„ARTISTIQUE" Amterriamsche Beurs Chocolat-Veen Le plus délicieux chocolat poor croquer. Q fan het echtpaar geconstateerd v°maar er moeten er honderden zijn gepleegd- dJ Uit Zuid Afrika. pe Kaapstadsche correspondent van ;ke^e „Nieuwe Courant" schrijft Ti ,in 1901 nam de medische raad al hier het dwaze besluit, dat geen dok- dirters zonder een Britschen graad hier /hraktizeeren mochten. Ik schreef dit Onmiddellijk aan uw blad en toen eSras er een dokter in Holland, die «haar loonden ging endaar inNovein- t-ber 1903 zijn M. B. kreeg. Die dokter tal morgen hier aankomen met de voinailboot. Er is één Nederlandsche TrJokter hier in de kolonie, maar lo. is hij van den ouden stempel, 2o. 's hoofdzakelijk voor oogen, 3o. heeft hij geen Hollandsche sympa thieën meer. [Wij verlangen al naar den eersten Nederlandschen "eneesheer eenerjon- Hofeere schoolwe wenschten wel, dat te Kaapstad bleef, 't Schijnt ech- deter, dat hem buiten een goede prak- ïjjk wacht. In Juli van dit jaar vroeg 1 tie dokter, toen in Londen, informatie vatij het informatiebureau van Hollan- va^ia. toen onder den heer Van Rijn. n. Begin December verscheen een adver tentie in ,,Ons Land" ..Een Holland sche dokter met Hollandschen Britschen graad zoekt een praktiik, t&rieven onder v. R. aan het blad." ee3 „Ons Land" was hier zoo mee inge nomen, dat het in een Sub-Leader" ben mooi stukje plaatste ter aanbeve- Yafcg van den eersten Nederlandschen die de moeilijkheden.door de kleingeestige gezagvoerders hier dein den weg gelegd, voorbij was ge- heAomen. De redacteur van het blad jajfieelde nog mede. dat te Aberdeen, TBarkley Oost en Laingsburg vacante TTloktersplaatsen waren. Ook de adver- mtfcntip. was niet zonder succès. jOOtTtle dokter van Bedford wil zijn terfcraktijk overdoen, waard 1000 pond Lteifterling per jaar, en noodigt den dJlollandschen dokter uit, om eenige Tgaanden zijn -ast te zijn. De heer van Somerset Oost „voelt (zich) in de eerste plaats als ee^andgenoot waar dit mogelijk is te ielpen, ten tweede kan (hij) met ze- rerheid mededeelen, dat er te S. O. keJBen goed dokter noodig is." t Ook uit Laingsburg en nog andere plaatsen kwamen brieven. iat-J h® Maar zooals gezegd we zullen an- ien dokter liever te Kaapstad houden. zijWaarlijk, de Engelsche dokters zijn de- loo onbeholpen. oc Zoo is thans ,,the way" voor een 1 lederlandsch artsik hoop, dat leerderen dezen eerste zullen volgen. —Toen de kolonie wijd openstond voor lai ïederlandsche geneesheeren, toen an wamen ze niet, terwijl Duitschersen zich hier rustig en weel derig vestigden. Wat de artsen te doen hebben, kan nen op het gebied van de fioloeie beter, althans veel korter doen. Een Nederlander heeft het reeds ge- an-paanmet zijn eind-diploma eymna- ;enpiurn ging hij naar Edinburg en haal- 0pde in twee jaar met glans zijn M. A.. ietpet hoogste honours (natuurlijkrvoor T.fPjn klassieken. Toen kwam hij naar ietZuid-Afrika en vond dadelijk uitste llend zijn weg. m-j Een a.s. arts zouden we echter niet met het certificaat tot toela- ting aan een universiteit naar Enge land te gaan en daar in de medicij nen te gaan studeeren. Neen, wat we hier noodig hebben, zijn geneesheeren met meer kennis van de medische we tenschap dan de Engelsche dokters hebben. Reclame voor „The Daily Paper" te Het nieuwe dagblad van den heer 80^"- T. Stead zij hier nog eenmaal het j.pnderwerp van bericht, naar aanlei ding van hetgeen de redacteur van ^de „Review of Reviews", die zooals ^"bekend is, met den .Daily Paper"- epman in één huid steekt over de recla- ten belange van de groote onder- aangewend, vertelt. ,r. Het eerste nummer van „The Daily Paper" werd op 4 Januari, 's morgens e (3 uur 58 minuten op de pers ge- egd, wat voor het blad een gunstige .start" beteekent. daar eerste num- n, ners van couranten zelden of nooit ig ,op tijd uit zijn". kt De gewone reclame-middelen, ad- ertentiën in de groote bladen, col- ortage enz., zijn natuurlijk ruim ;njoegepast. Stead echter vond het noo- sn iig, om ook langs andere goede we- 5en het doel te bereiken. Qi Geheel onverwachts zorgde het be- tuur van de „Women's industrial jpuncil" voor publiciteit, doordat het f" ?n de pers verzet aanteekende tegen t9 itead's plan, uitsluitend jonge meis- 3e es voor de „messenger brigade" ii 3r lienst te nemen 0. Gevolg hiervan was, dat de „D. P. I 'P de tong kwam, nog voor dit blad [eboren was, want de uitgever ver- uimde niet de ci*itiek te beantwoor- j" den, m. a. w. de zaak warm te hou- 1- ien. Ten slotte kreeg de „council" >r frede met liet denkbeeld, ja, ontving n 'e heer Stead van de presidente, de n ïertogin van Aberdeen, een schrijven »an adhaesie met zijn plan tot werk- 'erschaffing. c" Een der moeilijkste vraagstukken 1_ fas, hoe ter kennis van het publiek e brengen, welke platen in Me.uren- nruk de abonné's op het nieuwe dag- u plad gratis ontvangen zouden. 0 Verkleinde afdrukken van de mooi- r la („Song of the lark" en „Venice arbour") werden ten getale van e -5001000 exemplaren verspreidhon- 'erden der platen zelve geëncadreerd !- n winkelkasten uitgestald vijfhon- hard van deze aan de „girls board t chools" geschonken 1000 sandwich- aen droegen eindelijk de platen, op •orden geplakt, in Londen rond, waar oor deze werkloozen 1 sh. 6 d. per ag loon ontvingen en drie maal laags een maaltijd in de huizen van Kt Leger des Heils. Het plan, om 'slieeren Spencer's s achtschip een week lang als reclame e foor de The Daily Paper" den hemel •oven de metropool bij dag ennaqht e laten doorkruisen, moest worden 'Pgegeven. Spencer evenwel maakte 'lies in orde voor een reclamelucht- ocht met een gewonen ballon. Stead's oon vergezelde de luchtschippers, net tallooze miniatuur-prentjes, en hooide die over Londen uit; onder ijl daalden ook nu en dan envelop- «5 neder waarin cheques gesloten .aren tot een gezamenlijk bedrag van pond sterling. „The scramble for oc cheques was amusing always and Onetimes alarming", schrijft de heer •tead. Een dag vóór de verschijning van et eerste „D. P."-nummer zijn allen, die aan het blad verbonden zijn, van den hoofdredacteur tot de messenger girls en de sandwichmen, in Queens- hall saamgekomen. En dienzelftfen dag deed men door Londen kosteloos verspreiden 250.000 exemplaren van het geïllustreerd supplement der cou rant, 100.000 exemplaren der laatste aflevering van de ..Review of Re- views", 300.0000 exemplaren van oen prospectus op de nieuwe onderne ming. Er komt nog meer, verzekert de heer Stead, inmmers „Rome was not built in one day". G,N- v. d. B.") Vervolg Stadsnieuws Heden is alhier door P. Roozen van Rolland, Overveen nog andijvie van den kouden grond aan de groentenmarkt gebracht, en opgekocht door W. Nijssen, wonende Gasthuisstraat en Joh. H. Hoes, wo nende te Overveen. Gisterenavond 8 uur had in de Pieterkiesstraat een fietsrijder, die in volle vaart kwam aanrijden, het ongeluk een 7-jarig meisje omver te rijden; het kind kreeg hierdoor een bloedende wonde aan het hoofd, en werd door een voorbijganger naar haar woning in de Roosveldstraat ge bracht. Als naar gewoonte was de fietsrijder verdwenen. Weer hebben wij melding te maken van de opening van een mode-academie hier ter stede. Mejuf frouw Poldermans heeft namelijk een dergelijke inrichting geopend aan de Nieuwe Gracht, op deftigen, stillen stand dus. Mejuffrouw Poldermans is zelf gediplomeerd leerares in de hand werken en heeft eenigen tijd les ge geven op de bekende mode-academie van Mevr. Wohryzek te Amsterdam, van wie zij de hoogste diploma's ver wierf. De insteUing van mej. Polder mans is keurig ingericht, er is gezorgd voor flinke ruimte en licht, zoodat leerlingen er ten volle zullen kunnen profiteeren van het ongetwijfeld uit stekend onderricht. van zijn geneesheer vrij te laten, zou de Rijbsverzekeringbank gaarne zien, dat een werkman deze zaak eens aan hangig maakt, opdat eene rechterlij ke uitspraak in de leemte der wet zal kunnen voorzien. Generaal Van Zeyl. Woensdagmiddag werd onze stad vereerd door een bezoek van den se cretaris van den Boerea-generaal J. A. van Zeyl, de heer Noorthout, uit Bloemhof (Zuid-Afrika), vroeger offi cier van het Boerenleger. Van dezen kon men vernemen hoe treurig de toestand op heden nog is in Zuid-Afrika, en wel vooral van de rebellen, die nog altijd door de En gelsche regeering vervolgd worden. De vrouwen en kinderen van de rebellen die nos- steeds gevangen ge houden worden, zijn nog wel 't meest te beklagen, daar zij afhankelijk zijn van de liefdadigheid van het zelf reeds in zoo'n groote armoede en el lende gedompeld Boerenvolk. Generaal Van Zeyl heeft zich het. lot van deze aangetrokken, en wil] medewerking van de verschillende re geeringen Engeland te dwingen aan de Kaapsche rebellen algemeene am nestie te verleenen. Het plan van generaal Van Zeyl is om de verschillende naties zelf te be reizen, overal lezingen te houden over den toestand in Zuid-Afrika. Eerst denkt hij in Nederland eenige redevoeringen te houden, daarna in Frankrijk, Duitschland,, Rusland, Noorwegen en Zweden. Ook zal generaal Van Zeyl binnen kort een lezing in onze stad houden, wellicht in de eerste helft van Fe bruari. Uit de Omstreken Een korporaal milicien uit Haarlem, D. L„ tevens alhier in garnizoen, kreeg dezer dagen een verdwaalden kogel in zijn knie. Van de plaats, waar hij zich bevond door een houten wand gescheiden, werden namelijk schietoefeningen ge houden een kogel drong er door heen en trof hem. Het been is stijf, de kogel is voor alsnog niet verwijderd. Haarlemsche Schouwburg. In den Haarlemschen Schouwburg komt a. s. Zaterdag de Nederl. Opera een feestvoorstelling geven ter gele genheid van het feest der Koningin- Moeder. Opgevoerd wordt het aardige sprook je Hans en Grietje, zoo geniaal muzi kaal geïllustreerd door Humperdinck. Mevrouw EngelenSewing, die in deze opera een harer glansrollen ver vult, treedt mee op. De voorstelling zal een feestelijk karakter dragen met het oog op deze gelegenheid. (Men zie de advertentie.) Er bestaat alzoo alle reden niet te verzuimen de voorstel ling bij te wonen. OVERVEEN. Woensdag 27 Januari a.s. zal de jaarlijksche algemeene vergadering der R.K. Kiesvereeniging Bloemen - daal in het lokaal van den heer van Schooten alhier gehouden worden. Punten van behandeling 1. Jaarverslag van den Secretaris. 2. Jaarverslag van den heer J. W. Rrtzen Hz., als lid van het centraal besluur. 3. Rekening en verantwoording van den penningmeester. 4. Verkiezing van twee bestuurs leden wegens periodieke aftreding van de heeren N. H. Eldering en P. Verdegaal. 5. Verkiezing van een secretaris, overeenkomstig Art. 6 van het Huis houdelijk Reglement. HEEMSTEDE. De collecte met de schaal heeft in 1903 opgebracht 478.59, tegen ƒ504.28^ in 1902 dit bedrag komt ten bate van het Burgerlijk Armbestuur. ZANDVOORT. Door de kerkvoogdij is onderhands aanbesteed het schilderwerk van het kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeen te en van de kerkekamer. Ingeschre ven is geworden door den heer G. Lemstra voor 740, den heer J. van den Bos voor 707, en door den heer KI. v. d. Mije voor ƒ690. Het werk is aan den laagsten inschrijver ge gund. Een onderwijzer hier ter! Woensdag is aanbesteed het rijden stede is voorloopig voor den tijd van jvan d0 steenkolen van het gestrande één maand geschorst wegens schande-schip naar het station, met inbegrip lijke handelingen met vrouwelijke van het Iaden en lossen. Het werk leerlingen. De Politie onderzoekt de zaak. Dienstweigeraar Terwey. A. s. Maandag zal in het Bronge bouw over deze zaak eene vergadering worden gehouden. Het feest de- Koningin Moeder Morgen is het de feestdag van de Koninein-Moeder en we voldoen gaar ne aan het tot ons gericht verzoek er on te wijzen dat door het uitsteken van vlaegen en het dragen van de Oranjekleur de stad een feestelijk aanzien zal verkrijgen, in overeen stemming met het feest, dat gevierd wordt. De hoogst sympathieke wijze, waar op Koningin Emma in Nederland is opgetreden, eerst als gemalin van den Konins daarna als regentes, steeds als Moeder en als weldoenster heb ben Haar alle harten veroverd en er is alle reden tot dankbaarheid, dat het lot heeft gewild, dat juist deze edele Vrouw vóór 25 jaar Haar in tree in het land deed als Koningin. Het feest zal dan ook overal met op gewektheid gevierd worden en Haar lem mag in dat opzicht niet achter staan. Men weet, dat de feestvoorstellingen Vrijdag en Zaterda- plaats hebben in de Vereeniging. Bijzonderheden daar omtrent zijn reeds in dit blad mee gedeeld. Eene leemte in de Wet. Maakten wij voor eenigen tijd mel ding van het feit dat er tusschen de directie der Conrad en de geneeshee ren van het Ziekenhuis eene ~uaestie was ontstaan over het afgeven van ziekte-briefjes, thans kunnen wij me dedeelen, dat die zaak in der minne is geschikt, nadat de heer Goedkoop aan de genoemde geneesheeren schrif telijk het verzoek tot teekening der briefjes gedaan heeft. De oorzaak van dit conflict moet gezocht worden in het feit dat werk lieden, die door een ongeval getrof fen worden, dikwijls niet vrij worden gelaten in de keuze van hun genees heer. Naar aanleiding daarvan heeft het bestuur van den Geneeskundigen Kring alhier een onderhoud gehad met het bestuur der Rijksverzekering- bank. Uit dat onderhoud is gebleken, dat bij Kon. Besluit is bepaald, dat werk gevers onder goedkeuring van den Min. v. Binn. zaken met 't bestuur der Bank een overeenkomst kunnen aan gaan, waarbij hun toegestaan wordt een eigen geneesheer te benoemen ter j behandeling der patiënten. Dit laatste verzoek is nu door de Directie der Conrad niet gedaan. Daar echter de Ongevallenwet over deze zaak zich niet bepaald uitspreekt, doch volgens het bestuur der Rijks- verzekeringbank de bedoeling dezer wet is om den werkman in de keuze is gegund aan den heer J. Kapteijn alhier voor ƒ2.16 per ton. ZANDVOORT, 20 Jan. De alhier ge strande gaffelschoener „Schouwenll" was voor ƒ14000 te Groningen verze kerd. De lading steenkolen was verze kerd bij de Lloyd's te Londen. De ka pitein en de manschappen vertoeven nog hier. Het stoomschip „Gotland", dat vast zat in de richting van Noordwijk, is door vier sleepbooten vlot gesleept. INGEZONDEN Voor den inhoud deter rubriek stelt de Redactie tich niet aansprakelijk Van ingezonden stukkengeplaatst of niet gq>laatst, wordt de copy den inzender niet teruggegeven. Blinde Meijer. Met genoegen voldoen wij aan het verzoek van Blinden Meijer om den edelen gevers hartelijk dank te zog gen, dat zij de commissie in staat hebben gesteld om hem wekeUjks zes gulden uit te keeren. Namens de Commissie, I. H. KERSTEN. Haarlem, 21 Januari 1904. Arr. Rechtbank. HAARLEMMERMEER. De heer J. Hoogerheiden, onderwij zer aan de Christ, school te Hoofd dorp, heeft aldaar eene Christ. Zaug- vereeniging opgericht, die bij den aanvang reeds 30 leden telt. De heer A. C. v. Royen, onderwijzer aan de Chr. school (Aalsmeerderweg) te Haarlemmermeer, is benoemd als zoodanig te Amsterdam aan de Chr. school (hoofd de heer Van Oploo). Telegrammen DE TOESTAND IN HET OOSTEN. LONDEN, 21 Januari. De „Daily Te legraph" verneemt uit Petersburg De jongste te Petersburg ontvangen nota van admiraal Alexejef dringt ernstig aan op een tijdelijke diplomatieke op lossing van het geschil met Japan. Alexejef wijst er op, dat Ruslands geografische positie en militaire macht het na verloop van tijd toch alles ge ven zal wat het eischt. Geen kunst matige hindernissen kunnen dit lang tegenhouden. Doch de landmacht, Ruslands voornaamste kracht, is voor het oogenblik onvoldoende vertegen woordigd in het Verre Oosten. Als dit eens verholpen is, zal de quaestie zich geleidelijk oplossen in Ruslands voor deel, terwijl een veldtocht thans van ernstigen invloed zou kunnen zijn op den loop der zaken. LONDEN, 21 Januari. De „Daily Te legraph" verneemt uit Tokio, dat het Russische antwoord morgen verwacht wordt. Laatste Berichten Het feest der Koiiingin-Moeder. Men seint ons uit Den Haag Er wordt hier druk gevlagd. Sedert hedenochtend sneeuwt het evenwel, wat jammer is voor de serenade he denavond. Nederlandsche Studenten in Duitschland. Men schrijft uit Hannover d.d. 20 Januari aan het H.bld. „Hedenmorgen is de officieele aan schrijving aangekomen dat Neder landers met eindexamen Rijks H. B. S. 5-jarigen cursus, tot de examens alhier worden toegelaten. Zitting van Donderdag 21 Jan. 1904. VischdiefstaL P. Blom teIJ mui den had zich schuldig gemaakt aan diefstal van visch ten nadeele van J. de Groot aldaar. De eisch is 14 dagen. Diefstal. De tweede beklaagde zekere G. Ch. Mulder had zijn oom J. W. Kaest- ner te Haarlem bestolen. Uit een kist, staande op den zolder had bekl. een zakje met geld weggenomen, inhou dende ongeveer ƒ50 60, die aan zijn oom toebehoorden. Tegen bekl. die ongunstig bekend staat, werd 6 maanden gevangenis straf gevorderd. Oneerlijkheden. De 20-jarige C. v. d. Hazenkamp, van beroep loodgietersknecht, en wonende te Amsterdam heeft zich voor drie oneerlijke feiten te verant woorden. Ten eerste is hem ten laste gelegd diefstal van een jas ten nadeele van den manufacturier C. Koudijs te Aalsmeer. Ten tweede heeft bekl. zijn vroegeren patroon den loodgieter P. van Ankeren te Aalsmeer bestolen door wegneming van een stuk lood, dat voor f 1,60 aan den koopman Kniep werd verkocht, en ten derde heeft hij ten nadeele van den smid Brey een stuk staal ontvreemd. Het O.M. beklaagde's schuldigver klaring vorderende aan diefstal drie maal gepleegd, vorderde 6 maanden gevangenisstraf. Bekl. legt ter zijner verdediging een brief van zijn vader over. Gereedschapsdief. De bekende Haarlemsche gereed schapsdief G. Kruijshaar, die verle den week door de Haarlemsche Recht bank voor verschillende diefstallen veroordeeld werd tot 6 maanden ge vangenisstraf, had zich thans weder te verantwoorden terzake van diefstal van verschillende timmermansgereed schappen op onderscheidene werken. Wanneer het werkvolk naar huis was, sloeg beklaagde meestal zijn slag. Ook had hij zich ditmaal schuldig gemaakt aan diefstal van een man tel. Beklaagde bekende volmondig eq zeide, door werkeloosheid tot diefstal gekomen te zijn. Hij had alles ge daan om werk te krijgen, dus moest hij wel stelen om aan den kost %te komen. De President merkte echter op. dat beklaagde te veel ean Bacchus offert, en dat dit wel de oorzaak van zijn achteruitgang was. Het O. M. vorderde 1 jaar gevan genisstraf. De verdediger, mr. II. Ph. de Kan ter, wees er in zijn pleidooi op, dat 'hij het zeer treurig vond, dat in deze Christelijke maatschappij zich nie mand het lot van dezen man aan trok. Blijkens het proces-verbaal toch heeft beklaagde na tevergeefs werk gezocht te hebben, zich aan diefstal schuldig moeten maken, om met de gelden daarvan zijn slaapsteèhouder te betalen. Is dat niet diep treurig Is het niet de taak der Vereeniging tot Zedelijke Verbetering van Gevan genen om dezen persoon, wanneer hij een stap in de goede richting doet. krachtig te helpen Als is dit nu niet gebeurt. dan hoopt spreker toch, dat het na be klaagde's ontslag uit de gevangenis zal geschieden. Heftig trok pleiter nog te keer tegen de opkoo"pers, die de dieven maken, en eindigde zijn pleidooi met clemen tie te vragen. Het O. M., van antwoord dienende, zeide dat de Zedelijke Verbetering zich reeds veel moeite voor beklaagde gegeven heeft, maar dat niets geeft. Kruyshaar is een bekwaam en uit stekend werkman, doch bij verdrinkt al zijn verdiensten. Wanneer dekroe- gen en bierhuizen gesloten werden, werd beklaagde wellicht gered. Eer der niet. En wat de opkoopers aangaat geenszins wil spreker ze in bescher ming nemen, maar toch wil het O. M. er op wijzen, dat de opkoopers vaak het onderzoek der justitie vergemak kelijken waardoor het misdrijf kan worden nagegaan. Door den verkoop aan particulieren zouden vele aanwijzingen tegen de daders verloren kunnen gaan. Mr. De Kanter bevreemdt deze uit spraak van het O. M„ die z. i. dus de opkoopers beschouwt als hulpoffi cieren van justitie. Maar hoe het zij. strengere bepa lingen voor opkoopers acht pleiter wenschelijk. straatschenderij ieder tot f 2 boete of 1 dag hechtenis. J. J. H. alhier wegens idem ƒ3 boe te of 3 dagen hechtenis. M. W. O. alhier wegens idem f 1 boe te of 1 dag hechtenis. A. v. d. W„ W. R„ en W. F. G. alhier wegens idem 5 boete of 2 da gen hechtenis. W. B. alhier wegens op den open baren weg een trekdier onbeheerd laten staan tot twee boeten van 0.50 of 1 dag hechtenis voor iedere boete. H. J. J., alhier wegens te Haarlem wateren buiten de urinoirs en door het bevoogd gezag naar zijn naam gevraagd een valschen naam opgeven tot twee boeten, eene van 1 en eene van 3 subs. 1 dag hechtenis voor de boete van 1 en 3 dagen voor de boete van 3. Bnrgerlijke Stand Ondertrouwd: 21 Jan. P. Vergers en H. J. van Els. J. Vermeeren en A. Brussé. S. van de Stadt en A. A. M. Vander. L. F. H. Geur- ten en H. Kappelhoff. J. van Westerhoven en A. M. Bijnsdorp. J. B. van Engelenberg en J. C. Wen tel. Getrouwd 21 Jan. P. Overbeek en C. Kokkelhoren. A. Andréa en J. M. Brink. Bevallen 20 Jan. B. Baitermann Koning z. 21 Jan. J. BoereeSmit d. J. Kazenbrootvan Bavel d. C. J. Fabelde Vries z. P. Be rendesBouwman z. Faillissementen. Door de Rechtbank alhier is fail liet verklaard Albert Clein, van be roep timmerman en aannemer, wo nende te Muiden. Rechter-comm. mr. J. Th. F. Telting. Failliet verklaard 14 Jan. H. ter Schegget H.Gzn. timmerman en aan nemer te Lochem. Mr. F. L. J. G. Dikema rechter-comm. 19 Jan. W. M. de Waal, suiker- en chocoladewerker te 's-Gravenhage. Mr. E. R. E. Brants, rechter-comm. G. Kannegleter, koopman en win kelier te Hilversum. Mr. H. M. Wit- sen, rechter-comm. Opgehevenhet faillissement J. C. Overwater te Amsterdam bij gebrek aan actief. Geëindigdde faillissementen C. Romein te RotterdamC. M. van Look, RotterdamR. W. Linze te 's-GravenhageJ. C. Ketel te Rotter dam. Officieele Berichten Kantongerecht. Uitspraken van 20 Januari 1904. Veroordeeld werden Ongeveer twintig personen wegens overtreding der Leerplichtwet, we gens als vader van een kind dat bij hem inwoont niet zorgdragen voor voldoend onderwijs voor dat kind respectievelijk tot 1 of 1 dag, ƒ2 of 2 dagen3 of 3 dagen, 5 of 3 da gen, 5 boete of 5 dagen hechtenis. C. J. P., alhier wegens een onbe woonbaar huis verhuren tot ƒ20 boete of 4 dagen hechtenis. J. v. A. en C. M. alhier wegens VOORBEREIDEND MILITAIR ONDERRICHT. De Burgemeester van Haarlem brengt ter kennis van belanghebben den, dat in de door den Minister van Staat, Minister van Oorlog vastge stelde regeling van het voorbereidend militair onderricht eenige wijzigin gen zijn gebracht, uitsluitend ten aanzien van A. jongelieden, die militieplichtig worden en zich op het tijdstip van aanmelding (1 Juli) tot het deelne men aan het voorbereidend militair onderricht nog niet in Nederland be vinden, en B. jongelieden, die dienstplichtig zijn en ter zake van uitoefening van of opleiding tot landbouw, handel of nijverheid enz. in Nederland terug- keeren, na vorenbedoeld tijdstip. Bovenbedoelde regeling met do daarin aangebrachte wijzigingen is ter inzage nedergelegd op de gemeen te-secretarie (2e Afdeeling). Haarlem, 20 Januari 1904. De Burgemeester voornoemd, BOREEL. Gister. Heden. ïïd. 201». Dl. 21181 middenk. opeaingak. Cen Intern. UandsUndicsat Aand Koninkl Petroleum 483 Moeara Knim 90 Sumatra Palembant 59'/< Cert Preferente Peruvian (Jorp 19,B/u Om Atchison Toffee 68 Denver Rio Grande 22u/u229/i« Erie 2SB/8 28 K. C. Soatherf 206/u 20'/i« pref do. 37«/* 37»/, Oiu Missouri Kitnaae Texas 17ö,'ss 17»/I( New York Ontario Western 22Vie 22 Norfolk en Western Southern Pacific Southern Bails ÜbioQ Pacific Wabash pre< Cm 8teel Corporatioa Rock Island 2e pref. Mexican National New Orleans 4°/o Conv Union bouds Aand. Ned. Indische mijnbouw Gew Shell Trading 49'»/a 50»/,# 21*Va 2i,'/jj 79>'s 79i/2 Sa 11" «11»/# 23»/ö 248/ia 20s/ie O'Vit lO'/i# 961/s 957/8 2'/. pCL ANTWERPSCHE LOTEN van 1887, groot fr. 100. 100e Trekking op 9 Januari 1904. 58 Seriën. Serie 1130 3021 7640 8112 9612 9726 10002 11272 12377 12456 12575 13060 13430 16095 18979 19194 19670 21886 22417 23074 23349 24745 26357 27074 30362 35265 37047 37434 37756 40074 40258 40283 41601 42445 43067 48227 51712 57926 58406 58900 59837 61240 62300 62793 63131 6S441 63458 64139 66641 69210 70666 70721 71304 71343 71838 71912 72256 72587 Premiën. Serie 23349 No. 20 fr. 25000. Serie 7640 No. 2 fr. 1000. Serie 233-49 No. 16 fr. 500. Serie 11272 No. 13 16095 8 elk fr. 250 Serie 8112 No. 16 17 9612 6 10002 23 11272 1 12575 15 13430 10 19194 18 36 20 51712 10 62300 14 63441 17 63«8 2 17 66641 23 70721 18 71S04 9 "1838 4 71912 12 72236 6 elk fr. 150. Alle overige in bovenstaande Se riën begrepen nommers elk fr. 110. Betaalbaar 1 Juli 1904. 374e Staatsloterij. 5de Klasse, 4de Lyst. Trekking van 21 Januari 1904. No. 136U f 1500. Nos. Itl2», 7637, 9747, 10542, 12987 en 15109 ieder f 1000. Nos. 7799, 9300, 19579 en 20259 ieder 1 40O. Nos. 3435, 6912, 11224 en 18730 ieder f 200. Nos. 4967, 5899, 13239, 17962 en 20296 ieder 1' 100. Prijien van f70. 39 2473 6057 100721269216546 18442 134 2627 609710109128931669618460 183 285161341012111772 1578018637 402 3097 616210126131181582418911 477 31866185 1021013369 1606519029 563 3467 62991033818682 1620419067 666 35636795 103611372216261 19079 6881594 70031039918768162681918» 773 86117011104261881416785 19237 786 3631 71821063618<2516836 19689 863 3823754111074 18917 1688019685 962 4046 759611138181551698619642 1156 4069 7745111661416617119 19776 13624290781311187142031722419824 1386 4302 7921112501420817303 19946 1463 4581809311270142421766» 19981 1496 4800 8491115571439417617 20000 1676 47806684116661448117954 20222 1714 49918945117341451317956 20498 1817 5068 9516118111466018078 20661 1948 6073 958511838 1471018229 20730 1997 5084 96621201614880 18236 20747 2068 5277 9676121961496918239 2259 6301 9S05 122131618018243 2266 6350 9860124701624718250 2348 6667 9880125Ó1 1635518310 24185788992112674 1653918312 NIETEN. 7532686880 8004109541340517004 85 83515887 8013109621347617159 1003860 5896 8047110491348917287 146 3409 5916 8035 11077 13621 17861 16934405951 8069111111370117385 228 3463 5973 81031111913807 17463 350 34745996 8107111391399317611 36134896012 818911190 1401217513 37886606076 821411201 1406217673 S94 3583 6108 8270112661411117757 40636136172 8282113341415017832 44636506177 8295113991426218147 492 36816181 SS891142814324 18248 61337196211 8397114941440018335 667 37436269 8451114961441518876 67037516267 8489 11611 14727 18402 035 38U7 6273 84941165814760 18424 68488096818 8567115681475716444 70938296840 8572116431491418447 72938306365 861711658149181856# 76038366360 8682116671495918676 83139006377 8695117031501918711 964 39016382 87451171216027 18786 97239246464 8756117651603018786 1034 39896520 8859117661603618806 1098 4042 6633 8884118281068818810 1148 4060 6.568 8987 118531512918862 1145 4134 6561 90091190815162 18878 118241616663 9010119221524418987 1199 4194 6574 919912048 1527819030 12364199 6690 9213120851533619087 1315 424S 6734 9246121631634319068 133642636741 9261121801535419089 1390 4343 6761 926512227 16357 19116 14U0 43866771 928412z6l 1644619136 1464 4499 6820 9289 122971660819141 161745086879 9294123341550919192 15484674 6886 938512345 1558219203 1649 4633 6951 948412356 1667519260 1639 47416960 9491123721568619327 165647966972 9499123961668719374 1698 4841 7009 9528124121571619412 1721 4876 7012 9547 12461 1680419415 1780 4880 7049 969412562 15914 19485 1864 -1387 7063 962212657 15948 19546 1SS2 49717090 9623125751695319093 190750187184 9630126841690719720 193860237189 972612623169S4 197t® 20085087 7143 9790126431699119859 2094 5117 7167 9803127421699219908 212953197160 9954127471600120049 2140 5321716110107 1278916024 20067 2163 5335 718610176 12857 16025 20107 2235 5363 722210147 1286916069 20141 22415375 723510215 1288116075 20164 225263827239 10241128851611920167 2289 5424 7266 10277 1292216182 20184 2338 54417296103211292316206 20341 2390 5442 7403104401299316218 20351 2407 5477 74431Ü44812998 16227 20521 2589 5556 76621(15051307316290 20571 2692 5678 769010532130901633120691 2646 5016771210605130931656120734 26806631778110625181301668020849 2839 6637 774210652131511677620876 2918 6654 780010667 1815316787 20899 29906674 785010679 1418316837 20906 3026 5689 7881107871334510870 3077 5801 792010847 1333916881 3160 5814 7954 1087413366 16895 3246 6859 7993 109Q9 1338616936 Advertentlën. Heden overleed in den ouderdom van 81 jaren, onze geliefde Vader J0UANNES PETRUS VISSER. S. C. VISSER. F. J. VISSER. Haarlem, 18 Januari 1904. Eenige en algemeene ken nisgeving.

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 3