NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. Lissesciiü Bankwósniging. et Huwelijk van Sylviane. ale Jaargaug No. 6255 Verschijnt dagelijks, behalve cp Zon- en Feestdagen. VRIJDAG 20 NOVEMBER 1903. HAARLEM S DAGBLAD Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)„1.30 Franco per post door Nederland„1.65 Afzonderlijke nummers0.02% Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37% „de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 15 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Reclames 30 Cent per regel. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Kleine advertentiën 3 maal plaatsen voor 2 maal betalen. Hoofdbureau en Drukkerij: Zuider Buitenspaarne No. 6. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 122. Bijkantoor: Groote Houtstraat No. 55. Telefoonnummer 724. Hoofdakten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicitc Etrangère G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 31Faubourg Montmartre. Ha&riem'g Dagblad van 20 Nov. int o. a. Sabetraehting van den Gemeen- rsaö. Baitenl. Overzicht, Arr. «htbank, Binnenl. en Stadsbe- ihten. NABETRACHTING au deii Gemeenteraad. Het klinkt onvriendelijk, maar is arom niet minder waar, dat de adsvergadering van Woensdag het jrbeeld is van wat een Raadsver- dering niet behoort te wezen. De rhouding van de debatten tot de [kregen resultaten doet denken aan jonge huisvrouw, die urenlang Me keuken staat te werken en ten itte niets dan een microscopisch ikje vleesch op tafel brengt, dat 'overmaat van smart nog ver- ind is. Heeft de lezer van het Raadsverslag discussiën over de pensioeulijsten it goed begrepen, dan behoeft hij h daarover niet te schamen, daar blijkbaar Raadsleden waren, aan I het ook niet volkomen duidelijk iiden wou. Misschien zou de heer jvoet zijn denkbeeld en dat van zijn idevoorstellers beter ingang hebben nnen doen vinden, wanneer hij ilaats van drie maal de bedoeling a keer had kunnen uiteenzetten, lar daarvoor ontbrak de tijd, die in beslag werd genomen door elooze stemmingen over al de ibtenaren afzonderlijk, die de keer jvoet en zijn medestanders alsnog door B. en W. opgemaakte it geplaatst wenschten te zien. En ar het getal van die ambtenaren lot was, waren ook de stemmingen rijk en werkten dientengevolge jkbaar verdoovend op den Raad. ie anders is het te verklaren, dat en besloot den archivaris en zijn unct, de agenten van politie 4e «se en de torenwachters wel op do it te plaatsen en al de anderen niet voorstellers waren er dan ook zóó er verbolgen, dat zij ten slotte tegen beele geamendeerde lijst stemden dat daarin geen systeem meer was, de voorzitter erkende, dat met i'n manier van behandelen elk iteem wel te loor moest gaan, wat i zacht verwijt was aan zijn neef collega, Dr. H. D. Kruseman, die eenige was geweest, die over al de irgestelden hoofdelijke stemming l verlangd. Vas het lijstje -van de heeren Bij- it c.s. in zijn geheel in stemming lacht, dan zou het beginsel dat c heeren voorstonden, zijn aange- nen of verworpen, maar de Raad komen zijn aan de dwaasheid dat torenwachters nu wel op de lijst i pensioengerechtigden zijn ge- atst en hunne mede-hooggeplaat- J, de klokkenluider, de balken- ders van het orgel en de horloge- ker niet je Raad maakte grapjes om de Qwe verveling van al die stem- ïgen te verdrijven. Als de torenwachters naar bene- vallen," zei er een tot zijn buur- D, zinspelende op het invaliditeits- isioen, „zijn ze toeh dadelijk dood." De buurman deed opmerken, „dat zij onderweg kunnen blijven haken," waarop een ander erkende, „dat zij nu in elk geval victorie kunnen bla zen van hun toren." Er kwam ten slotte zulk een algemeen besef in den Raad van de dwaasheid van dezen loop der zaken, dat de Raad er kitteloorig van werd, een begrijpelijk zielkundig verschijnsel. De discussie over het punt van voeding en kleeding van schoolgaande kinderen droeg daar het kenmerk van en de heer Hugenholtz gaf er aanleiding toe. Dit Raadslid tracht in kalme oogen- blikken opportunist te zijn. Met andere woordenhij tracht te ver krijgen wat er op een zeker moment te bereiken valt, waarschijnlijk voor oogen houdende, dat wie het onderste uit de kan wil hebben, vaak het deksel op den neus krijgt. Dit is hij evenwel alleen schriftelijk, mondeling is hij een en al principieel, zoo zelfs, dat hij den heer Schram te lijf ging, alsof we inplaats van in de Raads vergadering, op een openbare meeting zaten, waar het er om ging den po- litieken tegenstander te verslaan. Had de heer Hugenholtz vooruit blijk baar ingezien, dat hij alleen op het gebied van kleeding iets zou kunnen bereiken en daarom een zeer kalm gesteld voorstel ingediend, was hij bij zijn eerste toelichting nog dankbaar gestemd tegenover de Commissie voor voeding, naderhand dreef hij op den i snellen stroom van zijn welsprekend heid zoodanig af, dat hij er zelfs der Commissie een verwijt van maakte, dat zij niet eerder de uitdeeling van kleederen ter hand had genomen en zich verdiepte in beschouwingen over te weinig maaltijden per week en het ontbreken van maaltijden op Kerst dagen, waarvoor blijkens een ant woord van den heer Kleijnenberg een heel andere reden bleek te bestaan, dan het geldgebrek dat de heer Hugen holtz noemde, namelijk het feit, dat1 de kinderen op die dagen niet komen» Verschillende leden waren dan ook door zij n opmerkingen zóó geprikkeld, dat zij het voorstel van den heer Van de Kamp om de discussiën te sluiten, van de hand wezen, alleen om die opmerkingen te kunnen beantwoor den. Niet om invloed te oefenen op het resultaat, want iedereen begreep, dat na de mededeeling van den heer Kleijnenberg over de plannen der Commissie voor kindervoeding zoowel het adres van het Haarlemsch Arbeiders-Secretariaat als het voorstel van den heer Hugenholtz zouden worden afgewezen, wat dan ook ge schied is. Inmiddels marcheerden de wijzers van onze horloges rond. Het bleek steeds duidelijker, dat alleen de honger den Raad tot den aftocht zou kunnen dwingen. Dit moment kwam te kwar tier over zessen, zoodat we mogen zeggen, dat in de laatste maanden geen middagvergadering zoolang heeft geduurd en zooveel aanhangige zaken onafgedaan heeft gelaten. Van de 22 punten, die de agenda rijk was, zijn er 14 overgebleven. De eenige aangename indruk die mij dan ook van deze vergadering is bijgebleven, is het succes, dat de heer Kleijnenberg heeft behaald met zijn poging, om de zaak der kleedingver- schaffing te bevorderen buiten het door velen niet gewenschte directe optreden der gemeente, om en in verband hiermee, dat de Commissie tot het uitreiken van voedsel, de taak voor de verschaffing van kleederen daarbij op zich heeft durven nemen, een taak waarvan ieder gevoelen moet, dat zij buitengewone zwarig-. heden meebrengt. Aan die Commissie komt daarvoor een woord van hulde toe. j Moge het haar niet aan steun ont breken. Buitenlandscb Overzicht Het voornaamste nieuws van heden is wel het tot stand komen van het tractaat in zake het PANAMA-KANAAL tusschen de Vereenigde Staten en de Republico del Isthma. Gisteren heb- ben minister Hay en de Panama'sche j gezant Bunau Varilla de overeenkomst j te Washington geteekend. De repu bliek der Ver. Staten koopt het recht het kanaal te graven voor een som van tien millioen dollars te betalen aan de nieuwe republiek Men hoopt, dat deze ee.n deel dier som aan Co- j lumbia zal afstaan ter voldoening van haar aandeel in de Columbiaansche schuld. Daarmee zou dan de laatste band tusschen de moeder-republiek en lief lastige kind, dat op eigen beenen wil staan, verbroken zijn. Ze zijn er, de toasten van de> Konin gen EDWARD en VICTOR EMANUEL en kenmerken zich door groote harte lijkheid. De politieke waarde ervan is nihil, zoodat we ze hier weerge ven, zonder meer. Koning Victor Émanuel, een dronk instellende op zijn gastheer, zeide dat steeds aangroeiende gevoelens van sympathie en vriendschap Italië en Engeland vereenigden. Deze gevoe lens vormen, zeide de Koning, een overlevering bij mijn volk voor mijn j regeering zijn zij een belangrijk deel; van haar politieke gedragslijn, welke evenals Engeland's politiek gericht is j op het bevorderen van den vrede en de beschaving. Koning Edward de gezondheid drin. kende van de Italiaansche majestei ten, zeide zich nog alsof het gisteren gebeurde het bezoek te kunnen her- j inneren van den beroemden grootva-! der van koning Victor Emanuel, AS j jaar geleden. Op dat tijdstir. zeide de Koning, wa-j ren wij in oorlog. Onze legerB stre- j den naast elkander. Het is, God zij dank, thans vrede, en het doel van i onze regeeringen is, dien vrede te handhaven, en met elkander te wer- ken op den weg van vooruitgang en beschaving. De Koning maakte een toespeling op de hartelijke ontvangst, hem te Rome ten deel gevallen, er bij voe- j gend. dat hij overtuigd was dat het volk hartelijk zijn vriendschappelijke gevoelens zou uiten, als de majestei ten Londen bezochten De Italiaansche minister van buiten- landsche zaken Tittoni heeft in een onderhoud met een medewerker van Reuter gezegd, dat Italië's politiek gegrondvest bleef óp het drievoudig verbond. Het kabinet zou zijn uiterste best doen ter ontwikkeling en bevesti ging van de vernieuwde hartelijke be trekkingen met Frankrijk. Wat Enge- land betrof, koning Victor Emanuel vertoefde daar als de hooggeplaatste tolk der algemeene gevoelens van sym pathie en vriendschap van het Itali aansche volk. Ook in die Middelland- sche Zee en in Afrika bleef Italië's politiek in volkomen overeenstemming met die van Engeland. De OOSTENRIJKSCHE premier von Koerber heeft ditmaal al even weinig plezier van zijn redevoe ring als een vorige maal, of eigen lijk nog minder. Verwekte hij toen alléén de verontwaardiging der Hon garen, nu komen zijn landgenooten er tegen op, dat hij te vriendelijk te genover Hongarije is geweest door te zeggen, dat de aan dat land gedane concessies in de leger-kwestie wèl ver een igbaar zijn met de eenheid van het. leger. Men moet echter volstrekt niet den ken, dat de Hongaren nu ook maar eenigszins ingenomen zijn met von Koerbers tegemoetkomende houding. Men hoore slechts wat de HONGAARSCHE premier Tisza in de Kamer heeft ver klaard op verlangen van verscheiden sprekers, die zijn meaning wenschten te vernemen over betgeen gisteren ge zegd. is door 'v. Koerber. Tisza zeide. dat de opmerkingen van den Oostenrijkschen minister president. over de constitutioneele rechten van Hongarije slechts uitin gen waren van een aanzienlijken vreemdeling die slechts oppervlakkig in dit onderwerp thuis was. Tisza kou die uitingen niet prijzen. Overigens waren Tisza's gevoelens over de rech ten van de Kroon erkend door den eenigen persoon die het recht bezit, den toon aan te geven in deze kwes tie. De samenstelling van het Kabi net was op dien grondslag geschied en bij een zoo duidelijken staat van zaken kon Tisza slechts zeer koeltjes het oordeel opvatten van lieden, die. niet bevoegd zijn en geen meening •over dit onderwerp hebben uit te spreken. (Daverende toejuichingen.) Dat klinkt al heel minachtend over den minister-president van den broe- derstaat en blijkens de toejuichingen was de Kamer het er mee eens. Stadsnieuws Haarlem, 19 November 1903. DUBBEL KWARTETT. zeer op uiterlijk effect berekende Trauergesang van Blumner had nu minder schoon altijd nog te veel te lijden onder het drukkend gewicht der al te sonore altgeluiden, zoodat de fijne, gelijkmatige nuan ceering beter kon worden genoten- Solisten van den avond waren de' dames A. v OtterbeekBastiaans enj Pb ine Lignac benevens de heer Frans j Andreoli. De eerste hoorde ik met: prachtig altgeluid een paar liederen zingen. Liever had ik willen zeggen voordragenmaar Mej. v. O. B. gaat, blijkbaar nog te veel op in wat de natuur haar schonk, dan dat zij de gaven der kunst reeds ten volle zou waarcTeeren. De beide andere solisten hoorde ik piet als zoodanig tenzij in enkeie trekjes van het kwartet uit Men delssohn's Lauda Sion. Het hier gepresteerde gaf in ieder geval een goeden dunk van stemmiddelen en muzikaliteit wat trouwens ook ten opzichte van den kwartet-bas, den heer J. v. d. Kun, kan gelden. De heer J. G. v. Meel,, de artistieke le.ider van dit uitgelezen gezelschap, heeft in zijn kalme, duidelijke directie opnieuw getoond een betrouwbare gids, een kunstenaar van smaak en routine te zijn. PHILIP LOOTS. Met veel genoegen woonde ik Woensdagavond een deel der tweede j uitvoering bij van hot Gemengd Dub-1 bel-kwartet. uit Den Haag, dat ditmaal voor een even klein of nog kleiner ge- tal toehoorders zong dan den eersten1 keer. Enfin, daaraan schijnt voorloo. I pig hier niets te veranderen. Een1 „buitengewoon concert", van dit of' dat staat nu eenmaal niet op het' dienstlijstjc- van het Haarlemsche concertpubliek en dus blijft lietj Haarlemsche concertpubliek stilletjes j thuis. De uitvoering zelf was behoudens de salonnummers een herhaling van de voorgaande. Enkele numm'ers slaagden misschien iejs minder, an deren daarentegen nog beter. Zoo sprak mij het jubelende „Cantate Do mino" van Hassler nu meer aan dan de vorige maal. Ook Palestrina's,,0 bone Jesu" scheen mij nog inniger voorgedragen en liet dankbare, wat te De vergadering van crediteuren der Lissesche Bankvereeniging had Woensdagmiddag in het Paleis van Justitie plaats. Tegenwoordig waren 109 crediteuren. Het doel dezer bijeenkomst was om der Rechtbank te verzoeken eene de finitieve surséance te verleenen aan bovengenoemde' Bank voor den tijd van 6 maanden, ingaande 6 Sept. j.l. Namens een Comité uit de schuld- eischors trad op Mr. P. Peelen uit Amsterdam, die aan de Rechtbank eene officieel© verklaring overlegde, waarhij crediteuren om een faillisse ment te trachten te verhinderen, zich verbonden om f102.800 bijeen te bren gen om daarmede het tekort te dek ken en bovendien verklaarden genoe gen te nemen met uitbetaling van 50 pCt. hunner vorderingen in geld en 50 pCt. in aandeelen van de nieuwe Bank om het. bestuur zoodoende in de gelegenheid te stellen met dat geld weder aan het werk te gaan. De 50 pCt. van crediteuren, vormen de een som van een ton gouds, is daartoe voldoende. Voorls wees spr. er op, dat de con clusie van het rapport van den heer Reiman luidde afwijzend te beschik ken op de surséance-aanvraag, alleen omdat er toen nog f60.000 aan het garantie-fonds ontbrak. Thans hoopte spr.dat de heer Reiman. nu dit laat ste ruim een ton bedraagt, zijne con clusie zou wijzigen, waarmede hij den crediteuren een grpoten dienst zou bewijzen. De heer Reiman verklaarde hierop, dat. wanneer hij geweten had, dat de crediteuren 100 pCt. uit den boedel zouden krijgen en er nieuw bedrijfs kapitaal was, dau zou hij bepaald ge adviseerd hebben de surséance toe te staan, daar hij nu de Bank in staat acht binnen korten tijd aan haar verplichtingen te voldoen. Baron van Hardenbroek, één der meest geïnteresseerden, vestigde nog- maals den nadruk er op, dat als don gratuit een bedrag van f 102.391.955 aanwezig was. waardoor de zaak in het belang der geheele bollenstreek kan worden voortgezet. Voorts wees spr. er op. dat crediteuren verte- woordigende een bedrag van f180.000 reeds de vorengenoemde overeenkomst aangaande de 50 pCt.. in aandeelen en 50 pCt. in geld hebben aangegaan, t Zou ook jammer zijn wanneer de bol lenstreek de dupe zou zijn gewórden van fouten door anderen begaan. De Lissesche Bank zal op g;oede grondsla gen worden gevestigcTen z. i. zooveel le vensvatbaarheid hebben, dat binnen enkel© jaren het garantie-fonds kan worden terugbetaald. Dringend ver zoekt spr. dan ook der Rechtbank de definitieve surséance te verleenen. Mr. Tideman. als curator in het fail lissement der Noord- en Zuid-Hol- landsche Bank, beantwoordde eenige vragen door den heer Fr. Schaap tot curatoren dezer Bank gericht, en zeide, dat curatoren genoegen nemen met integrale uitbetaling van het kleinere bedrag, ongeveer f 50.000, zoo de Rechtbank de definitieve surséance van betaling toestaat. Nadat geen der aanwezige crediteu ren zich tegen de definitieve surséan ce bad verklaard, bepaalde de Recht bank de uitspraak op Donderdagoch tend te 10 uur. De Haariemsche Rechtbank deed he den uitspraak inzake de gevraagde sur séance van betaling der Lissesche Bank- vereeniging. De Rechtbank overwoog dat 113 schuld- eischers, vertegenwoordigende een be drag van 1356.280.83' het verzoek door de Directie der Bank daartoe igedaan, hebben gesteunddat het vooruitzicht op volledige betaling aanwezig is, en verleende de surséance voor den tijd van 6 maanden, ingaande op den da tum, waarop de voorloopige surséance werd verleend, n.l. 10 Sept. 1,1. Verkeerswegen in. de Meer. Onze correspondent schrijft: Veel is in den laatsten tijd gespro- ken, door voor- en tegenstanders van jdo spoorplannen door Haarlemmermeer, over de verkeerswegen in die gemeente. De tegenstanders meeneo dat Haarlem mermeer niet zoo geïsoleerd is en in 't bezit van prachtige waterwegen, waar- door 't verkeer zeer wordt vergemakke- i lijkt. De waarheid is, dat in de richting j Aalsmeer Hoofddorp een i'nundatieka- jnaal is, verbonden door een sluisje, waardoor scheepjes met weinig diep gang, in de gelegenheid zijn in de Hoofdvaart van Haarlemmermeer te ko- |inen. De verkeerswegen te land zijn Inog zoo primitief mogelijk. Op Amster dam, van Hoofddorp rijdt 4 maal in de iweek eene omnibus, waarmede men J 's morgens vertrekt en 's avonds zeer laat weerkeert. Dan een dagelijksch verkeer van Hoofddorp op Haarlem en eindelijk een dienst van Hoofddorp op I Aalsmeer. Hierop rijdt 3 maal daags 'vice-versa een wagentje, waar de pas- sagiers veelal ingepakt worden en zoo inaar het één uur verwijderd bootstation rijdt. Dit zijn de verkeersmiddelen van eene gemeente gelegen in 't voornaam ste gedeelte van Noord-Holland met eene bevolking van 17000 zielen. T«nllietoii. Naar het EngeUch van ARNOLD BENNETT. Forrest, zei Arthur. i klerk keek een papier in. Arthur Forrest en Sylviane Drew? Ja. Hierheen. U is vroeg, maar dat i er niet toe. zei de klerk vroolijk. !e vier traden een kamer achterin huis binnen, die er uitzag als een loor Twee ambtenaren zaten er een lessenaar. De klerk gaf zijn els inlichtingen. Laten de twee partijen vooruit en. Hebt u de toestemming, mijn- rForrest? 5 twee ambtenaren keken het do cent scherp door. Hier moet een vergissing wezen, een hunner. Sylvian© Drew staat held als een weduwe. Terwijl keek hij met onwillekeurige bewondering naar het jonge meisje, terwijl zij daar met een blos en een weinig zenuwachtig, vóór hem stond. Dr. Colpus kwam naar voren en wenkte den ambtenaar even ter zijde Het is geheel in orde. fluisterde hij, mevrouw Drew is weduwe. Zij is getrouwd geweest op haar zeventien de jaar. Een verschrikkelijk drama... wees zoo goed en spreek, als het kan, niet over de zaak. De ambtenaar maakte een toestem mend gebaar. Hij had reeds twintig jaar lang huwelijken ingeschrevenen toonde zich dus verbaasd over niets. Een oogenblik later waren Arthur Clinton Forrest en Sylviaffe Drew man en vrouw. Willen dó getuigen teekenen? vroeg de klerk. Dr. C.olpug en me'vrouw Cavalossi gingen naar de lessenaar. Familie van bruid en bruidegom? vroeg de jongst© ambtenaar. Neen, zei Dr. Colpus. Familie van bruid of bruidegom? herhaalde de ambtenaar werktuige lijk. -- Tk ben de moeder van de bruid, zei mevrouw Cavalossi. Deneem mij niet kwalijk wat zei u Ik ben de moeder van de bruid. Teeken hier. als het u belieft, zei de ambtenaar laconiek, maar de bei de ambtenaren keken aandachtig naar de schitterende dame. Het was inder daad voor hen een dag van verrassin gen Later, toen zij alleen waren, spraken zij levendig over de schoon heid van deze moeder en dochter, die dien morgen hun kantoor hadden be treden. Is het afgeloopen? vroeg me vrouw Cavalossi. Geheel afgeloopen, antwoordde Dr. Colpus en de jonge man en vrouw lachten, eenigszins verlegen. En ik heb niet eens een enkel be vel behoeven te geven, zei mevrouw Cavalossi. Laat ons terugkecren. Mijn ontbijt, zei de dokter, en smakte met de lippen. Zij reden terug naar het hotel en het ontbijt, dat in de eetkamer van I mevrouw Cavalossi's particuliere ver- trekken werd opgedischt. was zoo uit gebreid en smakelijk als Dr. Colpus maar had kunnen vernachten, het geen hij trouwens verschillend© ma len erkende. Arthur en Sylviane had den weinig te zeggen, maar mevrouw Cavalossi en de dokter wedijverden met elkander in de geestigheid en vroolijkheid van hunne gesprekken. Het maal ging voorbij met de snelheid van een droom. Ik drink op de gezondheid van mijnheer en mevrouw Forrest, zei de dokter opstaand© en met zijn glas in de hand. Geen speeches, riep mevrouw Ca valossi. Tot dusver is, op mijn bij zonder verlangen, de bruiloft zonder eenige formaliteit geschied en dat zou ik wenschen. dat zoo bleef. Lieve mevrouw, ge maakt miij wanhopig. Al twintig minuten heb ik I over deze speech zitten denken en nu wordt mij zelfs verboden, die uit te j spreken Vriendelijk glimlachende klonk hij J met het jonge paar. Voor mijn vrouw en mijzelf dank ik u hartelijk, dokter, en toen was het ontbijt over. Hoe laat gaat de trein van Cha ring Cross? vroeg Sylviane. Twaalf een en veertig, antwoord de mevrouw Cavalossi vóór Arthur iets zeggen kon. Binnen een kalf uur moet ge vertrekken. Misschien is het goed. dat ge u maar gereed maakt, Syhiane. ik iieb nog iets tot Arthur te zeggen. Wij zullen in den salon gaan. Ja mama, zei Sylviane en ver dween. Nu Arthur, begon mevrouw Ca valossi. toen zij in den salon waren en stak schertsend haar vinger op. Ja mama. antwoordde hij. haar voorbeeld volgende en kinderlijk de handen ineenslaande. Wat zijn de moederlijke raadgevingen? Je bent nu een getrouwd man, j Arthur. Dat weet ik, maar het schijnt t© schoon om waar te zijn. Geloof je dat? vroeg zij en Ar thur zag haar oogen schitteren. Hij j knikte zonder t© spreken. Toch is het waar, zei ze, maar het huwelijk is een zeer alledaagsche zaak. Dat zal mijn huwelijk niet zijn. Haar oogen bliksemden opnieuw. Misschien heb je gelijk, zei ze Maar laat mij tot de zaak komen. Je weet alles van het groote drama in Sylvïanes leven. Zij was nauwelijks zeventien, toen dat voorviel en zij schijnt bet te hebben vergeten, maar in werkelijkheid is dat zoo niet. Waak over haar Arthur. Ik weet wel, dat alle schoonmoeders dat tot hun schoonzoon zeggen, maar in dit ge val is daarvoor een bijzondere re den. Ja, ja, zei hij ernstig, u kunt op mij vertrouwen, mama. Dat weet ik. Arthur. Toch is het; goed om je er aan te herinneren, daf i zij een jong en teeder meisje is. En nu de tweede zaak. Ik wacht. Je moet een testament maken. Nu Zeker, dat is de geschikste tijd. Het is je plicht. Wie weet. wat er kan gebeuren. Zeker, voegde de dokter er ern stig aan toe. Er kon natuurlijk geen sprake van zijn. dat je een som op mijn dochter vastzette. Ik vist dat toen je mij Syl viane vroeg. Arthurje vertelde mij ronduit den toestand van je financiën, maar toch moet je nu een testament maken ten gunste van je vrouw. Met plezier. zei Arthur. Ik heb een jaargeld van 400 pond. dat na tuurlijk bij mijn dood eindigt. Zal ik dat aan Sylviane vermaken Zij hief de hond schertsend op. Houd toch je arme schoonmama niet voor den gek. Later zou je iets kunnen bezitten, het is zelfs mogelijk, dat je iets zou kunnen verdienen, hoewel ik mij verbeeld, dat je beroep van kunstcriticus niet bijzonder voor- deelig is. Dat is waar. zei Arthur, maar ik wil aan Sylvian© alles nalaten, wat ik bezit of zal bezitten. Dat is juist wat ik bedoelhier is een pen, er is niet veel tijd over. Wat moet :k schrijven vroeg hij, terwijl hij met de plechtigheid, die de gelegenheid voorschreef ging zitten. (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 1