NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. HAARLEM'S DAGBLA J Groots Houtstraat No. 55, gen a 20 jai die Vi 'oor do op >en ei 21e Jaargang. No. 6307 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. ZATERDAG 23 JANUARI 1904. en van ni laaraa loitati e liet op Raad» he| ten b is ui gt dz t-v HAARLEMS ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: PER IDRIE MAANDENi sjlpL. Van 15 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem - - ƒ1.20 Haarlem van 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar eer. Agent gevestigd is (kom der t^^TV-^VV n i - 0.. .K„„„Dmo„, rolL gemeente) 130 P v Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Franco per post" door Nederland !ö5 1 Kleine advertentiön 3 maal plaatsen voor 2 maal betalen. GöHustreerïZondagsblad, Voer Haarlem' '.0^ Hoofdbureau en Drukkerij: Zuider Buitenspaarne No. 6. de omstreken en franco per post 0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 122. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster Directeur J. C. PEEREBOOM. ^<3sr Bijkantoor: Groote Houtstraat No. 55. Telefoonnummer 724. Abonnementen en Advertentign worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiön en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aap. het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de PabÜcilé Etrangère C. L. DAUBE Co.f JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 3Pis Faubourg Montmartre. iór ii rbeii it zij^ Haarlem's Dagblad van 23 Januari bevat o. a. BnitenlandschOverzicht, Binnenl. heel {eiichten, Nieuws uit Haarlem en ^Imstreken. Ingezonden Stukken. det bee zaak evea voor staai rigei t he over zijt aan vooi van het aan dat ners ring Buitenlandse! t Overzicht Maandag 25 J-maar a.s. zullen de Bureaux van REDACTIE eu ADMINISTRATIS van zijn OVERGEBRACHT naar het perceel waar tot dusver ons Bijkan toor gevestigd is Daar is dus voortaan de Re dactie te sprekendaar kun nen ook Advertentiën en Abonnementen worden opge geven De drukkerij blijft gevestigd Z. B. Spaarne 6 Orders op drukwerken wor den, evenals tot dusver, ook in ons Bureau Houtstraat 55 aangenomen Gedurende de gekeele RUSSISCH - JAPANSCHE crisis heeft Engeland als naar ge woonte een dubbelzinnige rol gespeeld. Engeland zag niet ongaarne zijn groo- ten tegenstander, Rusland, in moei lijkheden en het stelde den toestand dan ook steeds veel meer gespannen voor dan die was, zoo den wensch ma kend tot vader der gedachte. En nu het moeilijk meer te ontkennen valt, dat een vredelievende oplossing hoogst waarschijnlijk is, nu tracht het 't te doen voorkomen alsof Rusland eigen lijk bakzeil haalt, nu tracht het Rus land te prikkelen en in zijn eigen liefde te kwetsen. We hechten dus weinig gewicht aan de volgende telegrammen voor zoover zij uit Engelsche bron afkomstig zijn. Uit Londen wordt gemeld Men verneemt op hoog diplomatiek gezag, dat er een belangrijke stap voorwaarts is gedaan ten aanzien eener minnelijke oplossing van de cri sis in het Verre Oosten. De vredespar tij heeft in Rusland de overhand ge kregen, tengevolge van de nadrukke lijke vertoogen van zekere invloedrijke ministers, dat Rusland niet gereed is voor een oorlog. Rusland beantwoordt daarom Japan in een volkomen ver zoenenden geest. Het is bereid de autonomie en integriteit van Korea te erkennen, waardoor de Koreaansche kwestie van de baan wordt gescho ven, en voorts een nota tot de mo gendheden te richten, waarin de sou- vereiniteit van China over Mantsjoe rije en de integriteit van dat gebied worden erkend. Japan verlangt ech ter, dat dit laatste beginsel formeel wordt neergelegd in een bizondere overeenkomst tusschen Rusland e i Ja pan. De vraag van het oogenblik is nog slechts of Rusland in laatstge noemd voorstel zal treden, dan wel Japan zijn verlangen alsnog zal wij zigen. Veel waarschijnlijker klinkt het geen we gisteren nog onder de „tele grammen" konden opnemen, namelijk dat admiraal Alexejef den raad heeft gegeven met het oog op den toestand au geen oorlog te beginnen omdat Rusland op den langen weg toch zijn zin krijgt. De „Daily Telegraph" bevat het vol gende telegram uit Tokio, gedagtee- kend van 20 dezer In zijn nummer van morgen zal de „Dzjidzji Sjimpo" de geschiedenis van de onderhandelingen tusschen Rus land en Japan bekend maken. Daaruit blijkt, dat in den minister raad van 23 Juni 1.1. voor het eerst gezinspeeld werd op een verschil van meening tusschen beide staten. Van Augustus tot September werden de onderhandelingen naar Petersburg overgebracht, en op 23 September ging baron Rosen, de Russische gezant, een bezoek brengen bij admiraal Alexejef. Baron Rosen keerde dRarna te Tokio terug en sprak baron Komoera, mi nister van buitenlandsche zaken, met wien hij in den loop van October zes maal een onderhoud had. Men schoot echter niet op tot den 30sten October Japan's voorstellen naar Petersburg werden overgeseind. Gedurende de veertig dagen, die daarop volgden maakte Rusland in" allerijl oorlogs te ebereidselen., maar Japan bleef rus tig het antwoord afwachten. Rusland diende den llden Decem ber zijn antwoord in, maar deed geen concessies. Daarop begon Japan liaro toebereidselen, en zond op 22 Decem ber een nota aan Rusland met de vol gende eischen beide mogendheden zullen trachten de territoriale on schendbaarheid van Korea en Mant- sjoerije te handhavenbeide zullen bijzondere concessies erkennen, hetzï; in Korea of China, mits de politiek van de open deur geëerbiedigd wordt. Verder stonden er nog eenige bepa lingen van minder belang in de nota. In de nota, die Japan op 30 Octo ber aan Rusland had" gezonden, werd voorgesteld, dat elk van beide mo gendheden (de een in Mantsjoerije, de andere op Korea) een politiemacht kon belasten met de bewaking van hun spoorwegen, en dat beiden troe pen konden uitzenden, ingeval dat noodig bleek, maar dat die troepen terug getrokken moesten worden, zoo dra d$ moeielijkheden voorbij waren Deze bepalingen waren, zooais gezegd, van toepassing op Korea en Mantsjoe rije, maar het Russische antwoord van 11 December sloot Mantsjoerije uit en'handelde enkel over Korea, daarbij voorstellende, dat al het ge bied ten noorden van de 39ste breedte parallel onzijdig zou zijn. Japan weigerde dit en stelde een onzijdige strook voor, 25 K.M. breed, aan weerszijden van de Koreaansche grens. Rusland bleef in hare nota van 6 Januari aandringen op haar voor stel betreffende de 39ste parallel, maar zinspeelde vaag op haar voornemen, om Japan's rechten in Mantsjoerije te erkennen. Japan antwoordde op 13 Januari, en bleef op zijn stuk staan. Als Rusland den vrede wil, zal het dus moeten toegeven. Als al dat moois maar waar is Het Nowoje Wremja ontving een telegram uit Wladiwostok, meldende, dat telegrammen uit Japan alle vrees voor een oorlog opgeheven hebben. Naar allen schijn is de vrede voor langen tijd verzekerd, zegt het blad. Een telegram van de Vereenigde Pers uit Tokio naar New-York, meldt 1 Men zegt hier, dat het niet voldoende is, dat Rusland alleen Japan's voor- stellen aanneemt. j Japan staat ongetwijfeld op een wel- omschreven plan van actie, verminde- i ring van Ruslands vloot in de Japan- sche wateren. De regeering, overwe- gende, dat het misschien noodig zal j zijn, in Korea tusschenbeide te komen, j aarzelt wegens het netelige van den toestand. De HONGAARSCHE I Premier, graaf Tisza, heeft nog steeds j te worstelen met de onhandelbare Ka- merleden. In de Kamer van Afgevaar- J digden wees hij op het absolutistisch karakter van Derschoff's voorstel in de Oostenrijksche delegatie, waarvan I de strekking is de rechten van den souverein op militair gebied te onder- werpen aan de contröle van de Re- j geering. Dit voorstel zou, zoo zette Tisza uiteen, ten gevolge hebben, dat de Rijksraad afziet van elke inmen- ging in de uitoefening van de prero- I gatieven van den souverein op mili tair gebied. Graaf Tisza sprak de verwachting uit, dat de obstructie zal worden op gegeven geschiedt dit niet dan zul len strenge maatregelen worden ge nomen, echter onder nauwgezette eer biediging van de beginselen van het parlementaire stelsel. De minister-president verklaarde nog dat de militaire hervormingen bin nenkort zullen worden uitgevoerd. Stadsnieuws Bond voor Lich. opvoeding. De Haarlemsche Bond voor Licha melijke Opvoeding hield Donderdag avond in de tuinzaal van Café Brink maan eenledenvergadering, onder pre - sidium van den heer G. Adrian, Arts. In zijn openingsrede wees spreker er op, dat de Bond een tijdperk ach ter den rug heeft, waarop deze is be sproken. Velen hebben verklaard, dat zij het doel van den Bond mooi vonden an deren daarentegen dat zij niet met den Bond sympathiseerden. Aan die laatsten zou spreker willen vragen of zij er wel mede op de hoogte wa ren, dat tegenwoordig van onderen af een strooming komt in de Maatschap pij om zoo hygiënisch mogelijk te leven. Verschillende vóór onzen bond op gerichte vereenigingen getuigen daar van. O.a. de Bond tot verbetering der Kleederdracht, die tegen vervalsching van levensmiddelen, enz. Er ontbreekt echter nog een Bond. die tot verbetering der woningen. Een bouwer toch heeft geen begrip hoe een woning hygiënisch moet in gericht zijn. De ramen der woningen worden bij na steeds van onderen opengaand ge maakt en nu weten toch allen, dat de leste luchtverversching ontstaat dor.»- ramen, die aan de bovenzijde geo pend kunnen worden. Spreker hoopt, dat weldra een Bond tot Verbetering der Woningen in het leven zal worden geroepen. Onze Bond stelt, zich ten doel de gezondheid te bevorderen door bewe ging in de open lucht en spreker hoopt en vertrouwt dan ook, dat deze vereeniging meer en meer waardeering zal ondervinden. (Applaus). Daarna werden de notulen der vo rige bijeenkomst voorgelezen en goed gekeurd. en vervolgens de jaarver slagen uitgebracht. Uit die verslagen bleek, dat de Bond, die in Mei j.l. werd opgericht, nu reeds ruim 100 leden telt, en reeds vele teekenen van leven gegeven heeft. Het verslag der secretaresse, mej. C. Westendorp, sluit dan ook met den wensch. dat de Bond steeds in bloei zal toenemen tot welzijn van de jeugd en in het belang van onze goede stad Haarlem. Wat het financieele gedeelte aan gaat; de inkomsten bedroeeen f 102.50: de uitgaven f57.70, zoodat er op 17 Dec. j.l. eeu batig saldo was van f44.80. Na dien datum zijn nog bui tengewone uitgaven betaald moeten worden tot een bedrag van f108. zoo dat er thans feitelijk een tekort is over het afgelo'open jaar van onge veer 63. De nas geïnde contributie maakt dat de penningmeester weder kan he rschikken over een bedrag van onge- i veer 150. Hoe daarvan alles, wat de Bond nog noodig heeft, betaald moet wor den, zal, aldus meldt het verslag, steeds zijn een punt van aanhouden de zorg van den. penningmeester. Tot leden der financieele commissie werden benoemd mej. Van Brussel, mej. Wütrich, en de heer Nacke. Aangenomen werd het voorstel van i het bestuur om de contributie van j leden-donateurs van f 5 tot f 2.50 te verlagen. 1 Tot' bestuursleden werden herkozen I de heeren J. W. Sevenhuysen en S. I de Groot. Uit het verslag der openlucht- commissie bleek, dat het korfbal- en luchtbalspel met veel animo door de jeugd worden beoefend. Voorts wordt in het verslag nog melding gemaakt van 2 ontmoetingen, I 'die leden van den Haarlemschen met die van den Amsterdamschen Bond j hadden en welke wedstrijden resp. in 't voordeel van Haarlem en Amster dam uitliepen. Enkele leden verklaarden zich ech ter tegen het houden van wedstrijden daar zij meenden, dat dit niet op den weg van den Bond lag. In December j.l .werd een cursus in zaalspelen gehouden. Voorts kwam de openlucht-commis sie nog met eenige voorstellen, n.l. om het bestuur te verzoeken in de behoefte van terreinen te voorzien, daar het veld aan de Schouwtjeslaan door bebouwing binnenkort verloren gaat; en ten tweede om een lijst .sa men te stellen van personen, die als spelleiders willen optreden. Algemeen was men van gevoelen, dat het gewenscht zou zijn om aan B. en W. te verzoeken, één of meer speelterreinen beschikbaar te stellen of wel aan den Raad eene subsidie te vragen. Jhr. Graafland was van meening. dat de Bond eerst zichzelf moest hei pen, waarna de Raad wellicht zal willen steunen. Besloten werd dan ook een crediet uit de kas toe te staan om in de eerste behoefte aan speelterreinen te voor zien. Dit crediet werd afhankelijk ge steld van den toestand der kas. Het zenden van een adres aan den Raad zal door het bestuur en de openlucht-commissie nader worden besproken. Tijdens de vergadering gaven zich. reeds 17 dames en heeren als spel leiders op. Daarna kwam in behandeling een voorstel van 11 leden van den Bond. om een club te vormen van leden van den Bond, die zich in het openlucht spel willen bekwamen en welke club een onderdeel zal vormen van den Bond. Over dit voorstel hadden vele be sprekingen plaats. Door één der voor stellers werd het krachtig verdedigd. Door het bestuur werd echter aange voerd, dat de Bond is een bond van leden, die zich ten doel stelt om den kinderen het genot van lichamelijke oefening deelachtig te doen worden en derhalve een gezellige club van leden, als onderdeel van den Bond. in strijd zou zijn met het na te streven doel. Wel zou het bestuur het toejuichen wanneer geheel op zichzelf staande clubs werden opgericht, die met den Bond zouden wilien samenwerken, en daarvoor ook de sympathie van den Bond zouden ondervinden. Maar de Bond moet blijven, een Bond van personen en niet van clubs. Ten slotte werd het voorstel der 11 leden in stemming gebracht en met eene kleine meerderheid aangenomen. Omstreeks half elf werd de vergade ring gesloten. Nederlandsche Protestantenbond. In het Bondsgebouw aan de Nieu we Gracht trad gisteravond op ds. P. II. Hugenholtz Jr., de voorganger van de Vrije gemeente van Amster dam. De begaafde redenaar had als on- derwerp gekozen: De eeuw van het kind. Het gehoorzaaltje was geheel gevuld fbet toehoorders, die van 't begin tot hét eind met alle aandacht naar de woorden van den spreker luisterden. Wé zullen eenige der hoofdpunten weergeven. Het denkbeeld de twintigste eeuw- te noemen de eeuw van het kind is niet afkomstig van den spreker, maar van de bekende Zweedsche schrijf ster Ellen Key, van wier leven de heer Hugenholtz veel goeds verhaalde. Met recht mag onze eeuw aan spraak op de bovengenoemde betite ling maken, omdat de tegenwoordige tijd zich kenmerkt door verteedering des harten, door sociale rechtvaar digheid en omdat de ethische kern j van het Christendom meer op den j voorgrond komt. De vorderingen, j welke zijn gemaakt op het gebied der 1 kindpsychologie werken er tevens toe j mede dat de 20ste eeuw die van het kind mag heeten. Het kind is vroeger al te zeer mis- kend. Het oude Sparta en Rome geven daarvan bewijs. Eerst in de i 18e eeuw begon liefde voor het kind j op den voorgrond te treden. Jean I Jacques Rousseau en zijne volgelin- I gen hebben veel voor het kind ge- daan. i Jn de vorige eeuw, nadat door een I enquête in Engeland was uitgemaakt hoe het kind mishandeld werd in fabrieken en werkplaatsen, is de j eerste kinderwet tot stand gekomen. Daarna is men zich het lot van verwaarloosde kinderen gaan aan- I trekken. i In ons land mogen in dit opzicht I de namen van O. G. Hildring en W. H. Suringa met eere worden genoemd. Voor verwaarloosde kinderen moet nog veel worden gedaan. Gewoonlijk verstaat men onder ver- j waarloosde kinderen de kleinen uit I de achterbuurten, die aan hun lot I worden overgelaten, maar spreker 1 noemt de kleinen van de mevrouwen I op de deftigste standen, die de zor- gen daarvoor overlaten aan de juf, evenzeer verwaarloosd. Meer en meer is men gaan inzien dat hét kind dient te worden opge voed ten opzichte van het zedelijk en godsdienstig leven. Hoe de spreker zich deze opvoeding voorstelt deelde hij zijnen hoorders uitvoerig mede, doch het zou ons te ver voeren hierover in bijzonderheden te treden. Op het Concert voor de leden van het Brongebouw op Dins dag 26 Januari wordt door het strijk orkest van Haarlem's muziekkorps, een uitgelezen programma uitgevoerd, de ouverture Fingalshölle van Men delssohn, de 2e Symphonïe v. Beet hoven. Suite Algérienne van Saint Saëns, en de Invitation A Ia Valse van Webcr-Berlioz. Mejuffrouw Anna van Otterbeek Bastiaans, die de vorige maand met de alt-partij uit het ora torium Die Zerstörung Jerusalems te Deventer een groot succes behaalde zal daaruit het groote Aria en Liede ren van Wagner, van Rennes en Kahn ten gehoore brengen. Ons orkest accompagneerde dit oratium te Devener, en zal ook de volgende maand op Toonkunst te Breda accompagneeren. Volksweerbaarheid. De afdeeling Haarlem der Vereeni ging „Volksweerbaarheid" houdt op Vrijdag 29 Jan. in de Tuinzaal van Café Brinkmann eene algeiüeene ver gadering. O.m. zal in behandeling komen een voorstel tot opheffing van de afd. Haarlem der Vereeniging „Volksweerbaarheid." Drankwet-actie. Vanwege de Afd. Haarlem van den Volksbond, vereeniging tegen drank misbruik, wordt heden en morgen aan eenige groote werkplaatsen hier ter stede kosteloos uitgereikt een exemplaar van„Een praatje over de Drankwet". Beoogd wordt daardoor in beknop- ten vorm een duidelijk denkbeeld te geven van den eisch eener Drankwet, van het ontstaan der Wet van 1881 en van de voornaamste bepalingen van bet aanhangige ontwerp. Den Haag in Feestvreugde. Het feest der Koningin Moeder. Het gala-diner, dat gisterenavond ten half zeven ten Hove aanving ter eere van het jubileum van H. M. de Koningin-Moeder, was in de groote balzaal en telde 80 couverts. H. M. de Koningin-Moeder zat aan tafel tusschen de Koningin en den Prins. De tafel was versierd met rozen en de Konin&lijke Militaire Kapel bracht tijdens het diner verschillen de nummers ten gehoore, waaronder het Waldeck-Pyrmontsche volkslied. H. M. de Koningin heeft een heil dronk aan Haar Moécler gewijd in de volgende woorden Lieve Moeder, Wij gevoelen Ons gedrongen als Uwe kinderen U van ganscher harte geluk te wenschen met het heugelijke feest dat U viert. Ik ben overtuigd dat Ik de tolk ben van al de aanwezigen, maar zeker niet minder van Mijn geheele volk, waar ik U toewensch dat God U im mer moge zegenen én U voor Ons en voor het vaderland lange jaren spare. Voor een kwart eeuw betradt Uvoor het eerst het grondgebied van den staat, waarin U Uw verder leven zoudt doorbrengen. Ik wil hier niet in herinnering brengen het vele dat U in dit tijdperk doorleefde. Wij weten allen dat het 25 jaren van ze gen waren voor het Nederlandsche volk. Wij weten hoe U steeds wist in dagen van vreugde U te verblijden met de blijden en in dagen van smart mede te lijden met de treurenden. Het was toenmaals de hand van Mijn dierbaren Vader die U binnen leidde in Zijn land en op dit oogen blik staat ons allen zeker. Zijn beeld voor den geest. Zijne nagedachtenis leeft in de eerste plaats in Mijn hart in dankbare herinnering voort. Ik stel U allen voor met Mij in te stemmen in den heildronk op het ge luk en het welzijn van de Koningin- Moeder. Den Haag vierde gisteravond feest. Na afloop van het diner ten Hove, te gen negen uur vormde zich de stoet die aan de Koningin-Moeder de ova tie zou gaan brengen en trok in op tocht met muziekkorpsen en fakkels naar het paleis van Koningin Emma in het Voorhout, waar zich een dichte, opgewekte en feestelijk gestemde me nigte verzameld had. Vóór het paleis werd halt gehouden, de muziekkorpsen werden opgesteld en toen de volksliederen weerklonken, zong alles mee, de tonen der muziek instrumenten overstemmend. Koning in Emma vertoonde zich op het bal- con en toen kwam aan het gejubel geen eind. Een prachtig effect maakte de verlichting van het Voorhout met magnesiumzonnen. Om de geestdrift ten top te doen stijgen, kwamen ge durende de ovatie ook de Koningin en prins Hendrik aangereden, zoodat een oogenblik later Koningin Emma met haar kinderen op het ba Icon ver scheen en door de geestdriftige me nigte werd toegejuicht. Inmiddels had zich de Commissie, bestaande uit ruim 150 personen uit alle standen, in het paleis begeven, waar ververschingen werden aange boden. De uit deze Commissie benoem de regelingscommissie werd in een belendende zaal door de vorstin ont vangen en bood daar het hulde-adres aan, waarna de Voorzitter, baron van Harinxma thoe Slooten. burge meester van Den Haag, een toespraak hield. Met een door aandoening aangegre pen stem dankte de Koningin-Moeder den burgemeester voor zijn toespraak, zeggende, dat dit feest Haar zoo aan genaam was, omdat 't herinnerde aan de geboorte en het huwelijk van de Koningin en aan al wat Hare Majes teit in de residentie had doorleefd. Ook de overige heeren der geheele Commissie werden door de Koningin nen en den Prins toegesproken en her haaldelijk spraken de vorstelijke per sonen hun voldoening uit over de har telijke huldebetuiging en hun bewon dering over de verlichting van het Voorhout Daarna verliet de Commissie het paleis en verschenen de vorsten nog eenmaal op het balcon. Nog eenmaal speelden de korpsen, opnieuw weergalmde het gejuich over het Voorhout en toen trokken de vor stelijke personen zich in de helder verlichte vertrekken van het paleis terug. Toen ging ook het volk, dat voor een groot deel den terugtocht mede ondernam, met den stoet naar het punt van vertrek, waar de op tocht zich ontbond. Men seint ons uit Den Haag Heden was er in'de stad een vroo- lijke drukte vanmiddag wordt er een volksconcert gegeven op de Plaats. De opening der fancy-fair in de Gothischc zaal en de voorstelling van de feeërie met dansen, uitgevoerd door dames uit de eerste kringen in de balzaal van het paleis aan de Kneu terdijk. werd bijgewoond door de vorstelijke familie, die hedenavond ook tegenwoordig zal zijn bij de voor stelling in den Schouwburg, waar een spectacle coupé plaats heeft. o. a. een militair tableau, voorstellende de eerste ontmoeting der Nederlandsche en Pruisische troepen na den slag van Waterloo, naar de schilderij van Hoyinck van Papendrecht. De slot-apotheose stelt voor de hul de aan de jubilaresse. Koningin Emma schonk 1500 gulden aan de algemeene armen. IN HAARLEM. In onze stad wordt heden algemeen gevolg gegeven aan de uitnoodiging van B. en W., 0111 door het uitsteken van den Driekleur hulde te betuigen aan H. M. de Koningin-Moeder voor de onschatbare diensten aan Neder land bewezen gedurende Haar 25-jarig verblijf hier te lande.' Van alle openbare gebouwen en particuliere woningen is de vlag ont plooid, terwijl de Electrische traras voorzien zijn van vlaggentropeeën. Door het Gemeentebestuur van Haarlem is heden aan H. M. de Ko- ningin-Moeder een adres gezonden van gelukwensch bij de herdenking van het feit, dat II. M. vóór 25 jaren als Koningin der Nederlanden Haren in tocht deed in de Residentie. Daarbij wordt met bijzondere dank baarheid de erkentenis uitgesproken van de uitstekende daden, door Hare Majesteit in het belang van het Ne derlandsche volk tot stand gebracht en hulde en erkentelijkheid betuigd aan H. M.'s onuitputtelijke liefdadig heid. Ook de Vereeniging „Koninginne dag" zond hedenmorgen een telegram van hulde aan H. M. de Koningin- Moeder. Heden- en morgenavond zullen, zoo als men weet, in de groote zaal der Sociëteit „Vereeniging") feest-uitvoe- ringen plaats hebben.' Laten velen daarheen gaan en alzoo steunen het schoone doel der Commis sie om een zoo ruim mogelijk bedrag bijeen te brengen voor het edele werk van Koningin Emma voor de schoone stichting Haar ter Eere. Faillissement Kleinmann en Co. In de heden gehouden vergadering van crediteuren in genoemd faillisse ment, werd aangenomen het door den curator aangeboden accoord. Mr. 't Hooft meent na homologatie 5 te kunnen uitkeeren aan de cre diteuren in het faillissement Klein mann en 6 in dat van Vennekool, aldus 11 aan de firma-crediteuren boven het bij accoord aangeboden extra procent ft in elk faillisse ment). Op 2 Februari a.s. zal de Rechter commissaris rapport uitbrengen en op 9 Februari volgt de uitspraak der Rechtbank. Op het terrein aan de Spanjaardslaan speelt Zondag 24 Ja nuari de voetbalclub Ajax, uit Leiden, een wedstrijd voor de le. klasse com petitie tegen de H. F. C., alhier. Cremer. De letterl. Vereeniging J. J. Cremer voert Maandagavond op het blijspel „de Patiënten" door Joh. Gram en het blijspel „de Vonk". Na afloop der tooneelvoorstelling is er bal. Tot lid van den Raad van Toezicht in zake de Ongevallenwet is benoemd jhr. Chr. F. van de Poll, werkgever alhier, ter vervanging van D. W. Stork, werkgever te Hengelo, op verzoek eervol ontslagen. In de j.l. gehouden jaarver gadering van de afdeeling Haarlem van den Algemeenen Meubelmakers- Bond heeft de voorzitter, de heer J. A. Nieman, voor deze functie bedankt, na bekendmaking van de redenen, die hem daartoe noopten

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 1