De Oarloa mliEtltetsii Een Nederlaag m Japan Wear Vlootgsvechten Invloed op de Chineezen Bet Escader van Wladiwostok De stemming in Rusland Aanslagen op de Spoorwegen Verbroken Gemeenschap Amsterdamsche Bears 'eren slagen. IrMV Conpetitiewedstrijden van de dat ^asse van ^en Nederlandschen it ei itbal-Bond tterl - V. V.Volharding 5—0. ar 1 part aH. B. S. 20. erculeaRapiditas 70. itesseG. V. C. 5-0. 1st fe Bloemendaal speelde Z. V. V. Zandvoort tegen de B. V. V. Bloe- Maindaal een vriendschappelijke tch. De wedstrijd eindigde in het jrdeel van Z. V. V. met 54. Stand rit de rust 42 voor Z. V. V. Het 'ei J der Zandvoorters was zeer woest. inda gd. Y kerwedstrijden. d [ondag werd de wedstrijd tusschen F. C. I. en Haarlem II gespeeld, r de derde ronde van den Holdert- e3ooalS wel te verwachten was won F. C. I. en wel met 70met de st was de stand 20. na Te Amsterdam speelden voor den ker de stadgenooten Swift en R. A. tegen elkaar, waarvan de uitslag s dat Swift won met 51. we'aarlemsche Voetbalbond. Voor de tweede klasse van den t-dh larlemschen Voetbal Bond speelden nkli mdag E. D. O. II en H. F. C. V. ïn, e. D. O. won, niettegenstaande zij echts met 10 man speelde met 21. tion 11 tfeli SCHIETEN. Van 7 Mei tot 5 Juni zal te Nijme- in de sociëteit „Vereeniging" een oote Nationale schietwedstrijd ge- mden worden, voor Flobertbuks, lent plindergeweer, Rijksgeweer m. 95 Ma arga en Pistool. kra|Het concours zal bestaan uit korps- edstrijden op buks, cylinder -en jksgeweer, waarvoor medailles en ildprijzen beschikbaar gesteld zijn. Sta ersoneele wedstrijden voor buks en nthi 'linder, alsmede een dames-wed- f rijd, waarvoor kunstvoorwerpen en pistool wedstrijd, waarvoor 15 ijzen, bestaande uit medailles en eldprijzen uitgeloofd zijn. Voorts een redstrijd op vrije baan voor buks, 'linder en rijksgeweer, alsmede een beweegbare schijf. Voor den eere-wedstrijd is een zil- »ren theeservies ter waarde van 120 'schikbaar gesteld, terwijl voor den ampioen-wedstrijd weder eenige ledailles en geldprijzen uitgeloofd tlbo jjn jj Voorts zullen eiken dag dagmedail- s of ƒ2.50 uitgeloofd worden. ©II wijl er een vijandelijke vloot gereed lag te Port Arthur, reeds hun tran sportschepen de Gele Zee in te zen den, maar wij weten ook niet wat voor inlichtingen de vice-admiraal Togo had over den toestand van de Russische vloot, en de operatie, door de Japanners uitgevoerd, is reeds hierom te verdedigen wijl zij succes gehad heeft. In elk geval kon de Ja- pansche admiraal wel begrijpen, dat de Russen geen aanval zouden ver wachten vóór de oorlog verklaard of ten minste een ultimatum gezonden was. Het is oen eerste voorschrift bij een zeeoorlog, dat de vloot als doel de vloot van do tegenpartij moet hebben, al het overige moet immers onzeker blijven totdat een der beide partijen meester is ter zee De officier was niet van oordeel, dat de Japanners nu reeds de Oost-Azia tische zeeën beheerschen. Hun vloot is thans zeker sterker dan de Russi sche, en ten aanzien van linieschepen zijn zij nu veel beter uitgerust, naar wat zij gedaan hebben is nog lang niet genoeg. Blijkbaar vormen de krijgsverrich tingen te land in Korea slechts de in leiding tot verdere bewegingen. Japan wil zijn troepen over een vrije zee brengen naar de kust van Mantsjoe- rije, en voordat het dit doen kan, moe ten de Russische torpedobooten ver dwenen zijn. Waar die booten zich be vinden en wat zij zullen doen, is nu een belangwekkend vraagstuk. Sla gen de Japanners er in, ze te vernie len, dan kunnen zij overal troepen ontschepen buiten een kringetje om de batterijen van Port Arthur heen. Indien zij een strijdmacht aan wal zet ten ten Noorden van Ta-liën-wan, zul len zij de gemeenschapslijn van de Russische troepen aan de Jaloe ver breken en Port Arthur isoleeren. Zelfs zouden zij een landingspunt kunnen zoeken op de een of andere plaats aan de Noordkust der golf van Petsjili, ten Zuiden van Nioe-tsjwang om vandaar naar Liao-jang en Moek- den op te rukken. Eerst echter moet het „torpedo-gevaar" verdwenen zijn. Gemengd Nieuws. Oordeel van een Militair. Een medewerker van de New-York Herald" heeft over de jongste gebeur - enissen en over de toekomst een ge- prek gevoerd met een zeeofficier lens beschouwing ons vermeldens- aardig toeschijnt. Hoewel hij persoonlijk de meeste jrmpathie gevoelde voor Japan, was Veze officier toch pijnlijk verrast ge- drorden door de eerste gebeurtenissen e a dezen oorlog. De jammerlijke te- Pe< ortkomingen van de Russen hadden n em zeer getroffenhij had verwacht 'at de Russische vloot heel anders - ;ebruikt zou worden. De schuld lag, fdeaeende hij, niet aan de Russische aarine-officieren, maar aan verzuim an de zijde der overheidspersonen, ïni ietzij diplomaten of militairen. Allereerst was het een groote fout b an de Russen om hun Oost-Aziati- 'iche vloot vepdeeld te houden tus- -ht iChen Wladiwostok en Port Arthur, cilt: Re door een afstand van meer dan Muizend mijlen gescheiden worden, erwijl een vijandelijke vloot, sterker v( lan elk van die twee Russische divi- i iiën, midden op den weg lag, dien zij fas noesten afleggen om zich met elkaar vereenigen. Dat is een onvergeef- ce strategische misslag geweest. In de tweede plaats zal geen mari- abem deskundige de schikkingen, die e Port Arthur waren getroffen, goed- ieuren. Of men had het gedeelte van le Russische zeemacht, dat te Port Arthur gestationeerd was, daar in de haven moeten laten liggen, en alle em mogelijke maatregelen treffen om het beschermen tegen overrompeling, indien het noodig werd, dit smal- mddeel uit te zenden, had men dat moe ien doen met een onmiddellijk uit voerbare bedoeling, het was immers pi een prachtige vloot, ja, zoo goed voor to haar getalsterkte, als men maar kon oil wenschen, en nu heeft dat eskader we als 't ware zelfmoord gepleegd. Ik kan uil en wil niet gelooven zoo ging de ijl officier voort dat de Russische ma nt rine-officieren verantwoordelijk zijn voor dat zonderlinge gebruik van het eri wapen, dat hun was toevertrouwd, ijv Gaan wij nu na wat de Japanners iaj gedaan hebben, dan zien wij, dat zij irli hebben gehandeld met zorgvuldige en berekening, lettende op alle bijzon- a derheden, gelijk wij van hen gewoon i rijn. Zij hebben een wetenschappelij ke studie gemaakt van het gebruik vaidat van het moderne oorlogsmateriaal gemaakt kon worden, en ongetwijfeld 1 ook een smaldeel ten noorden van de straat van Korea geplaatst, om de B bewegingen der Russische schepen uit Wladiwostok in het oog te houden. De hoofdmacht van de Japansche ad vloot was echter dadelijk naar den omtrek van Port Arthur gestoomd, op de lijn tusschen het schiereiland Sjan- t toeng (waar Tsjifoe en Wei-hai-wei liggen) en de tegenovergestelde kust van Koreamet kruisers en torpedo- r, jagers om zich heen. Zij bevonden rich daar in een voortreffelijke stel ling, hetzij om een zeegevecht te leve ren tegen de Russische vloot, indien .deze uitgezeild was, of anders om ge- ita bruik te maken van iedere gelegen heid, die zich voordeed. Zoo dekte deze vloot ook volkomen bewegingen van de Japansche transportschepen, die voor Tsjemoelpo (en andere Koreaansche havens) be stemd waren. Men zou zeker knnnp.n beweren, dat de Japanners onvoor- "chtig hebben gehandeld door, ter eb p °P riei set ie .tl stei i h< Russische en Japansche handels schepen. Volgens Lloyd-berichten uit Londen zijn de Russische stoombooten ,Mandschouria" en „Schilka" door de Japanners in beslag genomen. Beide schepen behooren tot de Oost- Chineesche Handelsmaatschappij en waren te Wlawiwostok ingeschreven, de eerste is een stoomer van 2981 ton, de tweede van 2452 tonnen, beide wa ren in 1901 van stapel geloopen. Uit Sjanghai verneemt men, dat de Russische paketboot „Mongolia", Zondag dien haven verlaten hebben de, eveneens in handen der Japan ners zou zijn gevallen. Aldus schijnt de toestand voor de koopvaarders van beide oorlogvoeren de partijen eveneens ernstig te zijn geworden. Sedert 1854 heeft het in ternationaal recht uitgemaakt, bij gelegenheid van den Krim-oorlog, dat aan handelsvaartuigen tijd zou ge laten worden de vijandelijke havens te verlaten en naar hun land van herkomst koers te zetten. Er fs ech ter wel eens inbreuk gemaakt op dit gebruik, zoo door de Ver. Staten, die op 23 April 1898 reeds Spaansche schepen opbrachten .terwijl den 25en de oorlog pas werd verklaard. Ook in dezen oorlog schijnt het wel, dat men zich niet al te zeer aan de interna tionale usances zal storen. Daarom is het wellicht geschikt een opgave te doen van de Japansche handelssche pen, die zich nu onbeschermd in de wereldzeeën bevindenhet zijn er 13, n.l. „Amerika" 6307 ton, 17 knoopen, vertrokken van San-Francisco 25 Ja nuari, bestemming Yokohama. „Kumano", 5076 ton, 15 knoopen, vertrokken van Noord-Australië 19 Januari, bestemming Yokohama. „Youwata", 3817 ton, 15 knoopen, bevond zich 19 Januari te Sidney. „Kaga", 6320 ton, bevend zich 22 Januari te Vancouver. „Tosa", 5823 ton, bevond zich te Victoria in Britsch-Columbia den 26n Januari. In deze wateren heeft Rusland geen kruisers, de schepen loopen dus geen direct gevaaranders is het met do volgende „Hitachi", 6172 ton, verliet Hong kong 30 Januari naar Yokohama. „Inaba", 6185 ton, passeerde 1 Fe bruari Colombo, op reis naar Japan. „Wakasa", 6280 ton, verliet Port- Said 27 Januari in de richting van Aden. „Kinshu", 3584 ton, verliet Japan 28 Jan. naar Bombay. In Roode Zee of Indischen Oceaan kunnen zij ontmoeten de kruisers „Almaz" en „Osliabaga" en drie tor pedojagers ook ';et eskader met de „Dmitri Donskoi" en de „Aurora" benevens zeven torpedobooten en den kruiser „Saratos" kunnen zij tegen komen. In Europeesche wateren bevinden zich „Sado" 6223 ton, liggende te Antwerpen, „Kavathi" 6096 ton lig gende te Rotterdam, „Kanagave", 6172 ton te Malta. „Bingo", 2 Februari van Marseille vertrokken naar Rotterdam. In den Atlantischen Oceaan hebben zij slechts te duchten de twee oude en slecht loopende kruisers „Kreiser" en „General-Admiral", beide 10 knoo pen^ terwijl deze Japansche stoom- vaarders zeker 14 tot 15 knoopen maken. Mededingers. Het klinkt schier ongeloofelijk, maar het wordt in allen ernst uit Agram ge meld, dat in het dorp Benamarmel twee 12-jarige knapen om een meisje hebben geduelleerd, waarbij een hun ner gedood, de ander zwaar gewond werd. Het duel had met dolkmessen plaats. LONDEN, 15 Febr. De Daily Mail verneemt uit Port-Arthur. Officieele telegrammen melden, dat de Japan ners 600 man troepen debarqueerden bij Talienwan met noodlottigen af loop, want 410 werden neergesabeld door de Kozakken, de anderen keer den naar de schepen terug. Eveneens poogden de Japanners te landen in Dove baai waar 30 man gedood wer den. De anderen trokken terug. Aan het stoomschip Wenchow, dat 200 Japanners aan boord had, werd geweigerd te vertrekken. De Daily Mail verneemt uit Nioetsj- wang, dat officieele berichten uit Port-Arthur melding maken van een poging der Japanners om gisteren in grooten getale te landen in Dove Baai, de plaats waar de versterkin gen eindigen. De Russen lieten hun toe om aan wal te gaan, doch daarna volgde een aanval van Russische troe pen en batterijen, waarbij de Japan ners met groote verliezen werden teruggeslagen. De Standard verneemt uit Tientsin dat berichten uit goede bron komen, dat de Japansche vloot nog buiten Port Arthur ligt en op 10 en 11 Fe bruari verdere aanvallen deed. De Japanners wachtten op transport schepen en op een gelegenheid om troepen te landen bij Dulny en Kin- chou. De Russen stellen kanonnen op in het oude fort aan den mond der rivier bij Nioetsjwang. Van 12 Februari werd aan den Standard uit Tientsin gemeldTus schen de Japansche vloot en de Rus sische werd gisteren buiten de haven van Port-Arthur gevochten. De Rus sen werden verslagen, en moesten in de haven terugkeeren. De Japan sche vloot bombardeerde de forten en trok toen terug. Verschillende Russische oorlogs schepen zijn, naar gemeld wordt, ge zonken of beschadigd. De Japansche vloot verloor één schip. LONDEN, 15 Febr. Uit Tokio wordt aan de Times gemeld Een eskader uit Wladiwostok, bestaande uit de Russische kruisers „Gramoboi", Ros- sia", „Rurik" en „Bogatyr" en een transportschip, stoomde 11 Februari door de straat van Tsugaru (Tusschen Yezo en Nippon) met een onbekende bestemming. Onderweg werd een Ja pansche koopvaarder van 710 tons, met de geheele bemanning, in den grond geboord. LONDEN, 15 Febr. Uit Tientsin werd 12 dezer aan den Standard ge seind De Russen versterken hun troepenmacht bij Kulun en Zehol, en eveneens hun legatiewachten te Pe king. Hun stellingen te Nioetsjwang zijn zeer sterk. De Japanners hier onderdrukken slechte berichten om de Chineezen te overtuigen dat hunne strijdmacht on overwinnelijk is en om de andere vreemdelingen bang te maken. De gevolgen van zulk een politiek op de Chineezen is reeds merkbaar. De Chineesche bladen deelen mede, dat de Japansche vloot ongedeerd is Yoean-tsji-kai en anderen komen openlijk op voor een bondgenootschap der gele rassen. Uit Peking wordt aan de Times ge seind, dat een Keizerlijk edict het ge rucht tegenspreekt, dat het Hof voor nemens is de stad te verlaten. PETERSBURG, 15 Febr. De Zem- stoo van het district Moskou, een soort gemeenteraad, is door de regee ring ontboden, nadat zij een adres van hulde aan de regeering had aangeno men dit geschiedde omdat daaraan een paar eischen der oppositie waren verbonden, of volgens een andere le zing, omdat zij een bijdrage voor de oorlogsbelasting had geweigerd. Dit besluit der Regeering maakt grooten indruk. De Regeering had ge hoopt, dat door het district Moskou, een der aanzienlijkste en gezagheb bendste, het voorbeeld zou worden ge geven om gedurende den krijg elke politieke actie en oppositie te staken. Waar echter de Regeering voorgaat met tegen de oppositie op te treden, is daar het parool om den strijd te sta ken, teruggenomen. Aan de vaderlandslievende straatbe- toogingen te St. Petersburg neemt slechts het gewone straatpubliek deel; hedennacht werd dit door de politie uiteengedreven. PETERSBURG, 15 Febr. Admiraal Alexejef meldt aan den Tsaar, in een telegram van 14 Februari uit Port- Arthur, dat, volgens berichten die hij ontvangen heeft, pogingen gedaan zijn om een telegraafpost aan den Oost- Siberischen spoorweg en een pijler van de Suaqori-brug te laten sprin gen. Deze pogingen werden nog bij tijds gemerkt eq. verijdeld. De spoor weg wordt sterk bewaakt TOKIO, 15 Febr. De verbinding met Yesso is verbroken. Het hoofdkwar tier van den Keizer blijft voorloopig te Kioto. Door de troepentransporten is het verkeer op de spoorwegen ver broken. Een eskader is op weg naar de straat van Tsugari. De berichten van gevechten tusschen Japansche en Russische troepen. worden niet geloofd. De telegrafische verbinding op de Noordkabel is ver broken. Sedert vijf dagen zijn geen berichten langs dien weg binnenge komen. Laatste Berichten. SPOORWEGONGELUK. BRUSSEL, 15 Febr. Hedenmorgen om half negen had een botsing plaats bij het Noorderstation tusschen een trein, die van Namen kwam en een trein, die naar Antwerpen vertrok Zes personen werden gedood. Vervolg Stadsnieuws Uit do Omstreken HEEMSTEDE. Dit jaar verliezen 146 personen hun kiesrecht, wegens niet tijdige betaling hunner belasting. BENNEBROEK. De heeren J. C. van der Laan en P. Bakker hebben bedankt voor hunne functie bij het bestuur der Ned. Herv. Gemeente alhier, terwijl binnen kor ten tijd nog een vacature zal ont staan door het vertrek van den heer K. Zietsma. O n t w e r p-A rbeidswet. Wij ontvangen de agenda voor d-, bijeenkomst van hoofdbesturen en besturen van algemeene Arbeidersver- eenigingen, vakbonden, bestuurders bonden en andere plaatselijke fede raties op Zondag 21 Februari, des voormiddags 10 uur, in het gebouw „De Eendracht", Kromme Nieuwe Gracht, te Utrecht, ter bespreking van het Ontwerp-Arbeidswet. Na opening door den voorzitter, me- dedeeling van ingekomen stukken en van het aantal vertegenwoordigde corporation, verkiezing van een bu reau voor de leiding en het Secretari aat der vergadering, zullen worden gehouden algemeene beschouwingen over het Ontwerp-Arbeidswet, en over de wijze, waarop door de organisaties het best de actie tot uitbreiding der voorgestelde bepalingen door de Twee de Kamer gevoerd kan worden. Hierop volgt bespreking van de ver schillende hoofdstukken van het Wets ontwerp en het nemen van voorloopi- ge conclusiën betreffende den arbeid van kinderen a. Het leerlingstelsel. b. De bepalingen betreffende verbod van arbeid voor kinderen. Betreffende den arbeidsduur a. De bepalingen betreffende den arbeid van jeugdige personen en vrou wen. b. De bepalingen betreffende den arbeid van volwassen mannen. c. De uitzonderingsmaatregel be treffende den nachtarbeid in bakke rijen. d. De uitzonderingsmaatregel be treffende den arbeidsduur voor de textielbedrijven. e. De bepalingen betreffende den ar beid in winkels en magazijnen. f. De uitsluiting van verschillende bedrijvenTransport-Arbeiders, Keil ners, Kantoorbedienden, Landbouw- arbeiders, Zeelieden, enz. Betreffende de veiligheidsbepalin gen: a. De uitsluiting der bouwvakarbei ders, en de zeelieden van de veilig heidsvoorschriften. b. De voorgestelde bepalingen voor het bootwerkersbedrijf. Ten slotte zal plaats hebben het benoemen van een permanent comité hetwelk de conclusiën nader zal uit werken, en zal aanvullen met de bij zondere wenschen en opmerkingen der verschillende vakvereenigingeh en andere, bij het comité aangesloten, vereenigingen, het bespreken van de propaganda-middelenhet beleggen van vergaderingen, het uitgeven van geschriften, enz., eventueel het beleg gen van eene tweede bijeenkomst. Tentoonstelling. In de gezellige, eenigszins versierde bovenzaal der Eerste Haarl. Mode- Academie van Mej. A. van Ommeren Smit in de Kruisstraat hoek Ridder straat, wordt Dinsdag-, Woensdag- en Donderdagmiddag van 2 tot 5 uur en Woensdagavond eene tentoonstelling van Reform- en gewone toiletten in verschillende soorten gehouden, welke alle zijn vervaardigd door leerlingen. Hedenmorgen hebben wij even een kijkje genomen en de ongeveer 50 keurig afgewerkte kleedingstukken, welke pleiten voor het degelijk onder wijs van Mej. Smit, in oogenschouw genomen. Alles is even keurig en smaakvol, zoodat wij dames en meisjes niet ge noeg kunnen aanraden, om deze ex positie, welke kosteloos ter bezichti ging is, te gaan zien. Voor vrouwen moet deze tentoonstel ling bepaald hoogst interessant en leerzaam zijn. HILLEGOM. Raadsvergadering op Dinsdag a.s., des morgens 10 uur. Agenda 1. Ingekomen stukken. 2. Af- en overschrijvingen. 3. Benoeming leden commissie tot wering van schoolverzuim. 4. Benoeming 2 leden der plaatse lijke schoolcommissie, wegens perio dieke aftreding van K. Langeveld en Th. Jonkheer. 5. Benoeming onderwijzeres aan de openbare lagere school. 6. Verzoek van J. H. Groenewout om eervol ontslag als onderwijzer aar de openbare lagere school. 7. Verslag L. A. Springer over den toestand der iepen in de Van den Endelaan. 8. Bouwplan verbouwing woonhui? van B. de Wreede aan de Hoofd straat. 9. Onttrekking aan den openbaren dienst van terreinen voor de kermis. 10. Adres van de afdeeling Hillegom der Ned. Vereeniging tot Afschaffing van alcoholische dranken, houdende verzoek om subsidie. 11. Bestemming voormalig raad huis. 12. Adres van de afdeeling Hillegom van het Algemeen Nederl. Werklieden- Verbond, om in bestekken van ge meentewerken te doen opnemen be palingen omtrent minimum loon en maximum arbeidstijd. 13. Voorstellen van het raadslid J. Guldemond, inzake de benoeming van een gemeente-geneesheer, de regeling der gemeente-praktijk en de verschaf fing van versterkende middelen. 14. Adres firma H. H. v. Waveren, om goedkeuring van een ontwerp tot inrichting van een gedeelte van den Hoftuin tot bouwterrein. 15. Aankoop terrein van W. P. Top per voor de gasfabriek. 16. Reclames schoolgeld lagere school. 17. Vaststelling kohier schoolgeld lager onderwijs 4e kwartaal 1903. 18. Vaststelling suppletoir kohier Hoofd. Omslag 1903. 19. Rooilijn 3 woonhuizen van W A. Pliilippi in de Meerstraat. Zondag, 21 Februari, te 7 uur Lof en Lijdensmeditatie. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Woensdag, Aschdag, gez. H. Mis 8 uur. Voor de H.H. Missen van 7, 8 en 9 uur de wijding en uitdeeling der Assche. a. s. Zondag te half 6 uur begint in deze kerk het Gebed van veertig Uren. Parochiekerk van de H. Elisabeth en Barbara. Woensdag, Donderdag, Vrijdag en Zaterdag geboden Vastendagen voor de H. Mis van 8 en 9 uur op Woensdag a. s.wijding en uitdeeling der gewijde asch. Donderdagavond te half 8 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. Zaterdag van 5 tot half 10 uur gele genheid tot biechten. N. H. Ct. H a r m o nie. De Muziekvereeniging „Harmonie" alhier, gaf Zondag eene matinée in de concertzaal der Sociëteit „Vereeni ging". De Muziekvereeniging voerde zeer verdienstelijk een keurig pro gramma uit, terwijl het kwartet „Sempre Animato", dat eenige schoo- ne nummers op uitnemende wijze ten gehoore bracht, zijn ouden roem hand haafde. Korfbal. De Bloemendaalsche Korfbalclub speelde Zondag te Amsterdam tegen de Tweede Vijfj. H. B. S.-club aldaar en verloor met 023. Den lsten Maart a. s. zal, naar wij vernemen, door de Haar- lemsche Jongelingsvereniging „Pred 12 vrs. IA" op feestelijke wijze her dacht worden het 12£-jarig lidmaat schap der vereeniging van den heer D. Ph. Immer. De commissie voor het huldeblijk aan H. M. de Koningin Moeder heeft eene circulaire verzon den om geldelijke bijdragen ten be hoeve van Oranje Nassau-oord. In verband met de zaak- Dicke is het Bestuur van den Bond van Onderwijzers op audiëntie geweest bij den Commissaris der Koningin. Uit het politierapport. Gevonden voorwerpen Een R.-K. kerkboekje, een gouden oorbel, een zilveren heeren-remontoir horloge met nikkelen ketting, een gouden oorknopje, een wit koralen paternoster, twee panden van een kamgaren jas, een bruine hond, een kruiwagen, een taschje met visite kaartjes ten name van W. Langhout te Eibergen. Een 16-j arige jongen, di« een revolver op zak droeg, is bekeurd. Door een winkelier is aan gifte gedaan, dat twee kistjes sigaren van de toonbank zijn ontvreemd. Bevallen12 Febr. T. Oorschotde Vos z. G. van den Haak—Scholte 13 Febr. M. Hoogeveen—van Dam d. J. de Bruin—Deksel d. 14 Jan. H. S. Munstermanvan Andel z. 14 Febr. H. S. van der Does de Bijl Hoijer d. E. SouwerRan z. J. E. C. Dijkmans—Smit d. M. R. M. Blom—Steijns z. 15 Febr. J. H. TijdgaatPriesman d. Overleden12 Febr. M. J. Serné 22 j. Gasthuisvest. 14 Febr. J. Maat 8 d. z. L. Molenstr. A.Groenendaal 43 j. Koninginnew. J. M. Schrij- venaar, 79 j. Burgwal. ZANDVOORT. Mej. W. SchaapWeber en Mej. D. Snijer—Draijer hebben hunne benoeming, rospectievelijk tot schoon maakster van school A en tot schoon maakster van school B, aangenomen. SLOTEN. Alhier worden pogingen aangewend tot oprichting eener vereeniging tot stichting van een school met den bijbel. Deze plaats is thans in het bezit ge komen van een eigen weekblad, de „Sloter-Courant", uitgever de heer Deddens te Aalsmeer. HAARLEMMERMEER. De timmerman G. Alink van Sloten had bij het afbreken der „Badhoeve" het ongeluk van eene stelling te val len, waardoor hij zwaar gekneusd naar zijn woning moest worden ge bracht; de arts Folmer verleende hulp. Van uit Sloten is deze gemeente binnengekomen een troep van een der tig zigeuners in drie wagens met paarden bespannen. Kerknieuws Kathedrale Kerk SL Bavo. Woensdag, Aschdag, de H.H. Mis sen te 7, half 8, 8 en half 10. Na iede re H. Mis uitdeeling der gewijde Asch. Te 8 uur gezongen H. Mis. Maandag, te 7 uur Lof en Roz. ter lafenis der Gel. Zielen. Parochiekerk van den H. Joseph. Dinsdag, van 5 tot 7 uur gelegen heid om te biechten. Woensdag, 3e der 7 Woensdagen ter eere van den H. Joseph, te 7 uur het Lof. Donderdag te half 7 Lof van net H. Sacrament. Zaterdag te half 9 de H. Mis voor de bekeering der zondaars in de kapel van het miraculeuse Mariabeeld. Van 5 tot 10 uur gelegenheid om te biech ten. Te 6 uur Lof van O. L. Vrouwe. In deze week de H.H. Missen en de Catechismus op de gewone uren. Parochiekerk van den H. Antonius van Padua. Dinsdagavond te 7 uur solemneel Lof en vergadering der Broederschap van den H. Antonius, waarna de Pro cessie met het Allerh. en de lofzang. Te Deum tot sluiting van het Gebed van Veertig Uren. Woensdag, Aschdag, te 7 en 8 uur de gelezen H.H. Missen; te half 10 de gezongen H. Mis. Na elke II. Mis uil deeling der gewijde assche. 's Avonds te half 8 het Lof, waaronder de Mise rere en de eerste Meditatie over het lijden van O. H. J. Chr. De volgende Meditaties zullen volgens gewoonte, gehouden worden op de Dinsdagen, 's avonds te half 8. Vrijdag te 8 uur gezongen H. Mis, en 's avonds te 7 uur Lof en Oefening van den H. Kruisweg. Kerk van het Allerheiligst Hart Kleverparkweg. Dinsdag te 8 uur de gezongen H. Mis ter eere van den H. Antonius van Pa dua. 's Avonds te 7 uur het Lof. Woensdag, Aschdag. Na elke H. Mis uitdeeling der H. Asch. Vrijdag, te 8 uur de gezongen H. Mis ter eere van het Allerheiligst Hart. 's Avonds te 7 uur Lof en H. Kruisweg. Zaterdag van 5 tot half 10 gelegen heid om te biechten. Burgerlijke Stand Financieele berichten Incasso baak te Amsterdam. In de heden gehouden jaarlijksche algemeene vergadering van aandeel houder» in bovengenoemde Instelling, werd verslag uitgebracht over het jaar 1903 en werden de Balans en winst en Verliesrekening met algemeene stemmen goedgekeurd. Uit de Winst- en Verliesrekening blijkt, dat de brutowinst 636.l90.55Vi bedroeg, zijnde op Incasso 108.343,38*/^ op Interessen ƒ409.852,72, op Effecten- Commissie en Arbitrage 92.291,61V» en op Buitenl. Wissels 25.702,831/.. De onkostenrekening bedroeg 232.845,21, aan Aandeelhouders werd uitgekeerd 51/t% of 275.OO0, afgeschreven werd op Dubieuze Debiteuren 11.825,89 op Effecten 10.000. op Gebouwen io.coo in zake ontvreemde effecten ƒ7846,16. Aan de Reserve werd 12.805,94 en aan het Pensioenfonds ƒ3000. toege voegd. Faillissementen. Failliet verklaard 11 Febr. II. W. Muller, gepension- neerd kapitein O. I. Leger, te Maas tricht. Rechter-comm. mr. P. F. Be sier. F. W. Engelsman, zonder beroep te Amsterdam, Lodewijk Tripstraat 22. Rechter-comm. mr. P. J. Bijleveld. P. J. H. van Dillen, meubelmaker te Amsterdam, Fagelstraat 65. Rech ter-comm. mr. P. J. Bijleveld. Geëindigd de faillissementen van W. S. van Sijpveld, spekslager te Lei den M. E. Witmondt, winkelier, Utrechtschestraat 92. Amsterdam J. Koopmans Szn., mattenfabrikant te BlokzijlH. Perit, arbeider en win kelier te LonnekerJ. A. Fromèlt, muziekonderwijzer te Ameiden en B. S. Maritz, winkelier te Gorinchem, door het verbindend worden der eeni ge uitdeelingslijsten van J. P. van der Hertcamp, winkelier te Gorin chem en A. v. Breda, koopman in verfwaren te Gorinchem, door homo logatie van het accoord. Harktnieuws Haarlem, 15 Februari 1904. Op de heden alhier gehouden graan- en zaadmarkt waren aangevoerd291 H.L. witte tarwe 6.25 ƒ8.190 H.L. rogge ƒ4.80 a ƒ5.90; 920 H.L. haver ƒ3.— a ƒ3.30; 40 H.L. paarden- boonen 5.5030 H.L. groene erw ten 9.25. door bemiddeling van de firma VAN VLOTEN DK VItlES Gister. Heden. Zd. 13 rem. Ï4. 15 Febr. middenk. opeuingsk. Cert Intern. Landsijndicaat Aand Koninkl. Petroleum 465 Moeara Enim 88'/» Sumatra Palembang 61 Cert Preferente Peruvian Oorp 19 19 Om Atchison Topeka 87ty» 67'/* Denver Rio Grande 207/)„ 20'/. .Erie 25»/u 25'fB K. O. 8outhern Igty, is*/# pref do. 84'* i£ 34"/m Om Missouri Kansas Texas lö'Vn liP/s New York Ontario Western 20'5/Jt 21 Norfolk en Western 5857'/s 8outhern Pacific 46!»/-. 46*/g Southern Rails 20*/' 20»/g Union Pacific 777/. 77s/, Wabash Öiaa Steel Corporation Rock Island 2e pref. Mexican National New Orleans 4"/o Conv Union bonds Aand. Ned. Indische mijnbouw Gew Shell Trading Car en Toundy 12 12 22'8/sa 223/ie 9»/i, 91/4 Advertentlën. Voor de vele en hartelgke bewijzen van deelneming, onder vonden bij het overigden van onzen beminden Zoon, Broeder en Be- huwdbroeder, den WelEerwaarden Pater WILHELMUS PETRUS VAN LEUVEN, Missionaris van de Congregatie van het Onbevlekt Hart van Maria, te Scheert bg Brussel, betuigen wij onzen op rechten dank. Wed. W. VAN LEUVEN— Groenevelt Kinderen en Behuwdkinderen» Haarlem, 15 Februari 1904.

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 3