Gemeenteraad. Amsterdamsciie Bears militair die later bleek korporaal M. te zijn in elkaar zakte en bewuste loos bleef liggen. Volgens bekl. en den tapper waren de militairen noch be schonken; noch onder den in vloed van sterken drank. Een der jongelieden, die 's avonds met den korporaal was uitgeweest, bevestigde dit. Deze getuige had ook een klap gekregen, maar hij weet niet van wien. Hij heeft geholpen den bewusteloozon korporaal naar een café in het Achter om te brengen, waai' de hulp der po litie is ingeroepen en van daar naar het hospitaal, waar men hem als dron ken beschouwde. Deze getuige had den korporaal nog hooren zeggenoch, laat mij maai- liggen, en hooren kreunen. De kepi van den korporaal vertoonde een deuk, blijkbaar veroorzaakt door een slag met een stok, waarop getuige nog de aandacht der politie heeft ge vestigd. Daags nadat hij hem in het hospitaal had gebracht, hoorde getuige dat de korporaal, een goed, kalm ka meraad, dood was en heeft hij het lijk fezien. Dc korporaal was de eenige ie een sabel droeg. Wie hem een klap heeft gegeven, weet hij niet, want de korporaal lag reeds bewuste loos in de ai-men van een ander toen hij hem zag. Bij de zitting kwam een incident voor, doordat de officier van gezond heid Dr. Koster die als getuige-des- kundige optrad, plotseling ineenzakte. Hij werd evenwel spoedig bijge bracht. De eisch was een jaar gevangenis straf. Ontslag Tan rechtsvervolging Voor de rechtbank te Amsterdam, stond Dinsdag nog terecht de 40-jarige handelsreiziger A. M. K., wegens dief stal van een rijwiel, toebehoorende aan den koopmanBoas. Deze verklaarde nl. dat K. het rijwiel, slechts in ge bruik had, dus het niet mocht verkoo- pen of verpanden gelijk hij deed. Maar K. verdédigde zich met de be wering dat hij dit rijwiel en drie an deren indertijd van Boas gekocht had. De eene helft der koopsom was reeds betaald (wat ook Boas bevestigde), de andere betaalde hij met twee accepten, groot f 100. Boas beweerde echter wel de f 100 van beklaagde ontvangen te hebben, maar wegens levering van gas- apparaten, waarin beiden handelden. De quaestie liep dus hierover: of de gasapparaten werkelijk geleverd wa ren. Zoo ja, dan was het rijwiel nog het eigendom van Boas toen K. het verkochtzoo neen, dan was K. op dat oogenblik de eigenaar. Het O. M. meende dat bekl's. schuld vaststond en vorderde 4 maanden ge vangenisstraf. Mr. F. H. Poser, de verdediger van bekl., slaagde er echter in de recht bank te overtuigen, dat het wettig en overtuigend bewijs van K.'s schuld niet geleverd was, daar uit niets bleek dat bekl. de gasapparaten noodig had. In tegendeel hij had nog genoeg eigen voorraad. Na in raadkamer vergaderd te zijn geweest, ontsloeg de rechtbank K. van verdere rechtsvervolging, en ge lastte zijn onmiddellijke invrijheids- stelling. Diefstal en oplichting. Dinsdag stond voor de vacantieka- mer der Rechtbank alhier terecht de 20-jarige Jacob Hageman, kantoorbe diende alhier, thans gedetineerd. Hem is ten laste gelegd: le. dat hij hij opi 1 Juli U. in een perceel a.an de Heerengracht heeft weggenomen met het oogmerk tot wederrechtelijke toe- eigening een nota, luidende: Amster dam, 18 Juni 1903, 50 Topeka shares 67 f8375, aan den heer Gebr. Wieg man, geadresseerd en onderteekend ge drukt „E. Markus", welke nota toe behoorde aan Wiegman's Bank2e. dat hij om zich wederrechtelijk te be- voordeelen in vereeniging met een an der den kassier van Wiegman's Bank, J .G. Beus, heeft bewogen aan dien ander een quitantie op de Ontvang- en Betaalkas te Amsterdam, ten bedrage van f 837 5 af te geven of te doen afge ven. althans bedoelden persoon op zettelijk is behulpzaam is geweest of dezen gelegenheid of middelen heeft verschaft om den kassier tot gezegde afgifte te bewegen, door een nota waar op reeds betaling had plaats gehad, weg te nemen van de plaats waar zij zich bevond en deze neer te leggen aan de tafel of op den lessenaar waar aan de kassier was gezeten, zijnde dan ook aan bedoelden persoon een qui tantie van f8375 op de Ontvang- en Betaalkas afgegeven, waarbij deze na daartoe met den beklaagde gemaakte afspraak aan den kassier Beus valsche- lijk heeft opgegeven gezonden te zijn door en te handelen op last van den in die nota genoemden E. Markus. De jonge man die het geld inde, beroofde zich toen de politie hem wil de arresteeren, van het leven. Hij sprong bij bet westelijk viaduct aan het Centraal Station te water en over leed korten tijd daarna in het Binnen- Gasthuis. Er werden elf getuigen gehoord. De klaagde bekende berouwvol. Hij was aan het speculeeren gegaan en kon per slot van rekening zijn speculatie schulden niet meer voldoen. Om aan geld te komen, heeft hij tot de daad zijn toevlucht genomen. Geruimen tijd geleden is hij met speculeeren begonnen, aanvankelijk stelde hij een stukje van f 100 als waarborg. Aan het eind had hij ech ter reeds f 2t)00 verloren. In den binnenzak van de jas van be- klaagde's slachtoffer werd een por tefeuille met f6000 aan bankbiljetten gevonden. Soort en Wedstrijden Wieliijdeu. 81 K.M. 108 M. in het uur. Het wereld-uur-record van Robl, 80 K.M. 663 M., nu juist 10 dagen gele den op de wielerbaan te Hannover gemaakt, is Zondagmiddag op de Pare des Princes-wielerbaan door den Pranschman Dangla in den 80 K.M.- wedstrijd gebracht op 81 K.M. 108 M. Stoomvaar! berichten. Het stoomschip Malang arriveerde 18 Aug. van Rotterdam te Batavia. Het stoomschip Solo, van Java naar Rotterdam, vertrok 17 Aug. van Said. Het stoomschip Koningin Wilhelmi- na, van Amsterdam naar Batavia, ar riveerde 18 Aug. te Port Said. Het stoomschip Bali, van Batavia naai* Amsterdam, arriveerde 17 Aug. te Suez. Het stoomschip Polyphemus, van Amsterdam naar Java via Liverpool, passeerde 16 Aug. Dover. He stoomschip Prins Willem I, van Amsterdam naar Paramaribo, pas seerde 16 Aug. Dover. Het stoomschip Merapi, van Rot terdam naar Java, arriveerde 18 Aug. te Marseille. Komt dit eenen tweeden keer voor, dan stn<*t de boete tot 10.en na de derrie overtreding zal door het be stuur de dader aan de algemeene ver gadering worden voorgedragen, om van de ledenlijst te worden geschrapt. Geen overtreding wordt geacht te hebben plaats gehad, wanneer het be trokken lid ten genoege van het be stuur bewijzen kan, dat het feit bui ten zijn schuld is geschied. Voorts wordt, voorgesteld dat de le den van het bestuur de bevoegdheid zullen hebben, diegenen, die zich op de baan onordelijk gedragen te doen verwijderen. Zijn het geïntroduceer- dien, dan blijft de baan gedurende dat seizoen voor hen gesloten. Indien naar het oordeel van het bestuur het gedrag van een lid er aan- Port le'dib'.? t-°e a^eft, is het bevoegd, dat lid opde algemeene vergadering voor schrapping van die ledenlijst voor te dragen. Te-n slotte wordt in overweging ge geven, dit nieuwe reglement terstond! in werking te doen treden. Ged. Staten inhoudende goedkeuring van eenige raadsbesluiten. g. In antwoord op de vraag van den heer M ae Braai over het vroege open- stellen en het vaak lange openhouden der bruggen deelt de Voorzitter mede, dat hij E>. en W. overwegende bezwaren bestaan om aan den wensch van den heer Je BTaal te voldoen. De VOORZ. deelt namens B. en W. had en bij wien het kan worden te ruggehaald). een geruit lijf van een japon, een zilveren insigne van een zangkoor. Bekeurd werden: Een man die het bedrijf van lied jeszanger op straat uitoefende; een weduwe, die zonder vergunning een mestverzameling hield een man, die de voorwaarden van een inestverzameling te houden. niet.m®e> dat er bezwaar bestaat debrug- had opgevolgd, enz. (gen langer gesloten te houden, zoo- als de heer De Braai heeft gevraagd. Dinsdag overleed hier teriVroeger is dat reeds door B. en W. stede na een langdurige ongesteld-1 Kedaan, maar dit nog meer uil te brei - heid, de heer H. C. Tombergh. com-deP- 2«u d« J*™*»'*®' temmeren, missionair in effecten en makelaarin lleer Dt* j\; wDst op Am- onroerende goederen sterdam, waar de bruggen langer ge- De overledene was geboren te Haar-!®'°'en blijven Spr. zal er zich overi- lem en bereikte den leeftijd van 74j£e5.s ;aar De \OORZ. zegt nog. dat het be- Nu onlangs de heer A. van der Lin-1sluit vau B* fn sleunt °P ad~ den als makelaar in onroerend goed, i7ies ^an ^en bavenmeester-mspec- Faillissementen. Failliet verklaard II. J. Berends, timmerman, wonende te Welfium (gemeente Olst). Rechter- comm. Dir. J- L. A. Stolk. A. P. J. Meys koopman te 's-Gra- venhage. Zuidwest-Buitensingel 135. Rechter-comm. mr. Brants. Johannes Wind Rutgerszoon, bloe mist, wonende te Zwolle, handelende ondeer de firma R. Wind (Villa Flora). Rechter-comm. mr. P. C. A. Sich- terman. Janus Stolk, commissionnair in ef fecten handelende, onder Je firma Stolk Co.. te Delft. Rechter-comm. jhr. mr. R. O. van Holt-hf tot Echten. Salomon Santcroos. van beroep kan- toorlooper wonende te Amsterdam, aan de 2de Jan Steenstraat no. 23. Rechter-comm. mr. J. J. A. L. Beuns. Euduard Visser, van beroep spek slager. wonende te Amsterdam aan den Iepenweg no. 12. Rechter-comm. mr. J. J. A. L. Beuns. D. Bx-onsgeest. expediteur te 's-Gra- verxhage, Hoefkade 770. Rechter-comm. mr. Croockewit. Opgeheven Het faiUissement van Hendrik Willem Heiwig, van beroep koopman in petroleum, wonende te Amsterdam, aan de Van der Duyn- straat no. 6het faillissement van Henri Adam jr.. van beroep handels reiziger, wonende t-e Amsterdam, Cor nells Anthoniszstraat. no. 48; het fail lissement van M. J. Koldijk, Da Cos- takade no. 29 te Amsterdam. Geëindigd door het vei'hindend wor den der eenige uitdeelingslijsten zijn de faillissementen van J. Goberts en S. Goberts, en van de nalatenschap van J. Woudhuysen. Ter verduidelijking van het voongaan- de doen wij nog opmerken, dat in Het oude, thans vigeerende reglement be paald wordt dat de met het toezicht op 1' boven belaste leden van het bestuur bevoegd zijn degenen, die zich onorde lijk gedragen of zich niet onderwerpen aan de bevelen van het bestuur, onmid dellijk van de baan te doen verwijderen. Was de verwijderde houder van een jaarkaart, dan kan de bestuursvergade ring den overtreder schorsen tot de eerstvolgende algemeene vergadering. Deze schorsing is dus uit het ontwerp- reglement vervallen. Dat ook in an dere opzichten het nieuwe ontwerp veel mildere bepalingen bevat, valt bij ver gelijking in 't oog. is afgetreden, is door dit sterfgeval de heer P. Droste in dit vak du eenig overgeblevene. teuir. de door het weer er onooglijk uitziende wagens het naaste station binnen, na een oponthoud van 1040 dagen. Zonderling tweeling. Josefina Martinelli, te Ferrara, is moeder geworden van een tweeling, meisjes, van wie de een een zeer blank gelaat en blond liaar, de andere een zwarte gelaatskleur en zwart haar heel't en alle eigenaardige kenmerken van het negerras vertoont. Voor dit natuurwonder heeft men tot heden toe nog geen oplossing kun nen vinden. Een mooie trouwpartij. Van een trouwpartij op een locomo tief weten de Aznerikaansche bladen lange Verhalen op te disschen. Een jong paartje uit Knoxville kon de te- genwerking van een enghai'tig ouder- De heer N. KRUSEMAN antwoordt1 paai- met langer verdragen en besloot Examens Hoofdakte. Geëxamineerd 15 dames: afgewe zen 9; toegelaten 6: C. B. Gerz, Am sterdam: J. W. Somford, Rotterdam; W. M. Wülemse, Schiedam; M. P. Joosten, idem; M. A. Dauser, Rot terdam; C. S. J. Huystee, Steenwijker- wold. Vakblad. op een vraag van den heer Schram, i' inzake de burger-avondschool. De proef met de aanvullingsklasse der burgeravondschool is wei ge klaagd. Dit jaar hebben zich voor ;Fransch 39 en voor Engelsch 33 leer lingen aangemeld. Daarom achten B. en W. gewenscht den termijn van 4 jaar af te wachten. pe trein de plaat te poetsen. Begrijpend, dat ze nu nog maar half geholpen waren, bleef de vreug de gemengd. Dit trof één der passa^ giers. Hij won het vertrouwen der gelieven, die hem hun nood en hun verlangen naai* den huwelijksband meedeelden. De passagier, een bereisd man, wist raad. ,,De stoker op een Weliswaar wordt het geven van deze i locomotief, zeide hij, is vrederechter lessen hooger betaald dan andere,'en de man zal voor een goed woord maar daarom aüeen wenschen B. en wel gevoelig zijn."' Bij de eerste halte W. geen verandering der verordeningging het paar werkelijk tot den sto- Men deelt ons mede dat te Utrecht is ivoor te stellen, opgericht het vakblad ,,0ns Belang", De heer SCHRAM wenscht de proef orgaan van den Ned. Stucadoors-pa-1 niet gestaakt te hebben, maar meenae. troonsbond. Tot hoofd-redacteur werddut hfcl coUege al binnen de vier jaar benoemu de heer lï. s Witte, Bruine! eeI1 detiiutieve regeling voorstellen Ruiterstraat 5, Groningen. Hat bureau Nu ^ee t spr. bezwaar, dat men van administratie ls gevestigd bil den heer P Jonkhof. Heeren binnensingel h van 2.50 per les- Groningen. Verdere leden der redactie UU1V Vervolg Stadsnieuws IJsclub „Haarlem ea Omstreken" A.s. Zaterdag heeft eene buitengewone algemeene vergadering plaats der IJs club voor „Haarlem en Omstreken" in de benedenachterzaal van het nieuwe café-restaurant Gebrs. Brinkmann plaats. Als punten van behandeling komen op de agenda voor: Voorstel van het Be stuur tot wijziging van Statuten en ver nieuwing van het huishoudelijk regle ment en verzoek van den WelEd.Gestr. Heer Mr. F. Willekes Mac Donald tot teruggave van gemaakte kosten. (Verga dering Brongebouw, dTukloon enz.) Bij vluchtig doorzien van het nieu we ontwerp-reglement hebben wij uit den p.ard der zaak het meest de aan dacht gevestigd op de artikelen, waar bij (le bevoegdheid wordt geregeld van het Bestuur tegenover de leden van schorsing en royement. Immers juist deze bepalingen hebben in het bestaan de reglement aanleiding gegeven tot de bekende „ijsquaestie." die wij mo gen aannemen, dat onzen lezers nog voldoende in 't geheugen ligt. Aan het nieuw ontworpen reglement nu ontleenen wij het navolgende Art. 15. Ieder die de baan bezoekt is verplicht zijn lidmaatschapskaart of andere toegangskaart bij bet gaan langs de controle te vertoonen en op de baan zichtbaar te dragen. De kaarten zijn streng persoonlijk. Elk lid is verplicht zijn lidmaat schapskaart aan de dames- kinder- en introductiekaarten welke hij genomen heeft, van zijn handteekening te voor zien. Volgt de bepaling aangaande aan sprakelijkheid' voor schade. Personen, die zich op de baan be vinden zonder geldige toegangskaart, kunnen door of vanwege het bestuur onmiddellijk verwijderd worden. En dan komt de hoofdzaak Ieder, die op de baan de kaart niet zichtbaar draagt, zal door of vanwege het bestuur worden' aangemaand zulks te doen. Wanneer aan deze aanma ning nietonmiddellijk gevolg wordt Van* het bataljon Infan terie alhier in garnizoen is een deta chement onder den 2en luitenant Bar. van Voorst tot Voorst naar Beverwijk vertrokken tot deelneming aan fort oefeningen aldaar. FaillJssement Laane en Van Bemmel. De curator machtigt ons het navol gende mede te deelen. De inventarisatie van het kantoor liep gisterenavond af, nadat zij 4 dagen had geduurd. De baten zijn zeer veelsoortig als con tante gelden, zoo in Hollandsche en vreemde muntspeciën, effecten en borg tochten. De waarde daarvan te bepalen is groo. tendeels onmogelijk, omdat alleen gelei delijke en voorzichtige afwikkeling de zer papieren tot de juiste waarde zal kunnen brengen. Plotseling geforceerde verkoop zal zeer ten nadeele zijn van de crediteuren. Wat de schulden, betreft is nog alleen bet cijfer der onopgevraagde deposito's te bepalen. Het bedraagt nog niet ten volle f 130.000. Daarboven moet nu komen hetgeen als saldo's van rekening-courant uit de ver der bij te werken boeken zal blijken. In de eerste weken is daarvan nog niets te zeggen. De kassiersrekeningen zullen alles te zamen genomen blijken wel nage noeg in den evenaar te staan, hetgeen spreekt voor eene voortdurende gelijk matige afwerking van het geïncasseerde. Voor zoover thans voor mij de oorza. ken van het debacle duidelijk worden, ïmoeï hier gedacht worden, in een zich vastwerken in industrieele ondernemin gen, die het kapitaal waarover de fir ma, zoo door "hare deposito's als op andere wijze disponeerde, niet toeliet. Het O. M., mr. Bosch van Oud-gegeven, zal het bestuur bevoegd zijn, Amelisweerd, zag in deze zaak voor een boete op te leggen van ƒ2.50, wei- anderen een aansporing om niet mede ke dadfelijk invorderbaar is. te doen aan allerhande speculaties als I Wordt de boete niet op denzelfden men niets bezit. Dat het geld strekte J dag betaald, dan zal aan den overtre- tot dekking van speelschulden, is geen jder den toegang tot de baan worden verzachtende omstandigheid. Spreker geweigerd, tot hij die boete voldaan eisckt tegen den beklaagde 2 jaren ge vangenisstraf. De advocaat van beklaagde mr. Th. Muller Massis, achtte geen diefstal aanwezig, de nota was slechts van de eene tafel naar de andere verplaatst. Beklaagde kan alleen terechtstaan we gens medeplichtigheid aan het mis drijf. Pl. riep de clementie voor bekl. in. het is iemand met een gunstig ver leden en met goede getuigschriften, geweigerd, tot hij die boete heeft. De bepalingen der twee laatste ali nea's zijn niet toepasselijk op kinde- ren. Dezen kunnen, wanneer zij hun kaart niet zichtbaar dragen en niet aan de eerste aanmaning gevolg ge ven, onmiddellijk van de baan wor den verwijderd. Het bestuur kan aan ieder lid, van cc,wien blijkt, dat van zijn lidmaat een deerniswaardig slachtoffer van de j schapskaart. of van eenige door hem speculatie met Amerikaansche fond-1 voor anderen genomen toegangskaart sem gebruik is gemaakt door onbevoegden Donderdag 27 Augustus a.s. uitspr. j 0m zich daarmee toegang tot de baan te verschaffen, een boete opleggen.van ƒ5.-. I zijnde heeren H. v. Vreeswijk, Oost- vestplein 19 RotterdamJ. J. W. Walff- voets, Paviljoensgracht 38 's-Gravenha. Raan, Ferdinand Bolstraat 9. AmsterdamH. Dövez, de Clercqstraat Haarlem. Uit de Omstreken Kantongerecht. Een lastig persoon. Job de Groot te IJmuiden is iemand, die de bevelen van den havenmeester nog al eens niet opvolgt. Onlangs ook wei gerde hij beslist om zijn vaartuig in de Visschershaven op last van den haven meester te verhalen, hetgeen voor de scheepvaart noodzakelijk was. De ambtenaar van het O. M. achtte eene dergelijke weigering zoo afkeu renswaardig, dat hij tegen bekl. 14 da gen hechtenis vorderde. Een jeugdige dierenkwel ler. De 15-jarige Jan Koning uit Zandvoort was ben laste gelegd dat hij op 2 Juli j.l. op den Dreef een on der een wagen gespannen hond noode- loos had geschopt. Bovendien had hij zich te verantwoorden over het feit dat het dier niet voorzien was van een muilkorf. Bekl. gaf zeer brutaal ten antwoord dat de muilkorf naast den kop van h et dier hing, en dat hij den houd geschopt had omdat het dier niet wilde trekken. Dit laatste nu werd door den politieman ten stelligste ont kend, daar het dier uit alle macht trok. Het O. M. vorderde tegeu bekl. voor beide feiten resp. f 3 en f 1 boete subs. 1 dag voor elke boete. Overtreding arbeidswet. Tegen den heer M. E. F. Klaye, die op 28, 29 en 30 Mei des avonds na 7 uur nog eenige meisjes in zijn che mische wasscherij werk had laten ver richten, werden 6 geldboeten van f2 subs. 6 maal 2 dagen hechtenis ge- ëischt. Dinsdagmorgen had in de werkplaats van den heer G. Beccari een vrij ernstig onigeluk plaats. De werk man C had het ongeluk van met zijn hand bekneld te raken tusschen de zaag. machinezoodoende werden zijne vin gers v-m zijn hand afgesneden. De on- gelukk ge werd terstond naar het Gast huis overgebracht, alwaar hij werd ver bonden Zandvoort. Aangekomen badgasten Fain. Boos, 's Graveland, Pension Paula,9 pers. H. Schober, Duitschland. Pension Zorgvliedt 3 pers. H. Smitt Amsterdam idem. 5 pers. G. J. Ackerstaff, Deventer, idem. Fam. J. N. Kruizinga. Groningen, Cottage Pretoria. 4 pers. H. van der Werff. Maastricht, Buig. Engelhertsstraat 23, 3 pers. Dr. A. Walbach, Essen, Grand Hotel. Fam. Rebock. Amsterdam, idem, 7 pers. Mej. Stuyt. Purmerend, Hotel Bel védère. A. J. Groot, Amsterdam, Burg. En- gelbertstr. no. 23. P. H. Stemler, idem, idem. H. Sieverts. Hamburg, Hotel d'Orange. E. Rueten, Singapore, idem. B. Rees. New-York, idem. S. Ross, idem, idem. Mevr. van Rijn. Wageningen, idem. Mej. Kamphuis, idem. idem. Mej. Roghair. Rhenenl idem. Mevr. Wed. A. L. Donker, Amster dam, Villa Daisy Bell. 6 pers. Den Heer Rennes, Utrecht, idem. Fam. Penso, Brussel, Gjand Ho tel, 2 pers. Fam. Pringstein. Berlijn, idem, 3 pers. A. Teer. Zurich, idem, 5 pers. T. Ernst, idem. idem. W. Busch, Ludenscheid Hotel Beau Site. E. Noell, idem. idem. C. Moltzer. Amsterdam. Hotel d'Orange. E. Levi, Frankfort, idem, 5 pers. Mevr. A. Kingsma, Montral, idem, 5 pers. H. Bleydenstein. Leiden, idem, 2 p. O. Frowein, Amsterdam, idem. De Commissie van d e a f d e e- ling Haarlem van den Nederl. Pro testanten Bond, maakt per circulaire nog eens bekend, dat het godsdienst onderwijs. gegeven vanwege voor noemden Bond, bij genoegzame deel name, 7 September zal worden her vat. G'evonden voorwerpen. Een zilveren broche, een gekleurd beeld op standaard (dit beeld is aan iemand bezorgd, die het niet besteld De heer N. KRUSEMAN repliceert. Spr. heeft den heer Schram wel goed begrepen en B. en W. hebben geen aanleiding gevonden eerder dan nu voorstellen te doen tot definitieve re geling. B. en W. zijn dus geenszins buiten hun boekje gegaan. Spr. erkent, dat de betaling van deze taallessen wel hoog is, maar niet dat geen leeraar aan II. B. S. of gym nasium met ƒ2.50 zou worden be taald. De discussie wordt gesloten. Punt 3. Onderzoek der geloofsbrieven van nieuw inkomende leden, t, w. van de heeren Welsenaar, Van Styrum en Tol. Dezen worden onderzocht door een commissie, bestaande uit de heeren Bijvoet, Van Lennep en Kleijnen- berg. Op haar voorstel besluit de Raad tot toelating. Thans gaat de Raad over in gehei me zitting. (De zitting duurt voort). Hedenavond is het ver volg van dit verslag te verkrijgen aan de volgen de adressen: De hoeren H. N. MUL, Kruisstraat 25. J. F. BRIJERS, Grooie Houtstraat %L B. DE MINK, Spaarnwou rstr. 73. L. Th. SWAALF, Berckhevdestr. 17. J. UILENBURG. Oranjestraat 17. Aan onao Buraaux Zuidor-Buiten- apa&me 6 en Groote Houtstraat 56. ker en deze toonde zich niet onge neigd de gelieven te helpen. Zij mochten op de locomotieven klimmen en daar sprak de zwart- berookte en olie-besmeurde stoker de plechtige en gewichtige woorden uit, die de verliefden tot een paar maak ten. Dol van vreugde zochtoo de gehuw den daarna hun wagen weer op. Vergadering van d'en raad opWoens- dag 19 Augustus, des namiddags te half twee, in de Statenzaal aan het Prinsenhof. Voorzitterde Burgemeester. Afwezig bij den aanvang der ver gadering de heeren Van den Berg, Beijnes en Tol. Punt 1. De heer A. Rinkema wordt beëe- digd en geïnstalleerd als nieuw inko mend lid en neemt plaats naast den heer Bijvoet, Punt 2. Mededeelingen en ingekomen stuk ken. a. dat is ingekomen een schrijven van den heer A. C. Laane, waarbij hij ontslag neemt als lid van den Raad een van de Wed. Braakenburg, waar in dank betuigd wordt voor de haar verleende gratificatieeen van de Wed. de Roo, waarbij zij dank betuigt voor den haar verleenden onder stand; een van den heer L. Dekker Hzn., waarbij hij dank betuigt voor de verhooging van zijn pensioen een voorstel van den heer L. Modoo 10 andere Raadsleden, tot wijziging voorwaarden inzake de erfpacht b. dat in handen van B. en W. om advies is gesteld een adres aan den Raad van hef Hoofdbestuur der Schip pers-Vereeniging ..Schuttevaer". om het tarief voor het havengeld voor doorvarende schepen mede °P H cent per ton te brengen c. dat tot zetter van 's-Rjijks directe belastingen is benoemd de heer C. J. Cramer in de plaats van den heer A. F. Kremer. q. dat is ingekomen een ongezegeld adres var. C. L. Lo~hman over eene ge meentelijke betrekking, (ter zijde gelegd als zijnde niet gezegeld). e. da? door den Commissaris der Ko ningin eervol ontslag is verleend aan den agent van politie C. Boon als bui. ten gewoon gemeente-veldwachter. f. dat zijn ingekomen schrijven van Gemengd Nieuws, Leger en Vloot. Bij Kon. Besl. Ie. ziijn benoemd: bij het wapen der infanterie, bij het 5e. regiment, tot kapitein, de eerste- luitenant E. W. Klop, van het korps bij het wapen der cavalerie, bij het le regiment, huzaren, tot commandant van het korps, de luitenant-kolonel H. F. D. Hraams. van het 3e regiment huzaren, belast met het bevel over de rij- en hoefsmidschool en zulks onder eervolle ontheffing uit zijn tegenwoor dig beveltot majoor, de ritmeester J. D. Camerling Helmolt. van het 3e. regiment huzarentot ritmeester, de eerste-luitenant J- Vertholen de Salve de Bruneon. van het wapen, thans op non-activiteit, wordende die officier in verband daarmede in actieven dienst hersteld, en de le-luitenant J. M. H. vau' Lelijveld, van het 2e regiment huzaren bij het wapen der Koninklij ke marechaussee, tot kapitein, bij hun tegenwoordige divisie, de le-luitenants F. C. A. van der Minne, van de le, en, G. I). A. Schreuder en H. A. Mos, beiden van de 2e divisie; 2e. is op non-activiteit gesteld, de majoor M. van Kuyk van het le regiment huza^ ren 3e. is belast met het bevel over de rij- en hoefsmidschool. de ritmees ter A. J- P- Metelerkamp, adjudant van het le. regiment huzaren, en zulks onder eervolle ontheffing uit zijne betrekking van adjudant Laatste Berichten. Scheepsougelufeken. Het reddingstation Rügenwalder- münde van de Duitsche maatschappij tot redding van de schipbreukelingen meldt Den 17en Augustus werden van liet niet ver van de haven gestrande Ne- derlandsche kofschip De vijf Gebroe- ders, kapitein Kajuiter, met dwars liggers voor spoorwegen, van Dantzig naar Bandkolm bestemd, door het ra- kettenstation zes opvarenden gered. De trawler Victory heeft aan land gebracht de kapitein Cook van den Nederlandschen schoener Hoop, die in de Noordzee werd aangevaren door een onbekende trawler en gezonken is. De stuurman verdronk. De Ned. mail, van W.-Indië te Ha vre aangebracht door het stoomschip Prins der Nederlanden, kan hier mor gen voorm. te 11 u. 30 worden ver wacht. Bergrampen. Uit Chamonix wordt gemeld dat weer zeven toeristen zijn omgekomen bij een poging om de Aiguille Grise, achter den Mont Blanc, aan den kant can Courmayeur, te beklimmen. Terzelfder tijd is op de hellingen van de Herrengrütk bij Génève een jonge man verongelukt, die op edelweiss was uitgegaan, eu van de Passyer Spitze, in Tirol, 'zekere dr. Fritz Greiss uit Wurzburg te pletter gevallen. De bliksem. Te Kleinothweiier. in de Palts, wer den tijdens de kermis drie jonge man nen doodgeslagen. Bij het onderzoek van hun lijken, bevond men, dat een hunner geen brandplekken had, waar schijnlijk stierf hij aan hartverlam ming. De bliksem ging uit de dans zaal. naar de gelagkamer en vandaar naar den stal. waar drie koeien dood geslagen werden. Puin- en wrakhoo- pen. verbrijzelde vensterruiten, ge tuigden van het geweld van den blik sem. Een postiljon uit Zweibrücken, die met zijn fiets onder een deur schuilde, werd zijn fiets uit de hand geslagen. Hij zelf bleef ongedeerd, maar een mijnwerker die met hem stond te praten, werd doodgeslagen. 1040 dagen te laat. Een trein, die 1040 dagen te laat aan komt, is zeker een groote bijzonderheid en- het land, waar alleen zooiets gebeu ren kan is natuurlijk Amerika. Verleden week Donderdag kwam in bet station Beaumont in Texas een trein afgereden en had onderweg moeten op houden, omdat de lijn door een grooten storm vernield was. Vele passagiers hadden bij het ontsporen hun leven, ver loren. Dezelfde locomotief trok nu onlangs door bemiddeling van de Ürma OLAABSiEH en BJCUN8. Gister. Heden Bi. 18 Ann WC.194112. Atchieor Topeïca, Comm628/g 63 Denver Eio Grande 26 26 Erie's 30«/« 30i/8 Ksdbhb City 8ontb23 23 do. pret38'/s 39s/8 Missouri Kansas Texas, Oom. 2ön/j8 21 National R. R. of Mexico 19s/* 20i/8 New-York Ontario 24i/2 24'/* Norfolk Western 631/4 64 Rock Island Oy. 29 31 öouthern Pacific 46 46 Houthern Railways 22"/i6 23*/* Union Pacific 76is/i876i/« Wabash 23 23'/ig American Car 32l/8 33s/« New-Orleana R. Co. 12i/8 ll'/s 13 tee Is 23 24 Koninkl. Petroleum Maatsoh. 453 Columbia Grand Trunkof Canada Burgerlijke Stand. Ondertrouwd Aug. 19. W. KnolM. C. J. Hessels; H. H. SpoldersJ. Zoet; IJ. Faber J. M. Koelemeijer. Getrouwd Aug. 19. H. ViegeA. J. Castein J. J. VroomansA. Ris; E. J. Breek A. H. M. Prinsenberg; J. TaagA. C. Plak; R. H. BosveldA. Wesselins; J. RoosenA. Meijboom W. Bijster A. I-I. de Jong; H. PisoA. Ruiter; BevallenAug. 19. G. Van Steen Toepoel, z. H. VeldhuisSchild, z. J. Ho man—Van Es, z. A. Pabst—Hoek, z. H. J. LodeKoster, z. M. Misset- Van Damane, d. Aug. 17. A. Prins— Vennik, z. M. E. Schoute—Gerritsen, d. Aug. 18. A. GroenVan der Vorst, z. Overleden Aug. 19. E. de Smitr—v. Zonneveld., 56 j., Rozestraat. Aug. 18. A. Pluister, 2 m. d1.. K. Lakenstr. Marktnieuws. Haarlem 19 Augustus 1903. Aan de markt alhier waren heden aan gevoerd 31 stapels kaas6321 kazen, 8093 kilogram hoogste prijs 25.50, iaag. ste prijs ƒ19.—. Op de veemarkt van heden waren aangevoerd: 7 koeien /220—190 13 nuchtere kalveren ƒ1—1014 schapen ƒ22—17.

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 3