Predikbeurten. ral aan de constructiewerkplaatsen en aan binnenlandsche fabrieken worden opgedragen. Al het benoodigde aan buskruit en paardentuig, zoomede zooveel moge lijk alle grondstoffen, voor de geza menlijke waarde van 770.000, wor den hier te lande besteld. Met het door de artillerieinrichtingen te ver rekenen arbeidsloon, daarin begrepen dat van het werk door particulieren, zal een som van f530,000 gemoeid zijn. De mogelijkheid om alle benoodigd materieel binnen een aanzienlijk kor ter termijn dan thans in de bedoeling Egt, aan te schaffen, acht de minis ter vrijwel uitgesloten. De medeeeling, dat reeds nu enkele leden wenschten te verklaren, dat zij ernstige bezwaren zouden hebben te gen uitbreiding van het aantal regi menten veldartillerie, werd met leed wezen vernomen, daar de uitbreiding een onvermijdelijk gevolg is van het zooveel sterker worden van ons leger, door het in werking treden van de nieuwe legerwet. Door reeds nu en onafhankelijk van de oprichting van een 4e regiment het aantal paarden van 67 tot 52 per batterij terug te brengen, zou men zich ontdoen van een aantal paarden, die tevens wor den benut juist b eventueel op te richten nieuwe batterijen en zoodoen de genoodzaakt zijn even zoo veel paarden aan te koopen. Het aantal van 52 paarden reeds in vredestijd bij de batterij in te deelen, is bere kend naar het minimum noodig voor de oefening van het personeel. Znid-Afrika. STRENG GESTRAFT. Te Lijdenburg werd een Kaffer tot vier maanden harden arbeid veroor deeld, omdat hij een geweer verbor gen had na de algemeene ontwape ning dor Kaffers van eenige maanden geleden. Een Bechuana-kaffer weicl te Zee- rust tot een boete van 25 dollar of tronkstraf voor drie maanden, ver oordeeld, omdat hij in het bezit ge vonden werd van 24 geweerpatronen. EEN KRUGER - GERUCHT. Sedert de laatste weken is een ge rucht ontstaan dat door menigeen is geloofd gewordenex-president Kru- ger zou namelijk voornemens wezen om Europa te verlaten en zich, tegen Dingaans-dag, wederom te midden van zijn volk te bevinden. Wat tot dit gerucht heeft aanlei ding gegeven, weten we niet. Wel echter weten we, dat er geen de min ste werkelijkheid aan te gronde ligt. Z.H. Edele heeft, een paar dagen voor zijne geboortedag, Hilversum, zijn Hollandsche verblijfplaats, verlaten en zich begeven naar het Zuiden van Frankrijk, waar pres. Kruger door gaans, ter wille van 't milder klimaat, den winter doorbrengt. Ten einde onze lezers van de on juistheid van het gerucht te overtui gen, vestigen we hun aandacht op onderstaanden brief, waaraan we vol gaarne openbaarheid geven Rustenburg, 14 Nov. 1903. Aan den Editeur der „Volksstem". Mijnheer Ten zeerste zoudt u mij verplichten met door middel van uw blad het ge rucht tegen te spreken, dat zich snel door het land schijnt te verspreiden, als zou namelijk mijn vader, ex-pre- sident Kruger. binnenkort naar Trans vaal terugkeeren. Dit is onjuist; er is geen grond voor zoodanig gerucht. Uw. Dw. Dr., C. J. H. Kruger. Gisteren vierden de Boeren ..Din- gaansdag" wel, maar hun geliefde ex- president was daarbij niet tegenwoor dig. („De Volksstem".) GENERAAL DE WET. Generaal De Wet keerde 1.1. Donder dag weer naar zijn plaats terug van Bloemfontein, waar hij eenige dagen vertoefde teneinde verder te laten opereeren op een vinger, die hem se dert de laatste twaalf maanden last geeft. Een stukje bedorven been werd verwijderd en men hoopt, dat de vin ger nu zal gezond worden. Koloniën Diefstal rail goud. Het is den inspecteur Brunings ge lukt dezer dagen op het spoor te ko men van de daders van belangrijke gouddiefstallen, welke al sedert gerui- dat ik met de moeilijkheden van de ze samenzwering op de hoogte ben. Mr. Colpus zou dan aan Mr. Pe terson zeggen, dat zijn fortuin eigen lijk het uwe was. Denken zij dan, dat hij het di rect ter wille van mij zou opgeven Ja, als de feiten bewezen konden worden en dat kan. Waarom hebben zij dat niet eerst geprobeerd Omdat het niet zeker is. hij zou kunnen weigeren het los te laten en En als hij het losliet, dan zou ik zelfs nog kunnen weigeren het aan te nemen. Was dat niet de redenee ring? En daarom vond men het een voudiger Mr. Peterson maar uit den weg te ruimenEn nu de derde vraagWaren uw edele bondgenoo- ten overtuigd, dat mijn tegenzin om het vermogen aan te nemen, zou wor den opgeheven, als Mr. Peterson ge storven was? Ja, mijnheer. Dat begrijp ik, dank je. Vierde vraag Hoe lang heb je Dr. Colpus en Mrs. Cavalossi gekend ik bedoel Mrs. Colpus Ongeveer twintig jaar. Ben je al dien tijd in dienst van Mrs. Cavalossi geweest? .Ta. mijnheer. Waarom zei je dan oen paar mi nuten geleden tot mij. dat je alleen de laatste vier jaar-bij haar in betrek- men tijd op het placer Gros (Suri name; schijnen plaats te vinden. Al eenige maanden geleden zijn ter zake van hetzelfde feit onderzoeken door de politie ingesteld, die tot geen af doend rtsultaat leidden. Thans zijn echter, naar wij vernemen, een vijf tal arbeiders in voorarrest genomen, onder vermoeden van gouddiefstal in de laatste weken gepleegd. Tevens zijn twee Chineezen gearresteerd, als de vermoedelijke opkoopers van het gestolen goud. Men staat verbaasd als men verneemt hoe herhaaldelijk vrij aanzienlijke hoeveelheden goud door de arbeiders konden worden doorgesmokkeld, ondanks scherp on derzoek, met lijfsvisitatie, op de po- litie-stations. Eén arbeider had, zoo deelt men ons mede, 237 gram goud in zijn schoenen verstopt. Een ander had den steel van zijn schop uitge hold en daarin 352 gram goud ver borgen. (O. W.) INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN 30 cents per regel. De maag van Lodewijk XIV. Volgens de nagelatene beschrijvin gen van de Prinses Palatine, was Lo- dewijk XIV een groot eter. Ziehier wat een Fransch blad „Journal des médecins du Roi" hieromtrent zeide De vermoeide en afgematte Koning mocht des Vrijdags geen vleesch eten en wenschte, dat men hem toedien de een duivensoep en drie gebraden kippen en des avonds bouillon met wat brood. Zoo'n maaltijd van een zieke zou door vele moderne magen niet verdragen worden, zij zjjn veel te zwak en vele moeten zich met melk spijzen tevreden stellen. Het wondervol geneesmiddel van de maag, de Pink Pillen, weet het wel, veroorloven den eetlust terug te vin den en eene goede spijs vertering te hebben. Zij zullen niet maken, dat een verzwakte maag in staat zal zijn terstond een groote hoeveelheid voed sel te verdragen. De uitmuntende re sultaten door de Pink Pillen gege ven, blijken ten duidelijkste uit de volgende verklaring aan onzen ver slaggever gedaan door den beer W. Frederiks, landbouwer, Tentweg te Stolwijk bij Gouda. Op mijn gevorderden leeftijd van 71 jaren begon ik allerlei ongemakken bij het eten te bespeuren, de maag werkte niet meer zooals voorheen. De eetlust werd al minder en min der en de lichste spijzen kon ik niet meer verteren. Maagkrampen, steken in de zijde teisterden mij na het eten en mijne krachten namen van dag tot dag af. Op aanbeveling begon ik met Pink Pillen te gebruiken en ik mocht van lieverlede beterschap ge voelen. Ik zette de behandeling voort en thans werk ik weder met lust. Alle menschen, die mij zoo sukkelen de gekend hebben en mij thans zien, zeggen als uit één mond wel wel, Frederiks, je bent een jong mensch geworden, waarop ik slechts ant woordde dat hebben de Pink Pillen van Dr. Williams gedaan. Er zijn duizenden menschen, die doffe oogen hebben, die waggelend loopen, die zich met tegenzin aan ta fel zetten om te eten. Zij gevoelen zich gelukkig, als zij slapen kunnen en dit kunnen zij nog niet altijd. Negen tegen tienmaal is dit te wijten aan de maag. De maagziekten worden door de Pink Pillen genezen, de genezing is van blijvenden aard. Zij bekomen zul ke prachtige resultaten, dank aan hunne eigenschappen om 't bloed te hernieuwen en te versterken. Om de zelfde reden zijn zij onovertreffelijk tegen bloedai-moede. bleekzucht, alge meene zwakte, gevolgen van overdre- vene lichamelijke en geestelijke over spanning, scheele hoofdpijn, verblin ding. Zij zijn een zenuwversterker bij uit nemendheid en worden op bijzondere wijze aanbevolen tegen neurasthénie, zenuwziekten, heupjicht. Wij wenschen U geen maag als die van Lodewijk XIV, die verplicht was op zijn nachttafel een flink koud ge recht te hebben staan om zijn eetlust te stillen als hij ontwaakte, maar wij wenschen U een geregelden eetlust toe en gemakkelijke spijsvertering, en dat zult U bekomen als gij onzen raad opvolgt. Prijs 1.75 de doos, 9 per 6 doozen, verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger, 27, Rotterdam, hoofd-depöthouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Haarlem en Omstreken bij 'wed. W. PLAAT- ZER v. d. HULL, Drogerijen, Jans straat 28. king waart geweest Men kan zich vergissen, mijn heer. Toch had je getuigschriften van anderen, waar je vóór dien tijd in betrekking waart geweest. Wie wa ren dat? O, waarde Mr. Forrest! riep Sims uit, uw verhoor is erger dan voor de rechtbank. Ik zal openhartig te genover u zijn, mijnheer'. Ik ben nooit bij iemand anders in dienst ge weest, dan bij Mrs. Colpus. Dus wat je eerst zei, was een leugen Ja. mijnheer. Dan ben je zeker heel goed met dc intieme zaken van Mrs. Colpus op de hoogte Ja, mijnheer. Even glimlachte de man. -Laat eens zien, ging Arthur voort. Is er nog iets anders Ja, toch. Vijfde vraagVeronderstel, dat ik het fortuin aannam, hoe moesten jij en je bondgenooten daarvan voordeel trekken Mrs. Colpus is mijn schoon moeder en zij zou het zonder twijfel niet kwaad vinden, als ik een millio- nair was. maar zij zou toch nog maar moeten afwachten, of ik haar iets van de Peterson-millioenen zou toe- bedeelen. Was het uw plan. om mij evenals Mr. Peterson uit den weg te ruimen, als ik eenmaal het fortuin had aangenomen 1 Verwacht u daar wezenlijk ant- (xemengd Nieuws Mannen van Eer? Men zou zoo oppervlakkig denken, dat de Hongaarsche volksvertegen woordigers, in '1 bizonder die van de onverzettelijke Onafhankelijkheids partij, mannen zijn in wier gemoed voor geen andere aandoening dan on stuimige, alles verwinnende vader landsliefde plaats is. De laatste zitting van verleden week is in dit opzicht voor de bewonde raars der Hongaarsche patrioten niet zonder teleurstelling geweest. Er wer den namelijk een heele rij aanvragen behandeld tot schorsing der parlemen taire onschendbaarheid van verschil lende leden. De bekende afgevaardig de Ugron heeft het, om te beginnen, met de justitie aan den stok wegens het knoeien met een wissel van 200.000 kronen. Deze wissel droeg behalve zijn eigen handteekening ook die van zijn vrouw, wier solvabiliteit die van haar man aanmerkelijk schijnt te overtreffen. Ugron wist dezen wissel arglistijlijk weer in handen te krij gen en er een anderen voor in de plaats te stellen, waar de handtee kening van zijn vrouw op ontbreekt. Do Szekler Eerste Vereenigde Spaar bank kost deze manoeuvre 200.000 kronen, maar den patriot Ugron waarschijnlijk zijn vrijheid. De afgevaardigde Lodewijk Csavols- kv, voorheen Onafhankelijkheidspar tij en nu wilde, heeft zich aan ver duistering van drie wissels, ten be drage van ƒ17,000 ten nadeele van zijn mede-afgevaardigde Julius Györf- fy schuldig gemaakt. Eveneens verlangt de justitie schor sing der parlementaire onschendbaar heid van den afgevaardigde Dr. Paul Nessi, die een bedrag van 604,000 kro nen, waarvoor hij effecten koopen moest, heeft zoek gemaakt. Tegen een lid der clericale volks partij Bela Jankovits zijn klachten ingediend door twee juweliers. Hij heeft verschillende kostbaarheden op zicht mee naar huis genomen, met de belofte te betalen als ze in den smaak vielen. Tot dusver heeft de heer Jan kovits nog geen geld gestuurd, maar de juweelen gehouden. De afgevaardigde Valentijn Eötvös heeft een boekje van de Csepel-Szige- ter Spaarbank vervalscht, althans na de vervalsching gebruikthet bedrag is bescheidener dan bij zijn collega's: slechts 7200 kronen. Maar er loopen nog twee andere zaakjes tegen hem: een van 12.000 en een van 10.000 kro nen. Dan is er nog een lid, op wien de justitie vroeg de hand te mogen leg gen. in dit geval echter niet wegens schurkenstreken. Het is de afgevaar digde Lodewijk Korodi, die een jaar moet zitten wegens herhaalde op rui eri jen. De Kamer heeft de gevraagde schor sing der parlementaire onschend baarheid van alle genoemde perso nen toegestaan op die van Jankovits na, waarop nog niet is beslist. Maar ook deze zal den dans niet ontsprin gen de betrokken commissie toch be veelt aan om ook hem aan vrouwe Justitia over te leveren. Een merkwaardige courant. Eenig in zijn soort is een dagblad dat te Avalon verschijnt, een stadje op Santa Catalina, een eilandje der St. Barbara-groep tegenover Zuid-Ca- lifomië gelegen en van daar eerst na een stoomvaart van 3'/= uur te berei ken. 's Zomers houden vele Califor- niërs hun verblijf te Avalon, maar ontvingen daar eerst laat de berich ten van het vasteland. Daarom werd de draadlooze telegrafie te hulp ge roepen en werden zoowel op het eiland als op de naaste plek op het vaste land de noodige toestellen ge plaatst. In den afgeloopen zomer werd de dienst geopend. De berich ten worden aldus overgebracht en da gelijks 's morgens in een blaadje (De Draadlooze genaamd) openbaar ge maakt. Zij bestaan uit slechts 600 tot 800 woorden, maar brengen toch in beknopten vorm al het wetenswaar digste van heinde en ver naar het af gelegen eiland. Reeds in den eersten nacht had men met regen en zwaar woord op, mijnheer? Ja; en bij God, je zult het mij geven ook !Geef antwoord, man. Heel rustig luidde het nu - Ja, dat was het plan, mijnheer. U weet, dat u een testament heeft gemaakt ten gunste van uw vrouw. Ah, mijn vrouw fluisterde Ar thur Mrs. Colpus schijnt niet veel acht te slaan op de gevoelens van haar dochter, zei hij bitter. Haar dochter, zei Sims, moet eerst weduwe gemaakt worden, dan kan zi' haar gebruiken. Als door een opkomende gedachte geëlectriseerd, sprong Arthur op, Wat beteekent dat? Een afschuwelijke glimlach speelde om de lippen van Sims. Nu wij toch over dit onderwerp bezig zijn. kan ik het u meteen wel zeggen, zei hij. Misschien is u verge- tenr dat Mr. Drew stierf den dag na zijn huwelijk. Ilij was een dertig duizend pond waard, geloof ik. en dat bleek Mrs. Cavalossi heel goed te kunnen gebruiken. Een oogenblik was Arthur sprake loos. En werd Drew Hij zweeghij kon zijn vermoeden niet onder woorden brengen. Sims knikte onverschillig. Wie deed het Colpus. Maar had mijn vrouw er geen vermoeden van Neen, dat kon zij onweer te kampen maar de seinen kwamen ongestoord over. De neef vau Musolino. Musolino, de beruchte bandiet, die thans zijn misdaden boet in de gevan genis van Pontolongone aan de Arno, heeft te Reggio Colabria een neef ach tergelaten, die belooft in alle opzich ten zijn voetstappen te zullen druk ken. Deze neef. Stefano Romeo ge naamd, ontdekte bij zijn terugkeer van een reis naar Sicilië, dat zijn zuster tijdens zijn afwezigheid de vrij heid had genomen te trouwen met een slotenmaker. Dominio Calaro. Deze ontdekking bracht Romeo bui ten zichzelven van "woede. Hij nam zijn geweer en stelde zich in hinder laag in een wijngaard, waar hij wist dat Dominio in den namiddag langs moest komen. Daar wachtte hij gedul dig en toen de ongelukkige sloten maker, niets kwaads vermoedend, naderde, joeg zijn zwager hem een kogel in de borst die hem op slag doodde. Na zijn misdaad gepleegd te hebben, vluchtte de neef van Musoli no naar het gebergte van Arpromarte hetzelfde waar zijn bloedverwant zich een Europeesch bekenden naam wist te verwerven en men vreest, dat Ste fano Romeo na zulk een begin, het voorbeeld van Musolino zal trachten na te volgen dpor opnieuw deze ge- lieele streek, die hij opperbest kent, te plunderen en te brandschatten. De overheid heeft reeds de voorzorg genomen om de moeder en den jon gen broeder van den moordenaar, die van medeplichtigheid worden ver dacht. gevangen te zetten en al zijn verdere bloedverwanten hebben de waarschuwing gekregen, dat zij, zoo dra zij van verstandhouding met den nieuwen bandiet verdacht worden, eveneens gevangen gezet zullen wor den. Arroiid. Rechtbank UITSPRAKEN. J. Groen, arbeider te IJmuiden, 2 mishandelingen, 6 weken gev.straf. A. C. v. Arten, T. v. d. Pol, A. Pry- broelc, B. E. W. Bonger, F. Heyselaar werklieden te Haarlem, wederspannig beid ieder 2 dagen gev.straf. S. Koopziek, smidsknecht te Haar lem, 4 diefstallen, 2 weken gev.straf. L. Koerse, smidsknecht te Amster dam, diefstal 14 dagen gev.straf. S. C. van den Bunt, los werkman, te Heemstede, opzettelijke vernieling, 5 boete of 4 dagen hechtenis. P. v. Omsbergen, stoker te Velsen, mish. en opz. vernieling, 6 weken gev.straf. H. Koppelman, zonder beroep te Velsen, wedersp. 3 weken gev.straf. J. Groen, gasfitter te Haarlem, op lichting, 2 maanden gev.straf. S. Duinmeijer, boerenknecht te As sendelft, mish. een week gev.straf. G. Opstal, arbeider te Hillegom, 2 mish. en opz. vernieling 15 boete of 10 dagen hechtenis. G. Nielen, arbeider te Krommenie, eenv. beleediging ambt. in functie, 4 dagen gev.straf. K. Heeren, arbeider te Velsen, ver duistering, 2 maanden gev.straf. L. J. F. van Leeuwen, sjouwer, J. W. Jong. schippersknecht beiden te Leiden, desertie gedurende de reis, ieder 7 dagen gev.straf. Bij arrest van het Ge rechtshof te Amsterdam is Teunis Dek ker te Beverwijk wegens diefstal ver oordeeld in hooger beroep tot 4 maan den gevangenisstraf. Door de rechtbank alhier was hij te dier zake veroordeeld tot 2 maan den gev.straf. Kantongerecht. Uitspraken van Woensdag 16 Dec. 1903 F. B. wegens rijden met een rijtuig kind beneden 14 jaar tot ƒ0.50 of 1 dag J. B., F. S., D. J. V., H. S., Z. v. W., P. L., B. B., J. M. J„ M. L. v. E., G. W. B.. A. P. S.. H. F. R. en A. W. K. alhier, P. E. L. de M. te Heem stede en P. K. te Schoten wegens te Haarlem tusschen een uur na zonson dergang en een uur voor zonsopgang rijden met een rijwiel zonder licht, niet hebben. Heelemaal geen vermoeden. Arthur ging weer zitten. Hij voelde. dat hij bleek werd. Het idéé, dat Sylviane op die wijze door haar schoonheid een onschuldig werktuig was geweest om dat slechte, afschu welijke drietal weelde aan te bren gen, bracht hem totaal in de war, het was te schandelijk. Nog nooit had hij van zoo iets in-gemeens ge hoord het duizelde hem. Sims, zei hij eindelijk, zich her stellende ,jij en je medeplichtigen of meesteres en meester zijn de laagste schurken, waarvan ik ooit gehoord heb. Tk zei, dat ik je zou laten gaan en dat zal ik. Ga dadelijkik zal je laten vluchten. Je zult twaalf uur voorsprong hebben. Hij stond op, den revolver nog in de hand. Dank u, mijnheer, zei Sims. HOOFDSTUK XIV. Huwelijksleven. Intusschen gebeurde er in Londen dingen, niet van belang ontbloot voor dit verhaal. In denzelfden nacht, dat Arthur Peterson van een hoogte van veertig voet in een hoon zand viel. zaten Dr. Colpus en de vrouw van zijn hart te zamen in één van de salons van Ho tel Cecil. Zij zaten in een hoekje, als allen ƒ0.50of 1 dag; S. v. d. S., alhier wegens idem 2 of 2 dagenen A. V. alhier wegens idem tot 1 of 1 dag P. J. M. alhier wegens als bestuurder van een hondenkar de hond niet aan gespannen hebben in een trekhaam ƒ1 of 1 dag; H. B., alhier wegens aio tapper zijne tapperij na besloten tijd voor het publiek geopend hebben, 2 of 1 dag en J. v. 't W. en V. N. v. L., alhier wegens na besloten tijd zich in een tapperij ophouden 1 of 1 dag F. A. alhier wegens binnen de ge meente varkens houden 1 of 1 dag C. N. K. te Wijk aan Zee en Duin, wegens te Beverwijk op een honden kar zitten 1 of 1 dag J. A. K. te Am sterdam, wegens te Haarlemmerliede en Spaarnwoude op een hondenkar rijden 1 of 1 dag; P. B., en K. J. v. d. H., huisvrouw van H. v. E., beiden te Haarlemmermeer wegens idem ieder ƒ0.50 of 1 dag. Voorts werd het vonnis dd. 2 Sep tember 1903, waarbij Albert K. te 's-Gravenhage, wegens openbare dron kenschap gepleegd bij vijfde herha ling 2 maal gepleegd, werd veroor deeld tot twee hechtenisstraffen van 3 weken en plaatsing in een rijks werkinrichting voor den tijd van een jaar, tegen welk vonnis K. was in verzet gekomen, vernietigd, en de be klaagde veroordeeld tot twee hechte nisstraffen van drie weken. Eindelijk werd J. Z. alhier vrijge sproken van het vervoer door een trekdier doen plaats hebben op noo- deloos pijnlijke of kwellende wijze. Burgerlijke Stand HEEMSTEDE. Bevallen L. Uitermarkvan Mer- rienboer z. J. M. Staalsvan der Veldt z. G. M. JanszenHollan der d. C. van der Aarvan der Vossen, d. OverledenA. Prins 25 j. BENNEBROEK. BevallenC. J. Groenewoudv. Beem d. M. J. FeyeDijkmans d. ZANDVOORT. Ondertrouwd J. Vink en A. Schaap Getrouwd V. Koper en M. Mole naar. Bevallen C .v. d. KrukBieren broodspot d. A. BosGovers d. BLOEMEND AAL. Bevallen: P. Loerakkerde Graaf z. VELSEN. Ondertrouwd 14 Dec. H. Roeper en W. E. Levasier. 15 Dec. J. W. Kos ter en A. C. Verhoef. Bevallen10 Dec. G. StarkVis- man d. A. Zeilmakerde Vries d. 11 Dec. A. Koper—Stam z. C. M. van HesselingenPirovano z. J. BakkerKramer z. 12 Dec. M. Sluigervan Maanen d. 13 Dec. G. van de WakkerStoker d. A. M. ZwanenburgSintenie d. 15 Dec. A. BlomHoedemaker d. J. G. van DuijnStegemeijer z. A. Ver- maatvan Brakel z. 16 Dec. A. Oldenburg—Metselaar d. Overleden 10 Dec. E. Bakker 60 j. 12 Dec. W. van Heijst 74 j. 15 Dec. F. van Zutphen 20 m. lk Dec. M. van Dillewijn 19 d. HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE. Bevallen M. H. WesselingKetzer d. A. KorstanjeTroost z. M. van StraatenSpruit d. (1.1.) OverledenC. Overdorp z. 10 j. SCHOTEN. Bevallen G. J. M. FeijeLeistikow z. G. van BeemMoinat z. M. W. VermaasBerghacker z. W. R. Smalingde Bruijn z. C. van Zij tveld—Hij koop z. Overleden J. Haast z. 6 w. F. Lex z. 6 m. J. Bart z. 6 m. BEVERWIJK. Ondertrouwd H. v. d. Woude en W. A. van Eek. Bevallen M. BrouwerKooyman d. C. J. Vïsscherv. ~d. Berg z. L. FeelingVoormeer z. A. Zwit serv. d. Werf. OverledenC. A. Half 17 j. HAARLEMMERMEER. Ondertrouwd P. de Moor en J. M. Scheurwater. L. Gedaan en J. C. Flipse. wilden zij zich zoo onzichtbaar moge lijk maken tusschen de kostbare stoffeering van de met verguld en groen versierde kamer. Het was reeds lang na middernacht, de klok wees kwart over twee. Er kwam een bedien de het salon in, die met een boos gelaat overal rondkeekwant of schoon het in groote hotels als regel geldt, dat de logé's nooit naar bed gezonden worden en in théorie zoo vrij zijn, dat zij desnoods nooit naar bed behoeven te, gaan, toch bestaat er een soort van stilzwijgende overeen komst. dat men in de gezelschapska mers op zijn laatst tot twee uur kan vertoeven. Iedere andere vrouw in het hotel was al lang geleden naar bed gegaan, behalve een Fransche ac trice, die een privé-zitkamer had en een span muilezels, waarmee zij re clame maakte op de binnenplaats van Hotel Cecil dat was de reden van het booze gelaat van den lakei. Pardon, zei hij. ik kwam om de lichten uit te draaien. Ik dacht Dr. Colpus zond hem met een kort handgebaar weg. De woorden van den lakei waren zeer beleefd geweest, maar zijn manier van doen droeg on miskenbare sporen van onverschillig heid. Geen menschelijk wezen is meer aan menschelijke zwakheden onder hevig dan epn lakei in een groot ho tel, die steeds met eerbied vervuld is voor alles, wat weelde schijnt. Deze dienaar had den financieelen achter- Getrouwd J. R. Scholten en M. A. W. v. Limborgh. Bevallen W. OudenarenVermeer z. L. W. v. DuurenWakker z. J. VerhoogSiegers z. M. Bronk- horst—Eijken d. A. Uithoven Paaijmans d. J. Winkv. Bentum z G. Visser—Jongman d. B. Bruinink—Heeringa d. G. Olden burgRaven z. J. den Ouden—v. Keulen d. A. BreureBos d. M. HeuvelGroenendijk z. W. J. Bot- bijlv. Kooten z. S. Sauerde Groot d. S. v. GeffenKunst d. Overleden K. A. Oppelaar 2 m. op ZONDAG 20 December Groote Kerk. Voorm. 10 uur, Ds. Veen. 's Avonds 6 uur Ds. Barbas. Nieuwe Kerk. Voorm. 10 uur Ds. v. Paassen. Jan s-K e r k. Voorm. 10 uur Ds. Montijn. Bakenesser Kerk. (Voor de kinderen). Voorm. 10 uur Ds. Swaan. Eglise Wallonne. 9'/« heures, Ecole du Dimanche. 10'/» heures, Mr. Martin Dupont. Confirmation de catéchumènes. Gereformeerde Kerk. (Ged. Oude Gracht). Voorm. 10 ure, Ds. Mulder. '8 Avonds 5'/> ure, Ds. Tibben. E b e n-H aëzer Kerk. (Klein Heiligland). Voorm. 10 ure Ds. Tibben. 's Avonds 5'/» ure, Ds. Tibben. Chr. Geref. Gemeente. (Zuiderstraat). Voorm. 10 ure, Ds. Schotel, 's Avonds 5'/' ure, Ds. Schotel. Luthersche Kerk. Voorm. 10 uur Ds. H. A. A. v. Bakel. Collecte ten behoeve der Evang. Luth. Kerk te Maastricht. Nam. 1 ure, Zondagsschool (Nad- saulaan.) Kerk der Ver. Doopsgez. Voorm. 10 ure, Ds. Elhorst. 's Avonds 6 ure, Ds. Plantenga. R e m.-G ereformeerden. Voorm. 10 ure Ds. Oort, Rem. pred. te Utrecht. Rep. Zangkoor precies half 12 in de kerk). Woensdag geen spreekuur. Kerk der Broedergemeente Voorm. 10 uur Ds. de Blocq van Scheltinga. Voorbereiding. Baptiste Gemeente. Lokaal Schagchelstraat 6. Voorm. 10 ure, prediking door den heer Roeles, van Zutphen. Nam. 12 ure, Zondagsschool. GEM. DER VOLHEID VAN J. CHR. Brouwersvaart 112. Voorm. 10 uur H. J. Bosch, 's Avonds half 7 dezelfde. BENNEBROEK. Voorm. 10 ure Ds. Gerth van Wijk. BLOEMENDAAL. Voorm. 10 ure, Ds. van Leeuwen. 's Avonds 6' uur Ds. van Leeuwen. CASTRICUM. Voorm. 9'/' ure, Ds. van Poelgeest. HOUTRIJK! EN POLANEN. Voorm. 10 ure, Ds. Heeringa. SANTPOORT. Voorm. 10 ure, Ds. Kutsch Lojenga. SPAARNDAM. Voorm. 10 ure, Ds. Baljon. VELSEN. Voorm. 10 ure, Ds. de Sopper. 's Avonds 6 ure, Ds. de Sopper. HEIDE. Voorm. 10 ure, de heer Gutteling. WIJK AAN ZEE EN DUIN. Voorm. 10 ure, Ds. Creutzberg. ZANDVOORT. Voorm. 10 uur Ds. Claassen, van Uitgeest. HEEMSTEDE. Voorm. 10 ure, Ds. Jonker. 's Avonds 7 ure Ds. Jonker. IJMUIDEN. Voorm. 10 ure, Ds. J. de Vries. 's Avonds 5 uur dezelfde. Apostolische Zendinggemeente. Voorm. 10 ure en 's av. 5 uur. Dinsdagavond 7'/« uur lichtbeelden van het Zendingsveld door den kwee- keling zendeling Bodaan. uitgang van den dokier en zijn vrouw opgemerkt een paar maanden ge leden hadden Mr. en Mrs. Colpus de zelfde zitkamer gebruikt, die nu in beslag genomen was door de Fran sche actrice, die met muilezels reed. Omstandigheden hadden hen gedwon gen van die zitkamer af te zien, want het is een feit, dat voor zoo'n buitensporigheid de beurs flink ge spekt moet zijn. En dagelijks zagen Dr. en Mrs. Colpus den bodem van hun geldkistje duidelijker en dat was voor den lakei niet onopgemerkt ge bleven en zoo legde hij dagelijks min der respect voor deze gasten aan den dag, aldus toonende zijn menschelij ke zwakheid. Vervloekte onbeschaamdheid riep de dokter uit, toen de lakei ver trokken was. Laten wij naar het hotel Savoy gaan. zei Mrs. Colpus gemelijk. Zeker, stemde de dokter toe na dat wij onze rekening hier betaald hebben. Hij glimlachte. Je behoeft je niet ten mijnen koste te vermaken. Frank, zei zijn vrouw, met het gebaar van een mar telares. Hi j nam haar in de armen en kuste herhaaldelijk haar wonderschoon ge laat. De dokter kon buiten kwestie uitstekend de rol van galanten lad der spelen; (Wordt vervolgd

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 6