Sport en Wedstrijden Wielerniemrs Maior Taylor slaat Mey- ers en Ellegaard. Donderdagavond werd op de Buf falo wielerbaan te Parrjs in een open fepdgtriid de „Criterium International" sftrreden, waaraan de beste renners In wereld deelnamen, zoodat deze "dstriid stellig als een herhaling van J Grand Prix de Paris" mag be titeld worden, tc meer daar nu ook 5» newer Major Taylor medereed. Het warte ras heeft wel degelijk over liet Hauke getriomfeerd. Wel is waar zqn verontschuldigingen bij te halen voor Meyers en Ellegaard. De eerste heeft zich kunnen overtuigen, dat het op deze baan, zonder rechte einden, L «root voordeel is wanneer men do leiding heeft. Dit was het geval met Grogna, en Major Taylor volgde hem ter zijde, zoodat Harrie Meyers ge heel boven in de bocht moest gaan om te passeeren, terwijl Ellegaard Keea kans zag zich een weg te banen Soor deze drie rijders. De volledige uitslag der wedstrij ^Criterium International, 1000 M. le esrie 1. Brecy, 2 Kimble. •?e serie: 1. Bourotte, 2. Hedspath. 3e serie: 1. Del Rosso, 2. Ellegaard. Del Rosso verschalkt in het laatste eind Ellegaard. •Ie serie: 1. Mevers, 2. Domain. 5e. serie: 1. Heller, 2. Poulain. 6e serie1. Major Taylor, 2. Ehr- raaaa. Ie serie repechage: 1. Jue, 2 i iara 2e serie repêchage: 1. Ellegaard, 2 Broka. 3e serie xepêchage: 1. Grogna, 2. Mattkieu. m i le demi-finale: 1. Major Taylor, 2. Del Rosso, 3. Brecy. 2e demi-finale: 1. Grogna, 2. El legaard, 3. Bourotte. Grogna, hoewel ongesteld, wint zeer handig van Ellegaard. 3e demi-finale: 1. Meyers, 2. Hel 3er, 3. Jue. Repêchage van de demi-finales: 1. Ellegaard, 2. Heller. 3. Del Rosso. Wederom wint Ellegaard de repê chage en startten dus in de finale: Major Taylor, Meyers, Grogna en Elle-, gaard. Na gekiekt te zijn, en een ver schrikkelijk langzaam gahgetje, komt de gang er in bij de bel. Grogna heeft de beste plaats en naast hem Major Maylor. Meyers komt ter hoogte van het voorwiel van den neger in de laat ste bocht, dochverliest dan te veel terrein. Major Taylor passeert Grog na nog juist voor de eindstreep. 1. Major Taylor, 2. Grogna, een halve lengte achter. 3. Meyers, 1 wielleng- ie achter, 4. Ellegaard, 1 lengte ach ter. Hierna werd een tandem-race verre den.'die werd gewonnen door: 1. Elle- gaard-Piard, 2. Major Taylor-Matt- thicu, 3 Mevers-Grogna. Zooals wij reeds gemeld hebben, zul len op 15 en 16 Aug. te Breda grootc internationale wielerwedstrijden ge houden worden. Als deelnemers daar aan zijn nu de volgende namen bekend geworden. Arend, wereldkampioen 1897, 1898, 1901 en 1902; Schilling, tweede aankomende in den grand prix te Parijs en Kopenhagen, Bixio, kam pioen van Italië, Van den Born. Bel gië, Kudela, Rusland, Ferrari, Italië. Verder nog goed bekenden alsPiard, Carrapezzi" Massart, Broker, Impens, Van der Stuift en Yerlaine. Maandag zijn er op de Amsterdamsche Wielerbaan nationale wielerwedstrijden gehouden, georganiseerd door de sport vereniging „Zeeburg". Er was slechts weinig publiek opgekomen. Het Pro gramma had dan ook niet veel om 't lijf. De uitslag was 1. Kampioenschap korte afstand (1 KM.) van de A.S.C, „De Germaan". Een J J. Sybrands, twee H. N. van Schoon hoven, drie F. E. Staller, "vier G. Hoef- smit. 2. Match a quatre, tusschen W. Mul der, G. H. Stouten, W. Jansen, en A. H. de Roos. 1. W. Mulder, 2. \V. Jansen, 3. G. II. Stouten. 3. Consolatie-race 1. K.M.Eerste Lechner, tweede Gerrits, derde van West vierde Vester. i Wedstrijd/ over 25 km., met levende gangmakiag, om het kampioenschap over den langen afstand der A. S. C. de Germaan, le. II. N. van Schoonhoven, 2e J. J. Sybrands, 3e F. E. Staller, 4e A, II. Gundelach. De tijd van Schoonho- van was 37 min. 10'/» sec. Sybrands was 2,5 baan achter. 5. Team-race. Deelnemersa. Gerb. Roos en Jan Hoorn, b. Jan A. Slesker en Kess Kok. Het eerste team won de race in 8 min. 15'/' sec. 6. Motor-race over 5000 M. 1. Kees Kok in 5 min. 271/» sec., 2. P. Meijer, 3. P. van Tilburg. Match over 5000 M. met levende gangmaking. De winner van dezen wed strijd, H. N. van Schoonhoven (tijd 6 min. 524/» sec.) verwierf evenzoo den kampioenstitel van de Germaan. Tweede was J. j. Sybrands. Wielrijden. In de wedstrijden, om den groeten prijs van Hanover is Arend eerste aan gekomen. Meij ers tweede en Rutt derde. Van den Born was vierde en lacquelrn de laatste van het rijtje. Pr is tegenwoordig wel wat héél veel afwisseling in de triomfen van de korte afstand-rijders. Cricket. Amstels C. C. 's-Gravenh. C. C. A, C. C. komt uit zonder Schroder Sek- rian, van den' Berg en de gebrs. van Lier en gaat het eerst aan bat, maar weet het slechts tot 31 runs te brengen, daarvan Ruicker en Godefroy ieder met zeven. De 's-Gr. C. C. daarna aan bat gaande, maakt een totaal van 123. Teith 31, Milo 15. Amstels, 2e maal ingaande, brengt tot 70, Ruicker 31, zoodat de 's-Gra venh. C. C. met innings en 22 runs wint. Schieten. Uit Loosduinen wordt gemeld aan de N. R. Cit. Aan den propaganda-wedstrijd der Kon. Vereen van Nederlandsche Scherp schutters kon worden deelgenomen Voor Noord-Brabant door 6 schutters Gelderland door 2voor Zuid-Holland door 19voor Noord-Holland door 5 voor Utrecht door 4 voor Overijsel door 2voor Groningen door 4 en voor Lim burg door 1 schutter. In dezen wedstrijd gaat het om het meesterschap van Ne derland. Het gewestelijk meesterschap werd in Juli van dit jaar behaald door A. Bou- ens te 's-Hertogenbosch voor Noord- Brabant door Th. Wijlhuizen te Velp, voor Gelderlanddoor W. F. Moody te 's-Gravenhage voor Zuid-Holland door D. Das te Utrecht voor Utrechtdoor Th. van Pelt te Bergen voor N. Holland door D. Das te Utrecht voor Utrecht; door Th. Bremer te Zwolle voor Overijsel door J. Mook te Groningen, voor Gro ningen en door mr. P. H. Haanebrink te Maastricht voor Limburg. Deze gewestelijke meesters met het aantal schutters hiervoren genoemd, dat een zeker .getal punten heeft moeten be halen om toegelaten te worden tot den gisteren en heden gehouden wedstrijd dingen mede om het meesterschap van Nederland. Dat het een felle strijd was tusschen deze élite-schutters laat- zich begrijpen. Het weer was hun niet gunstig, want er stond zeer veel wind die met rukken links in de baan viel. Door bijzondere omstandigheden kon de propaganda- wedstrijd niet afloopen. Heden zal hij worden voortgezt en eindigen. spoorwegen ingevoerd met ingang van 1 dezer op eenzijdige wijze heeft plaats gehad, dewijl wederom reglementen, re gelende de verhouding van het per soneel tot de spoorweg-maatschappijen, alleen door de directies dier maatschap pijen zijn opgesteld dat toch deze reglementen volkomen het karakter dragen van een arbeidscon tract, en het bij zulk een contract toch zeker behoorlijk is, dat dit niet, eenzijdig door een der contractanten, maar in gemeenschappelijk overleg, worde op gesteld dat echter thans een der partijen, in casu het personeel, zich eenvoudig heeft neder te leggen bij de buiten haar om vastgestelde, en zelfs haar niet eens ter inzage gegeven voorwaarden voor het dienstverband dat zelfs Hare Majesteits regeering door het uitlokken van het K. B. van 7 April j.l. waarbij art. 113bis van het .Algemeen Reglement voor den dienst- op de' spoorwegen werd vastgesteld, dui delijk heeft doen uitkomen, dat aan de spoorwegmaatschappijen de zorg voor haar personeel niet is toevertouwd Ontrold. Onderstaand lijstje doet zien hoede zakkenrollers op Zondag en Maandag aan het werlc zijn geweest. Bij de politie werd aangifte gedaan dat zeer waarschijnlijk ontrold zijn Een zilveren heerenhorloge. Een ouderwetsch cylinderhorloge. Een zilveren remontoir en nikkelen ketting. Een zilveren remontoir en nikkelen ketting. Een portemonnaie met ruim 11. Een portemonnaie met 2 bankjes van 100 en eenig geld. Laatstgenoemde portemonnaie be hoorde aan eene dame. tegen wie een troepje joelenden aanbonsten. De nieuwbenoemde 2e Luit. De Brauw is ingedeeld bij het batal jon Infanterie alhier in garnizoen. In het begin van September zal alhier in den Schouwburg de ope ra „de Herodiade" door de Nederl. Opera worden opgevoerd. Gevonden voorwerpen: Een verguld zilveren broche, een grijze kat, een zilveren manchetknoop, fh-ma Lindeman Zn., Gierstraat; Eene deputatie, bestaande ui.t Ds. Plak steen en den heer '<t Hart, bracht den jubilaris de gelukwenschen van al zijne wijkleden over, en bood hem namens alleni een zestal fraaie eikenhouten stoe len en een draaiende bibliotheek aan. Heden-middag was er ten huize van den jubilaris receptie, welke druk be zocht was. A.s. Zondagavond zal het heugelijke feit in de kerk worden herdacht. Dat het den jubilaris nog tal van jaren gegeven moge zijn met dezelfde liefde en toewijding zijn ambt te vervullen, is de wensch van alle leden der Ned. Herv. Kerk en van de vele vrienden en kennis sen van Ds. Knottenbelt. Co upeurswed'Strij Bij een te Amsterdam gehouden Coupeurscongres is een wedstrijd ge houden, waarbij twee Haarlemsche ingezetenen zich wisten te onderschei den. De tweede prijs in de eerste af dee ling voor coupeurs (model gekleede jas pasklaar maken)werd toegekend aan den heer G. H. Lindeman, alhier. dat voor zoover bekend, geen der be- °er[ dame'sportemonnaie met geld, eenin <to derde afdeeling (voor werkiie- staande organisaties van het pmggnee geej metalen ring, een hondenhals- den) verkreeg de heer H. A. Tieland' inzage heeft gehad van het ontwerp-jjand met penning van Amsterdam, dienstcontract dat; het om bovenvermelde redenen Aangemeld. Een man uit Veeru zeer gewenschit zou zijn geweest, indien huizen ontvlucht, meldde zich Maan- die organisaties althans de gelegenheiddagavond bij de politie aan. Hij hadi ware gegeven om voor de vaststellingin Amsterdam en in eten Haarlemmer. Succes der Hollanders bij den Ant- werpschen zwemwedstrijd. De Hollanders hebben zich allerkra- nigst gedragen. In die twee voornaamste afdeelingen gingen de prijzen allen be noorden den Moerdijk Afd. Rugzwemmen 100 M. le pr. B. A. Roodenburch (Amst. Zwemclub) 1 m. 28y» sec. 2e pr. F. H. Polman (De Jonge Kampioen, Amst.) 1 m. 35 sec. 3e pr. O. A. Veerhoff (D. J. K.) 1 m. 35'/. sec. Afd. Lange Baan 1000 M. (Groote Prijs van Antwerpen) le pr. L. Pezie (Zwem- vereen. Zwarte Water, Zwolle) 18 m. 9'"/' sëc. 2e pr. Ed. Meyer Ez. (D. J. K.) '18 m. 333/» sec. 3e pr. F. VV. Meuring (Zwem- vereen. Het Y) 18 m. 387» sec- Vóórwedstrijden Waterpolo. „De Jon ge Kampioen." wint van de „Antwerp- sche Zwemclub" met 9—0. Finale mor gen. Koloniën. De buskruitontplofflng te Naawi Omtrent een ontploffing bij den bus- kruitmolen te Ngawi, schrijft men aan het „Bat. Nbl." het volgende: Op den 4en Juli des n.m. om lialf- vier werden wij opgeschrikt door een zwaren knal die de huizen deed tril len; al spoedig bemerkte men dat het korrelhuis van den buskruitmolen ont ploft was en in brand stond. Onmid dellijk hierop zagen wij dan ook de brandspuit van de benting onder de orders van den onder-luitenant Kuij- per in vliegende vaart voorbij trekken, gevolgd door eenige raderbaren tot ver voer van gewonden. De ontploffing had verschrikkelijke gevolgen. Het geheele korrelkuis was uit el kander geslagen, ook de nabij gelegen zwavelmolen stond te smeulen. De mi litaire commandant, de kapitein Kra pcis, geadsisteerd door den directeur van den buskruitmolen en den onder luitenant Kuijper zorgden onmiddel lijk voor de zwaar gewonden en dat was voorwaar geen lichte taa.k, als men bedenkt dat er 14 zwaar gewon den, van wie er thans reeds 4 dood zijn, in tandoes en luiaardstoelen van het terrein des onheils moesten wor den vervoerd, doch alles ging ordelijk, zonder de hulp van burgers of Javanen. De pompen onder behoorlijk toezicht, werkten uitmuntend en deden de vlam men spoedig dooven. De spuitbediening der benting toon de groote werkkracht, dit bleek niet alleen daaruit dat zij den afstand van een kleine paal binnen 10 minuten af legde, doch ook toen nog kracht genoeg had om te pompen. Een woord van lof aan den kapitein Krapels, den eerste-luitenant der ar tillerie Badings, directeur van den buskruitmolen en den brandspuitmees ter, den onder-luitenant Kuijper, is hier zeker op zijn plaats. Van het Europeesch personeel zijn gewond de Europeescke sergeant Schmidt, de Europeescke kanonnier Sittrop. terwijl van het vaste inland- sclie personeel vijf dooden cn acht zwaar gewond waren. van dat contract hare meening aan den minister te mogen doen kennen dat verder in het onderhavig reglement meer in den laatsten tijd gewerkt van hier den tweeden prijs voor het maken van een gekleede jas. De heer A. Vallenduuk alhier ver wierf een eervolle vermelding. Het aantal inzendingen was zeer groot Aan den commissaris van A.s. Zondag zal naar wij ver-IP°litie is een verlof verleend van 14 dagen. ra-elioi der nemen onze stadgenoot, de WelÈem. dagen. Ter zijner vervanging is aan- ls 1 Vin hcer Antonius Leusen in de nieuwe gewezen de heer J. A. J. Nolthenius, loonen. zooals s bepaald MiI art.1 van ka|hedraalkerk aan de Leidsehevaart bedoeld art. 113bis, redenen waarom het aUljer de H priesterwijding ontva Hoofdbestuur voornoemd met den mees ten eerbied verzoekt het bedoelde regle ment, hetwelk voor den duur van ten hoogste één jaar is vastgesteld, te willen herzien en het daarna ter fine van con sideratie en advies te zenden aan de ver schillende organisaties van spoorweg personeel. Het adres is onde-rteelcend door de heeren J. Oudegeest, voorzitter en P. v. d. Linden, secretaris. üemttngü Nieuws, Rechtzaken. De ambtenaar van het O. M. bij de kan/tongerechten te Almelo heeft hoo- ger beroep aangeteekend! tegen het vrijsprekend vonnis contra den heer R. van Hasselt, wegens overtreding van den arbeidsduur op die spoorwe gen. Uit de Arbeiderswereld Onder de werklieden der firma Stü- lemeier Co., die werkzaamheden aan de gasfabriek verricht te Tiel, is een werkstaking uitgebroken. Deze werklieden verdienen 15 cent per uur, maar kunnen niet geregeld doorwer ken. waarom zij 25 cenits per uur eischen. Door het hoofdbestuur der Nederl. Ver- eeniging van Spoor- en Tramwegperso neel is een adres gezonden aan den mi nister van waterstaat, waarin te kennen igegeven wordtdat het hoofdbestuur het betreurt, dat het vaststellen der rege ling, bedoeld bij art. llobis van het alge meen reglement voor den dienst op de Yulkanische uitbarstingen. Uit zekere verschijnselen in den laat sten tüd waargenomen, meent het „Berl. Tagebl." te kunnen voorspellen, dai men óf reeds een dezer dagen, óf den 22en dezer maand een uitbarsting van den Vesuvius verwachten kan. In het mid den van Jul| verscheen in genoemd blad een opstel van dr. Arthur Steulzel, waarin deze igeleerde voorspelde, dat voor het noordelijke halfrond en vooral voor Italië, de 24e Juli een gevaarlijke datum zou zijn. En werkelijk had den 21en in Syracuse een aardbeving plaats, en den volgenden dag begon de Vesu vius gloeiende steenen uit te werpen. Twee dagen later ontstonden nieuwe kraters op dezen berg, en een lavastroom van 60 meter breed en tien meter hoog spoot op. En nog geen maand later kwamen wer kelijk in een deel van het noordelijk half rond vulkanische uitbarstingen. Het schijnt dus, dat mem. wel met eenige zekerheid de werking van vulka nen kan voorspellen. Prof. Bergongelnk. Villam uit Biel, in het kanton gen. Poging tot inbraak. Maandagavond is eene poging tot inbraak gedaan in het café van den heer Bottelier in de Smedestraat. Twee mannen liepen den geheelen avond in het Schoolsteegje, waarin de woning van den heer B. uitkomt, heen en wecler, hetgeen de aandacht trok van een der huisgenooten. Omstreeks 10 uur naar buiten gaan de zag zij dezelfde personen weder, doch nu stonden zij te leunen op de hoofdinspecteur van politie alhier. De opperwachtmeester V., bij wien onlangs op een nacht brand geweest is. werd heden naar het Huis van Ba- waring overgebracht op vermoeden van brandstichting. Men weet. dat bii dien. brand, vol gens het beweren van den opperwacht meester, een kistje met geld werd ontvreemd. Verbraak z. M. M. Waagevan En- gen z. J. van den Broek van de Groote poort d. 0. G. M. van der Putten- Hek- kelman z. W. J. W. Dekker—de Graaf z. C. E. A. Hoog—Triebart d. Overleden. Aug. 9. F. H. Kroonsberg 68 j.. Gr. Houtstr. 8. S. Goedhart 8 m. d. Z. Polderstr. 9 D. van der l aan 4 j. d. Tulpenstr. —8. H. v. d. Vlist 20 d. z. Grebberstr. J. Brouwer 52 j. G. Raamgr. H. W. F. de Been 13 d. z., Kl. Heiligland. 10. J. C. Blom 15 m. d. Spekstraat. A. M. Verdonkschot 20 m. d. Z. Polderstr. Telegrammen. de Omstreken Heemstede. _v Vrijdag 14 Aug. a. s. zal de Heer ijzeren afsluithekkeu voor de ramen Commissaris der Koningin in deze der woning en wel in eene houding, provincie déze gemeente bezoeken, alsof zij zich niet erg wel gevoelden. Een oogenblik later waren beide mannen evenwel vertrokken, doch om streeks 11 uur werden de bewoners opgeschrikt door een hevigen slag, ont- staau door het vallen van liet ijzeren r~: - hek, dat, zooals nu bleek reeds ge- j ij"80; ,in bakkerij van den heer heel was losgeschroefd. j Moet., toen bij liet vuur aanleggen in Het lijdt dus geen twijfel of de bei- heetwateroven de vlam in den de mannen hebben dit gedaan, en ver- Petroleumkan sloeg. Het begin van moedclijk waren het reeds voorberei- j Dran<i1 werd gebluscht, waarbij M. dende werkzaamheden om des nachts r,n'ro wanneer alles in rust was, des te snel ler en gemakkelijker zich toegang tot de kamer te kunnen verschaffen. "Want de ramen daarvan staan steeds een weinig open, en hij dc verwijdering van het hek, zou het hun niet de minste moeite meer gekost hebben om binnen te gaan. Thans werd vroegtijdig de Politie gewaarschuwd en de woning den ge heelen nacht bewaakt. zal alsdan omstreeks half elf uur ten Raadhuize audiëntie verleenen. Spaarndam. IIXM UUUI UCU 3TB if Viiü- All f staan door het vallen van het ijzeren Maandag middag hek. dat. zoon.ls mi bleek- roerig ere- brand in de bakkerij van den lieer nogal brandwonden bekwam. Zand voort. Vrijdag a s. zal Z. E. de Commis saris der Koningin aan deze Gemeen te een bezoek brengen. Te ongeveer 4 uur zal Z. E. aan bet Raadhuis aan komen. De collecte voor het Burgerlijk Arm bestuur alhier, heeft opgebracht de som van 69.35. Door de politie alhier is aangehou den een jongen, oud 10 jaar, die aan het strand rondzwierf. Onder geleide werd hij naar zijn woonplaats, Haar lem, overgebracht. Steuncomité. In de afgeloopen week kwamen de volgende giften in Van den Burgemeester van Haarlem f 100,Presentiegeld van den Raad Hugenholtz 7,50, Van Straaten ƒ1, Brands ƒ1. Tinkelenberg ƒ1, de Wed, Prins ƒ0.50, D. de Clercq ƒ5, W. Haartemmf s mefM' Westra f 0 25, Bus H. A S. f0,90, Dc s, ct van lleden bclïat de Kon Bern, hau me, zijn vrouw een^to^t ,.an viool» /alO^Sigarenvorkiop I dorp, gemeente Haarlemmermeer, die ondernomen op den om zijn mooie ver- Centr. Werkplaats ƒ20,11, id. Conrad gezichten beroemden Dent de Vaulïon2,97. id. Beijnes ƒ4,18, id. Figée/2,42. [1488 meter) in het kanton Waadland. Zijn vrouw viel van een rotswand af, dood. Haar lijk is gevonden. Wolbrink ƒ3,16 (Meubelmakers) H. Timmerliedenvereen. ƒ5, Typo's De Waard ƒ0,85, id'. Erven Bohn 0,75. id. Jansen 6.70. Sigarenverkoop in 't Comité 0,40. Nico Schagen ƒ0,25, Typo's Loosjes 0,70. id. Kleynenberg 2,70, Lijst H. A. S. ƒ2,40, Timmer- Auto-ongelnk. Charles Gould, een zoon van den schat rijken fabrikant van spoorwegrij tuigen, en zijn vrouw zijn bij een automobiel- j 182,04. ongeluk zeer zwaar gekwetst. Een paard De uitkeering van zes dagen voor dat op het gezicht van den auto wild de uitgestotenen zal a. s. Dinsdag- geworden was, werd overreden, enniorgen plaats hebbenvoor de ge- daarbij werden Gould en zijn vrouw ui, I hSTT*® rechthebbend» f 0,50. OTgeh zich ten doel stelt het veredelen van volksvermaken bij het vieren van den verjaardag van H. M. de Koningin en andere nationale en plaatselijke ge denkdagen, door het organiseeren van kinderspelen en volksspelen, voor zoo ver door bevoegde autoriteiten vergun ning daartoe wordt verleend, benevens het rijtuig geworpen. Beiden zijn levens gevaarlijk gekwetst. Vervolg Stadsnieuws Maandelijksch Overzicht van de Vereeniging Weldadigheid naar Ver mogen. Boekjaar 1 November 190231 October 1903. Voor behoeftigen werd toegestaan: Aan brood en levensmiddelen: in Nov. 1902 277.19'; in Dec. 1902 3G0.01; in Jan. 1903 468.05; m Febr. 1903 356.34; in Maart 1903 298.19; in April 1903 f 356.87; in Mei 1903 211.29; in Juni 1903 f 195.50; in Juli 1903 330.727». Aan brandstoffen: in Nov. 1902 32.86; in Dec. 1902 168.83; in Jan. 1903 34.07; in Febr. 1903 119.62; in Maart 1903 2.88; in April 1903 1.67; in Mei 1903 f 0.46; in Juni 1903 ƒ0.— in Juli 1903 ƒ0.— Aan liggang- en kleedingstukken: in Nov. 1902 t 20.35; in Dec. 1902 18.50; in Jan. 1903 ƒ17.15; in Febr. 1903 5.10; in Maart 1903 4.30; in April 1903 0.—; in Mei 1903 ƒ0.— in Juni 1903 6.55 in Juli 1903 ƒ0.— In geld: in Nov. 1902 561.82'; in Dec. 1902 6S2.91; in Jan. 1903 898.30; in Febr. 1903 805.05; in Maart 1903 566.65; in April 1903 697.59; in Mei 1903 f 550.98; in Juni 1903 575.35 in Juli 633.00 Aan verplagingskosten en diversen: in Nov. 1902 85; in Dec. 1902 0.—; in Jan. 1903 t 35; in Febr. 1903 12.50: in Maart 1903 f 0.—; in April 1903/ 0.—; in Mei 1903 157.25 in Juni 1903 0.—in Juli 16.— Aan administratiekosten: in Nov. 1902 86.12'; Dec. 1902 f 110,92'; in Jan. 1903 96.12'; In Febr. 1903 192.45; in Maart 1903 247.80; in April 1903 86.97'; in Mei 1903 116.47'; in Juni 1903 84.30; in Juli ƒ80.50; Totaal van 1 November 1902 tot en met 1 Juli 1903 ƒ10565.59. lieden D. E. V. f8,Lijst H. Rei- door het houden van harddraverijen, naildia ƒ1,40, lijst ƒ2,80, te saimen schoonrijden en dergelijke. Als ook van de Steamtrawler-Maat schappij „Heemskerk", te IJmuiden, waarvan het doel is de uitoefening en exploitatie van de zeevisscherij met alles wat daartoe in den uitgebreid- sten zin behoort, met dien verstande echter, dat de vennootschap nooit meer dan één trawler in eigendom zal hebben. ƒ0,35 per dag, voor ©Ut kind ƒ0,25 per week. Op heden zijn er rtog 37 uitge stotenen met 142 kinderen. Het Steuncomité, J. KLOEZEMAN. Jnbilé. Heden herdacht de WelEerw. Heer Ds. J. W. Knottenbelt, oudste predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier, den dag, waarop hij vóór 25 jaar zijn ambtsbe diening aanvaardde. Zoowel uit Haarlem als uit andere plaatsen, waar de jubilaris predikant is geweest, ontving hij tal van blijken van hoogachting en sympathie. Maar ook de talrijke felicitatiekaartjes, bloemstuk ken en persoonlijke gelukwenschen wa ren de welsprekendste bewijzen hoezeer de geachte predikant bij allen d e hem kennen en met hem in aanraking ko men in hoog aanzien staat, hoe hij alom wordt bemind. Reeds hedenmorgen om S uur kwa men eenige meisjes, de oudste leerlin gen van zijn Zondagsschool den jubi laris hunne gelukwenschen aanbieden, en zongen hem daarna eenige toepasse lijke liederen toe. Later op den morgen vervoegden zich ten huize van den predikant eene depu tatie uit den Kerkeraad, bestaande uit Ds. Barbas, Ds. Montijn, de heeren 't Hart en de Landmeter, ouderlingen en F. Hos en Bronkhorst, diakenen, om hem namens dat college hartelijk te complimenteeren. Tevens boden zij den predikant als blijk van erkentelijkheid eene fraaie ets aan van Graadt van Rog gen naar eene schilderij van Ruysdael, voorstellende een. gezicht uit duin op de Groote Kerk en de stad. Namens de gemeente kwam eene depu tatie, bestaande uit den heer D. Serné en de wijkzuster, den predikant felici- teeren en hem een mooi cadeau in zil ver aanbieden, vergezeld van een album, waarin de namen der gevers. Laatste Benenten. Brand te Utrecht, Een hevige brand heeft heden, in den vroegen morgen te Utrecht gewoed. Ongeveer half vijf werd brand ont dekt in het voormalig Roomsch- Kathoïiek Weeshuis in de Do aker straat, in welk oud gebouw, dagtee- kenend uit het begin der 15e eeuw, hetwelk' nog merkbaar is aan den bouw van een der hoofdingangen, thans verschillende pakhuizen zijn ge vestigd. Eerst is, nadat de weezen het nieuwe gebouw aan den Maliesingel hadden betrokken, ook de Ambacht school er eenigen tijd gevestigd ge weest. Behalve de pakhuizen van de firma's Bak Zonen, Jansen en v. Spanje, bevonden in het groote gebouw zich ook de kantoren van het Roomsch. Katholiek Armbestuur en Weeshuis. De brand brak uit in het middelste deel van het gebouw en nam weldra zóó in hevigheid toe, dat men voor de belendende perceelen begon te vree zen, doch het mocht aan de brand weer gelukken, nadat ook twee stoom spuiten in werking waren gebracht, de vlammen meester te worden. Het perceel brandde boven geheel uit. Nog steeds wordt voortgegaan met water in het perceel te werpen. De oorzaak van den brand is onbekend. De gebou wen waren verzekerd. Door dezen brand is waarschijnlijk weer een der oudste gebouwen uit de oude Bisschop- stad verloren gegaan. SOFIA, 10 Aug. (Reuter.) Een me- dedeeling van het Macedonische co mité, waarin bijzonderheden over de operaties worden gemeld, zegt, dat er in het district Monastir 8000 revolu tionairen zijn, gewapend met Grasge weren die in Griekenland zijn aange kocht. FORT DE FRANCE, 10 Aug. (Reu ter). Een cycloon heeft in den nacht van 8 op 9 Augustus Martinique ge teisterd. De schade is aanzienlijk. Vele schepen werden op het strand gewor pen en leden groote schade. Het aan tal slachtoffers is nog onbekend. 373ste Staatsloterij. Tweede Klasse. 2e Lijst. 11 Aug. 1903. No. 7068 f 2000. Nos. 5164, 78,16 en 11409 f 1000. No. 14578 I 400. No. 10362 I 200. Nos. 1088, 5327, 5528, 16871 en 19310 jCder 100. Prijzen van 30. 6831195532 7788111921415017831 62 31515571 7767112611416917849 6482025610 7780112981426417876 16132106658 7881113781427317881 17733025676 7877 114441439617900 250 33415706 7908114741441017925 299 33515708 8073114931442118046 30833525764 80891151614Ó0818167 313336.6776 8166115821457418247 34933745780 8173116271459718284 416336168 0 8262116681464318320 41734045835 8342116771464718385 472 3462 5836 8385117081484818388 493 3519 5840 83981j 7161485318416 526 3550 5847 8411117281494318423 02035/15880 «585117521495118625 63136025910 8592 „782 14978 18632 6413713 5946 8b27118731512218695 642371859'.4 8/22118d2j5132 18698 67537856011 8766118901520218746 6963788 6019 8771119341520618770 703380.6075 8813120321524818842 7293877 6203 8878 i20481636518844 796 3879 6223 90141206815367 18877 1014 39016285 9053121421539018882 1046 4033 6327 9075122401551318926 10794066 6341 9114122581556318937 113242206350 9171123141559818964 1207 4229 6353 9179123661580618972 1-298 4345 6372 9185 123731662418986 133743666373 919812397' 1566019O67 393 4410 6410 9238124011590719068 140744286422 9251124831593819110 115344006433 9272125091596219298 148314716456 9290125621597419368 15119 4516 6167 93581266316986 196U9 1539 4560 6466 9396126091623619556 157646646615 9022126431630719666 1634 46/ U 6529 9627 126951633619603 1723 4575 6542 9672127231659019681 173046616570 9711127771687119800 1776 4679 6574 9719127841672219826 177946996656 9768129641672819862 188147616660 9B03l3(j0216799l9S87 1906 4817 6666 9869 üiOS1682819891 1923 4S4U 679810053131311694419934 19414913 684610069131471698719965 1968 4963 680710101131591702219986 2042 4964 68701016013227 1704419992 2072 4967 6914106713256 17046 20071 2148 4973 6967 101721330917225 20077 2194 4s99 7043101931334817227 2U122 223650107060102111344017243 20182 2289 501170571038318496 17272 20207 2269 50307127 10431137121727320219 2293 6057 713010624 137-24 1733120288 2304510371801064513737 173:12 20308 237561/0718! 10737 137591734220331 2386 5174 7213 108391376817372 20343 2408 Ó1S9 7237108471379417485 20351 2645 5208 7287108911379517517 20468 26z8 5258 7802109121380917525 20536 2645 5268 7 363109131386717572 20597 2745 5333 7435109241388417643 2063» 27965376748510946139191789120712 2920 5384 7622109871392917092 20/49 2924 544176-28109991394217717 20766 2960 5449 7561 110431399217766 20873 30716459 770811058 1411717790 20993 3080 6503 7712110851413617798 Burgeriiike Stanii &B8t€'róam&jtë bmn door bemiddeling van de ürm» OLAASSJSIf en BKÜNS. Gister. Heden Xl.10AOg.Dl. 1IA02, A.tchiaon Topeka. Comm55 55i/B Denver Blo Grande 2Vft 22i/t« Erie's 22».', 23»/a Kansas City South do. preC31 341 it Missouri Kansas Texas, Oom. lT'/g 1~als National E. R. of Mexico 19*/s 17»/* New-York Ontario 20 Norfolk "Western 68*/j 58 iiock Island Cy. 20*/g 20H/10 Southern Pacific 3fi*/ï 40i/j Southern Railways 183/f lS'/s Union Paciflo 67&/S (J8i Wabash 18 18 Amerioan Car 30*/r New-Orleaus R. Ca S)7/8 9U/|B Steels 20120Vg Koninkl. Petroleum Mastsoh, 438 438 Columbia Grand Trunkof Canada Marktnieuws. Bevallen. Aug. 8. G. M. van Waard— Dreijer z. M. A. J. Giebels—Planken z. 10. G. Meier—Kruup z. 8. W. Heijmel ...van Eekeren d. M. E. van Luijken Schornagel z. 11. M. E. van der Werff—de Droogd. - 9. H C. Dijt— Kuijper d. 10. C. C. J. Borsboom— Haarlem, 10 Aug. Aangevoerd78 Kg. Boter, 1,45 a ƒ1.40 per Kg. 34 Biggen, ƒ9,— h ƒ7,— per stuk, 10 Schrammen, ƒ15,A ƒ12,per stuk. Aangev. verk. Prijs. Aardappelen 384 HL. 384 1,80 3.50 Appelen. 7 3 16,— 18, Peeren 21 15 16,— 18,— Heereb. 73 73 1,75 2.— Snijboonen 27 ,,27 1,60 3. Wortelen 1000 bos 1000,, 7.— 10.—

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 3