het station ontvangen door de ministers, het gemeentebestuur en de generaals. Een compagnie infanterie vormde de eerewachl. De Koning droeg generaalsuniform zonder decoraties. De voorzitter van den ministerraad heette hem welkom. De Koning ant woordde geroerd. Daarop stelde de heer Avakoumo- vitsj de ministers, de minister van oorlog de generaals voor. Uit naam van de nationale vexga- dering, die geheel bijeen was, werd Feuhietan, Uit hst Engelsch naar DOROTHEA GERARD. 1) [Mrs. Pentonville keek haar ontsteld laar dankbaar aan. Heeft u ook opgemerkt hoe zij Sar zorgen over dien conducteur uit ioest kramen? Is het niet bespotte- (jk? Als zij een japon aantrekt, ais ;eden avond, laat zij zich met der- jelijke scrupules niet in, dat is dui- elijk. Haar stem was even onzeker als iaar hand. Clara keek haar peinzend aan. Zij ,ad verschillende dingen te zeggen, n zij vroeg zichzelf af, of zij zou lurven. Ofschoon Mrs. Pentonville jaar hart nooit voor haar geopend (ad. had zij gedurende die vijftien [taanden dikwijls in allerlei kleinig- [eden haar steun bij Clara gezocht, rant Clara had getrouw aan haar irincipe, zich hier evenals elders on misbaar gemaakt. Het was geschied uit koele berekening omdat zij uiterst hulpvaardig van nature was. Eigen lijk had zij al sinds lang de grens uit het oog verloren, waar berekening overging in natuurlijken aandrift. Zelfs voor dat zij gouvernante werd, had zij zich dikwijls verwonderd over de domheid van gouvernantes in t algemeen, over haar draaierijen, haar bekwaamheid om zich te schikken naar hare omgeving. Het was eigen lijk zoo gemakkelijk om zichzelf tot iets kostbaars te maken, en kostbaar heden worden zoo op prijs gesteld. Terwijl zij Mrs. Pentonville al zoo dikwijls geholpen had in het arran- geeren van partijtjes, het rangschik ken van tafels, het stoffeeren van ka mers en bloemperken, zou zij haar niet mogen aanbieden haar eenigszins verstoorde huiselijke aangelegenhe den in orde te maken? Ik zal veel vrijer ademhalen, als die vrouw ons huis veriaten heeft, mompelde Mrs. Pentonville, en keer de zich toen om als wilde zij heen gaan en alsof zij zich bewust was te veel gezegd te hebben, maar na twee stappen verminderde die haast, en draalde zij weer zichtbaar. Clara vroeg niets meer. Mag ik u iets zeggen, Mrs. Pen tonville? Mrs. Pentonville keek haar aan in stilte, wanhoop sprak uit haar lichtblauwe oogen bij het flikkerende kaarslicht. Ik geloof, dat ik u helpen kan. In welk opzicht, beste meid? Zij zette de kandelaar neer en zonk vermoeid in een stoel. Ziet u niet, dat het verkeerd gaat op deze wijze? Ik zie alleen, dat wij een beetje helpen moeten opdat er niets verkeerd ga. Maar hoe? Hoe? In de eerste plaats door vast te vertrouwen, dat het in uwe macht is, en daaraan twijfel ik geen oogen- blik. U kunt veel meer doen, dan u zelf wel weet; u heeft dat zelf nog niet opgemerkt, dat is alles. En toen begon Clara haar théorie uiteen te zetten, die zij zichzelf zoo dikwijls voor gehouden had, terwijl Mrs. Pentonville haar vol verwach ting aankeek, hongerig naar ieder kruimeltje hoop. U ontbreekt alleen zelfvertrou wen, verklaarde zij, zich steeds meer opwindende over haar onderwerp. U is één van die vrouwen, die onbewust is van haar eigen macht. Maar ik vind het noodig u daarvan op de hoogte te brengen, omdat dat alleen u redden kan. De vrouw kan over den man heerschen, zoodra zij zelve daarvan overtuigd is; evenals een toovermiddel alleen dan waarde voor ons heeft, als wij de manier kennen, waarop het moet worden toe gepast. Geloof mij, Mrs. Pentonville, geloof mij, het is een kwestie, waar over ik veel gedacht heb. Maar Constance Finlay is ook een vrouw, wierp de aangedane toe- hoorderes hiertegen in, en tien jaar jonger dan ik. Dat weet ik, maar het is geen kwes tie van enkele jaren; het is de kwes tie om zooveel mogelijk voordeel te hebben van dat kostbare bezit vrouw te zijn. En in dat opzicht is u veel rijker dan Mrs. Finlay, in weerwil van al haar maniertjes. Een coquette is geen vrouw in den besten zin des woords, en al zwaait zij dan ook vaak de scepter, het is zelden van langen duur. Uw positie is veel ster ker dan de hare, ads u er eenmaal maar van overtuigd is. Maar denk om mijn grijze haren! zei Mrs. Pentonville, nog maar half overtuigd. lederen dag komen er meer bij. Omdat u tobt over dingen, waar over niet getobt moet worden. Bo vendien, die witte haren zijn heele- maal geen hinderpaal voor u om er goed uit te zien. Als het maar op de rechte wijze behandeld wordt. Als ge uw haar poedert, dan maakt het een geheel anderen indruk. En dan heb ik nog meer op mijn hart; ik heb u al dikwijfls willen vertellen, dat u wat meer op uw uiterlijk moet let ten. Komt uw geweten er tegen op orn wat valsch ha-ar te nemen bij uw kleine knotje? Zoo ja, verberg het dan niet, maar leg het openlijk op uw toilettafel; het zal daarom niet min der effect maken, als u het draagt mannen zijn veel meer slachtoffers van den indruk van 't oogenblik, dan wij gewoonlijk denken. Er is niets op uw haar aan te merken de kleur is bijzonder mooi dan dat er te weinig van is. En dan moet het heel anders opgemaakt worden. Laat mij het eens even veranderen; ik wed, dat u er binnen vijf minuten eenige ja ren jonger uitziet. En de verbaasde Mrs. Pentonville bij de hand nemend, dwong zij haar bijna voor de toilettafel te gaan zitten. En dan nog iets, babbelde zij verder, terwijl zij handig het goud blonde haar losmaakte; u moet altijd eenigszins fletse kleuren dragen; daardoor komt uw gelaat op het •voordeeligst uit Dat groen, dat u hedenavond droeg, staat u in 't ge heel niet. U moet bij het kiezen van uw toilet niet onverschillig zijn, dan weet ik zeker, dat het goed uitpakt U heeft zeker veel over die din gen nagedacht, zei Mrs. Pentonville, met verwondering naar Clara's beeld in den spiegel kijkende, een blik, waarin iets vreesachtigs lag. Niet juist zoo bijzonder veel over dit onderdeel; dat weet ik meer bij instinct evenals iedereen in Weenen, denk ik. En als u mij toeslaat nog een stapje verder te gaan maak er u niet zoo zenuwachtig over, als uw echtgenoot bijzonder veel attenties heeft voor mooie gezichtjes; hij zal er des te meer naar verlangen hoe lan ger het uwe wordt. Als hij tegen haar lacht, lacht u hem toe en hij zal altijd weer naar u verlangen, heb daar geen vrees voor. (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 1