Dansfeest. In de Concertzaal der Sociëteit „Vereeniging" voerde Zaterdagavond Terpsichore den scepter. Daar werd het jaarlijksch dansfeest gegeven voor de talrijke kleine en groote leerlingen van de heeren J. G. Martin Zonen. Als altijd waren de ouders en an dere genoodigden in een buitenge woon groot aantal opgekomen om dit kinderbal, dat hier ter stede eene zekere vermaardheid heeft gekregen, bij te wonen. Op dit feest wordt dan ook ge danst, volgens alle regelen der kunst. De houding der dansenden is ele gant de buigingen zijn bevalligde bewegingen vlug en netjes, en alle vormen en manieren worden stipt in acht genomen. Zoo eerst heeft het dansen eene op voedkundige waarde. En juist dat is het, waarnaar de heeren Martin steeds streven, waardoor hun aantal leerlingen steeds grooter wordt en hun school hier ter stede in hoog aanzien staat Het is bepaald een lust te zien hoe gemakkelijk en met veel gracie de moeilijkste dansen en figuren door het jonge Volkje onberispelijk ten uitvoer worden gebracht. "Waarlijk, hier ziet men welk eene schoone vruchten flink en degelijk onderwijs afwerpt. Maar niet alleen uit de verschillen, de dansenook uit de intermezzo „Een gouden bruiloft", waarin ver schillende bijzondere dansen werden uitgevoerd, zou blijken wat de heeren Martin op hun gebied vermogen. Het tooneel stelde een groot lust slot voor, keurig versierd, en de zaal de daarvoor gelegen tuin met mooi aangelegde perken. Allereerst verscheen een aardig groepje bloemenstrooisters, dat naar alle zijden haar welvoorziene mandjes ledigde daarna deden Bruid en Brui degom een kras paartje voor 50 huwelijksjaren onder luide toejui chingen hun intocht in de zaal. Nau welijks hadden zij plaats genomen of de zooeven vermelde bloemen meisjes, maakten thans als bogen- danseressen haar opwachting voor het gouden paar. Keurig en correct werden verschei dene fraaie figuren tot aller voldoe ning uitgevoerd. Na afloop daarvan kwam een allerliefst groepje tuinlie den, kleine lieve meisjes met gieter- tjes in de hand, en kleuters van jon gens, voorzien van harkjes, de zaal binnenhuppelen. Ook zij voerden heel aardig eenige dansen met toepasse lijke bewegingen en liederen uit. Nog was het applaus niet bedaard, dat aan deze tuiniertjes ten deel viel, of aller aandacht werd weder gevraagd voor een deftigen stoet markiezinnen en markiezen, uit den tijd van Lode- wijk XIV, die vol gracie en soberheid een menuet uitvoerden. Nauwelijks waren echter de hooge personages vertrokken, of minder hoog geplaatste, zij het evenwel niet minder lief uitziende bezoeksters maakten haar opwachting bij het ju- bileerende paar. Een tweetal alleraardigste Zigeu nerinnetjes zweefde in lichte, sier lijke bewegingen op den maat der muziek, eenige oogenblikken door de zaal, tot groot genoegen van het Bruidspaar en de overige aanwezigen. Na haar kwam onder luide hoe ra's een groepje Volendammer boeren en boerinnetjes in nationaal-kos- tuum de zaal binnen-klossen, en voer de een typischen boerendans uit. En last not least verschenen een 8-tal ka mer- en dienstmeisjes, die voor de overige bezoekers niet onder willen de doen, op niet minder aardige en bewegelijke wijze Bruid en Bruidegom het compliment van den dag kwamen brengen. Ten slotte vereenigden alle bezoe kers zich in een lange rij. Voorop gingen Bruid en Bruidegomen daarna vertrok de juichende en ju belende feeststoet, onder daverende toejuichingen, die golden als eene welverdiende hulde aan de uitvoeren den, maar niet minder aan de arran- geerders van deze goedgeslaagde bruiloft. Ook het overige gedeelte van het kinderbal slaagde uitstekend. Na af loop daarvan werd den heeren Mar tin door alle aanwezigen eene harte lijke welverdiende ovatie gebracht, voor deze succesvolle uitvoering, wel ke met een gezellig bal voor de groo- ten besloten werd. Het begon met de uitvoering van het „Wilhelmus van Nassouen" (oude toonzetting), dat door de talrijk op gekomen schare staande werd aange hoord. Na het spelen van den ..Leopold II"- marsch, werden de muziekinstrumen ten eenige oogenblikken opgeborgen en zag men voor het voetlicht ge bracht Rosier Faassen's tooneelspel in één bedrijf „Manus de Snorder", dat zeer verdienstelijk werd vertolkt. Het applaus, dat na afloop van dit stuk losbarste, was dan ook welverdiend. De avond werd verder afgewisseld door muzieknummers en voordrachten die alle, zonder uitzondering, bij de aanwezigen zeer in den smaak vielen. Ende zoo is voor de muziekverecni- ging van post -en telegraafbeambten „De Postharmonie" een feestavond achter den rug, waarop zij met vol doening mag terugzien. Behangers. Zaterdagavond had de afdeeling Haarlem van den Nederlandschen Behangers, stoffeerders en bedden- makersbond een feestavond georga niseerd in de groote zaal van het ge bouw St. Bavo. Deze samenkomst die door een groot aantal gezellen, en hunne dames, als mede andere belangstellenden bezocht was, werd geopend door den voorzit ter, den heer Loman, die in schoone woorden uiteen zette den bloei der afdeeling en het oprichten van een cursus voor leerlingen, welke laatste goede vruchten afwerpt. Voorts bracht hij dank aan allen die medegewerkt hadden tot de organisatie van dezen avond. Het verdere gedeelte van dezen feestavond was gewijd aan zang, van het Amsterdamsch mannenkoor en kwartet, en aan voordrachten en eenige tooneelstukjes, die allen zeer in den smaak vielen en een warm applaus oogstten. Ter opvroolijking-van dit feest was nog een groote tombola georgani seerd, waarvan de prijzen bestonden uit werkstukken door de gezellen vrij willig afgestaan. Een gezellig bal besloot dezen goed geslaagden feestavond. Schouwburg. Voor een zeer goed bezette schouw burgzaal gaf Zondagavond het Ne- derlandsch Tooneelgezelschap, direc tie Willem Hart, een opvoering van het bekende en zeer geliefd stuk „De Negerhut van Oom Tom", een drama in acht tafereelen, naar den beken den roman van Mevr. Henriette Bee- cher Stowe, bewerkt door d'Ennery. Ook nu viel het stuk weder zeer in den geest van het publiek, en de spelers werden dan ook na ieder ta fereel warm toegejuicht. Bond van Technici. Door de Afdeeling Haarlem van ge noemden Bond werd gisteren een wel geslaagde excursie gehouden naar het Teyler's Museum, waaraan door ruim dertig personen, waaronder een viertal dames werd deelgenomen. Na in de vestibule van het gebouw te zijn opgewacht, door den heer Vcrséleval de With Hamer, werden achtereenvolgens de verschillende voorwerpen en werktuigen, waarvan een duidelijke verklaring werd gege ven, met belangstelling beschouwd. Hoogst voldaan gingen na afloop, de deelnemers en -neemsters uiteen, en zal ongetwijfeld bij velen een aan gename herinnering aan deze excur sie blijven bestaan. Vergadering van den Raad der ge meente Haarlem op Woensdag 17 Fe bruari 1904 des namiddag 'ten 1'/* ure, in de Statenzaal (Prinsenhof). De volgende zaken zullen aan ae orde worden gesteld I. Beëediging en installatie nieuw inkomende leden. Mededeel Dagen en ingekomen stukken. Adres onderwijzer om eervol ontslag 3. Zitting met gesloten deuren. 4. Voorstel B. en W.W. adres Haarl- Tramway-Mpij en E. N. E. T. met nader adres E. N. E. T., overdracht concessies paardentram en wijziging beweegkracht, met nadere stukken. 5. Id. id. verhooging post volgno. 70 begrooting 1904. 6. Id. id. verleenen pensioen aan R. Goedhart en P. Hubers. 7. Id. id. adres C. Vrijvogel, om pensioen. 8. Id. id. aanvaarding gift ƒ280. 9. Id. id. aangaan rechtsgeding te gen J. van der Mije. 10. Id. id. adres L. A. van der Wei den, hooger bouwen Bakkumsteeg. II. Id. id. id. W. Bosman, behou den bediening makelaar. 12. Id. id. verhuring grond Leid- sche Vaart aan L. van der Hulst. 13. Id. id. vergunningen tot bouwen op voor tuin bestemden grond. 14. Id. rechtsgeleerde commissie, aanvulling Alg. Politieverordening (art. 58 bis). 15. Id. id. wijziging art. 157 Alg. Politieverordening. 16. Id. id. vaststelling verordening op den verkoop van melk. 17. Schrijven van B. en W.W. be antwoording vraag om inlichtingen, gedaan in de zitting van 20 Januari 1904 onder No. 14. 18. Benoeming stembureau verkie zing Kamers van Arbeid. De Postharmonie. Voor den zooveelsten keer waren wij uitgenoodigd om Zondagavond in het Brongebouw naar een feestconcert van bovengenoemde muziekvereni ging te luisteren en voor den zooveel sten keer moeten wij getuigen, dat de feestavond in alle opzichten uitste kend geslaagd is. Technische Vriendenkring A. s. Donderdag spreekt voor de. Vereeniging „Technische Vrienden kring" alhier in Café Brinkmann de heer A. J. de Waal Malefijt van Over- veen over Steenfabricage. In de Kroon werd Zondagavond voor een matig bezette zaal een zang en specialiteiten-voorstelling gegeven onder directie van den heer Smits. Onder de verschillende uitgevoerde nummers, trok vooral de aandacht het optreden van den karakter-komiek Nico de Haas, die eenige leuke voor drachten ten beste gaf. De Holland- sche soubrette, Mej. Louisette, mocht zich mede in den bijval van het pu bliek verheugen. Donderdag 18 F ebruari, zal de R.-K. Kiesvereeniging te Haarlem een algemeene vergadering houden, des avonds te half negen uur in de Boven-achterzaal van Café Brink mann, aan de Groote Markt, waarin als spreker zal optreden de Zeer Eerw. Heer S. H. van Ginkel, Pastoor te Vel- sen (Het te behandelen onder werp zal niet van politieken aard zijn). Zaterdagavond zag men vele per sonen, jongen en ouden, belast met een dambord, zich begeven naar het gebouw van het Nut van het Alge meen in de Zijlstraat, alwaar de heer J. de Haas van Amsterdam, kampioen amateur-damspeler een simultaan- voorstelling zou geven. Om acht uur was een 18-tal harts tochtelijke beoefenaars van het dam spel in de bovenzaal bijeen, allen ge schaard om eenige in het vierkant geplaatste tafels. Door den heer P. Kalbfleisch werd de samenkomst, die behalve door de spelers ook door een groot aantal toe schouwers bezocht was, geopend hij heette alle aanwezigen, alsook den heer de Haas, hartelijk welkom. De opkomst had zijne verwachting over troffen, een teeken dat het beoefenen van het edele damspel in onze stad gelukkig nog geen zeldzaamheid ge worden is. Voorts besprak de heerK. de mogelijkheid van de oprichting van een damclub. Wie genegen wa ren om lid van zoo'n club te worden konden zich na afloop der wedstrijden opgeven. De verdere leiding van dezen avond werd hierna aan den heer de Haas overgelaten. Deze, ook nog het woord nemende, uitte mede zijn verbazing over de groote opkomst, zoo had hij het niet durven verwachten. Als men er nu maar in slaagt om de spelers die hier tegenwoordig zijn ook bij elkander te houden, dat wil zeggen door het op richten van een damclub, dan zou spr. reeds ruimschoots beloond zijn. Hierna werd nog even door hem gewezen op het mooie van het dam spel zelve, men speelt nooit om geld, alleen slechts om de eer; daarom is het ook verre boven verschillende an dere spelen te plaatsen, zooals biljard, kaarten enz. Als een verblijdend feit mag be schouwd worden de oprichting van een damrubriek in het Groene Week blad, de eerste courant in Nederland die daar eenige ruimte voor afgestaan heeft. Vervolgens werd door den heer Broekhuizen, secretaris der damclub in Amsterdam, van welke de heer de Haas voorzitter is, het reglement op het damspel voorgelezen, ter voorko ming van misverstanden. Hierna vingen de wedstrijden aan. Den heer de Haas wachtte een zeer zware taak, maar hij heeft zich van deze schitterend gekweten. Van de 18 partijen werden er 15 door hem ge wonnen, en slechts drie remise ver klaard, zoodat hij niet één partij be hoefde te verliezen. Hij heeft door deze wederom zijn naam als onover troffen simultaandamspeler ten volle gehandhaafd. De spelers die het tot remise brachten, waren de heeren Oste, Fortgens en Lantinga. Een daverend applaus na een har telijk woord van dank, bij monde van den leider der samenkomst, was een welverdiende hulde, die den speler ten slotte ten deel viel. Den heer de Haas kon voorts de ver zekering worden gegeven, dat hij zijn doel bereikt heeft, n.l. de oprichting van een damclub, daar reeds een flink aantal personen zich daarvoor aangemeld heeft. Na de volgende week zal een ver gadering belegd worden, belangstel lenden, die deze wenschen bij te wo nen, zonder zich nog maar tot iets te verbinden, worden verzocht hun adres nog deze week op te geven aan den heer W. Van Daalen, Bakenes- sergracht 6a. of aan den heer Kalb fleisch, Coornhertstraat 17. Stukken van den Gemeen teraad. B. en W. stellen voor, het aantal klerken aan de afd. Belastingen met één te verminderen en het aantal hoofdklerken met twee te vermeerde ren, waarvoor een crediet wordt ge vraagd van ƒ585. B. en W. stellen voor af te wij zen een verzoek van L. A. van der Meiden Lz., om een perceel aan de Bakkumsteeg hooger te mogen bou wen, dan anderhalf maal de breedte van de aangrenzende openbare straat. B. en W. stellen voor, een gift van 280, die aan de gemeente is toege zonden door iemand, die onbekend wenscht te blijven, te aanvaarden. Binnenland. De Koningin Moeder in Engeland. H. M. de Koningin-Moeder kwam Zaterdagmorgen te 10 uur aan het Waterloo-station te Londen aan. waar honderden Hollanders H. M. op wachtten en toejuichten. H. M. werd ontvangen door den Nederlandschen gezant mr. K. W. P. F. baron Gerickc van Herwijnen. De jongejuffrouw Mina Kathleen Stoop bood H. M. een bloemruiker aan. Toen H. M. zich naar het wachten de rijtuig begaf zongen de Hollanders het Volkslied en riepen „Leve de Ko ningin-Moeder, leve het Huis van Oranje Te half vier hield TI. M. receptie en te half acht zes keerde Zij naar Claremont terug. Maandag zal H. M. de gast van lord Reay baron Mackay zijn. Onze neutraliteit in Indië. De hoefijzer-correspondent te 's-Gra- venhage van het Hbld. seint Naar aanleiding van het telegram van onzen correspondent te Batavia in het ochtendblad van hedenmorgen waarin gezegd wordt dat men zich daar zeer ongerust maakt over de mo gelijkheid van handhaving van onze neutraliteit, kan het nuttig zijn mede te deelen, dat men hier in deskundige kringen een geheel andere opvatting van den toestand heeft. Men weet hier niet alleen dat .wij vastbesloten zijn onze onzijdigheid te handhaven, rnaar vertrouwt ook ten volle dat wij, althans voor eenigermate denkbare gevallen, de middelen daartoe bezit ten. De strandbatterijen bij Soeraba- ja bijvoorbeeld beheerschen den toe gang tot die haven geheel. Te Em- mahaven zijn de verdedigingsmidde len voldoende om te beletten dat meer kolen ingenomen worden dan geoor loofd zou zijn, een trouwens haast ondenkbaar geval, met het oog zoo wel op den grooten afstand van de Russische en Japansche kolenstations alsook op de omstandigheid dat de kolenvoorraad te Emmahaven thans gering is. Te Sabang eindelijk, het eenige punt dat uit het oogpunt van neutraliteit inderdaad van onmiddel lijk belang is te achten, zijn de ge maskeerde batterijen, die reeds na genoeg voltooid en in elk geval van geschut en munitie zijn voorzien, op zichzelven reeds voldoende in staat de kolendepöts te beschermen. Maar bovendien l>'gt daar, om met alle ge beurlijkheden te kunnen rekenen, een aanzienlijk deel van het auxiliair eskader. De Friesland heeft Sabang verlaten, doch er liggen thans drie andere schepen van het auxiliair eskader. En zonder nu de kracht van onze moderne vaartuigen tegenover de veel grootere Russische of Japan sche slagschepen te overschatten, mag men toch wel aannemen dat geen enkele vlootvoogd licht een twee den antagonist zich op den hals zal halen, behalve den vijand dien hij reeds heeft. De vrees voor veel kans op verwikkelingen schijnt dus onge grond. waren. Zij wisten niot, dat hot bin nentreden met eeu brandend kaarsje in zoo'n stuifmeelkamer zoo gevaarlijk is. De ontploffing ging vergezeld van een flinke vlam, dio naar buiten sloeg, nadat een tiental ramen uitge slingerd en een drietal deuren stuk geslagen waren. Dadelijk begonnen evenwel de sprinkler-rosetten te wer ken, zoodat de brand spoedig ge- bluscht was. Voor 't eerst is nu de deugdelijkheid van de Sprinkler ge bleken. Tengevolge dier ontploffing en ook door het water is vrij wat schade ver oorzaakt. Ook de machines hebben ge leden stukken van wielen en een buil vlogen naar buiten. Het gevolg is, dat de fabriek eenigen tijd zal moeten stilstaan. De brandwonden, die de drie perso nen hadden gekrègen, waren van dien aard, dat ze nog zelf naar den dokter konden gaan. Een der drie bleek even wel nog vrij ernstig aan het hoofd ge wond te zijn. De baard was totaal ver schroeid. De stryd in de Diamantwereld. Zaterdagavond is te Amsterdam vergadering gehouden van leden van den Alg. Ned. Diamantbewerkersbond. De volgende motie werd voorgesteld De bondsvergadering, gezien den brief van de Amster- damsche Juweliers-Vereeniging van 9 Februari j.L, besluit deze vereeniging te berich ten, dat zij de voorstellen, vervat in haar schrijven van 31 Januari 1904, handhaaft, met dien verstande, dat zij, desgewenscht, wil laten vervallen het bindend karakter van de conclu sies der daarin bedoelde commissie en daarmede ook de aanstelling van een buiten de partijen staanden voor zitter, verklaart zich nog steeds bereid tot onderhandeling met genoemde ver eeniging op den grondslag der van weerszijden gedane voorstellen, on der uitdrukkelijke verklaring, dat zij daarmede bedoelt, een spoedige en voor beide partijen bevredigende op lossing van het huidige geschil te be werkstelligen, en gaat over tot de orde van den dag. De uitslag der stemming was, dat de motie werd aangenomen met 3483 stemmen voor, 143 tegen, 18 blanco er 2 van onwaarde alzoo totaal 3546 Wilhelmina. De Schutterij Kader-Vereeniging „Wilhelmina" hield Zaterdagavoru eene feestelijke bijeenkomst in het Brongebouw. De bijeenkomst werd geopend dooi den voorzitter der vereeniging, den heer J. Hamilton, die allen een har telijk- welkom toeriep en voorts mede deelde, dat er een kleine wijziging in het programma zou plaats hehben, die bestond in het uitvoeren van een .Koningin Emma-Cantate", vervaar digd door den heer Henri ter Hall. Hierna werden achtereenvolgens de verschillende nummers van hei pro gramma afgespeeld, dat hoofdzakelijk bestond uit variété-nummers. De beperkte ruimte laat ons echter niet toe, van elk nummer te gewagen, daarom volstaan wij met de bewering, dat alle medewerkenden hun „beste beentje" voorzetten, niet in het minst de welbekende karakter-komiek Henri ter Hall, die zoo maar zonder blikken of blozen durfde te beweren, dat al wat vrouwelijk was, vèr beneden „nul" stond, de aanwezige dames in het Brongebouw echter uitgezonderd zooals hij galant opmerkte Ook de Mexikaansche kunstschut ter, die buitengewone staaltjes op het gebied van schieten liet zien, werd luide toegejuicht. Het talrijk opgekomen publiek gaf telkens door luid applaus uiting aan zijne tevredenheid. Na afloop der uitvoering hield een gezellig bal de aanwezigen nog ge- ruimen tijd bijeen. Modernste Correspondentie. Uit Londen wordt aan de N. R. C. geschreven Bij gelegenheid van de inwijding van een nieuwen dradeloozen tele graafdienst van de Marconi-maat- schappij tusschen Engeland en Ne derland over Chelmsford (het bekende station van den Great-Eastern-Spoor- weg), heeft de heer Maas, Neder- landsch consul-generaal te Londen, den llen dezer aan den Nederland schen minister van huitenlandsche zaken het volgende telegram gezon den „Vernomen hebbende, dat de Draad- looze Telegraaf-maatschappij van Marconi heden een nieuwen dépêchen- dienst met Nederland heeft ingesteld en uitgenoodigd geworden zijnde, om een der eerste dépêches langs deze nieuwe route af te zenden, wensch ik Uw Excellentie mijne beste geluk- wenschen aan te bieden, bij deze ver dere ontwikkeling der gemeenschaps middelen tusschen beide landen, met de betuiging mijner bijzondere hoog achting." Van baron van Lynden heeft de heer Maas heden het navolgende ant woord bekomen „Ik dank u voor uw gelukwenschen bij de verdere ontwikkeling der ge meenschapsmiddelen tusschen Enge land en Nederland, door de opening van een nieuwen dépêchedienst door de Draadlooze Telegraaf-maatschappij van Marconi. Ik verzoek u bij die maatschappij mijn beste wenschen te willen overbrengen voor het besten dige welslagen harer onderneming Velen in de Nederlandsche kringen te Londen geven wel de vrees te ken nen dat, wanneer dat welslagen in derdaad bestendig wezen mocht, het naaste gevolg wezen zal, dat er voor eerst wel geen sprake meer zal wezen van de uitvoering der lang aanhan gige telefoonplannen tusschen Enge land en Nederland. Ontploffing. In de meelfabriek „De Vlijt" te Wormerveer sprong Vrijdagavond een zoogenaamde meelkamer. Het pla fond werd aan stukken geslagen en eenige arbeiders bekwamen hevige brandwonden. De fabriek staat ge heel stil. De materieele schade is zeer aanzienlijk. Nader wordt gemeld De oorzaak van de stui'fmeelontplof- fing in de stoommeelfabriek de Vlijt van de firma Wessanen en Laan moet worden gezocht in een onvoorzichtig-1 heid van een drietal timmerlieden, die op de vijfde verdieping aan 't werk VFanhopige kinderen. Dezer dagen kwam „De Tel." het volgende geval ter oore. Op een don keren avond van de vorige week zag iemand, die zich langs de Vrolikstraat te Amsterdam huiswaarts begaf, ter hoogte van den Eikenweg eensklaps j iets voor zijn voeten neerploffen. Hij bukte zich en bespeurde tot zijn schrik, dat het een jong meisje van 16 17-jarigen leeftijd was, dat op straat was gevallen. Hij nam het meisje op om het in een winkel binnen te dragen, doch niet zoo spoedig had hij dit gedaan, of er werd een deur geopend. Er trad een man naar buiten, die hem zonder een woord met hem te wisselen, het meisje uit de armen rukte en zoo snel hij kon er mede de trap op liep en de deur dicht smeet. De voorbijganger, die zeer onthutst was over het gebeurde, ging een in de nabijheid zijnden winkel binnen en vertelde daar het geval en deed den volgenden dag aangifte van het ge beurde bij de politie. Bij onderzoek bleek het der politie, dat het meisje den vorigen avond uit een raam van de derde étage was ge vallen en een zuster was van de twee jongens, die nu omstreeks een jaar geleden, toen zij, naar men ons ver telde, door hun vader werden nage zeten, die hun een pak ransel wilde toedienen, van een drie verdiepingen hoog gebouw in de Vrolikstraat op straat sprongen. Deze jongens werden toen ernstig verwond in een der gasthuizen hier ter stede opgenomen, waaruit zij na zorgvuldige verpleging geheel hersteld zijn ontslagen. De politie gelaste het kind naar het O. L. Vrouwengasthuis over te brengen, wijl het ernstig verwond bleek te zijn. Daar wordt het thans nog verpleegd. Naar het blad vernam, is zij aan de beterende hand en we derom in staat iets te gebruiken. Bij onderzoek vemam het nog, dat de ouders der bewuste kinderen in de buurt van de Vrolikstraat niet gun stig bekend staan, wat de behandeling hunner kinderen betreft en ons werd verzekerd, dat vooral de vader menig maal misbruik maakt van zijne va derlijke macht. Men is het er alge meen over eens, dat de kinderen tot het verriehten van boven beschreven daden worden gebracht door het on oordeelkundig optreden van hun ou ders en het is reeds voorgekomen, dat dezen daarvoor op een burenserenade werden onthaald. De politie schijnt echter geen ter men gevonden te hebben, om in te grijpen. De geest des tijds. Uit het verslag der commissie tot wering van schoolverzuim te Zwolle „Onder de opmerkelijke gevallen (van schoolverzuim) mag zeker wel worden gerekend dat, waarin een leer ling zich solidair verklaard had met de stakers der spoorwegen." Werkzoekenden. Uit Westelijk Noord-Brabant zijn in de laatste weken honderden ar beiders naar Duitschland vertrokken, omdat zij geen werk hadden. Het ziet er dan ook voor de arbeiders in die streek treurig uit, er wordt bijna niets verdiend, en velen zijn daardoor genoodzaakt de hulp van liefdadige instellingen in te roepen. Het schijnt dat ook in Duitschland te veel werk lieden zijn, want velen keeren terug, omdat ze er geen werk kunnen krij gen. Het paard schrok van de passeerenjsla tram en wierp v. L. voor de macl ne. Do machinist trachtte onmiddelli te stoppen en remde zoo hevig, dab k machine ontspoorde. Het mocht e< ter niet baten. V. L.werd letterli vermorzeld. Het lijk werd naar 1 pai gasthuis aldaar vervoerd. lerC 'itei Letteren en Kunst Begrafenis Gottfried Mann. De begrafenis van het stoffelijk ov Za schot van den heer Gottfried Ma ruk had Zaterdag op Oud-Eikenduinen tch 's-Gravenhage plaats. j. Bij aankomst te 12 uur aan Staatsspoorstation waren aanwe; een deputatie uit het muziekkorps w1 d het 4e regiment infanterie te Leid, met den kapelmeester, den heer V *ei Erp, en den onderkapelmeester, dton heer Oostolaar. Ook de commands F. van hot 4e was vertegenwoordigd. Voorts het bestuur en eereleden het studenten-muziekkorps „SemtL,cr' Crescendo" te Leiden; Arnold Spf00 en mr. Verbroek als deputatie van F- zangvereeniging „Melosophia", (St vooraf bij aankomst van het lijk na het Staatsspoor hunne kransen op ter kist hadden gelegd en in een volg, (e; tuig met de familie plaats namen. In het eerste rijtuig zaten Man 15 stokoude vader en mevrouw de weibor we Mann—Bouwmeester. Ook eenige musici waren op 't tegenwoordigo. a. luitenant-dfikar teur Bouwman van de Koninkii jnc Militaire kapel; de heer Bolten, cretaris der Maatschappij „Toekom en J. Boon Jr. president van ..Semj Crescendo", die een krans neerleg en met eenige waardeerende woorc Mann's verdienste schetste als dir teur der vereeniging. Arnold Spoel herdacht Mann groot kunstenaar, die de nation n 1 muziekliteratuur met voortreffeli °°i muziek heeft verrijkt. iud Ook het Amsterdamsch Student plir muziekgezelschap, waarvan Ma arg vroeger directeur was, had een krq gezonden. Ned. Opera. eid] De Nederlandsche Opera (Sta ars> schouwburg) is nu officieel ontbi flin den. De heer Van Duinen hield e rij< toespraak tot het personeel, waa r hij o.a. allen bedankte voor den ij\ waarmede zij de zaak gesteund h 1 ben. [eld; ed: De eerste Ooievaar is in het dorp Buren aangekomen. Dat is al heel vroeg. Zaterdagmiddag om ongeveer half vier had te Uden een treurig ongeluk plaats. De landbouwer Th. van Lieshout, wonende op den Hulstheuvel, oud ruim 60 jaar, bevond zich met een kar hout op den Veghelschen dijk. Sport-en Wedstrijden^ VOETBAL. Competities N. Y. B. Voor de 1ste klasse competitie hed van den Nederlandschen Voetbalbo:;n ontving Haarlem Zondag het tegVb bezoek van het Bredasche VelocitjV( van wie zij in Dordrecht wonnen 63. Het was dus te voorzien, het een spannenden strijd zou den, daar de cadetten er natuurl alles op zouden zetten, om revani te' nemen op genoemde nederlaag. Zeer jammer was ht, dat er zc sterke wind dwars over het veld stol Ei die natuurlijk veel afbreuk deed a[Pr het spel eni Om twee uur stelden beide ch pre rich op zij waren elk volledig op fi, komen. Zeer jammer was het, dat er zo h het zich aanzien, dat beide parti ym volkomen aan elkander gewaagd eZ< renhet spel verplaatste zich %0r ook geregeld en zeer snel. Aan be Q c kanten werd voortreffelijk gespee ;or| zuiver en berekend, telkens zag n en prachtig ondernomen rennen. enf|at even mooie en zekere verdediging. >eb' Toch kon de Bredasche doelverdeaee ger niet verhinderen, dat Haarlem leiding nam, door een onvcrwaclj,an schot van Van Breemen, op flinkst' afstand van het doel (1—0). La a mocht Haarlem van deze leiding n?an profiteeren, want reeds dadelijk <5ch dernam ook Velocitas een pracht ch ru'sh, die een tegenpunt tot result; lie had, zoodat de stand nu gelijk vlui1 geworden (1—1). Onder aanmoedigingskreten, vdiar Haarlem bestemd, werd wederom iër getrapt, maar oogenblikkelijk was uoi bal voor Haarlem's doel, en werd een kleine schermutseling in het ijk gewerkt (2—1). Deze beide goals, T thans de laatste, was te wijten eüer het uitloopen van den Haariemsctie 1 doelverdediger Bos, iets wat hij m: keu al te vaak doet. je Haarlem, hierdoor geDrikkeld. Art gon weder wat doortastender aan ha\ pakken en weldra slaagde v. Lemmo er in om het leder in het Bredase te doel te trappen, daarin geholpen d( of. v. d. Berg, die den bal uit dehanddee van den keeper wist te krijgen, ten Haarlem-supporters begonnen nu juichen en te schreeuwen van preen welke kreten pas verstomden, to ha; het spel reeds weer lang in vollwe: gang was. Na nog eenig heen-en-we als getrap, klonk het langgerekt fluiten dat half-time aanduidde. Met gelijk oft'i stand (22) werd van goal venvrin seld. voc Na de rust kwam geen verander! tva in de sterkte der beide clubs, zij n C ren en bleven aan elkander ge waa j hoewel enkele oogenblikken "HaarlijEel doortastender optrad. Vooral toen bei cadetten weder de leiding genoni dei hadden met een onverwachten (32) waren de opzetten van - Haarlemsche voorhoede zeer geva dat lijk. Al spoedig wist Haarlem aan verlangen der toeschouwers te v de doen en maakte gelijk door T. Bjbei daarin meesterlijk geholpen door d. Berg Nu werd het spel nog spannend Tlo beide partijen zetten er alles op om leiding te nemen. De rennen van Haarlemsche voorhoede waren rijk, vooral van v. d. Berg, i Dussen en Bos. Eindelijk, kort voor het einde v jae den strijd, slaagde v. d. Berg er i om aan de Haarlemmers de leiding bezorgen, daarin bijgestaan door e ^er mooien overzet van Bos (4—3). des Met, spanning volgden de omsta p ders de verdere loop van den strij daar Velocitas elk oogenblik geli kon maken. De scheidsrechter voorkwam evenwel door time te fluiten. Haarlem won dus met 4-^3, watJste wel verdiend had. k~- Alle spelers waren uitmuntend.» rijk, vooral van v. d. Berg. ger looi ito i toe Hg,

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 2