Schoen- en - - - Laarzenmagazijn J. B. MÖLLER Zijlstraat 53. Telefoon No. 769, Ruime keuze vilt-artikelen. Bal en gelegenheid-schoeisel. Prima schoollaarzen. WATERDICHT SCHOENWERK wordt onder garantie geleverd. 1 ?fo. 12 NO. 30 d 09 09 0 fm 09 09 9m 9m 0 O 0 O O X Steenhouwerij X *V\ en 11 a 1 X 11M i' >VMARMER. rf bladen voor Toon- 5 bankop, 0 tafelkasten, *XWasohtafels, Henbelbladen, en», wit of gekleurd. Vlugge Bediening. No. 12 Telephoon No. 564. Ho.39 T. C. NIEPHAUS, Nassaulaan 27, Maar de stroom van angst, die over het land gegaan was, liet zich niet zoo gemakkelijk verdrijven. Elk nieuwsblad bracht nieuwe bo- richten over de kaarten. Het regende ingezonden stukken, afdrukken van zoo'n briefkaart werden opgenomen, allerlei veronderstellingen werden ge maakt, vele middelen, om den dader te ontdekken, aan de hand gedaan. De politie kreeg er natuurlijk ge ducht van langs en werd lui, onwe tend, onhandig en weinig actief ge noemd. Mr. William Cureall, de rail- lionair-pillenfabrikant, loofde in een bui van menschlievend enthousiasme een belooning van 500 pond uit voor dengene, die aanwijzingen zou doen, welko leidden tot de ontdekking van don schrijver der kaarten. Toen het Parlement bijeenkwam, bracht een jong lid, dat zich gaarne wilde onderscheiden, de zaak ter sprake. Men las HET GEVAL DER ANONIEME BRIEFKAARTEN. Mr. H. J. Rennet (Noord Brimley) vroeg den minister van binnenlanu- sclie zaken of eenige bijzondere maat regelen zijn genomen om de oorsprong van de geheimzinnige kaarten te ont dekken, waarmee het land over stroomd wordt. De min. van binn. zakenIk kan betreffende dat onderwerp geen in lichtingen geven. (Gelach by de op positie I) Maar omstreeks dezen tijd kwam er opheldering. Den 31n December stond ik op en vroeg me af wat de dag zou bren gen. De kaart luidde„Maak u ge reed om te sterven vóór het einde van het jaar." En dit was nu daar. Misschien was het dwaas van me nog eenige vrees te gevoelen, waar zoo veel anderen mijn lot deelden, maai de éón is zus en de ander zóó en ik moet bekennen, dat ik niet heel ge rust was. Maar gelukkig was er op heldering in aantocht. Toen ik 's avonds thuis kwam vond ik mijn vrouw in een geweldigen lach bui. O, Willy, Willy, riep ze, 't is al te dwaas, te gekl Wat is er aan de hand? vroeg ik in twijfel of ze het op haar zenu wen had Kom, beste kind als je niet met die nonsens ophoudt zal ik om den dokter zenden. Weer schaterde ze het uit. Och, lieve, ik geloof dat ik me dood lach, riep zo uit, terwijl de tra nen baar over de wangen rolden, zoo iets heb ik nog nooit beleefd! Ik keek haar zoo ernstig aan als me mogelijk was. Wil je zoo goed zijn me de redon van je pret mee te deelcn Als antwoord ging zo naar den schoorsteen en overhandigde mjj een briefkaart. Wat! Weer een kaart! riep ik. Dat is waarachtig geen ding om te lachen Lees, lees, grinnikte zo. Met bevende viugers nam ik de kaart aan en las de volgende woor den „Houd do eerste kaart tegen liet licht." De andere kaart, de andere kaartriep ik, waar is die Hier, hier, lachte zij. O Willy,1 dat zal ik mijn leven niet vergeten Ik snelde naar het gaslicht en hield de bewuste postkaart, die ik maanden geledon bad ontvangen, tegen het licht. En toen barstte ik ook in een onbedaarlijk lachen uit. Want als men de kaart zoo togen het licht hield was er onder de woor den: „Bereid u voor te sterven vóór het einde van het jaar," het volgende to lezen „hetgeen gij waarschijnlijk zult doen, tenzij 8lj do pillen van Cureall ge bruikt. 75 cent per doos, verkrijgbaar bij alle drogisten of franco por post 85 cents van de fabriek W. Cureall Co., limited, St. Thomasstraat, Londen." Nu, wat denk je ervan vroeg mijn vrouw met een vroolijken lach toen eindelijk de werkelijke beteeke- nis van de briefkaart tot mijn ver stand was doorgedrongen. Wat ik ervan denk antwoordde ik langzaam, ik denk dat ik mijn ma kelaar last zal geven een honderd aandeelen Cureall Co. voor me te koopen En dat deed ik. ALLERLEI. De Alg. Ned. Wielrijdersbond In „1' Encyclopédie Contemporaine" komt een artikel voor over het Touris me, waarin een breede beschouwing wordt gewijd aan den Algemeenen Nederlandischen Wielrijdersbond, waar van we hier een vertaling geven. Do vereenig ing, waarover wij onze lezers willen onderhouden, de A. N. W. B. (Touring Club des Pays Bas), is een der voornaamsten van. Europa en kan als voorbeeld dienen wat betreft volhardend Initiatief. Den lsten Juli 1883 gesticht, telt de Nederlandse he Bond nu meer dan 20.000 leden. In het begin hield hij zich niet alleen met tourisme, maar ook met baanwed- strijden bezig. Spoedig begreep hij, dat hij al zijn kracht aan het tourisme moest wijden en na 1898 hield hij zich met wedstrijden niet meer op. Sedert eenige jaren heeft hij zijn program uit gebreid, dat nu omvat al wat betrekking heeft op liet maken van tochten (tou risme dus), ook wat automobielen aan gaat. Een der belangwekkendste daden van den Nederlandschen Bond is geweest het uitgeven van een groot aantal gid sen, reiswijzers, kaarten, plans, enz., waaronder wij noemen een wegen-gids in drie dealen, die 700 ontwerpen voor tochten bevat met vermelding van de af standen van 't punt van vertrek tot elk andier punt van 't traject en die een uit voerige beschrijving van de Hollandsche wegen, met alle nuttige aanwijziginigen. Een vierde deel is aan het buiten land gewijd, aan de aangrenzende Tij ken en aan de hoofdwegen, die bij voorkeur door de Nederlandsche toe risten door Europa gevolgd worden. Noemen wij nog de wielrij-kaart van Nederland, in een schaal van 1 op 20.000, en bestaande uit dertig gekleur de bladen, waarop de verschillende soorten van wegen zijn aangegeven enz. enz. Met grooten lof gewaagt het artikel nog van de verband- en gereedschap- kisten, de bonds-hotels en het toezicht daarop en de wegwijzers- en waarschu wimgsborden. Het belangrijkste echter, wat de A. N. W. B. gedaan heeft Is, zegt het blad, het nemen van het Initiatief tot oprichting van den Internationalen Bond van Toer istenver een igingen in Europa, waartoe op het Congres te Amsterdam in 1898 is besloten, waarbij do voornaamste landen van Europa zijn aangesloten en waarvan het doel is elkaar over en weer faciliteiten te verschaffen, een doel, dat in menig op zicht reeds bereikt is. Eau zeldzame Courant- Aan het Parijsche krijgsmuseum werd dezer dagen een document len geschenke gegeven, dat in zijn soort een groote zeldzaamheid is het num mer van een courant met den titel «Ballon Poste», welke te Parijs in het jaar 1870 gedurende de belegering ge drukt werd. Het interessante nieuws blad bevat gewichtige bijzonderheden over de gebeurtenissen van die dagen, die niet algemeen bekend waren. De uitgever van het blad. Gabriel Richard, deelt in bet nummer mede, dat liet met de luchtballons, die ge durende de insluiting van Parijs opge laten werden, naar de departementen verzonden werd. Deze dienst werkte met een bijzondere snelheid. Het thans ontdekte exemplaar is met een ballon verzonden,die inTours neergekomen is. Keizer Wilhelm en zijn pijpen. Keizer Wilhelm rookt tegenwoordig pijpen. En dit heeft Caran d'Ac-he, den geestigen Franschen teekenaar, aanleiding gegeven tot een reeks van keizerlijke schetsen mot de pyp als motief. Eerstens de Hohenzollern pyp met den kop van den „grooten Frits", zyn genialen voorvader. Daaruit rookt de keizer by znn vorstelijke bezigheden. Maar na den arbeid volgt de rust. Dan komt de^globepyp uit£dedoosen al rookende maakt Z. M. reisplannen voor zijn vacantic. Een voj'st heeft echter plichten jegens zyn vrienden, vandaar dat de Russische pijp soms ook voor den dag komt ter eere Vkeizers vriend,den vredevorst czaar Nicolaas. Maar ook om je familie moet je denken, wil je geen ruzie of schcele oogon krygen en daarom na do Rus maar weer eens de John Bullpijp ter hand genomen ten genoegen van oom Edward. Je oom blrift je oom, al sympathiseer je niet met hem. Naast de ouitenlandsche bestaan er ook binnenlandsche verplichtingen en daarvoor dient 's keizers handelspyp. Als Z. M. de eerste kooplui en reeders uit zyn ryk ontvangt, is hy koopman als zy. En komen er artisten hoogst fatsoenlijke en niet modern natuurlijk te visitie, kyk, dan komt de artistenpnp, speciaal voor Z. M. in Montmartre gekocht, voor den dag en zet|hy een hoorn op over de kunst. Wegens de ongekend lage prijzen is het ver voer van Bestel- en Vrachtgoederen per Stoomtram het voordeeligst. Goederen worden verroerd naar HEEMSTEDE, BENNKBROEK H1LLEGOM, USSE, SASSENHEIM, OEGSTGEEST en LEIDEN o* 7.24 en 11.18 v.u. en 8.12 en 7.06 n.m. Amsterd. tijd. Inlichtingen worden verstrekt aan het Bestelkantoor Hleln Hei ligland No. 20. Werkplaatsen: Donkere Spaarne. 9m Om 6 X >A\ #nz- p 1 S 2 \V ®X W -B S KANTOOR VAN VASTE GOEDEREN, ASSURANTlëN EN HYPOTHEKEN vraagt AGENTEN voor De Stederl. Bering Verzekering-Maatschappij te Nieuwe Niedorp. (Goedgekeurd bij Kon. Besluit van 5 Maart 1895, No. 98.) Zij verzekert tegen NERINGSCHADE, als gevolg van Brand, Bliksem, Gasontploffing of Brand-bluschwater. PREMIÊN ZEER BILLIJK. 147 DIAMANT. gesteld als een moderne Herodies. De schrijver van het artikel betoogde dal er tusschen do maatregelen met welke Magnus dreigde en den Bethlchemschen kindermoord slechts een gra dueel verschil bestond; liet eenige verschil tusschen den ko ning van Judea en den koning van Camberton was hierin gelegen, dat Horodes zich eiken dag te buiten ging aan wijn, en Magnus, een zwak had ongetwijfeld een beminnelijk en onschuldig zwak I voor brandy-soda. Met het oog op dezen stand van zaken had op denzelfden avond, dat de Claytons cm Nellie oen bezoek aan de mijn brachten, een bijeenkomst plaats van de voornaamste van Magnus' mannen in het kleine huisje, tegenover de Cam berton Club, dat hij .gedurende zijn verblijf in de diamantstad bewoonde. De vergadering werd bijgewoond, behalve door Magnus zelf, door Plowman Edwards, Crookes, Benö'n/i's factotum Hartmanen, den burgemeester van Camberton, die tot het viertal candidaten behoorde, Lethbridge, en nog een paar anderen. De heer Benoni had beloofd te zullen komen, doch kwam, als gewoonlijk, zijn belofte niet na. Men miste hem echter niet erg, daar men zijn gewoonte om zich nooit aan een afspraak te houden, kende en er zich daarom ai op had voorbereid, dat hij niet zou verschijnen. Er werd door de heeren dapper gerookt en do whiskyflesch werd geducht aangesproken. Dit maakte do tongen los en het brein vin dingrijk. Verschillende middelen werden aan de hand gedaan om de tegenpartij afbreuk te doen cn het succes der verkie zingen te verzekeren. De heer Magnus luisterde met een norsch gezichtzelf sprak hij weiriig, en dan nog meestal in monosyllaben. Terwijl de heeren druk zaten te beraadslagen, werd er op de deur geklopt die uitkwam op de veranda. Een der aanwo- zigeox stond op om tc zion wie er was, en een oogenblik later hoorde men een gesprek bulten de dieur. Waarschijnlijk was den bezoeker medegedeeld, dat de heer Magnus niet gestoord wilde worden, want mon hoordo iemand op lijmerigen toon zeggen „Ach, dat spijt me vreeselijk i Ik ben zooeven haar de Club geweest en daar zeida men mijdat de heer Magnus hier was. A) kon ik hem maar een paar minuten to spreken krijgen I Ik wilde hem iets vragen, dat geen uitstel kan lijden. Met een paar minuten ben lk al tevreden." DIAMANT. 148 De man die den bezoeker te woord had gestaan, kwam terug. „Het is ds. Price Evans", zeide hij, naar Plowman Edwards kijkend. „Zal ik hem binnenlaten?" Plowman Edwards keek op zijn beurt naar Magnus, die dikke, rookwolken zat uit te blazen, schijnbaar zonder eenige notitie van de stoornis to nemen. In antwoord op Plowman Edwards vragenden blik, knikte hij even met het hoofd. „Laat hem binnenkomen", zei Plowman Edwards. Ds. Price Evan-s, voorganger van een der afgescheiden ge meenten in Camberton, trad met een deftigen, afgemeten stap, binnen. Op het eerste gezicht maakte hij een tamelijk gunstlgen indruk, Ilij was stemmig in het zwart gekleed en droeg in zijn hand een breed ge ran den hoed en een wit-linnen parasol. Het meest opmerkelijke in zijn verschijning was zijn eeuwige glimlach, die zoowel diende om een dubbele rij mooie tandon te laten zien, als om te doen uitkomen, hoezeer hij vervuld was van christelijke liefde. „Goeden avond heeron", zeide hij, den kring rondziende, „ik hoop, dat ik u niet stoor. Maar ik wilde meneer Magnus zoo graag nog voor Zondag spreken om zijn opinie over iets te vragen." Een der hoeren bood hem een stoel aan. „Een whisky-and-soda?" vroeg Plowman Edwards. „Of een sigaar?" „Dank u zeer een sigaar, heel graag. Dank u." Toen iiij zijn sigaar had opgestoken, wilde hij zich tot den heer Magnus wonden, maar ziende, dat deze niet van plan scheen eenige notitie van hem te nemen, richtte hij zijn opmerkingen tot Plowman Edwards. „Ik verlangde er zoo naar meneer Magnus te zien", begon hij op bloemzoeten toon. „Ik had er bepaald behoefte aan. Ik had zoo gedacht, dat 't mogelijk niet kwaad zou zijn als ik Zondag een woordje van den kansel sprak met het oog op do verkiezing, aanstaanden Dinsdag, maar ik wilde het natuurlijk in geen geval doen vóór ik meneer Magnus er over had gesproken. Mij dunkt, dat een woordje over publieke verantwoordelijkheid en over den plicht die op ieder christen rust om te slemmen volgens eer en geweten, wol van pas zou zijn. Ik zou de gemeente op het hart willen drukken om toch vooral niet gehoor te geven aan verkeerde inbla zingen. In don regel onthoud ik mij er van om van den kansel

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 6