ingezonden De Lissesche Bank. Gemeenteraad. Amsterdamsche Beurs OOl 31' f9 ein< •dééle lis tl Stig gedrag van den pretendent. Van oogenblik is de vriendschap tus- heide hoofden nog meer bekoeld. or den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk j, ingezonden stukkengeplaatst of niet geplaatstwordt de copy Hen inzender niet teruggegeven. Geachte Redactie. jjag ik voor het onderstaande een ein plaatsje in Uw blad vragen Bij mijn dank. Onlangs, wachtende bij de opengo oide brug aan den Koudenhorn, jl mijn oog op een zeer gevaarlijk brek aan die bruger bevindt zich melijk aan de vier hoeken, tusschen lantaarnpalen en de achterstijlen afsluithekken eene opening, wijd „oeg dat er een kind v.oor kan. Een ■ine brutale bengel toonde zulks Jar ik bijstond met de daad. Zou het niet goed zijn, eer het kalf ienserdronken is, deze put te dempen? e di en dun ijzeren staafje, in het micl- ia van die openingen aangebracht, daartoe voldoende. Hopende niet te vergeefs door deze gelen de opmerkzaamheid daarop hebben doen vallen, verblijf ik met meeste achting UEd. Dis. E. v. n. S. Ez. Geachte Redacteur! scha Het is voor ons een eer, wanneer "Ed. een weinig wilt bijdragen, om nderataande in Uw veelgelezen blad iplaatsen. In de laatste dagen wordt de bijdrage an de fabrieken door sigarenverkoop ering, om in het onderhoud voor zien rouw en kinderen van de uitgeslo- va^enen een weinig te voorzien, het is j tc och werkelijk een plicht van eiken rbeider om een kleinigheid wekelijks Ree: irj te dragen, in deze zoo betreurens- raardige dagen, welke reeds al zeven Baanden lang duren en waarin zij aan hsÉlende en zorg zijn bloot gesteld, toe! Ook een dringend verzoek van het lomité is het, om diegenen die werk eliji lebben aan de uitgestotenen te doen Lera [enkenook is het verzoek op zijn leve ilaats, dat de uitgeslotenen die met Steeken biljetten aan de deur komen, chiii niet zoo norsch behandeld zullen wor- Jen door de dienstboden, daar toch die inenschen genoeg lijden en die a lienstboden op lateren leeftijd niet we- haiten wat hun voor de deur staat, terwijl ucci toch hun Mevrouw of Heer zulks niet rallen goedkeuren en zij hun plicht ïaai moeten doen, de biljetten te presen- uteeren aan de geadresseerden! Wan- ha neer de arbeiders de inteekenkaarten rooi ingevuld aan het Comité terug geven, mi'ïoo zal de verkoop van sigaren aan i de fabrieken ophouden tevens ver te joekt het Comité aan de Ingezetenen, d; die afgedankte kleederen, of eenige T65 levensmiddelen hebben af te staan, dit a te melden aan het Comité dat dage- De lijks zitting houdt van 911 uur hen|v.m. in St Bavo, Smedestraater zijn 25 uitgeslotenen met ruim 1U0 m kinderen. In dank voor de verleende plaats ruimte. Hoogachtend, UEd. dw dn. W. H. HANDGRAAF, Penning mees ter. Rechtzaken. .jLebaudy contra Het Handelsblad in het civiele geding van Jacques Le- baudy, den keizer der Sahara, contra het „Algemeen Handelsblad," waarbij ol& ioor Lebaudy f 1 schadevergoeding vo jeêischt wegens bet plaatsen van een Jeleedigend artikel in genoemd blad, 'eftfwerd gisteren de conclusie van antwoord oud 14 dagen uitgesteld. ■old Dubbel huwelijk. Wegens bigamie stond, heden voor de tmsterdamsche rechtbank terecht de 39- ni jarige kapper Th. J. G. M., geboren te Parijs en wonende in de Groote Katten- lurgerstraat 36 te Amsterdam. Bekl. -hans gedetineerd, is ten laste 'olfl&'egd, dat hij te Amsterdam dien '2en April 1903 opzettelijk terwijl hij reeds was gehuwd met Josephine D., met wie hij te Antwerpen in den echt was getreden, welk huwelijk niet is ontbon- ecfci öen. voor hen ambtenaar van den Bur- gerlijken Stand opnieuw, als ware hij do ongehuwd, een huwelijk heeft aangegaan Maria PetroneUe H., aan wie hij foor en tijdens het aangaan van dit dubbel-huwelijk zijn gehuwden staat Ltd: ^ee& verzwegen. Bekl. bekende het hem ten laste ge legde. In Augustus 1891 was hij met zijn ecü eerste vrouw, een coupeuse, te Antwer- len getrouwd. Het O. M.. waargenomen door mr. Wentholt, eischte 6 maanden gevange nisstraf. Yalsche balans. Het gerechtshof te Amsterdam beves- eü iigde het vonnis der Amsterdamsche aai rechtbank, waarbij G. H. v. d. B. pai directeur der naaml. venn. „Goedkoope legf Winkels" hie rter stede werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van 2 jaar, we gens het opmaken van een valsche ba lans en het gebruik maken daarvan met bepaling dat de preventieve hech- 3 tonis a vijf maanden, in mindering zal -r worden gebracht, i Faillissementen. Door de Rechtbank to Amsterdam 8ijn failliet verklaard Frederik Lankamp, van beroep be hanger en winkelier in kleeden, zei- enz., wonende te Amsterdam, Al- bert Cuypstraat 254. Rechter-comm. mr. H. M. Witsen. Jacob Visser, van beroep winkelier in chocolade en suikerwerken, wo nende te Amsterdam, Molsteeg 11. Rechter-comm. als voren. Failliet verklaard30 October. J. Hoos. koopman te Tilburgrechter- comm. mr. L. Ph. J. HoeffeTman. C. E. Homburg, handelende ten na me van Gez. Homburg, te Rotterdam Rozestraat no. 32. Rechter-comm. mr. G. W. baron van der Feltz. Opgeheven het faillissement van M. H. van der Loo te Rotterdam. Geëindigd door het verbindend wor den der eenige uitdeelingslijsten de faillissementen van: S. T. van der Zee, koffiebrander te DeventerW. J. van Swoll, expediteur te Amster dam J. Brinksma, smid en wagen maker te Oosterzee; de handelsven nootschap onder de firma Wed. J. P. Punt en Zn., gevestigd te Rotterdam, en hare leden J. A. Kruytbosch, wed. J. P. Punt, en J. P. Punt Jr., beiden te Rotterdam D. Breesnee, te Rot terdam Gemengd Nieuws. Brand in het Yatica&n. Sedert menschenheugenis was het Zondagnacht de eeoiste maal, dat het geroep Brand in het Vaticaan" door Rome weerklonk. En het mooiste was, dat men er op het Vaticaan zelf vol strekt niets van had bemerkt. Eenige voorbijgangers zagen het uur en hieven dadelijk een alarmgeroep aan, daarop telephoneerde de com missaris naar den nieuwen Staats secretaris. Merry del Val, die ten hoogste verbaasd was. te hooren, dat het boven zijn hoofd lustig aan het branden was. Toen moest men nog onderzoeken, waar ergens de plaats des onheils lag, en, nadat men na lang zoeken tot de overtuiging gekomen was. dat de bediendenkamer boven de bibliotheek een prooi der vlammen werd, dacht men er eerst aan, de pauselijke brand weer op te roepen. Die kwam. zoo snel dat mogelijk was, en bleek fce bestaan uit een maarschalk, een kor- portaal.... en drie man. Maar dat was niet het ergstede oude brandspuit van het Vaticaan. aan nietsdoen se dert lange jaren gewoon, was vast geroest en weigerde hij deze gelegen heid hesliist, den blusschers te hulp te komen. En intusschen wakkerde het vuur steeds aan. Toen bleek het, dat men gelukkig nog op de Italiaansche brandweer kon rekenen, die, in alle haast ontboden, spoedig kwam aan snellen. Nog een moeilijkheid, om bij de bedreigde plek te komen, moest de wagen door een poortwaar van men den sleutel ndiet kon vinden. Ondertusschen zaten de Vaticaan- bewoners in angst, en niet het minst de bibliothecaris, pater Erla, dlie vreesde vooo- zijn kostbare documen ten. Het gejubel, waarmede de aan komst der Pruisen bij Waterloo werd begroet, was daarom niets vergeleken bij het gejuich, dat uit de verschrikte wereld opsteeg, toen de helmen der Romeinsche brandweermannen in het gezicht kwamen. De Russische oud-minister Witte is, naar de ,,Times"-carrespondenten in Rusland melden, te Petersburg te ruggekeerd en heeft voor de eea'ste maal de funefciën van voorzitter van het minister-comité aanvaad. Als zoo danig geniet de heer Witte nu het voorrecht om de beslissingen van het comité aan den Czaar over te bren gen, een voorrecht, dat zijne voor gangers niet genoten. Zóó algeheel als men meende schijnt dus de „on genade", waarin de heer Witte ver vallen is, niet te zijn Daar de Venezolaansche peas in den laatsten tijd een hoogst uitda gende houding aannam tegen Spanje, heeft de Spaansche Regeering alle Ve nezolaansche consuls in Spanje en de koloniën het exequatur onttrokken. De Paus ontving Zaterdag j.l. den schilder Lippay, die Pius X een door hem geschilderd portret aanbood. De Paus droeg den heer Lippay daarna op, drie portretten te maken, welke voor den Duitschen keizer, den Oos- tenrijkschen keizer en den Tsaar be stemd zijn en welke door bijzondere pauselijke gedelegeerden zullen wor den overgebracht. Falb heeft voor heel Europa een nat voorjaar voorspeld, met uitzon dering van April. De temperatuur zal in "de eerste helft van 1904 beneden het gemiddelde blijven en er zijn veel kritieke dagen te verwachten. Dit schijnt de laatste voorspelling geweest te zijn van den grooten man. Hij is nu dood en kan dus niet ter verantwoording geroepen worden in 't kritieke geval, dat, zijn kritieke dagen verkeerd vallen.Maar zijn zoon heeft deze voorspelling gepubli ceerd. Zal de affaire dus op denzelf den voet worden voortgezet Dat be looft wat! De ongeregeldheden te Madrid. Een officieele kennisgeving van den kapitein-generaal van Bilbao maakt bekend, dat bij de jongste op stootjes vier dooden en 28 gewonden zijn gevallen. Twee anarchisten zijn gearresteerdde één werd in het bezit van dynamiet gevonden, de an der wordt beschuldigd van ..beleedi- ging van het leger". De koning heeft den kapiteingeneraal gelukgewenscht met de onderdrukking der ongeregeld liedenT Vervolg Stadsnieuws. Door den heer J. D. Redman te Am sterdam. door de Rechtbank alhier benoemd tot deskundige betreffende de door de Lissesche Bahkivereenjging aangevraagd^ surséance van betaling is rapport uitgebracht aan de Recht bank. Aan dit verslag ontleenen wij het volgende Omtrent punt A. de door de schul den air esse overge! egden, staat en be scheiden, zegt de deskundige, dat die in overeenstemming zijn met de boe ken, behoudens enkele uitzonderingen, dat echter de administratie veel te wenschen overlaat. Bovendien is de administratie niet ver trouwbaar wat blijkt uit het feit, dat, toen op 1 April 1901 de firma Westerkap- pel en Hoofd in liquidatie kwam, toch na dien datum gelden aan die firma werden geremitteerd. Geregeld bleef men zaken doen met die firma en wer den haar in twee maanden tijd 1130.000 verstrekt. Was er echter sprake van, geldzendingen door andere firma's dan geschiedde dit niet aan d.e firma W. H. doch volgens 't copieboek op last aan de N. Z. Holl. Bankvereeniging. De Bank te Dordrecht b.v. zond geen geld naar Lisse,~~doch naar de N. en Z, H. Bank, en de laatste erkende die van Lisse te hebben ontvangen. Eerst op 18 Aug. 1903 werd'door den heer Ed. de Lanoy last gegeven om aan die foutieve boeking een einde te maken en werd een bedrag van 123.405.83 overgebracht ten laste van de N. en Z. H. Bank. Ware dit niet geschied, dan zou de toestand van Lisse 'nog ongunstiger zijn geweest dan zij nu reeds is. Door de accountants, be noemd in 1901 en 19Ö2, om de balans na te zien werd gerapporteerd dat die niet irr orde was. Toch keurden com missarissen, die beiden goed en op 31 December 1902 teekende de heer Ed. de Lanoy de rekening-courant voor accoord. De plaatselijke Directeur te Lisse P- Vos, speculeerde in effecten en dit deed ook zijn vriend Jan ten Ha gen Jr. Beiden hadden daardoor schuld bij de Bank. Volgens verklaring van Vos kreeg hij op zekeren dag een boodschap dat Jan ten Hagen op sterven lag en verzocht dat Vos bij hem kwam. Deze dreigde hem toen, alles te zul len uitbrengen van het gebruik der gel den van de Bank, indien Vos zijn schuld niet overnam. Deze beloofde dat te zul len doen, maar deed juist het omgekeer de en voegde zijn schuld bij die van ten Hagen. Maar toen hij den volgenden dag ten Ha/gen springlevend op straat zag loopen, begaf Vos zich in nog groo t-er speculaties om zoo te trachten de schuld te delgen, en boekte op zijn naam eene prolongatie van f 80.000. Zoo is het gekomen dat alleen ten name van Vos in de boeken een verlies is aan te wij' zen van 105.147.32. Daardoor is 75 van het. bedrijfskapitaal verdwenen. Omtrent punt B.. den stand des boedels: dat. het actief ƒ640,877.85, het. passief ƒ701,269,445. Omtrent punt C., het beoordeelen van. het gegronde van het vooruit zicht. dat na verleend uitstel vol ledige betaling van alle schulden zal volgen, met aanduiding van den tijd waarop die betaling vermoedelijk zal plaats hebbendat daar, niettegen staande onder 't actief ƒ42000 is opgeno men doo,r Commissarissen der Bank en anderen bijeengebracht de schul den ƒ60.391.595 meer bedragen dan de bezittingen, volledige betaling van alle schulden is uitgesloten. Bovenstaande punten worden in het rapport uitvoerig toegelicht en ten slotte geadviseerd tot afwiijzing der gevraagde surséance. De vergadering van crediteuren in de aangevraagde surséance van de Lisse sche Bankvereeniging is door de Recht bank alhier bepaald op Woensdag 18 No vember 1903, 's middags ten 2 ure. In de heden gehouden zitr ting van het kantongerecht werden verschillende kleine overtredingen behandeld. In alle zaakjes werden kleine geld boeten geëischt. RijwieldiefstaL Eenige dagen geleden werd tijdens een bezoek, dat iemand aan zijn fa milie op het Nieuwe Kerkplein bracht diens rijwiel, dat buiten was blij ven staan, ontvreemd. Dank zij de ijverige nasporingen der recherche is het heden gelukt de daders van dezen diefstal te arres teeren. Het zijn de bij de politie welbeken de Kollaard, Van Aken en Voórting. Zij moeten reeds bekend hebben en zijn heden naar het Huis van Bewa ring overgebracht. Gevonden voorwerpen. Een witte vrouwenzak, inhouden de een zilveren armband en een paar witte handschoeneneen koperen trompeteen kinderportreteen eau de colognefleschje met zilveren dopeen timmermans-schrijfhaak een zak met waschgoed'. Hedenmiddag omstreeks half één werd op het Verwulft de ijswa- gen van den heer Drost omver gere den door een bierwagen. Een kind, dat op den ijswagen zat. kwam te vallen, doch bezeerde zich niet. De wagen was geheel en al uit elkaar. Een belangrijke uitvinding. Men schrijft ons De electricien J. A. Koelemeijer te Haarlem heeft een nieuw galvanisch element uitgevonden, dat 400 ster ker is dan de spanning van een ac cumulator en eene groote hoeveel heid Ampère levert a cor- es T-. ,-i Het Engelsche leger. Naar aanleiding van het bekende rap port over den Zuid-Afrikaanschen oor log zal in Engeland worden gevormd een comité „voor de reorganisatie der nationale verdediging". Deze commis sie zal bestaan uit een generaal, een admiraal en een niet-militair. De gene raal in 't comité zal hetzij de hertog van Connaught, de broeder des koning,s of wel generaal Kitchener zijn; de admi raal sir John Fischer en het derde lid lord Esher, althans volgens de „Daily Mail." 4370.9ö 3825.90 545.00 89352 80783 8569 -ö S a 1 s 0 s 02 N -gS N Gisteren werd door een aan tal leden van de Provinciale Staten van Noord-Holland een bezoek ge bracht aan het Stedeliik Museum van Schilderijen en Oudheden op het Raadhuis, alsmede aan het Oud- Archief. Zij werden door den heer gemeente-archivaris rondgeleid. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem Mgr. Callier, h eeft het be schermheerschap aanvaard van de stichting „Amstelkring" en van haar museum te Amsterdam. Vergadering van heden, Woensdag 4 November 1903, des namiddags te half twee. Voorzitter de heer De Haan Hugenholtz. wegens ongesteldheid van den Burgemeester. Afwezig met kennisgeving de heenen Van Lennep en Rinkema. Punt 1. Mededeelingen en ingekomen stuk ken. Adres van den onderwijzer aan schooi A., J. L. J. Staal, omi eervol ontslag tegen 1 Dec. Wordt verleend. a. dat is gesteld in handen van. B. en W. om advies lo. een adres van de H. E. S. M. om haar voor den aanleg van een spoor weg door de Haarlemmermeer een ren teloos voorschot van 150.000 te ver- leenen. 2o. een adres van J. G. Cobelens om hem te benoemen tot makelaar in roe rendie goederen (bouwmaterialen en meubilair.) 3o. een adres van J. Oolgaart om hem te benoemen tot makelaar in effecten. 4o. een adres van het Bestuur van de afdeeling Haarlem van den Ned. Bond van Behangers, Stoffeerders en Bodden- makers, om een lokaal beschikbaar te stellen voor een te houden cursus tot de opleiding in het vak. b. dat is ingekomen lo. een schrijven van de brugwachters, daarbij hun dank betuigende voor de verhooging hunner jaarwedde. 2o. een adres van den kerkeraad der N. D. H. G. om niet in te gaan op de voorstellen van B. en W. inzake de scho uwburgplannen 3o. een adres van den Kerkeraad der Ger. Kerk A. en van dien der Ger. Kerk C. alsvoren. 4o. een adres van de Directeuren van het Museum van Kunstnijverheid om voor de jaren 1904 en 1905 een subsidie van ƒ500 's jaars voor het Museum toe te kennen. De voorzitter deelt mede dat aan adres sante is bericht dat voor ƒ1904 op de begrooting ƒ500 is uitgetrokken en het verzoek om ook voor 1905 een gelijk sub sidie toe te kennen door B. en W. in het volgend jaar in overweging zal wor den genomen. 6o. een voorstel van den heer F. W. N Hugenholtz Jr. om ƒ1700 beschikbaar te stellen voor B. en W. voor de verschaf fing van kleedingstukkeni aan behoeftige schoolkinderen in de gemeente Haarlem. De voorzitter stelt namens B. en W. voor dit voorstel te behandelen bij punt 15 der agenda. 7o. een adres van G. Hulsebosch e.a., eigenaars of bewoners van perceelen aan de Olieslagerslaan, Koninginneweg, en Wagenweg om bet nog önbestraatte gedeelte van gemelde laan te doen be straten en die laan van vodloende ver lichting voorzien. 8o. een adres van P. Breukel om te rugplaatsing van zijn zoontje (leerling der Tweede Burgerschool) van het Proveniershuis naar het schoolgebouw aan de Nassaulaan. In banden gesteld van B. en W. om advies. c. dat door den Commissaris der Ko ningin in N. Holland tot buitengewoon gemeente-veldwachters zijn benoemd de agenten van politie D. Dorreboom, H. Koeman, E. Bruins, T. de Vries en H. Drenth. d. dat de heer L. W. Havelaar dank heeft betuigd voor de verbooging zijner jaarwedde als hoofd van bet laborato rium. e. dat ter inzage voor de leden is nedergelegd: een schrijven van den directeur der Burgeravondschool in zake de beschouwingen door het oud lid van den Raad. den heer S. Roog, gehouden hij de behandeling derbe- grooting 1903 over de wenscbelijkheid tot verbetering van het vakonderwijs en over het ruw omgaan met de brandstoffen voor die school. f. dat door den eigenaar van per ceel Lolrbardsteeg No. 5 5 rood ten genoeg© van B. en W. is aangetoond, dat de reden tot onbewoonhaarver- klaring is vervallen, zoodat B. en W. voorstellen het desbetreffende besluit in te trekken. Ingekoden is een schrij ven van Ged. Staten ten geleide van goedge keurde raadsbesluiten. g. Naar aanleiding van een schrij ven van Ged. Staten stellen B. en W. voor de regeling omtrent het onder houd) van het Spaarne voor een tijd vak van 10 jaar (tot 31 Dec. 1913) te verlengen. De heer VAN DE KAMP zegt, dat de Directeur van de Burger-avond school zich beklaagt over een opmer king van den heer Roog in Nov. 1902 en dat deze pas 13 Januari 19Ó3 bij hem gekomen is. Nog veel vreemder is het intusschen, dat de Directeur pas 13 Oct. 1903 met deze klacht komt. nu de heer Roog lang geen Raadslid meer is. De heer SCHRAM sluit zich daarbij aan en protesteert tegen het schrijven van den Directeur. Tijdens het lid maatschap van den heer Roog heelt hij daartoe plenty tijd gehad en er nu mee aan te komen, acht spr. on behoorlijk. De heer Tol is het hiermee niet eens. Het gezegde van den heer Roog over de brandstoffen en het minder practische van het onderwijs was een lo» gezegde, dat de heer Roog niet heeft kunnen bewijzen. Als lid van de Comm. v. Toezicht op het M. O., ver klaart spr.. dat de Comm. den besten indruk heeft van het onderwijs aan de B. d. S. en van de leiding. De heer Rasch zal dat kunnen bevestigen. De heer N. KRUSEMAN herinnert er aan, dat de heer Roog destijds ge vraagd heeft om een halfjaar toegang te hebben op de B. A. S. om ziijn be zwaren grondig toe te lichten Een rapport van den heer Roog daarover is evenwel uitgebleven en de heer De Vries heeft nu wel eenige maan den meer laten verloopen, dan noo- dig was, maar hij heeft nu wollen constateeren. dat het rapport niet gekomen is. De heer VAN,DE KAMP wil alleen maar zeggen, diat het practischer wa re geweest van den Directeur, te ko men toen de heer Roog nog lid was, niet nadat hij is vertrokken. Punt 2. Voorstel van B; en W. tot vast stelling van het tarief van onder stand, dienst 1904. De heer VAN DE KAMP vraagt om bij supplement vast te stellen, dat het Burgerl. Armbestuur in dezen winter wat ruimer brandstof mag afgeven. Spr. doelt o. a. op het adres dei-uit geslotenen, dat hier aanhangig zal zijn. De VOORZ. zegt, dat het B. A. S. de bevoegdheid heeft, dat te vragen. De heer DE BRAAL meent, dat dit de bedoeling niet is. Op het verzoek van het B. A S. wachten is een avontuur. Spr. is voor het denkbeeld van de Kamp en heeft toch be zwaai tegen het adres onder punt 12. en stelt voor dit punt aan te houden tot bij punt 12. De heer KLEIJNENBERG acht het omgekeerde eenvoudiger. De heer DE BRAAL stelt nu voor, punt 12 te behandelen bij punt 2. Dit wordt ondersteund en aangeno men. Tegen de heer Kruseman en Stolp. De heer HUGENHOLTZ heeft spijt, dat twee zaken hier worden samen gekoppeld. Bij punt 2 wordt de mate van onderstand besproken, niet de begrooting van het B. Armbestuur. Daarom acht ispr. 's Voorzitters ant woord: juist. Nu komt punt 12 er bij. B. en W. geven twee motieven voor afwijzing van dat verzoek op. Al is spr. het daarmee niet eens. toch wil hij deze motieven niet bespreken, omdat meent hij er nog een derde reden is. waarom het uitgeven van cokes voor lageren prijs in Haarlem thans niet mogelijk is. Vandaar dat spr. wenschen zou, dat de Raad hierover niet tot stemming kwam, opdat de zaak missichien later weer ter sprake zou kunnen komen. De heer KLEIJNENBEG zegt. dat deze samenkoppeling een beginsel be- teekent. Wordt punt 12 verworpen, dan beteekent dat, dat er één armen zorg zal wezen, die aan allen, die het noodig hebben, kosteloos cokes en steenkolen krijgen. Zoo niet. dan neemt men aan, dat daarnaast een tweede armenzorg wordt ingesteld voor personen, die de brandstof al leen goedkooper krijgen. De heer DE BRAAL verdedigt het denkbeeld-Van de Kamp en is het niet eens met den heer Hugenholtz dat. wanneer het voorstel van B. en W. werd aangenomen, ook over het beginsel: zou zijn beslist. De heer. MOD O O is het ook eens met den heer Van de Kamp en niet met den lieer Hugenholtz, die de vraag open wil laten. Hij wil die liever uitmaken en meent niet den lieer Kleijnenberg, dat het Burgerl. Armbestuur, ook voor tijdelijk be- hoeftigen, in de behoefte van brand stof voorziet. Tevens wil spr. dan op het adres- Frijn afwijzend beschikken, omdat hij wel prijsverlaging voor allen van de cokes zou wenschen, maar niet voor een enkele cate-gorie van personen.. De heer HUGENHOLTZ blijft bij zijn opinie. Allen zullen het wel eens zijn, dat verzoek van Frijn niet voor inwilliging vatbaar is. Laat de Raad nu een istemming achterwege, dan blijft het beginsel in het midden. Het afgeven van cokes tot lageren prijs kan ook, behalve armenzorg, nogbe- teekenen, dat de cokes wordt geleverd aan allen zonder meerdere winst, dan ivoor de instandhouding dei* fabriek noodig is. Spr. zou ook niet wenschen, dat aan het tarief van onderstand een supplement werd. toegevoegd zooaïs de heer Van de Kamp wenscht, om dat liet Burgerl Armbestuur alleen zozrgt voor totaal onvermogenden, die dus ook geen verminderden prijs voor de cokes zouden kunnen betalen. In tusschen is spr. natuurlijk voor het denkbeeld zelf "maar meent, dat het niet kan zooals het wordt voorge steld. De heer GROOT is ook tegen samenkoppeling van deze beide za ken. Het Burgerlijk Armbestuur is verplicht behoeftigen te helpen. Spr. vraagt naar de motieven van den heer Hugenholtz, die hij niet kent. De heer HUGENHOLTZ weet ai- leen maar bij geruchte, dat op het oogenblik een contract gesloten Is tusschen de gasfabriek en de leveran ciers van rbatosndffev.. emf ywmcfw ciers van brandstoffen in Haarlem, waarbij verkoop van cokes voor lage ren prijs is uitgesloten. De heer MODOO meent, dat de Raad, onafhankelijk hiervan, toch wel in beginsel besiluiten kan of hij dien weg op wil. De heer KLEIJNENBERG zegt. dat deze zabk zeer los is van het begin sel. Naderhand, als dit handelscon tract afgeloopen is, kbn de fabriek zeer wel goedikoopere cokes leveren. (De zitting duurt voort). (Ongecorrigeerd) Hedenavond is het ver volg van dit verslag te verkrijgen aan de volgen de adressen: De heeren H. N. MUL. Kruisstsraat 25. J. F. BEIJERS, Groote Houtstraat 94. B. DE MINK, Spaarnwouderstraat 73. L. Th. SWAALF, Berckheydestr. 17. J. UILENBURG. Oranjestraat 17. Aan onze Bureaux. Zuider-Buiten- Spaarne 6 en Groote Houtstraat 55. Burgerlijke Stand Ondertrouwd4 Nov. P. Knip en C. W. M. Heere. T. J. Teeuwen en P. Rosmijn. A van Loon en MFen- nis. B. van Tricht en M. van Eerde. J. W. C. Vooges en C. W. Lichten- veldt. L. Koster en J. E. Scheffer. F. A Hendriks en H. Huijpen. J. H. Prins en J. Siegerist. Getrouwd. Nov. 4. H. F. Kemp—A. Boot; H. A. DamenC. Sede!P Zwaanswijk -M. E. G. KippermanA. Serné— A. H. van Stam J. de HaanM. Does burg J Timmerman—N. W. Muring; W. P. Hoff—A. E. van RoonJ. W DamsJ. M. Kokkelkoren; A. Ver meerH. J. M. SteenkenJ. S. van der HoornF. FransenW. Smelter T. Rolvers; B. de VriesM. C. BeendersN. Brasser—H. Eiser. Bevallen2 Nov. E. VisserPasma z. G. M. van LeuvenFaase Z- M. E. Henneke—Jansen z. E. Stikkel—de Jong z 4 Nov. A. M. E. van Basten Arens z. Overleden 3 Nov. E. M. van der Put ten, 12 m. d. Romolenstr. l>e Spotvogel Is het Humoris tisch Weekblad met Illustraties, dat wij gratis zenden aan onze Geabonneerden die per week ÏO Cents betalen. Stoomvaart berichten. Ardjoeno, van Rotterdam naar Ba tavia, vertrok 3 Nov. van Southampton. Hei-zog (uitreis) vertrok 31 Oct. van Lissabon Kanzier (uitreis) arriveerde 31 Oct. te Mozambique. ICediri vertrok 3 Nov. van Padang naar Rotterdam. Kronprinz (thuisreis) vertrok 1 Nov. van Mozambique. Ambon, van Batavia naar Amster dam, arriveerde 3 Nov. te Suez. Merapi, van Batavia naar Rotterdam, arriveerde 3 Nov. te Marseille; heeft de reis voortgezet. Rotterdam is 3 Nov. van Rotterdam te New-York aangekomen. Gister. Heden. Dd. 3 NOT. Wd. 4 KOT. middenk. openingak. Cert Intern. Landsijndicaat 78i/.i Aand Koninkl. Petroleum 46iï|/i Moeara Enim 93 Sumatra Palembang Cert Preferente Peruvian Corp 1T7/^ 17Vi Cm Atchison Topekn Denver Rio Grande Erie K. C. Southern pref do. Cm Missonri Kansas Texas 68 V3J 6713/10 203 sa 201 -~3'JISi l\6 1818/s 183/8 311/s 311/4 171/4 17»'i6 New York Ontario Western 20is/io207/a Norfolk en Western 573/jö Southern Pacific 43 42S/^ Southern Rails 18U/i8183/8 Union Pacific 7225/M 72s/4 Wabash 196/» pref 337/i8 Cm Steel Corporation 14i/p 14i/g Rock Island 25^ 25»/t Mexican National New Orleans 821/sa 81I/i« 40/0 Conv Union bouds 93«/ia Aand. Ned. Indische mijnbouw Marktnieuws. Haarlem. 4 November 1903. Op de heden alhier gehouden kaas markt waren aangevoerd15 stapels kaas, 1934 kazen, 3768 kilogramhoog ste prijs f 25.50, laagste prijs ƒ19.—. Haarlem, 4 November 1903. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aangevoerd 1 vaars 12527 nuchtere kalveren f 9—f 13 22 schapen 18—f 305 jjaardeaa. Op de in de maand October gehouden botermarkten werden aangevoerd155 K.G. boter, verkocht 155 K.G., ƒ1.45—ƒ1.55 per K.G.254 biggen, verkocht 216, ƒ4— 8.— per stuk28 schrammen, verkocht 27. 11-/ 21 per stuk.

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 3