NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD 1 Meestgelezen Dagblad in Haarlem en Om&creken. fc De Gouvernante. i, 21e Jaargang Zaterdag 25 Juli 19U3. No. 6156 DAGBLAD At30im®meutBprl]s a Too? H&aricm js«r S ma&adca. f 1.20 Ycor d® dorjïaa ia omtrek waar 6«n Agent gevestigd is (kom der S masndea.1.30 Trsaeo door Sict f®hïsl® Rijk, per 3 maanden1.65 A£scxd®?lijk* anmmereO.OlVs GeOlvutrserd Zcad£gibladp voor Ktarlsm. per 3 maanden0.3?Vs de cmatreken en franco per poet. 0.45 4 4 4 Haarlem's Dagblad van 25 Juli o.a. t De Paus, Een feestdag Ka meroverzicht, Het ougeluk op het 4 J, Het Museum-Jlesdasr, Gemeen- sieraad van Bloemeudaal. Ad.vertentiën a Van 15 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regeL Bureaux: Zulder Bnltenapaarne No. 6, ïït«rcommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 122, Groote Houtstraat No 55. Telefoonnummer 724. UMfflsws de? VeimooUehsp Lourens Coster. Direeteur: J. C. PEEREBOOM. AÊsaDGittaitex «a wcrdai. fc®ag®»ora®x door oas® Agsatsx. en deer allo Boekhandelaren en Courantiere. Met uitsondering ven het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentil* Keelamee betrefiead® Eaadei, NijTerneid ex Geldwezen, opgedragea aaz fesS Algeai.e6a Advertentie-Bureau A. CE LA MAR Azn. te Amsterdam. BBd klmd trcrse&fM dagmB@kmP txcBosSvm mp Zes* am Faaatdagaa. Meefdogenlen voor het Buitenland; Compagnie (Hnirale de Publicité Etrangère ff. L. BAVBM Co., JOHN F. JONES, Suce., Paryt Slbie Faubourg Montmartre. Advertentiën VOOS HET Zaterdagavondnummer. r rijn Tan 4« plaatsing daa Vrijdagavond noodlg. uit- 1 advertentie* of faaüUebe- pjlköfsi, mo Hoetiyh vooraf kannen worden Kesnnalan rijn wij lot om leedwei Adverienö®» af te wljsea Tt DB ADMINISTRATI*. Buitenlandsch Nieuws Engeland. Uit het Lagerhuis. In het Lagerhuis deelde lord Cranbor- e, vice-minister van buiteniandsche aten, mede, dat met Rusland nog van «dachten wordt gewisseld over Afgha- astan. Tegenover veilen die bij de beraad si a- [togen over de begrooting van buiten- andsche zaken de houding van de Re- jeering tegenover Duitschland critiseer. den, merkte lord. Cranborne op dat zoo- "dxa Duitschland maar wilde erkennen, dat Engelands fiscale betrekkingen met zijn koloniën een binnemlandsche aan gelegenheid zijn, de houding van de Jritsche regeering bij de onderhande- a togen over een handelsverdrag met Duitschland zoo verzoenend zal worden als de warmste vrienden van Duitsch- j, land maar kunnen verlangen. Minister Chamberlain wees er op dat de Regeering eerst na vier jaar van stiL «wijgen tengevolge van een bedreiging van Duitschland optrad in zake het Ca- nadeesche tarief: „Wij hebben duidelijk gemaakt dat wij deze aangelegenheid tor, zullen laten voortgaan, zonder ai het mogelijke te hebben gedaan om er een eind aan te maken. Het doet mij genoegen te weten dat onze verklarin gen, waarmede het grootste deel van Bet Britsche volk instemt, reeds iets Beltoen uitgewerkt. Men heeft ons thans verzocht te onderhandelen over een Punt, dat waarschijnlijk tot meer bevre digende resultaten zal leiden dan tot dusver". In den verderen loop van het debat merkte lord Cranborne op: „Indien Rus land bereid is ten volle recht te doen wedervaren aan onze verdragsrechten fn onze handelsbelangen, zou het ons toet onverzoenlijk vinden staan tegen over he: Mantsjoerijsche verdrag'. Zuid-Afrifea. Een feestdag ;e Pretoria verschijnende blad ..Land en Volk"' bevat een schrijven van den heer Piet Viljoen, broeder van den bekenden Ben Viljoen, Wij nemen er het volgende uit over: Er is door de regeering een feestdag uitgeschreven op 31 Mei, den dag waar op de vrede gesloten werd. in den avond van dien gedenkwaardjgen dag waren wij, de afgevaardigden, te Vereeniging zoo ter neer geslagen, zoo diep getrof fen over den vrede, dien vrede waardoor wij, na al ons goed, vee, huizen, vrouw en kinderen opgeofferd te hebben, ver plicht werden ook nog af te geven ons dierbaar land, zoo duur gekocht door onze voorvaderen en door ons zeiven. Daar moesten wij bukken voor de over macht. NV at ons daar zoo diep trof was dat, terwijl wij aan het onderhandelen wa ren, er 56 van onze broeders door een overmacht van Kaffers vermoord' wer den in bet district Vrijheid. Het was alsof de geheele wereld tegen ons ge kant was. In de eerste plaats waren er honderden van onze eigene burgers zoo diep gevallen, dat zij zich niet schaam den gelijk een Kain het bloed hunner broeders te vergieten. Ik zelf was zwaar gewond, en een. mijner zoons gesneu veld, mogelijk door den ltogcl van die snoodaards. Maar zeker zal er een dag komen dat de Heer hun bekend zal ma ken dat er een stem des bloeds bij hem gekomen is, en dan volgt het teeken. Een feestdag! Voor onze machtige overheid waarlijk een roemrijke dag. Me behulp van gevallene Afrikaanders en Kaffers en de ondersteuning van de gansche beschaafde wereld, uitgenomen Holland, werd de Boer na drie jaren wor steling genoodzaakt te bukken. Daar op dien dag, toen wij zoo ter neer geslagen waren, besloten wij ter nagedachtenis te doen drukken een hoofdstuk uit de Klaagliederen en dit telkens te lezen op dien dag. Elke bur ger, die tot het biltere volhard heeft, krijgt een exemplaar, dat tot teeken. van dankbaarheid gehouden wordt voor het voorrecht hem geschonken, dat hij wouw en gespaard bleef tot het einde toe. Als men den aanhef van dat hoofdstuk leest, kan men al dadelijk uitmaken wat die feestdag voor den Afrikaander is en hoe die dag gevierd wordt. Want daar leest men„Gedenk Heere, wat ons geschied is. Aanschouw het en zie onze smaad aan. Ons erf deel is tot de vreemdelingen gewend, onze huizen tot de uitlanders", enz. Wie zitten vandaag daar op Pretoria in ons huis? Vreemdelingen. Wij zijn weezen, zonder vader. Waar zijn onze vaderen, door ons gekozen Wij heb ben ze niet. De mannen, die daar zit ten, kennen wij niet, en zij hebben ook ons vertrouwen niet. Voor ons is het geen feestdag. De vreugde onzes harten houdt op en is in treurigheid veranderd. Op dien feestdag worden onze wonin gen mei lamfer opgemaakt, en wij zit ten te treuren over onze 20.000 weer. looze vrouwen en kinderen, die zoo wreed het leven hebben verloren, en wij denken met hoogachting en eerbied aan onze 4000 helden, die hun leven gegeven hebben. Voor ons is het geen jubeldag, maar een dag van herden king, een dag, waarop de zuchten van geheel bet Afrikaanderdom tot Gods troon naderen. Bij mij komt de gedachte op, of het niet onze plicht is een waardig ge- denkteeken op te. richten, waarop de namen van al die heldinnen met hare kinderen voorkomen, alsmede de na men van de gevallen helden. Zullen wij die gedenkzuil niet bij die van Paardekraal plaatsen Of te Vereeni ging, waar wij genoodzaakt waren .te bukken Den Afrikaander is zijn Ma- jutoadag van 27 Februari afgenomen, en in de plaats valt 31 Mei. Nu, laten wij het houden als een dag van diepe vernedering, en bij elkander komen en gedachtenis vieren over de gevallenen hierboven genoemd. De rooskleurige berichten omtrent de vriendelijke verstandhouding tusschen Boer en Brit worden door zulke uitin gen zeker niet bevestigd. Naar wij ver nemen, komt de oude geest nu en dan geducht om den hoek kijken. Zoo werd bv. bij het huwelijk van een Boeren generaal met de dochter van een ge sneuvelden landdrost ten huize der bruid de vierkleur in de receptiekamer ontplooid en zongen honderden Boe ren, zoowel in het dorp als aan het station bij het vertrek van het jonge paar, het Transvaalsche volkslied. Italië. De Paus. Te achi uur Woensdagavond is het lijk van den Paus overgebracht naar de St. Pieterskerk. Alle zalen, gangen, loggia's en trap pen van het Vatikaan, welke de lijkstoet moest doortrekken waren met kaarsen verlicht. In de Salla Ducale en de Sal- la Regia waren een paar honderd per sonen toegelaten, voorzien van specia le -toegangskaarten van den majoa-do- mus. De heeren waren in rok, de dames in het zwart met zwarte sluiers. In deze zalen werd de orde bewaard door de Pauselijke Zwitsers en de Palatijnsche garden, welke laatste waren op twee rijen en haie opgesteld. De lange stoet trok voort onder lang zaam rhyt-misch psalmgezang van de deelnemers, welk gezang reeds van verre den stoei aankondigde en diepe ontroe ring wekte. Te tien minuten voor half negen kwam de stoet de Salla Ducale binnen vooraf gegaan en begeleid door de Zwitsersche garde. Aan het hoofd gingen palfreniers ge kleed in rood damasten costumes, dra gende brandende toortsen. Op hen volg den de poenitentiariussen van de Vati- kaansche basiliek, de sacristijn en de sub-sacristijn in mantel en stola met brandende kaarsen. Dan kwam het doodsbed met het lijk, gedragen door de stoeldragers en omringd door nobelgar. den en officieren van de pauselijke lijf wacht, dragende brandende fakkels. On middellijk achter het lijk schreed de fa milie Pecci, gevolgd door de kardina len twee aan twee, naar hun ouderdom, onder aanvoering van mgrs. Oreglia en Vahnutelli, deken en sub-deken van het H. College. A-lie kardinalen droegen ten teeken van rouw violette kleederen. Elke kardinaal werd gevolgd door zijn secre taris, die een brandende fakkel hield. De stoet der kardinalen werd begeleid door een eerewacht van nobelgarden en Zwitsers. Achter het Heilig College gingen 'de majordomus, de ceremoniemeesters, de geheim-kamerheeren, de adsistent bij den Pauselijken troon, de maarschalk van het Conclave en het corps diploma tique, allen in plechtgewaad. Een peleton Zwitsers en pauselijke wachten sloot de optocht, waarhij zich nog hadden aangesloten de familiaris- sen van den overledene en bet personeel van het Apostolische Paleis, die gebe den zeiden. JDe Palatijnsche garde presenteerde de wapens hij. het voorbijtrekken van hel lijk en van het IT. College. Alle personen in den stoet, maar in het bijzonder de kardinalen en de hof- waardigheidisbekleeders die het vertrou wen van den overledene hadden geno ten, waren zichtbaar ontroerd. Velen van hen waren tot schreiehs toe bewogen. Langzaam schreed de stoet door de Salla Ducale en de Salla regia, en daal de den trap af, die» leidt naar de Sacra mentskapel, waar zij tegen kwart voor negen aankwam. Het was een grootsch en treffend schouwspel. Aan de deur van de kapel sprak mgr. Pericoli de eerste absolutie over het lijk uit. De stoet werd opgewacht door het geheele kapittel van het Vatikaan, dra gende brandende kaarsen. De basiliek was electrisch verlicht. De stoet trok tot voor het confessie-altaar, waar het lijk werd geplaast op een katafalk onder het zingen der gebeden door het koor. De familie Pecci schaarde zich aan de eene zijde van het altaar, de kardinalen stelden zich aan de andere zijde op. Achter hen namen de geestelijkheid en de hoogwaardigheidsbekleeders plaats. Hier sprak mgr. Cappelielli de tweede absolutie uit. Vervolgens trokken de kardinalen zich terug en begaf het kapittel zich naar de Sacristie. Het lijk werd, omringd door Zwitsers en nobelgarden en gevolgd door de hofdignitarissen overgebracht naar de kapel van het H, Sacrament waar het werd gelegd op het doodsbed, zoodanig dat de voeten van den Paus buiten het hek steken voor den voetkus op morgen, wanneer de geloovigen zul len worden toegelaten. Toen het lijk de kapel werd binnenge dragen begonnen de doodsklokken te luiden. Dit gelui diende tot het eind der plechtigheid ie kwart over negen. Op het St. Pietersplein was het zeer druk tijdens de ceremonie. In den avond werden ook de ingewan den van Leo XIII overgebracht naar de St N'incentiuskerk. De urn werd ge plaatst rechts van het hoogaltaar, waar in een marmeren plaat zullen worden gegrift den naam van den Paus. zijn ge boortedag, den dag van zijn verkiezing tot Paus en zijn sterfdag. Deze plechtigheid duurde van 9 uur tot half elf. De „Osservatore Romano" meldt, dat de congregatie van kardinalen voor de bijzetting van paus Leo XIII Zaterdag avond. zal plaats hebben. Kardinaal Kopp, is hier aangekomen. Aan de congregatie van heden namen 30 kardinalen deel. De Giomale d'Italia" zegt, dat in deze congregatie onder meer werd besproken de nota betreffende 's pausen overlijden zenden aan het corps diplomatique Vele kardinalen spraken als hun mee ning uit dat het oude protest tegen de overweldiging van Rome in deze nota niet mag ontbreken, dat echter een zachtere vorm zou kunnen worden ge kozen. Hetzelfde blad verhaalt dat het testa ment van Leo XIII 36 bladzijden beslaat. De Paus zou daarin raadgevingen heb ben neergelegd ten opzichte van de voortzetting van zijn religaeuse politiek en naast zedelijke vermaningen ook po litieke en godsdienstige verklaringen hebben gegeven. Servië. De gezanten. De Fransche gezant overhandigde den koning zijne geloofsbrieven. Hij is de derde. Voor hem deden het Rusland en Oostenrijk. Rusland De Russische joden. De Russische minister Von Plehwe verzekerde aan een hem bezoekende Joodsche deputatie uit Odessa, dat als de Joden voortgingen met tegen de Re geering te ageeren, hun verblijf in Rus land onhoudbaar zal worden gemaakt. Turkije. Bloedig gevecht. Na alle mogelijke pogingen aangewend te hebben om de opstandelingen, die op het Amatovo-meer gevlucht waren, over te halen zich te onderwerpen, gaven de Turksche autoriteiten bevel gebruik te maken van de geweren en de artillerie, De opstandelingen-bende werd vernie tigd. 124 lijken dreven op het water. Stadsnieuws. knecht tot baas had opgewerkt, steeds blijkbaar uit afgunst lastig viel. Het was om die reden, dat Bouwmees ter zich in den laatsten tüd van een vuurwapen hadi voorzien, en toen dan ook op den bewusten avond in het café „De Groote Slok" Bouwmeester door v. d. Moolen werd aangevallen en gesla gen, heeft Bouwmeester zich naar bui ten begeven en daar eenige revolver schoten gelost op v. d. Moolen, die hem gevolgd was, met het bovengenoemde noodlottige gevolg, da.t een geheel on schuldige werd getroffen. Ter zake dat hij Bouwmeester geduwd, geslagen en getrapt heeft, moest v. d. Moolen zich thans verantwoorden. Bekl. ontkent Bouwmeester te hebben mishandeld. Deze is alleen op den grond •geworpen door het publiek, toen hij re volverschoten loste. Het O. M. vroeg beklaagde's schuldig verklaring aan mishandeling en vorder, de daar bekl. reeds meermalen veroor deeld is, 1 maand gevangenisstraf. Bekl. meende, dat getuige Bouwmees ter schuldiger was dan hij, door te schieten met, een revolver, en sprak er zijne verwondering over uit, dat deze zaak nog niet behandeld werd. De rechtbank zou een en ander over wegen. Schaap gestolen. Hendrik Boes uit Zaandam had zich te verantwoorden wegens diefstal van een schaap in den nacht van 11 op 12 Juli jl. ten nadeele van Klaas Rogge. Beklaagde ontkent dit feit ten stellig ste. Hij heeft het schaap gekocht van ze keren Pieters en het daarna met eene kleine winst verkocht aan P. v. d. Ven in de Purmer voor 17. Voor dit geld had hij zich een horloge met 2 ringen aangeschaft. Doch bekl. had buiten den waard ge rekend in deze een inwoner van Zaan dam, die in den bewusten nacht gezien had dat bekl. het schaap wegnam. Zijn ontkentenis baatte dan ook niet veel en het O. M. vorderde tegen Hen drik Boes, die reeds meer met de justi tie in aanraking was geweest, 2 jaar ge. vangenisstraf. Haarlem, 24 Juli 1903. Aprondissemeats-Reehtbank. (Zitting van Donderdag 23 Juli 1903). De schietpartij. Men zal zich herinneren dat Maandagavond 18 Mei door zekeren Bouwmeester in de K. Veer- straat revolverschoten werden gelost, waardoor per ongeluk een schippers knecht J. Bom in het gelaat werd ge wond. Deze laatste is gelukkig reeds weder geheel hersteld, zoodat deze zaak dus zeer goed afgeloopen is. Echter niet voor den persoon, die indirect de aan leiding van deze treurige quaestie was met name D. van der Moolen. Deze was het, die gedurende den laat sten tijd Bouwmeester, die zich van Uit de Omstreken. Bloemendaal. Vergadering van den Raad der Ge meente op Donderdag 23 Juli 1903 des namiddags ten half acht ure. Voorzitter de Burgemeester. Met kennisgeving afwezig de hee ren Boreel en Bijvoet. PUNT 1. Aangeboden wordt de Ge meente-rekening over 1902. De inkom sten bedragen f123.935.01.5; de uitga^ ven f115.155.15.5, zoodat er een voor- deelig saldo is van f 3779.56. B. en NV. worden gemachtigd een gedeelte van dit saldo te gebruiken voor den dienst van 1903. De rekening wordt ter onderzoek ge steld in banden van de heeren Ter Hoffsteede, Bispinck en Tïjdeman. PUNT 2. Het door B. en NV. ont worpen kohier van den Hoofdelijken Omslag voor 1903 zal aan het einde it i i Ui Uit het Engelsch van DOROTHEA GERARD. U ziet er "uit, alsof u een avon tuur gehad heeft, Ik ontmoette een kennis dat ts slles. stamelde Clara, en één oogen- Blik greep haar het verlangen aan hem te vertellen, welke verrassing hem wachtte. Zij was haast zeker, dat bij Ba tijdige waaTschuwing kans zou hen te ontsnappen aan den onge- wenschten inval in zijn atelier; en dat de gedachte aan Ethel Grant in haar Bieuwe japon hem buitengewoon on aangenaam zou zijn. Maar een waar schuwing zou verklaringen met zich hrengen daar zag zij tegen op. Ik zal het aan heit Noodlot over aten. dacht Clara, toen zij hem voor- tijsnelde naar haar kamer. Maar een nieuwe moeilijkheid voeg de zich bij de andere die afwachtende houding tegen wil en dank was be- ;!temd niet van langen duur te zijn. Reeds den volgenden middag, en kele minuten vóór het uur, waarop Mr. Aikman de post bij zijn moeder overnam, hoorde zij de voordeur open gaan; en terwijl zij zich afvroeg of het Mr. Laing zijn zou, boorde zij een luidruchtig- stemmenrumoer bene den in de vestibule, en daarboven uit de stem van Murdy, waaruit zij be greep, dat de kortbe'enïge Cerberus tevergeefs zijn best deed dien storm bezoeksters tegen te houden. Even later hoorde zij de stemmen op de trap. voorafgegaan door het weerbarstig gebrom van den factotum, en vergezeld van fluisterende stem men en zacht gegichel. Clara hield haar adem in, toen zij de deur van Mevr. Aikman voorbij gingen, en volgde hen in gedachte de trap op naar het atelier. Een aanval van groote nieuwsgie righeid maakte haar zoo roekeloos even zacht de deur te openen en de bezoeksters na te kijken. De verdwij nende sleepen van haar japonnen wa ren het eenige. wat zij nog zag. Zou die blauwe van Ethel geweest, zijn Zij ging weer op haar post en ging voort met van gekleurd papier figu ren te knippen, terwijl zij aandachtig luisterde naar ieder geluid, dat van boven kwam. Op dat oogenblik voelde zij. dat zij een jaar levens zou willen géven als haar oogen den zolder kon den doorboren en daardoor de uit drukking van des schilders gelaat konden zien bij het binnentreden van dat bezoek. Zou het opklaren of duis ter worden? O. zeker niet opkiaren, hij had zoo'n afkeer van bezoekers Maar als dat bezoek iemand was als Ethel En zij zou het laatste jaar nog wel mooier geworden zijn. Er werd druk heen en weer geloo- pen boven haar hoofd, gevolgd door geschuifel van stoelen. Zij gingen dus zitten, klaarblijkelijk hadden zij niet veel haast om te vertrekken. Er was alle kans. dat haar middagwandeling er bij in zou schieten. Als zij Jane eens haar plaats bil de oude dame liet innemen en zijzelf ongemerkt wegsloop Dat was buiten kwestie het veiligst en toch kon zij er niet toe besluiten. Zij zou wel eens willen weten, hoe lang de Grants van plan waren in het atelier te blijven. Zij zou haar best doen Ethel nog even te zien als zij het venster voorbijging. Meer dan een uur verstreek en Cla ra bleef steeds op haar post, en boven hoorde zij steeds gepraat en geschui fel. Wat duurde die tijd haar langen hoé werden haar zenuwen gespannen! Daar hoorde zij bellen, wat spoedig gevolgd "werd door heit rinkelen van theekopjes. Hij heeft ze thee gepresenteerd, dacht Clara opnieuw verbitterd. Natuurltijk. dat dient bij wel te doen, als zij als klissen aan hem blij ven hangen. Ethel zal zeker thee schenken; wat een gunstige gelegen heid om hem te toonen, hoe goed zij voor gastvrouw kan spelen. O. He mel, die sier is geheel verknipt, en Clara ging voort- met zenuwachtige haast het^ verknoeide kunstproduct aan snippers te knippen. O, eindelijkZij kunnen toch ook niet altijd blijven Dat zei ze een half uur later, toen ze weer de stoelen hoorde verschuiven. Er komt een eind aan alles maar er zal nog wel eens een herha ling van het voorgaande zijn. Clara stond op om naar de deur te gaan, waaraan juist een behoedzaam kloppen zich liet hooren. Mijnheer vraagt of mevrouw slaapi, kondigde Murdy aan. die meer dan ooit uit ziijn humeur scheen te zijn over het ontvangen van zooveel bezoek, waardoor hij zich genood zaakt scheen gevoeld te hebben voor de eer van het huis een zwarte jas aan te trekken. Neen. zij is wakker, zei Clara, en toen inééns vol schrik, voegde zij er btij Maar die bezoeksters zullen toch niet hier komen Ik weet niet, wat hij van plan is te doen of niet te doen, bromde Murdy. Wel, Murdy. dan moest je lie ver tegen Mr. Aikman zeggen, dat zijn moeder vandaag niet in een toe stand is om visite te ontvangen, riep Clara hem nog achterna, maar die woorden gingen voor Murdy verloren, hij was al mopperend weggehompeld. Zij liep in grooten angst de kamer op en neer en ging eindelijk naar de bel. Als Jane kwam, zou zij gevoege lijk even weg kunnen gaan. Maar lang voordat Jane gehoor op dat bel len had kunnen geven, hoorde zij voetstappen en stemmen de trap af komen en dat zei ïiaar, dat ze als 't ware in een val zat. Zou hij werkelijk al die menschen hier brengen? Zij kon het nauwelijKS gelooven en hopende tegen wil en dank stond zij met haar rug naar het licht met opééngeklemde tanden, als moest zij één of ander physiek gevaar afwachten. Even was alles stil aan den ande ren kant van de deur dat gaf weer moed, maar even daarna klonk een tikken tegen de deur.. Met moeite bracht zij er uit. ..Binnen". Daar stapten zij binnen, alleen Mevr. Grant en Ethel met Mr. Aik man maar dat was erg genoeg. Door do opening van de deur zag Clara een glimp van verschillende an deren in de gang, ongetwijfeld leden van de familie Frulaison. die met Mrs. Grant meegekomen waren. Om zich een houding te geven gini_ Clara hij de vensterbank staan, gebo gen over een mand met maaswerk. Als het bezoek bepaald bleef alleen tot een begroeting en er. was geen reden om te veronderstellen, dat het meer zijn zou en de zieke hield zich daaronder kalm. dan bleef er nog hoop bestaan, dat zij niet herkend zou worden. Het leek er wezenlijk op. alsof haar hoop verwezenlijkt zou worden. Mi*s. Grant op de voet gevolgd door Ethel scheen voor niets anders oogen te hebben dan voor de oude dame in den leunstoel, die zij met angstig nieuwsgierige blikken aankeek. ".Aan de zenuwachtige «ij ze, waarop zij met haar parasol speelde evenals aan den gedwongen glimlach om haar lippen, was' het gemakkelijk te zien, dat zij dit gedeelte van het bezoek als een onvermijdelijke beleefdheidsvorm be schouwde. Het knappe gelaat van Ethel teekende noch nieuwsgierigheid noch angst. Haar hoofd, versierd met een blauw fluweelen toque waaronder haar weerbarstige gouden lokjes ont snapten, haar figuur keurig uitko mende in een japon naar den laatsten snit. zoo stapte zij achter haar moe der aan. even deftig en even onver schillig also fztj een of ander tuin feest met haar robuste, majestueuse tegenwoordigheid vereerde. Zij doet mij denken aan een Engel- sche prinses uit de oudheid, waarover ridders met elkaar duelleerden. Tk arme. val er geheel bij in 't niet,

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 1