Axasterdamsehs Beurs tbcA 00 erdt gaa «3 zö krijgen, hoe beter. Figuur, ge licht en ouderdom zijn bijzaak, als het dd;iwar vrouwen zijn. Natuurlijk geven mg rij aan mooie meisjes de voorkeur ;l aaar smeekelingen mogen niet te (I) jeskeurig zijn. ang[ 1 Moeilijkheden in de regeering. Watmoet keizer Jacques I ge- egd hebbenwater is een nv., a het Verre Oosten?' Pi w. lichterbij ook!. -En zoo verneemt men van een cri- lis in het Saliara-keizerrijk, of eigen- ijk van twee crises, want het aftre- len van den opperbevelhebber van Sahara-leger was nog niet koud, if de admiraal van de Sahariaan- rpsii'iche vloot demissioneert. Z. M. is daarbij in hoogst eigen nersoon met grooten tact en veel hpi. (vijsheid zelf opgetreden. Jacques I - iad in Savoy-Hotel het voorbeeld vlak yoor oogen, welke de ellenden kunnen [ijn van een verwaarloosd legerin Engeland reorganiseerde men het le- ;er nadat het slecht was gebleken lij wilde reorganise eren vóórdat het bover was. En heelemaal-alleen, als eger-enquête-commissie fungeerend, e d paardigde hij een keizerlijk besluit ijn uit, waarbij de opperbevelhebber van dithiijn troepen (op papier) van diens unctién ontheven werd verklaard en egelijk een inspecteur-generaal over letlr® strijdmachten werd benoemd, L isaanoor keizer Jacques zijn eigen tóisoon aqnwees. - De ontslagen opperbevelhebber ver- iet het hof van Jacques I en huurde ";vaeeu slaapkamertje in een hotelletje in Piccadil^. Eenmaal onderzoekende, bleek den Keizer echter, dat ook in het vloot- beheer ernstige misbruiken waren ge llopen en zoo ging ook de vloot voogd de laan uit. Bovendien besliste z°ide Kroonraad, zetelend in hoogst res eat gort, dat het salaris van den pas één maand in functie zijnden admiraal gevi Graham met één maand verminderd an(|Zou worden. Dit laatste nu heeft een geweldige crisis ten gevolge gehad. Men zou ■wellicht van het geheele geval niets ond vernomen hebben, gegeven de geringe ver oplage der „Sahara-Staatscourant", wanneer niet de ex-oppei'bevelhebber der Sahara-vloot deze salaris-quaes- tie aan de groote klok had meenen te moeten hangen. Admiraal Graham is een zeer kun dig officierhij beroemde er zich steeds op, de Sahara reeds op zijn duimpje te kennen eet de Keizer er van nog geboren was, en het relaas van zijn avonturen in de woestijn, onder de roovers en bij de wilde die, ren, zou boekdeelen kunnen vullen. Geen wonder, dat het oog van Jacques I op hem viel, toen hij zijn vloot wilde uitrusten. Maar de admi raal had nog, geen rijksdaalder aan vlootuitgaven gespendeerd, toen de Staatssecretaris hem reeds van de hal te lei .keizerlijke ongenade verwittigde. De ex-minister van marine laat het er niet bij zitten. Hij heeft zijn vroe- geren souverein tot betaling aange maand en hem een deurwaarder op zijn dak gestuurd, die den Keizer al dus heeft gedaagdJacques Lebau- dy, noemende zichzelf Jacques I, kei zer van de Sahara; Savoy-Iiotel, Strand W. C., Maker van keizer rijken." De volgende week zal Z. M. moeten J verschijnen voor het Westminster bI|County Court tenzij Z. M. het met zijn ex-minister-admiraal-vlootvoogd op een akkoordje gooit. „Hbld." Een gewichtige kwestie. In Engeland is de politierechter de toeverlaat voor de kleine luiden. Wie een grief heeft loopt naar den politie- ïechter en, krijgt ook niet altijd zijn wederpartijder de straf, die de ver ongelijkte hem toegedacht heeft, een woord van opbeuring voor den een of van berisping voor den ander doet liet gekrenkte hart alevel goed. Niet 'altijd gaat het d®n klager echter naar den zin. Vrijdag verscheen William Weetah oud tachtig jaar, uit het armhuis van Stepney te Londen voor den rechter van het politiehof der Theems. Zijn klacht gold den kapper, die Woens dag, den haarkmpdag in het gesticht hem het haar zoo kort had gesneden, dat hij er zwaar verkouden door ge worden was. Ik kan er haast niet van praten, meneer de rechter. De rechter. Het spijt mij, dat u zoo verkouden is geworden, maar ik zou [het den kapper niet kwalijk nemen. Het oudje. Dat doe ik wel. De rechter. Het is heel mooi ge knipt. Het ziet er mooi kort uit en, wat meer is, het staat u goed. Het oudje. Ik ben er mee voor de armmeesters geweest, en die zeiden, dat het veel te kort is. De rechter. Het is een kwestie van smaak. Geloof me, het staat heel goed. 1-Iet oudje. Wat? Voor iemand v^n tachtig jaar? Zou u op mijn leeftijd uw haar zoo kort geknipt willen hebben? De rechter. Zeker. Ik zou het alle jaar korter willen hebben. Maar, zeg hem den volgenden keer, dat hij er niet zooveel afneemt. Het oudje. Is dat alle genoegdoe- a ening die ik kan krijgen? De rechter. Ja. Het oudje. Dan is het een schan daal. De menschen mogen wel zeg gen, dat er een wet is voor de rijken een wet voor de armen. p En het booze oudje af. Geïmproviseerde vorsten. Jacques Lebaudy, als Keizer van Ij? de Sahai'a, zich noemende Jacques I, .tl]is niet de eerste monarch", die als Pranschman vreemde streken voor Frankrijk veroverd heeft, al traden de e handeren niet met zulke Janitsaren- scl muziek op als Lebaudy, de beetwor- ■elitelsuikerfabrikant en Keizer der Sa- mi hara, dat doet. De „Gaulois" frischt onze herinnering eens op met het n Doemen van Bonnet, een matroos, die r het tot koning van een volksstam op den Max-seiller Girodon die in Birma tot macht en aanzien is geraakt, den graaf van Raousse-Boulbon die aan Mexico een provincie ontnemen wilde, met zijne kornuiten een stad veroverde en daarna gevangen en doodgeschoten werd, zooals de heerschzuchtige opstandeling verdien de. Zeer bekend is het voorbeeld van Antoine Orélie I, Koning van Arau- canië en Patagonië. Antoine Orélie de Tounens was advocaat in Peri- gueuxdoor zucht naar avontuur gedreven, liet hij de vervelende acte- stukken wat ze waren en reisde naar Zuid-Amerika. Daar paste hij zijne rechtsweten schap toe door twisten onder inboor lingen te beslechten en recht te spre ken onder de hoornen, evenals wijlen de heilige Lodewijk in het Bosch van Vincennes. Hij bracht eenige orde en tucht onder de weinig be schaafde, doch goedmoedige India nen, die hem, toen een oorlog met Chili dreigde, tot hunnen hoofdman uitriepen. Orélie nam den konings titel aan en had niets spoediger te doen dan zijne getrouwe onderda nen met een parlement gelukkig te maken. De inrichting van het parlement maakte aan de eensgezindheid van de onderdanen en aan het aanzien van den Koning een einde, hij werd door de Chilenen gevangen genomen, die hem als een krankzinnige be schouwden en als zoodanig aan een Franschert consul overleverden die hem naar Frankrijk deed transporteeren. Later dook hij nog eenmaal aan het hoofd van een schare Franschen en een troep koeherders op, om de over winnende Chilenen te verdrijven, doch het geluk keerde hem den rug toe. Te Parijs sleepte Orélie onder ar moedige omstandigheden nog eenige jaren zijn leven voort en stierf daar na in het ziekenhuis. Hij moet het aanhooren dat een la kei aan zijn meester, bij wien Orélie geld te leen kwam vragen, vroeg „Daar is de Koning van onlangs, moet ik hem de deur uitsmijten?" Waarop de arme koning zijn versle ten hoed opzette en in zwijgende ver achting het ongastvrije huis verliet. Op zijn sterfbed vermaakte Orélie den troon aan zijn secretaris Achille Fontaine, die zich direct naamkaar tjes liet vervaardigenZ. M. Achilles I, Koning van Araucanië en Patago nië, en de zwendelarij in ridderorden op kleine schaal voortzette, die zijn voorganger op den troon nog eenig zakgeld had bezorgd. In zijn omge- ving werd Achilles I met Sire aan- gesproken, doch hij heeft geen po- ging gedaan den gevallen troon weer op te richten. de openbare lagere school. Eervol \erleend. 7. Verslag L. A. Springer over den toestand der iepen in de Van den Endelaan. Voorstel tot rooien om den anderen boom v/erd verworpen. 8. Bouwplan verbouwing woonhuis van B. de Wreede aan de Hoofd straat. Goedgekeurd. 9. Onttrekking aan den openbaren dienst van terreinen voor de kermis. Goedgekeurd. 10. Adres van de af deeling Hillegom der Ned. Vereeniging tot Afschaffing van alcoholische dranken, houdende verzoek om subsidie. Geweigerd. 11. Bestemming voormalig raad huis. Wordt op verder aanbod gewacht. 12. Adres van de afdeeling Hillegom van het Algemeen Nederl. Werklieden- Verbond, om xn bestekken van ge meentewerken te doen opnemen be palingen omtrent minimum loon en maximum arbeidstijd. Wordt aan voldaan. De Raad zal uur exx tijd bepalen. De zitting duurt voort. trich Haarlem en A. v. d. Voort te Jaarsveldidem voor school III P. Linthorst te Haaxdem, A. Scholten te Enkhuizen en D. L. Zink weg te Am sterdam. De bond voor Staatspensioneering zal eene opeixbare vergadering hou den, te Hoofddorp, op 18 Febr. a.s. waarbij als spreker zal optreden, de welbekende Eerw. heer F. N. Prins, pastoor te Aalsmeer (O. E.) Twee perceelen weiland, loopende van den Ringdijk tot den Aalsmeer- derweg te Haarlemmermeer, groot 3.2167 H.A. en 3.2162 H.A. zijn in pu blieke veiling verkocht in twee per ceelen voor ƒ4400 en 4300, koopers de heeren Vromans te Woubrugge en A. v. d. Heuvel te Haarlemmermeer. ee Madagascar gebracht heeft, van Vogels. Slechts weinig menschen weten, hoe ze hun vogels moeten verzorgen, daarom sterven deze veelal en zingen weinig. Eenige korte wenken om trent de verzorging van vogels zul len derhalve aan de lezers van ons blad niet onwelkom zijn. Vermijdt tocht, zorgt evenwel voor luchtverversching. Houdt de kooien en de zitstokken, die in een en dezelf de kooi van verschillende dikte moe ten zijn en vooral niet te dun, goed zuiver, en strooit droog, wit zand en fijn gi-ind op den bodem deV kooi. Geeft geen versnaperingen bijv. brood, koek, e.d. die schadelijk zijn. Verandert, als het noodig blijkt, slechts langzaam van voedsel, want de natuur handelt niet met spron gen. Een eenvoudig voedsel is steeds het beste. Laat de vogels niet bij kunstlicht zingen. Vermijdt alle plot selinge overgangen en temperatuur. Voert geen muf of beschimmeld zaad. Doet tijdens de rui een verroesten spijker in het drinkwater. Maakt, dat uw vogels zich 2 tot 3 uur kunnen zonnen, maar stelt ze niet aan te fel zonlicht bloot, en zorgt, dat ze ook in de schaduw kxinnen gaan zitten. Broedt niet met vogels uit hetzelfde nest. Laat ze niet aan het behangsel of aan verf pikken, en hang ze des winters niet aan een kouden buiten muur plaats ze ook niet te hoog of te laag in de kamer. Geef ruime, vier kante kooien, waar ze goed in kun nen vliegen. Maak de kooi van boven dicht, door er bijv. een plankje op te leggen. Koopt geen vogels, die bol zitten. Verwijdert alle ruziemakers uit de kooi. Vult de zaakbakjes op be paalde tijden, en geeft nu en daxx iets groens bijv. murik, kruiskruid en salade. Voedert tevens hennepzaad ook zaad van els en berk en weeg bree, eveneens eierschaal en sepia. Denkt eraan, dat zaadetende vogels 's zomers ook insektqn eten, en geeft hun Junikevers, meelwormen e. d Uit do Omstreken Yergadering van <foa Baad der gemeente Hillegom. (Per telegraaf). Raadsvex-gadering op heden Dins dag, des morgens 10 urn*. Agenda 1. Ixxgekomen stukken. Mej. Kraxxxer meldde de benoeming tot oxxderwijzeres niet aan te nenxexx. 2. Af- en overschrij viixgeix, Goedgekeui'd. 3. Benoeming leden coxxxmissie tot wex*ing van schoolverzuim. De afgetredenen werdexx herkozen. 4. Benoeming 2 leden der plaatse lijke schoolcommissie, wegens perio dieke aftreding van K. Langeveld exx Th. Jonkheer. Afgetredenen herkozen. 5. Benoeming ondexwijzei*es aan de openbai*e lagere school. Benoemd werd mej. A. C. Kooren, te Hellouw. 6. Verzoek van J. H. Groenewout om eervol ontslag als ondex-wijzer aan BLOEMEN DAAL. Met ingaxxg van hedeix 15 Februari is door dexx burgemeester van Bloe- xxxendaal aaxxgesteld tot dienaar van politie 1ste klasse de persoon vaxx II. Kats, thans agent van politie 1ste klasse te Dordrecht, Kats is hier geen onbekende, daar hij voor zijne benoeming te Dordrecht gemeente-bode en nachtwaker was te Overveen en in die betrekkixxgexx zeer heeft voldaan. Het is nogal aardig, dat de gemeen te-ambtenaren, die van hier weggin gen, thans weer gaarne willen terug-_ komen, nu hunne jaarweddexx zijn oi zullen worden verbeterd exx in de be hoefte van goede wonixxgexx door de gemeente zal woi-den voorziexx. HEEMSTEDE. Maandagavoxxd werd alhier in het Wapen van Heemstede door de Vrije Tooxxeelvereeniging „Concox-dia", de zesde uitvoering gegeven. Het programma bestond uit: „Li- varda", gedicht van Jaxx van Beers en opvoering van het blijspel met zang in twee bedrijven: Doris Knoopen- schaar", Een Bankbillet van duizend gulden" van A. Ruysch. De pauze was na het eerste bedrijf. Hierna werden twee zangnummers „Een kind van Holland", „Liedeke der Smarte" en daarna nog eenige voordrachten gegeven, als: „Twee klantjes van de Diaconie", „de Biblio thecaris" enz. Alle Stukken werden zeer coxrect en kranig uitgevoerd, waarvoor dan ook het talrijk opgekomen publiek dank bracht door applaudiseeren. Ook nu weer vereerde de Burge meester met familieleden deze voor stelling met zijn tegenwoordigheid, Het bestuur komt een woord van lof toe voor den zoo gezelligen avond aan hunne donateurs en verdere leden aangeboden. Men eindigde met een gezellig bal. Maandag vertoonde zich alhier voor het eerst' iri dit. seizoen de Duitsche straatmuzikanten, die er als van ouds lustig op los bliezen. De levering van 50 populieren voor de gemeente, is opgedragen aan den heer G. Vlot te Hardinxveld. BENNEBROEK. Door eenige woestelingen is zekere B. uit deze gemeente op den open baren weg mishandeld en diens fiets vrij zwaar beschadigd. Van een en ander zal proces-vei-- baal worden opgemaakt door dexx rijksveldwachter Wiersma en den ge meente-veldwachter van Essen, eix is het te hopen dat een welverdiende straf niet zal uitblijven. ZANDVOORT. Door den onbezoldigden rijksveld wachter-jachtopziener A. Paap is pro- ces-vei-baal opgemaakt tegen J. D. en A. v. d. K., beiden alhier wooxxach- tig, wegens het loopen in de duinen. Redenen om het proces-verbaal op te makexx wax-exx gelegen in het feit, dat J. D. met een fietslantaarn exx een stok en A. v. d. K. met 8 konijxxexx in het duin liepen, dus blijkbaar ge stroopt hadden. Om bij de Nationale Militie te wor den ingelijfd voor de lichting 1903 zijix tegen 10 Maart a.s. opgeroepen de lotelingenA. J. van Duivenboden, lotixxgsnummer 18 en J. M. Heek, lo- tingsixumnxer 19, en zulks ter vervan- ging van J. Molenaar, lotingsnumxxxer 1 en P. J. van den Bei-g. lotingsnum- mer 14. die beiden krachtens art. 100 der Militiewet door heeren Gedepu teerde Staten zijn afgekeurd. BEVERWIJK. Door mej. H. J. Arahardt alhier is met goed gevolg het exanxen nuttige handwerken afgelegd. De slager B. alhier, die onlangs zoo noodlottig uit zijix rijtuig is gevallen is na eeix lijden van ongeveer 3 we ken overleden. Tc Wijk-aan-Zee is door oxxbekende oorzaak het huis van C. Bol aan den Schulpweg afgebraxxd. Bluschnxateri- aal was ixiet aanwezig, brandkranen bestaan in dit dorp niet (waterleiding wel) en een spuit behoort tot de vrome wenschen. 't Wordt hoog tijd, dat daarin verbetering komt Ook alhier is een comité gevornxd, ten doel hebbende het militairisme te gen te gaan. Een vergaderiug inzake den dienstweigeraar Tex-wey gaf den stoot tot deze vorming. HAARLEMMERMEER. Op de voordracht voor onderwijzer aan school no. 4 te Haai'lenxmei*meer komen voor: J. C. Knoot te Nieuw- Hellevoet, P. Groen, Edam, en E. v. Geuns, Eenrumid. .voor no. 4P. Groot te Edam, J. C. Knoot te Nieuw Hellevoet en E. v. Geuns te Eenrum; idem voor no. 4 ondenvijzeres W. Tonneman te Alkmaar, M. E. Wüt- bij algeheele uitsluiting volgens offi- cieele mededeeling nog omstreeks 1600 van de 7500 bondsleden aaix het werk blijven. Men seint ons uit Amsterdam Tegen Simon Karsenxeijer eischte de rechtbank 3 jaar gevangenisstraf. Hij wierp op dexx 2den Kerstdag den melk- slijter Van Groniixgen achterover in zijn kelder, toen deze Karsenxeijer verwijten deed over het plagexx vaix zijix kat. Van Groningen ovex-leed aan de gevolgen. Vervolg Stadsnieuws Iixgehouden salaris. Mr. Joost de Graaff diende heden voor de Haarlemsche Rechtbank win dupliek in de zaak van mej. Sander contx-a de gemeente Oostzaan en per- sisteerde bij de gestelde coixclusie om die gemeente aan eischeresse te doen betalen de som van ƒ245, zijnde het salaris, haar wegens ziekte ingehou den. Gevonden voorwerpen. Een paar'grijze handschoenen, een elastieke bal, een hondenhalsband met koperen slotje, een zak wasclx- goed. Vermissing. Door een bewoixer vaxx de Garenko- kerskade is aangifte gedaaxx, dat hij zijn grijze overjas uit de gang zijner woning vermist. Bekeurd. Een persoon is bekeurd wegens wegneming vaxx 4 plantjes uit den Hout. INGEZONDEN Voor den inhoud deur rubriek stelt de Redactie vich niet aamprakelijk Van ingezonden stukkengeplaatst of niet geplaatstwordt de copy den inzender niet teruggegeven. Mejuffrouw G. Barger, leer linge der Haarlemsche Huishoud- en Ixxdustrieschool, die in 't vorige jaar slaagde voor het exameix nuttige handwerken, behaalde lxn de in de vorige week gehouden examens de acte voor fraaie haxxdwerken. Dinsdag 23 dezer zal in de groote zaal van het Brongebouw, daartoe uitgenoodigd door de afd. Haarlem en Omstreken van het Alg. Nederl. Verbond, als spreker^ optre- dexx de gewezen Boei'eix-gexxeraal J. A. van Zijl, die sinds eenigen tijd in ons land vertoeft. Beëedigd. De heer W. Ph. Noé alhier is ter terechtzitting van de Arrondissements Rechtbank alhier hedexx beëedigd als makelaar in mobilaire goederen. Onze Brievenbussen. Brieven op advertentiën kunnen worden geworpen in onze vijf eigen Brievenbussen, te weten Groote Houtstraat no. 140 aan het huis van den heer B. Langeveld bij het Proveniershuis. Anegang, hoek Groote Houtstraat, aan het huis van den heer F. Helling man. Kruisweg 41, hoek Heerenstraat aan den winkel van den heer A. C. A. van Hemert en aan onze Bureaux, Zuider Buiten Spaarne no. 6 vlak bij de Tux-f- maikt en Groote Houtstraat No. 55. DE ADMINISTRATIE. Mijnheer de Redacteur Gaarne zou ik het onderstaande in uw geeex-d blad geplaatst zien. B.j voorbaat mijn hartelijken dank. Gisterenavond woonde ik het Po pulair Symphonie concert bij in de Sociëteit Vereeniging, hetwelk de heer Kriens met zijn orkest gaf. Volgens het bericht in eenige num mers vroeger van uw courant, was dit in navolging van de concerten, die de heer Kriens in Amsterdam xn het Paleis voor Volksvlijt reeds gaf, en waar hij dan ook, ik spreek uit eigen ervai'ing, zeer veel succes en meestal een volle zaal nxei publiek, naar ik durf beweren allen muziek liefhebbers, heeft, Jaloersch op deze schoone concerten slaakte ik wel eens de verzuchting, waarom geeft de heer Kriens toch zulke concerten xxiet in Haarlem?" waarom toch altijd in onze muzikale stad die banale concerten met komiek die en soubrette die? Het aixtwoord op deze vraag heb ik Zondagavond gevonden door tot de conclusie te komen dat die concerten veel beter bezocht waren, dan dat van gisterenavond. En nu rijst bij mij weer de vraag, om welke reden die concerten met komieken etc. dan zoo veel beter bezocht worden. Ik durf haast wel zeggen omdat het publiek nog xxiet rijp schijnt te zijn voor zulke schoone muziek als die gisterenavond ten beste werd gege ven, getuige de slechte opkomst. Voor muziekliefhebbers was er toch waarlijk zeer veel te genieten, ten le door de medewerking van den heer en mej. Striening viool-solisten uit Leiden en ten 2e door het uitstekend verzorgde programma. Genoten heb ik in de eerste plaats van de viool-solo door nxej. Striening gegeven, daar zij met zeer veel ge voel een andante vaix Gottfried Mann op artistieke wijze vertolkte. Texx 2de van het duet door haar met haar vader gespeeld. Ook zij hadden ver diend voor een talrijker schare van kunstliefhebbers op te treden. En het orkest? Gelukkig maakte het zoo schaarsch opgekomen publiek geen indruk op de artiesten daar zij hun beste beentjes voor zetten. Ten slotte nog een wensch, n.l., dat de heer Kriens nog eens zal probee- ren deze concerten bij het Haaxdemsch publiek ingang te doen vinden en zich door deze proefneming, al is die dan ook slecht geslaagd, niet zal la ten ontmoedigen opdat er dan ten minste voor muziekliefhebbers die noch het Bacli-concert, noch naar het Brongebouw kunnen gaan, gelegen heid is van schoone muziek te genie ten. U Mijnheer de Redacteur nogmaals hartelijk dankzeggende, teeken ik mij Een Muziekliefhebber. glement voor die Kamers, daarop voorkomt, niet voorkomt of niet be hoorlijk voorkomt. De bezwaren kuxxnexx op ongezegeld papier worden gesteld. Haarlem, den 15en Februari 1904. Burgera. exx Weth. voornoemd, BOREEL. De Secretaris PIJNACKER. Burgemeester exx Wethouders van Haarlem. Gelet op art. 17 der Hixxderwet Doen te weten, dat bij hunne be schikking vaxx 9 Februari j.l. nadex-e voorwaarden zijn verhonden aan de beschikking van 28 Maart 1877 No. 12, waarbij door Gedeputeerde Staten van Noord-Holland aan M. W. Sa- vrij en zijne rechtverkrijgenden ver gunning is verleend tot liet hebben van eene olie- en verniskokerij in het perceel aan de Kinderhuisvest No. 33. Haarlem, 15 Februari 1904. Burgem. en Weth. voornoemd, BOREEL. De Secretaris, PIJNACKER. PETERSBURG, 15 Febr. In een te legram aan den Tsaar meldt admi raal AlexejefVolgens berichten ont vangen van kapitein Reitzenstein, commandant van de ki*uiser-divisie, vernietigde deze divisie een stoom schip bij de straat Tsugaru. De divi sie had drie dagen lang te kampen met een hevigen sneeuwstorm. De divisie had de vijandelijke vloot niet ontmoet. Generaal Pflug meldt uit Port- Arthur van 15 dezerDe toestand on derging geen verandering. PARIJS, 16 Febr. Een telegram uit Tsjifoe aan den „Newyork Herald" zegtUit Irkoetsk wordt de komst ge meld van 60.000 man, die reeds bij Charbin zijn. Bij hun poging om in de Dove-baai te landen slaagden de Japanners er in SOOO man te ontschepen, maar 250 kozakken chargeerden met de bajonet en versloegen hen volkomen. De Russische vloot gaat naar Korea of Zuid-Japan, om een der dichtstbij zijnde havens te bombardeeren. LONDEN, 16 Febr. Een telegrarh uit Tientsin aan den Standard, van 13 dezer, meldtHier gelooft men, dat de verliezen der Russen in het ge vecht van 11 Februari reusachtig zijn geweest. Volgens een signaal van den Britschen admiraal, te Wei-hai-Wei ontvangen, verklaarden zij, dat acht schepen gezonken en 10 genomen aren. PORT ARTHUR, 16 Febr. Onder voorbehoud wordt medegedeeld, dat de Duitsche kniiser „Hansa", die Duit sche onderdanen uit Port-Arthur moest brengen en verder Russische vrouwen en kinderen aan boord had, door de Japansche oorlogsschepen be schoten is. Laatste Berichten. DIAMANTBEWERKERS. Men seint ons uit Amsterdam Nieuw wei'k wordt thans niet meer aan diamantbewerkers uitgegeven, zoodat reeds heden 2000 hunner op straat staan. Mogelijk blijft het, dat Kerknieuws Ned. Herv. Kerk. BeroepenD. Sypkens te Kromme- Officieele Berichten Burgemeester en Wethouders van Haaxdem, Gelet op artt. 8 en 15 der Hinderwet; Doen te weten, dat hij Koninklijk Besluit van 5 Januai'i j.l. No. 15, met handhaving van het besluit van Bui'- gemeester en Wethouders van Haar lem van 2 Juli 1903 No. 1/237, waarbij aan K. van Eden vergunning is ge weigerd tot oprichting van eene in richting tot het bewaren en verwer ken van benzine in een loods op het terrein „de Phoenix" aan de Park laan Kad. Sectie B No. 10. 2644 ged. het daartegen door K. van Eden in gesteld beroep ongegrond is verklaard. Haarlem, 13 Februari 1904. Burgem. en Weth. voornoemd, BOREEL De Secretai'is, PIJNACKER. KAMER VAN ARBEID voora. de Metaal- en houtbewerking b. de Confectiebedrijvenc. de Voe- dings- en genotmiddelend. de Druk- kersbedrijven, en e. de bloembollen teelt, te Haarlem. Burgemeester en Wethouders der gemeente Haarlem maken bekend, dat de op heden door hen vastgestel de kiezerslijsten voor de bovenge noemde Kamers van arbeid ter Se cretarie der gemeente (5e Afdeeling) voor een ieder ter inzage zijn neder- gelegd, en dat tegen betaling der kosten afschriften daarvan verki'ijg- baar zijn. Bezwaren tegen die lijsten kunnen binnen veertien dagen na heden wor den ingediend bij Gedeputeerde Sta ten der Provincie. De bezwaren kunnen zijn ontleend aan het feit, dat de naam van den verzoeker of van een ander, in strijd met de bepalingen der Wet op de Ka mers van arbeid of van het Kiesre Burgerlijke Stand Getrouwd16 Febi\ C. Nedei'koorn en M. J. C. van Dijk. Bevallen 13 Febr. N. Smit—Groo- tewal, z. 15 Febr. F. van der Laan—Platvoet, z. W. Pieters— Joosten, d. S. M. P. Pöi*tzgen Wesselingh, d. L. W. II. Jesserum Van Eibergen Santhagens, z. S. PereiraFrank. z. N. Oostwald Reijnders, d. A. J. Kitseroo—Ho- seck, z. G. van Sluijters—Van San ten, d. 16 Febr. P. R. de Jongh Pottinga. z. M. J. v. Eekei'en Jansen, d. Overleden 15 Febr. G. Jnpijn, 15 in., L. Vlainingstr. door bemiddeling vfeu de firma VAN YJ-OTKN J)K VRlfiÖ Gister. Heden. M4.15 Feti. DA. 16 Febr. middenk. opeaingsk. Ceri Intern. LandsijndicAai Aand Koniukl. Petroleum 467 Moeara Enim 89'/* Sumatra Palernbant Cert Preferente Peruvian Corp Cm Atchison Topeka x Denver Bio Uruude Erie K. C. Southern pref do. Cm Missouri Kansas Texas New York Ontario Western Norfolk en W usteru Southern Pacific Southern Rails Union Paoific Wabosh prei Om Steel Corporation Rock Island 2e pref. Mexican National New OrleutiB 4% Conv Union bonds Aand. Ned. Indische niijnbonw Gew Shell Trading Car en Toundy Faillissementen. Bij vonnis van de Arr. Rechtbank alhiex* d.d. 16 Februari 1904 is iu staat van faillissement verklaardM. v. d. Steeg, schoenmaker te Beverwijk. Rechter-Comm. Mr. A. van de Koppel Cz. Curator Mr. A. Moeus, adv. en proc. ie Beverwijk. Failliet verklaard de handelsven nootschap onder de firma Kamerbeek Meuwesse en Co., handelende in par fumerieën, enz. gevestigd te Arnhem en hare Individueele leden de heeren H. F. Kamerbeek en J. H. C. M. Meu wesse. Rechtei'-comm. mr. H. J. van der Poel Hiddingh. OpgehevenHet faillissement J. Ed. Reinke te Leiden. Geëindigd de faillissementen A. F. Beijen te Amsterdam; H. Dik te Nieuw-BuinenA. A. Rensink te Arn hem, alle wegens het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst. Stoomvaartbericliten. Kanzier (uitreis) arriveerde 12 Fe bruari te Mozambique. König (uitreis) vertrok 13 Februari van Zanzibar. Koxxingin Wilhelmina, van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 14 Febr. te Genua. Koning Willem I, van Amsterdam naar Batavia, amveerde 14 Febr. te Southampton. Oranje, van Amsterdam naar Ba taria, passeerde 13 Febr. Point de Galle. Prinzregent (thuisreis) vertrok 12 Februari van Napels. Alarktuieuws Haarlem, 15 Febr. 1904. Op de heden alhier gehouden groen ten en vruchtenmarkt waren aange voerd 4 ILL. aardappelen, verkocht 4 H.L., 4.13 H.L. appelen, ver kocht 10 H.L., ƒ8 h ƒ14; 200 bloem- koolen, verkocht 200, 8 h f 20; 1000 roode kooien, verkocht 1000, ƒ5 k ƒ7 500 savoye kooien, verkocht 500, ƒ6 h 1193 mnd. spruitkool, verkocht 93 mnd. ƒ1.50 a ƒ2.64 mnd. wor telen, verkocht 40 mnd. 0.50 f 0.60. Haarlem, 15 Febr. 1904. Op de heden alhier gehouden bo termarkt waren aangevoerd 69 K.G. boter, verkocht 69 K.G., ƒ1.40 k f 1.50; 49 biggen, verkocht 41, ƒ4.50 f 7.50; 7 schrammen, verkocht 7, ƒ13 k f 19.

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 3