reeds GEPROBEERD en hoe bevallen zij U? Rechtszaken De plaat van „Het Volk." Dc zaak van den sigarenmaker en boekhandelaar P. G., te Dordrecht, vervolgd wegens het voor zijn ven ster hangen van de bekende plaat van „Het Volk", waarop dr. Kuyper werd voorgesteld, een geketenden ar beider worgende, diende gisteren voor den Hoogen Raad. Het Hof in Den Haag had aangenomen, dat het aan bekl. ten laste gelegde feit c. q. zou opleveren het misdrijf, bedoeld in art. 271 Strafw., en dat dit misdrijf, waar het de levenden geldt, alleen wordt vervolgd op klacht van den persoon, tegen wien de beleediging is gericht, geweest, terwijl zoodanige klacht in dit geval niet was gedaan. De procureur-generaal bij het Hof was hiervan 111 cassatie gegaan bi] den Hoogen Raad, en deze achtte he den ten onrechte aangenomen, dat ter vervolging van het misdrijf, oxk waar het de levenden betreft, steeds een klacht, noodig is, ook daar, wam het den ambtenaar geldt in de recht matige uitoefening van zijn bedie ning. Waar art. 271 W. v. S. verwijst naar art. 269, wordt dit artikel in zijn geheel toepasselijk verklaard op art. 271. Derhalve geldt ook hier de uitzondering,dat geen klacht vereischt is, zoo het feit gepleegd is tegen een ambtenaar in de rechtmatige uitoefe ning van zijn bediening. De Hooge Raad achtte het ook overigens in het stelsel van de wet onaannemelijk dat, waar bij den ambtenaar het publiek belang boven liet privaat belajig over weegt, dit niet evenzeer zou gelden voor art. 271. De zaak werd daarop teruggevvr/ön naar de Dordtsche rechtbank, t-ir opnieuw te worden berecht en tfge daan. Gemengd Nieuws koopen kon. Goddank, er is regen gekomen, en nu zijn de vooruitzich ten beter. Ik neem dus dc eerste ge legenheid te baat TJKd.'s innig te dan ken voor uw goedheid. Wat UEd.'s hebt bij ontvangst dezes zal door mij in dank ontvangen en besteed wor den voor de armen onder ons volk, maar ik vraag, dat UEd.'s geen ver dere inzameling zult doen. Voorwaar, de armen van Holland gaan ook een kouden winter tegemoet en wij heb ben geen reden thans meer te vragen. Zijt overtuigd, waarde heer, mét de leden van uw Genootschap, dat de goedheid en mildheid van Holland nooit, nooit door den dankbaren Afri kaner zal vergeten worden. De loon voor uw liefde wacht u allen bij den God der liefde. Wil UEd.'s de tolk van mijn gevoelens zijn hij de leden van den N. Z. A. J. B. Geloof mij dankbaar, UEd.'s dw. dienares, (w. get. MARIE KOOPMANS— DE WET. De Japansche minister Tokalura j heeft een bezoek ontvangen van me- j vrouw Mae Gee, presidente der ver eeniging van ziekenverpleegsters uit den Spaansch-Amerikaanschen oor log, die hem de hulp aanbood van 600 verpleegsters, die zich naar Japan zouden begeven in geval een oorlog met Rusland mocht uitbreken. Elke verpleegster zou zich verbin den voor den tijd van 6 maanden, zoo dat noodig mocht blijken. De minister heeft geantwoord, dat hij zeer getroffen was door deze aan bieding. en zeide „Hoewel ik ervan 'overtuigd ben, dat mijn regeering de J edele beginselen, die gij huldigt, zeer op prijs stelt, en zij uw offer en dat van de uwen hoogelijk waardeert twijfel ik er toch aan of de aanlei- j ding zich zal voordoen om er gebruik i van te maken." teiten hebben getracht, de ontwikke ling van zijn plannen tegen te gaan. Hij wilde zich toch onder Franschen invloed stellen. Omtrent de gala-kleeding van Le- baudy wordt gezegd, dat zij zeer schitterend zal zijn. Een fabriek heeft zich te Las Palmas gevestigd, ten einde de „keizerlijke" vertrekken te versieren. Om der wille van (le smeer. De Amerikaansche profeet Dowie heeft onlangs een groote bijeenkomst van geloovigen opgeroepen in den „Tempel" en daar de lieden bezwo ren op de een of andere manier geld voor hem in te zamelen. Bij zijn toe spraak geraakte hij in grooten toorn tegen de journalisten, die hij beschul digde zijn ondergang bewerkt te heb ben. De bewoners van Zion City kwa men zoo onder den indruk, dat ze da delijk een journalist in de gevangenis zetten en de anderen de stad uit joe gen. De profeet riep terwijl men met dit werk bezig was Honden dat jelui zijn dacht je dat je me weggelasterd hebt? En toen tot de gemeente Mijne geliefden, dezen dag zult u wel nooit vergeten. Daarop raakte men in groo te begeestering en hoopte allerlei ga ven aan de voeten van den profeet op. I ter gemaakt heeft. Daarbij komen de vele dubbele stukken van de officiers uitrusting, als witte naast bruine handschoenen, sjerp voor velddienst en gala-sjerp, de hooge, grove stevel voor den dienst en de hooge, fijne Stevel voor rapport, enz. De generaal erkent dat voor liet afschaffen van dergelijke onnoodige uitgaven de medewerking van den oppersten Ivriegsherr, den Keizer, noodig is. i Maar de officieren kunnen zelf ook veel doen, om hun uitgaven te be perken, door de vereenvoudiging van het officieele en half-officieele ver keer. Zoo kunnen zij volstaan met drie of vier feestmalen in een jaar, waarvan één op 's Keizers verjaar- dag. Laten de superieuren in dezen het voorbeeld geven, zegt de gene raal en laat vooral de valsehe schaamte voor armoede verdwijnen en zoodoende aan de overige standen een voorbeeld gegeven worden. Het is geen schande, als men moet er kennen, dat men geen geld heeft voor de één of andere uitgaaf. „Men dient geen moeite te ontzien, den officier weer te vervullen met den trots van de armoede, dien hij eens als ridder van de orde gevoelde, toen hij deze godin blootshoofds en barrevoets eeu wige trouw zwoer." Een schrijve li van mevrouw KoopmausDe Wet Dezer dagen ontving het Hoofdbe stuur van den Ned. Zuid-Afrikaan- schen Jongeliedenbond een schrijven van mevr. KoopmansDe Wet, te Kaapstad, naar aanleiding van een mededeeling dezerzijds, dat de Bond begonnen was gelden voor het Hob- house-fonds in te zamelen. Van genoemd schrijven van mevr. Koopmans luidt het afschrift 23 Strandstr. 3 November 1903. WelEdele Heer UEd.'s postkaart heb ik heden met dank ouivangen.Met hartelijken dank neem ik tevens nota van UEd.'s toe zegging van hulp voor mij ten behoe ve van de lijders van mijn volk. Het beroep, dat ik de vrijheid nam te doen, geschiedde omdat een reeks van jammeren, waarbij nog een voor jaren ongekende droogte kwam in verscheiden deelen van de twee repu blieken, honger tengevolge iiad. Ik heb gemeend op geen groote sommen, maar wel d a d e 1 ij k e hulp gehoopt, en Holland heeft niet lang op zich laten wachten. Mij werd terstond 152.16.10 pond sterling door de Neder-, landsche Z.-A. Vereeniging,Rotterdam getelegrafeerd, en ik kreeg ook ver- scheidene andere sommen terstond, ook van dr. Hendrik Muller, en ook de Boerenvereeniging zond mij door hun. 'j 100 pond sterling, zoodat ik dadelijk provisie, kleeren, dekens enz. Woord onleesbaai*. De Keizer der Sahara. De Daily Expi-ess" bevat een schrijven van haar correspondent te Las Palmas, betreffende Jacques Le- baudv, waaraan het volgende ont leend is Ingeval de „Keizer" zich in Afrika gaat vestigen, komt zijn hoofdkwar tier te Las Palmas. Dc inwoners de zer stad gelooven vast aaxx de uitvoe ring der „keizerlijke" plannen. Het land, dat Lebaudy wil belieeren, is rijk en vol hulpbi'onnen. Hoofdstad des rijks wordt ongetwij feld Ti*oja, gelegen aan de monding cener rivier nabij kaap Juby. Het lanu is daar vlak en zonder natuurschoon. De geheele inrichting der stad is reeds op het papier ontworpen en zelfs zijn de namen der straten vast gesteld. Het wachten is nog slechts op de in Engeland gekochte huizen die men voor den keizer en de zijnen in elkaar moet zetten. De ..keizerlijke" vloot wordt bin nenkort versterkt. Op 't oogenblik telt zij slechts twee schepen. Een Belgi sche maatschappij heeft opdracht ge-, kregen om twee stoomschepen te bou- i wen, elk van 500 ton, ten einde in het j postverkeer tuschen Las Palmas en Troja te voorzien. De „keizerlijke gezant." te Las Pal mas is een Franschman, met name Bauny. Hem is opgedragen, iederen dag een metereologisch rapport op te maken omtrent windrichting, water stand en barometer-aanwijzingen. Dit rapport zal gedrukt worden en Lebaudy worden toegezonden. De heer Bauny liet zich aldus over zijn keizer uitLebaudy is geen pi raat, maar een groot kolonist, zijn plannen zijn grootsch. Het is zeer .bedroevend, dat de Fransche autori Leontjef, pas uit Abessinië te Parijs aangekomen, heeft aaxx verslaggevers verzekerd, dat koning Menelik er niet aan gedacht heeft, met de Engèlschen eexx overeenkomst aan te gaan oixx sa men den Mollah van Somaliland te bevechten. De Abessiniërs bepalen er zich toe, den Mollah uit hun gx*ond- gebied te weren. De legers van En- gelschen en Abessiniërs handelen dan ook geheel onafhankelijk van elkaar. Het komt er zeide Leontjef verder voor de Engelschen op aan om de bronnexx te vinden, maar dat lukt hun slecht. De krijgers van den Mol lah kunnen het een dag zonder drin ken uithouden, en dat kunnen de In- diëi's in het Engelsche leger niet. Daarom is de Mollah zoo een ge duchte vijand. Leontjef kan van de politiek der Abessiniërs veel afweten, maai* als hij wex'kelijk gezegd heeft, dat de Abessiniërs eri Engelschen nu niet samenwerken, of althans niet afgi sproken hebben oxxx samen te werken bij de vorige expeditie hielden, vol gens de Engelschen, de Abessiniërs zich aan de afspraak niet dan ver gist hij zich toch, zouden wij mee- nen. In het leger van de Abessiniërs dat verondersteld wordt op weg te zijn li aar de buurt waar de Engel schen op hun komst wachten, bevin den zich kolonel Roehfort en eenige andere Engelsche officieren. Dit duidt toch stellig op samenwex'king. Ounoodige weelde. De bevelvoex-ende generaal bai'on v. d. Goltz heeft in lxet nas verschenen nummer van de Deutsche Revue een j artikel geschreven over de weelde in het officierscorps. Hij ontkent dat de j weelde er als regel lieerscht, maar schrijft de geldelijke moeielijkheden van de tegenwoordige officieren veel eer toe aan den verhoogden levens standaard. In de laatste twintig, dertig jaar is de waarde van het geld gedaald, levensmiddelen, huishuur, en zoo meer zijn veel duurder gewor den, in ongelijke verhouding met liet stijgen van de tractementen. Met kleeren is het evenzoo, terwijl de ingespannen dienst, de slijtage groo- Vriendschap (lie niet diep zit. In een Parijsch blad heeft dezer dagen gestaan, dat de minister van marine Pelletan in een vergadering gezegd zou hebbenGibraltar, niets zou gemakkelijker zïju dan het den Engelschen af te pakken. Dat is een vesting, om er om te lachen. Reuter heeft dat overgeseind en de Engelsche bladen hebben het bijna alle opgenomen. Nu is Pelletan een flap-uit. maar dit is toch wel een heel wonderlijke uitlating voor een minister van ma rine, die in het openbaar optreedt. De Parijsche correspondent van de „Daily Mail" heeft de voorzorg ge nomen eerst eens tc vernemen van den minister of er iets van waar was. Hij heeft vernomen, dat er niets van waar is. Er is echter tijd genoeg verloopen tusschen het Reuter-tèlegram en het tegenbericht, om de Engelsche bladen gelegenheid te geven over het eerste hun gevoe len te luchten. Men vindt het iix En geland onbeschaamd, dat Pelletan zich zoo uitlaat, bet is beleedigenn voor Engeland, in 'tkort, het bericht heeft in de goede harmonie een wan klank doen hooren. Uit de groote ge makkelijkheid, waarmede de kwet sende uitlating van den minister van marine in Engeland ingang heeft ge vonden, blijkt, dat het toch nog niet alles koek en ei is tusschen de twee vrienden, en deze gewaarwording kan het dementi niet wegnemen. De En gelsche parlementsleden, die thans na Parijs een bezoek aan Nice hebben gebracht, zullen al die berichten met droefheid lezen. De correspondent van de N. R. Crt. te Weenen schrijft Naar aanleiding van de hevige ver dachtmaking in den N. O. Landdag tegen de doctoren is het aantal pa tiënten in de gasthuizen, die uit vrees of uit wantrouwen tegen de artsen zich niet meer willen laten opereeren, zoo toegenomen, dat de directie van het Allgem. Krankenhaus een ver trouwelijke circulaire aan de chefs der afdeeling en kliniek heeft gericht met verzoek om bij voorkomende ge vallen haar daarvan schriftelijk in kennis tc stellen. Het is voorgekomen, dat personen, die in het gasthuis ver pleegd werden, er niet langer wilden blijven toen zij hoorden dat een ope ratie noodig was, waarbij zij, alvorens zich naar huis te laten terugbrengen, de doctoren voor alles uitscholden wat leelijlc was. Een vrouw, die zich daar aan had schuldig gemaakt, was 14 dagen na haar vertrek zooveel erger geworden dat zij vol schaamte en be rouw om vergiffenis vroeg en smeekte om weer opgenomen te worden, aan welk verzoek voldaan werd. Een va der wiens kind door een acute ont steking van den blinden darm was aangetast, weigerde beslist een opera tie toe te staan, niettegenstaande de doker de verzekering gaf dat deze in het aanvangsstadium der ziekte nog niet gevaarlijk was en het kind zeker zou gered worden. Maar op al die verzekeringen antwoordde de va der doctor, geef u maar geen moeite, al uwe woorden zijn tevergeefs, want ik duld niet dat op mijn kind proeven genomen worden. Hij nam het mee naar huis, waar het kort daarop stierf. Het is in bijna alle landen een al gemeen verschijnsel, dat de boeren naar de voordeeliger en pleizieriger schijnende industriesteden trekken. Een hooggeplaatst ambtenaar van het Italiaansche ministerie van Land bouw, dr. Nazzari, die als kapitein van de reserve nog voeling met het leger heeft, heeft nu onlangs aange boden voor de soldaten van Rome in hun vrije uren voordrachten over den landbouw te houden, om zoodoende belangstelling bij hen te wekken voor het lapje grond, waarop ze zijn gebo ren. De proef werd natuurlijk eerst, als alle nieuwe dingen „gek" gevon den, er werd den spot mee gedreven, maar Nazzari gaf het niet open trok ten slotte de aandacht van den ko ning. En hij heeft nu reeds 10 offi cieren gevormd, die eveneens voor drachten houden. Daar deze niet slechts van theoretisGhen aard zijn, maar soms het karakter van een genoeglijke wandeling door voortref felijk bestuurde, modern ingerichte boerderijen aannemen, waarop de jonge soldaten ook praktisch kunnen leeren, vindt Nazzai'i ook bij zijn leerlingen veel instemming, vooral omdat zij op een proefveld gelegen heid hebben tot praktische oefening. Waarschijnlijk zal deze verdien stelijke propaganda spoedig een groo teren omvang aannemen. De keizerin-weduwe van China, handig misleidster van alle Europee- sche slimmerds, de beschermvrouw van de Boksers enz. enz., heeft zich een automobiel aangeschaft, en zal deze, is het bericht juist, den draag stoel doen vervangen. Het voertuig rlioet besteld zijn bij een Duitsche firma, die de opdracht heeft gekregen het geheel geel te schilderen en van de keizerlijke draak te voorzien. Ook moet hij auto's leve ren voor het gevolg van de keizerin. 16 autci's moeten reeds op weg zijn. Een ingenieur is aangesteld, die met zijn hoofd borg moet staan voor de veiligheid van de hooge automo- bilste. Een gevaarlijk baantje Een zeldzaam geval. Te Weenen heeft een kind 6jaa zonder kleine hersenen geleefd. D kleine hersenen liggen in het achtei beneden-gedeelte van den schedel e dienen ,naar men aanneemt, hooft zakelijk voor de regeling van d lichaamsbewegingen. Het meisje, Francisca Scheichei was het negende kind van een 42-jï rige moeder. Sedert haar vroegs! jeugd had het kind naar binne scheel gekeken. De huisgenoote merkten op, dat de kleine onhandi slikte en zich in 't algemeen bij eten en drinken heel onbeholpen g droeg. Het meisje leerde de bewegi gen van de ledematen en van de romp laat en onvolkomeneerst toe ze 3 jaar was leerde het rechtop zï ten en staan, maar moest zich steec m°t de handen aan het bed of aa den stoel vasthouden't liefst ston het tegen den muur geleund. Achte uitloopen kon het heelemaal nie Eerst later leerde het kind woorden zinnen hoorbaar uitspreken. Volgei de moeder sprak het nooit zoo du delijk, zoo veel en zoo luid als de ai dere kinderen. De stemmingen kwi men ook minder tot uiting, 't Vaak verscheen op 't gezicht van het meis een zwakke glimlach. En als het laci te, dan hield het niet op met lache: De kleine Francisca was een geduld: vriendelijk kind. Ze huilde, als alleen werd gelaten of als ze hai hoorde kloppen. Sterke geluiden hi derden haar merkbaar. Het kind ten slotte door zijn onhandig slikk( bij het eten van een appel gestikt. I doktoreix, ontdekten toen tot hun ve bazing dat het kind zonder kleii hersenen geboren was. Faillissementen. Door de rechtbank te Amsterdam failliet verklaard P. van Vliet, handelende ten nar van Van Vliet Co., wonende Amsterdam, Hoogte Kadijk 85. Ree ter-ebmm. mr. F. A. Eggers. Opgeheven het faillissement wege: gebrek aan actief van F. B. Namii Jr., van beroep horlogemaker en wi keiier in koloniale waren, wonen te Amsterdam, Reinwardtstraat N 56, cur. mr. F. K. van der Bi-eggen. Failliet verklaard 30 November, F. H. Kouwenbei koopman in wijn, bier en gedist leerd, Zomerlxofstraat 44. te Rotti dam. Reehter-commissaris mr. K. I Brevet. Geëindigd door het verbindend w< den der eenige uitdeelingslijsten faillissementen van G. van der Ve huisschilder te Erpde nalatensck van P. Moet, in leven schipper Arnhem; G. J. Hortus, schilder Amsterdam, Reguliersgracht No. 8 en door het in kracht van ge wijs gaan der vonnissen der Arrondis: ments-Rechtbank te 's Gravenhag van 24 November, tot homologa der in de faillissementen der vroeg te Leiden gevestigde handelsvennoi schap onder de firma J. en L.Vleesc houwer*, en van de leden dier v< nootschap J. Machiel en L. Mach Vleeschhouwer aangenomen accoi den der betreffende faillissementen even zij babbelden vijf minuten lang zeer luchtig met elkaar en scheid den toen voor eeuwig. In zulke toevallige ontmoetingen schemert iets door van het onzienlij ke. van den vinger des noodlots. HOOFDSTUK VIII. De uitnoodiging van den Engel des Doods. Intusschen bewees de loop van de ziekte van Arthur Forrest, dat hij niet misgetast had in de diagnose van zijn eigen toestand. Dien namiddag was lx ij ernstig ziek, en iedereen in bet hotel wist, dat hij ernstig ziek was. De hotelhouder liep rond met het gezicht van een martelaar; hij had uit hoofde van zijn beroep een sterke antipathie tegen allerlei ziek ten, en meer in 't bijzonder tegen die van besmettelijken aard de logeer gasten zijn zoo pi*ecies, zoo zenuw achtig en zoo angstig. Toch kon er niets anders aan ge daan worden, dan over dat onderwex-p een nauwkeurig stilzwijgen te bewa ren. Ofschoon deze ongesteldheid waar schijnlijk al eeuwen oud moet zijn, deed zij zich in den laatsten tijd slechts twaalf jaar geleden voor. Sinds 1889 heeft zij zich in zeer verschillende vormen voorgedaan. Zij heeft duizenden levens ten grave ge- I sleept, terwijl de symptomen gering zijn, zoodat de patiënt licht geneigd i is hun gevaar te ondei'schatten. Den avond van den tweeden dag was de toestand van Arthur zeer cii- tiek. Zijn temperatuur was 41 graden. Stimulants schenen geen invloed meer op hem te hebben; hij ijlde voortdurend en hij scheen steeds zwakker en zwakker te worden. Mrs. Cavalossi had, gesteund door Sylvi- ane, zich zeer tegen een verpleegster verklaard. De twee vi-ouwen zeiden tot den dokter, dat zij liever zelf Ar thur wilden verplegen. Den vorigen nacht had Sylviane bij haar echtge noot gewaakt, terwijl Adela binnen het gehoor washedennacht zou Mrs. Cavalossi waken. Het was tien uur, en de dokter zou juist heengaan. Syl viane was on aandx-ingen van haar moeder een paar uren gaan nisten. Hij is misschien iets beter, zei de dokter tot Mrs. Cavalossi, terwijl hij zijn hoed nam. Maar de koorts schijnt hardnekkig te zijn. Nu Mrs. Forrest niet hier is, mag ik u wel openhartig zeggen, dat de toestand zoo ernstig mogelijk is. Ofschoon u onvergelijkelijk is in dat opzicht, Mrs. Cavalossi, geloof ik toch dat u noodig een verpleegster moest heb ben. ik maak mij ongerust over Mrs. Forrest; zij is te angstig en te ze nuwachtig om goed te verplegen. i Zooals u wenscht, dokter. zei I Mrs. Cavalossi onderworpenik zal morgenochtend vroeg een verpleeg ster zien tc krijgen. U sprak er van, dat u een vriend in Londen heeft, die een eminent medicus is. Mag ik u ver zoeken hem te telegrafeeren. Dat heb ik al gedaan, zei Mrs. Cavalossiik dacht niet, dat u het zich zou herinneren. Ik verwacht, dat hij morgenochtend vroeg hier zal zijn. De dokter boog. Ik behoef u niet op het hart te drukken, hoe de grootst mogelijke zorg gewenscht ishet kleinste ver zuim kan levensgevaarlijk voor den patiënt zijn. Goedennachtdirect na liet ontbijt morgenochtend kom ik terug. Mrs. Cavalossi en de patient waren alleen in de groote slaapkamer, die verlicht werd door één enkel elec- trisch gloeilicht boven de toilettafel. Zij deed de deur zachtjes dichtja, zij was alleen met hem. Alles was goed gegaanalles ging, zooals zij zich had voorgenomen. Zij zag den loop van zaken duidelijk voor zich, veilig, eenvoudig en klaax*. Zij ging naar het bed toe, en het zachte ruischen van haar fijn, grijs kleed verstoorde de stilte in het vertrek. Zij keek op hem neer zij, met haai* stalen gezondheid en helder oog zij keek neer op den lijder, die zoo plotseling was neergeveld door een onverwachte ongesteldheid. Zij glimlachte met de koele vi-eugde van iemand, wier geweten zwijgt en die daarom geen aarzelen kent alleen lust om zichzelf te bevoordee- len. Arthur lag daar half onbewust, zoo nu en dan kermend en dan we ex- even insluimerend hier lag hulpe loos, zwak, zwevende tusschen leven j en dood de man, die het gewaagd had door zijn koppigheid haar schit terendste plannen in duigen te doen vallen Het was te gek al te gek Acht-en-veertig - uur geleden had hij haar met de vastberadenheid van jeugd en kracht tegengewerkt. Nu nu was hij niet meer dan een brandende kaars. Poefen de vlam zou uitgaan, om nooit weer aange stoken te worden. Arthur opende zijn oogen en gaf een bijna onmerkbaar teeken. Heb je dorst vroeg ze vriende lijk: je moet nog eens innemen. Handig nam zij het fleschje van de nachttafel, goot het leeg en bracht het glas aan zijn lippen, zijn hoofd ondersteunende, terwijl hij het op dronk. Sylvie fluisterde hij. Zij is wat gaan rusten, zei Mrs. Cavalossi. Het ai-me kind was dood vermoeid. Nu moet jij ook rusten; je moet je best doen te gaan slapen. Zij sti'eek met haar koele, gevulde hand langs zijn vochtig voorhoofd voelde het kloppen van zijn slapen, en glimlachte weer ondoorgrondelijk. Toen slep hij weer in, onbewust van de duivelsche machten, die zich om hem verzameld hadden. Mrs. Cavalossi ging aan den ande ren kant van de kamer bij het vu in zitten. Ofschoon 't Augustus was had er een plotselinge weersverandering- plaats gegrepen en de dokter had met grooten nadruk gezegd, dat de temperatuur van de ziekenkamer voortdurend 63 graden zijn moest. Een half uur verliep ongeveer in doodsche stilte. Eindelijk ging Mx*s. Cavalossi naar de deur en luisterde aandachtig. Geen geluid was te hoo ren, behalve de zwai*e ademhaling van Arthur. Zij keek weer naar hem't zweet stond in droppels op zijn voorhoofd, maar hij sliep buiten kwestie. Het oogenblik was daar. Uitei'st voorzichtig nam zij de de kens van hem af, tot schouders en borst onbedekt waren. Hij bleef doorslapen. Zij ging naar het venster en trok het gordijn weg. Het i*egende en donker-grijze wolken doorkliefden snel het luchtruim zij verbeeldde zich dat zij, het sombere golfgeklots van de zee kon hooren. Zij keerde zich snel om en, na nogmaals geluisterd te hebben, nam zij het groote tochtscheim weg, t tusschen het venster en het bed stox Toen voelde zij of het venster v buiten gesloten wasgelukkig ni Vastberaden opende zij onhoorbs het venster telkens een eindje ver< nog wat verder tot het on; veer een voet wijd open stond. 1 koude lucht van een regenachtig nacht stroomde de kamer in huiverde er zelf van. De vochti lokken van den zieke kwamen d( den tocht in bei*oering. Hij sliep door, onbewust van aanraking des doods. Over zijn hoofd en schouders speel de luchtstroom, die van ver over golven kwam de zuivere atmosfe waarvoor stadsbewoners mijlen i reizen: maar die voor Arthur zoov beteekende als de dood. Mrs. Cavalossi ging op de venst bank zitten en wachtte kalm af. Veel kansen waren er nu teg haai*, maar zij aanvaardde ze. Als hij wakker werdHij bewo zich eens, maar zij bleef onbewej lijk. Twintig minuten gingen voorb toen sloot zij het venster weer ev zacht als zij het geopend had. De grootst mogelijke zorg flu terde ze, den dokter nabootsende. (Wordt vervolgd.!

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 6