v De ARTISTIQUE" Oe aanval op Port Arthur. Amsterdamsche Beurs Chocolat-Veen Le plus dIicieux chocolat pour crcquer. H.H. Coiffeurs. Flinke Bijverdienste Actief Hoofd-Agent, Teeken-College Kunst zij ons Doel. Kanstbeschoawing (3e) a zou hebben gehad, indien de pa- D ions terstond het verzoek der gezel- paat i van 9 October, om met hen te con- hoe .eCren, hadden toegestaan. De ver- ^'eningsraad wijst er nog eens op, dat t hem uitsluitend er om te doen is, samenspreking tusschen beide rtijen te bewerkstelligen. Zijne 2 orstellen zijn dan ook nooit te be bouwen geweest als punten, op ■de tftlke alleen verzoening mogelijk was .rekeiaar enkel als voorstellen, waarop reed dere bespreking kon worden geba- ercj_ kei ^et niet siaSeu hi <ie oplossing van geldt geschil wijt de raad bovendien ein vier oorzaken, die in het rapport Ivoerig worden uiteengezet. In het >lgd< irt komen zij hierop neer if h j. Omdat de gezellen te laat de be- jddeling van de Kamer van arbeid ingeroepen. 2. omdat de patroons niet genegen li in> loon en arbeidsduur onderling geep met eene commissie uit de gezel- n h< in te bespreken en te regelen di 3. omdat de patroons bij contract ebben besloten, datum van indienst- indgding en ontslagbriefjes voorloopig .°averanderd te behouden. 4. omdat een groot gedeelte van de onei ikwame gezellen, d. w. z. van hen, schii ie het volle weekloon verdienen, aan ndeten arbeid zijn gebleven, terwijl on- 1 bi er de 36 niet werkende gezellen ve- ^an zijn, die niet tot de volslagen werklieden behooren. wei Nog vernemen wij, dat een deel van 2 va e werklieden, die de dupe van het onflict zullen worden, het behan- ersbedrijf coöperatief zal gaan leoefenen. Het heet, dat zij daarin loor eenige vermogende ingezetenen va uilen worden gesteund. oket daa De Diamantbewerkers. 'Pen Men meldt uit Amsterdam adei Gisteravond werd in Velox weder 5dig|eile drukbezochte vergadering van hjnien Algemeen Nederlandschen Dia- aantbewerkersbond gehouden, onder gla eiding van den heer Henri Polak, De bijeenkomst droeg geen agitato- hel isch maar huishoudelijk karakter. it b De Bondsvoorzitter zette daarna j min uiteen hoeveel de extra-contributie zal in d bedragen, die van de voortwerkenden worden geheven. Vroeger bedroeg euri ie 10 Pct- maar later is ze op progres sieve leest geschoeid. Voor deze uit- ihag sluiting stelde het bestuur voor, ae binvolgende progressieve, percentsgewij- rs 4ze belasting te heffen Tot en met 7.90, 3 pet. der verdien sten van 8 tot en met 11.90, 5 pet. van 12 tot en met 15.90 tot en met Tl' pet. van f 16 tot en met f 19.90, dfjlO Pct- van 0 tot en met f 24.99, aker 12'/' Pct.van f 25 tot. en met f 28.99, (jt (15 pct. van ƒ30 tot en met f 34.99, 17'/1 pct. van f 35 en hooger 20 pct. standigheden, dan geeft men zich er rekenschap van, dat men dingen had kunnen doen, waar men niet aan ge dacht heeft. Arnaud had, op 150 meter afstand den kapitein van de Liban nog op de brug zien staan. Als hij gewild had, had hij toen nog best kunnen uitwijken door geheel bakboord te houden. Denkt u dus, dat kapitein Lacotte de ramp had kunnen voorkomen? Ja, zei kapitein Arnaud. Deze besliste uitspraak verwekte veel roerigheid bij het publiek. Liefdesdrama en de Lynchwet. Versmade liefde is wederom oorzaak geweest van een afschuwelijk drama dat zich heeft afgespeeld in den Staat Kansas (Ver. St.) Het geval droeg zich als volgt voor: Een neger, die smoorlijk verliefd was op een balleteuse van een rondrei zend tooneelgezelschap, doch wiens liefdesbetuigingen afstuitten op de minachtende behandeling van zijn uitverkorene besloot, haar en zich zelf van het leven te berooven. Te dien einde begaf hij zich 's avonds gewapend met een revolver waarop zes scherpe patronen, naar de voorstelling, en stelde zich ver dekt op. Toen de danseres glimlachend voor het voetlicht trad, sprong de zwarte te voorschijn en loste achter elkander drie schoten. De danseres zonk doodelijk getrof fen ineen. Voordat de moordenaar echter den tijd had, zichzelf het le venslicht uit te blazen, had het woe dende publiek zich reeds van hem meester gemaakt en sleurde hem on der een regen van stompen en stok slagen de tent uit. De politie trachtte te vergeefs hem uit de handen der razende menigte te bevrijden. Hij werd naar een boom gedreven, en zonder vorm van pro ces opgehangen. Een andere neger, die weigerde aan de voltrekking van het vonnis deel te nemen, onderging hetzelfde lot. Uit de Omstreken. OVERVEEN. Openluchtspelen. Onze correspondent schrijft De keuringen voor hengsten voor de toekenning van Rijks- en Provin ciale bijdragen zal gehouden worden te Hoofddorp op 17 Maart a.s. Ds. Hangelbroek, predikant te Vijfhuizen (Haarlemermeer) heeft het beroep naar Borger aangenomen. PETERSBURG, 25 Febr. Een tele gram van admiraal Alexejef aan den Tsaar over den afgeslagen aanval der Japanners op Port Arthur luidt: Den 24 Februari, te kwart voor drie in den ochtend, deed de vijand een nieuwe poging om den Retvisan met verschillende torpedobooten aam te vallen, en in den haveningang groo- te, met ontplofbare stoffen gevulde stoomschepen te doen zinken. De Retvisan merkte de torpedoboo ten spoedig en opende een hevig vuur op hen, waarbij de havenbatterijen krachtigen steun boden. Twee der Japansche stoombooten, die recht op de Retvïsah aanstoomden, werden in den ingang van de haven vernield. Een liep er tegen de klippen bij den vuurtoren, een ander zonk bij den berg 'Zelosi. Het vuur tegen de torpedobooten werd voortgezet. Bij het aanbreken van den dag zag men op de reede vier verwoeste stoomschepen en acht torpedobooten op de vlucht naar de schepen, die hen in de open zee op wachtten. De manschappen van de stoomschepen poogden zich in de boo ten te redden, waarbij een gedeelte verdronk, anderen zullen wellicht door de vijandelijke torpedobooten opgenomen zijn. Ik laat langs de kust zoeken. De haveningang is vrij. Ik schrijf de volkomen verijdeling van'fiët vijandelijk plan toe aan den schitterenden tegenstand en het ver nietigende vuur van de Retvisan. Een Japansche stoomboot brandt nog. Op de reede ziet men nog drijvende tor pedo's. De vijand trok in twee af dee lingen terug. Drie kruisers, die ik ter vervolging uitzond, liet ik terugkee- ren, om allereerst de torpedo's, die op de reede drijven, op te visschen. Aan onze zijden zijn geen verliezen In onze gemeente heeft zich eene geleden, voorloopige Commissie gevormd be- PARIJS, 25 Febr. De Figaro bevat staande uit de heerenM. Vrij, L. A. B. Ulehake, S. H. Brongersma, M. Schouten en Ch. Stok, met het doel stelselmatige sport te beoefenen. Reeds verleden jaar hing het in onze I gemeente in de lucht om zulk eene I vereeniging op te richten, j Daar de Amsterdammers hun Bond I voor Lichamelijke Opvoeding hebben der verdiensten. Alles boven de gewone gesticht, de Haarlemmers steeds eeni- contributie. Wat betreft de uitkeering stelde spr. ook namens zijne medebestuurderen voor, haar vast te stellen op ƒ5 per !niP week, en f 0.25 voor elk kind onder de 16 jaar tot een maximum van zes kinderen. Men seint ons nader uit Amster dam ge malen in de week blijk geven van hun sympathie voor het kind door vrijwillig daarmede openluchtspelen te beoefenen, de Rotterdammers even eens hun Bond stichtten en de Haag se he Bond voor Lichamelijke Opvoe ding, de jongste vereeniging op dit ge bied niet ten achteren blijft, meenen ook deze heeren, dat nu de beurt is gekomen aan het steeds wassende Bloemendaal. Velen van ons hebben in de eerste De bestuursvoorstellen omtrent uit- plaats zelf behoefte om kalme sport te keering aan de uitgeslotenen en de extra-contributie van aan het werk gebleven diamantbewerkers zijn blij kens de heden bekend geworden stemming met groote meerderheid aangenomen. Gemengd Nieuws. eli In de sneeuw. Een compagnie van bfet garnizoen van Jausiers in het departement van de Neder-Alpen is Maandagavond op den col de Parre, een uur of vijf van Barcelonnette, door een lawine over vallen. Er werden 19 mannen door de sneeuwmassa meegesleurd. Zes van deze zijn omgekomen. Men heeft nog niet alle lijken kunnen vinden in de sneeuw. Een Zeeramp. Te Marseille is Dinsdag voor den „tribunal maritime commercial" de behandeling aangevangen van de zaak der aanvaring die dicht bij Mar seille heeft plaats gehad op 7 Juni 1903. Men zal zich herinneren dat meer dan 100 menschen bij de ramp hei leven hebben verloren. Beklaagden zijn Louis Lacotte, de kapitein van de Liban en Arnaud, kapitein van de Insulaire en Santan- drea, bootsman van de Liban. De griffier begon met het voorle zen van het verslag der commissie der scheepsrampen. Dit verslag is zeer ongunstig voor kapitein Lacotte, die voor het voorval aansprakelijk wordt gesteld. Santandrea wordt in het ver slag schuldig genoemd aan verzuim van de verplichtingen, die zijn post meebracht, zoodat er een aanvaring op volgde. Zooals men weet is de Liban kort na de aanvaring gezonken. De Insu laire was echter niet bij de hand ge weest om tijdig hulp te bieden Het verslag zegt, dat een nauwkeurig on derzoek alsnog moet worden ingesteld naar de reden, waarom de Insulaire zich van de plaats des onheils ver wijderd heeft na de aanvaring. Kapitein Arnaud antwoordde staan de de zitting op verschillende vragen dienaangaande. Hij had niet gewe ten, dat het er met de Liban zoo erg voor stond na den schok en had zijn best gedaan, daar hijzelf averij had bekomen, op het strand van Montre- don te loopen. Als ik geweten had wat er gebeu ren zou, zei hij, dan zou ik mij niet verwijderd hebben. Als alles afgeloo- pen is weegt men den ernst der om- beoefenen, en wat wordt er weinig aan gedaan in deze gemeente. Laat ons zorgen, dat we in de kracht van ons leven niet gehouden worden voor oudevrouwtjes en mannetjes dat we de veerkracht er in houden nemen we een voorbeeld aan andere landen! Huns inziens is de tijd gekomen, dat Bloemendaal zich in die richting kan en moet ontwikkelenDe Lente komt reeds in het land een prachtige zomer, hopen ze, ligt voor ons Wat de voorloopige Commissie zich dan in groote trekken voorstelt? lo. Geschikt speelterrein. 2o. Geregelde bijeenkomsten van leden (boven de 16 jaar), waarop ver schillende spelen beoefend zullen wor den. (B. v. des Zomers van 6^8uur 's avonds. 3o. Het spelen met alle kinderen uit Bloemendaal en omstreken, die het verlangen daartoe te kennen geven. 4o. Propaganda maken voor meer Hygiënisch leven door het houden van openluchtspelen, ook in andere steden. Met het oog op den Haarlemschen Bond voor Lichamelijke Opvoeding,, opgericht in Juni 1903, en met een le dental op 1 Februari 1904 van 220, hoopt men, dat ook spoedig een Bloe- mendaalsche vereeniging een vijftig tal leden zal tellen. En om nu dit doel te bereiken, wor den de ingezetenen opgeroepen om op de stichtingsvergadering op 26 Februa ri door hunne tegenwoordigheid van hunne sympathie te getuigen. Alsdan zal de heer L. A. Ulehake een woord ter inleiding spreken en öt heer M. Vrij de waarde van het spel en het doel der Vereeniging uiteen zetten. een telegram uit Petersburg, meldend dat na de nederlaag van het Japan sche eskader bij Port Arthur, dit te rugtrok. Het "Russische eskader ver volgt de Japansche schepen. In het paleis en de ministeries heerscht groote vreugde. In het win terpaleis werd een „Te Deum" gezon gen in tegenwoordigheid van den kei zer en de keizerin. Generaal Kouro- potkine die zijn reis vervroegt, ver trekt heden. De Duitsche kolonel Schenk, die den Tsaar een brief bracht van den Duitschen Keizer, vertrekt heden naar Berlijn met een brief van den Tsaar aan den Keizer. DE OPSTAND IN SAN DOMINGO. NEW-YORK, 25 Febr. Volgens be richten uit San Domingo vuurde de kanonneerboot „President" een blind schot op de Hamburgsche stoomboot „Altenburg". Deze stoomde onge moeid verder. President Morales, te Puerto Plata, waarschuwde den ka pitein niet in Monte Christi aan te leggen, wat toch geschiedde. DE TOESTAND IN DEN BALKAN. DJAKOWA, 25 Febr. Volgens be richten van Schakir-pasja, die met achttien bataljons bij Djalcowa staat, zijn de vijandelijkheden gestaakt en zijn onderhandelingen aangeknoopt, om de strijdvragen langs minnelijken weg te schikken. VELSEN. De Staatsct. No. 4X£evat de statu ten van de Kennemerlandsche Sla gersver. te Velsen. SANTPOORT. Voor' het examen nuttige handwer ken zijn geslaagd de dames D. M. van Runnard, Santpoort en M. M. Jetten te Velsen. HAARLEMMERMEER. Voor den bouw en verbouw van school no. VI. te Haarlemmermeer is ingeschreven door: N. Laanvoor 7649 L. Stans7659 A. den Ouden 7890 P. Bakker... 7900 H. Wessels... 8088 P. Veltrop... 8100 D. Roos8100 J. v. d. Braak 8990 De gunning als zijnde boven de be grooting, is aangehouden. Laatste Berichten. 1903, is vernietigd met ontvankeliik- verklaring van den Officier van Justi tie in zijn tegen den beklaagde inge stelde strafvervolging en terugwijzing der zaak naar de Rechtbank alhier, werd hedenmorgen de zaak tegen C. R. te Schoten, beklaagd voor de rui ten zijner woning te hebben gehangen de bekende plaat van „Het Volk" aan gaande Dr. Kuyper en de stakings- wetten, opnieuw behandeld. Beklaagde bekende de plaat te heb ben opgehangen, doch zeide, dat hij iedere week een plaat voor de glazen hing, en met de bewuste plaat niet de minste bedoeling tot beleediging van Dr. Kuyper heeft gehad. Met O. M. vorderde ƒ15 boete subs. 5 dagen. Ernstige mishandeling. Terzake van mishandeling van ze keren Warmeloo hadden zich heden te verantwoorden J. de B.; J. K. J. V., allen alhier. Volgens den mishandelde en blij kens de verklaringen der getuigen hadden de 3 beklaagden op 28 Dec. j.l. hem (Warmeloo) zonder eenige aanleiding mishandeld en in een sloot geworpen aan den Spaarndammer- weg. Gelukkig wist hij zich daaruit te redden; bleef eenigen tijd op het ter rein aan de Werf Conrad, doch toen hij weder op den weg kwam, werd hij andermaal geschopt en geslagen, en ton laatste ontzet. Beklaagden bleven hardnekkig alle schuld ontkennen. Zij wisten niets van deze mishandeling af. Het O. M. achtte het bewijs door de verklaringen van den mishandelde en de getuigen voldoende geleverd. Hier heeft eene zeer ernstige mishandeling plaats gehad. In Maandagsche dron kenschap hebben beklaagden een man in het water gedrongen, en daarmede bepaald andere bedoelingen gehad, want dit te water dringen geschiedde nadat het drietal Warmeloo herhaal delijk had geslagen. Daar beklaagden bij herhaling in aanraking komen met de justitie, vorderde het O. M. tegen den lsten en 3den beklaagde 7 maanden, en tegen den 2den 4 maan den gevangenisstraf. 3eklaagden zeiden, dat de eisch te hoog wasze waren met him achten geweest en verkeerden in zwaar be schonken toestand. Onbillijk was het dus 3 er van te straffen. W ederspannigheid. J. H. D., E. te B., F. M. en C. H. M. allen te Beverwijk, waren op Nieuw jaarsdag in de gelagkamer van den heer Terburg aldaar en weigerden op diens herhaalde vordering, en ook na herhaalde aanmaning der politie, de gelagkamer te verlaten. Het slot der historie was, dat de eerste en tweede beklaagde werden gearresteerd. J. H. D. verzette zich echter hevig tegen den veldwachter Knipper, terwijl F. M. trachtte E. te B. te ontzetten. Een en ander ging met de noodige scheldwoorden gepaard. Het O. M. vorderde tegen den lsten en 3den beklaagde 3 weken en tegen den 2den en 4den 1 week gevangenis straf. Oplichting. Zekere S., die bij den schoenen handelaar Vissers eenige paren schoe nen op naam van een ander haalde, hoorde wegens oplichting een jaar gevangenisstraf tegen zich eischen. UITSPRAKEN. J. P., horlogemakersknecht te Am sterdam, 9 diefstallen, zes maanden gevangenisstraf, met aftrek der pre ventieve hechtenis (eisch 1 jaar en 6 maanden). A. de K., smid te Delft, diefstal, 4 maanden gevangenisstraf. F. H. N., nachtwaker te Zaandam, diefstal, 4 maanden gev.straf. J. K., werkman te Delft, heling, 4 maanden gev. straf. A. van der L., arbeider te Haarlem mermeer, opzettelijke vernieling, een week gev.straf. H. H., reiziger te Zandvoort, een voudige beleediging, 1 boete of 1 dag hechtenis. J. de B., los werkman, te Haarlem, diefstal, 1 maand gev. straf. L. L., A. J., J. E., H. A., A. J., P. Z., J. K., H. V., en H. K. te Velsen, V. P. S., te Zandvoort en J. de K. al hier wegens doen van pogingen om wild te bemachtigen door middel van wildstrikkenieder tot 7 dagen hech tenis. J. S., J. F. H., J. S., alhier wegens bevisschen van eens anders visch- water zonder schriftelijke vergunning van den eigenaar ieder tot 1 boete of 1 dag hechtenis en C. B. v. d. B. en H. S. alhier wegens idem ieder tot ƒ0.50 boete of 1 dag hechtenis. G. M. v. d. H., B. J. C. T., alhier A. Ie C., te Rotterdam, G. S. te Wijk aan Zee en P. J. v. d. B. te Schoten wegens burengerucht, ieder tot ƒ3. boete of 3 dagen hechtenis. H. B. en G. Th. F. alhier wegens te Haarlem op straat wateren elders dan In de daartoe bestemde urinoirs ieder tot 2 boete of 1 dag hechtenis. W. B., C. v. d. B., H. E., H. v. B., M. H. v. d. W., P. v. d. K., C. F., W. S., allen alhier, wegens te Haarlem een uur na zonsondergang rijden met een voertuig of rijwiel zonder licht ieder tot 1 boete of 1 dag hechtenis en J. v. S. te Schalkwijk, J. W. te Haarlemmermeer, J. A. V., C. F., J. A. C. M., en A. K., allen alhier we gens idem ieder tot ƒ0.50 boete of 1 dag hechtenis. F. H. A. v. d. V. en W. F. H. K., alhier wegens met een rijwiel op een tot voetpad bestemde klinkerstraat komen, ieder tot ƒ0.50 boete of 1 dag hechtenis en G. K. alhier en H. W. te Vogelenzang wegens met een voer tuig op die klihkerstraat komen tot ƒ0.50 boete of 1 dag hechtenis. Verder werden nog 50 personen veroordeeld wegens onbevoegd loopen over eens anders grond tot boeten van 2 of 2 dagen, ƒ3 of 3 dagen en 10 of 3 dagen hechtenis, terwijl J. K., V. P. S. en C. T. te dezer zake werden vrijgesproken. van S taaibronnen Afd. Haarlem 48 pCt. De firma Broekman Honders ver handelde pandbrieven Kennemer Hy potheekbank A 87'/» pCt. Het zal de aandacht trekken, dat er nog geld geboden werd voor aan- deelen Noord-, en Zuid-Hollandsche Bank. Blijkbaar ziet men daar nog speculatie in. door bemiddeling van de tinna VAN VL0T2N A DE VRIES Gister Heden Wd. 24 Feür- Dd. 25 Febr. middenk. openingsk Cert Intern. Landsijndicaat Aand Koninkl. Petrol euro 452»/, Moeara Enim S58/, 6umatra Palembnng 56* Gert Preferente Peruvian (Jorp 18'/, ]Sl/g 6U/s 637/g lS»/,6 18»/g 229/,. 22»/, 3U/s 31»/8 157/,, 15 19»/a 191/* 041/2 42»/3542»/s 18»/„ IS'/* 74»/sï74i 17 31 Va ll'/u 30i5/ia 19,9/sa 195/4 S'/i 81/,e 92»/s 921/4 Cm Atchison Topeka Denver Rio Grand# Erie EL 0. Southern pref do. Om Missouri Kansas Tea at, New York Ontario Western Norfolk en Western Southern Pacific Southern Rails IJnion Pacific Wabasl, Rock Island 2e pref. Mexican National New Orleans 4% Conv Union bonds Aand. Ned. Indische mijnbonv Gew Shell Trading Car en Toundy 187/g 181/x Ondertrouwd 25 Febr. C. Vink en C. F. de Rooij. W. F. vanHeems- kerek Duker en H. Schuijten. Bevallen 24 Febr. J. C. Hopstaken Borsboom, d. E. van der Heide Bijlstra, z. 25 Febr. J. KloetVan der Veldt, d. Overleden 23 Febr. B. de Jong Slikker, 84 j., Brouwersstr. DE TOESTAND IN HET OOSTEN. De correspondent van het „Hbld." te Batavia seint „In verband met den gespannen toestand in Oost-Azië is hier alles gered voor een onmiddellijke mobili satie en is het verleende buiten- landsch verlof aan officieren tijdelijk ingetrokken." Vervolg Stadsnieuws Verschillende verslagen en berichten moeten door plaatsge brek blijven liggen. Hier ter stede is opgericht een gymnastiekvereeniging onder den naam „Haarlem". Tot directeur werd oenoemd de heer Cor. Meijerink. Door het Ministerie van Waterstaat Handel en Nijverheid, afd. Posterijen en Telegrafie, is aanbesteedhet op ruimen van lijnen tusschen Haarlem en Amsterdam, raming 2913. Voor dit werk werd het laagste in geschreven door den heer F. A. Kne- bel te Rotterdam voor ƒ2415. Arr. Rechtbank. Zitting van Donderdag 25 Febr. 1904. Vernieling. Zekere H. alhier had louter uit bal dadigheid eeu ruit ingeslagen in de woning van den heer Mr. Van Wal cheren aan de Dreef, en later ditzelf de feit ook gepleegd in de woning van mevr. Breitenstein in de Florastraat. Tegen dezen deugniet werd twee maal 14 dagen gevangenisstraf gevor derd. De plaat van Dr. Kuyper. Krachtens arrest van het Gerechts hof te .Amsterdam van 19 Jan. 1904, waarbij in hooger beroep het vonnis der Arr.-Rechtbank alhier van 11 Juni Kantongerecht. Uitspraken van Woensdag 24 Febr. A. B. te Heemskerk, wegens op den openbaren weg een wapen bij zich dragen tot 10 boete of 7 dagen hech tenis. A. A. A. te Santpoort wegens op Zondag bejagen van eens anders grond zonder voorzien te zijn van een schriftelijke vergunning van den eige naar of rechthebbende tot twee boe ten van 10 of 4 dagen hechtenis voor iedere boete. J. D. te Beverwijk en W. N. te Vel sen, wegens des nachts bejagen van eens anders grond zonder voorzien te zijn van jachtacte noch schrifte lijke vergunning van den eigenaar ieder tot twee hechtenisstraffen van zeven dagen. J. v. d. 'A. te Heemstede, wegens bejagen van eens anders grond zonder schriftelijk bewijs van vergunning van den eigenaar tot ƒ20 boete of 4 dagen hechtenis. C. K. te Zandvoort, wegens delven van konijnen op eens anders grond, zonder schriftelijke vergunning van den eigenaar en buiten diens tegen woordigheid tot 5 boete of 4 dagen hechtenis. D. S., P. Z. en J. K., A. J. P. Z. en J. K. allen te Velsen, D. W. te Wijk aan Zee en Duin, J. de K. en H. V. alhier wegens zich met wild strikken in het veld bevinden buiten openbare wegen en voetpaden, ieder tot ƒ10 boete of 4 dagen hechtenis. J. K. te Santpoort wegens idem tot ƒ15 boete of 4 dagen hechtenis. J. B. te Zandvoort, wegens doen van verboden pogingen om wild te be machtigen tot 10 boete of 4 daj hecEïenis. P. S. te Wijk aan Zee en Duin, wegens idem tot 7 dagen hech tenis en J. D. te Beverwijk wegens idem tot ƒ20 boete of 4 dagen hech tenis. Burgerlijke Stand Faillissementen. Door de rechtbank te Amsterdam failliet verklaard J. C. Timmer, van beroep diamantwerker, wonende Da Costs kade 85a. Rechter-commissa- ris mr. A. Fentener van Vlissingen. Opgeheven het faillissement wegens gebrek aan actief van E. A. Vaar- meijer, schilder, wonende te Uit hoorn. De rechtbank te Rotterdam heeft failliet verklaardde Handelsbank, de Bouwgrondmaatschappij Maasland en de Stoomvaartmaatschappij Maas land. Failliet verklaard 16 Febr. G. Stenfert, koek- en ban ketbakker te Amsterdammr. H. M. Witsen reckter-comm. 22 Febr. Leonard de Vries, lid der ontbonden vennootschap onder de fir ma De Haas en De Vries te Sneek. fabrikant van spuitwater en limona des; mr. D. Zeeger van Duij! rech- ter-comm. 23 Febr. S. Dijkhuizen Gzn., zonder beroep, Scheveningenmr. R. O. van Holthe, rechter-comm. Geëindigddoor het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst de faillissementenfirma gebr. J. en W. E. Erades te Leiden J. E. Vlaanderen te Zandvoort; H. Brouwer te Kiel- windeweer (HoögezandïJ. P. Han- roets te Maasbree G. de Jong te Rot terdam. Geëindigd de faillissementen J. A. Goverts te RotterdamG. J. ten Broe- ke te DeventerA. F. Veer te Alk maar P. J. Mens te TexelJ. de Kok te NieuwerkerkA. J. van Bremen te Olst en F. H. J. Pastoor te 's-Her- togenbosch, allen wegens het verbin dend worden der eenige uitdeelings lijst. IdTertontlën. Tegen 1 April biedt zich aan een bekwaam SALONNIER. Fr. br. No. 6122, Bur. v. d. Blad. Marktnieuws Haarlem, 24 Febr. 1904. Op de heden alhier gehouden vee markt waren aangevoerd 1 pink 85 102 nuchtere kalveren ƒ7 a 105 schapen 18 a 30 1 paard. Groote Mij van Levensverzeke ring wenscht voor Haarlem en Omstreken te benoemen een die in zijne vrije uren zich bezig hondt met het aanstellen van Agenten en het sluiten van posten. Bij eenig blijk v&n geschiktheid, maandelijbsch salaris van f'25, dat voor spoedige verhooging vat baar is; voorts hooge provisie, ook nit de zaken der agenten. Goede refer, vereischt. Franco brieven ouder lett. L. Y., Alg. Adv. Bureau A. DE LA MAR Azu., Amsterdam. Financieele berichten Faillissement De Lanoy. Naar aanleiding van het dezer da gen gegeven overzicht van crediteu ren in zake het faillissement Eü. de Lanoy en der „Noord- en Zuidhol- landsche Bank", bericht de Directie der Hollandsche Voorschotbank ons dat hare vordering op den heer Ed. de Lanoy, welke gedekt was door ef- fekten, hypotheek, polissen van levensverzekering en borgtocht, ge heel is voldaan, zoodat door haar ten gevolge van deze faillissementen geene schade is geleden. Van andere zijde ontvangen wij een verzoek om mede te deelen, dat niet het g e h e e 1 e personeel der vroegere firma Westerkappel Hoofd in het krijt staat bij dit faillissement. Hier aan voldoende voegen wij er bij, dat dit door ons ook niet bericht werd. Inderdaad vermeldt de lijst van de biteuren slechts enkelen hunner. Incourante Fondsen. In de veiling van Woensdag te Am sterdam, door de Commissiebank ge houden van incourante fondsen wer den de navolgende prijzen besteed Een aand. Haarlemsche Brandver zekering Mij. 151 pCt. 7 oprichtersaand. Industriebank te Haarlem, ƒ9 a 10 p. stuk. 28 aand. Noord- en Zuid-Holland- sche Bank in faillissement te Haar lem, A 'l' pCt. 13 aand. Haarlemsche Hypotheekb. 135 a 145 pCt. 1 aand. Stooravisscherij „Oceaan" te IJ muiden, 30 pCt. 1 dito alsvoren 95 pCt. 2 oprichtersaand. als voren 11 pCt. 4 aand. Haarlemsche Tramway Maatschappij, 77 pCt. 9 aand. Zander Instit. te Haarlem 27- A 37- pCt. Een 3 pCt. oblig. Haarlemsche Huis- houd- en Industrieschool 55 pCt. Vier 2'/' pCt. oblig. Mij. tot Expl. TER OVERNAME aangeboden een Huis van de Coöp. Bouwv. »De Een dracht®. Huur ƒ2.05. Te bevragen: Boterstraat 2. TE KOOP: Een Huis met Tnln met bq- gelegen Werkplaats. Koopsom bil lijk. Brieven onder no. 6123 aan het Bureau van dit Blad. TE KOOP. Te bevragen Bureau van dit blad. Sociëteit Vereenisting (GROOTE CONCERTZAAL) ZONDAG 28 FEBRUARI 1901. E ite Specialiteiten-Gezelschap Üirec'ie J. F. STRENGHOLT. Optreden van een keurkorps, le Rang Artisten met een bizonder goed samengesteld en geheel nieuw Piogramma. Tot slot De gevolgen van een leugen Comische operette door de familie Nieuwenhuijzen.Groot lachsucces Voor details zie groote biljetten. Entrée le rang 50 c., 2e rang 25 c. Aanvang 8 uur precies. Bureau 7 uur. op Vrijdag 26 Febr., des avonds van 71/,10 nor, in de Gonversatiezalen van het BRONGEBOUW TENTOONSTELLING van de inzendingen der Werkende Leden

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 3