NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. Nabetrachting van den Gemeenteraad. ii Zorg en Druk. 21e Jaargang. No. 6231 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. VRIJDAG 23 OCTOBER 1903. HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENT1ËN: PEP DR'E MAANDEN: Van 15 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor dempen Vden omtrek waar een Agent gevestigd is ('kom der Haarlem van 1-5 regels 0.75 elke regel meer 0.15. Reclames 30 Cent per regel. gemeente)1.30 f Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Franco per post door Nederland1.65 (ÉL ^vC WjI&Nvy» Kleine advertentiën 3 maal plaatsen voor 2 maal betalen. Afzonderlijke nummers0.02>£ V SfcV v cax. n ui r» we Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlemo.37>f Jj$Ai Hoofdbureau en Drukkerij: Zuider Buitenspaarne No. 6. de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 122. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. tsb'w Bijkantoor: Groote Houtstraat No. 55. Telefoonnummer 724. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Elrangère G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 31*>'s Faubourg Montmartre. Haarlem's Dagblad van 23 Oct. be;at o.a. Nabetrachting van den Gemeen te ra ad, Buiten landseh Overzicht» Kameroverzicht, Tooneelcritiek Tan Frans Netscher, Feesten te Breda, Slot van het verslag Ge- meentebegrooting, Dierenmishan deling, Binneiil., Sport- en Stads- beriehten. Burgemeester en Wethouders heb- beu besloten, dat de pers de rappor- ten van de hoofden van .scholen aan gaande voeding en kleeding niet te zien krijgt. Wat drommel, die men- schen van de krant schrijven al veel te veel. Hebben ze nu daar niet weer mededeelingen gedaan uit de afdee- lingavergad eringen over het werklie denreglement De Burgemeester, zeer afkeerig van dergelijke mededeelin- gen. gaf daarover een reprimande, maar niet aan de pers, maar aan de leden van den Raad. Volkomen juist. Wanneer de Raadsleden zwijgen over prat in besloten vergaderingen is voor- jevallen, dan kunnen journalisten er een mededeelingen over doen, De Gemeentebegrooting ging dezen eer snel onder den hamer door. Nooit leb ik zoo weinig raadsleden bij een be. rootingsdiscussie bijeen gezien. Meer an tien waren met of zonder kennis- eving afwezig gebleven'. Weliswaar onden zij niet veel bederven door [eg te blijven en niet veel tot stand rengen door te verschijnen, want de egrooting gaf tot discussiën weinig anleiding. Het bleek al uit de ma- ere debatten in de afdeelingen. Wat r nog van aanbelang mocht heeten as de traktementsverhooging van e wethouders, het voorstel tot ver- aatsing vande boomkweekerij en e openbaarheid van de kohieren der ikomstenbelasting. benevens ver- ichte aangifte. Wat de wethouderstraktementen ingaat zal ik het voorbeeld nietvol- d van de Raadsleden, die er tegen u'en en de kiesehheid niet hadden, eenvoudig over te zwijgen. Met Igure opmerkingen beduimelden zij t voorstel, terwijl zij toch konden iten, dat hun verzet geen gehoor a vinden en dat zij dus evengoed gen konden stemmen, zonder meer. genover hunne meening staat de ijwel algemeene opinie, dat met een irwedde van ƒ2000 de inderdaad alomvattende werkzaamheden waar- t niet te hoog betaald zijn. )e verplaatsing van de boomkwee- ij vond B. en W. verdeeld. De ening van den Burgemeester en van den heer De Breuk stonden Drecht tegenover elkaar, blijkbaar teleurstelling van den Burgemees- Hier had de heer De Breuk als 1-kweeker een voorsprong, die bleek in de meerderheid van den Raad 2 advies volgde en den post daar- sr schrapte. Inderdaad zou, ware e kweekerij naar de Kleverlaan plaatst, zich het zonderling geval iben voorgedaan, dat de bloem- fckerij, het kantoor en de boom- iekerij op drie verschillende plaat- in de Gemeente gevestigd waren feest. et derde puntopenbaarheid van kohieren en eigen aangifte kwam de proppen, toen het in de Raads- 1 al dutster begon te worden en arenlang gespannen belangstelling de leden aan het tanen was. Be-^ Feuilleton. Naur het hngehch van KOBKKT MACHRAY. nzelfden morgen dus den mor- na den dood van Bob Deans Kitty er een lang verhaal over iYorkshire Courant, die lederen en op Buckhurst House bezorva Even te voren had zij zichzelf ioongelukkig mogelijk beschouwd toen zij wist, wat er gebeurd joelde zij zich nog veel onge- iger. Bennet een moordenaar en iet hem verloofdDat was de Ie slag. En toch. niettegenstaan- j medelijden met zichzelf voeioe oe zij Bennet ook verafschuwde, voelde zij medelijden met Hem. lacht er op dat oogenblik niet dat hij door zoo te handelen alle waarschijnlijkheid een einde tun verloving zou hebben ge in die gedachte bij haar op- grijpelijkerwijs drongen daarom de Voorzitter en de heer Rasch er op aan, dat de heer Schram de zaak in een andere vergadering zou brengen. Daaraan voldeed dit Raadslid ten slotte, hoewel hij wel lust scheen te hebben, om de eigen aangifte maar eens even tnsschen licht en donker af te handelen, alsof het een kleinig heidje was. Behalve deze drie hoofdpunten dus was er veel klein goed allerlei be schouwingen. die op niets uitliepen. Onder anderen was er een jongen bij de plantsoenwerkers, die voor ƒ6.60 in de begrooting te boek istaat en maar ƒ5 verdient. Verschrikkelijk feit. De monden gingen er lustig voor op en neer. En wat was nu de heele zaak Dat deze titularis wel 5 ver dient. maar dat het noodig kan zijn iets meer te geven. „Het kan gebeu ren, dat zoo'n jongen ouder wordt", zei de Voorzitter. ..en wat meer moet verdienen"'t Heele geval liep op niets uit. De jongen in quaestie kan het zich voor gezegd houden. Als hij glad is. klopt hij over een paar maanden bij zijn baas aan, om een kleine verhooging. Zelfs werd er gedebatteerd over het loon van een graver die niet bestond, maar die noodig zou kunnen wezen en daarom op de begrooting was ge bracht. Tegen zulke min of meer vage posten had de heer Modoo bezwaar ..je kon op die manier niet meer op de begrooting afgaanIs 't niet wat overdreven 't Is immers maar een begrooting en wat niet noodig is, wordt niet gebruikt. Precies als met de brandstof, die de heer Stolp met 200 wist te verminderen. Als die gelden op zijn. zal dan de gemeente administratie in de kou zitten? Im mers neen. Het denkbeeld van den heer Modoo om Tiet loon der brugwachters tever- hoogen. sneed meer hout. evenals zijn opmerking dat het billijk is aan de onderwijzers de 2 pCt. van hun inko men te vergoeden, die zij voor hun (Rijks) pensioen te betalen hebben. Dit laatste vond steun bij den heer Kleijnenberg, die trouwens in den loop van de debatten menige frissche opmerking plaatste. De stemming van den Raad over deze schadeloos stelling scheen mij niet ongunstig toe. Er is allicht kans, dat de Raad er op ingaat, wanneer het voorstel in ©en volgend^ vergadering ter sprake ko men zal. Amusant waren de discussies na tuurlijk niet. Er is niets komisch in een debat over prikkeldraad of glad draad en over een adjunct-inspecteur meer of minder. Het was daarom een heele verkwikking, toen het uitreiken van boekjes over de behandeling van kinderen in 't eerste levensjaar ter sprake kwam en de heer Kruseman, onze wethouder van financiën en vrij gezel. onder algemeene vroolijkheid verklaarde, dat hij het zich had aan geschaft. In die stemming bracht de Raad aan verschillende personen hulde aan den heer Vermeulen en zijn echt- genoote voor hun uitnemenden arbeid als leiders van bet Stads- Armen- en Ziekenhuis en aan Burgemeester en Wethouders voor de manier, waarop de begrooting is samengesteld. Een woord van lof aan den Voor zitter voor zijn leiding, waarbij de debatten wel bespoedigd maar toch nfet gesmoord werden, zou niet van onpas zijn geweest. Zoo is dan in enkele uren de heele begrooting afgehandeld. Elders waar men er soms dagen over zit te has- pelen. zal men ons benijden. kwam, schrikte zij er voor terug, zij vreesde, dat zoodoende haar opoffe ring wel eens heelemaal tevergeefs kon blijken. De couranten hadden aangekondigd dat er dien dag een onderzoek zou worden ingesteld, en zij wachtte ze nuwachtig op het verslag. Wat zou er misschien al niet bij het verslag van het onderzoek verteld worden Natuurlijk zei ze tot zichzelf, was n&t heel onwaarschijnlijk, dat Bennet bi] dat verhoor iets zou zeggen over de familie Eversleigh. maar wat zou hij niet zeggen, had hij misschien al niet gezegd tegen anderen tegen de po- j litie bijvoorbeeld Zij behoefde niet lang in twijfel te blijven over de ge-j dragslijn. die Bennet van plan was te volgen. Bij het verhoor was een talrïik rni- bliek tegenwoordï- dat zeer vijandig gezind was tegen Bennet en het. was spoedig duidelijk dat de jury niet tof,1 toegeeflijkheid bereid was. Zijn toege voegd verdediger, Deakin genaamd, deed zijn best hem niet va:n moord maar van manslag beschuldigd te krijgen, maar zelfs al was de waar schijnlijkheid minder overtuigend ge weest. dan zou nog de algemeene ooi- nie sterk tegen hein geweest zijn. Er waren veel getuigen, die het eens waren, behoudens enkele ver schillen in woorden die alt-ijd in zulke zaken voorkomen en eerder een bevestiging dan een tegenspraak zijn Buïtenlancisch Overzicht Het gerucht omtrent een aftreden van het ITALIAANSCH ministerie wordt nu toch bewaarheid. Natuurlijk wordt er niet bij gezegd, dat de oorzaak gelegen is in het échec, door het kabinet geleden door het afspringen van het bezoek van den Czaar. In zoo'n geval is er altijd wel een of andere reden op te geven; de staat van de gezondheid is bijv. een zeer gewilde. Zoo ook nu. In den ministerraad heeft 'de pre mier meegedeeld aan zijn ambtgenoo- ten, dat hij den Koning schriftelijk ontslag heeft aangevraagd om gezond heidsredenen. De Koning zou dus kunnen volstaan met een plaatsver vanger voor Zanardelli te zoeken, maar zóó gemakkelijk gaat dat in dit geval nietuit puur sympathie met hun sukkelenden premier hebben de overige ministers eenparig beslo ten óók heen te gaan. Dat is wel een bewijs van opoffering,, zeldzaam in de politiek waarin, naar wel eens beweerd wordt, egoïsme den schepter voert. Kwade tongen zullen dan ook wel beweren, dat deze sympathie uiting maar komedie is en het aftre den der ministers een gedwongen fraaiigheid. Een merkwaardig bericht wordt uit Rome aan de ..Frankforter Zeitung" geseind, een bericht, dat voorloopig zeker wel met het noodige voorbehoud mag worden beschouwd. Deze corres pondent zou namelijk uit goede bron uit Venetië (vorige standplaats van den tegenwoordigen Paus) vernomen hebben, dat de Paus op niet-officieele wijze onderhandelingen zou wenschen aan te knoop en met de Italiaan sche regeering over een modus vivendi tu&- schen de kerk en Italië. Pius X zou hiertoe deels geneigd zijn in belang van den vrede, deels uit gezondheids overwegingen. Tot nog toe was hij steeds aan veel lichaamsbeweging ge woon en slechts ongaarne zit hij op gesloten in het Vaticaan. Daar deze wensch echter door de katholieke wereld als een concessie tegenover Italië zou kunnen worden beschouwd, wenscht de Paus vooraf een daad van tegemoetkoming van de zijde van Italië, om zijn wensch te rechtvaardigen. Van het BALKAN S CH IE REIL AND geen nieuws. Alleen wordt melding gemaakt van een gesprek dat de cor respondent van de ..Times' te Doeb- nitza zou gehad hebben met leiders der oproerige beweging in Macedo nië. We geven het voor wat het is misschien kan erdoor verklaard wor den het door de Porie zenden van nog meer troepen naar Salonika. Deze leiders moeten dan te kennen hebben gegeven, dat zii_ zoolang liet weer 't maar eenigtszins veroorloofde, gedurende den winter de guerrilla zouden voortzetten, ten einde Turkije te noodzaken, een groot leger op de been te houden. In het voorjaar zou den de benden dan opnieuw krachtig aanvallenderwijs optreden. De eenige hoop der Macedonische aanvoerders is thans, den tegenwoor digen toestand in Mjyedonië gaande te houden^ en aldus aan Europa te bewijzen, dat Turkije, in weerwil van zijn groote wapeningen, niet instaat is, de Macedonische kwestie op te lossen. Zij zijn vol vertrouwen, dat dit plan ten slotte zal slagenzij zijn overtuigd, dat de mogendheden ein- van den hoofdinhoud der getuigenis over hetgeen er tusschen Bennet en Bob Deans had plaats gehad. De woorden, door de beide mannen ge bezigd. werden door verschillende ge tuigen precies gelijk aangehaald, in't bijzonder de uitdrukking van Bennet tot den jockey„Ik zal je dooden werd door ieder genoemd en zette bij de rechters zoowel als bij de jury het geloof vast aan den schuld van Ben net. De conclusie luidde, dat Bennet het opzet had gehad Bob Deans te dooden en hem toen gedood had. De oorzaak van den moord diende slechts om de misdaad des te zwarter te ma ken. Zijn verdediger trachtte aan tetoo- nen. dat er niet geweest was. niet kon geweest zijn. eenig opzet van den kant van Bennet en dat de daad be dreven was in grooten drift, zonder werkelijk plan om te dooden. Hij hield vol. dat de dood van den jockey het karakter droeg van een ongeluk zijn cliënt had den slag wel toege diend, maar kon niet weten, dat hij zoo noodlottig zou zijn. De verdedi ger zei. dat het meeste en het ergste, waarvan Bennet beschuldigd kon wor den. manslag was. Maar de jury was van een andere opinie. Zonder zich af te zonderen, om over het vonnis van gedachten te wisselen, vonden zij direct Bennet schuldig aan den opzettelijken moord delijlc Turkije zullen dwingen, aan Macedonië zelfbestuur te verleenen. Wat de wreedheden betreft, de aan voerders bevestigen lang niet al de verhalen van barbaarschheden, door de Turken op vrouwen en kinderen gepleegd, maar zij bevestigen dat alle mannen, die verdacht worden, met de opstandelingen te heulen, door de Tur ken omgebracht worden. Vrouwen- en kindermoorden in het groot zijn slechs zelden voorgekomen. De SPAANSCHE Cortez zijn gisteren geopend. De mi nister-president Villaverde besprak in de Kamer de oorzaken van de jong ste crisis en schreef die toe aan ver schil van meening ter zake van de credieten voor de vloot. Villaverde zei verder, dat de Regee ring zich vooral zal toeleggen op her vorming van de geldmiddelen, wat zeker hoog noodig is en dat zij haar best zal doen evenwicht te brengen tusschen de inkomsten en uitgaven, wat in elk ander land dan Spanje van zelf zou spreken. Half September hadden de verkie zingen voor het Storthing in NOORWEGEN plaats en. men zal het zich misschien nog herinneren, de volksvertegenwoor diging ging „om", de rechterzij be haalde een besliste overwinning. Als gevolg daarvan overhandigde gisteren in de'zitting van den Raad van State het ministerie-Blehr den Koning zijn verzoek om ontslag. Na de zitting ontbood de Koning den leider der rechterzijde in het Stor thing. professor dr. Hagerup, om een onderhoud te hebben over de vorming van een nieuw ministerie. Naar ge meld wordt, zal Hagerup reeds heden den Koning de lijst van. de nieuwe ministers voorleggen. HET TOONEEL. "'n Kindermeisje" door het liroiidgeest-Ensemble. Toen Brondgeest in het begin van het tooneelseizoen zijn taak als leider van een gezelschap aanvaardde en z;ch in een circulaire tot het publiek wendde, om iets van zijn plannen mee te deel en, zeide hij, dat 't in zijn voornemen lag, stukken te spelen van allen, die „iets të zeggen hadden." En aan die belofte is hij getrouw ge bleven. Daarom gaf hij dan ook „Maria van Magdala" van Paul Heyse en De grootste zonde' van Otto Ernst. Maar nadat hij dezen had laten uit spreken, heeft hij nu twee menschen aan het woord gelaten, die eens niets te zeggen hadden. Want werkelijkof neen, ze hadden een grooten voorraad grappige vergis singen en dolle combinaties, en bij ge brek aan iets-te-zeggen-hebben, hebben zij dien voorraad eens ferm door elkaar geschud en er toen een paar grepen uit gedaan. Zoo hebben d'eze heeren, nrql. Sylvane en Gaseogne, hun stuk in elkaar ge kregen. Tusschen twee haakjes moeten we hier even opmerken, dat men blijkbaar van den jockey. Dat vonnis werd met algemeenen bijval begroet. Toen de rechter het aannam, zei hij. dat het een zaak was van zeer pijnlijken aard. maar dat ze ongetwijfeld hooger opgezocht zou worden en daarom zou hij er verder geen commentaar op leveren. Evenals zoovele honderden en dui zenden. die deze sombere geschiede nis uit d'e Sportwereld met de groot ste belangstelling volgden, lazen Kitty en Gilbert beiden de uitspraak van de jury. En later lazen zij ook, dat Bennet onder zware beschuldiging voor het gerecht gedaagd zou wor den. Kitty vroeg zich af. wat Bennet doen zou. toen zij een brief van hem ontving, waarin hij haar vroeg hem zonder uitstel in de gevangenis te be zoeken. In dien ttijd was hij van Don- caster naar York overgebracht, en daarheen ging Kitty in gezelschap van haar nicht. mrs. Joicey. denzelfden dag. ofschoon zij pas den volgenden dag bij hem werd toegelaten. Het gevangenisleven liad al zijn stempel op Bennet gedrukt, hetgeen door Kitty met een gevoel van mede lijden werd opgemerkt. Maar spoedig begreep zij, dat bij in een sombere, onverschillige, wantrouwende stem ming was. Zelfs de tegenwoordigheid van een bewaarder weerhield hem niet om te zeggen, wat hem op 't hart lag. met z'n beiden moet wezen om grappig te kunnen zijn voor het tooneel. In Duitschland hebben b.v. de heeren Blu- menthal en Kadelburg (schrijvers van ..nHeerlijk Zomerreisje") een firma ge vormd om het tooneel van kluchten te voorzien, en in Frankrijk werken de heeren Sylvane en Gascogne in compag nonschap om lachwerk te fabriceeren. Dat zoo samen schrijven schijnt bevor derlijk te zijn aan het milde vloeien van den korolschen ader. En aan die samenwerking dankten we nu gisterenavond' ..'n Kindermeisje", de Fransche klucht die ons van kwart voor achten tot even over tienen heelt bezig gehouden. Wanneer men er dan nog drie-kwart aftrekt voor de pauzes, dan kan men zóo wat nagaan hoe groot het stuk is geweest. Enfin, dat heeft ook een voordeelmen moet niet te lang achtereen aardig willen wezen. En nu den inhoud van het stuk Och, het publiek zal het wel met den acteur eens zijn geweest, die op het einde van het laatste bedrijf veTklaaTde, dat „hij er nu heelemaal niets meer van begreep" Neen, 't was ook bijna niet meer om te' begrijpen. Natuurlijk, als een echt Fransch stuk, berustte de malle intrige geheel op allerlei liefdes-avontuurtjes, die eenige paartjes i de dolste combi naties, vergissingen en verwikkelingen brengen.Geneog zij 't, te vermelden.dat Brondgeest eerst ten tooneele ver schijnt in een zeer primitief kleeding- stuk en later om zich. uit een moei lijkheid te redden, voor droge min moefc spelen en ook als zoodanig uit- gedoscht in twee bedrijven optreedt! Welk een ruim veild voor grappen en malligheden, niet waar? Het publiek lachte telkens hartelijk en ging gerust gesteld naar huis, want alles komt ten slotte natuurlijk op zijn beenen terecht. En ook wij gingen gerust gesteld heen, in de overtuiging, dat Brondgeest en de zijnen nog iets beter kunnen dan zulke hansworsterij. FRANS NETSCHER. Stadsnieuws. Haarlem, 22 Oct. Een frisch bad. Hedenmorgen had een werkman, werkzaam aan de Amsterdamsche trekvaart voor de electrische tram Amsterdam—Haarlem, bet ongeluk van een paal af te glijden, waar hij op stond en kwam midden in de vaart terecht, met behulp van een kameraad die hem een stok toestak, gelukte het hem weder op den wal te komen. Gymkhana-races, Den 31 October a.s. des middags te halfdrie, zullen op het voorplein der cavaleriekazerne alhier plaats hebben z.g. gymkhana-races. Tot deze wedstrijden zullen toegang hebben de leden van de sociëteiten «Trou moet blij eken» en 'De Vereeniging», beue vens die van het Brongebouw, ook de officieren der schutterij met hunne dames. Wij vertrouwen dat velen zich opgewekt zullen voelen een kijkje te nemen op het terrein dezer eigen aardige races. Woensdagavond omstreeks half vijf werd alhier op den spoorbaan nabij den Oudenweg, door een snel trein komende uit de richting Amster dam, een hond doodgereden. Ik heb medelijden, diep medelij den met je,. Harry, zei ze en er klon ken tranen in haar stem. Voor het eerst sinds hun engagement noemde zij hem Harry". Medelijden riep hij uit. Denk je, dat ik het geloof Wees nu geen huichelaarster. Je verheugt je je moet verheugd zijn over mijn on geluk. Je denkt, dat het jou de vrij heid zal teruggeven O, Harry, denk niet om mij denk om je zelf. Denken om mij zelf! zei Bennet woest en onverzoenlijk. Kan ik niet zoowel aan mij zelf als aan anderen denken Het meisje deinsde onwillekeurig achteruit. O. Harryzei ze vol angst. Ik wilde je spreken, ging Bennet voort, zonder op haar uitroep te let ten, om je te zeggen, dat ik je niet zal loslaten. Ik geloof niet. dat ik schuldig bevonden zal worden aan moord het was geen moord en ik zal je je woord niet teruggeven. Maar als ik schuldig bevonden wordt, dan kun je zeker zijn. dat ik deze wereld niet verlaten zal zonder de waarheid omtrent Francis Eversleigh bekend te maken. DaarDat alleen wenschte ik je ie zeggen. Dat is alles. En nu kun je heengaan. Harry, Harry riep Kitty uit hoe kan ik je hart roeren? Mijn hart roeren Die tijd is Woensdagmiddag omstreeks vier uur, voer alhier in de Oostsingel een schuit, beladen met huisraad. De bestuurder had het ongeluk te struikelen en te whter te vallen. Door twee mannen, die van de brug af op de schuit sprongen, werd hij op 't droge gebracht. Akte-Examens Vrije- en Orde oefeningen, Haarlem 2o October. Opgeroepen 6 mannel. en6vrouwel. candidaten. Geslaagd de heeren C. W. Dikhoff, Amsterdam, A. C. M. Duinker, Haarlem, E. Duizend, Amsterdam, C. S. H. Dijker, Helder, M. Elderenbosch, Amsterdam, en de dames: M. Koop- mans, Haarlem, C. Kuiper, id., C. A. Kuïjsten, id., A. van Leeuwen, id., J. G. Kuijper, Edam, J. Langhorst, Helder. Heden Donderdagavond wordt in de Groote Houtstraat 61 de Amsterdam sche boek en muziekhandel geopend. In den ruimen winkel zijn de verschil lende boeken en muziekstukken voor zeer lage prijken tentoongesteld. Men zie achterstaande advertentie. Naar wij vernemen zal op Maandag 26 October a.s., des avonds ten 8 ure, eene vergadering in het Brongebouw alhier worden belegd, tot vorming eener afdeeling der Pensioen-vereeni- ging voor burgerlijke Rijksambte naren, waartoe alle hier ter plaatse wonende Rijks-ambtenaren en gewezen Rijks-ambtenaren worden uitgenoo- digd. De voorzitter van de vereeniging Onderling Belang, afd. Haarlem, van de vereeniging „Vergunning" deelt ons mede dat het bestuur dezer afdeeling zich in geen geval uitlaat of het voor of tegen de nieuwe schouwburgplan nen is en derhalve de leden geheel vrij blijven of zij het desbetreffende adres al dan niet wenschen te teeke nen. Op de Woensdag alhier gehouden Kaasmarkt werden 18 stapels of 2479 kazen aangevoerd, wegende 4-75 Kg., hoogste prijs 26.—, laagste i9.— Schouwburg. Woensdagmiddag werd in deu Schouwburg eene buitengewone Kin dervoorstelling gegeven door de Ver- eenigde Nederlandsche Tooneelisten van de Salon des Varieté's onder lei ding van Marie van Westerhoven. Opgevoerd werd het drama in 5 be drijven van Conan Doyle «Sherlock Holmes, De jachthond van Baskers- villes*. Met volle aandacht volgde het jonge volkje de aanschouwelijke voorstelling van de zoo boeiende avonturen van den grooten detective. Al zijne be wegingen werden nauwkeurig en met spanning gadegeslagen. Men kon het der jeugd aanzien dat zij genoot van den roman, welke daar voor hun oogen werd afgespeeld. Een luid applaus aan het einde was de bevestiging er van. dat het stuk „gepakt" had. A.s. Zondagmid dag wordt eene tweede opvoering ge geven. Voor de uitgestotenen. Binnenkort zal voor de afd. Haar lem van Patrimonium als spreker op treden Ds. JH. Feringa van Zaan dam, teneinde te vertellen over zijne Perzische herinneringen. De opbrengst dezer lezing is bestemd voor de uit gestotenen. voorbij. Ga nu heen. en ga dadelijk. Je aan te zien is mij een kwelling. Gal HOOFDSTUK XXIX. Ofschoon Bennet tegen Kittv Thorn ton gezegd had. dat het hem een kwelling was haar aan te zien, toch kon hij na haar vertrek de gedachte aan haar smeekend gelaaf, niet ver drijven. waardoor hij tijdelijk wee- ker gestemd werd. Maar die gemoeds toestand ging snel voorbij en hij bleef achter ten prooi aan haat. kwaadaardigheid en andere kwade hartstochten. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 1