Peignoirs stof en Reismantels. Gez. VAN SANTÉ als Cosines, Coslinrota, Blouses, Uitverkoop van alle Zomergoederen Onze Brievenbussen. Gevraagd, een DAGMEISJE, R. C. Dienstbode, Bleekersdienstboden. EtiSGELSCH. Flinke Smidsleerling Gevraagd Gemeub. Kamers. KENNISGEVING. ADRIAN, RIJNLANDSCHE V HYPOTHEEKBANK Groote Houtstraat 149. HAARLEM P. J.SCHIER1NG, KOFFIE TE HUUR: TE KOOP: TE KOOP: waarbij de nieuwste genres Veel verminderde prijzen. WITTE POETSPOMADE stembus te getroosten. Waarom toch? Is er in den gemeenteraad niet veel wat nog voor verbetering vatbaar is. Als we zoo eens zien de plaatselijke in komstenbelasting, bet onderwijs, de tramquaestie, aankoop van gronden voor gemeentewerken, bet brandverzekerings- vraagstuk en nog tal van andere za ken, dan is er toch nog veel te verbe teren. Deze punten zijn te veel om ze heden alle in bespreking te nemen, maar we zullen eenige hoofdpunten behandelen. Het eerst het onderwijs. De verwaar- loozing van de kinderen der arbeiders in hun eerste jeugd is groot. Reeds eeni ge jaren wordt door de commissie van toezicht geklaagd over de ruimte in de scholen. Over 't geringe aantal onderwij zers, (en minste bij de arbeidersscholen, waar één onderwijzer twee maal zoo veel kinderen in de klas heeft, als op een school van meer gegoede kinderen enz. Dit nu moest juist 't tegenoverge stelde zijn, want arbeiderskinderen ko men op 6jarigen leeftijd op school en gaan daar weer van daan als ze twaalf jaar zijn; terwijl de anderen soms tot 20 jaar schoolgaan en dan eens naar een betrekking uitzien. De arbeiderskinde ren komen op school, behoeftig, niet goed gekleed, met stukkende schoenen enz., en derhalve moet ook voor de voe ding- en kleeding van hen gezorgd won di.n. Éen andere quaestie, het verzoek van de bouwvakarbeiders, om op de bouw werken goede privaten te verkrijgen en tevens goed drinkwater, verder het ver zoek om negen-uur-sluiting, wat van wege de gemeente moet worden, voorge schreven, doch dat tot op heden nog niet gebeurd is. Hoe dit te verwezenlijken? Niet alleen door adressen aan den raad te zenden, maar door onze eigen candidaten in den raad te werken. Dan kunnen we toonen waar we wezen willen. Dus stemt op 10 Juli de mannen van de S. D. A. P. en de Volkspartij. Hierna nam de heer Gerriisz het woord. Hij zeide dat het hem wederom een aan gename taak was, om voor de arbeiders beweging te mogen optreden. De arbei ders moeten door hunne leiders er on gewezen worden, hoe de verhouding tusschen proletariaat en kapitalisme is- Zij moeten deze verhouding goed lee- ren inzien en leeren beseffen, dat de ar beidersbelangen alleen door de soc.-de- mocraten goed worden behartigd. Wat spreker in den raad doorgevoerd wilde krijgen, was een werkeloozenverzeke- ring zooals die in Frankrijk reeds in veel steden bestaat, opdat de werklieden niet behoeven aan te kloppen bij pa troons waar het werk om de een of an dere reden is neergelegd, dus dat zij zoo doende geen onderkruipersdiensten kun nen verrichten en er ook niet toe ge dwongen worden. Verder worden dan ook vele onkosten voor adverteeren, enz. uitgespaard. Dan wees spreker er op, dat de arbeiders wraak moesten nemen op hunne nederlaag van de Aprildagen, door eenparig de kapitalisten uit den raad te verdringen en de arbeidersge zinden er in te helpen, opdat dan niet, zooals dit nu gebeurd is, eene collecte voor slachtoffers geweigerd kan worden door een burgemeester. Ook de heer Gerritsz drong sterk aan zijn partijmenschen te steunen bq de verkiezing. De heer Edfrink nam ook nog net woord om eveneens de candidaten aan te bevelen. In de zwemschool aan de Houtvaart was de temperatuur van het water des morgens 6 uur 70, en des middags om1 12 uur 71 graden Fahrenheit. Dinsdagmorgen omstreeks één uur geraakte een fietsrijder bij het afrijden van de brug over de Burgwal tegenover de Anthonie- straat te water. Door het personeel van den heer Lohman aldaar, werden berijder en fiets op het droge gé bracht. gelegenheid had gegeven tot het hou den van hazardspel, werd te dier zake door den kantonrechter vrijge sproken en wel op grond, dat de rechter uit de ten processe bijgebrach te bewijsmiddelen niet heeft geput de overtuiging, dat de beklaagde ten voormelden tijde en plaatse den om standers heeft in de gelegenheid ge steld of uitgenoodigd om op meerdere kaarten, en wel op meer dan eene der drie door hem op den grond gelegde, kaarten geld te zetten, en evenmin, dat de winst of het verlies van de door den inzetter gewaagde geldsom afhankelijk is van eene toevallige omstandigheid, maar veeleer uit de verklaringen der ter terechtzitting ge hoorde getuigen heteft verkregen de overtuiging, dat de uitslag van het zoogenaamde door den beklaagde uitgeoefend spel uitsluitend afhanke lijk is van door oefening verkregen vingervlugheid van hem, die de kaar ten in handen houdt. Van de overige ten laste gelegde feiten, werd de beklaagde bij gebrek aan bewijs eveneens vrijgesproken. De Erfpacht s-quaestie. Naar aanleiding van het voorstel van B. en VV. om de erfpachts-besluiten in te trekken, hebben eenige raadsleden de voügende wijzigingen ontworpen. Door hen zal^worden voorgesteld de bestaande artikelen 1 en 2 te laten ver vallen. Daarin was sprake van een bij de akte van uitgifte te bepalen jaarlijk- sche pachtsom. De voorstellers willen den pachtprijs alleen voor de eerste 25 jaren in de akte opgenomen zien, terwijl zij laten ver vallen: ,,De bestemming van den grond en van de daarop te stichten bebouwing, wordt in de akte van uitgifte bepaald", wat in de vigeerende verordening voor komt. Voorts willen de voorstanders der erfpacht na 25 jaar het onroerend erf- pachtsgoed laten schatten en daarnaar den taxatieprijs voor de volgende 25 ja ren bepalen. Daarvoor zou dan een pachtcommissie door den Raad moeten worden benoemd. Ook willen, de voorstanders laten verval len de artikelen 20 en 21, waarin ver vat zijn de bepalinlgen rakende het be ëindigen van de erfpacht op grond van algemeen nut, en regelende de in dit ge val door de gemeente uit te keeren schadevergoeding. Eindelijk willen zij openstellen de mogelijkheid van verlen ging van den 'erfpachtstermijn na ver loop van den eersten termijn van in den regel 75 jaren. Uit het raadsbesluit van 1 Mei 1901. waarin het erfpachtsbesluit op voorstel van den heer Modoo is genomen, willen de heenen: nog lichten het gedeelte, waarbij B. en W. werden gemachtigd om de bouwterreinen, tot welker verkoop bij vroegere Raadsbesluiten reeds mach tiging was verleend, hetzij te verkoopen, hetzij in erfpacht uit te geven tegen een jaarlijkschen prijs van niet minder dan 5 van den vastgestelden verkoopprijs. In een gisteravond gehouden vergade ring werden deze wijzigingen aan een nadere bespreking onderworpen, onder de voorstanders zijn behalve de soc.- democratisc-he Raadsleden ook de heeren Kleynenberg, Schram e. a. In deze vergadering kwam men niet tot overeenstemming over een in te die nen voorstel. een potlepel, dat het twee bloedende wonden aan het hoofd bekwam. Op het hulpgeschrei van het kind kwam de moeder toeschieten om het te ont zetten. en begaf zich toen meF't kind naar de officer van justitie te Haar lem om aangifte te doen. Een onder zoek zal worden ingesteld. Schoten. Gekozen tot leden van den gemeen teraad de heer P. Vink, herkozen de heer J. Stut. Advcjrt«iitiën Sloten. Officieel zijn voor de 4 vacatnres tot candidaten gesteld de heeren G. Veldhuijzen en J. W. v. Bronkhorst (aftr. leden) A. G. Determan, G. Fran- zen, W. H. Schouten, W. van Hutzen, II. Linnenkamp, C. (Bakker, C. J. v. Leeuwen, G. Salentijn en P. Vlug. Vervolg Nieuwstijdingen. Tweede Kamer. Uit Den Haag. Bij voortzetting der beraadslaging over de lichtingwet be toogt de Minister van Oorlog, alles gedaan te hebben om de uitkeering der vergoeding t0 bespoedigen. De behandeling bleek omslachtig te zijn en de Minister zal een wijziging voor dragen. Hij had gepoogd, zooveel mo gelijk miliciens ter wille te zijn in het blijven waarnemen van hun ar beid. Het achterwege blijven der her halingsoefeningen is een vergoeding voor de oproering. Onze landgenoot Schilling was 2de in den Grand Prix te Aken. Ellegaard was eërste. 7 Den Heer E. W. E. OTTE, representant der Phoenix Bier brouwerij, Spaarne 49, wordt op heden hartelijk gefiliciteerd met zijn 25 jarig Huweiyksfeest. EENIGE VRIENDEN. Doctoren werkstaking, 't Is wel bekend, dat medici nog al eens overhoop liggen met de direc- tiën der ziekenfondsen, waaraan zij verbonden zijn. Tien doctoren te Am sterdam hebben (men ziet, dat Toon tje Solidair nog niet dood is) hun functie aan het ziekenfonds ,,De Voorzorg" aldaar, neergelegd, omdat een hunner, die klaagde over een Wijziging in de voorwaarden, ontsla gen werd,later herbenoemd en vervol geus door den nieuwen directeur (de oude was inmiddels op verzoek van de doctoren quasi ontslagen) opnieuw ontslagen. Het mooiste is, dat de directeur van het fonds zelf een Dr. is. Burgerlijke Stand. De N. H. Ct. schrijft De zoon van den te Hillegom onder de stoomtram geraakte H. Prins, deelt ons mede, dat de berichten in de ver schillende bladen --nlaatst. berusten op gissingen en het exploiteeren van de nagedachtenis van zijn vader, de perken dér welvoegelijkheid te buiten gaan. Niemand, noch de socialist Groot, kan bewiizen hoe ziin vader het ongeluk is overkomen. Allerminst komt het hem voor, mag sprake zijn van zelfmoord. Bevallen: 29 Juni. A. M. E. Peeperkorn- Lunenburg M. E. Zwart—Pistoor z. J. C. Flink—v. d. Ham z. 30. J. van Roon- van Wirdum z. W. Moerkerk—Finson z. A. van Hoften—de Lange d. 1 Juli. C. VV. v. Kipshagen—Franse z. E. Breuker— Maarssen d. W. v. d. Bergh—Craije z. Overleden: Juni 29. E, Brand, 19 m., d- Rozen- prieelstraat; W. van Eis, 6 m. z. Om- valspoort. Juni 30. H. J. Vredenburg, 65 j. Barendsestr.; P. Stam. 3 j. z., Spaar ne; E. P. Dorée, 2 j. d., Kousebands- laan; R. de Jong, 4 j. z., Brouwerstr. Haarlem, 1 Juli 1903. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 19 Stapels kaas i te zamen uitmakende 2596 kazen, we- jgende 4811 K.G. Prijs f 25.50 17. j Op de heden gehouden veemarkt wa- ren aangevoerd 25 N. kalveren f 15/10; 10 schapen 25—/ 18; en 2 paarden. Dinsdagavond werden de jongens, welke in de Leidsche Vaart nabij het Schouwtje aan het zwem men waren, door de politie van Heem stede verjaagd. Enkele van hen kregen een kastijding. Toelatingsexamens. Het aantal leerlingen, dat aan het toela tingsexamen der H. B. S. met 5- en 3-jarigen cursus alhier deelneemt, be draagt 160; dat voor het Gymnasium 25. Kantongerecht. Zitting 1 Juli 1903. Overtreding arbeidswet. Mejuffrouw E. Roothaan, modiste alhier, moest zich heden morgen ver antwoorden, omdat zij op 19 Mei een drietal meisjes tot 9 uur had laten werken, terwijl dit maar tot 8 uur geoorloofd was. Een der meisjes, die als getuige was gedagvaard, verklaar de, dat het werk wat onderhanden was, af moest en dat zij uit vrije wil de juffrouw hielp, maar dat de juf frouw haar niet gedwongen had om door te werken. De ambtenaar vond het geval in strijd met de wet en vroeg 3 maal 5 boete, subs. 3 rpaal 5 dagen hechte nis. Overtreding Veilig heidswet. C. J. van Sluis, stond terecht, omdat een machinist, die aan de electrische Centrale bij hem werkzaam was, op 25 April zijn hand verbrand had, zoodat deze in geen 6 dagen kon wer ken. Bekl. had verzuimd dit ongeluk binnen 2 maal 24 uur bij den burge meester van Bloemendaal aan te ge ven. De ambtenaar vroeg /5 of 5 dagen hechtenis wegens overtreding der Ongevallenwet. Hazardspel. D. V. te Amsterdam, die op 3 Mei 1.1. op den openbaren weg „den Leij- weg" te Woestduin onder de gemeen te Bloemendaal, zonder vergunning van den burgemeester dier gemeente In de Centrale Raadsver gadering van den Ned. R. K. Volks bond, is o. a. met applaus aangeno men een motie van den heer Van de Kamp (afd. Haarlem) het Centraal Bestuur, opdragende de verspreiding van een propaganda-geschrift in over leg met het Kath. Comité van Actie. Spr. zou den Ned. R. K. Volksbond gaarne spoedig wezenlijk nationaal willen zien. Op deze vergadering komen wij terug. Uit de Omstreken Bennebroek. De heeren A. J. E. baron van Ittersum en G. Stam zijn bij candidaatstelling verkozen tot leden van den gemeente raad. Aasterdansehe murs door bemiddeling vrui de 6rmOLA.A8T en BEfKS. Giav-:. edei Z'27IU111. Mu.29 Illll. Atchison Topeka, Ccrow6'^U 68"/^ Denver Kio Grande 30 2Ss/4 Erie's 341/* 33'/4 E-snsaa City fkratK.24is/io 241/4 do. pref.445/g 44 Missouri Kansas Texas, Oom. 22s/g 221/4 National R. R. of Mexico 2lVj 21i/4 hew-York Ontario 28s/, 2ö"/g Norfolk Western 66s/4 67 Rock Island Cy. 37 348/t Southern Pacific 531/» SO1/* Bootnern Railways 25s/s 24>/t Union Pacific 82ï/8 81'/s Wabash 25l/4 24s/t American Car 385/g 37 s/4 New-Orleans R. Co. 131/4 13 8tee)s 32 31"/s Koninkl. Petroleum Maatadi. 501 503 Columbia Grand Trunkof aaada Heemstede. Bij de Dinsdag alhier gehouden verkiezing van vier leden voor den Gemeenteraad zijn gekozen de heeren Jhr. J. B. van Merïen, J. II. M. van Houten en II. Peeperkorn Jz. aftre dende leden, en den heer J. C. van der Eijken in de plaats van den heer W. C. Prcijde, die niet meer in aan merking wenschte te komen. Beverwijk. De Coüp. Broodbakkerij alhier is thans geopend. Het geheel ziet er netjes uit en is van de nieuwste werk tuigen voorzien. Tot chef-bakker is benoemd J. Voorhorst te Haarlem. Hnarlemmerliede en Spaarnwonde Tot leden van den gemeenteraad zijn bij candidaatstelling gekozen ver klaard de heeren B. P. Vink, J. Cos, aftr. leden) en A. Biesheuvel. Ha&rl emmermeer. Men schrijfgt ons Dinsdag omstreeks drie uur werd 't vijfjarig zoontje van den brugwach ter van Blokland door zijn moeder naar den nabij gelegen winkel gezon den om een boodschap te doen. Het kind werd toen op de brug door een andere vrouw, aldaar woonachtig, zoodanig mishandeld en geslagen met Brieven op Advertentiën kunnen wordet zeworpen in onze vier eigen Brievenbusseri •„o weton GrootelloutstraatNo. 14oaan het huis v&l ien beerB. Langeveldbij het Proveniershuis Anegang, hoek Groote Houtstraat, aai- hei mis van den heer F. Heilingman. Kruisweg 41 hoek Heei onstraat aan de ■vinkei van den li6er A. C. A. van Heir.art ei .an onze Bureaux, Znidor Buitenspaarne So. 6 vlak bij de Turfmarkt en Bijkantoor Groote Houtstraat 55. DE ADMINISTRATIE. boven de 15 jaar, P.G.. van s'mor- gens 7 tot 's middags 5 uur. Aan te melden Ged. Oude Gracht 123, 's avonds tusschen 8 en 9 uur. Er wordt gevraagd tegen 1 Aug een nette liefst van buiten. Adres bureau van dit blad. GEVRAAGD: Loon 6,tot 7,20 p. week ook Strljkstersleerlixsgen. Spoorkosten worden vergoed. Adres: Bloemendaals Begin, Bloemendaal. Voor een meisje, oud 14 jaar, wordt les in de Engelsche taal gevraagd. 2 a 3 uur in de week. h'r. fr. onder No. 5762, bur. v.d. blad Iemand van goede getuigen voor zien, zou zich gaarne belast zi n met eenig Huis- of Loopwerk. Br. onder No. 5763, bur. v.d. blad. Officieele Berichten. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, Gelet op art. 6 der Hinderwet Doen te weten, dat van heden op alle werkdagen, van des voormiddags lo tot des namiddags 4 uur, tot 14 Juli e.k. 'snamiddags ten 1 ure, ter ge meente-secretarie (7e Afdeeling) ter in zage zijn nedergelegd, het ingekomen verzoekschrift met de bijlagen van H. A, Jansen, om vergunning tot oprich ting eene kalkblusscherij in het per- seel aan de Twijnderslaan No 25. Idem, idem, van H. London om vergunning tot oprichting van eene bakkerij in een te stichten perceel aan de Vooruitgangstraat. Idem, idem, van P. Hamel, directeur der petroleummaatschappij „de Auto maat" om vergunning tot oprichting van eene bewaar- en vulplaats van petroleum in een te stichten gebouw op het terrein „de Phoenix" aan de Parklaan. en dat op den I4 Juli e.k. des namiddags ten 1 ure op het Raad huis der gemeente de gelegenheid zal worden gegeven, om ten overstaan van het Gemeentebestuur of een of meer zijner ledon, bezwaren tegen het oprichten der inrichtingen in te brengen. Burgemeester en Wethouders voorn.. BOREEL. De Secretaris, J- W. VAN BILDERBEEK, I. S. Op een Kantoor kan een geplaatst worden. Adres Bureau van dit Blad. gevraagd, om direct mee te wer ken, geen boodschappen doen. Adres Korte Heerenstraat 13. voor direct, flinke ruime ge meubileerde Zit- en Slaapkamer met pension, (prijs 28 a 30 gld.) omtrek Z. B. Spaarne. Br. onder No. 5760, Bureau v.d Blad. Heer, bezigh. te Amsterdam hebb. zoekt te Haarlem op goeden stand niet ver van Station net gemeub. Zit- en Slaapkamer met ontbyt en middagmaal (geen koffiedr.) Prijs pl.m. 50 p.mnd. Ltt.,H. J. H Alg. Adv. Bur.NIJGH VAN DITMAR, Amsterdam. De Burgemeester van HAARLEM brengt ter kennis, dat door hem van den Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland het volgende schrijven is ontvangen: 1ste Afdeeling. 67a N°Haarlem, 19 Juni 1903 6242 onderwerp Vreemde meisjes in Engeland. Volgens eene mededeeling aan de Britsche Regeering gedaan door eene Christelijke Vereenigingvoor jonge vrouwen, welke zich ten doel stelt vreemde meisjes, die van het vasteland naar Engeland overko men, te beschermen en te helpen, is het gebleken, dat velen dier meisjes, in het waandenkbeeld, dat daar op eene gemakkelijke wijze veel geld valt te verdienen, naar Engeland oversteken, zonder eenig uitzicht op eene betrekking en zonder behoorlijk daarvoor opge leid te zijn. Niet in staat tot net verrichten van huishoudelijken ar beid, welke voor haar gevonden zoude kunnen worden, noch opge leid voor arbeid van hoogere be- teekenis, zijn die meisjes blootge steld aan de grootste gevaren. Slechts voor '/s van de m er dan 2000 meisjes, met welke de bovenbedoelde Vereeniging in elk der jaren 1901 en 1902 in aanra king kwam, kon geschikte arbeid gevonden worden. Sommigen heb ben mogelijk door bemiddeling van anderen een werkkring ge vonden, maar een groot aantal moet op onbekende wegen zijn afgedwaald bij gebrek aandenoo- dige middelen om naar hun vader land terug te keeren. Voor haar, die in staat zijn tot het verrichten van huishoudelijken arbeid of bevoegd tot het geven van onderwijs in de Fransche en Duitsche talen en in muziek, is er in Engeland een arbeidsveld te vinden. Aan degenen, die daartoe niet zijn opgeleid en aan haar, die een gemakkelijk leven zoeken, moet de overtocht naar Engeland ten ernstigste ontraden worden. Het is daarom wenschelijk, dat de meisjes, welke zich om in haar levensonderhoud te voorzien naar Engeland wenschen te begeven, vooraf de zekerheid trachten te verkrijgen, dat zij met hare capa citeiten in eene geschikte betrek king kunnen worden geplaatst. Namens Zijne Excellentie den Minister van Binnenlandsche Zaken heb ik de eer U uit te noodigen aan het bovenstaande in Uwe ge meente zooveel mogelijk bekend heid te geven. De Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland, Bij afwezen Het Lid van Gedeputeerde Staten, P. B. J. FERF. Aan Heeren Burgemeesters in de provincie Noordholland. Haarlem, 30 Juni 1903. De Burgemeester voornoemd, BOREEL. Maatschappij tot Exploitatie van bebouwde Eigendommen te Haarlem. De Raad van Beheer van bo vengenoemde Maatschappij noodigt Aandeelhouders uit tot bijwoning der JAAKLIJKSCHE ALGEMEE- NE VERGADERING, welke ge houden zal worden op Vrijdag 17 Juli 1003, des namiddags te 4 uur in het BRONGEBOUW. De punten van behandeling, alsmede de stukken daarop be trekking hebbende, liggen voor Aandeelhouders ter visie ten kan tore** der Vennootschap (Groote Houtstraat 99). Aandeelhouders hebben toegang tot de Vergadering op vertoon van hunne aandeelen. ARTS, Nieuwe Groenmarkt 24A, is tot nader aankondiging afwezig;. Orthopaedisch Schoenmaker, BAKENES8ERGRACHT 72, (over de Broodfabriek). Speciaal Atelier voor Schoeisel voor gebrekkige en pijnlijke voeten. Alle reparatiën in den kortst mogelijken tijd. Alex. Meijer's gebrand volgens systeem Prof. LIEBIG, onovertroffen in geur en kracht, uiterst voordeelig in het gebruik, teSANDPOORTver krijgbaar bij W. v. LEEU WEN Maagversterkende Slijmafdrijvende PILLEN, vanL.J.GROOTENDOBST,Utrecht Eisch dit Deze vermaarde Pil len hebben de eigen schap, de Maagpijn en Slijm weg te ne men en de aanwas van gal te voorko- fabrieksmerk. menbizonder gunstige werking die zij op de maag uitoefenen, doet de spijs- verteering bevorderen en den eet lust opwekken. Als zuiverings-en purgeermiddel kunnen die pillen niet genoeg aanbevolen worden, daar zij door hunne zachte wer king volstrekt geen onaangenaam gevoel veroorzaken en men in staat blijft zijne gewone bezigheden te verrichten. erkrijgb. a 271/, ct. het verz. doosje met gebruiksaan wijzing bij de firma v. d. PAVORD SMITS en de heeren VAN GULIK en VAN EDEN. 2 prachtig gelegen ongein. Kamers vosr een eenige juffrouw. Br. onder No. 5761 bur. v.d. blad. /AVERVEEN. Bij een nette fa- milie in Overveen is dadelijk gelegenheid voor een Jongmensch of jong Meisje. 10 minuten van Haarlem. Vrije slaap- en studeer kamer. Huiselijke omgeving. Br. no. 5758 bureau v. d. blad. SPOED Wegens verandering van zaken ter overname aangeboden een goed beklante Barbierszaak. Bill, prijs. Fr. br. onder no. 5759 bur. v. d. bl. Een beste Waakhond, ongeveer 2 jaar oud, zwarte krul. Te bevra gen bij W. DE ROOIJ, Jan Gijzen- vaart, bij 't station Santpoort. Solide, nette Werkmanswonin gen, afzonderlijk of gecombineerd. Best verhuurd. Men vrage inlich tingen onder No. 5756, aan het bureau van dit blad. Ret Proefstation en Depót van WECK's Sterilesietor werd op de Tentoonstelling te Groningen met GOUD bekroond, Ieder die nog onbekend is met deze eenige methode om Groenten en Vrachten versch te bewareü, vrage Prospectus bij D. DE CLERCQ, Bloemendaal, of brenge een bezoek aan het Proefstation aldaar. Proeflokaal voor Gesteriliseerd, Boschlaan 351a. Gr. Houtstraat 105. Vraagt: met Brillantine. Merk: Kroon in een driehoek. P. W- LICHT Jr., Amsterdam. FABRIKANT van POETSPOMADE.

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 3