Haarlem's Dagblad Aissterdamssiie Baars itoomvaartberichten. iet stoomschip Besoeki vertrok 4 i van Batavia naar Rotterdam, let dubbelschroefstoomschip Sindo- van Rotterdam naar Java. arri- srde 4 Juli te Batavia. Set stoomschip Koning Willem I •trok 4 Juli van Amsterdam naar .tavia. [et stoomschip Isis, met de mails a Indië, China en Australië ex ss. me, arriveerde 4 Juli van Port id te Brindisi. [et stoomschip Koningin Wilhelmi- van Batavia naar Amsterdam, ar. 'eerde 3 Juli te Genua en zette 4 reis voort Het stoomschip Koningin Regentes, n Batavia naar Amsterdam, ver- ik 3 Juli van Padang. iet stoomschip Amsterdam, van de dlandAmerika Lijn. vertrok 4 Juli n Rotterdam naar Newyork. Jet dubbelschroefstoomschip Pots- in, van de Holland1Amerika Lijn, n Newyork naar Rotterdam, ver- >k 4 Juli des voorm. 6 uur 20 min. n Boulogne. Het stoomschip Prins der Neder- nden vertrok 3 Juli van New York iar West-Indië. Het s.s. Madura, van Amsterdam naar itavia, passeerde 4 Juli Ouessant. Het stoomschip Potsdam, van de Hol. nd-Amerika lijn, arriveerde 4 Juli van swyork te Rotterdam. Landbouw en Veeteelt De gewone Rijks-najaarskeuringen van dekhengsten zullen voor Noord- Holland plaats hebben 5 Oct. te Be verwijk, 6 Oct, te Schagen, 7 Oct. te Hoofddorp, 8 Oct. te Texel en Ter schelling. wordt i ss ïillel iitrJjigen iuHaar-; lleist eis ©saistre- spiscM gelezen, Vervolg Stadsnieuws Groote Kerk en de tuinen van den heer Krelage. Donderdag a. s. zal in de schouwburg alhier eene groote open bare vergadering worden gehouden, tot aanbeveling der soc.-dem. candi- daat-leden voor den gemeenteraad. De heer Troelstra zal dien avond als spreker optreden. Ontslagen. A. s. Zaterdag zullen aan de Haarlemsche Machinefabriek alhier 16 man ontslagen worden we gens slapte in de werkzaamheden. Onder deze zijn 6 gehuwden. Zondagmorgen maakten 10 leden van het Jongelingsweerbaar- heidskorps „Pring Hendrik Garde'' van Amsterdam, onder geleide van hun adjudant, 2 korporaals en 6 sol daten een tocht per fiets naar Zand voort. De jongens zagen er kranig uit in hun pakje, met een klein geweer over hun schoudërg gehangen. Qerneugd Nieuws, Dnelleereude Ministers. Tengevolge van het voorgevallene i de Grieksche kamer' hebben de administers van Oorlog Lunbrits en oumoundouras elkaar hun getuigen «zonden. Wreedaardig, Een Marokkaan van den Mehadia-stam >ste in het lager van Sidi-Aussa, bij schda een pistoolschot op Moeiai Mo- ammed, den broeder van den Sultan, leze werd niet getroffen, de kogel ver- rondde een der soldaten. De dader werd svend verbrand, na eerst met petroleum b zijn overgoten. Heden werd aanbesteed door A. J, Ritselaar, bouwkundige, het café van den heer K. Smit, Klei ne Houtstraat: Het gedeeltelijk amo- veeren van perceel No. 19. gelegen aan de Kleine Houtstraat, en het ter plaatse bouwen van een winkelhuis met twee bovenwoningen. Ingekomen waren de volgende bil jetten Peper Jansen 11.680; H. Munsterman 11.435H. A. v. Em merik 11.140 P. v. Duuren 11.144 Haarl. Coöp. Bouwbond ƒ11.298 Says 11.200v. Deursen 11.420 Giebels en Servellen 11.080 Gulde- mond 11.600Byland Cremer f 11.280; Gebr. Winneps ƒ11.500 Schiphorst Philips 10.495 v. Slin gerland 10.585P Vink P. Mul f 11.180. Wegens gebrek aan ruimte geven wij morgen het verslag over de Bondsfeesten te Renkum van onzen bij zonderen verslaggever. Zondagavond omstreeks 7 uur had den eenige beschonken personen de baldadigheid bij den heer Brouwer aan de Raamgracht een groote winkelruit in te slaan, waarna de daders het hazenpad kozen. De politie werd met de zaak in kennis gesteld. Talsebheid. Te Duisburg in Duitschland isDins- ,ag een proces begonnen tegen den ndustrieel Gerhard Terlinden, een lersoon. die te Utrecht zeer veel con- tecties bezit. Zoo is de stoelenmakers- abriek aan den Amsterdamschen traatweg een Utrechtsche ondorne- aing, waarvan deze Terlinden deop- ichter is. Als gewoon bediende werkzaam ijnde bij een Duitschen sQotenmaker, iad T. langzamerhand eenige relaties n de financieele wereld gekregen. Veld-ra was Wij in vele ondernemingen [estoken, die door handige speculation ia verioop van tijd zijn eigendom verden. De zaken gingen echter minder naar vensch, hetgeen oorzaak zou worden, lat de eigenaar zich aan frauduleuze ïandelingen schuldig maakte. Over ie feiten zelf willen we niet in bij- tonderhedën treden. Genoeg zij het le vermelden, dat T. vele wissels ver- ralschte door met een nagemaakten Rijksstempel afdrukken op de waar- lelooze papieren aan te brengen. De nagemaakte stukken werden daarna, iegelijk met echte wissels verpand en Dp die wijze een belangrijk credlet bij verschillende financieele instellin gen verkregen. Zoo verleende ue „Barnier Bankverein" hem tegen overlegging van 300 wissels een cre- diet van 300,000 mark voor minstens twee jaren. Deze bank heeft daardoor een schade geleden van meer dan (,000,000 mark. Andere instellingen [eden niet minder belangrijke verlie zen. Tot het vervaardigen van de wissels moet de falsaris in het bezit fijn geweest van een volledige litho graphischo inrichting. De banken werden evenwel op den langen duur wantrouwend en weiger den verder crediet. Daarop kwam plot seling de heele toestand bloot te liggen, terwijl Terlinden gezorgd had naar Amerika over te steken. Dit ge schiedde den 12den Juli 1901. Hij werd pchter spoedig daarop in Chicago ge grepen en in Maart 1902 uitgeleverd. Hij had toen nog 100,000 mark in zijn [bezit. Met inbegrip van het verlies van het geheele aandeelenkapitaal werd nog een tekort van 9 millioen mark geconstateerd. Tegelijk met Terlinden staan we gens valschheid terecht zijn mede vennoot Kosbadt én de echtgenooten ivan beiden. Bergbeklimmers terecht T De vermiste zeven Duitsche studenten zijn, allen teruggevonden door eene der iulpkolonnes van de Pioletclub. Een der leden van het gezelschap deelde mede Bat zij Dinsdag in den namiddag aan gekomen waren bij de vluchthut op de Aiguille du Goutex en daar door eea bliksemstraal waren getroffen, waardoor allen op één na min of meer gedeerd werden. Zij zijn allen weer goed en wel le Chamounix teruggekomen. Prinses Marie. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. K. H. Prinses Marie, 2e dochter van Prins Frederik, waren heden de troepen alhier in garnizoen, in groot tenue gekleed, terwijl van alle militaire gebouwen de vlag wapperde. Om het gering aantal geoefende manschappen werd geen parade ge houden. Vechtpartij. Zondagavond had in de Korte Lakenstraat een hevige vechtpartij plaats tusschen twee In fanteristen, waarbij den één zijn knoopen van zijn goed werden ge scheurd en de andere hevig bloeden bij een bewoner dier straat werdwinnaars overhandigd gebracht. Een ruit moest het daarbij nog ontgelden. Zaterdagmiddag omstreeks half drie werd in de Nobelstraat nabij de Jacobijnestraat een omstreeks i5- jarige jongen door een fietsrijder om ver gereden, zoodat hij viel en een japende verwonding aan het hoofd >ekwam. Hij werd bij een bewoner dier straat ingebracht, alwaar de wond verbonden werd. tijd binnen en zullen nogmaals te sa men zwemmen, om de eerste en 2e prijs. No. 3 was L. van der Vinne. VII. Redding van de weduwe D. R. Enkeling geb. Nathals. Baanlengte 20 M zonder en 10 M. met pop. Een zeer fraai aangekleede pop werd in de diepte gestopt en moest door de zwemmers gered worden bij wijze var drenkeling. In het begin scheen de drenkeling L leven daar geen pop meer te vinden was. Eindelijk na een paar mislukte po gingen kon men de pop tot bedaren brengen. A. M. Joekes en B. Coster had den beide het geluk de pop het eerst op het droge te brengen en zoodoende de twee eerste prijzen voor dit nummer be schikbaar gesteld, te winnen. Het laatste no. Hinderniszwemmen, wekte ook bij de aanwezigen «en groote lachlust op. De verschillende hindernis sen, welke door de zwemmers gemaakt moesten worden, waren zeer moeilijk en gaven 'n bewijs wat voor flinke zwem mers aan de zweminrichting aan de Houtvaart van de zomersport profitee red De prijzen werden behaald door H. Scherpenberg en L. van der Vinne. Na afloop werden de verschillende prijzen door de commissie aan de prijs- Hiermede was het waterfeest afgeloopen en ondanks het weder niet zoo buitengewoon mooi was, mogen wij toch niet nalaten den H. V. G. B. een woord van hulde te brengen voor het zeer goed geslaagde feest. zwemmen en vonden zoodoende hun dood in het water. Ze werden een ge- ruimen daarna door een paar veldwach ters van Heemstede opgehaald. Nader vernemen wij, dat de zoo onge lukkig om het leven gekomen twee lied jeszangers waren. De een woonde in Den Haag, de ander in Rotterdam. Overreden. Zaterdagavond is vermoedelijk door den trein die om ongeveer half elf te Vogelenzang ge woonlijk stopt, een inwoner van Haar lem overreden. Het is een zekere L. uit de Oranjestraat. Het lichaam was deerlijk verminkt, zoodat de doodon- middelijk moet zijn ingetreden. Treffend is het, dat nog niet lang geleden op dezelfde plaats en op de zelfde wijze een jong meisje jammer lijk om het leven kwam, en dat de beide verongelukten kennis aan elkaar hadden. Treurig ongeluk. Eene 62 jarige dame alhier, mejuffrouw Borger die Zaterdag op reis ging om eene zuster te Roozenburg te bezoeken, is te Zeist in een hotel, waar zij eene verkeerde deur opendeed, in den kelder Naar wij vernemen heeft de heer gevallen, met het ongelukkig gevolg W. Schouten, sergeant-majoor bij hetdat een schedelbreuk ontstond, waar- 3de bataljon infanterie, alhier, den 1 aan zij twee uur later is overleden, dienst met pensioen verlaten. Strauss-Conc e rt. Zij, die Zaterdagavond waren neêr- gestreken in den tuin van het Bron- /Tr'u5T-ümi"! vau-ueigebouw, konden zich daar vergasten en de olkskiesvereemgmg aan een serie muzieknummers van Uit de Omstreken. Heemstede. Heden is het vijftig jaar geleden, dat de Eerwaarde zusters haar intrek hebben genomen in het gesticht St. Bavo alhier. Deze zoo gewichtige dag zal door de zusters on Heeren regenten kerkelijk worden ge vierd. Halfweg J. 1. Zaterdag sprong de ketting, die bij het afrijden der Oostsluis alhier om een der wielen van een wagen hooi was bevestigd de er naast loopende bestuurder, de veehouder Bijnsdorp van Haarlemmerliede, kwam daardoor te vallen en kreeg de wielen over beide beenen. Na te zijn verbonden is de man zwaar gekneusd per rijtuig naar zijn woning gebracht. schuit. 31 j., Smedestraat. J Hessels, j,. z.. Palmstraat. toor bemiddeling van de firma CLAA38HB en BEUN8. •Jbter. L' edea l ,4 UIL M« IHL A-tchison Topeka, Oomm67*/* 64*/g Denver Rïo Grande 29 29 Erie'e 33l/s 33 KanBaa Citv South.23*/» 24 dó. pret43 43 Missouri Kansas A Texas, Com. SI1/* 2l7/» National R. R. of Mexico 20*/- 201/» New-York Ontario 2ó'/j 25t/« Norfolk Western 661/» 65,'s Rock Island Cy. S4S/a 34l/« Southern Pacific 49 49*/4 Southern Railways 2-4*/* 241/3 Union Pacifio Sl'/s 80®/9 Wabash 24 24 Ajmerican Car 33 i~*lt New-Orleans B. Co. 13 12**/jg Steels SI*/» soï/g Koninkl. Petroleum Maatsch. 405 404 Columbia Grand Trunkof Canada. Telegrammen. de soort, die ons in 't onzekere laat over de wijze, waarop zij ons gemoer bereikt door de ooren- of door... de kuitspieren. Misschien wel door Raadsverkiezing. Door het verkiezings-comité van de S. D.A. P. worden de kiezers opgewekt op hare candidaten te gaan stemmen, daar de reactie en het conservatisme thans hoogtij vieren en deze zullen inbin- den, als een paar candidaten der ITÏdtar "dVdié SShtSPartii den Raad WOrden 5321 ToSf dans-! schomnf^-, of fc&r^i^ SZSLÏÏZ. i isleons pair waardi" opvolger geven wil wordt aangellaam bezig te hou,dan- Adee opgewekt den heer Rinkema te stem- *an .die m"zi men en diens candidatuur te lievor- Yelsen. Door den Commissaris der Koningin 19 benoemd tot tweeden gemeente veldwachter alhier, standplaats IJmui den K. Nieuwenhuizen, maréchauss'e te Roosendaal. Beverwijk. Te Heemskerk is all's lid van den Gemeenteraad herkozen de heer W. de Wildt. terwijl werd gekozen de heer G. Seignette. deren, DE TOESTAND VAN DEN PAUS. Het consult van Dr. Lapponi (zie Italië) met dr. Mazzoni heeft tenge volge gehad, dat deze laatste de ziek te longverlamming noemde, tengevol ge van ouderdom. De kardinaal-vica-t ris deed Zondag in. alle kerken van. Rome weten, dat voor den Paus de genademiddelen zouden worden toe gediend. Overal werden de gebeden pro Pon- tifice gezegd. Reuter seint van heden, Maandag, uit RomeToen de stoet van zestien kardinalen, kaarsen dragende, in de kamer van den Paus kwam, nam Leo XIII de stool, die door een kamerheer gedragen werd. De ceremoniemeester las de geloofsbelijdenis. De Paus zei- de de woorden..Domine non sum dignus" en ontving daarna de hostie, onder algemeene aandoening. Het Heilige Sacrament werd sedert zes uur in den St. Pieter tentoonge steld. Vervolg Nieuwstijdingen. Zaterdagavond omstreek acht uur. had een zestienjarige loop jongen van den heer Lijdsman. die met een handwagen op het Spaarne reed, het ongeluk te vallen. Door het dompen van de kar, kreeg de jongen een slag van de kruk in 't gelaat, zoodat het bloed uit zijn mond vloeide. Na in het pakhuis van 't Kaarse- ladeveer afgewasschen te zijn, ver volgde de jongen met een dik ge zicht zijn weg. Wegens plaatsruimte zul len wij de uitslag van de wedrennen, gisteren te Bussum gehouden, morgen publiceeren. Uit de Arbeiderswereld Mr. Troelstra te Amsterdam. Bovengenoemde partijleider trad Za terdagavond in den huize Vondel te .Am sterdam op met een verkiezingsrede ter aanbeveling van de candidaten, de hee ren Wollring en Vliegen. Na een histo rische uiteenzetting van de vervorming der maatschappij, die eindigen moet met den triomf der sociaal-democratie, beriep spreker z!ch op de „Standaard", die gezegd heeft, dat het toch niet allen dragers van electrisch licht zijn, die thans in den Amsterdamschen Raad zit ting hebben en betoogde, dat er nieuw bloed in den Raad komen moet. Na hem spraken de beide candidaten. De vergadering was maar matiig bezocht Tegen een slager is proces verbaal opgemaakt wegens het houden eener mestverzamtling zonder dever- eischte vergunning. Onwillig paard. Doordat het paard niet naar den teugel wilde luis teren is een rijtuig tegen een boom aan den Zijhuizen gereden. Het voor onderstel van het rijtuig is gebroken terwijl geene persoonlijke ongelukken daarbij voorvielen. niet stellen buiten de medewerking van allerlei uiterlijke omstandighe- den. De talrijkheid en de stemming echtpartijtjes. Wij ontvangen van 'tpubliek zijn bier van belangen van Zondag berichten van diverse ^et weêr spreekt ook een woordje ruzies en vechterijen, die we niet alle meê. Een heel warme zomeravond kunnen plaatsen, maar den indruk buiten>of een heel koude winteravond geven dat het, na een poosje beter-bjnnen dat is je ware atmosfeer schap weer erg rumoerig in de stad^^ strauss-muziek. Bij uitstek gun. W0iclt- 1 stig waren hier de omstandigheden niet. Van 't publiek zal ik niets zeg- Z wem feest. Zondag omstreeks 1 gen; dat leek mij goed geluimd ge- uur begonnen aan de zweminrichting noeg en voldoende talrijk. Maar het aan de Houtvaart de zwemfeesten, welke waren uitgeschreven door de Haarl. Wa ter Poloclub ,,H. V. G. B. i weêr had veel beter of iets slechter moeten zijn. Een klein donderbuitje izou mij niet onwelkom geweest zijn, Gistermiddag had er op den Koninginneweg een oploop plaats veroorzaakt door eenige jongens, die rondom een lantaarnpaal, waaronder een nest bijen verscholen was, een vuurtje hadden aangelegd. Ieder oogenblik vloog een aantal bijen on der de lantaarnpaal vandaan en me nigeen werd door deze diertjes ge stoken. Brand. Gisteravond omstreeks 6 uur brak er bij den heer Wydeman, wonende in de Antoniestraat een begin van brand uit. Een gordijn had vlam gevat door een theelichtje. Door den bewoner werd de brand met een paar emmers water gebluscht. Aanbesteding. Heden morgen werden alhier aanbesteed de staan plaatsen tijdens de kermis. Een groot aantal biljetten van kleine poffertjes kramen. schiettenten, óliebollenkra- men, snoeptentjes, palingwagens, enz. was ingekomen. De prijzen liepen van ƒ80 tot 282. Kegelclub „De Kroon". Wan neer het kegelspel niet populair wordt en blijft, dan is dat zeker niet te wij ten aan de kegelclub „De Kroon". Haar conduitestaat bevat in deze richting veel goeds. In 1900 gaf zij de oud-Hoilandsche kegelbaan te aan schouwen in den optocht bij de Frans Hals-feestenin 1901 bracht zij het Hollandsch kegelspel in België door den wedstrijd te Antwerpen in 1902 werd zij bekroond voor haar deelne ming aap. de gondelvaart en in 1903... In 1903 heeft zij getracht de Mar kers op te wekken tot liefhebberij in 't aloude kegelspel. Met een motor bootje is de club gisteren, Zondag, naar het bekende eiland gevaren, heeft in die schilderachtige omgeving zoo maar op 't grasveld, de oud-Hoi landsche kegelbaan van de Halsfees ten opgezet en heeft aan de verbaas de Markers en Markerinnen laten zien, wat kegelen, is. Er is fantasie noodig om zoo iets te verzinnen en liefhebberij ook en lust om wat moeite te doen. Vreemdelingenbezoek. Za terdag werd onze stad bezocht door de „Société Geographie" uit Rijssel. Het gezelschap bracht o. a. een be zoek aan het Frans Halsmuseum, de Een groot aantal zwemliefhebbers en °n?da'' df gelegenheid zou liefhebsters woonde dit zeer cezeiii-e hebben gebracht dit orkest m de zaal w» Ir, ge l 'g! :te hooren. In de open lucht komt een feest bij. lerwiji eenige leden- van het symphonie-orkest d. w. z. een or- muziekkorps van de infanterie, onder j van strijk- en blaasinstrumenten leiding van serg.-majoor Rees het feest - - opvroolijkteai met muziek. I. Rozenstrijd voor meisjes. Baan 32 M. Van de tien ingeschreven jonge da mes behaalde mej. Emma Saeijs de eer ste en mej. C. Fokker de tweede prijs. Snelzwemmen voor jongens bene den 14 jaar. Baanlengte 30 M. Een 16tal jeugdige zwemmers zagen wij met lust over den baan zwemmen, bij sommigen was het zwemmen zeer vlug en toch net jes en regelmatig. J. Luchsinger was no. terwijl H. Hamers en J. P. A. van Scherpenbeng no. 2 en 3 waren. Competitie-wedstrijd om het kam pioenschap Waterpolo, uitgeschreven door dsn Ned. Zwembond, tusschen de zeventallen van A. Z. en H. V. G. B. Voor de H. V. G. B. traden in het strijdperk de heeren: J. J. van der Ley, keeper; J. Garreren J. Boissevain, backs. F. van der Vinne en H. A. Brouwer, voor. Als scheidsrechter fungeerde de heer C. J. Merens. Bij den aanvang was het reeds te zien, dat de Haarlemmers beter samenspel en tevens veel vlugger spel te zien gaven dan hun tegenpartij. Het schieten was evenwel niet zoogoed als wij dit wel eens van hun zagen. Beide partijen kregen eeniige kansen, welke leelijk on benut gelaten werden. De Haarlemmers weten evenwel door een zeer goed op brengen van Brouwer, de eersteling te maken, daar W. Garrer het schot van Brouwer opvangt en door de palen zendt. 1—0. De Amsterdammers zijn hierdoor geenszins ontmoedigd, want krachtiger beginnen zij op te treden en even voor half time is de stand 1—1. Een pracht van een schot van Mourner was het ge lijkmakende punt. Na half time is het spel even interes sant als te voren. Toch moesten de Am sterdammers, ondanks hun flink optre den, het onderspit delven, want nog tweemaal door middel van F. van der Vinne weten de roodmutsen te scoren en wel verdiend hebben de Haarlem mers dan ook met 31 gewonnen. IV. Afstandzwemmen onder water. Deelnemers 5. De eerste prijs G. Fabius met 72 punten; 2de prijs M. Sohnlein, met 70 punten. V. Springen. (Elke deelnemer doet 3 sprongen naar keuze). Dit nummer viel ons vrijwel tegen, daar van de 4 springers eigenlijk maar 1 iets goeds liet zien, nl. de heer F. Ha verkamp, die dan ook welverdiend de eerste prijs bekwam met 33^ punt. VI. Snelzwemmen. Baanlengte 80 M. met 2 keerpunten. Zeer spannende se ries werden in dit nummer te zien ge geven. 11 zwemmers deden hun best om zoo spoedig mogelijk hun 80 M. af gezwommen te hebben. J. Hulswit en J Valkema Blouw waren beide in gelijken Brutaal. De heer B., hoofd der openbare school te IJzendijke, moest onlangs te Water vliet (België) f 1000 in ontvangst gaan nemen, een door hem aan A. V., graanhandelaar aldaar, geleende som. Hij was vergezeld van zijn vrouw. Toen de zaken vereffend waren en j genoeglijk zaten te praten, pakte V. zoo meldt men aan de Midd. Ct., den heer B. beet, wierp hem op den grond en gaf de vrouw van V. hem met een stok zulk een slag op het hoofd, dat hij bewusteloos lag. De vrouw van B. werd ook geslagen en vluchtte het huis uit. Toen het schoolhoofd weder bijkwam, vermiste hij duizend gulden en werd verzocht het huis te verlaten. Natuurlijk is de justitie in België met de feiten in kennis gesteld. ütficieele Berichten. niet tot zijn recht. De strijkers moeten het altijd tegen hun blazende kunstbroeders afleggen. En aange zien bij deze muziek, meer nog dan bij elke andere de charme vooral van de strijkinstrumenten moet uit gaan, raakt hier het beste deel der muziek verloren. Ofschoon ik mijn plaats zoo geko zen had, dat ik den best mogelijken indruk van 't geheel moest krijgen, mist toch ook voor mij het zeer goed bezet strijkkwartet den glans cn „Schwung", die een levensvoorwaar de zijn voor deze dansmelodieën. En de dansmelodie was het, die hier den toestand beheerschte. Trouwens juist in dit genre ontwikkelde het orkest zijn goede capaciteiten. Want waar zooal's 0. a. in Rubinstein's „Toréador et Andalouse" liet meer op karakter dan op uiterlijke beweging aankomt, daar bleef de vertolking beneden den eisch. Schitterend daarentegen was de uitvoering der wals ..Wienerblüt" van Joh. Strauss Sr. Ook de andere wal sen: „Dorfschwalben" van Jos. Strauss Marienen-Walzer" van Joh. Strauss Jr.. den tegenwoordigen diri gent der kapel, gaven veel genoegen. Meer gelet op dé composities als zoo danig is mij het werk van Joh.Strauss Sr. veel liever dan dat van zijn oroer Joseph en van zijn zoon. „Wiener Blut" en „An der Schonen blauen Donau" alg toegift gespeeld) verliezen nog altijd niets van hun geest melodische bekoring. Naast deze fijn- geïnstrumenteerde stukken, vol leven en humor, scheen mij het werk van den jongsten Johann plomp en een tonig. ofschoon ook hier talent sn vindingsgave onmiskenbaar zijn. Lag het in mijn bedoeling de voor naamste niet-Strauss'sche nummers van 't programma afzonderlijk te be spreken, dan zou ik moeten beginnen met het Intermezzo uit het ballet Naïla" van Délibes, ofwel met de Barcarole uit „Hoffmann's „Er- zahlungen" van Offenbach, welke bei de werkjes al even keurig werden gespeeld. Maar ook juist deze twee nummers eisch en geen belangrijke krachtontwikkeling, zoodat ze het minst te lijden hadden onder het bo vengenoemde acustisch verschijnseL Zoo kunnen we dan ook, geloof ik, al het minder bevredigende in de re productie op rekening stellen van de „open lucht" en voor het vele goede, dat we genoten, hulde brengen aan dit hoogst verdienstelijke orkest zijn kranigen, jongen dirigent. PHILIP LOOTS. Cricket. De cricketwedstrSjd. gisteren te Heemstede gespeeld tusschen Rood en Wit en S. G.'s Cricket Club werd door de Hagenaars met 22 runs gewonnen. Rood Wit maakte 195 runs terwijl de 's Gr. Cricket Club er 217 tegenover maakte. Verdronken. Een drietal perso nen, die Zondag met een roeibootje uit varen waren, hadden het ongeluk, na bij de Molen aan het Zuider Buiten- spaarne, onder de gemeente Heemstede, om te slaan. Een er van gelukte het zichzelf nog door zwemmen te redden. I Moord te Erica In een vorig nummer is gemeld, dat te Erica uit het kanaal is opgehaald het lijk van de 23-jarige dienstbode Trijntje D., afkomstig uit Vlachtwedde en dat op het lijk sporen van worging en een diepe wonde aan den hals be vonden zijn. Het nieuwsblad van het Noorden bevatte het volgende bericht"omtrent dit geval J.l. Zondagavond of -nacht is hier een moord gepleegd op een 23-jarige dienstmeid, Trijntje D., nabij de wo ning van Ketelaar, bij wien zij betrekking was. Verdacht van den moord wordt een zekere B., die om haar nog een gevangenisgtraf van zes maanden heeft te ondergaan. Deze straf is hem opgelegd, omdat hij j.l. winter de overledene zwaar lichame lijk letsel heeft toegebracht. B. was hierover zóó verbolgen, dat hij, naar men ons mededeelt, gezegd zoude hebben eenige jaren voor het meisje over te hebben. Hoe het zij, het snoode plan is aan den dader of da ders maar al te goed gelukt. Het meisje had een diepe halswond, toen men Maandagmorgen het lijk opdregde. De ongelukkige is blijkbaar na de verwonding in liet water ge worpen. Volgens door de Asser Ct. verkregen inlichtingen heeft het onderzoek van het lijk door deskundigen aan het licht gebracht, dat geen uiterlijke teekenen van verwonding of geweld aanwezig waren. Het meisje is ver dronken. maar hoe zij te water is geraakt, is vooralsnog onopgelost. De justitie heeft verlof gegeven om het lijk te begraven. Marktnieuws. Haarlem, 6 Juli 1903. Op de heden gehouden graan en zaad- markt alhier waren aangevoerd: 20 HL. Witte tarwe 7; 30 HL. Rogge 5.25; 45 HL. haver 3.75; 15 HL. Maïs 5. Burgerlijke Stand Ondertrouwd- 6 Juli. L. M. Frank en R. Frank. Bevallen: 5 Juli. D. de Boer—van Wes ten d. M. Pirovano—Kuijl d. R. van Nielv. d. Werff d. 6. T. Markensteln Roest, d. Overleden: 3 Juli A. J. C. Plompvan De andere twee schenen niet te kunnen Straten 62 j., Anegang. 5. C. W. Las- STEMM1NG VOOR DEN GEMEENTE. RAAD. De BURGEMEESTER van Haarlem maakt bekend: dat op Vrijdag den 10en Juli 1903, eene stemming zal plaats heb ben ter benoeming van één lid van den Gemeenteraad voor het eerste kiesdis trict der gemeente Haarlem, en wel uit de navolgende candidaten: J. Gerritz, J. B. Lasschuit, A. Rinkema. Verder ter benoeming van 4 leden van den gemeenteraad voor het eerste kies. district der gemeente Haarlem, en wel uit de navolgende candidaten: H. van, Brederode Jr., J. F. van Emme rik, J. Joosten, A. Kaptein, W. Koppen, II. D. Kruseman, S. Reinalda, J. J. Sneltjes. W. Stolp. J. H. Welsenaar. De stembureaux zullen zitting houden als volgt: dat in het stemdistrict A (hoofdstembureau): op het Raadhuis; dat in het stemdistrict B: in, het schoolge bouw aan de Beeksteeg, plaatselijk ge merkt no. 12 (thans kostelooze school lett. B). Verder ter benoeming van 4 leden van den gemeenteraad voor het tweede kies district der gemeente Haarlem, en wel uit de volgende candidaten: H. van Brederode Jr., J- F. van Emme rik, J. Gerritsz, P. Goedhart. Mr. Th. de Haan Hugenholtz, J. Joosten. A. Kap tein. W. P. J. T. van Linden Tol. I". M. baron Van Lijnden. Mr. C. M. Rascn. S. Reinalda. De stembureaux zullen zitting houden als volgt: dat in het stemdistrict A (hoofd stembureau); in het schoolgebouw aan. de Nassaulaan, plaatselijk gemerkt no. 37 (thans 2e Burgerschool); dat in het stemdistrict B: in het schoolgebouw aan de Friesche Varkenmarkt, plaatselijk ge. merkt no. 38 (thans le Tusschenschool). En eindelijk ter benoeming van 3 le den van den gemeenteraad voor het derdo kiesdistrict der gemeente Haarlem, en wel uit de navolgende candidaten: H. van, Brederode Jr., J. F. van Emme rik, J. Gerritsz, J. Joosten, C. G. Loo- meijer; Dr. J. Nieuwenhuijzen Kruse man, S. Reinalda. Jhr. Mr. F. W. van Slyrum. De stembureaux zullen zitting houden als volgt: dat in het stemdistrict A (hoofdstem bureau): in het schoolgebouw aan het Wijde Geldeloozepad, plaatselijk gemerkt no. 1 (thans kostelooze school lett. C; dat in het stemdistrict B: in het school, gebouw op het Klein Heiligland, plaat selijk gemerkt no. 12 (thans le Burger school). De stemming vangt aan des morgens te 8 uren en duurt tot des namiddags te 5 uren. De inhoud van art. 128 van het Wet boek van Strafrecht luidt aldus „Hij die opzettelijk zich voor een an der uitgevende aan eone krachtens wet telijk voorschrift uitgeschreven verkie. zing deelneemt, wordt gestraft met ge vangenisstraf van ten hoogste een jaar. Haarlem, 4 Juli 1903. De Burgemeester voornoemd, BOREEL. BURGEMEESTER EN WETHOU DERS van Haarlem, doen te weten, dat bij hunne beschikking van 2 Juli j.l. aan L. W. Heil en Zonen vergun ning is verleend tot oprichting van eene inrichting voor zuivelbereiding waarbij als beweegkracht een gasmo tor van 2 paardekrachten zal worden gebezigd, in het perceel aan de Klerksteeg no. 6/8. HAARLEM, 4 Juli 1903. Burgemeester en Wethouders voornoemd, BOREEL. Da Secretaris, J. W. VAN BILDERBEEK, s.

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 3