Aanbesteding. Amstcrdamsche Beurs Oud-Leden Mie Dop-Fonds net Meisje gevraagd vrij Huis, egfrftiij met de bijl, zoodat de vrouwen u#- met de kinderen de vlucht namen. De "peel bloed verliezende man werd eerst !0g in zijn woning verbonden door politiegeneesheer voor men hem Waar bet ziekenhuis vervoerde. Malversatiën aan Oorlog. Xe oordeelen naar den stand der instructie, laat het zich aanzien, dat 3e zaak van den ontslagen referen daris chef der comptabiliteit aan het da; departement van oorlog niet vóór hg bet laatst van December dezes jaars tej openbare zitting van de recht- zal kunnen behandeld worden. Ongelukken. De stalknecht M., van Rmgelestein en(j. te Tiel. die -voor bijna twee weken van nd> een paard is gevallen, ia thans over leden zonder tot bewustzijn terugge- eerd te zijn. Bedwelmd door Gas. Gistermiddag waren een vijftal werk- llleden van de gasfabriek te Rotterdam onder toezicht van een baas bezig, aan de Oosterpoort een verbinding te maken tusschen een aldaar liggende buis en een van het Achterklooster. Te dien einde waren op beide plaatsen een tweetal putten gegraven terwijl aan het achterklooster het in de buis gemaakte gat met guttapercha was afgesloten. Waarschijnlijk was dit minder deugdelijk, althans deze band eprong een viertal malen, met het ge volg dat in den put aan de Oosterpoort achtereenvolgens zooveel gas ontsnapte dat alle werklieden bewusteloos wer den en moesten worden weggedragen naar het oostelijk stoomgemaal. Daar werden met behulp van het zuurstof- toesteel onder toezicht van den direc teur der fabriek bij allen de levens geesten weer opgewekt, t op 0 die ieae Alg. Ned. Werklieden-Verbond, Het Alg. Ned. Werkliedenverbond ial een buitengewone algemeene ver- orde gademig houden, te Utrecht, op Zon- dag 29 Nov., 'smorgens te 11 uur, in het lokaal De Nijverheid (Donker straatj. Onder de punten van behandeling ii in de eerste plaats een stemming over bet in de vorige jaarvergade ring aangenomen voorstel-Utreckt welke stemming opnieuw door het Centraal bestuur wordt gevraagd. In een uitvoerige toelichting tot dit voorstel tot nieuwe stemming, worat herinnerd, dat dit voorstel-Utrecht (Het Alg. Ned. Werkliedenverbond plaatst zich op vrijzinnig-democra tisch standpunt) slechts met een meerderheid van 2 stemmen (33 te gen 31) werd aangenomen, hetgeen, gevoegd1 bij het groot gewicht dat het Centraal bestuur gevoelde om het aangenomen voorstel uit te voeren, een dei' grootste motieven was, welke leidden tot bet uitschrijven van een referendum. Bij dit referendum werden door de afdeelingen 17 stemmen voor en -17 tegen uitgebracht, Wel kwamen nog eenige voorstemmers later op. maar bij de sluiting van. liet referendum staakten de stemmen in elk geval, hetgeen het Centraal bestuur voor een nieuwe moeilijkheid' plaatste. Bij het groote verschil van mee- ning diende een oplossing te, worden gevonden, vandaar dat thans een nieuwe stemming zal worden vraagd, waarhij bezwaren als bij de eerste stemming gemaakt, kunnen worden voorkomen, door slechts af gevaardigden met een beslist man daat te zenden. De afdeeling Kralingen stelt ver dei' aan de vergadering een amende ment voor, luidende: Het Alg. Ned. Werkliedenverbond beweegt zich op staatkundig en maat schappelijk gebied in vrijzinnig-ae- mocratische- richting. De afd. meent, dat aanneming van het voorstel-Utrecht zou meebrengen de overname van de gebeele begin selverklaring en het werkprogram der Vrijz.-dem. partij en zij meent, dat hiervoor niet een afdeeling zal zijn te vinden. Het verbond wil een zelfstandige democratische werklie denpartij zijn en dat kan men berei ken. meent de afd.. door de aanne ming van baar amendement. ling kan spreken. Behalve 't aan leggen van wegen, ter bevordering van den afvoer van producten dienend, wordt ook geleidelijk in het veelhoof dige bestuur verandering aangebracht. Om den keudjroeën van Kloeet onder anderen meer invloed in bestuurs zaken te geven, werd bepaald, dat de hagil in zijn geheel aan hem zou wor den opgebracht, niet meer zooals vroeger aan ieder der oeleëbalangs voor wat elks gebied betrof. Deze oeleëbalangs toch hadden zich tijdens de verwarringen, die vroeger de be stuursaangelegenheden dezer staatjes kenmerkten, zulk een macht aange matigd, dat zij feitelijk naast in stede van onder den keudjroeën stonden. Het zooveel hoofden zooveel zinnen" gaf onophoudelijk aanleiding tot wrij vingen, waarbij 't recht van den sterkste den doorslag gaf. Door langzamerhand de oeleëbalangs hunne positie van onderhoorigen weer te doen innemen, wordt 't ons bestuur in vele opzichten gemakkelijker ge maakt. Iets dergelijks is voor Labo- lau Adjie op til. In de eerste plaats zal eene nieuwe registratie plaats vinden, waarna een nadere indeeling zal worden ter hand genomen. Het plan is, om zooveel mogelijk territoriale hoofden aan te stellen, waarvoor dan bij voorkeur de meest geschikte dato's in aanmer king zullen komen. Zooals men weet, was de streek, die thans als de onderafdeeling Tapa Toean bekend is, één der grootste peperproducenten. Vooral vreemde handelaren lieten jaarlijks hun anker hier vallen, om rijk beladen weer huiswaarts te keeren. De Atjeh-oorlog heeft hierin echter verandering gebracht. De meeste peperplanters verlieten de tuinen en sloten zich aan bij hunne broeders uit 't Noorden, om den gebaten Kaf fer te beoorlogen. Het spreekt van zelf, dat 't met de eens zoo bloeiende cultuur in minder dan geen tijd ge daan was, en de tropische natuur er 't bare bijdroeg om alles weder in den oerstand te brengen. Thans worden opnieuw de banden in elkaar geslagen, om te trachten door noeste vlijt we derom het land te maken tot hetgeen 't geweest is. Het is vooral T. Radja Tjoet van Meuke's, die alle zeilen bij zet. Om resultaten te verkrijgen, is er in de eerste plaats geld noodig, en nu staat weer te vreezen dat, wanneer niet spoedig de behulpzame hand wordt geboden, eenige rijke Chineezen van Pénang onder, voor Radja Tjoet bezwarende voorwaarden, geldschie ters worden, en daarmee niet alleen den inlandschen bestuurder nadeel berokkenen, maar ook de ten opzichte van Sebang gekoesterde vooruitzich ten dwarsboomen. Hulp is dus hier noodig. Het uitstekend bestuur van den radja, gerugsteund door den ci- vielen gezaghebber, levert voldoende waarborgen voor den geldschieter Kantongerecht. Openbare Gronden Bezigen tot het Uitoefenen van Zijn Bedrijf. Dezer dagen had zekere G.. koffie huishouder te Bloemendaal, zich te verantwoorden ter zake, dat hij in de gemeente Bloemendaal op den 3en September 1903 des namiddags omstreeks 1 uur is bevonden een ge deelte van het Westelijk van een langs den openbaren Bloemendaai- schen weg gelegen openbaar voetpad te hebben gebezigd tot het uitoefenen van zijn bedrijf van koffiehuishou der, doordien hij aldaar eenige tafels en stoelen alsmede een rijwielhek had geplaatst althans doen plaatsen vóór zijn koffiehuis, zulks zonder daartoe vergunning van Burgemeester en Wethouders van Bloemendaal te heb ben bekomen., Mr. Bijvoet, als verdediger van be klaagde optredende, betwistte, dat het bewuste pad een openbaar voet pad was, daar het in eigendom toe behoorde van beklaagde. Het O. M. was van oordeel, dat, al behoord© het voetpad to eigendom aan beklaagde, het toch een openbaar voetpad kon zijn, en vorderde be- klaagde's (schuldigverklaring en ver oordeeling tot betaling van een© geld boete van f3, subs. 2 dagen hechte nd©. De Kantonrechter in deze zaak uil- spraak doend© sprak den beklaagde vrij. op grond dat de rechter uit de ten'processe bijgebrachte bewijsmid delen niet heeft geput de overtuiging, dat. de hij de dagvaarding bedoelde grond, die door den beklaagde tot het uitoefenen van zijn bedrijf zou zijn gebezigd, daarstelt „openbare grond", evenmin ..openbaar voetpad' Sport en Wedstrijden De Fransche rijder Champion, die eenige jaren geleden naar Amerika deserteerde om daar zijn geluk op de baan te beproeven en een paar dagen geleden zoo hevig op de Brighton Beach baan kwam te vallen, dat men eerst dacht dat hij het er niet levend af zou brengen, heeft aan zijn ouders te Parijs om hen gerust te stellen.getelegrafeerd, dat hij volgens doctoren binnen twee maanden ongeveer hersteld kan zijn, ten minste als er geen onvoorziene complicaties bijkomen. Sedert drie jaar wordt hij door het ongeluk ver volgd. In 1901 brak bij bij een uur record-rit 'zijn arm op twee plaatsen, verleden jaar brak hij, van een motor rijwiel vallende, een handgewrichten de vorige week brak hij een been en kneusde eenige ribben. Intusschen schijnt hij nog in 't geheel niet ontmoe digd, want hij heeft alreeds verklaard, dat hij zoo spoedig mogelijk na zijn herstel weer op de baan hoopt te ver schijnen. Rechtszaken De procureur-generaal bij het ge rechtshof te Amsterdam vroeg inhoo- ger beroep bevestiging van het vonnis der rechthank, waarbij de 23-jarige beambte bij van Gend en Loos, Z. J. T., tot twee jaren gevangenisstraf werd veroordeeld, wegens diefstal van pakketten, waaronder een met gouden horloges, aan die firma ter verzen ding toevertrouwd naar eene firma te Rotterdam. Koloniën Een rooverhoofdman. Zaterdagavond, 30 October, gelukte het der politie te Tannah Tinggi een Europeaan, zekeren V. te arresteeren, die herhaaldelijk de aanvoerder was van een bende leegloopers, waarbij zich nu en dan militairen aansloten en die de bewoners van die buurt door geld afpersingen en dergelijke veel last ver oorzaakten. Het was deze bende, welke o.m. de laatste straatrooverijen te Ten- nah Tinggi en Senen pleegde. Toen de kerel opgevat werd, had de Politie de handen vol om den roover tegen d© volkswoede te beschermen. De bevolking waaronder de arrestatie als een loopend vuur verspreid weTd, kwam til grooten getale opzetten en wilde zich op den gehaten blanda wreken. Deze werd echter behoorlijk d. w. z. heel en gaaf, achter slot gebracht. (B. N.) Atjeh. Wij lezen in eene Atjeh-correspon- dentie van de Java-Bode onder meer bet volgende In Tapa Toean is de toestand zoo danig, dat men zonder overdrijving van eene gepacificeerde onderafdee- Aatouiobielep Keizer Wilhelm toont meer en meer belangstelling in den wedstrijd om den Gordon-Bennett-beker, hij heeft dezer dagen een lang onderhoud over dit onderwerp gehad met baron Brand- stein, den secretaris van de Duitscbe automobielclub. Na er op aangedron gen te hebben, dat er vooral goede voorzorgsmaatregelen tegen ongeluk ken zouden worden genomen, vroeg de Keizer, of het niet mogelijk zou wezen, naast de bekerwedstrijd nog een reeks andere wedstrijden te hou den -hij zou persoonlijk graag een prijs uitloven voor een wedstrijd met auto's, welke met alcohol worden ge dreven. Te Homburg kon meteen mooi een tentoonstelling van automobielen worden gehouden, en verder zou de Keizer graag zien, dat de feesten wer den besloten met een wedstrijd van motorbooten te Frankfort. Vervolg Stadsnieuws Ken nemer land. Woensdag is te Haarlem onder lei ding van Mr. F. R. Crommelin, eene vergadering gehouden van aandeel houders der Algemeen© Levensvcrze- kering-maatsch appij ,Kennemerland" aldaar. Zoowel Ier geruststelling van H.H. aandeelhouders als verzekerden kon worden medegedeeld, dat deze Maat schappij noch bij de firma Laane& v. Bemmel noch Wij de N. en Z. II. Bank eenig geldelijk verlies geleden heeft. Uitbeen door den Directeur uit gebracht verslag over den toestand der Maatschappij bleek, dat deze met succes werkt en het aantal verzeker den, hetwelk aan liet einde van 1902 11002 bedroeg met f784.183.75 verze kerd kapitaal, in dien loop van 1903 geklommen is tot 14.132 met een ver zekerd bedrag van 1.007.460.75. De ontvangsten der Maatschappij kun nen reeds nu worden vastgesteld op eene vei-meerdering van 25 en zijn geklommen van 20.915.83 op f25.OOG'. De finantieele spanning van den laatsten tijd heeft op de plaatsing van aandeelen in het vergroote maat schappelijk kapitaal, grooten invloed gehad en daarom werd door den Directeur hierin d© medewerking van H.H. aandeelhouders gevraagd. Uitspraken van1 4 November 1903. Veroordeeld werden: H. W. L. wed. P. H. en C. J. S., alhier, wegens drankwetovertreding, zonder vergunning sterken drank ïn 't klein ver- koopen, no. 1 10 en no. 2 *20, subs. 8 dagen hechtenis voor ieder; H. W. te Wijk aan Zee en Duin, wegens op den openbaren weg een wapen bij zich heb ben, ƒ5 of 5 dagen hechtenis; A. T., te Houtwijk en Polanen, wegens vischde- lict, lo. visschen zonder akte, en 2o. be- visschen van eens anders vischwater zonder vergunning van den eigenaar, maal f 3 of 2 maal 3 dagen hechtenis D. te Beverwijk wegens jachtdelict, lo. jagen in gesloten jachttijd, 2o. bejagen van eens anders grond zonder schrif telijke vergunning van den eigenaar, 2 m. 10 of 2 m. 4 dagen hecht.J. E. te IJmuiden, H. A., L. L. en L. L. allen te Velsen wagens doen van pogingen om wild te bemachtigen door middel van wildstrikken ieder tot 7 dagen hecht. H. V., L. L. en M. S. te Velsen, J. E. te IJmuiden en W. W. te Wijk aan Zee en Duin, wegens zich met wildstrikken in het veld bevinden buiten openbare wegen en voetpaden, ieder tot f 10 boete of 4 dagen hecht, en H. A. te Velsen. wegens idem tot f5 of 4 dagen hecht. H. K., H. A., M, S., H. A., J. K., en P. Z. allen te Velsen, P. K, en W. de W., te Zandvoort, wegens onbevoegd loopen over eens anders grond, ieder f5 of 3 dagen hecht, en J. E., en L. L. beiden te Velsen, weigens Mem f 10 of 3 dagen hecht.; T. S., te Wormerveer, wegens •te Haarlem met een rijwiel op een voet pad komen tot f 1 of 1 dag hecht.. J. Th. R., W. S., H. H., P. S., J. L., allen alhier en J. A. C. te Hillegom wegens te Haarlem op straat wateren huiten de daartoe bestemde urinoirs ieder f 1 of 1 dag hecht, en D. K. alhier wegens idem f 0.50 of 1 dag hecht,J. de V., J. de V., R. S., C. D., R. S., C. D„ W. C. S„ W. G. H., allen alhier wegens te Haar lem op straat met geld spelen ieder f 0.50 of 1 dag hechtenis J. de B., M. H., D. S., allen alhier wegens idem f 1 of 1 dag hecht.en G. D. en W. S. beiden alhier weigens idem f 0.60 of 1 dag hecht. d. P. te Schoten, H. W. en A. R. te Sandpoort, B. Th. A. W. van M., G. J. \V., F. J. E. alhier wegens 's avonds rijden met een rijwiel zonder licht, ieder f 0.50 of 1 dag hecht. Th. H., J. B., bei den te Overveen, H. S. te Overveen, J. A. G. F. en A. van H., alhier we gens idem ieder tot f 1 of 1 dag hecht. G. K. te Haarlem en H. Z. ie Velsen wegens rijden met een hond zonder muilkorf ieder f 1 of 1 dag hecht. W. J. v. W. en H. G. v. H. alhier wegens idem tot f 0.50 of 1 dag hecht.M. S. en J. M. te Amsterdam. M. S., C. T., H. J. A., P. v. d V., H. P., C. K.. A. C., H. J. A, C. K., C. K„ C. P., C. P., C. K., C. v D., M. S., A. P., A. P. allen te Zandvoort wegens te Zandvoort op het strand koop waren venten ieder tot f 1 of 1 dag hecht. Alsnog werden ongeveer 7 personen veroordeeld wagens openbare dronken schap resp. tot- f 1 of 1 dagf 2 of 2 da gen f 2 of 3 dagen f 3 of 3 dagen hecht. Vrijgesproken werd A. J. G. te Bloe mendaal, van als koffiehuishouder zon der vergunning van B. en W. openbaren grond in gebruik nemen en wel op tgTond dat de rechter niet beeft verkregen d© overtuiging, dat de grond, door be klaagde in gebruik genomen, was open bare grond nog minder openbaar voet pad. nadeele van den beer v. Blaaderen, werd uitgesteld om alsnog een getuige te hooren. Jassendief. In de maand April j.L heeft de jeugdige J. G. M. Diets, ten nadeele van Boogaard, van een voet balveld aan den Schoterweg ontvreemd een jasje. In de maand Augustus daar op zag juffrouw Boogaard dat de jeug dige Diets het jasje droeg, om zich te overtuigen wipte ze de jas van achteren op en zag dat er een stukje in de voe ring gezet was, zooals zij wist dat er in zitten moest. Zij zei toen tegen Boo gaards moeder: „Laat hij de jas nou maar gauw uittrekken, anders zal ik er werk van maken 1" ,D'r is meer gelijk as eigen" antwoord de juffrouw Diets, „je doe maar wat je niet laten kan." Vandaag voor de rechtbank verklaarde jonge Diets dat hij het jasje niet ge stolen heeft, het was al een jaar of drie zijn eigendom, en het was gekocht bij een oude juffrouw, die ook voor de Rechtbank verscheen, en met bevende stem, bijna onverstaanbaar eene verkla ring aflegde, waaruit bleek dat de jon gen stond te liegen alsof 't gedrukt was. Zij bad enkel een matrozenpakje aan de ouders van Diets verkocht, „maar ook nog een ander", zei beklaagde. De juffrouw ontkende echter ten stel ligste dat ze twee pakken verkocht had. Een ervan, zei de jongen, was voor mijn broertje, en 't pakje dat bier lag was van hem". Daar bleef hij bij. De Officier van Justitie zei, dat, in dien de ouders van den jongen eens niet om de zaak hadden heengedraaid, dan was de jongen er misschien met een vermaning afgekomen, nu wordt bij ver volgd, en zal hij moeten boeten. De eisch was 14 dagen gevangenisstraf. Vernieling. R. Bos stond hierna terecht wegens het inslaan van een paar glasruiten in de Magdalenasteeg, op 16 Sept. 1.1. en het mishandelen van een vrouw die daar woonde. Bekl. wist er niet van, en als-ie 't gedaan bad dan zou ie 't zich toch wel voor kunnen stellen Een der getuigen was niet versche nen. waarom de zaak tot na behandeling der andere zaken werd uitgesteld, om dien getuige nog op te roepen. Een rij wiel dief. De zeventien jarige A. v. Grondelle, die al voor twee misdrijven van diefstal heeff gezeten, stond nu weder terecht wegens verduis tering ten nadeele van den heer Schoe- maker te Zaandam, op 18 Aug. 1.1. Bekl. bekende het hem ten laste gelegde, hij heeft een gehuurd rijwiel denzelfden middag toen hij 't gehuurd had, ver kocht. De eisch luidde een jaar ge vangenisstraf. Verduistering. Jacob Smit te Zaandam werd door den heer D. Blees op een dag in het laatst van Augustus naar de Gasfabriek om cokes te halen, waarvoor hem f 6 werd medegegeven. Inplaats van zijn boodschap te vol brengen, ging het jongmensch met de f 6 „aan de toI". Wegens verduistering werd nu tegen hein 6 maanden gevangenisstraf gevor derd. Mishandel i n g. N. Goudriaan had op 23 Sept. te Zaandam Jan Veen. zulk een hevigen slag op den arm gegeven, dat dit lichaamsdeel zeer ernstig werd gekneusd. De eisch luidde 1 maand. Geen rijwielbergplaats. Nu de Raad besloten heeft aan de H. B. S. geen rijwielbergplaats te doen bouwen, zullen de leerlingen hun fietsen m de vestibule en in de gangen moeten blijven plaatsen, want met bet oog op de uitgebreidheid dei- gemeente gaat bet niet aan den verst afwonenden leerlingen te weigeren hun rijwiel mede te brengen, te meer niet daar zij maar 1 uur. hoogstens 11/4 uur tijd hebben om koffie te gaan drinken. Eene weigering zou dus tengevolge hebben, dat een groot gedeelte der leerlingen lederen middag te laat op school zou verschijnen. En dit is 111 bet belang van het onderwijs niet gewen scht. Hadden de Raadsleden geweten, dat voor de aanvraag van een rij wielbergplaats bovengenoemde reue- nen bestonden, dan zouden zij wel licht eene beslissing in omgekeerden zin hebben genomen, en den lastigen toestand, welke nu door het plaatsen der rijwielen in de II. B. S. ontstaat, niet bestendigd hebben. Faillissementen. KERK-CONCERT. Aangemoedigd1 waarschijnlijk door de vroeger ondervonden be langstelling. gaf de heer Louis Ro bert LI. Woensdag nogmaals nu voor de derde maal, geloof ik een namiddag-uitvoering in de Remon- sfcrantsche kerk dezen keer terzijde gestaan door mej. Joh. v. Linden v. d. Heuvell, van 's Gravenhagc (zang) en den heer Jan Tak Jr., van Am sterdam (viool). Het programma voor dit concert luidde als volgt1. Prelude en Fuga voor orgel van E. Mo bach 2. Busz- lied (zang) van Beethoven 3. Sonate da Camera (viool) van Pietro Loco- telli4. Twee nummers uit Gade's op. 22 (orgel). Romance voor viool van B. CampagnoliGa, Kommt See- len dieser Tag. 6b. O Jesuléto Süsz beide van Bach 6c. Premier miracle de Jesus, van E. Paladilhe, alles voor zang7. Sonate in D (orgel) van Mendelssohn8. Ave Maria (zang, viool en orgel) van Ilenri Marteau, Van deze nummers hoorde ik de zes eerste en veel daaronder was het aanhooren overwaard. Een ding heb ik, vooral onder de solonummers betreurd, n. m. dat de pijpen van bet 2e (orgel-) manuaal niet in een jalousiekast zijn gesloten. Daardoor zou het geluid van dc overigens mooi geïntoneerde Gamba zich minder opdringen en er zou tevens gelegenheid zijn de zachte tonen van stem of solo-instrument met gepaste bescheidenlïeid ie bege leiden. Toch heeft de heer Robert in zijn begeleidingen dit gebrek of beter, dit t e veel door zaakkun dige' afwisseling zooveei' mogelijk vergoèd. Dat hij, behalve een kundig registrator ook een technisch bekwaam speler is, liad hij in den loop der uit voering voortdurend gelegenheid te toonen. Van de solo-nummers vonden, dunkt mij, den meesten weerklonk de recht muzikaal gezongen liederen van Bach en h,et treffend voorgedragen Fransche lied door mej. v. Lindenv. d. Heuvellen wat den violist betreft, zou het publiek zich onder andere omstandigheden waarschijnlijk het dankbaarst getoond1 hebben na de naïf-za.ngerige Romance, ofschoon de meer belangrijke Sonate den begaafden speler ruimer gelegenheid bood zijn muzikaliteit in 't licht te stellen. Ik geloof niet. dat een der vele aanwezigen zich dezen „kerk- zal hebben beklaagd. PHILIP LOOTS. Door de Rechtbank te Amsterdam is failliet verklaard J. A. Blokker, zonder beroep, wonende te Amsterdam Govert Flinckstraat i07ii recht.-comm. mr. P. Coninck Westenberg, cur. mr. G. Parsez, Reguliersgracht 7i. Failliet verklaard: 2 November dr. J. P. J. van Gorkorn arts, laatst ge woond te Arnhem, thans buiten het Rijk in Europa; rechter-commissaris mr. H. R. A Boonen curator Mr. j. A. M. O. van Embden. S. Stranders, winkelier in mode-ar tikelen Utrechtschestraat no. 73, Am sterdam; rechter-comm. mr. H. M. Watsen, curator mr. C. Frikkers. J. L. Benard, handelaar in manu facturen, Provenierssingel no. 63 te Rotterdam; rechter-comm. mr. A. O. Tellegen Bzn. curator mr. A. W. Schippers. N. Putters, kapper en winkelier te Schiedam rechter-comm. mr. A. O. H. Tellegen Bzn, curator mr. D. Lodder. 3 Nov. H. C. Basart, kastelein, te Scheveningen gemeente 's Gravenhage Keizerstraat 300; rechter-commissaris mr. E. R. E. Brants, curator mr. E. Bonn. F. Lankamp, behanger en winkelier in kleeden, zeilen enz., te Amsterdam, Albert Cuypstraat No. 254.; rechter commissaris mr. H. M. Witsen, cura- rator mr. Jan Doets. Stoomvaartbcrichten Bogor, van Rotterdam naar Batavia, is 4 Nov. Sagres gepass. Lawoe, van Rotterdam naar Batavia, arriv. 4 Nov. te Portsaid. Noordam vertrok 4 Nov. van New- york naar Rotterdam. Prins Willem V arriv. 5 Nov. van West-Indië te Havre. Familieberichten 3 Nov. GetrouwdAHvan Andel en A. C. v. Rijssen, Bergen op Zoom. 3i Oct. Bevallen. Van ZijstFroger, z.. Utrecht. S. G. van AssenBus- scher, z., Zwolle. 2 Nov. J. Heeres— IJntema, d., De Lier. 3. L. Teixeirade MattosLeer, z., Londen. 31 Oct. Overleden. D. van Beem, m., Dordrecht. 1 Nov. H. Bloemink, 69 j., Zeist. j. van der Koog Mz., 48 j., Gorinchem. B. Harmsen, m., 69 j., Éefde. 2 Nov. Hijner—de Haan, v., 97 j., Soest. N. Pulleman, v., 59 j., Bruinisse. C. H. de Loos—Burgerdijk, 63 j., Leiden. J. P.M. Baumgarten, v., Arnhem. M. C. de Lelie, v., Helmond. 3 Nov. J. v. Houtert, m., 4i j., Den Haag. M. j. v. d. Knaapv. Kester, 66j „Wateringen. A. de VisserPlant, 65 j., Rotterdam. Dochtertje van F._B. Messie, Zutphen. Woensdagavond had een S-jarige jongen die zijn hoepel wilde grijpen het ongeluk in de Oostvestte geraken. Een voorbijgaand persoon zag het oneeval, en bracht den knaap met zijn hoepel spoedig op 't droge, zoodat'hij met den schrik en een nat pak vrij kwam. A. s. Zondagavond half acht, zal de Chr. Jongedochtersvereeniging «Kom tot Jezus", een gezellige bijeen komst houden voor vrouwen en meisjes in het lokaal Schachelstraat 6 alhier. Voordracht en Zang zullen zich af wisselen, terwijl aan de aanwezigen koffie geschonken zal worden. De toegang is vrij voor vrouwen en meis jes. Dat to Wandsbeck. standplaats van het Duitsche huzaren-regiment, waar van onze Koningin chef is. met vrucht de Hollandsche taal wordt beoefend, kan blijken uit de volgende door ons ontvangen briefkaart Wandsbeck. 4 November 1903, Seer geerde Redaction- In aanlyding der tegenwordigheid von uwer Majesteit de Konnigin Wiihelmina van Holland to onsere staf om besichtiging te nemen van haar Ilusaren-Regiment, word een feestnummer van onzen „Wandsbec- ker Boten" versckynen, welke wv U zullen toesenden. Wy verzoeken U. als U de uitgave van 'deze nummer in U blad laat zet ten. ons een exemplaar daarvan te sturen. Met collegialische groeten. de Redaction des „Wandsbecker Boten". Wij hopen voor de redactie, dat zij liet, feestnummer i'n bet Duitsch doet verschijnen, hoe gevoelig we oolc zijn, dat zij tracht het ons gemakkelijk te maken. IJmuiden. Het Hospitaal-keTkschap de Hoop is hedenmorgen weder naar zee vertrokken, Arrond. Rechtbank Zitting van Donderdag 5 Nov. 1903. B,e d e 1 a r ij. P. Sieraad, die in tegen stelling met zijn naam lang geen sieraad der maatschappij is, had zich te verant woorden terzake dat hij op 13 Oct. j.l. te Bloemendaal had loopen bedelen. Bekl. bleek ook niet één van de snug gerste te zijn. want op de vragen van den President hoe oud of hij was, waar hij was geboren, en wie zijn vader en moeder waren, moest bekl. het antwoord schuldig blijven. Van dat alles kon hij zich niets meer herinneren. Wegens bedelarij, waaraan bekl. be kende zich te hebben schuldig gemaakt, vorderde het O. M. tegen hem 5 dagen hechtenis en 2 jaar opzending naar een Rijkswerkinrichting. D ie f s t a 1. De behandeling der zaak tegen J. Engelhardt te Velsen, beschul digd van diefstal van een verrekijker ten Hedenmorgen werd door het Provinciaal Bestuur van Noord-Hol land alhier aanbesteed: le. De levering van petroleum en. ver dere benoodigdheden voor de verlich ting der werken van het Merwedeka- naal, van af het Noordzeekanaal tot de grens der provincie Noord-Holland en Utrecht en van den zijtak van dat ka- naai tot in 3e Oude Vecht te Nigtevecht, gedurende 1904. Raming 2000. Eenige inschrijver bleek te zijn heer W. Ambachtsheer te Amsterdam voor f1998.—. 2e. Het leveren van zuilenbazalt ten behoeve van de Pettemer zeewering, be- hoorende tot de Rijkszeewerken in Noord- Holland. Voor dit werk waren ingekomen 2 bil jetten. Laagste inschrijver de heer J. W. Roeloffs te Papendrecht, 874 scbeepston zuilenbazalt voor een bedrag van f5000. Uit (le Omstreken Zandvoort. De verbouwing van het Badhuis voor Minvermogenden is door de Commissie gegund aan de heeren O. Schrikkema F. Zwaan voor de som van f 14489. Laatste Berichten Be Koningin naar Wandsbeck. Uit Schwerïn wordt geseind dat Ko ningin Wiihelmina en Prins Hendrik der Nederlanden hedenmorgen te 8.25 naar Wandsbeck zijn vertrokken, waar H.M. Haar huzaienregiment gaat in- specteeren. door bemiddeling van de tinna VAN VLOTEN DE VRIES Gister. Heden. WMIOT. Dd- 5 HOT- middenk. openingsk. Cert Intern. Landsijndicaat 79 Aand Koninkl. Petroleum 4G9»/a Moeara Enim 94»'s Sumatra Palembang Cert Preferente Peruvian Corp l72l/& l's/s Advertentiën. Heden overleed tot diepe droetheid van mij en hare kiuderen, mijne Behuwdzuster Mevrouw de Weduwe A. DE VISSER Plant Haarlem, 4 November. Mevrouw de Weduwe Dr. A. I. MUNNICH-de Visser Eenige kennisgeving. van het Leidsch Studenten-Corps, die nog niet hunne bijdrage zon den voor het worden beleefd uitgenoodigd deze alsnog vóór 15 November aaneen der leden van het Comité te doen toekomen. Voor de aanstaande Sint-Nico- laasdrukte een Brieven onder No. 5962, bureau van dit blad. Conversation Frangsise offerte par Dame distinguée Lett, affr. sous le No. 44 Bureau du journal. Gevraagd een bekwaam Lood- en Zinkwerker, vast werk, bij F. J. DE LAND- METER, Jaco bij nestraat. Cm Atchison Tope Denver Rio Grande Erie K. C. Southern jref do. 673/8,67»,, 20'/lo 20 '27al/sj 27 181/. 13»/s 3U/8 31 Vg 171/' 1G»5/1# TE HUUR of TE KOOP net ingericht met Gas- en Waterleiding. P. F. HAGEN, Linschotenstr. 2 E lm Missouri Kansas Texas New York Ontario Western 20^/sa 20»/* 571/a 423/,, 42 18»/ie 18i/g 72»/8»7U»/i 19 "»/ia l-'7/8 25'5/1#26 16»/t 82»/SJ 8»/g 937/a Norfolk en Western Southern Pacific Southern Rails Union Pacific Wabash pref Cm Steel Corporation Rock Island Mexican National New Orleans 4°/o Conv Union bonds Aand. Ned. Indische mijnbouw Burgerlijke Stand Ondertrouwd. Nov. 5. B. H. M. SandersM. JansenJ G. Gimberg—A. M. Jonker. Getrouwd. Nov. 5. C. J. KnieseC. Lak; E. P. GrootveldC J. E Schouten; J, B'M. ten BoschM. J. W. Schuur xnan A. NijkampJ. Poorter. Bevallen2 Nov. A. H. Sweerts- Van der Vosse, d. 3 Nov. M. Peper Schokker, z. 4 Nov. A. P. van der MarkKoehorst, z. 5 Nov. C. Ros senDe Boer,d. Overleden: 3 Nov. H. Verkes, 54 j., Z.B.Spaarae. 4 Nov. P Jacobs, 9j., z. N. Appelaarsteeg. D. Stui. 15 j.. z. Gasthuislaan. Op Dinsdag den lOden Novem ber 1903, des voormiddags te 11 uur, zal door den Architect W. F. DOEGLAS, namens zijnen prin cipaal, in Hótel "Lion d'Or", Kruisweg No. 36, te Haarlem, worden aanbesteed: Het gedeeltelik Amoveeren van perceel Jansweg No. 47, hoek Parklaan, en het aan bouwen van een WERK PLAATS aan dat perceel, behoudens goedkeuring van B. en W. van Haarlem. Bestek en teekeningen zijn ad f 4.50 per stel verkrijgbaar ten kantore van den Architect, Ged. Oude Gracht No. 84, aldaar, waar tevens ialichtingen te bekomen zqn Plaatselijke aanwijzing op Vrij dag den 6den November 1903, des voorniiddagB te 11 uur.

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 3