Fransch. Sociëteit VEREENIGING JL TM DEN BAN, Aiasterdaassohe Bss?; Schilderatelier O. D. O. Algem. Stucadoors-Vergadering Vrijdag 26 Juni 1903, CONCERT Faillissement. DIENSTBODE Coslnamnaaister Barbiersleerling Ter overname aangeboden; Gevraagd Haarlemsche Tramway-Maatschappij De Rente-Cassa, Ged. Oudegracht 65, Kampersingel 70, W. G. van der Wal BADINRICHTING BERLITZ SCHOOL Lange Veerstr. 32. roepswet. over gewenschte wijzigingen en aanvulling dier wetten enz. IV. Mededeeüngen van statistischeD en feitelijken aard over hetgeen op het gebied der Ongevallenverzekering voorvélt. V. Een .,Vragenbus" voor alle werk gevers en werklieden, waarin deze aan de Redactie kunnen verzoeken, koste loos te worden ingelicht over moei lijke of duistere punten der wet, over hare toepassing en toepasselijkheid op hen persoonlijk. Ongetwijfeld zullen vooral vele werkgevers door dezeVra- gerubus raad en voorlichting beko men. en de redactie heeft, speciaal voor deze rubriek, zich van de mede- werking verzekerd van iemand, die1 beschouwd kan worden buitengewoon bevoegd te zijn om in deze zaken ad vies te geven. VI. Een overzicht van hetgeen op het gebied der Sociale Verzekeringen in het buitenland geschiedt, alsmede een overzicht van de geschriften en werken die in binnen- en buitenland op dat gebied verschijnen. sche pool te bereiken. Eerst in 1906 denkt hij hiermede gereed te zijn en dan weilicht de reis naar de Behring- straat voort te zetten. Voor de kosten van dezen tocjit, ongeveer (60,000, hebben belangstellenden, waaronder Koning Oskar, de noodige bijdragen gegeven. Stoomvaartberichten. Sport en Wedstrijden, Luchtscheepvaart Santos Dumont Santos Dumont heeft gisteren met zijn kleine ballon nr. 9 weder een zeer belangrijke tocht ondernomen. Van zijn verblijfplaats bij Long- champs is hij naar de Are de Triom- phe getogen, die hij op een hoogte van 30 meter een paar maal heeft rondgezweefd. Daarna maakte hij nog verschillende zwenkingen, waarbij en kele malen plotseling stoppende om vervolgens in de Champs Elyséesneer te dalen om te dejeuneeren. Eenigen tijd later vertrok hij weer even ge makkelijk als hij gekomen was. Het stoomschip Oranje, van Amster dam naar Batavia, vertrok 23 Juni van Suez. Het stoomschip Timor, van Amster dam naar Batavia, arriveerde 24 Juni te Port Said1. Het stoomschip Koning Willem II. van Amsterdam naar Batavia, pas seerde 24 Juni Ouessant. Het stoomschip Koningin Wilhel- mina, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 24 Juni Perim. Het stoomschip Anchises vertrok 19 Juni van Batavia naar Amsterdam. Het stoomschip Soerabaja. van Java naar Rotterdam, arriveerde 24 Juni te Marseille en zette de reis voort. Het stoomschip Gedé vertrok 24 Juni van. Batavia naar Rotterdam. Het stoomschip Koning Willem II, van Amsterdam naar Batavia, vertrok 23 Juni van Southampton. Het stoomschip Prins Willem III, van Paramaribo naar Amsterdam, ver trok 23 Juni des namiddags 8 uur van Havre. Het stoomschip Ambon, van Java naar Amsterdam, passeerde 24 Juni Gibraltar. Het dubbelschroefstooipschip Pots dam, van de HollandAmerika-lijn, vertrok 24 Juni van New-York naar Rotterdam met 2413 vn. margarine en 300t vn. reuzel. Roeien. De vierriems ploeg zonder stuur man van de Kon. Ned. Z. en R. V. voor Henley had gisterochtend bij het oefenen het ongeluk met de boot bij de Stud. R. V. „Nereus" tegen een wherry op te loopen, die in den weg lag en waardoor beide vaartui gen beschadigd werden. Tot 26 Juni zal dus nu in de oude boot geoefend worden, daar de gehavende boot ter stond naar den bouwer Deichmante Rotterdam is opgezonden om na repa ratie direct naar llenley gezonden te worden, waar de roeiers haar bij aankomst hopen te vinden. Gelukkig behoeven dus de oefenin gen van de ploeg door 't ongeval geen vertraging te ondervinden. Wielernieuws Amsterdamsche Wielerbaan. Naar wij vernemen is door die di rectie der Amsterdamsche wielerbaan besloten, het seizoen 1903 niet onop gemerkt te doen passeeren. In de eerste plaats is in het laatst der vorige week eene vereeniging ge sticht. die, onder directie van den heer Muller, de wedstrijden, zal rege len. Zoodoende zullen er wederom wedstrijden des Zondagsmiddags ge- gegeven kunnen worden. Het regle ment is reeds vastgesteld en de statu ten zijn ter Koninklijke goedkeuring verzonden. Verder bestaan er zeer serieuse plan nen om binnen de wielerbaan een hardloopbaan aan te leggen, die 300 M. zou meten, terwijl nog in het midden van de pelouse een rechte baan van pl. m. 100 M. zou worden aangelegd, speciaal voor korte afstanden en hin dernissen. Dit ter navolging der Parij- sche wielerbanen, alwaar iedere wie lerwedstrijd door eenige zeer spannen de hardiloop-races wordt vooraf ge- gan. Wij juichen dit plan ten zeerste toe, de athletiek" zal er niet anders dan op vooruitgaan. Zondag 28 Juni zullen op de Breda- sche wielerbaan wedstrijden plaats hebben. Naar men zegt. zijn Meyers en Grogna reeds geëngageerd; met Piard en Jacquelln is men nog in onderhande ling. Verder zullen gereden worden 3 amateur-uunrmers. een match om den Brassard, lange afstand, dien Diehle o. a. te verdedigen zal hebben tegen SmoutMotor-race, waaraan o. a. door Olieslagers zal worden deelgenomen. Indien onze zegsman werkelijk goed op de hoogte is. dan belooft het a.s. Zondag zeer interessant te worden op de Bredascbe wielerbaan. Dan bestaat ook daar de kans. dat de directie geen plaats genoeg zal vinden om alle kijk- lustigen te bergen, die den wakkeren winnaar van den Grand Prix hulde willen brengen. Voetbai. Of de wedstrijden om den zilveren voetbal dit jaar zullen plaats hebben en zoo ja, waar, is nog niets met ze kerheid van te zeggen. Dat de com missie van Rotterdamschen kant zou tegengewerkt worden, zal velen verbaasd hebben. Zij heeft het er niet naar gemaakt. De commissie laat 't er echter nog niet bij zitten en zal. al is het mis schien op een ander terrein, die wed strijden toch te Rotterdam doen plaats hebben. De entrees zouden dan hooger gesteld worden. Tel. Pooltocht. Een nieuwe pooltocht, die eenige jaren duren zal, is de vorige weekuit Scandinavië aangevangen. Het doel is een nieuw onderzoek in te stellen naar de juiste ligging van de magne tische pooi, die naar men aan neemt van plaats is veranderd se dert, 70 jaar geleden, James Ross zijn onderzoekingen deed. Kapitein Amundsen de leider der expeditie, begeeft zich met zijn schip ,,Gjöa", dat slechts 48 ton meet, eerst naar Godhavn op de Westkust van Groen land om honden aan boord te nemen en wil dan door de Lancastersund naar het Schiereiland Boothia stoo- men, het Noordelijkste deel van het vaste land van Noord-Amerika. Aan de Westkust '"til dan een deel der reizigers aan land gaan om er 2 ja ren ongeveer te blij ven en waarnemin gen te doen. Amundsen zelf is voor nemens dan naar het Z.W. van Bootliia, gelegen King-Williams-land te varen en er te overwinteren. Tus- schen beide kampen zal men een verbinding trachten te behouden en met sleden de plek van de magneti Vervolg Stadsnieuws Heden heeft de Heer F. W. N. Hugenholtz zich in arrest begeven om zijne maand1 gevangenisstraf te ondergaan. Bekeurd. Verschillende personen zijn bekeurd wegens het in gebruik nemen van gemeentegrond zonder vereischte ver gunning. Hondenbelasting. Een per soon is bekeurd omdat hij een hond hield, zonder dat deze in de belasting was aangegeven. verkocht aan een groentenboer kier ter stede, zeggende: dat hij dit jaar in de steenkolen gewerkt had en dat hij nu aan de lichtfabrieken ging werken, dus had hij geen behoefte meer aan de wa gen en nu kon hij best geld gebruiken, daarom verkocht hij het voertuig voor 1 11. Bekl. ontkende, dat hij de wagen had gestolen, maar voor onbekenden moest verkoopen. De officier van justitie wees op het vorige leven van den bekl., en dat hij ook nu wederom voor de rechtbank stond te liegen en te draaien, en vroeg 1 jaar gevangenisstraf. Vrouwentwist. Juffrouw Boerée, vrouw van Raart, had op 2 Juni des avonds onaangenaamheden gekregen met een andere vrouw, omdat haar kind door vrouw Raart was geslagen. Bekl. had de aanklaagster vrij hardhandig ge slagen en aan- de haren getrokken. Een tweetal igetuigen werden gehoord en be. vestigden dit te hebben gezien. Vrouw Raart ontkende en in het vuur harer woede zeide zij zelf: dat men maar wat stond te „liegen" De officier van justitie vond het feit vrijwel bewezen, en vroeg 1 week gevan- I genisstraf. UITSPRAKEN. 1. J. H. Dekker, arbeider te Haarlem, diefstal, 5 maanden gevangenisstraf. 2. P. L. H. Luyken, zonder beroep te Haarlem, diefstal 2 dagen gevangenis straf. 3. A. Muys, tuindersbnecht te Bever wijk, mishandeling, met oord. des ond. t 5 boete of 5 dagen hechtenis. 4. A. van de Rol, zonder beroep en be kende woonplaats, wederspannigheid, 1 maand (gevangenisstraf. 5. N. J. Massee, boerenknecht te Voor hout, opzettelijke vernieling f 3 boete of 3 dagen hechtenis. 6. P. Schotte, arbeider te Hoorn, dief stal, 6 weken gevangenisstraf. Hedenavond te negen uur zal het muziekcorps Lourens Jansz. Costér een serenade brengen aan mr. Joh. En schedé, Klökhuisplein. Na het sluitingsuur. Een bierhuishouder is bekeurd, omdat hij in verboden tijd nog 3 bezoekers in zijn café had, de personen daar aan wezig, zijn eveneens bekeurd. Naar wij vernemen bestaat het voornemen in het Leidsche kwartier op een stuk grond, gelegen op den hoek van de Klarenbeek- en Voorzorgstraat, eene school voor lager onderwijs te bou wen, bestuurd wordende door zusters Franciscanessen. Er zal spoedig met den bouw worden begonnen. Aan d<e zwemschool aan de Hout straat was de temperatuur van het water: des 's morgens 6 uur 63 gr. F. en ten 12 uur 65 gr. F. Hedenmorgen kwam een bewoner op het Groot Heiligland tot de ontdekking, dat zijn gisteren aan gemaakte goot ontvreemd was. De bevestiging van muur en goot lag op straat. Als een groote bij zonder- heid kan worden medegedeeld, dat door H. Hart en Zoon, wonende Ja- cobstraat, nog witte kool aan de groentenmarkt is gebracht om dezen tijd van het jaar is dat nog nooit ge beurd. Noggoed afgeloopen. Hedenmorgen omstreeks half zeven wilde alhier op de Oostvest een bak ker met zijn kar voor een hooiwagen uitwijken. Daar de "veg hier nog al tamelijk stijl naar den waterkant af belt, zoo kantelde de wagen. De bakker hield met alle kracht het dek sel tegen, dat openviel. Nadat nog eenige voorbijgangers gekomen wa ren, werd de wagen overeind gezet. Slechts eenige brooden rolden te water. Arrondissements-Reohtbank. Zitting van Donderdag 25 Juni). R ij w i e 1 d ie f. R. ter Velde heeft he denmorgen maar weer eens bewezen, hoe gevaarlijk het voor rijwielhande laars toch is, om rijwielen te verhuren aaa onbekenden. Bovengenoemde, los werkman, gebo ren te Wolvega, had in den loop van de vorige maand, op een Zondagmorgen een rijwiel gehuurd bij den heer Inpijn. Hij was daarmede gaan rijden en kwam toen bij iemand, die het rijwiel van hem wilde koopen. Bekl. gaf voor, dat hij geld noodig had, en verkocht zonder toe stemming van den heer Inpijn zoodoen de het rijwiel voor t 20. Het geld had hij gedeeltelijk aan zijne moeder gegeven, om de huishuur er van te betalen, een ander deel van het geld had hij zelf be steed, en toen hij in hechtenis werd ge nomen had hij nog 1.24 op zak. Bekl. die reeds meermalen wegens diefstal, oplichting, enz. gevangen had gezeten, hoorde eene gevangenisstraf tegen zich vragen van 1 jaar en G maan. den. Zijn verdediger, de heer Merens, wees op het feit, dat bekl. berouw had over zijn wijze van handelen en dat hij be loofd had te zullen zorgen, nooit meer met politie in aanraking te zullen ko men. Ook bekl. beloofde dit zelf nog eens met tranen in de oogen. Uitspraak Dinsdag a.s. Karrendie f. J. H. Delier, die verle. den week pas veroordeeld was tot 5 maanden gevangenisstraf, wegens het zich toeëigenenen van een handwagen, stond heden voor een zelfde feit terecht. Hij had op 23 Mei een handwagen van het spoor medegenomen, en om geen argwaan te wekken had hij de wagen DeheerJ. F. vanEmmerik alhier is candidaat gesteld door het Alg. Ned. Werkliedenverbond als lid voor den ge meenteraad. Hare Majesteit de verschillende zalen van het Museum door, en deed tal van belangstellende vragen, speciaal aan de dames: mej. Naber, mevr. Wegeriff- Gravestejn (van de kantschool te Apeldoorn) en mej. E. Rogge (redac- Uri.ce van het Maandblad voor de Vrouwenbeweging). In deze. technisch zoo goed onderlegde dames vond Hare Majesteit ijverige en handige voor lichtsters. Met een woord van dank nam de vorstelijke bezoekster dan ook afscheid. In het gevolg waren jhr. De Ranitz, Ridder Pauw van Wieldrecht, jkvr. Van de Poll en freule van Ittersum. Tegen kwartier voor drieën verliet Hare Majesteit met Haar gevolg we der de kanttentoonstelling en werd in gestrekten draf gereden naar de stich ting Meer en Bosch, waar de manne lijke patiënten verpleegd worden der Christelijke Vereeniging voor de ver pleging van lijders aan vallende ziek ten. Aan den grens der gemeente Heemstede werd Hare Majesteit ver welkomd door mr. D. E. van Lerrnep, burgemeester dier gemeente. Vervol gens reed de stoet door naar Meer en Bosch. Een treffende ontvangst wachtte hier Hare Majesteit. Voor de kerk Ire ne zongen de verpleegden, broeders en diakenen de Vorstin-Weduwe het le vers van Gezang 224 toe: U zeeg'ne God! Hij steil' U tot een ze gen, Gezegend zij Uw hoofd, Uw hart, Uw wegen, Uw aardsch, Uw eeuwig lot. Plechtig klonk dit ernstig welkomst lied in den mooien tuin. vol koele schaduw en goud zongespeel. Overigens geschiedde de ontvangst bij den ingang der stichting door gezamen lijke bestuurderen, dames en heeren. Na bezichtiging der gebouwen, gedu rende welke rondwandeling Hare Majes. teit aan de verpleegden sigaren uitdeel de, werd de terugtocht aangevangen, nadat allen met volle borst het Wilhel mus aan de beminde Vorstin hadden toegezongen. Wegens het vergevorderd uur berichten wij nog slechts, dat nog bezocht werden de gestichten Bethesda, Sarepta en Silo aan de Hazepaterslaan, waar de Ko ningin-Moeder bloemen uitdeelde, en eindelijk aan de tentoonstelling bij de firma'Enschedé, waar de firmanten de Koningin, ontvingen en rondleidden. Gisterenavond omstreeks ze ven uur brak in de Zijlstraat nabij de Zijlbrug het wiel van een met huismeu bels beladen wagen, met het gevolg, dat de geheele lading op de straat terecht Kwam. Nadat de wagen hersteld was kon de reis vervolgd worden. Vele voorwer pen waren belangrijk beschadigd enkele gebroken. Ongeluk. Gistermiddag omstreeks drie uur had de 15-jarige J. Wassen- bergh, werkzaam in een in aanbouw zijnd huis in 't Schoterkwartier al hier, het ongeluk van den zolder te vallen. De jongen kwam zoodanig op den grond terecht, dat hij roerloos bleef liggen. Geneeskundige hulp werd ingeroe pen, waarna de jongen met een vige- lante naar zijn woning in de Zuid- Polderstraat werd overgebracht. G etrou wd: A. G. VV. VAN WAVEREN, Arts, en E. J. RESINK. De Heeren Mevrouw VAN WA VEREN— Resink betuigen, ook na mens wederzijdsche iatnilie, bun dank voor de vele blijken van be langstelling bij hun huwelijk onder vonden. Getrouwd: J. J. VERKLEIJ en B. J. J. M. BEIJNES. Haarlem, 25 Juni 1903. De Heer en Mevrouw VERKLEIJ Beijnes betuigen, ook namens wederzijdsche familie, hartelijk dank voor de vele bewijzen van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Vervoig Nieuwstijdingen, Hedenmiddag werd door den heer Otto, vertegenwoordiger van de Phoenix-brouwerijde eerste steen gelegd van het nieuwe café „De kleine Vereeniging" in de Kleine Houtstraat. Gisteravond om half acht waren op 't Prinsenbolwerk drie be schonken huzaren aan 't vechten. De twist liep zoo hoog, dat de een den ander in het water gooide en toen weg liep. De huzaar werd bewusteloos op 't droge gebracht. Geruimen tijd bleef hij buiten be wustzijn en werd toen per ziekenwa gen naar de Cavalerie-kazerne over gebracht. Bezoek van de Koningin-ïïoeder In de luwe zomerlucht zwaaiden he denmiddag tal van vlaggen, ter eexe van het bezoek dat Hare Majesteit de Koningin-Moeder aan onze stad bracht. De Groote Houtstraat was een allee van rood-wit- en blauw, op de Groote Markt woei van alle officieele gebou wen, Stadhuis, Groote Kerk en Vleesch- hal het dundoek en tal van particulie ren hadden op dezelfde kleurige wijze uiting gegeven van hunne ingenomen heid met het bezoek. Een minuut voor half twee stoomde de trein, waarin een koninklijk salon rijtuig was opgenomen onder de kap. Vóór de restauratie op het perron wa ren ter ontvangst aanwezig de heer P. B. J. Ferf, waarnemend Commissa ris der Koningin, jhr. mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden enz. De trein was begeleid door den in specteur van tractie, de heer Sarie mijn, In de restauratie, die slechts ont ruimd was en gestoffeerd met eenige meubelen, toefde Hare Majesteit een kort oogenblik, en onderhield zich minzaam met de autoriteiten. Daarop trad H. M. de Koningin-Moeder naar buiten. Het Stationsplein was geheel ge vuld met belangstellenden, en een Hartelijk bravo steeg uit de dichte rijen op ,toen zij zich vertoonde, en spoedig in het gereedstaand hofrijtuig plaats nam. Voorafgegaan door het rijtuig van den Burgemeester, reed de stoet, be staande uit twee rijtuigen van het Ko ninklijke gezelschap door Kruisweg, Kruisstraat, over Groote Markt en door Groote Houtstraat naar het Pa viljoen in den Hout. Hare Majesteit was in het zwart gekleed, met een prachtvolle geelkan- ten mantiLLe, en een wit met grijs ka- pothoed je. KANTTENTOONSTELLING. De rijtuigen reden het hek van, het Paviljoen binnen, waar ter ontvangst der Koningin-Moeder aanwezig waren de heeren: F. M. Baron van Lvnden. voorzitter van de commissie voor het Museum van Kunstnijverheid, jhr. Ch. F. van de Poll, bestuurslid, en E. A. von Saher, directeur. Begeleid door deze heeren wandeldie Eerste Kamer. De afdeelingen van de Eerste Kamer hebben benoemd tot rapporteurs: over de wetsontwerpen tot decentralisatie van het bestuur in Nederlandsch-In- dië, spoorwegaanleg en exploratie van het Lawagebied in Suriname met ver hooging der begrooting van Suriname eu van koloniën voor 1903, en tot de finitieve vaststelling der Marine-be grooting voor 1903, de heeren Fenne- ma, Van Nierop, Van Alphen, Van Royen en H avelaar; en over de wets ontwerpen tot verhooging der jaar wedden van het personeel der recht banken en kantongerechten te Am sterdam en te Rotterdam, het opspo ren van delfstoffen van Staatswege; wijziging der begrooting van Binnenl. Zaken voor 1902; verkoop van vesting- grond te Breda; onteigening voor een spoorweg Egmond aan ZeeAlkmaar- Bergen; id. voor de uitbreiding van het station Oss, voor een spoonv. DinksperlooVarseveld; id. van een gedeelte Rijksweg MeppelZwolle; id. voor een spoorweg CoevordenGas- selternijeveen; id. voor een spoorweg StadskanaalZuidhriek; naturalisatie van J. Tattersall en anderen, en van A. J. Knuf en anderen en betreffende overeenkomst met de Bouwgrond- maatschappij „Laakkwartier" te 's Gravenhage de heeren Van Velzen, Nysingh, Sickenga, v. d. Does de Wil- lebois en Reekers. door bemiddeling vrn de örma CLAAKSüN en BEURS. GJbier. lied" Wd. 24lnnl. Di 25 lui. Atchison 'Topeka, Coram605/s 66 Denver Rio Grande 27s/* Erie's 32S/g 31'/p Eansaa City South23i/o 2215/ie do. pret42 4fi3/g Missouri Kansas Texas, Oom. 21s/s 2ll/t National R. R. of Mexico 1920V« New-York Ontario 25 Norfolk Western 64'/i 64s/4 Rock Island Cy. 34»/s 33i/i Southern Paribc 47ï/s 47 8outhern Railways 231/» 231/» Union Pacifio 79s/i 79i/j W abash 24 23»/4 American Car 35l/t 34»/a New-Orleans R. Co. 12®/» 12i/j 3teels 30'/i 3(H/6 Koniukl. Petroleum Maatsch. 493 497 Columbia. Grand Trnnkof Canada. «e teantU abon- neeren ©p osss? E31»«l bij allej I Boekhandelaars! j en Couramtier s t jon aan ons Bh-! Lean. Burgerlijke Stand Ondertrouwd: 24 Juni R. Ratsma en J. H._Arnold; 25. P. van der Kamp en H. S. Elandt; F. C. Kuijken en M. Le Noble; A. de Haan en H. E. Kools. Getrouwd: 25 Juni. J. J. Verkleij en B. J. J. M. Beijnes; A. G. W. van Wa- veren en E. J. Resink; J. A. de Land meter en G. Meijer; L. T. de Grood en A. M."C. Rosenberg. Bevallen 24 Juni. G. M. BoonSin- nige, z. 25 Juni. E. M. MartinVan Berkum, d. 24J Juni. A. Bakker- Dirkse. Overleden 24 Juni. W. F. Brinkman 21 m. Gen. Joubertstr. Heden overleed na een lang durig en geduldig lijden van bijna 3 jaar onze dierbare Vrouw, Dochter, Zuster en Behuwdzuster CATHARINE HENDRINA GEERTRUI VAN WELT, geb. Hoogkamer, in den ouderdom van 28 jaar en 2 uren. Hare diep bedroefde Echt genoot, Vader, Moeder, Zus ters en Broeders W. VAN WELT. J. HOOGKAMER. C. H. G. HOOGKAMER— Sprengers. Ch. J. F. VAN WELT. S. VAN WELT—Hessels. Jb. HOOGKAMER. A. E. HOOGKAMER— wolvekamp. W. HOOGKAMER. H. HOOGKAMER—'t Lam A. HOOGKAMER. S. TOLETTI. J. HOOGKAMER. P. VAN WELT. J. A. VAN WELT. Haarlem, 24 Juni 1903. Wordt gezocht een flink groot met goed licht, binnen ot buiten de stad. Franco offerten onder No. 5739 bureau van dit blad. Zij, die die wenschen toe te tre den als lid dezer Vereeniging moe ten zich aanmelden bij den Heer R. HEILOO, Kinderhuisvest 25a. Zij die inlichtingen wenschen om trent de tentoonstelling kunnen zich vervoegen bij de leden der tentoonstellingscommissie J. B. KAMP Jr., Jansstraat 21 en J. K. C. VAN BRUSSEL, Koningstraat34. AFD. HAARLEM NEDERL. STL'C. BOND. op Yrydagavond den 26 Jnni a.s. kalfnegen, in het Gebouw van het H. A. S., Smedestraat 43. Voor alle stucadoors toegankelijk, lid of geen lid. HET BESTUUR. voor de Leden met hunne Dames en Huisgenooten te geven door de Muziekvereoniging „HARMONIE", Directeur de Heer H. W. HOF MEESTER Kz. Aanvang 8 uur. Het Bestuur. Bij vonnis van de Arrondisse- ments-Rechtbank te Haai Lm van den 23en Juni 1903 is JOH AN P1ETER CRAMER, te Haarlem, (Korte Dijk 17) verklaard instaat van faillissement met benoeming van den EdelAchtb. Heer Jhr. R. DE MAREES VAN SWINDEREN, tot Rechter-Commissaris en van den ondergeteekende Advocaat en Procureur te Haarlem, Groote Houtstraat 32, tot curator. De Curator, Mr. J. LIEFTINCK. Mevrouw DE VRIES, Oranjekade No. 3, vraagt tegen 15 Aug. eene die zelfstandig kan weiken en ko ken. Goede getuigen noodig. Te Bloemendaal wordt gevraagd primo Augustus eene 2de Meid-Linnenmeid, goed kunnende verstellen, en eene WERKMEID, beiden van goede ge tuigen voorzien. Brieven franco, huize »Eugenie« te Bloemendaal. Eene Dame, bekend met Stenogr. (stelsel Pit man), Typewr. en Engelsch, zoekt Betrekking. Br. fr onder no. 5740 Bureau van dit Blad. vraagt NAAIHUIZEN, 75 cent per dag. Brieven onder No. 5735, Bureau van dit Blad. gevraagd, bij J. DUIJFF, Spaarn- wouderstraat 120. een HUIS der Bouwvereeniging „Ons Tehuis" (Roosveldstraat). Fr. br. onder no. 5737 Bureau van dit Blad. Tegen 30 Juni in de nabijheid van het station 3 4 gemeubi leerde Earners met keuken. Prijsopgave onder no. 5741 aan het Bureau van dit Blad. Het dividend over 19021903 is van af heden betaalbaar met 3 of f 7.50 per aandeel op Coupon No. 25, ten kantore van den Heer J. J. S. VAN HAMEL, alle werkdagen van 10 tot 2 uur. HET BESTUUR. Heerengrachf 179. geb. Associatie-Cassa) Amsterdam. Met ingang van 2(3 dezer is de Rentevergoeding voor gelden a deposito verhoogd als volgt: Met 1 dag opzegging (bedragen tot f 5000 3 pCt direct te ontvangen.) Met 10 dagen opzegging „t/ Voor 1 maand fixe 3 Pw- 2 of 3 maanden fixe 3 3/4 pCt, 1 iaar fixe (tot een bedrag van /5000) 3 pOt. Prolongatie-conditie (tot be perkte bedragen) pCt. onder den Prolongatiekoers. Amsterdam, 25 Juni 1903. Haarlemsche HYPOTHEEKBANK. HAARLEM. Architect, HAARLEM. Gepens. Kapt, PAARDENARTS, Zuid-Bronstêe 10 HEEMSTEDE Dagelijks te consnlteereu. Te Huur gevraagd tegen 1 Juli te Haarlem, eene nette Woning voor een paar joDg gehuwde lieden. Fr. br. met opgaaf van prijs etc., onder no. 5738 bureau van dit blad. Door vertrek naar Amerika voor spotprijs te koop: 1 Mah. Tafel met Krulspoot, Keuken- en kl. Bloemtafeltje. een paar Schilde ryen enz. Joubertstraat 13rood. van liet „STAALBAD" HAARLEM BADHUISSTRAAT a d KL: HOUTWEG. RE1NIGINGSBADEN. Abonnementsboekjes aan de Badinrichting en het Brongebouw verkrijgbaar. ALLE SOÓRTF.N VAN GENEESKUNDIGE BADEN. Duitsch. Engelsch, Italiaansch, Spaansch, Russisch.

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 3