H. FRANKEN Jr., firma J. KALB. Echtscheiding. Toch kan dit uiterst gevaarlijk wor- zoo men te veel verschuift. Kon daarentegen de geregelde loop in zaken bevorderd worden door een ■rschuiying van één, hoogstens van fee maanden, zoodat in elk geval lór het zomer-reces de wet in het aatsblad komt, dan ware hiervoor isschien veel te zeggen. Koloniën Uit Merauke schrijft men aan de tva-Bode dato 29 October Het ontbreekt hier niet aan afwisse- ig, indien men zijne eischen niet te log stelt. Er wordt door de militaire acht veel gepatrouilleerd en dat is lor officieren en manschappen een ettige dienst. De bevolking is nog tijd goed gezind, maar helaas, er ja weer berichten, dat met ons be ienden lieden gesneld zijn gewor- De slachtoffers zijn een achttal boorlingen^ die door den assistent- sident waren medegenomen na een cht met de Van Doorn. De men- hen waren genegen mede te gaan lar Merauke, maar het schijnt dat vreemde omgeving hun niet be- el. Niete natuurlijker dan ditniemand hun taal sprakniemand, die ch iets van hen aantrok, zoodat zij er doelloos rondliepen. Zij hadden dan ook spoedig genoeg van en en de Lombok naar Thursdayeiland is, hebben de arme kerels, op een die is achtergebleven, de vlet, elke was achtergelaten en waarvan bewaking niet al te zorgzaam hijnt te zijn geweest, op een avond beslag genomen en zijn er meae in door gegaan. De Lombok, terug- ■keerd van hare reis naar Thursday- land, ging er dadelijk op uit om de et en de gesjeesde heeren te zoeken, aar zonder resultaat. Eenige dagen geleden kwamen hier (richten, dat de vluchtelingen in land zijn gegaan ter hoogte van kampong, ongeveer een uur of er van Merauke verwijderd, aan den rerkant der rivier, en dat zij daar isneld zijn. Eene patrouille, uitge- inden om de zaak te onderzoeken, ■eft geen succes gehad. jHet is gebleken, dat er sneeuw ligt de toppen der bergen in het bin- snland van Nieuw-Guinea. Zooals en weet, zal een expeditie naar het leeuwgebergte ondernomen worden, et was om deze expeditie voor te be iden, zoo leest men in eene corres- indentie uit Merauke aan de Loc., it door den assistent-resident op sn 27en Augustus een tocht met de an Doorn werd ondernomen in de chting van Kaap Steenboom en ten resten van de Mariannestraat. Op en tocht werd den 5den September uidelijk sneeuw gezien op de toppen de bergen, die voortdurend in olken gehuld zijn, vertelt de corres- mdent, zoodat alle twijfel omtrent juistheid van den naam Sneeuw- ibergte vrijwel weggenomen is, ter ijl ook een riviertje door de inboor- agen aangewezen werd, hetwelk ijs- md water zoude bevatten. Wat de.Javabode nu weer over de oerenlcoloniën op Java te zeggen Beft klinkt maar droevig In de gisteren ontvangen mailbladen agen wij een stukje, dat de duidelij- ie strekking heeft, in Nederland geld vragen tot voortzetting der kolo- ïsatieproeven met eenige Zuid-Afri- aanders in de hoogvlakten van Lem- ang en Tjisaroea. Het comité te Ban- peng zal zich moeten haasten om L de Nederlandsche dagbladen mede deelen dat het voor deze proef geen telden meer kan en mag ontvangen, rant het zou geheel in strijd meteen ferlijke overtuiging wezen, nu nog nderen de verwachting voor te spie- leien, dat deze menschen ooit de jvoorwerkers" zullen kunnen zijn van allerwege in Java's hoogelanden te lichten landbouwkoloniën." Na ons bezoek aan Vrijheidslust en e Wet-kolonie in Juni j.l. hebben wij eeds uitvoerig aangetoond dat en [aarom die Boeren zeiven van den indbouw niets verwachtten en dat [ij het niet deden van hun bijenteelt, vel meenden wij toen nog dat zij Éts tot stand zouden kunnen brengen pet het fokken van vee, maar sedert chijnt te zijn gebleken dat de men- bhen ook daar geen practischen kijk p hebben. Rest dus de teelt van lluimgedierte. en nu is daaruit mis- bhien voor één man een stukje brood halen, maar voor een heele kolonie ülfs onder gunstige omstandigheden, tellig niet. iDe Jaapies zullen het best doen te [achten ieder op zich zelf in dit land ^an een bestaan te komen of in 's he kels naam koning Eduard maar rouw te zweren en naar hun geboor- egrond terug te keeren, waar zij zich en slotte nog het best op hun gemak uilen gevoelen. I Als het Bandoengsche comité, kleur lekennende, daarvoor nog eens geld ïoeg, zou het misschien een matig pcces hebben. Letteren en Kunst Aan de „Tel." wordt uit Antwer pen geschreven Gemakkelijk te verklaren is de nieuwsgierigheid, waarmee de voor stelling tegemoet gezien werd, die te Antwerpen, gisteravond, mevrouw MannBouwmeester en de heer La Roche, van de Kon. Vereeniging „Het Nederl. Tooneel" zouden komen ge ven. La Roche is steeds onze meest populaire acteur geweest en talrijk zijn ze, de gewone bezoekers van den Nederlandschen Schouwburg, die nog zijn heengaan betreuren. De zaal van het Koninklijk Theater een enorme bak, leverde dezen avond dan ook een zeer druk en levendig schouwspel op. De heer burgemeester Jan van Rijswijck was er, benevens de heer Van den Bergh, consul der Nederlanden, een groot aantal too- neelschrijvers en andere voorname kunstbeoefenaren. Nu zal ik u maar dadelijk vertel len, dat het publiek in zijn hooge ver wachting teleurgesteld is geworden, maar ik voeg er dadelijk bij dat zulks minder aan het talent der spelers te wijten was, dan wel aan de vrij on gelukkige samenstelling van het pro gramma. La Roche had klaarblijkend er aan gehouden, zoo veel mogelijk facetten van zijn fijngeslepen talent te laten zien. Als klassiek-treurspeler trad hij op als „Marcus Anthonius" in Julius Cesar, dat wel eenig effect maakte, als Nederlandsch treurspeler in vier tooneelen van „Gijsbrecht van Am- stel", die onmogelijk zóó te slikken waren, des te minder nog, daar de heeren Van Schoonhoven en Urbin de rijmen als zwaarden deden kletteren. Dan zei mevr. MannBouwmeester heel aardig een monoloog ,,'k Ben be schaamd en werd tweemaal terug geroepen. En tot slot kregen we den „Pater Noster" van Coppée, waarin de rol van den heer La Roche precies niet al te beduidend is en een blij spelletje van Van Moser „Hij is zij en zij is hij", dat mevr. Bouwmeester en de heer La Roche uitstekend en met veel succès gespeeld hebben. Beiden ontvingen palmen en kran- ;n. Kortom, een interessante, maar juist niet al te geestdriftige avond. Gemengd Nieuws zij de onderhandelingen hervatten willen, welke eenige maanden gele den te Chambatsjang afgebroken wer den, toen de Lama's zoo onbeschaamd waren, van kolonel Younghusband te eischen, dat hij het Tibetaansche grondgebied zou verlaten, voordat zij zelfs aan de onderhandelingen wildon beginnen. Aldus zijn de onderhandelingen niet afgebroken, maar in het geheel niet begonnen. En hoe onbeschaamd van die Tibetanen, niet waar? om te eischen dat een gewapende macht van vreemdelingen eerst hun land ont ruimde, terwijl die vreemdelingen En- gelschen waren De correspondent gaat dan voort op het verblijdende verschijnsel te wijzen dat in het Tsjambidal de ambtenaren zoowel als de bevolking uiterst voor komend zijn en de Engelschen van alles voorzien, waarvoor deze mild betalen. Het kan wezen, dat die hou ding uit Lhassa voorgeschreven is, maar de expeditie wint erbij. Het be gint intusschen in de middenstreken van den Himalaja te sneeuwen. Dus nadert de winter ras. De winter nadert nog maar en het vriest al veertig graden Fahrenheit De correspondent van de Daily Mail seint, dat er brieven van de expeditie te Darjeeling zijn aangekomen. Te Gnatong, dat een 4000 M. hoog ligt, trokken de troepen samen. De lucht was er scherp maar aangenaam. Af wisselend scheen dé zon of stond er een dikke mist, met een sneeuwval van een duim of twee. De manschap pen sliepen in tenten of in holen m den grond, met droog gras gevuld. Al leen bij het eten had men last met het ademhalen. Behalve een dokter ver dragen allen de koude en de hooge lucht goed. Met den tros had men last. Honderd inlandsche voerlieden drosten en vijf honderd dragers weigerden verder te gaan. Maar de troepen dreven met de bajonet de onwilligen te zamen en de belhamels werden gegeeseld. Dat hielp dadelijk. Zoo besteeg men den Dzje- laplapas. Het afdalen langs een steile helling van 2000 M. in het Tsjambidal was een zwaar werk. Hier was het warm, bij Gnatong vergeleken. Den 18en dezer ging het verder naar Fari waar de bevelhebber van het fort, een rijk met juweelen versierde Tibetaan met den Engelschen bevelhebber een gesprek had. Op den heelen tocht is geen schot gelost. De Lama's nemen oude toovermiddelen, dagteekenend uit den voor-Boeddhistischen tijd, te baat om de Engelschen te keeren. De jak, het Tibetaansche rund, valt als trek- en lastdier tegen, maar de melk is een welkom voedsel. Doordraaiers. Een prins uit het hertogelijk ge slacht von Looz Corswarem, prins Karei, is op Kerstavond naar de ge vangenis van St. Gilles gebracht on der verdenking van oplichterij. Het is droevig te vernemen hoe dit roem rijk geslacht, het oudste en voornaam ste geslacht van België gevallen is. Tot 1853 was het huis Looz-'Corswarem reichsunmittelbar en ebenbürtig. De Ebenbürtigkeit is kort daarna verlo ren gegaan door mésaillances. Toch stond de familie nog vooraan van de drie Belgische hertogelijke geslach ten. Looz-Corswarem is voornamer dan Arenberg en d'Ursel. Maar zede lijk is de familie diep gezonken. De tegenwoordige hertog en zijn neef, prins Karei, hebben het vermogen ver spild, de hertog niet alleen het ver mogen der familie, maar ook nog een slordige tien millioen frank, die zijn vrouw ten huwelijk had meegebracht. Zijn vrouw was de dochter van een Fransch industrieel, zij is sedert lang overleden. De hertog die> nog maar 43 jaar oud is, leeft nu' van de in komsten van de vermogens zijner bei de krankzinnige dochters, die in een gesticht zijn. Albert, de neef en erf genaam van den hertog,, volgde het voorbeeld van oom vlijtig na. Ook hij bracht zijn erfdeel er door. Hij leefde van een bescheiden inkomen, dat de Belgische aristocratie voor hem bij eenbracht, van liefdadigheid dus. Doch met dat inkomen was de prins niet tevreden. Met valsche voorspiege lingen, vair een groote erfenis van Spaansche verwanten, die hem wel dra ten deel zou vallen, van een rijk huwelijk, dat in uitzicht was. heeft hij van kooplui, winkeliers, hotelhouders en kellners alles met elkaar wel drie kwart millioen frank weten los te krijgen. Eenige jaren geleden heeft de prins om een dergelijk avontuur in de gevangenis gezeten. Hij is toen echter losgelaten omdat men twijfel de aan zijn verstandelijke vermo gens. Het zou wel wenschelijk zijn als menTïem deze maal op dienzelfden grond het vrij rondloopen verhinderde. lingen geven te Londen. Deze persman deelde hun de gemaakte ontdekking en de daaruit gemaakte gevolgtrek king mede, en vroeg wat ze er wel van dachten. Waarom zouden wij een blanke huid wenschen?" zeide de directeur van het gezelschap. „Wat beteekent die? Als men arm geboren is, wat baat u dan veel zoo'n blanke huid. En indien men van rijke afkomst is, kan men alles krijgen wat men wil. De huidskleur maakt daar hoe genaamd geen verschil in. Geen on zer zou zijn zwarte huid voor een blank velletje willen ruilen". Napoleon over den Prins van Oranje Nu de vraag, aan wie de eer toe komt van de overwinning in den slag bij Waterloo, tengevolge van de rede voering van keizer Wilhelm weer be- spioken wordt, is het niet ongepast om eens het oor te leenen aan een bevoegde autoriteit: Napoleon In het Mémorial de St. Hélène, waaruit de Brusselsche Petit Bleu een uittreksel geeft, schrijft de Keizer „Zonder het heldhaftig besluit van den Prins van Oranje, om met een handvol volk bij Quatre-Bras eene po sitie te durven innemen zou ik het Engelsclie leger verrast hebben en evenals bij Friesland overwinnaar zijn geweest. De Prins van Oranje heeft dien dag getoond, dat hij den juisten blik en het genie van den oorlog bezit. Al de eer van den veld tocht behoort hem toe. Zonder hem zou het Engelsche leger vernietigd zijn en Blücher zou slechts over den Rijn een toevlucht hebben gevonden." Aan Zijne Majesteit Jacques I, Keizer der Sahara. Wanneer zijne Majesteit in zijne sta ten verblijf houdt, moet er worden bij gevoegd In het Keizerlijk Paleis te Troja. Wanneer Zijne Majesteit buiten zij ne staten vertoeft, wordt alleen de naam der stad aangegeven, waar Z. M. verblijf houdt. De opzettelijke weigering om aan Zijne Majesteit de door hem gevoerde titels te geven, zal worden uitgelegd als een onwellevendheid, en zal het verbreken van de betrekkingen van Z. M. met den dader ten gevolge neb ben. De talrijke correspondenten van Zijne Majesteit worden verzocht zich hiernaar te willen gedragen. December 1903. De gebeurtenissen te Kisjineff en de daar thans weer dreigende onlusten hebben aanleiding gegeven tot de emigratie van tal van Joodsche fa- miliën, uit deze stad en hare omge ving. Agenten zijn reeds naar Ame rika, om de vestiging van een aantal Joden daar voor te bereiden. Ook de emigratie van Joden uit Bessarabië neemt in omvang toe. Waaghalzen. In September kwamen vier Engel schen om bij een bestijging van ien Scawfell in Cumberland. Zij waren niet de eersten, die bij de hachelijke klimpartij het leven lietenzij waren ook de laatsten niet. Zaterdag waag de weer een gezelschap zich naar oo- ven. Twee mannen, die een eind van de anderen af waren, bevonden zich op een oogenblik op een stijf bevro ren sneeuwhelling. Een van beiden viel en gleed nu langzaam omlaag naar den rand van den afgrond, stortte daarin. Men vond later zijn verpletterd lijk. Zijn tochtgenoot om ging ternauwernood hetzelfde lot. Zanardelli. De oud-premier Zanardelli is over leden. Hij werd in 1829 te Brescia ge boren en heeft een belangrijk leven als staatsman gehad, eerst in 1876 als minister van openbare werken, later herhaaldelijk als minister van justi tie. De hervorming van het Italiaan- sche strafrecht is zijn laatste groote werk geweest. Tibet. Over de expeditie der Engelschen naar Tibet seinen de correspondenten van Daily Mail en Times te Calcutta nader nieuws. Die van de Times zegt, dat de berichten over den tocht alle reden tot voldoening gevenalleen I maken de Lama's geen teekenen dat Amerikaansche Donapartes. Tot de personen, die bij president Roosevelt een „wit voetje" hebben en vermoedelijk tot een hooge betrekking geroepen zullen worden, behoort de heer Charles Jerome Bonaparte, ad vocaat te Baltimore. Hij is een Klein zoon van Napoleons broeder Jerome, die. als gezagvoerder van een Fransch oorlogsschip in 1803 Amerika bezocht en te Baltimore in het huwelijk trad met mej. Paterson. Toen Napoleon in 1805 keizer was geworden, eischie l ij dat zijn broeder, wiens huwelijk hij nooit had goedgekeurd, naar Frank rijk zou terugkeeren op straffe van niet als „prins van den bioedete worden erkend. Jerome onderwierp zich, ook daaraan, dat zijn huweiijk werd vernietigd. Hij trad daarna in den echt met prinses Katharina van Wurtemberg en werd koning van Westfalen. Uit dat huwelijk sprot, j wijlen prins Napoleon, wiens zonen Victor en Louis nu de pretendenten j dor Bonapartisten zijn, en prinses I Mathilde, die nog leeft en met prins i Demidoff is gehuwd geweest. Maar I ook uit zijn huwelijk met miss Pa- terson was een zoon geboren, wiens 1 kinderen te Baltimore leven en zeer I gezien zijn. Op huii huidskleur gesteld. Uit Philadelphia wordt aan de „Ma- tin" het volgende gemeld In een ver gadering der „Vereeniging voor Rönt- genstralen" vestigde dr. Pancoast de j aandacht zijner toehoorders op den bij zonderen invloed welke X-stralen op de zwarte of bruine huid van ne gers uitoefenen. De huid van een neger namelijk, die blootgesteld was aan de verwer king dier stralen, werd Vn bleef blank. Uit dit feit nu trok spreker de conclusie, dat de negers, indien ze wilden, ook blanke menschen kunnen worden. Doch of ze dat wenschen? Een redacteur van een der Londen- sche bladen heeft, om op die vraag een antwoord te kunnen geven een troep Amerikaansche negers onder- I vraagd, die op het oogenblik voorstel- De Engelschen in Somaliland. Reuter seint uit El Dab, over het hoofdkwartier bij Kerrit, een bericht over de expeditie in Somaliland. Kolonel Kenna had den 19en dezer te Dzjidballi slag geleverd met liet doel, den vijand te verrassen, die zich bij de bron te Dzjidballi van wa ter wilde voorzien. De bron ligt midden van struikgewas, dat zich een paar honderd meter in doorsnede uit strekt, en door open veld omringd wordt. Een afdeeling van de Engel schen werd uitgezonden om den vij and in den rug aan te vallen. Na een vergeefsche poging tegen het vijande lijke centrum, viel Kenna de Somali's van voren en op de flanken 1 egelijker tijd aan. Maar naar 'theet waren de Somali's sterker dan men verwachtte, en de Engelschen liepen zelf gevaar, omsingeld te worden. Toen kwam er een bericht dat de inboorlingen ver sterking verwachtten. Kenna trok nu terug, inmiddels aan een gedeelte van zijn voetvolk, dat op eenige mijlen af- stands in reserve gehouden was, last gevende, om met de kameelen te ver trekken. De Somali's bemoeilijkten de Engelschen op den terugtocht. Kenna trok naar Badwein terug. De vijand, onder bevel van Soeleiman Aden, werd geschat op 500 geweerdragers en 1500 met speren bewapenden. Kenna had 600 man en 300 kamee len bij zich. Volgens een ander be richt kregen de Engelschen 80 dooden en gewonden. Een reuzenpaar. De reus Hugo, die zich onlangs te New-York inscheepte om in zijn ge boorteland, Frankrijk, Kerstmis te vieren, is Donderdag te Havre aange komen. Hij heeft een reis van een jaar door de Staten gemaakt, waar men hem, begrijpelijkerwijs, niet on opgemerkt heeft laten voorbijgaan. De groote man is goed gebouwd zijn gelaat is regelmatig, met levendige bruine oogende ooren zijn vrij klein Hij is 2.30 M. lang (dus ruim 30 c.M. korter dan de gedroste Machnow) en 70 c.M. breed ter hoogte van de schou ders. Zijn voeten meten 41 c.M., de open hand 33 c.M. en de armen 2 meter 35, wanneer zij zijn uitgestrekt. De omvang der borstkas is 1.63 M., van de kuit 54 c.M. Mei den duim bedekt hij een rijksdaalder. Hugo was tevreden over zijn reis; hij was niet zeeziek geweest. Wel had hij aan boord veel last gehad van zijn lengte: in de zalen kon hij zich al leen in tweeën gebogen bewegen. Al leen op het bovendek wandelde hij gemakkelijk. De grootste hut, die men aan boord van de „Savoie" voor hem vinden kon moest nog bijna een meter langer worden gemaakt. Hugo's reis eindigt romantisch. Hij heeft te Newport kennis gemaakt met een reuzin, de 26-jarige Agnes Yven, dochter van een rijk grondeigenaar, die hem het huiselijk geluk zal bren gen. In Frankrijk zal hij nu trachten het legaat te verwerven, dat een rijk zonderling te Rouaan aan een reu zenpaar vermaakt heeft. Wat betreft de Roemeniërs in Ma cedonië wonende, verklaarde de mi nister-president, dat hun toestand verbeterde, dank zij het vriendschap pelijke optreden der Turksche Regee ring. DE FRANSCHE BEGROOTING. PARIJS, 30 December. De Kamer bespreekt de wijzigingen door den Senaat in de begrooting aangebracht; die wijzigingen door den Senaat aan gebracht in de begrootingen van fi nanciën. oorlog en buitenlandsche zaken werden goedgekeurd, en daar na de geheele begrooting met 554 te gen 26 stemmen aangenomen. DE FRANSCHE MINISTER VAN FINANCIëN. PARIJS, 30 December. De Gil Bias beweert, en wij brengen dit bericht onder alle voorbehoud over, dat de minister van financiën Rouvier beslo ten zou hebben weldra zijn ontslag te nemen als minister van financiën. De houding van de Regeeringsmeer- derheid bij zaken, die enkele voor rechten van de financieele wereld ra ken, zou hieraan niet vreemd zijn. HET SPAANSCHE MINISTERIE. MADRID. 30 December. De minister president Maura verklaart, dat er geen enkel verschil van gevoelen be staat tusschen hem en den minister van financiën, zoodat het ministerie geen wijzigingen zal ondergaan. Uit de Omstreken. BENNEBROEK. Tot hoofd der bewaar- naai- en brei- school Rehoböth alhier is benoemd mejuffrouw M. v. d. Wijst te Harlin- gen, in plaats van mejuffr. M. C. Nies ten die te Haarlem is benoemd. ZANDVOORT. Het Post- en Telegraafkantoor al hier zal op Nieuwjaarsdag geopend zijn als op werkdagen. Postpakketten worden niet aangenomen en postwis sel- en quitantiezaken niet behandeld. Vanaf heden zullen postzegelboekjes verkrijgbaar zijn, bevattende 6 zegels van 1 cent, 6 id. van 3 cent en 12 id. van 5 cent. De prijs is ƒ0.85. De z. g. trouwbus ten Raadhuize heeft in dit jaar opgebracht de som van ƒ21.70. Met 1 Januari 1904 moet als lid van het Burgerlijk Armbestuur periodiek aftreden de heer Jb. Slagveld. Burgerlijke Stand De Nieuwe proclamatie van Jacques I. Aan de „Matin" ontleenen wij i volgende proclamatie, die te Londen is uitgegeven en door de „staf-officie ren" van Jacques Lebaudy aan de kanselarijen van alle natiën is toege zonden. Keizerrijk van de Sahara. Kennisgeving aan het Publiek. Hiermede wordt aan het publiek kennis gegeven, dat van 1 Januari 1904 de naam „Jacques Lebaudy" niet meer mag worden gebruikt en vervan gen moet worden door dien van Jacques I. Ten einde zich te onderwerpen aan de wetten op den burgelijken stand heeft Zijne Majesteit Jacques I ge heel en al afstand gedaan van zijn familienaam. Alle brievengerecht aan zijne Ma jesteit moeten worden geadresseerd Ondertrouwd 30 Dec. P. B. Koster en M. de Winter. H. Konings C. S. van Walstijn. P. van Ee A. G. van der Hoorn. Getrouwd 30 Dec. P. Meijers W. M. Frensen. J. Voet en H. P. Maks. P. van Schooten en J. Paar debek. J. A.van Ginkel en H.Heins- bergen. Bevallen28 Dec. A. M. Aarts Kuiper z. C. M. van EistKuijpers d. 29 Dec. P. Steenbakkervan Eer de z. D. BoeiZwitser z. 30 Dec. K. DouwmaKok d. E.Vjn Woo ningvan Roon d. Overleden 28 Dec. A. Vallenduuk 5 m. z. Schalkw.str. C. G. van Vliet 5 m. d. 2e Vooruitg.str. 29 Dec. Jhr. A. W. Teding van Berkhout,75 j. Parklaan. 30 Dec. H. J. van Eeden, 8 6j. Zuiderstraat. Stoomvaartberichten. Java, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 29 Dec. Kaap del Armi. Madura, van Amsterdam naar Ba tavia, vertrok 29 Dec. van Suez. Oengaran, van Rotterdam naar Batavia, vertrok 29 Dec. van Sou thampton. Marktnieuws Haarlem, 30 Dec. 1903. Op de heden alhier gehouden vee markt waren aangevoerd 3 koeien, 210 k 250 20 nuchtere kalveren, ƒ9.— k l i.—. Amsterdamse Bears door bemiddeling van de lirma YAN VLOTEN DE YR1E8 Gister. Heden. Dd- 38 Dec WA. 29 D88. middenk. opeuingak. Cerl Intern. Lnndatjndieaat Aand Koniakl. Petroleum 482i/o Moeuru Knim 9R Sumatra Palombang 60 Cert Preferente Peruvian Corp lttf/te Cm Atchison Topeka 683/r 68i/g Denver Rio üruude 21'/* 2I8/4 Erie 30»/*, 30 K. C. Southern 19'/10 190/16 pref do. 34»/8 35 Cm Missouri Kmoshh Texas J77/> 181/s New York Ontario Western 22s/lfl 22f'/p Norfolk en Western 601/ Southern Pacific -48i'/ie 4G7/a Southern Rails 21i/i 213/8 'Union Pacific 79»/8 793/i "Wabasb 20 prei 37«/e Cm 8teel Corporation 12'/4 12'1/ie Rock Island 24'»/m 2411/hi Mexican National New Orleans ÏO3/® 10s/8 4®/o Conv Union bonds 91» lü Aand. Ned. Indische mijnbouw Gew Shell Trading Faillissementen. Failliet verklaard 22 December, J. Siljaden, koopman in boter en eieren te Oostzaan. Rech- ter-commissaris rnr. A. van de Kop pel. Geëindigd door het verbindend wor den der eenige uitdeelingslijst het faillissement van S. Santcroos te Am sterdam. Advertentiën. Laatste Berichten Stremming Scheepvaart. Men meldt uit Enkhuizen De scheepvaart, uitgezonderd de veerdienst EnkhuizenStavoren is ge stremd. Telegrammen DE ROEMEENSCHE KAMER. BOECHAREST, 30 Dec. De Senaat nam met 58 tegen 6 stemmen het adres van Antwoord op de Troonrede aan. De minister-president Demitri Stoursza bestreed de critieken door de conservatieven geoefend op de po litiek der liberalen. V Voor de vele bewjjzen van deelneming ondervonden bij het overlijden van onzen Echtgenoot en Vader, de Heer JAN TEM ME, be tuigen wij onzen we.'gemeenden dank. Wed. J. TEM ME—Oudt en Kinderen. Haarlem, 29 Dec. 1903. P.O. Bq vonnis van de Arrondisse ment;» Rechtbank te Haarlem dato 29 September 19l'3 is het huwe lijk best lande tusschen JASPER CORNELIS VAN DER LAAN, Ca'éhouder te Haarlemmermeer en MARIA VERvlUNICHT. zun- der oeroep te Lisse, door echt scheiding ontbonden verklaard, op de vor lering van eerstgenoemde. De Procureur des eischers Mi. F. A. BIJVOET. m

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 3