Tweede Blad, De Gouvernante. Behoorende bij „fó&arSem's SsgbSad" van Donderdag 2 Juli 1803 Jfr-. 6136 Buitenlancisch Nieuws Engeland. De Khedive. De Khedive is onder veel bekijks van het publiek van Londen naar Windsor gereisd, waar hij met zijn hofrijtuigen aan den trein elk met vier schimmels bespan Daarmede werd naar het mau van Frogmore gereden, waar onderkoning een krans neerlegde de graftombe van koningin Vic Er werd daarna op het kasteel van geluncht en tegen den mid dag naar Londen teruggereisd. Maandagavond heeft er ter eere van dén Khodive in het Buckinghampaleis een groot galadiner plaats gehad. Be halve de Koning en de Koningin, leden der koninklijk© familie en de hofhoudingen, bestond het gezelschap bijna uitsluitend uit diplomaten en ambtenaren. Van Somaliland. Uit de „Djibouti", welke te Mar langs Engelschen weg is aan blijkt, dat den 30en Meijl. Bohotle bevel werd gezonden om Galkayer uiterlijk 15 Jtmi d. a. v. te ontruimen, aangezien de scheurbuik chte onder de inlandsche troe pen. Ook verschillende Britsche offi cieren zouden verplicht zijn wegens gezondheidsredenen te repatrieeren. De „Djibouti" is van meening, dat deze ontruiming van Galkayer in werkelijkheid een nieuwe nederlaag van de Engelschen beteekent. Voorts geeft het blad ;een „interview" te dpn 5en Juni gehouden meteen Somali, die van Berbera kwam. Deze man zou verhaald hebben, dat de week tevoren twee-duizend cipayesof duizend niam-niam's (een naam. dien de "Somali's geven aan inlandsche troepen der Engelschen, die onder bevel van twintig Engelsche officie ren staan) te.Burao door den Mullah gevangen zijn genomen. Deze 2000 lieden zouden weer vrij gelaten z-ijn, nadat zij hunne wapens hadden overgeleverd. De Europeesche officieren, vertelde de genoemde So mali voorts, werden gedood. Hun voornaamsten officieren werden neus en ooreri afgesneden. De Mullah zou de ongelukkigen na deze verminking weggezonden, hun toevoegen de: „Laten de geneesbeeren in uw land u nu maar verder verzorgen!" Deze onthullingen van de „Djibou ti" schijnen alzoo te wijzen op de ne derlaag, welke door het War Office te Londen werd tegengesproken. Een andere tijding öi&EfiJe iüEfil 8Bh inali's, die te Berbera aankwamen, de geruchten bevestigen, dat een veertig tal Engelsche officieren bij Bohotle door den Mullah zouden gedood zijn. Deze lieden verzekerden zelfs, dat de 2000 inlandsche soldaten, van wie ge meld is. dat zij gevangen waren ge nomen. ook zijn gedood. Intusschen maakt het ministerie van oorlog een telegram openbaar van Rochefort, (die hij de Abessï- niërs is), gedagteekend uit Bijaado van den Cden en meldende dat de te Jejo op 31 Mei de rui eu piekeniers van den Mullah verslagen. De Mullah verloor alleen 1000 piekdragers. Eischen in China. Uit Peking wordt aan de „Times" gemeld, dat de Engelsche legatie vier eischen gesteld heeft ten aanzien van den aanleg van sporen. De Franschen verzetten zich krachtig tegen den der den van die eischen, strekkende om aan de Engelschen. concessie te ver- leenen voor een spoor tusschen en Poekou, tegenover Nan De Franschen betoogen, dat dan het Fransch-Belgische zal moeten schadeloosstel voor de afleiding van het verkeer de hoofdlijn, die van den aanleg gevolg zou wezen. Hetzelfde blad verneemt, dat de be tusschen Japan en Korea zijn gespannen, Korea oppert verschillende grieven tegen Japan. England Een nieuwe Jcanselier. De „Vossische Ztg". verneemt uit Pe-- tersburg dat minister Witte binnenkort benoemd zal worden tot staatskanselier, post die onbezet is gebleven sedert Uit het Engelsch naar DOROTHEA GERARD. 2) Haar pen in de inkt stekend, ging ij weer zitten en schreef zenuwachtig: „Een half uur later. Ik ben ont- De oude geschiedenis no?* eens alleen nu weer met een an- voorwendsel. Als zijn bedaardheid beteekent het verbergen dat driftig is, dan heb ik nu mijn be- bewaard. Maar ik heb er van. het is overal hetzelfde, en schrijf hier het vaste en onver an- besluit neer dat ik den eersten en besten huwbaren man. die mijn ad kruist, zal trouwen! Wees gij lijn getuige van die woorden. Tha- keray zegt, dat ik het kan als ik het ©rkies en ik geloof ook. dat ik het an ja, ik ben er intiem van over- ligdi" het overlijden van den bekenden kanse lier Gortsjakof. Volgens denzelfden cor respondent zal baron Soechoflinof, adelsmaarschalk voor de provincie Cher- son, Witte als minister van financiën opvolgen. Servië. De Skuptschina beeft de regeering verzocht, de ingediende voorstellen in te trekken. De onafhankelijke radica len drongen aan op onmiddellijke ontbinding van de Skuptschina en het uitschrijven van algemeene verkie zingen. Een ukase van den Koning voldeed daaraan en ontbond de Skuptschina. Uit de Omstreken. Yelseu. Dinsdagochtend is men begonnen met de opruiming in het kanaal hij de voetbrug van de nieuwe remming- werken, die eertijds werden aange bracht om de ponten recht te doen overvaren. Voor de nieuw te nemen proeven staan zij nu weer in den weg blijk baar. Bir uen iaod Hofbericht. De vorstelijke personen zu Wied zijn voornemens heden wederom Schevenin- gen te veriaten en naar Duitschland te rug te keer en. Het kortstondige verblijf van H. K. H. de Vorstin te 's-Gravenhage houdt verband met den verkoop van een gedeelte harej. ;oederen aan den Leid- schcn Straatweg, waarvan de eigendom op 1 Juli in handen van H. M. de Ko ningin overgaat. De vorstelijke familie vertoefde nog heden op het terrein der verkochte goederen onder Voorschoten. Uit Aken werd aan de „Köln. Ztg." ge. meld dat Prins Hendrik der Nederlanden Maandagavond uit Oldenburg is terug gekeerd. Hij zal liier waarschijnlijk nog ongeveer drie weken verblijf houden. Ken. bezoeken te Groningen. Het is nu zeker, dat H, M. de Koningin. Moeder 17 en 18 Juli Groningen zal be zoeken. Den eersten dag bezoekt zij de tentoonstelling, den tweede*?, dag maakt zij een rit door de stad. Zij zal logeeren ten huize van den commissaris der Ko ningin. Naar de Pr. Gr. Ct. verneemi? en on der voorbehoud mededeelt, zullen H. M. de Koningin en Prins Hendrik der Ne derlanden in de maand Augustus Gro ningen bezoeken. Ongeluk. Iemand te Oeding bij Winterswijk was bezig met bet schieten op een konijn. De kogel sprong echter terug en drong den man in het aangezicht. Hij was terstond een lijk. Heidebrand. Zondagraiddaig had er een groote hei debrand plaats in de uitgestrekte heide tusschen Tilburg, Loonopzand en Don gen. Een oppervlakte van verscheidene hectaren werd door de vlammen kaal geschoren. Oorzaak onbekend, doch de veronderstelling dat roekeloos wegwer pen van.brandende lucifer of sigaar beeft plaats gehad, zal wel niet al te gewaagd zijn (Pr. N.-Br.) Een oude Macht. Een reiziger schrijft in het „Hbld.": 't Is geen nieuwe klacht, die ik. hier te berde breng, maar wellicht geeft aanhoudend klagen uitkomst, waar éénmaal klagen onverhoord bleef. Zondagmorgen was 't aan het Cen- traal-Station alhier een drukte van belanghonderden bij honderden rei zigers verdrongen zich in de station- vestibule. 't Was een minuut of tien vóór de trein naar Zandvoort via Haarlem zou vertrekken, en er stonden ook een paar treinen voor Zaandam enz. en naar het Oosten gereed. Vóór het loket van de ..eendaagsche retour biljetten" stond een „staart" van men- schen, zóó dik en zóó lang, dat vele reizigers, die hoewel vroeg genoeg aan het station gekomen, tot het in zicht moesten geraken, dat ze, aan 't eind van die menschenrij geplaatst, zeker niet tijdig genoeg in het bezit van hun plaatsbiljet zouden komen om nog hun trein te halen. Dezen be sloten dus het voordeeltje van 'n een- daagsch retourbiljet maar te laten varen en zich een gewoon retour te koopen. In tijd was daar echter ook al HOOFDSTUK XII. De „Goede Partij". Op Maandagmorgen kwam het nieu we rose costuum voor Edith thuis eu op Maandagmiddag schreef Mrs. Grant verschillende uitnoodigings- kaarten voor een klein diner op Woensdag dat was wel wat kort te voren natuurlijk, maar te Dolling- ton schoof men de étiquette wel eens wat op den achtergrond ter bevorde ring van den intiemen omgang. Het zal mij benieuwen, of Mr. Aik- man nog komen zal; u niet? zei Nan tot haar gouvernante. Ik zou zoo graag ook eens een „goed© partij" willen zien. Ja, ik ook, zei Clara, en toen scheen zij plotseling in gepeins te verzinken. Zij had niet meer aan Mr. Aikxnan gedacht, siuds het oogenblik, dat zij hem gisteren over den tuinmuur beke ken had, maar nu dacht zij opnieuw aan hem, hem nu weer uit een geheel ander oogpunt beschouwend. Pas gis terenavond had z!ij op papier zoo wel als in haar eigen gemoed den wensch neergeschreven om „den eer sten huwbaren man" te trouwen, die niet veel gewonnen, want ook aan de gewone loketten was het een gedrang van belang; immers enkele loketten bleven onverbiddelijk gesloten. Gelijk gezegd: over die gesloten lo ketten op drukke dagen werd al bij herhaling geklaagd. Maar nieüw is dan zeker wel de klacht over het feit dat de spoorwegdirectie de practijk aanvaardt van den marktkoopman die zegt: „Wie zoo even deze portemon- naie heeft gekocht voor een kwartje moet er niet boos om zijn; daar gaat- ie voor 'n dubbeltje". Wat bleek toch? Aan de loketten die voor verkoop van eendaagsche retour- biljetten gesloten heetten te zijn. ble ken plotseling, zonder eenige waar schuwing of aanwijzing, die bil jetten wel verkrijgbaar; natuurlijk tot groot misnoegen van passagiers, die een gewoon retour hadden genomen, alleen om hun trein te kunnen halen. De stemming werd er voor de reizi- ers naar Haarlem en Zandvoort niet eter op. toen bleek dat de trein die gereed stond, voor een groot aantal passagiers geen plaatsen had, en de ontstemming steeg tot verontwaardi ging toen geweigerd werd passagiers tweede klasse, die ereen plaats meer konden vinden, zelfs niet in de derde klasse, mee te nemen in de 1ste klasse. „Wachten tot een volgenden trein", luidde het uit den mond van den diensthebbenden souschef. Wat voor passagiers naar Haarlem niet zoó erg was. maar voor reizigers naar Zand voort beteekende wachten van 9.08 u tot 11.07 u.- Zulke toestanden aan het. Centraal station doen zien dat daar geen re kening. althans niet voldoende reke ning wordt gehouden met de voor de hand liggende en op practijk te gron den overweging dat 's Zondags met zomerweer als het gisteren was, Am sterdam leegstroomt, naar de zee. naar het Gooi, naar de Zaan. Ook te Zandvoort vond, een deel der reizigers in den voorlaatsten trein aan de halte- Dorp geen plaats, ofschoon sommigen in den goederenwagen hun toevlucht namen! Moge daarin voor de toekomst ver betering komen. In de vergadering van aandeelhou ders van de Kon. Nederi. Mij. tot Expl. van Petroleumbronnen in Ne- derlandseh-Indië, is het dividend voor de preferente aandeelen op 38.85 pCt. vastgesteld. Het drama te Blarienm. Door Chris Smit, t© Hilversum, is hij den officier van Justitie te Am sterdam een klacht ingediend wegens moord op zijn zoon. in den nacht van 1 Mei 1.1. gepleegd. Men zal zich herinneren, dat in den nacht van 1 Mei IJ. Hendrik Smit aan den ingang van de Meent te Blaricum door een aldaar op post staand militair werd doodgeschoten. Hulde aan Carnegie. Op verzoek van d© afdeeling Leeu warden van den Algemeenen Nederi. Bond „Vrede door .Recht" zal eene algemeene vergadering van den Bond gehouden worden den 6en Juli a. s., in de kosterij der Kloosterkerk te 's-Gravenhage, des namiddags 3 uur, ter behandeling van d& volgende door Leeuwarden voorgestelde motie: De afdeeling Leeuwarden van den Algemeenen Nederi. Bond „Vrede door Recht", overwegende den grooten invloed, dien de daad van Andrew Carnegie kan hebben op de nobele zaak, die het doel is van genoemden Bond, besluit het Bondsbestuur voor te stellen Andrew Carnegie te benoemen tot eerelid van den Algemeenen Ne- derlandschen Bond „Vrede door Recht". Spoorweg-enqr.êtte. Door de spoorweg-enquête-commis sie werden Dinsdag de volgende getuigen gehoord:: A. R. Swagers, metselaar in dienst der S. S. te Gou da; F. C. J. Margadant. commies le. kl. inspectie-bureau van weg en werken H. S. M. te Zaandam: J. J. Kempeneers. commies bij den dienst van vervoer H. S. M. te Schiedam en B. Lammers, bankwerker H. S. M. te Almelo. Door de spoorweg-enquêtecommissie werden Dinsdagnamiddag nog als getui gen gehoord: C. H. Smitskamp, stations- assistent le kl. der S.S. te Roosendaal en Z. M. Vlaskamp, commies bij de S.S. te Zwolle. Politie jubilea. Te Amsterdam vieren heden drie hoofdinspecteurs, de heeren Van den haar weg zou kruisen; zij was niet veranderd van gedachten; en nu zou a. s. Woensdag waarschijnlijk hier een huwbare man te d'ineeren komen. Het wae een samenloop van omstan digheden, die in ieder geval overwe ging verdiende; en Clara begon het geval te beschouwen met die half- aangename, half-angstige belangstel ling, die het begin van een nieuwe, en mogelijk gevaarlijke onderneming met zich brengt. Wat wist zij eigenlijk tot nu toe van dien man? Niets, uitgezonderd dat hij schilder was en eens rijk zou zijn. Ook, dat hij zeven en dertig jaar oud was en een rooden baard had. Niets van dat alles sprak tegen hem. Wat de draagster van de rose ja pon aangaat, over haar maakte Clara zich in 't minst niet ongerust. Als zij tot de conclusie kwam, dat de echt genoot voor Edith bestemd, ook haar zou passen, dan kou zij geen scrupu les maken om haar kans tegenover die van Edith te stellen zij durfde het tegen die athletische schoonheid nog opnemen. Het was immers met open vizier en stonden de kansen niet oe- ter voor de ander? Zij had een knap gezicht, mooie japonnen, meer gelegenheid hem te. Heuvel, DiederiBs en Van den Berg en vier agenten, waaronder de beken de rechercheur Verbeek, hun 25-jari- gen diensttijd. Men meldt aan de N. R. Ct. Door recht en plicht is in het begin van Mei j.l. in alle bladen een oproe ping gedaan van personen, die even tueel kwade gevolgen zouden hebben ondervonden van de door hen afge legde verklaringen voor de vroegere enquête-commissies. Hierop is slechts één antwoord in gekomen, een overwegwachter van de M.S.M. betreffende. Na onderzoek bleek echter, dat het door dezen man gepleegde feit evengoed en niet min der zwaar zou zijn gestraft, al ware hij nooit voor de enquête-commissie verschenen. Overreden. Maandagavond omstreeks 6 uur is te Amsterdam op de Rozengracht een ern stig ongeluk gebeurd. De oude heer D. de L. stapte van eene electrische tram, komende van de rich ting der Maraixkade. Hij liet de tram even passeeren en liep toen achter haar langs. Intusschen was van de tegenover gestelde richting een paardetram komen aanrijden, welke hij niet zag, wat ten gevolge had, dat hij er onder raakte en de wielen over zijn lichaam heengingen. Hij leefde hoogstens nog vijf minuten. Bij onderzoek bleek liet, dat de tram- wielen den ongelukkige over zijne eene zijde waren gereden, waardoor het lichaamsdeel geheel verpletterd werd en ook, dat een zijner polsen totaal verbrij zeld was. De bliksem. Uit Oldeboorn wordt gemeld, dat Maan dag omstreeks half negen een maaier, die ongeveer een uur gaans van daar aan den arbeid was, door den bliksem ge troffen is en gedood. De getroffene en zijn ongeveer 15jarige zoon waren in hun linnen tentje gevlucht, toen de bliksem daar insloeg en blijkbaar beiden heeft geraakt, want het horloge van den zoon is gebroken in diens zak gevon den. Deze, die hevig geschrikt is, moet overigens geen letsel hebben verkregen. Luchtverschijnsel. Maandagavond te 10 uur heeft zich een staartster of meteoor aan het lucht ruim vertoond, zich bewegende van Z.W. naar Z.O., ongeveer 30 gr. boven den horizon. Daar wij berichten hieromtrent zoowel uit Stavoren als uit Venlo krijgen, schijnt het luchtverschijnsel veler aan dacht te hebben getrokken. De staartster moet zich ten slotte in tal van vuurslan. getjes verdeeld hebben. (Tel.) Een gevaarlijk heer. De ex-deurwaarder F. P., te Heeren veen, die dezer dagen werd (gearresteerd, blijkt in een nieuwsblad te Amsterdam advertenties te hebben geplaatst, waarin in alLe steden des lands betrekkingen werden aangeboden als reiziger, reizig ster, enz. Er werd een borgstelling van ƒ15 gevraagd, en P. eigende zich die toe, zonder verder iets van zich te laten hooren. Een der bedrogenen deed aan gifte hij de justitie en direct werd bevel tot aanhouding gelast. Wat niet weet, wat niet deert, zegt de „Haagsche C?."-. In een drukke straat te 's-Gravenhage, waar eenige stilstaande karren en wa gens 't verkeer natuurlijk belemme ren, rijden een paar jongens op fietsen tegen elkaar op en heiden tegen den grond. Geen „persoonlijk letsel", maar de een, een slagersjongen, ziet zijn fietsmand netjes omgekeerd op straat: smaakvol liggen er naast elkaar op het asfalt een mooie rollade, een sappige biefstuk, een portie poulet, plat neerge- kletst, gehakt ja pannekoekvorm. Wat er onder dat alles ligt, wie weet? 't Slager tje neemt netjes zijn kostelijke stukken op, trapt een hondje weg. dat er aan komt ruiken, rolt 't gehak weer naar den eisch tot een bal op, en gaat 't al bij de klanten bezorgen. Publiek lacht, heeft .t niet var. te eten, maar ver geet de spreuk: heden ik, moagen gij. ontmoeten en boven alles een zorg zame moeder, die voor haar belangen werkte, en Thackeray's eigen woor den klonken: „Als een lief meisje geen zorgzame moeder heeft, die de verhouding met een jongen man be spoedigt. dan moet zij het zelf doen. Welnu, zei Clara tot zichzelf, en dat wil ik nu juist gaan doen. terwijl zij haar tanden opéénklemde. De geest van opstand, die sinds gisteren zoo hevig in haar woedde, bracht haar niet in een stemming om door kleine gemoedsbezwaren teruggehouden te worden. En toch te midden van haar bittere overpeinzingen barstte zij in lachen uit. Werkelijk, zij ging nu toch wat al te ver. Hoe kwam zij er bij om zich nu al op te winden over dat idéé, terwijl zij den man zelf nog in 't geheel niet ontmoet had? Want, ofschoon Clara langzamer hand tot de conclusie gekomen was, dat zij geen hart bezat, terwijl alle andere vrouwen, die zij kende, wel zoo rijk waren, kwam haar gezond verstand op tegen het idéé om zich voor het leven te verbinden met een man, voor wien zij in 't minst geen sympathie gevoelde. Welnu, Woensdagavond zou zij in Sport en Wedstrijden Ingeschreven paarden voor de meeting te Bussum, op Zondag 5 Juli 1903. I. Totalisator-prijs. Record-harddrave. rij 3e klasse voor Nederlandsche paarden die geen le prijs (gewonnen hebben, en in de tijdelijke record-lijst niet sneller zijn aangenomen dan 1.55. Afstand 2000 meter. Prijs t 100, waarvan 250 voor den eerste, 100 voor den tweede en 50 voor den derde. 1 Goudmijn, 2 Roosje, 3 Benny, 4 Jon ge Kruger, 5 Mascotte, 6 Chilorine, 7 An na III, 8 Chilouez, 9 Martha. Niet gequalificeerd Tjibbe. III. Eindpaal-prijs. Harddraverij 2e kl.. voor paarden met geen beter record dan 1.45. Afstand 3000 meter. Prijs 1 600. waarvan f 400 voor den eer. ste, f 150 voor den tweede en 50 voor den derde. 1 de Luitenant, 2 Continent, 3 Sigfrida, 4 Polkan, 5 Prinses Charlotte, G Prin cess Ai.rlie, 7 Debutant, 8 Antoinette, 9 Jonge Wilkes, 10 Controleur, 11 D. D 12 Molly. 13 Miss O'Brien. 14 C.aïd. V. Paddock-prijs. Heat-Harddraverij le klasse. Handicap. Als minste snelheid zal 1 45 worden aangenomen. Afstand 1600 meter. Prijs 1 700, waarvan 500 voor de win ner, f 150 voor den tweede en f 50 voor den derde in de beslissende heat. 1 Abdul Ameer, 2 Troubadour, 3 Bell- wood, 4 Miss Kate, 5 Cribbage, 6 Belle Bay, 7 Georgia H, 8 Sierra, 9 Wasch- frau, 10 Carmeleta, 11 Dobrina, 12 Du- caat, 13 Anton. Bij de harddraverijen te Rozendaal op Maandag was in het nummer Internationale harddraverij eerste Dawnlight van J. Koster te Heemstede en tweede Wilhelm III van J. G. Matze te Haarlemmermeer. Koninkiyke ploeg nasr Henley. Onder dezen titel publiceert de „Nedl Sport"' een lang artikel, waar uit wij het technische gedeelte over nemen: De totaal indruk, die do ploeg maakt, is zonder twijfel die eener klas ploeg: de gelijkmatigheid, het vloeiende van het roeien is opvallend en het waterwerk buitengewoon zui ver, waardoor zij zich onderscheidt van d.e ploeg van De Hoop van verle den jaar, die eenigszins ruw werk te zien gaf. Doch niet alleen hierdoor onderscheidt zij zich van de zooeven- genoemde ploeg, maar niet het minst ook door den langeren slag, dien zij dit jaar roeien. De indruk, dien wij van de ploeg ontvingen, is dan ook deze: dat zij zonder twijfel om bo vengenoemde kwaliteiten sterker is dan de ploeg van De Hoop. die spe ciaal in de stuurmanslooze boot ver leden jaar in Berlijn en Parijs zoo schitterend uit het strijdperk is ge treden. Aan belangstelling heeft het de ploeg bij hare oefeningen evenmin ontbroken: herhaalde malen werden de oefeningen bijgewoond door beken de roeispecialiteiten, die voor het roeien niets dan lof hadden. Dit on dervonden te hebben, deed de ploeg goed, die zonder onderscheid zich stipt hield aan de trainings voorschriften en gaarne eigen belan gen opofferden, ten einde Nederland gen opofferde, ten einde Nederland dag te doen komen. Over de tegenstanders, die onze ploeg in den zoo wereldberoemden wedstrijd zal ontmoeten, is nog niet veel met zekerheid te zeggen, daar do inschrijvingen voor do Engelsche ploegen eerst Vrijdag 2G Juni zijn ontslagen WeT is het bekend, dat Victoria uit Berlijn voor de Stewards heeft ingeschreven met dezelfde ploeg, welke het verleden jaar tegen de Iloop-vier moest afleggen en dit jaar de eerste kl'as vier z. st. in Berlijn heeft gewonnen. Uit datgene wat deze ploeg in Berlijn dit jaar heeft ge- praesteerd, mag wel afgeleid worden dat het een sterke ploeg is. Door Leander, Thames Rowing Club, London Rowing Club en niet het minst door Trinity College, Cam bridge, zullen zonder twijfel zeer sterke ploegen samengesteld worden, ,en daar zij dit jaar hunne krachten op de vier kunnen concentreeren, aangezien voor den „Grand" geen bui- tenlanclsche ploegen zullen uitko men, zal dit wel lukken ook. Vooral de gecombineerde Trinity Colleges, waarvan dit jaai*. naar ik meen, niet minder dan 6 barer leden in de Var- sity-crew zitting hadden, zullen wel een zeer sterke vier aan den start brengen. De strijd zal dus ongetwij feld zeer hevig zijn. Wat nu dp leden der ploeg zelve dat opzicht waarschijnlijk meer weten dan nu. Die Woensdag was een dag vol agitatie op Laburnam Cottage, en niet voor Clara alleen. Alle uitnoodi- gingen waren aangenomen waar door het gezelschap acht personen zijn zou en zooals gewoonlijk, wa ren do huishoudelijke maatregelen van Mrs. Grant, oorzaak, dat er tel kens een kink in den kabel kwam, en dan kostte het weer extra kosten of moeiten om dien te ontwarren. Het meeste voordeel van die be slommeringen had. die een dag vacantie kreeg omdat Mrs. Grant zoo'n behoefte had aan de diensten van Clara; die daardoor alles behalve een vacantiedag had. Want behalve het schrijven van menu's, het arran- geeren van bloemen, en het stoppen van een gat in het beste tafellaken (om elf uur 's morgens ontdekt) had zij nog allerlei andere dingen te doen; en de ledige tijd, die overbleef om haar eigen gezelschapstoilct aan te trekken en zichzelf een feestelijk aan zien te geven, bijna tot nul geredu ceerd. Niet dat het er veel op aan kwam, daar zij en haar pupil pas na het diner binnen zouden komen. Bo vendien kon het haar niet schelen om aangaat, willen wij nog eens één voor één de revue laten passeeren. De slag (72.5 K.G.) is. sedert wij het laatste eene kritiek over zijn roeien gaven, zeer vooruitgegaan. Zijn slag is lang, zijn finish is zeer zuiver, het begin van den slag krach tig geworden. De neiging om na het strekken der armen even te willen wachten, is er nog, maar slechts wei nig. en alleen wanneer met kalm' tempo wordt geroeid. Been- en rug werk zijn uitstekend. Do uitstekende race-kwaliteiten zullen hem in staat stellen om zijne ploeg met groote en ergie te doen volhouden, en hopen wij van harte dat zijn bekende eindspurt de Engelschen even zoo zal verbazen, als zijn collega van Leeuwen zulks in '95 wist te doen. No. 3. Blussé (87.5 K.G.), tevens de stuurman, heeft de verwachtingen van den coach niet beschaamd. Voor het grootste deel zijn de indertijd opge somde fouten verdwenen; met nam© is zijn slidingwerk zeer veel verbe terd; de houding is losser geworden, al is deze bij den finish nog niet fraai te noemen. Deze focli wordt wat af gebeten, waarbij de binnenste schou der en arm niet genoeg naar achte ren en naar beneden worden bewogen. De slag wordt daardoor niet genoeg doorgehaald, waarvan het van tijd tot tijd te vroege uitpikken het gevolg is. Zijn waterwerk is zeer zuiver gewor den en het sturen gaat goed No. 2. P. Lotsy (78 K.G houdt in den regel zeer goed slag, al vertoont hij van tijd tot tijd neiging den slag, die zich daaraan gelukkig niet stoort, op te jagen. Het uittrappen der sli ding geschiedt nog wel eens wat te vroeg. Hij is overigens een goed© kracht. De boeg, J. Terwogt, (70 K.G.) is aldaar zeer goed op zijn plaat* Door dat hij wel eens te ver voorovervalt, roeit hij soms een weinig in tweeën, doch indien hij zulks, zooals meestal het geval is, niet doet. is zijn roeien zeer goed te noemen, vooral wat zijn beenwerk betreft. De riem komt er goed in en gaat er zuiver uit. wat vooral door No. 3 geapprecieerd wordt. Ziedaar nog een vluchtig overzicht van het roeien der ploeg, die Woens- dag 2-4 Juni voor het laatst op den Amstel heeft geoefend. Moge de be langstelling voor de ploeg, die de Ko ninklijke naar Henley zendt, groot blijken en zich uiten door de aanwe zigheid van vele Hoilandsche belang stellenden aan de oevers van den Theems. Moge het der ploeg gegeven zijn voor de derde maal een Ilenley- tropee naar Holland over te brengen. Rechtzaken. De Rotterdamsche rechtbank veroor deelde H. Henkes Jr., lid der firma Hen. kes e.n .Arnold, wegens onttrekking van een bedrag, groot 3100 gld. aan den fail lieten boedel der firma Henkes en Ar nold, alsmede wegens oplichting van de Wissel- en Effectenbank te Rotterdam tot gevangenisstraf vooreen tijd van een jaar, met aftrek van den duur van do preventieve hechtenis. Ook veroordeelde de rechtbank den deurwaarder C. J. van Bodien uit Schoonhoven, wegens vaischhefd in eene authentieke acte, tot een gevangenisstraf van éen maand en ontzegde hem voor vijf jaar het recht bij eenig rechterlijk college als deurwaarder op te treden. Leger en Vloot. Bij beschikking van den minister van staat, minister van oorlog, zijn, met in gang van 1 Juli, benoemd tot eerste* klerk bij het departement van oorlog, de sergeant-majoor van het 5de regi. ment infanterie C A. van der Horst en de wachtmeester-schrijver van het 3do regiment huzaren G. Veldman. De buitengewone adelborst der ma rine reserve L. J. Turf boer, die heden geplaatst is aan boord van IIr. Ms. instructieschip Gier, komt te Willems oord in station. De 2e luit. F. H. Prager is overge plaatst van het Ge reg. inf. te Geer- truidenberg naar het 8c reg. inf. te Arnhem. De le luit. C. J. C.Janssen, van het vesting-bat. 8e reg. inf. te Arnhem, wordt op heden gedetacheerd op het fort Westervoort ter vervanging van den le luit. M. W. Vieweg. De apothekers ze kl. bij de zeemacht P. A. Huber en K. Spoon worden heden geplaatst resp. op 's rijks werf te Amsterdam en bij het hospitaal te Hellevoetsluis. er hedenavond bekoorlijk uit te zien, zelfs" al kon zij het in dat opzicht te gen Edith in haar nieuwe japon op nemen. Heden zou zij alleen maar opmerken, dat was alles; en hoe min der zij nu zelf opgemerkt werd, des te beter was het. Toen Clara dus nagegaan had, of alles voor het dessert in orde was, en of het haar van Nan netjes zat, trok zij haar eenvoudige zwarte ge zelschapsjapon aan en ging wat achter af in de kamer staan wachten. Zij voelde zich wat zenuwachtig maar toch in staat om met een critisch oog na te gaan, wat zou gebeuren als de heeren uit de rookkamer terugkwa men. Dat duurde nog al lang, zeker lan ger dan de gastvrouw lief was, wier oogen zich onophoudelijk op de deur vestigden en wier ooren zich maar half schenen te leenon aan het verhaal van Mrs. Wyllie. haar buur vrouw op de sofa, en dezelfde dame, die Clara van uit haar slaapkamer raam steeds in de keuken had bezig gezien. (Werdl vervohed.)

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 5