NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. Het Huwelijk van Sylviane. 21e Jaargaug. No. 6271 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. WOENSDAG 9 DECEMBER 1903. HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)„1.30 Franco per post door Nederland„1.65 Afzonderlijke nummers0.02>£ Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37>f de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels 0.75, elke regel meer ƒ0.15. Reclames 30 Cent per regel. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Kleine advertentiën 3 maal plaatsen voor 2 maal betalen. Hoofdbureau en Drukkerij: Zuider Buitenspaarne No. 6. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 122. Bijkantoor: Groote Houtstraat No. 55. Telefoonnummer 724. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdakten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicitè Etrangère G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 31bis Faubourg Montrnartre. Haarlem's Dagblad van 9 Dec. bevat Een woordje aan de huisvrou wen, dat de mannen ook lezen mo gen, Buitenlaudsch Overzicht, Ka meroverzicht, Binnenland en Stads- berichten. EEN WOORDJE AAN DE HUISVROUWEN. KANNEN MOGEN 'T OOK LEZEN Een en Ander over de Hooikist. Aangebrand of Koud Eten Afgeschaft. Dat koken moeite, zorg en tijd waagt, zal alleen ontkend worden door wie zelf nooit een maal heeft klaargemaakt, en dat een kostelijk gerecht bederven kan, als men van de pan wegloopt op het oogenblik dat er voor gezorgd moest worden, weet een ieder die koken kan. Elke huisvrouw, die haar gezin liefheeft, heeft dit alles gaarne er voor over, maar wie, die behalve het koken nog zooveel anders in het huishouden te doen heeft, kan altijd maar bij den pot blijven staan en op het eten passen? Ja, het is lang niet gemakkelijk het middagmaal smakelijk op tafel te brengen en schie ten we te kort, dan worden wij zwaar gestraft, want wat blijft er over van heerlijke rijstebrij, waar de kinde ren al 's morgens naar verlangd had den, wanneer ze aangebrand is met lange tanden wordt er van gegeten, waar anders gretig in gehapt wordt en de man, die hongerig en moe van zijn werk thuiskomt, heeft wel eens moeite om in zijn humeur te blijven, als hij het leelijke luchtje ruikt. En daarom gezocht naar een mid del, dat al dit leed voorkomt en dat middel is gevonden! Geen aan gebrande spijzen meer, geen pannen met zwarte bodemsWeet ge hoe de boeren op het platteland hunne peren stoven? Zij koken ze 's morgens een kwartier lang en zetten ze daarna met pan en ai in den hooiberg en '8 middags halen zij de peren warm en door en door gaar uit haar schuil plaats. De peren zijn gebroeid en zijn daardoor gaar geworden. Ze werden warm in het hooi geplaatst en bleven warm doordat het hooi moeilijk de warmte voortplanthet pannetje kon njn warmte dus niet kwijt en bleef heet. En iets dergelijks kunnen wij met jde meeste van onze spijzen ook doen en wel met alle gerechten, die veel tijd noodig hebben om gaar te wor den, zooals rijst, gort, sago enz., ge kookt in water, melk of karnemelk erwten, boonen, capucijners, vleesch soep van te trekken, stamppot, enz. (aardappelen en groenten afzon derlijk zijn alleen buitengesloten). We nemen daarvoor een vierkanten hou ten kist, waar een deksel goed opsluit, en vullen die stijf op met hooi, eene opening vrijlatend, waarin een pan van gewenschte grootte juist pasthet deksel heeft ook een laag hooi noo dig, waar het het deksel der pan raakt. Get hooi moet overtrokken worden m»t jutte of grof linnen, ter voorko- n :ng dat het met de spijzen in aanra king komt, en laten wij nu dit ■^er.voudige toestel, dat „h o o i k i sl" g-•emd wordt, gebruiken om rijstebrij in klaar te maken. Wij vullen de pan, die juist in de opening van het hooi past, met melk, brengen die aan den kook en strooien er de rijst in, die wij een tijdlang, on geveer 10 15 minuten, laten door koken, brengen de pan vlug over in de kist, sluiten deze direct, zoodat er zoo min mogelijk warmte verloren gaat._ WaT gebeurt er nu met de rijstebrij daar verborgen in het hooi? Kokend werd zij erin gezet, maar dadelijk wordt er wat warmte aan de omge ving afgegeven en hoewel hooi heel moeilijk warmte doorlaat, zal de tem peratuur binnenin toch eenigszins da len en de melk zal niet meer koken en de brij zal langer tijd noodig heb ben om gaar te worden dan anders. Maar dit behoeft geen bezwaar te zijn, de moeite blijft dezelfde of wij de rijst 's middags om twee uur of 's mor gens om tien uur aan den kook bren gen staat zij eenmaal in de hooi kist, dan vraagt zij geen zorg meer en wordt er op etenstijd uitgehaald. Te gaar wordt iets nooit in de hooikist, daar de temperatuur langzaam daalt en eindelijk zen laag wordt, dat er geen verandering meer. bij de spijzen plaats vindt. Dat de kans voor aan branden natuurlijk geheel buitenge sloten is ,zal uit het bovenstaande, naar ik hoop, wel gebleken zijn. Een goed gebruik van dit wonder- kistje, waar de spijzen bijna rauw ingezet worden om ze er later warm en gaar uit te halen zal zeker mee helpen de huishouding wat minder druk te maken. Een niet minder groot voordeel er van is, dat het' ontegenzeggelijk geld uitspaart, want waar de spijzen an ders om gaar te worden 2 a 3 uur op het vuur moeten staan is nu van dien tijd dus ongeveer 20 minuten warmte noodig. Wanneer de kachel toch eenmaal aangemaakt is, zal dit voordeel niet zooveel uitmaken, maar huismoeders die gas of petroleum branden, zullen daarover wel anders oordeelen. Is deze kist nu eenmaal door ver eende krachten van man en vrouw (de kinderen mogen misschien ook wel een handje meehelpen), gereed, dan zal het weldra blijken, dat zij wel haar plaatsje waard is in huis. Hoe gemakkelijk is het niet er 's avonds reeds de pap voor den vol genden ochtend" in te plaatsen, en waar een telaatkomer anders vaak koud eten wacht, zal zijn maaltje nu in de hooikist warm kunnen blijven. Dat iets, wat er koud ingezet wordt, zooals bijv. melk en ijs, lang koel blijft, wordt ook duidelijk als wij be denken, dat de warmte van buitenaf eveneens moeilijk door het hooi kan dringen. En zoo zal de practische huisvrouw zelf nog veel meer toepas singen kunnen vinden en spoedig dit nuttige toestel niet meer kunnen missen. Voor wie nog meer van het gebruik der hooikist weten willen, volgen hier nog eenige wenken en raadgevingen en ook een paar recepten. lo. Neem een pan, die volkomen past in de hooikist en vul bij een te kleine pan de overgeblevene ruimte aan met papier. 2o. Zorg dat de pan geheel met de spijzen gevuld is. 3o. Kook de spijzen vóór ze in de kist gaan van den tijd waarin ze anders zouden gaar worden en laat ze twee driemaal zoo lang in de kist staan als ze op het vuur noodig hebben. 4o. Reken iets minder vloeistof, om dat de damp in de kist niet ontwij ken kan. 5o. Zet de kist van Jijd tot tijd eens open, liefst in de zon. R ij s t e b r ij (voor een pan l'/> L. inhoud) 1 L. melk, 200 G. rijst, iets zout. Kook de brij 10 minuten voor en laat ze er minstens 3 uur in staan (naar verkiezing ook langer). Gort. Laat de gort in viermaal zooveel water 15 minuten koken en laat ze er minstens 3 uur in staan. Bouillon. Breng het vleesch aan den kook en laat het verder in de hooikist trekken. Iri de Haarlemsche Huishoud- en Industrieschool (Schneevoogtstraat) wordt Woensdag a.s. 9 dezer, des middags tusschen 24 uur, gratis eene hooikist ter bezichtiging gesteld. Wie er dus belang in stelt en nog verdere inlichtingen wenscht, die ko- me en zal hartelijk welkom zijn. Buitenlandscli Overzicht Is er weer een aanslag gepleegd op een der gekroonde hoofden? Deze vraag dringt zich op tengevolge van het bericht uit SPANJE, dat we gisteren nog onder de tele grammen konden opnemen. Zooals dat telegram meldde zou volgens de offi- cieele lezing een gewoon jachtonge- luk hebben plaats gehad, maar ge looft eigenlijk niemand aan die le zing eu is de algemeene meening dat de jachtopziener den herder dood schoot om dezen te beletten op den koning te schieten. Een politieke moord zou het echter, ware de man in zijn voornemen geslaagd, niet zijn geweest, maar een wraakoefening, in elk geval dan al heel laf tegenover een kind, want dat is het Spaansche koninkje. In de Kamer stelde de nieuwe pre mier Maura het door hem gevormd Kabinet voor en zei daarbij dat admi nistratieve moeilijkheden Villaverde's aftreden noodzakelijk gemaakt had den. Maura's program zal in overeen stemming zijn met de troonrede. Hij vroeg de medewerking van allen voor den opbouw van het vaderlandslievend werk. De President der VEREENIGDE STATEN hield gisteren in het congres'zijn jaar- lijksche speech. Het vraagstuk der trusts aanroe rende, zeide de president dat al veel is bereikt door de oprichting van een de partement van arbeid en handel, dat ten doel heeft inlichtingen te verza melen voor het uitvoerend bewind en het Congres in staat te stellen de wet gevende maatregelen te bekrachtigen, welke noodig zijn om te voorkomen dat enkelen, door vermindering van de gelegenheden tot koopen, voorrech ten verkrijgen ten koste van velen. Geen eerlijk bestierde corporatie heeft iets te vreezen van een zoodanig wettelijk toezicht. Ten aanzien van kapitaal en ar beid, verklaarde de boodschap, dat het beleid van de regeering er op uit is, gewetenloozen in bedwang te hou den, onverschillig of zij werkgevers of werknemers zijn, maar dat de re geering evenzeer weigert, het indivi- dueele initiatief te verzwakken, of schoon zij ten volle erkent den zegen rijken arbeid dien corporaties en bon den verricht hebben. De regeering zal echter toezien dat alle misdragingen zooals dwingelandsche inbreuk op de rechten van anderen, gestuit worden. Elk moet de vrijheid gewaarborgd worden, om met zijn eigen bezit of arbeid te doen wat hij verkiest, zoo lang hij niet de rechten van anderen schendt. Gewagende van 's lands geldmidde len, deelde Roosevelt mede, dat de inkomsten over het laatste dienstjaar 560,396,674 dollar, de uitgaven 506.099.007 dollar hebben bedragen, zoodat er een overschot van 54.297.667 dollar is. Er zijn echter aanwijzingen dat het overschot over het tegenwoor dige dienstjaar zeer klein zal zijn. Daarom is zuinigheid noodig en dient elk voorstel, om het fiscale stelsel van inkomsten te wijzigen, nauwkeurig onderzocht te worden. De president verzocht vervolgens het Congres zijn aandacht te wijden aan de voorstellen over het ruilmiddel- vraagstuk, die hij in zijn boodschap van 2 December 1902 gedaan heeft. Het is noodzakelijk ongewenschte landverhuizers geheel uit te sluiten, en de schaamtelooze bedriegerijen bij naturalisaties, die maar steeds aan houden, tegen te gaan. Een onlangs gehouden onderzoek heeft ook betreu renswaardige bedriegerijen, verval- schingen en omkooperijen bij den postdienst aan het licht gebracht. Met betrekking tot de scheidsrech terlijke beslissing in het geschil over Alaska zeide de president, dat de uit spraak in alle opzichten bevredigend is, en een doorslaand bewijs levert van de eerlijkheid en welwillende ge- j zindheid waarmee twee bevriende na ties aan belangrijke geschillen een eind kunnen maken. Ter zake van de scheidsrechterlijke regeling van het Venezolaansche ge schil, zeide de president dan verder, dat zulk een indrukwekkende samen werking tusschen de naties tot uitlok king van een beslissing van het hoo- ge hof van internationaal recht en in ternationalen vrede niet anders dan bevorderlijk kan zijn voor een derge lijke regeling van vele toekomstige geschillen tusschen naties. Zij die nu voor dat hof verschijnen, zullen het nog veel gemakkelijker vinden er een tweede maal te verschijnen, terwijl geen natie het in het hoofd kan halen dat zijn trots een knak zou krijgen door dat voorbeeld te volgen. Deze triomf van de beginselen van scheids rechterlijke beslissing is een reden voor warmen gelukwensch en een gunstig voorteeken voor den wereld' vrede, De president betoogde de noodzake lijkheid van de vestiging van een steunpunt voor de zeemacht op de Filippijnen. Ten aanzien van Panama, verklaar de de president,, dat het eenvoudig de vraag was, of de Amerikanen het kanaal al dan niet zouden hebben. Hij rechtvaardigt de houding van de Vereenigde Staten, en verzekert dat de omwenteling in Panama geheel en al uit eigen beweging geschied is. De Vereenigde Staten zouden zich schuldig gemaakt hebben aan dwaas heid en aan een zwakheid die op het randje van misdadig was, indien zij anders gehandeld hadden dan zij de den, toen de omwenteling uitbrak. De kwestie in het VERRE OOSTEN is nog geen stap gevorderd. De Japansche minister van buiten- landsche zaken, baron Komura had weder een onderhoud met den Russi- schen gezant te Yohohama, baron Von Rosen. Meegedeeld wordt dat niets naders bekend is over de onder handelingen tusschen beide regeerin gen, daar de heer Von Rosen geeu nieuwe instructies ontving uit Peters burg. Geen wonder dat Japan ongeduldig wordt. Intusschen wil de regeering niet gaarne het parlement openen, vóór van Rusland een antwoord ontvangen is, in de eerste plaats om alle aan leiding tot volksopwinding te mijden en in de tweede plaats om niet met leege handen voor de vertegenwoor diging te komen. Daarom wordt tel kens die opening uitgesteld, nu weer tot 10 Februari. Reeds nu is aange kondigd dat de regeering zal geïnter pelleerd worden over het uitstellen en trekken der onderhandelingen. Stadsnieuws Haarlem, 8 December. NIEUWE BOUWPLANNEN. De bouwmaatschappij Zuiderhout is al weer opgeheven vertelde ons iemand. „Och kom', zeiden we, ,,ze bestaat pas". ,,'t Is toch werkelijk waar, 't heeft in de krant gestaan." Deze laatste opmerking beschouwde onze zegsman blijkbaar als een dood steek. Een krantenman behoort toch in de allereerste plaats te gelooven aan wat in de krant staat. Toch maakten we een voorbehoud de men- schen namelijk, dat wil zeggen som mige menschen, lezen wel eens slecht Vandaar dat wij den telefoon te baat namen en den directeur, den heer R. Grjppeling, vroegen wat er van aan was. „Laat je niets wijsmaken", zei de heer ÖEppëiing. Dit was duidelijk, maar nog niet afdoend. ,,'t Is eenvoudig een vorm-quaestie en niets anders. De zaak is alleen deze, dat de bouwmaatschappij Zui derhout, gevestigd te Amsterdam, ia opgelost in de „Exploitatie-Maat schappij van onroerende goederen Zuiderhout". Dit was afdoende. De heer Grippe ling, als goed verteller, behield even wel de climax voor het slot. „Binnen kort", zei hij, „zal begonnen worden met de uitvoering van een zeer mooi plan van aanleg van Zuiderhout. Je zult eens zien, hoe prachtig dat wor den zal. Of 't van Springer is? Ja, natuurlijk is 't van Springer. Over een veertien dagen, een week of wat, zullen we daar heelwat menschen aan 't werk kunnen zetten." Men weet het dus nu Zuiderhout is niet alleen niet dood, maar waakt op tot nieuw leven. Faillissemen t-D e Lanoy. „Naar ons gemeld wordt zal, bij eenigszins gelukkige afwikkeling der zaken van den heer De Lanoy te Haarlem, nog 40 pCt. voor de credi teuren te redden zijn." Dit schoone bericht vinden wij in de „.Telegraaf". Bedoeld zal wel zijn de Noord- en Zuidhollandsche Bank, wat iets anders is. Niet bij onzen collega willende ach terblijven, kunnen wij mededeelen, dat, als de afwikkeling van deze zaak buitengewoon gelukkig gaat, wel vijf tig procent of meer zou kunnen wor den uitgekeerd. Daartegenover willen wij niet ver zwijgen. dat wanneer de afwikkeling zeer ongelukkig geschiedt, de uitkee- ring dertig procent zou kunnen zijn of minder. In ernstliet heeft geen zin nu al uitdeelingscijfers te gaan noemen. Cu- ratoren weten er zelf nog niets van. Ned. R.K. Volksbond. J.l. Zondag is door het Bloemist en Tuinbouwgilde, onder-afdeeling van den N. R.-K. Volksbond, met me dewerking van 8 afdeelingen, een Tuinbouwsecretariaat opgericht. Feuilleton A'aar het Engelsch van ARNOLD BENNETT. 18) De parasol opnemend, volgde Mrs. Cavalossi haar dochter in de slaap kamer. Zij trad haar als de incar natie van gezondheid en geestigheid glimlachend binnen. Ongesteldheid noch zwakheid sche nen te kunnen bestaan, waar zij rich bevond. Het vertrek was groot, en werd helder verlicht door een breed venstertusschen het raam en de deur stond het bed, waarop de tieke lag, naast het bed stond een tochtscherm. Mrs. Cavalossi zag di rect, dat Arthur werkelijk ziek was. Indertijd had zij veel ervaring opge daan ten opzichte van allerlei ziek ten. De jonge man zag er opgewon den uithet wit van zijn oogen zag roodachtig, en de oogen stonden wa terig hij had een hoogen kleurzijn haar was vochtig en op zijn gelaat *as een lichte huiduitslag te zien. Hij glimlachte flauwtjes in ant woord op den groet van Mrs. Cava lossi een groet vol tact en opge wektheid. Haar parasol aan het voeteneind van het bed neerzettend, en als ver strooid haar stroohoed rechtzettend om zeker te zijn, dat hij goed stond, kwam zij bij hem staan. Sylvie stond achter haar. De zieke maakte een heimelijk tee- ken in de richting van zijn vrouw. Arthur, zei Mrs. Cavalossi, zon der aarzelen, ik zal je temperatuur opnemen. Sylvie. ga jij eens naar Adela en vraag haar een koortsther mometer te halen. Nu, fluisterde zij haastig, toen Sylviane verdwenen was, wat is er, beste Arthur? Re heb influenza, antwoordde hij. Het zal wel ernstig wordenver leden jaar en het jaar daarvoor ben ik er bijna aan gestorven. Laat dade lijk een dokter halen. Ik wouu vra gen te zorgen, dat Sylviane zich niet ongerust maaktzeg haar, dat het niets is. Ik begrijp het, zei Mrs. Cavalossi met welwillende teederheid, ik be grijp het. Ik zal zelf voor alles zor gen je weet niet wat een goede ver pleegster ik ben. Ik wist dadelijk dat het influenza was, maar er is geen reden om te denken, dat het ernstig isnauwkeurige zorg is de eenige vereischte. Vroeger ben je mis schien niet goed behandeldbinnen een week zul je wel weer volkomen goed zijn. Ik vraag mij af, hoe je het te pakken gekregen hebt. Dat weet ik niet, fluisterde .hij ik denk, dat ik de kiemen in mij ronddraag, en dat zij opleven, als de zomer in 'tland komt. Mrs. Cavalossi glimlachte welwil lend, als tot een verwend kind. Het is meer waarschijnlijk, dat je het gisteravond hebt opgedaan. Na zonsondergang is het Engelsche kli maat nooit veilig, arme Arthur. Maar waarom ging je ook gisterenavond zoo plotseling uit Ik had behoefte aan een wande ling met Sylvie. Je bent verzot op haar, niet waar? Ik bemin haar, zei hij rustig. En je houdt niet van je oude schoonmoeder, omdat zij het gisteren avond niet met je eens was Is het' niet zoo, ondeugende Arthur? Zijn lippen vertoonden een vage glimlach. Vergeet niet, wat ik u vroeg voor Sylviane. zei hij dringend. Vertrouw op mij, Arthur, zei Mrs. Cavalossi. Mama, zei Sylviane, haar moe der buiten de kamer volgend, nadat Mrs. Cavalossi plichtgetrouw de tem peratuur van Arthur had opgenomen en Sims had uitgezonden om een dokter, ik ben zoo angstig. Ik.. En toen kon zij niet verder. Het is mijn verdiende loon, zei de jonge vrouw al snikkend. Sylviane, wat scheelt jc toch in hemelsnaam Herinnert u zich niet... twee jaar geleden De jonge vrouw keek recht voor zich uit, met starende, plotseling ge droogde oogen. Daar in de duisternis zag zij voor zich het lijk van haar eersten echtgenoot. Kan het 'tnoodlot zijn? fluis terde zij. Sstzei Mrs. Cavalossi, hij zal je hooren. Kom ever. in mijn kamer. Ik zal je wat brandewijn gevenje moet jezelf meester blijven. Arthur zal na een paar dagen weer hersteld zijn. Wat beteekent een aanval van influenza En later, toen Sylviane weer tot kalmte gekomen was en hij haar echtgenoot teruggekeerd, om den dok ter af te wachten, keek Mrs. Cavalossi in haar spiegel en lachte met een besliste uitdrukking op het gelaat. Ja, zei ze, wat beteekent een aanval van influenza De nauwkeu rigste zorg... Zij werd gestoord door Adela, die haar een kaartje overhandigde. Mrs. Cavalossi bekeek het witte carton. Er stond op „Arthur Peterson". Ik zal hem zelf maar ontvangen, Adela. Toen aarzelde zij. Neen, zei ze eindelijk, zeg aan Mr. Peterson, dat Mr. Forrest ziek in bed ligt met een aanval van influ enza, die zich zeer plotseling heeft geopenbaard, en dat er juist om een dokter gezonden is. Ja, mevrouw. En als hij u te spreken vraagt? Hij kent mij niet. Pardon, mevrouw en Adela ging heen. Ik zou er wat voor geven om dezen Peterson vijftien minuten lang audiëntie te geven, peinsde Mrs. Ca valossi, toen zij weer alleen was maar liet zou maar complicaties ge ven, om nu kennis met hem te ma ken. Toen de dokter kwam, werd hij door Mrs. Cavalossi zelf ontvangen, en of schoon Sylviane het tweetal in de kamer van Arthur volgde, vervulde zij een zeer ondergeschikte rol bij de conferentie De houding van den dokter was vriendelijk cn geruststellend. Er zijn tweeërlei doktoren zij die beweren, dat ge zult sterven, tenzij hun onver gelijkelijke pogingen zoo goed sla gen, dat ge voor uw ontbijt weer een biefstuk kunt verorberen, en zij, die beweren, dat ge volmaakt gezond zijt totdat ge dood zijt. De dokter van Folkestone behoorde tot de tweede soort. De ervaring had hem veel ge leerd, en o.a. ook dit, dat, als dokto ren alleen geroepen worden als zij werkelijk noodig waren omstreeks vijf-zesde hunner gedwongen zou zijn kruidenier of ambtenaar te worden. Eerst beschouwde hij het geval van Arthur als volkomen ongevaarlijk. Maar daarbij moet men bedenken dat hij vooraf onder den invloed van Mrs. Cavalossi was gekomen, die hem in haar salon had gewaarschuwd toch vooral Sylvie niet ongerust te maken. Hm bromde hij, na Arthur de pols gevoeld en de koorts-thermome ter van Mrs. Cavalossi weer gebruikt te hebben. Hm Toen volgde een pauze. Toen Ongetwijfeld influenzaeen lich te aanval. Totaal geen reden voor gevaar, mevrouw. Hij keek Sylviane aan en glim lachte. Heb ik het niet gezegd, lieve? merkte Mrs. Cavalossi tot haar doch ter op. Ik zal direct wat voorschrijven. En ik zou graag willen, dat u vanmiddag nog eens kwam kijken, zei Sylvie, met een poging om haar rechten als echtgenoote te hand haven. (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 1