2 7, Amsterdamsclie Sears de fabrieken werk zochten, te meer laar de fabriek geen inwonende gezel- en' kende en de gezellen daar dus met «noodzaakt waren ongehuwd te blij- o; en eveneens is het licht verklaar- >aar dat zij. d»e elders werkten, hun iSe ijeen toestand vergelijkende met dien Eu" de gezellen in de fabrieken, tot tót inzicht moesten komen, dat zij ieJ Elf :n ongunstiger positie verkeerden; randaar dat zJij steeds trachtten deze ,ositio to verbeteren. I Eensdeels kwam deze verbetering a 'mt geleidelijk tot stand. M Anderdeels ging de vermindering rIai ran den werktijd en de verhooging der nonen niet zonder heftigen strijd, ge- utóe de werkstaking van '94 waardoor 10pi |e afschaffing van den Zondagsarbeid verd verkregen, zoodat het werk eerst air Zondagsavonds ongeveer te 9A uur ztm i worden aangevangen. Later is dit "aanvangsuur weder langzamerhand vervroegd zoodat nu in vele bakke- 2: ij en reeds des Zondagsmiddags het 'r:: werk wordt hervat, dij -ferwijl vóór 30 a 40 jaren de werk ing üd 17 h 18 uren bedroeg en des Za- i K-dags pi. m. 24 uren, d. i. wekelijks w 109 a 114 uren, is uit het door de r jommissie ingesteld onderzoek geble ken dat de werktijd nu gemiddeld 12 Ljn; (in de Paaschweek 13 uren) en c,i Zaterdags 18 a 20 uren bedraagt, d. wekelijks 78 a 80 uren. 1 v En wat de l'oonen betrefteen halve in eeuw geleden ontving een meester- n jineclit met kost en inwoning f 30 per I maanden, een middenknecht 2o en een onderknecht f 18. Toen een pa troon f32 aan rijn meesterknecht per kwartaal uitkeerde werd hij loonbe- st» derver genoemd. vEen algemeen door alle patroons gevolgd loontarief bestaat te Amster- niet, Toch maken wij hier mel ding van het tarief, vastgesteld in November 1900 door de Patroonsve-r- ~71eeaiging De Voorzorg", in overleg 'Cllmet den Nederlandschen Bakkersge zellen bond omdat zeer vele patroons en daaronder in de eerste plaats de leden dezer vereeniging zich door dit tarief gebonden achten. Het bedraagt Minimum-weekloon van den mees- !-S.fterknecht f 15idem voor den ovenist fH - idem van den bankwerker f 13; Idem van den halfwassengezel f 9. De genoemde loonen wijken af van hef tarief in Februari 1903 vastgesteld door de ..Federatie van Nederlandsche iroodbakkersgezellen en Broodbezor gers", hetwelk reeds doer enkele pa troons is aanvaard. Dit tarief bedraagt Minimum-weekloon van den mees terknecht f 17idem van den ovenist en den deegmaker 16: idem van de overige volwassen gezellen f15; idem van den halfwassen eezel f 10. (Wordt vervolgd). rda 19: eid ne ar:/ Coupeurs. Te Amsterdam zal van 8 tot 12 Aug. het 3e Internationaal Congres van i coupeurs gehouden worden. Ter gelegenheid: van dit congres zal eene tentoonstelling van kledingstuk ken plaats hebben. Schieten. De schietbanen te Loosduinen, wer- den Zaterdag voormiddag tijdens de lfi- wedstrijden van „Oranje Nassau" be- e" rockt door een gezelschap Engelsche arbeiders met hunne vrouwen uit Walworth, een gedeelte van Londen. Het gezelschap, dat een door nor. h Hovv, burgemeester van Loosduinen, geregelde rondreis door ons land maakt, werd ook door dezen bij het i Sport en Wedstrijden. bezoek aan de wedstrijden vergezeld. De president van Oranje Nassau, de beer v. d. Beirgh, ontving de Engelsche -gasten, o. w. zich ook bevond een broeder van den hekenden William Stead. VVielernieuws Als deelnemers aan den grooten in ternationalen wielerwedstrijd, die Za terdag 15 en Zondag 16 dezer te Bre da zal worden gehouden, hebben zich reeds opgegevenArend, wereldkam pioen, winner van den grooten prijs in DuitschlandiSchilling, 2e aanko mende in den grand prix te Parijs Bixio, Italiëvan den Born, België Coar868 Woestdnin. Prachtig weder begunstigde Zondag de wederom zeer goed geslaagde cour ses- Het was dan ook niet te verwon deren, dat een talrijk publiek zich naar Woestduin had begeven om de navol- gene nummers bij te wonen. I. Rozenprijs, handicap, minimum afstand 1800 M. 8 deelnemers1 Clnl- louet. eig. A. A. van den Berg. rijder J. Koster2 was een dead heat van Antoinette en Anna 3. Dit eerste num mer was zeer spannend wat hoofdza kelijk kwam door den uitslag voor de plaats. Tot, f5. f6.50, f21 en f5. II. Dalia-prijs, wedren vlakke baan afstand 2700 M. Een tweetal paarden liepen mee. In het eerst gaat Kampred aan het hoofd, gevolgd door Valerie, doch het slot i-s, dat Valerie eerst aan komt en Kempred tweede. 1. Valerie, eig. baron Creutz. rijder Speel2. Kempred. rijder Wienert» Tot f 3 en f3.50. III Anjer-prijs, record harddraverij met minimum afstand 2400 M. Slecht? 3 paarden liepen mede. Het resultaat was. dat Don Quichotte makkelijk won, eig. Joh. de Mol, rijder J. Wit- teveen 2. Controleur en 3 Mascotta. Tot. f3, f4.50 en f9.50. IV. Geranium-prijs, verkoopswedren vlakkebaan, afstand 1800 M. Niet min der dan een 14-tal paarden liepen hierin mede. Een prachtig gezicht was het. toen 3" allen gelijk af gingen en zoo lang zamerhand achter elkander zaten. 1. Fridget, eig. baron Creutz, rijder Speek: 2. Miss Eliza en 3. Victor Wolff. De winster werd ditmaal niet verkocht. Tot, f 22.50. 15 en f8. V. Lelie-prijs, record harddraverij minimum afstand 4500. Van de vele ingeschreven paarden waren er 7 die om den prijs mededongen De eerstaankomendie was Ducaat, eig. Q. van der Hill, rijdier P. Doele- mans 2. Criblage, rijder Alkemade 3. de Luitenant, eig. Mr. John, rijder J. Koster. Tot. f6, f8 en f6. VI. Foksia-prijs. steeple chase, af stand 4200 M. Een zeer goed 4 stel paarden liepen mede. De einduitslag was. dat Waddon eig. van Hoboken. rijder Busch. eerst binnen kwam onder daverend applaus na hem kwamen als tweede en der de Master Freddy en Gipollyon. Tot. f7.50, f 6 en f23. Wedstrijd op Koninginnedag, De firma B. Groote Co. in de Kalverstraafc te Amsterdam, die o.a. bij de Inhuldiging en de Huwelijksfees ten het geluk had gedenkwaardige oogenblikken door wèlgeslaagde fo to's te vereeuwigen is tot de ervaring gekomen, dat er op geen enkelen dag des jaars in Nederland zooveel gefo- tograveerd wordt als op koninginne dag. Overal in het land wordt dan feest gevierd, worden volksspelen en wed strijden gehouden, en daarom is die nationale feestdag begrijpelijkerwijze ook voor de Amateur-fotografen een dag der dagen. De firma Groote Co is nu op het denkbeeld gekomen om aan H. M. de koningin een Album aan te bieden met uitgelezen foto's, als blijvende herinne ring aan het feestbetoon op haren jaar dab De firma Groote Co. wensclit ieder in de gelegenheid te stellen mede te werken tot een dergelijk geschenk, en van daar het door haar ontworpen programma voor den wedstrijd waar aan alle Nederlandsche Amateurs kun nen deelnemen. Het Omvat in het kort de volgen de bepalingen: De foto's mogen zijn van elk formaat doch niet grooter dan 18 maal 24. Zij moeten zijn genomen op 31 Au gustus e.k. en een afbeelding geven van eenig feestbetoon op Koninginne dag. Van elke opname der mededinging moeten twee afdrukken worden inge zonden, waarvan een opgeplakt. De foto's blijven het eigendom der firma B. Groote Co., die zich het recht voorbehoudt daarvan een ten toonstelling te organiseeren, met melding van de namen der inzenders (tenzij anders gewenscht). De Jury zal worden gevormd door drie leden, wier namen later bekend zullen worden. De Jury zal de bekroningen aanwij- 9 maal 12 met achrometische lens f 14.75. 12. 1 Reclame Handcamera voor 6 platen 9 maal 12 met Achrometische lens f 9.50. 13. 1 Reclame Handcamera voor 12 platen met Achrometische lens f 7.50. De inzendingen moeten, voor of uiterlijk op 30 September, worden ver zonden aan de firma B. Groote en Co. Kalverstraat 43, Amsterdam, of een barer depothouders, te weten de H. H. Beintema Koopmans, Leeuwar den, J. W. van Dehn, Bussum. Z. E. Frelier, Middelburg, C. J. dc Gilde, 's Gravenhage, H. Jonker, Leiden en M. Kosters, Baarn. Naar bericht wordt heeft de wiel renner Th. Robl in een uur SO K.M. en 633 M. gereden en daarmee het be- taande record met meer dan 2 K.M. geslagen. Derhalve reed Robl bijna I344 meter in de minuut! 'tls vervaarlijk. Leger ea Vloot. Reclametocht. Door het korps Koloniale Reserve zal in den loop van de maand Augustus gedurende ruim 10 dagen een tocht gemaakt worden in de provincies Drenthe. Groningen en Friesland, een zoogenaamde reclametocht voor de werving, Daar in die provincie veel werkloo- zen zijn, hoopt men door dezen recla metocht dat vele personen zich zullen aanmelden tot dienstneming bij de Koloniale Reserve. boven hebben gehaald. Gelukkig heb ben de inbrekers overal fiasco gele den,, want het geld, dat noch in kas ten. noch in laden was geborgen, maar als 't ware voor het grijpen lag, hebben zij niet opgemerkt, niettegen staande zij licht hadden opgestoken. Waar en waarin het geld geborgen was, achten wij beter niet te vermel den. Men kan zich echter de schrik van de bewoners voorstellen, toen zij om 10 uur thuis komende, de lamp in de kamer zagen branden, en het penant kastje opengebroken vonden en den inhoud verspreid op den grond doch ook hun blijdschap, toen zij ontdek ten de inbrekers te slim of te zijn ge weest en het geld eene flinke som nog op zijn plaats lag. Bij naHir onderzoek bleek ook nog, dat de inbrekers op den zolder hadden gezocht, voorwaar een brutaal stukje. Vermist wordt een zilveren dames horloge met ketting. Vernield is zoo goed als niets, want beeldjes, die~"op het. kastje stonden, waren netjes op den grond geplaatst. De politie doet onderzoek. De Kermis. In den Schouwburg werd Zaterdag avond voor eene flünk-bezette zaal op gevoerd het blijspel ..Fijne Beschui ten". van Justus van Maurik Jr. Het aardige stuk werd vlot gespeeld en na ieder bedrijf weerklonken da verende toejuichingen. Met niet minder succes werd Zon dagavond opgevoerd het tooneelspel Madame Sans-Gêne. van Victorien Vervolg Stadsnieuws Naar w ij vernemen z ij n d e reglementen voor het personeel van- weg en werken der H. IJ. S. M. alhier veranderd. Bovendien is, aan elk een briefje ter teelcening 'aangeboden, waarin zij een verklaring afleggen van trouw en nauwe plichtsbetrach ting. Zaterdagmiddag omstreeks half vier werd alhier op de Amster- damsche vaart nabij de politiepost het lijkje van een pasgeboren kindje, hetwelk in een mandje lag. door een politieagent opgevischt. Uit de Omstreken. Telsen. Door de firma van Gelder Zonen alhier is onderhands aanbesteedhet bouwen van een vereenigingsgebouw met concertzaal en tooneel bij de papier fabriek, onder beheer van den architect A. v. Driesum Szn. te Apeldoorn. Ingekomen waren 9 biljetten. Laag ste inschrijver bleek te zijn de heer S. Aardema alhier voor f 22.500. Haarlemmermeer. De Rijkskeuring van dekhengsten zal alhier (Hoofddorp) gehouden wor den op 7 October a.s. Te Uithoorn is tot gemeente-vroed vrouw benoemd Mej. J. Wensch, al daar reeds gevestigd. Tot Ambtenaar ter Secretarie te Alkemade is benoemd de heer M. J. W. Kelder, thans te Hillegom. Halt weg Het 25-jarig priesterschap van pa stoor F. A. Willenborg zal a.s. Za terdag alhier feestelijk worden her dacht. Gemengd Nieuws, Eotsing. Niet ver van Durand, in Michigan, -- ,zijn de twee afdeelingen van een Sardou. en hedenavond gaat nogmaals1 spoortrein die een circus vervoerde, Vechtpartij. Zondagavond had op het Begijnhof een hevige vecht partij plaats tusschen burgers en - - cavaleristen, waarbij laatstgenoemden »»a» m óen tuin. Do dansvlakte was 1 '1. ï.lTUfion,, trOT, lrl <-v„ vi rv/. het prachtige tooneelstuk „Opstan ding", het beroemde drama van Leo Tolstoï. Bij STOEL EN SPREE had Zaterdagavond het drama „De Fabrieksbaas" een uitbundig succes. De spelers werden luide toegejuicht, vooral' de heer M. Spree werd voor zijn mooi en indrukwekkend spel na elk bedrijf eenige malen teruggeroe pen om de bijvalsbetuigingen in ont vangst te nemen. Zondagavond wérd opgevoerd „De Kinderen van Kapitein Grant", een groot drama Grand Spectacle met optochten en gevechten, door M. Spree vrij bewerkt naar de roman van Jules Verne. Ook hedenavond wordt dit stuk op gevoerd. De voorstelling in de SOCIËTEIT VEREENIGING werd Zaterdagavond gevolgd door een door het weigeren van de luchtrem, op elkander ingereden. Vier waggons en de locomotief werden vernield. 22 prsonen werden gedood. 50 gewond. Verder zijn vele wilde dieren ontko men. van de wapens gebruik maakten. Een persoon, die niets met de vechtpartij uitstaande had, doch op het rumoer kwam toeloopen. kreeg met een sabel zulk een hevigen slag op het hoofd, dat eene diepe, bloedende hoofdwonde ontstond. Op het politie-bureau werd hij verbonden. Brandje. In de poort van den Stads-Doelen aan de Gasthuisstraat is een begin van brand ontstaan ver moedelijk door het omgooien van een daar aanwezige lantaarn. Een daar gestationneerde brandwacht heeft het vuur gebluscht. Schenking van den Burge meester. Zatèrmiddag werd door den Com missaris van politie alhier, het Comi télid der uitgeslotenen, de heer J. Kloezeman. namens den Burgemeester van Haarlem uitgenoodigd, om een gesloten brief met f loo in ontvangst te nemen, voor de uitgestotenen en hunne gezinnen. Hoewel de Burge meester de collecte heeft moeten wei geren wenschte ZEd. toch wat voor deze menschen te doen. De heer Kloezeman accepteerde in dank deze f loo, en vertrouwt nog, dat dit goede voorbeeld navolging zal vinden. Gevonden voorwerpen: een pandbriefje van een nikkelen remon toir, een lederen portemonnaie zonder geld, een gouden oorbel met blauwen steen, een zakboekje van een milicien soldaat 3e Reg. 3e Bat. Ie Comp., een lederen hondenmuilkorf, een gou den dames-horloge. Kudeia, Rusland; Ferrari, Italië, en i zen en tegelijk een keuze doen uit alle verder nog: Piard', Carapezzi, Mas- j ingezonden foto's voor de samenstel- sart, Broka, van der Stuift en Ver- ine. Paarden. Op de renbaan ,,'t Oude Slot", te Heem stede zullen Harddraverijen ,en wedren nen gehouden worden op Zaterdag 22 dezer. Het programma vermeldtI. Ope- ningspxijs. Harddraverij-handicap on der den nxan voor poneys van alle lan den en rassen, niet hooger dan 1.45. Mi- nncuii afstand 1200 M. II. Tally-Ho. Voor niet geregistreerde paaiden en poneys onder het zadel of deken. Handicap-stap 200 M. Draf 800 M. Ren 400 M. III. Sul- ley-prijsHarddraverij. Handicap. Inge spannen voor poneys van alle landen en rassen, niet hooger dan 1.45. Minimum afstand 2200 M. IV. Cigairetrten race. Wed ren gereden door heer.rij.ders met niet geregistreerde paarden en poneys over Plm. 400 M. met één keerpunt. De rij ders zullen na pl.m. 200 M. moeten af stijgen, een cigarette opsteken, weder opstijgen en rookende de eindpaal pas- seeren. V, Dressing-race. Wedren gere den door heerrijders met niet geregis seerde paarden en poneys over pl.m, 10O M. met één keerpunt. De rijders zul len aan de start hun paard moeten op zadelen, jas en vest aantrekken en daar na kunnen vertrekken. Het vest en de Jas moeten minstens drie knoopen heb ben. VI. Parasol of parapluie race. Wed ren gereden door he er,rij ders met niet geregistreerde paarden en poneys over Pl.m. 400 M. met één keerpunt. Na pl.m. 200 M. zullen de rijders een parasol of Paiapluïe op moeten steken en daarna ®et opgestoken parasol of parapluie een baag van pl.m. 0.60 M. moeten springen. Dl. Sluitmgs-prijs. Wedren vlakke baan roor niet geregistreerde paarden en po ol's. Handicap. (Verschillende afstan- ^-m) Minimum afstand 1600 M. ling van het Album, waarin de namen der vervaardigers worden vermeld. Elke inzending moet worden voor zien van een motto, dat herhaald wor de op den omslag van een gesloten couvert, waarin de naam van den in zender. De uit te loven prijzen hebben een gezamenlijke waarde van f 500, zij be staan uit de volgende foto-artikelen. 1. 1 Mentor Camera (Klapcamera) 9 maal 12 c.M. met drie dubbele chas sis, Gordijusluiter en dubbel Anastig- maat Serie III No. 0 van C. P.- Goerz Berlin, compleet in zwart lederen tasch prijs f 141.45. 2. 1 Notenhouten Statief Camera 13 maal 18 c.M. met drie dubbele chas sis, extra rapid Aplanaat, met Iris diaphrama. Thornton Pickard Slui ter voor Tijd en Moment, drieledige drievoet en waterproof tasch f72.50. 3. 1 Vouwbarc Sterioscope camera 8 en half maal 17 cM. met driedubbele chassis en twee extra Rapids Apla- natische Objectieven met Iris dia- phragma f51.50. 4. 1 Vouwbare Handcamera Lola 9 maal 12 c.M. met Aplanatisch Ob jectief en instelinrichting, en drie dubbele cMssis f 42. 5. 1 Handcamera. ..Monopol" voor 12 opnamen 9 maal 12 met prima Apla natisch Objectief f36. 6. 1 Metalen Proectie Lantaarn met 4 Inch condensor prima Achrometi sche lens. en Inrichting voor gas gloeilicht of 3 pits petroleumlamp f 30. 7. 1 Handcamera Nova voor 12 pla ten 9 maal 12 met aplanatisch ob jectief en Bausch en Lorab sluiter f24. 8. 1 IJandeamera 9 maal 12 voor 12 platen met Achrometisch Objectief en Bausch en Lomb sluiter prijs f22. 9. 1 Reclame Handcamera voor 1 platen 9 maal 12 met prima Perosco- pisch Objectief f 19.50 10. 1 Notenhouten Statief Camera 9 maal 12 c.M. met aplanatisch Oh jectief. Momentsluiter en dubbel chas sis en twee ledige drievoet f 17.50. 1 11. Reclame Handcamera 12 platen De zakkenrollers aan den gang. Een 16-jarig jongeling gaf aan de politie kennis dat hij eene portemonnaie met ruim f 6 is kwijt geraakt, vermoedelijk in het gedrang voor het circus Carré. Eene oude dame deed aangifte dat in een stoom- caroussel haar portemonnaie met ruim f 4 werd ontrold. Ook andere personen deden aan gifte dat zij in een stoomcaroussel en op het kermisterrein hunne horloges waren kwijt geraakt, zoodat de pick pockets weder hun slag hebben ge slagen Van arrestatien vernamen wij niets. Afgemaakt. Eene aan tubercu- looze lijdende koe is afgekeurd en be graven Opgehaald. Door een visscher is uit de Amsterdamsche Vaart opge haald het lijkje van een vermoedelijk onvoldragen kind. K w ij t geraakt. Een persoon uit Hillegom deed aangifte dat hij vermoedelijk in een bierhuis zijn por temonnaie met f 8 is kwijtgeraakt. Een schadelijk dagje. Dat de opkoopers van kaarten altijd geen goede zaken maken, ondervonden zij Zaterdagavond bij de Kroon. De kaar ten door hen opgekocht moesten zij in den loop van den avond voor f 0.25 verkoopen, terwijl zij zelf f 0.75 daar voor hadden betaald. Inbraak. Tijdens de bewoners afwezig waren is Zondagavond tusschen. half negen en tien; uur ingebroken in de woning van dien groentehandelaar, Lijnzaat op de God. Oudegracht alhier. Met een valschen sleutel hebben de dief of dieven zich toegang tot de wo ning verschaft en daarna de kasten en laden, zoowel in de boven- als in de benedenkamers opengebroken. Dat het de inbrekers alleen om geld te doen is geweest, blijkt wel uit het bovengenoemde, maar ook uit het feit, dat zij het bed geheel onderste door een rand van kleurige lampions omhangen. Het weder was uitstekend voor oen feest in de open lucht. Tot laat in den nacht vulde dan ook danslustigen den dansvloer. In DE KLEINE VEREENIGING was het beide avonden weder stamp vol. Van de goed uitgevoerde nummers, verdient bijzondere vermelding de op voering van het lachstuk „De Revue Artistique", dat evenals alle nummers zeer veel bijval had. De directie kan er van overtuigd zijn. d:^ zij den kermisvierders tal van genoeglijke avonden heeft verschaft. In HET BRONGEBOUW voerde het specialiteiten gezelschap, onder directie van Vleugels, beide avonden een fraai programma uit. Soiser en Hesse oogstte met hun leu ke voordrachten veel bijval. The Alber, een Amerikaansciie kunst zwemmer en duiker bracht het publiek in verbazing door zijn ongeëevenaarde kunstzwemoefeningen. Niet minder dan 2 minuten 40 se conden, gecontroleerd op het hor loge. bleef de man onder water. De overige nummers voldeden even eens zeer goed. De Haarlemsche kermis is dit jaar door goed weder begunstigd, en als gevolg daarvan was het ieder,en avond zeer druk op de kermis en heerschle eene vroolijke stemming onder de feestvierenden. Buitengewoon druk was het op Zon dagavond, toen vele Amsterdammers de kermis bezochten. Ej- liepen 6 extra treinen naar Am sterdam 2 extra treinen van Amster dam 1 extra trein van en 1 extra trein naar Uitgeest, terwijl bijna alle trei nen met dubbel materieel liepen. Er zijn ongeveer 18000 reizigers van verschillende richtingen aangebracht. Vele kantoren en ook enke le winkels waren heden op den laat ste 11 kermis-Maandag gesloten. Ook de bureaux op het Stadhuis wa ren hedenmiddag gesloten. Op het kermisterrein was het vrij druk. Christel ijk-N ationaleWerk- mansbond. Te Leiden. Muiden. Cad- zand. Sluis, Schoondijk en Wisseker- ke zijn afdeelingen van den Chr. Nat. Werkmansbond opgericht. Deze Bond, die bijna 9000 leden telt, is verdeeld over 50 afdeelingen. J u b i 1 Morgen (Dinsdag) 11 Augustus, hoopt de WelEea-w. Heer Ds. J. W. Knottenbelt, oudste predi kant b. d- Ned. Herv. Kerk alhier, den dag te herdenken, dat hij vóór 25 jaar zijn ambtsbediening aanvaardde. Na aanvankelijk d'en lien Aug. 1878 te Souburg te zijn bevestigd, en in 1882 Vlaardingen als standplaats te heb ben gekozen, zag Ds. Knottenbelt om gezondheidsredenen zich genoodzaakt den len Mei 1884 zijn Emeritaat te nemen den 25en October 1S85 deed hij opnieuw zijn intrede té^Schaars- bergen. welke standplaats den 2en Sep tember 1888 verwisseld werd met I-Taarlem. Den jubilaris die in tal van corpora ties werkzaam is, o.a, de gezellige Za- terdagavoinden in het Wijklokaal G, Hei ligland 26, welke voor 11 jaar door hem. werd gesticht, zal het voorzeker niet aan belangstelling ontbreken. In den vroegen morgen zullen de oudste leer lingen (meisjes) van de Zondagsschool hem hunne erkentelijkheid bewijzen, door eenige zangnummers ten gehoore te brengen aan zijne woning Ged. Oude gracht S7. Tegen den Sjah. Een Fransch architect, de heer Phi lippe Mériat, is voornemens den Sjah van Perzië voor het Hof van Arbitrage te 's Gravenhage te dagen, teneinde een schuld van fr. 300.000 van hem op te vorderen. Mocht deze procedure worden aan vaard, dan zou hierdoor een nieuwe jurisprudentie worden geschapen, wel ke van grooten invloed zou kunnen zijn op de toekomstige regeling van ge schillen tusschen particulieren en sta ten. De quaestie nu is of het Haagsche Hof, door de Conventie gehouden, zich al of niet competent zal verklaren. De architect was door de Perzische regeering belast met de oprichting van het Perzische paviljoen op de Parijsche tentoonstelling van 1900. Niet tevre den over de wijze, waarop de Perzi sche regeering hem betaalde, zocht hij tevergeefs recht bij de Fransche recht banken. Nu zal hij het op advies van zijn ad vocaat eens probeeren door een inter nationaal incident. Oüicieele Berichten. Verdronken. BRIGHTLING, 9 Aug. (Reuter). Ne gen man, behoorende tot de beman ning van het Amerikaansche stoom jacht Lore na. keerden Zaterdag nacht in een roeibootje van de kust naar het schip terug; het bootje, ge roeid door den veerman en een hel per zonk. De veerman en een ma troos werden geredde negen anderen verdronken. Stoomvaarlberichten. Het stoomschip Polyphemus, van Java naar Amsterdam, passeerde 8 Aug., des namiddags 3 uur, Wight. Het stoomschip Amsteldijk van de Hol land Amerika-lijn, van Newport News naar Amsterdam, passeerde Zaterdag 8 Augustus des namiddags 6 uur 50 min., Scilly. Het stoomschip Merapï vertrok 8 Aug. van Rotterdam naar Java. Het dubbelschroefstoomschip Goen- toer, van Rotterdam naar Java, pas seerde 8 Aug. Kaap del Armi. Het stoomschip Myrmidon, van Am sterdam naar Batavia, vertrok 2 Aug. van Algiers. Het stoomschip Koning Willem I arriveerde 7 Aug. van Amsterdam to Batavia. Het stoomschip Koningin Wilhel- mina, van Amsterdam naar Batavia passeerde 8 Aug. Gibraltar. Het stoomschip Prins Maurits, van Paramaribo naar Amsterdam, vertrok S Aug. des voormiddags 11 uur van Havre. Het dubbelschroefstoomschip Noor- dam, van de Holland—Amerika Lijn, vertrok 8 Aug. van Rotterdam naar New-York. Burgemeester en Wethouders van Haarlem brengen, ter openbare kennis, dat door hen is ontvangen eene bekend making van Burgemeester en Wethou ders der gemeente Schoten, dat ter Se cretarie dier gemeente ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van C. L. IJzer man G.Lzn. te Schoten om vergunning tot het oprichten een er broodbakkerij aan de Kloosterstraat, hoek Scheepers straat te Schoten, kadastraal bekend in Sectie B, No. 1688. Op Woensdag den 19 Augustus 1903, des voormiddags te elf uren, zal ter Secretarie van Schoten Balcenesser- gracht no. 79 te Haarlem) gelegenheid bestaan, om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die be zwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip op de Secretarie der gemeente Schoten kennis nemen van de terzake ingeko men schrifturen. Haarlem, 8 Aug. 1903. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, BOREEL. de Secretaris, PIJNACKER. Telegrammen. Een Aauslag op den Franschen Minister-President MARSEILLE. 6 Aug. De heer Com bes hield in de Prefectuur een zeer toegejuichte politieke rede, waarin hij verklaarde, dat de regeering niet kracht haar eenmaal aangevangen ar beid, ter bestrijding van de Congrega ties, zal voortzetten. Toen de minister-president, na het verlaten van de feestzaal, op weg was naar de prefectuur, werden twee re volverschoten gelost in de richting van zijn rijtuig, l'olitie-agenten snelden naar den kant, vanwaar de schoten kwamen. De dader was iemand in vis- schersgewaad gekleed. Toen de politie agenten naderden om hem. te grijpen trok een kameraad, die naast den da der stond, een mes, waarmede hij de agenten bedreigde. De dader van den aanslag heet Sau- vaire Piccolo, en is Italiaan van af komst. De agenten slaagden er in hem te beschermen tegen de menigte, die hem te lijf wilde om hem te mishande len. Hij werd naar de prefectuur ge bracht. zonder tegenstand te bieden. Niemand werd getroffen. Later telegram. Uit het ingestelde onderzoek is gebleken dat. er heele- maal geen aanslag heeft plaats gehad. De deurwaarder van den minister-pre' sident, die naast den koetsier zat, kreeg een tomaat in het gezicht. De Solitie wilde den dader van deze aar- igheid arresteeren; toen loste een an der twee revolverschoten in de rich ting der agenten. Beide personen wer den gevangen genomen; men gelooft dat het Italianen zijn. De revolver, die in beslag genomen werd, is van goede kwaliteit. 373ste Staatsloterij. Tweede Klasse. Ie Lijst. 10 Aug. 1903. No. 1836S I 20.000. No. 15547 f 50U0. No. 7539 f 400. Nos. 6752 en 12093 I 200. Nos. 8276, 8665 en 8740 f 100. Prijzen van 130. 1326025800 8818116601516318068 Ö326066S20 8-61115861620518081 10326115828 887711596lo2291S179 15126885913 8907116091629718186 15627425970 8914116521529918188 16027606038 8932118481531418225 267 27836052 89381188715321 18262 367 27906368. 8966119551533918327 37528126442 8983119701534318343 447 28926560 9969119801536618511 60829326676 91031203616377 18562 642 2943 6669 91691210416378 18630 567 29456678 9204122011640318703 572 29516684 9303l22öo1541218737 640 3175 6693 9326122Ï215431 18758 72132146796 9390123381544018841 733324S6S33 9113124141550218872 77333006850 9416125671561818884 73833370864 9420125961561018894 80933736878 9545126011569U 18946 825 33S3 6963 9667126211570718952 S48 3387 6960 9576126241632219008 8813443 7041 9681127631595013014 90134487147 9717127931598319044 914 35487160 9773128051598919073 97136817201 9775128431699019074 99136137229 97791293416001 19130 995 3679 7296 9790130131611019153 1036 3698 7387 9807130391612819261 104937407397 9871130621015419316 1068 3766 7447 9937 130861618819352 1092 3782 7482 9942131761621019369 1120 37917490 99831-32791626919423 1155 38u7 756410013133001627519482 1183 3819 76161014613337 6378 19612 1193 3871 76351014913439163S019545 1316 3915 766910271134461638819546 1404 3937 7727 10273135441649219581 1496 3998 7733 10306136591669819593 1649 4005 7764 10312136361662319629 16534053 7774103711364216651 19646 1652 4121785110386137451665519691 1682 4137 7887 10412137651667610706 1705 4144 78921Ü416138221674019780 1716 4172 798010419138561676019810 172143017988104861391816777 19840 1728 4415 799210535139821686219851 1736 4532 79991059414< «JU 1696519903 1794 4568 800110676140081703019995 18414593 813710691 140591704819998 186947238146 1072814127 1706720053 187S 4732 8161107861421417077 20078 1879 4SS4 8251108531427517135 20136 191049468262 10903143651715020384 19624951 830710960148731722220453 1967 4966 8311 109771439017228 '20669 1998 6025 8315110131449117246 20682 2026 5100 8338110211449217252 20689 2036 5106 83461102» 1463017344 2( 1648 2046 52118394110331456317472 20676 2070 5265 8434110561469317-584 20696 2084 53218483111131459517505 20699 20895394 8505 H1641463217673 20728 213054718525112341467517682 20767 21605587 8626 U'2561477017816 20772 '2176 5677 8628 U258145581785120S59 2195 5679 8634113381491617938 20909 221657118651 114301508917945 '20928 2487 5749 866'2114451510618033 20933 2599676588161150915157 1803520975 door bemiddeling van de firma 0LAA8SHN BEUNB. Gister. Ilcdon 74.7AD2 Mi. 10 ADJ. Atchison Topelui, Coram591/* 55 Denver Rio Grande 221/g 21*/g Erie's 25«/t 22»/* Kansas City South20s/g isll/w do. _Prc**361'j 34 Missouri Kansas A Texas, Com. 1 1 ~'ls National B. R. of Mexico Sew-York Ontario Norfolk Western Bock Island Cy. Southern Pacific Southern Railway» Union Pacdflo Wabash American Car New-Orleans R. Co. Steels IT'/» 21 60 58»/. 221/4 20»/, 41»/» 30»/, ID»/* IS»/, 71»/s G7S/B 19»/, 18 827/w lOT/w 9T/„ 21 20»/, Koninkl. Petroleum Maataoh. 440 438 Columbia Grand Trnnkof Canada Marktnieuws. Haarlem. 10 Aug. 60 HL. Witte tarwe, /7.30. 115 HL. Haver, /3.60 h 3.30. 6000 KG. Karwei- zaad, per 50 KG. /II,

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 3