Profeten die brood eten. Aaustotteiascae tfaturs Een paar lezers hebben er aanmer king op gemaakt, dat ik juist bij de laatste courses te Bussum de voor spellingen van de dagbladen vergele ken heb met den werkelijken uitslag. Zij beweren, dat deze maatstaf van vergelijking niet juist is, omdat juist te Bussum de loop van zaken zeer Voorspellingen van Onze Paarden. Hippos. ongewoon is geweest. Om net verwijt van lichtvaardigheid niet op mij te laden heb ik nu de ra ces te Woestduin van 1.1. Zondag als maatstaf genomen en bied daarom hieronder een overzicht aan de lezers Rozen prijs. Anjer prijs. Dalia prijs. Geranium prijs. Zwarte Piet. Controleur. Antoinette, Jon- _e Wilkes. Rita, Don Qui- chotte. Ned. Sport. Uitslag. Chilouez,Zwarte Chilouez. Piet,Antoinette; Rita, Don Qui-jDon Qui- chotte, Prinses chotte. Charlotte. De Luitenant, Isabella, Du- caat. Ducaat. Foksia prijs. Stal Jochems. Wanneer het nu niet ligt aan de profetische gaven van de sportredac teuren, dan ligt het zeker aan de paarden. De rakkers hebben het af gesproken en lachen nu in hun paar- denvuistje! Een van onze lezers heeft mij, wel een beetje ironisch dacht ik, gevraagd of ik dan wist hoe iemand wedden Linsca II, De Luitenant, Isa bella. Valerie, Kem-Stal Baron (Kempred pred is Valerie Creutz. (Creutz). absent, dan Kempred, Cu-; racao Miss Eliza, Glas-'Glasnevin, Stal'.Fridget. nevin, Brank-j DePesters,Miss some. I Eliza. 'Preacher, Wad-1 Preacher, Wad-j Waddon don. don. 1 (Hoboken), moest. Naar mijne meening is voor wie absoluut wedden w i 1, dit het beste recept Neem je hoed, gooi daar briefjesin met de namen van al de paarden die meeloopen, trek er een uit en wed daarop. Zoo zou ik doen, als ik wedde J. C. P. drijf te plegen. Dit is dus de verzwa rende omstandigheid bij art. 44 W. v. S. genoemd. Waar dezé man zeven diefstallen pleegde, als ambtenaar daarbij mis bruik makende van zijn ambt, meent bij een voorbeeldige straf te moeten vragen. Bij eischt daarom tegen Bouwman wegens diefstal, 7 maal gepleegd, waarbij één maal gepleegd, terwijl hij als ambtenaar misbruik maakte van de gelegenheid hem door zijn ambt geschonken, een gevangenisstraf van 4 jaar. De verdediger, mr. de Visser, meen de toen hij de dagvaarding las, dat alle misdrijven gepleegd waren onder de verzwarende omstandigheid van art. 44 W. v. S. Dit vervalt nu voor alle 7 en voor de zes laatsten ook, dat hij bet gedaan heeft met schennis van zijn bij zonderlijken ambtsplicht. Spreker bespreekt een' z. i. in de dag vaarding gemaakte fout en ontkent, dat de 4e diefstal, die bij Boos, bewe zen is. Deze heeft van den diefstal geen aangifte gedaan en kwam eerst opdagen, toen er een oproeping in de bladen stond. Bekl. bekent den dief stal, maar zegt, dat het hout bij van Ooyen gestolen is; welk belang zou hij er bij hebben den diefstal te erken nen, maar als eigenaar een verkeerde op te geven? Spreker noemt de waarde van al het gestolene, uitgezonderd het rijwiel en het hout, dat Roos beweert big hem gestolen te zijn, ruim f 20. Bij eene dergelijke geringe waarde van het gestolene mag men ""spreken van een ziekelijke neiging, bij bekl. bestaande. Het meest bezwarend is de diefstal van het rijwiel. Deze is niet bedreven gedurende den nacht, niet bewezen is, dat het gebeurde met verbreking van een slot. Blijft dus over, dat bekl. bij Wegerif passeerende een loods open zag en daarin een rijwiel bëmerkte en dat wegnam. Nu wordt hem ten laste gelegd, dat hij gebruik maakte van de gelgenheid hem door zijn ambt ge schonken, doch dit is onjuist, want iedereen had de gelegenheid te stelen, een agent evengoed als een ander. Pleiter vraagt daarom vrijspraak van punt 4 (diefstal bij Roos) wegens ge brek aan wettig bewijs, voor de overige punten 27 niet ontvankelijkverkla- ring en wat punt 1 aangaat veroor deeling wegens eenvoudigen diefstal zonder verzwarende omstandigheid. Na re- en dupliek wordt de uit spraak bepaald op 25 Augustus. Sport en Wedstrijden Cricket. De competities. Na de Zondag gespeelde wedstrijden voor den Ned. Cricket Bond is de stand als volgt: gesp. gew. gel. verl. a.p. gem. 's-Gr. C. C. 8 6 0 2 12 1.50 Volharding' 9 6 0 3 12 1.33 Rood en Wit 10 5 0 5 10 1.... A. C. C. 9 4 0 5 8 .yO Ajax 7 3 0 4 6 —.86 Victoria 9 2 0 7 4 —.44 Rood en Wit heeft nu de derde plaats ingenomen, terwijl Amstels, die er in liet begin van het seizoen vrij goed voor stond, zich tevreden moet stellen met de vierde plaats. Om het kampioenschap gaat het nu nog alleen maar tusschen de 's-Gravenhaagsche Cricket Club en Vol harding uit Amsterdam. De Hagenaars moeten nog twee wed strijden spelen en. wel tegen Ajax in Den Haag en Victoria in Rotterdam, terwijl Volharding nog naar Leiden moet. Wielernienws Bixio wint den „Grooten Prijs van Antwerpen-" Op het mooi gelegen ,,Vélodrome de' Zurenborg' werden heden de wielerwed strijden voor amateurs en professionnals voortgezet. De clou van den dag was natuurlijk de „Grand Prix d'Anvers" waarvoor na de Zondag verreden series en repèchage de volgende rijders voor demi-finales waren aangebleven t. w. Dell Rosso, ItaliaanBixio, idem Poulain, Franschman Grogna, Belg Michiels, idemEllegaard, DeenEhr- man, FranschmanHarrie Meyers, Hol lander Massart, Belg. Ofschoon het weer niet zoo goed was als Zondag, was de belangstelling enorm grootalle rangen waren stampvol, en op de tribune waren het vooral de da mes met keurige lichte toiletjes, die groote belangstelling toonden. Toen Grogna en Meyers op de baan verschenen kwamen aan de toejuichin gen bijna geen einde. De verwachtingen waren hooggespannen. Dat Meyers en Ellegaard en misschien ook wel Grogna, die alle drie de hoof den van de demi-finales formeerden. in de finale zouden komen, daar was mem, wat betreft de eersten, zoo goed als zeker van. Welnu, zoowel Ellegaard als Meyers hebben het in hun demi-finale tegen Bixio en Michiels afgelegd, terwijl Grog na zijn demi-finale won. Deze verrassing deed allen verstomd staan, Ellegaard en Meyers zijn beiden verschalkt. Zoo kwamen in de finale Bixio, Grogna en Michiels. Twee Belgen tegen één Italiaan. Bixio, goed inform, won schitterend, met weinig verschil voor Grogna en Michiels, die zeer kra nig reed, als derde. De vorige winners van den „Grand Prix d'Anvers" zijn 1895 Banker. 1896 E. Jacquelin, 1897 Bourillon, 1898 Morin, 1899 Bourillon, 1900 Meyers, 1901 Van den Bom, 1902 Meyers. Meyers en de wereldkampioen schappen. De Telegraaf schrijft. De inschrijvingen voor de wereld kampioenschappen, die van 1621 en den 23en Augustus te Kopenhagen ver reden- zullen worden, zijn Zaterdag avond gesloten. Hoewel ons nog niet alle inschrijvingen bekend zijn, kun nen wij toch reeds mededeelen, dat noch de Fransche vertegenwoordiger Jacquelin, noch de Amerikaan Kimble, en last not least onze landgenoot Har rie Meyers tot dè ingeschrevenen be- hooren. Zondag ontmoetten wij te Antwer pen onzen kloeken vertegenwoordiger Harrie Meyers, die ons mededeelde, dat hij tegen de reis opzag, wat zijn oor zaak vindt in de enorm hooge on kosten, die aan zoo'n reis verbonden zijn. De „Nederlandsclie Wielerbond' bood hem 50 gulden, en om daarvoor 10 dagen te Kopenhagen te blijven en 4 dagen van te reizen, is wel een beetje weinig. Wij zullen dus Meyers dit jaar niet als wereldkampioen kun nen begroeten. Des te gemakkelijker zal het daarom voor Ellegaard wor den, om voor de derde maal die tro pee te bemachtigen. Toch ligt hier niet de schuld bij den „Nederlandschen Wielerbond" maar aan de Nederlandsche sportman in het algemeen, die iets voor het renwezen (en dat zijn er nog zeer velen) gevoe len. De N. W. B. is niet bij machte meer te geven, wegens gebrek aan geld het betrekkelijk klein aantal leden ver oorlooft het Dagelijksch Bestuur niet groote uitgaven te doen. En Meyers is nu eenmaal professional. „Men spreekt wel van mijne prijzen, maar men vergeet de enorm hooge on kosten, die ik moet maken," zeide Mey ers ons. „Om in Kopenhagen succes te hebben," ging hij verder, „zou ik mijn masseur uit Parijs mede moeten nemen, waarvoor ik een tegemoetko ming moet hebben, want de prijzen zijn zoo miniem gesteld, dat. al behaal ik alle eerste prijzen, de door mij ge maakte onkosten nimmer gedekt zullen kunnen worden." Het is werkelijk te betreuren, dat wij Meyers, die met Ellegaard do mees te aansjoraak op den titel van wereld kampioen kan maken, vooral na zijn schitterende overwinning van den „Grand Prix de Paris" nu om dergelijke reden zullen moeten missen. De afatandsrit Amsterdam Weenen» Door den minister van oorlog is met goedkeuring van H. M. de Koningin zijn bijzondere tevredenheid betuigd aan den le luitenant jhr. Godin de Beaufort van het 1ste reg. huzaren, voor zijne betoonde geschiktheid en gebleken goede voorbereiding bij een door hem met goeden uitslag volbrach ten afstaoidsrit van 1224 KM. naar 't buitenland (AmsterdamWeen en) Sehïeten. De wedstrijd om het meesterschap van Nederland te Loosduinen is ge ëindigd met de overwinning door A. W. J. De Gee, van Botterdam met 28 cartons en 522 punten. De heer Ta- dema, van Egmond had gelijk aantal aantal cartons met 510 punten. Tan den hoofd korpswedstrijd voor schutterijen was de stand, dat boven aan stond het regiment dienstdoende schutterij van Rotterdam, met 40 tref fers en 255 punten. Tijdens den kame- raadschappelijken feestmaaltijd wer den gisteren telegrammen met hulde betuigingen gezonden aan H. H. M. M. de Koninginnen en aan Z. K. II. Prins Hendrik. Vandaag zijn daarop van de vorste lijke familie dankbetuigingen ontvan gen. De stand van den hoofdcorps-wedstTijd op 300 meter, stond heden als volgt ge noteerd Afdeeling schutterijen. 1. Reg. dienstd. schutterij te Rotterdam, 40 treffers 255 punten 2. Dienstd- schutterij te Nij megen, 40 tr. 223 p. 3. 6e bat. rustende schutterij te Berkel, 40 tr. 190 p.4. Dienstd. schutterij te Helmond. 39 tr. 216 p. 5. le bat. rustende schutterij te Loos duinen, 39 tr. 19S p.6. Dienstd. schut terij te Amsterdam 39 tr. 195 p. 7. Idem te Delft 38 tr. 167 p.8. Idem te Zierik- zee, 30 tr. 98 p. Afdeeling Vereenigingen. 1. Schietver- eeniiging Diana te Bergen 40 treffers met 281 punten2. Scherpschuttersvereeni- ging Koning Willem, Hilversum, 40 tr. 225 p. 3. Schietvereeniging der Delft- sche Nijverheid, Generaal Joubert, Delft, 40 tr. 193 p. 4. Schietvereeniging Door Oefening Beter, den Haag, 40 tr. 184 p.; 5. Scherpschuttersvereeniging Godevaert Montens, Breda, 40 tr. 179 p.6. Gymn. chïet- en schermvereeniging „Friedrich Ludwig Jahn, Leeuwarden 39 tr. 246 p. 7. Schietvereeniging Delft te Delft 39 tr. 223 p. 8. Afdeeling 's-Gravenhage der ver- eeniging Volksweerbaarheid, 39 tr. 209 p. 9. Vereeniging Bloemendaal Comman do te Bloemendaal 39 tr. 206 p. 10. Ver eeniging van onderoff. en korporaals van het bataljon dienstd. schutterij te Delft 39 tr. 200 p. De stand van den korpswedstrijd met revolver op 35 meter (maximum te be halen punten 180) stond heden als volgt aangegeven 1. Schietvereeniging Diana te Bergen met 127 punten. 2. Officieren van het regiment grenadiers en jagers met 125 punten3. Officieren van het 8e regi ment infanterie te Arnhem met 123 pun ten 4. Vereeniging tot verhooiging van 's lands weerbaarheid Voor Vaderland en Koning te Haarlem met 118 punten. Uit de Arbeiderswereld De werkstaking bij Aarts I-Iet Centrum bevatte reeds twee maal het bericht, d'at het geschil tus schen den fabrikant Aart,s en zijn werklieden aan scheidsgerecht onder worpen werd. Iedereen zal hierbij gedacht heb ben. dat ook de werklieden of het bestuur van hun gHde of bond hier voor de toestemming gegeven hebben, doch dit is geheel en al bezijden de waarheid. Dris,.personen werden als leden van dit scheidsgerecht genoemd de paters Weyers en Rijken en de heer J. van Besouw, fabrikant. De conferentie, welke verleden Woensdag. 5 Augustus, heeft plaats gehad, bleef zonder succes. Zij be stond uit d'e volgende personen den patroon, den burgemeester (neef van den patroon) en den pater Weyers. Later moet de Eerw. bemiddelaar ook met een paar werklieden en met den adviseur van 't gilde gesproken hebben. Het bericht van het Centrum scheen inderdaad van zoo groot gewicht zijn, dat het aanstonds door andere bladen werd opgenomen. Iedereen zal na het lezen van deze regelen wel toegeven, dat hier van arbitrage geen sprake is. Het was eerder een zich mengen in zaken, waar men niets mee noodig heefteen partijdig optreden, zonder zich eerst met den toestand op de hoogte te stellen. Deze berichten in het Centrum heb ben dan ook alleen dit succes gehad, dat zij schade deden aan de collecte, welke hier en daar voor de werkloo- zen gehouden werd. W;ij vertrouwen dan ook. dat nie mand zich zal storen aan welk bericht ook, indien het niet door het bestuur van den R. K. Tabaksbewerkarsbond is onderteekend. De bladen zullen goed doen dit stukje over te nemen en zich voor berichten te wachten, die niet van officieel© zijde komien. (De Kath. Tabaksbew.) den in Lotharingen nog gemiddeld met 70 pCt. de overhand, terwijl de Denen in d'e Sleeswijksche districten Hadersleben. Sonderburg en Apenra- de in doorsnede 80 pCt. bereikten. Aan de Westelijke grens woonden Nederlanders, in de Rijnlandsche dis tricten Rees (5.1 pCL), Duisburg (5.3 pCt.) en Kleef (4.9 pCt.) en zij vorm den 6.6 pCt. der bevolking van het district Ahaus (Westfalen) en 8.9 pCt. van het district Bentheim (Han nover). Het zielental van de bewoners van Nederlandschen oorsprong in Pruisen steeg van 1890 tot 1900 van 40.124 tot 77.413. Zomer-ongelukken. Te Kleinottwejler, bij Neustadt a. d. Hardt, is de bliksem Zondagnacht in een danszaal geslagen. Vier man nen en een meisje werden gedood. In Zuid-Tirol heerscht een verbazen de hitte. Op marsch van Trente naar Pergine zijn verscheiden soldaten neer gevallen. Te Kufstein is een architect uit Munchen op een brug door den blik sem doodgeslagen. Groote oplichting. Ook houden de Engelsche bladen zich bezig met de Ilooley-zaak. Eeni- ge jareu geleden werd Ilooley. die een twintigtal financieele- en handels maatschappijen opgericht had, fail liet verklaard. Na dien tijd schijnt hij zich steeds met financieele zaken te hebben blijven bemoeien, doch aan zijn crediteurs verklaard te hebben, dat alles op naam van zijn vrouw ge schiedde. Een nieuw proces heeft aan het licht gebracht, dat Ilooley in prachtige kamers te Londen een prinsenleven leidde. De president der rechtbank zeide, dat hij van de getuigenis van Hooley niets geloofde en dat al zijn handelingen van het begin tot het einde valsch waren. Nu heeft de mi nister van justitie een streng onder zoek laten instellen, wat in de finan cieele wereld groote beweging zou hebben veroorzaakt. Ongeluk in Amerika. Een ernstig ongeluk is Zondag te Philadelphia op het terrein van het ba- seball-spel voorgevallen. Een smalle, ongeveer twintig voet hooge stellage, waarover de toeschouwers gaan moes ten om hun plaatsen te bereiken, be zweek plotseling en sleepte 200 men- sclien mee in haar val. Vier waren on middellijk dood en nog ongeveer 12 zwaar gewond, terwijl nog 150 anderen min of meer ernstig letsel bekwamen. Waarschijnlijk is het ongeluk veroor zaakt door het nieuwsgierig voorover buigen van de toeschouwers om een ge vecht te zien tusschen twee dronken lieden beneden. vervolg Stadsnieuws Verduistering. In aansluiting van het in een gedeelte onzer vorige oplaag vermelde bericht betreffende de arrestatie van den opperwaclit- I meester G. Voskuyl, zij nog gemeld, dat hem ten laste is gelegd verduiste ring van een bedrag van ruim ƒ500 den Staat der Nederlanden toebehoo- irende, en weik geld bestemd was voor uitbetaling van soldij. De zaak is naar den Krijgsraad ver wezen. Inzake de brandstichting wordt de instructie nog voortgezet. Gevonden voorwerpen. Een pet. een gouden heerenring met rooden steen, een doublé broche, een lorgnet met kettinkje en zilveren haak, een dito in étui. btoomvaartbenciuen. Het dubbelschroefstoomschip Goen- toer, van Rotterdam naar Java. arri- veede 11 Aug. te Port Said. Het stoomschip Oengaran, van Ja va naar Rotterdam, passeerde 9 Aug. Kaap del Armi. Het stoomschip Prinses Sophie, van Amsterdam naar Batavia, passeerde 10 Aug. Perim. He.t stoomschip Amsteldijk, van de HollandAmerika Lijn. arriveerde 11 Aug. van Newport te Amsterdam. Het stoomschip Koningin Wilhel- mina, van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 11 Aug. te Genua. Het stoomschip Prins Hendrik, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 11 Aug. van Port Said. Het stoomschip Rhipheus. van Am sterdam naar Java, arriveerde 10 Aug. te Liverpool. Het stoomschip Merapi. van Rotter dam naar Java, vertrok 11 Aug. van Southampton. Het stoomschip Myrmidon, Aan Amsterdam naar Batavia, vertrok 10 Aug. van Suez. Bekeurd. Een tapper is bekeurd, omdat hij hedenmorgen om 61/4 uur een bezoe ker in verboden tijd in zijne tapperij had. Tegen den bezoeker is eveneens proces-verbaal opgemaakt. Voor de u i t g e slo t en e n. Het steuncomité voor de uitgeslote- nen zal trachten per inteekenhiljet (rui et minder dan 3000 in aantal) te verspreiden in Haarlem, nieuwen steun te- verkrijgen voor de uitgeslo- tenen, om zoo mogelijk zaak nog in stand te hóuden- Wij, die reeds herhaaldelijk wezen op de noodzakelijkheid van hulp en steun, bevelen ook deze poging gaarne in de algemeene. medewerking aan. Het comité zit dagelijks van 9 tot 11 uur in St. Bavo, Smedestraat. De van gedetacheerd in Ned. Indië te ruggekeerde 1ste luitenant Marchand is ingedeeld bij het bataljon Infanterie al hier in garnizoen. Hedenmorgen vertrok van hier naar de legerplaats bij Laren een detachement Infanterie tot het in gereedheid brengen van het kamp. Gemengd Nieuws, Diefstal in een Postkantoor In verband met den in den nacht van Zondag op Maandag in hetpost-l en telegraafkantoor te Cortgene ge- pleegden diefstal met inbraak, wordt; nader gemeld, dat de dief of dieven de spanning van het raam hebben ge- j forceerd en dit daarop hébben opge-j schoven, waardoor zij zich toegang' tof, het kantoor hebben verschaft. Het! ontvreemde bedraagt een som van! circa ƒ200. Het kantoor werd, wegens j afwezigheid met verlof van den di-l recteur door den brievengaarder waar genomen. Blijkens de resultaten van de Iaatr ste volkstelling, van 31 Dec. 1900, woonden er in het Duitsche Rijk 4.231.129 personen, of 7 -JpCt. der ge- heele bevolking, wier moedertaal niet de Duitsche was. De Polen hadden het leeuwendeel met ruim drie mil-! lioen zielen. In groote uitgestrekthe- den van Silezië en Posen waren 80 tot 90 pCt.. elders in Oost- en West- Pruisen 70 pCt. der bevolking niet-, Duitsch. De Fransch-sprekenden had-4 Hedenmorgen is een kind ivan den heer B., woonachtig in het Schoterkwartier, nabij den Spaarn- dommerweg al spelende onder een zwaar beladn wagen geraakt en ern- I stig verwond] naar huis vervoerde Ton overstaan van notaris Mr. C. J. Boerlage werd heden in hotel van der Berg verkocht de fraaie buitenplaats „Dennenheuvel", gelegen nabij de Man padslaan te Heemstede. De buitenplaats werd geveild in 3 per- ceelen en daarna in massa. De buitenplaats is opgehouden. Het vaandel van het gem. koor Polyhymnia" is dezer dagen in het magazijn „Nederland" in de Groote Houtstraat tentoongesteld. Het keurig afgewerkte vaandel is afkom stig uit d'e fabriek van den heer C. van Diemen te Dordrecht, door tus- sohenkomst van zijn vertegenwoordi ger. den heer A. Fabel alhier. Bene vens het vaandel is ook het portret van den oprichter-directeur, den heer J. "Wolterus Grootencforst tentoonge steld. Verder dragen eenige planten en bloemen tot versiering zeer goed bij. Barbiers- en Kappersbond. Maandag 17 dezer zal in het Bronge bouw de algemeene vergadering plaats hebben van den Nederl. Barbiers en Kappersbond. onder presidium van den eersten voorzitter, den heer J. B. Pol man Tuin. Op de agenda komen zeventien pun ten voor, waarvan vijf van geheel huis- houdelijken aard, die dan ook in een niet openbare vergadering na de pauze zullen worden behandeld. Van de andere noemen wijAlgemee ne beschouwingen over de verslagen van den staat en de werkzaamheden over het algeloopen hondsjaar; benoeming van vier bestuursledeneen voorstel tot afscheiding van het Landelijk Co mité voor Zondagsrust, daar dit niets van zich laat hooren een voorstel van de afd. Haarlem om een adres te zen den aan de bevoegde autoriteit ter ver hooging van het loon voor scheren en haarsnijden bij het leger (thans 1'/' ct. pe- man in de 5 dagen, met inbegrip van haarsnijden) een voorstel van. Sche- veningen ter oprichting van een cen traal magazijn, voor vakartikelen enz. De vergadering begint des morgens te half tien. Zondag zal het Bestuur der afd. Haar lem de gasten ontvangenzij hebben toegang tot het concert in 't Bronge bouw. Maandagmiddag maaltijd in 't Bron gebouw k 1.50 per couvert met een, hal ve flesch wijn f 2. Afgevaardigden van Haarlem zijn de heeren D. Soellaart, N. J. Lingeman. J. Paulen, J. Druiff en P. de Fello Jr. plaatsvervangers de heeren F. C. Kuij- ken en Jan Rustige. Aan het jaarverslag dat ons gelijktij dig met het programma der algemeene vergadering toegezonden werd, ontlee- nen wij het navolgende Haarlem. Daar leeft men in 't ge heel niet in, vrede. De gevoerde aktie voor Zondagsrust heeft bitter weinig uitgewerkt. De onwilligheid der minder heid heeft hier weer de meerderheid de wetten voorgeschreven. Het zijn maar*/» de-r collega's die des Zondags om 11 uur *s morgens hunne zaken sluiten. Wat voor Haarlem gedaan werd inzake het Comité voor Zondagsrust meldde ik reeds aan 't- begin van dit verslag. Kort geleden is onze penningmeester, W. H. Polman Tuin te Haarlem geweest en heeft daar op een openbare vergadering voor patroons en bedienden de wensche- lljkheid der 9 uursluiting bepleit. Uit de opkomst der vergadering, aan wat die vergadering vooraf ging en wat op die vergadering volgde, kan mem vrijelijk opmaken dat de behoefte aan de 9-uur- sluiting niet bijzonder sterk gevoeld wordt. De kwestie is zelfs van dien aard ge worden, dat het bestuur en bloc zijn ontslag nam. Bij 't schrijven dezer re gelen is mij echter ter oore gekomen, dat een verzoekschrift, voorzien van ruim dertig handteekeningen, het af getreden bestuur is aangeboden, om hen tot weder-aanvaarding zijner functiën aan te sporen. Vermoedelijk zal het bestuur hier wel gevolg aan geven. Een woord van bij zondere lof moet ik brengen aan Haar lem's secretaris II. J. Lingeman hij is de meest correcte secretaris van al de afdeelingen, levert getrouw zijn goed gechreven vergaderingsverslagen in en wat voor mij van zeer veel betee- kenis is, bij leest trouw het „officieel gedeelte" in ons orgaan en voldoet cor rect en onmiddellijk aan eiken oproep, daarin aan de afdeelingssecretarissen gedaan. Dat de anderen van hem leeren. Het ledental is flink gegroeid. Bevallen. Aug. 12. S. van der Vries Bergsma d. 11. C. M. Hendriks—van. der Vossen z. 10. A. van Damvan der Voort d. 11. J. M. Merksvan der Pol d. 12. J. C. de VriesDunk z. Overleden. Aug. 11. K. L. Schumann 3 m. z. N. v. d. Laanstr. C. Mommaas 82 j. Eendrachtstr. 373ste Staatsloterij. Tweede Klasse. 3e Lijst. 12 Aug. 1903. Nos. 11675 en 19230 1500. Nos. 2295 en 6061 1000. No. 9182 400. No. 3484 200. Nos. 3047, 4688, 7197, 7598, 9460 en 19861 ieder 100. Prijzen van 30. 2 31906302 y248125951515518092 27 32286438 9262126611518418296 36 3322 6464 93-56 126661Ö24318466 7133786610 9361126781527518478 14034416632 9430126881528018528 14534906704 9459127441533818677 15336306728 9624127621544818697 246 3767 6769 9631128201Ö47418710 273 3839 6782 9650128311562718788 296 3863 6789 972512833 1553018827 327 39346794 9746 128451553218862 359 3948 6899 9882 12847 16546 18913 42839596919 9S8412874 1556418936 463 399 6922 9885128821556618948 459 4057 6995 9929129891556518950 51041347026 9362129341661213056 014 4196 70S510052 13007 15649 19103 5924274703710171130381565319136 646432871141U20013U48 1566919178 730 4361713410210131041570419364 737 4362 716810218131721572419504 79943707274 10247 13276 1679019617 827 4399727810263132861581619620 8614421733110369133031686119641 905 4564 73541038813311 1589419653 936 4771736510429 133141691719666 1023 4789738010462133201692619672 1136 4826 74331047313354 15927 19737 11394827747710539133951594719762 1198 4876 749810542134141603519841 1206 4899 76681061S134251606219880 1368 4990 76201066813479 1610219889 1377 6088 766810696134811614319905 14585109768710733135511623619947 146851617606107591360816397 19951 148951737821107871368616514 19961 153-2 5222 781910801 137291653019984 16335261784810S52137301654719985 1590 5308 78891085913838165S2 20052 1599 5342 79971Ü8601386116683 20055 1738 5379 801U10907 138811671620063 17425387 806810917 1391416723 20094 17915407 80761098213980 16766 20132 179264108112110081403016317 20300 18405413 8164 110241404016863 20320 18826481816. 1103914047 16907 20321 2039 5566 8170110681408016924 20324 206056-29817511174 1411316937 20369 2077 5642 81891US5 141941697220372 2175 5646 8225 US621423317U60 20402 2193667-2 8313 U4391432617190 20543 2252 5683 83641144814332 17293 20651 226056878451 114601436S 1729520647 2281681285-211147314407 1733520682 23115854 858811537144171737320711 2371 5S6186111154714442 1746020771 240058718624 11657 1446717474 20773 2425 5874 8G54116601447217487 20778 2644 59418704117661447617540 20800 2704 5948 87261178114602176S9 2U810 2705 5953 8770 1179414609 17600 20824 27546035 S860118-20146101761120842 2762 6036 8861118621469417637 20879 '2858 6114 888611911 1473317767 20892 2918 61438972119561478617772 20920 2965 6173 8979120971497417834 20961 297881769138121641499317841 20966 300061829147 122471502017842 306162489183123841504717941 314262659213124961512618060 Uit de Omstreken. IJmniden. Binnenkort zal door het Prov. Bestuur van Noord-Holland worden aanbesteed: Het herstellen van het. zuidelijk hoofd aan den mond van het Buitenkanaal, van stormschade en het verbeteren van dat hoofd. Het werkfvordt geraamd op f 74600. Laatste Berichten. De Minister van Waterstaat in onze Bnnrt. (Per Telegraaf). De Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid, Mr. de Marez Oyens, bezocht heden IJmuiden. Z. E. werd rondgeleid door ingenieurs en den directeur der visschershaven. Bezichtigd werden de visschershaven, de vischhal en de nieu we werken met gewapend beton. Per stoomboot werd de buitenhaven bezocht door bemiddeling van de firma UlaaSSHK en BKUN8. Gister. Heden D..lUtt£ Wl. 12&02. Atchison 1'opeKa, Comm.... 55'/g 561/* Denver Rio Grande 22'/i« 2&U Erie'* 23«/s 25 Kansas City South.1 19 do. pref.34i',4 34*/a Missouri Kansas A Texas, Com. National R. R. of Vlexico Sew-i'orx Ontario Norfolk Western iiock Island Oy Southern Pacific Southern Railway» Union Pacific Wabaafi American Car New-Orleans R. Co. Steels :»/g is 1JV* I? 21»/8 58 60 20»/l«2D/8 401/, 421/s 181/j 191/2 G8l/4 701/4 18 19 30'A SU/s Üll/wlO1/, 201, 21»/« Kouiukl. Petroleum Maatsoh. 438' 437 Columbia Grand Trunkof .ariada Faillissementen. Uitgesproken Utrecht ,6 Aug. E. Lamaire. koop- man te De Bilt. Rechtercommissaris verder de oude en de nieuwe sluis, waar-mr. NL W. H. Boers, na de Minister vertrok naar Velsen. j zierikzee. 7 Augustus. A. C. van der Op de boot weTd de lunch gebruikt. Kloot., vroegetr herbergier, thans tinr Te half drie kwam de Minister te'nierman, te Zierikzee, Rerhter-com- Velsen aan, vergezeld door den in-missarishr. mr. J. W. C. de Jonge specteur van Marine, den hoofdinge-j van Ellemeet. neur Kemper en de ingenieurs van I s'Gravenhage, 7 Augustus. G. A. Oort en Möder, benevens den haven- j Willemsen, zonder beroep, te s'Gra- meester van IJmuiden en den direc- venhage. Rechter-conimissarismr. teur van den vischafslag benevens E. R. E. Brants, door den hoofdingenieur Dirks. 1 De commanditaire vennootschap Daarop begaf het gezelschap zich J „de Rijnlandsche Bankvereeniging", naar de pont en werd daarmee een gevestigd te Leiden, alsmede de be proef genomen, die bevredigend slaag- heerende vennoot daarvan F. F W. de. Vervolgens gaat de Minister naar Heintz. wonende te Leiden. Rechter- de nieuwe spoorbrug gen zal per boot commissaris mr. E. R. E. Brants. Geëindigd W. C. van Munster, broodbakker te Utrecht A. F. Vroomans, koffiehuishouder te 's Gravenhage. Zuiderzee naar IJmuiden terugkeeren. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd /Vug. 12. J. van Um—J. de Leeuw P. H. N. Mansveld—A. Eijgelaar C. B. van BilderbcekW. Jonker; W. MolekampM. A. van GasterenR. J. van der VoortJ. Verkruissen. Pietertsvbgkqjlfcl tvbgkqj vbgwywcm Getrouwd12 Aug. H. Verbruggen en M. J. Pieters. J. H. Dijkstra en NL van der Werff. W. L. van Maurik en J. Lenting. J. C. van Tongeren en S. Fictoor. Marktnieuws. Haarlem, 12 Aug. Aangevoerd) op de Kaasmarkt van heden 17 stapels kaas. te zamen 2291 kazen, wegende 4297 Kg. Prijs ƒ26.— k f 18.—. Op de veemarkt waren aangevoerd 5 koeien, ƒ200.— k f 180,— 21 n kal veren. ƒ16.— k ƒ9,—. 18 Schapen, ƒ26,— k f 17,—.

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 3