Haarlem's Dagblad Amsterctamscho Beurs er in den stand, zoodat half-time, [ing met 11. ja de hervatting scheen Haarlem, [tegenstaande den tegenwind, be- op dreef, en slaagde er reeds spoe- in de leiding te nemen met twee ïoudbare ballen (31). Nu volgde geruimen tijd van heen en weer rap, totdat eïhdelijk kort voor time Utrechtenaren geweldig opzetten tweemaal den Haarlemschen doel- ■dediger verschalkten (33). ïaarlem spande nog even alle achten in om de leiding te nemen, iar te laatde scheidsrechter liet langgerekt fluitje hooren, en de dstrijd was geëindigd. arta H. F. C. 2—1. H. F. C. trok Zondag naar Rotter- om daar tegen Sparta in het ijdperk te treden. Over dezen wed- ijd vernemen wij het volgende Beide clubs zijn volledig; of het spannen zal. De Haarlemmers, t nadeel van den wind verkiezen- moeten onmiddellijk handelend treden, steeds is het spel op haar lft, doch in superieur spel geven ide clubs elkaar niets toe, totdat in Holten en Wallenberg een mees- irlijk gebruik maken van een fout Haarlemmers' doelverdediger, lor met een zachte schuiver de lei- ng aan de Roodwitten te bezorgen, rer alle liniën wordt nu even prach- gewerkt. Dan een fout van Molt- >r voor het doel, een strafschop en Wilde vergroot door een meester- jke plaatsing de stand in 2—0. Even larna gebeurt hetzelfde voor Spar 's doel. Daar is het Cijfer die hin- >rt en doordat de keeper niet uit- lopt. bezorgt Holdert eveneens door meesterlijk schot zijn club een genpunt. Spoedig daarna is het alf-time. Nu hebben de roodwitten et nadeel van den wind, vandaar on opstellen met 4 middenspelers, etgeen heel goed gezien was, want loals zal blijken, mocht het den aarlemmers niet meer gelukken hun core te vergrooten. Was het spel in en beginne gesteund door den wind Sparta's helft, spoedig hernemen rood-witten hunnen prachtvorm en even Haarlem's doelverdediger volop rerk. Door zijn prachtig spel is het at de Spartanen niet kunnen doel- unten. Bij het op het laatst onge- aarlijke doorbreken der Haarlem iers is het de verdediging, die krach- optreedt en ook zorg draagt dat nkele hoekschoppen op niets uitloo- Wanneer scheidsrechter Dyx- loorn tijd fluit heeft Sparta dus ge ronnen met 2—1. Hierdoor doet iparta een flinken gooi naar het ampio en schap. ^ndero Uitslagen. H. V. V.Rapiditas 2—0. H. B. S.—Quick 50 (papieren ^verwinning). Vitesse—U. D. 1—1. R. A. P.—Ajax 2—1. 3de klasse Competitie wedstrijden. Haarlem II trok Zondag naar Am sterdam om daar tegen Swift te spe len. Voor half-time hadden de Ara- ierdammers den wind in den rug en ioelpuntten twee maal (Rust 20). Ka half-time drongen de Haarlem mers, gesteund door den wind flink maar mochten er niet in slagen een tegenpunt te maken. Swift won it- dus met 20. Haarlem speelde metinvallers voor Half hide en Lijnkamp. Voor de 3de klasse N. V. B. speel den Zondag H. F. C. II en E. D. O. 1 welke wedstrijd eindigde in een over winning van H. F. C. II van 7—f E. D. O. telde een invaller, voor G. Kos. Vriendschappelijke wedstrijden, De wedstrijd H. F. C. IVBloe- mendaalsche F. C. eindigde in een overwinning van H. F. C. IV met 101 Vergadering Ned. Yoetb. Bond. In de Zondag te Amsterdam gehou den vergadering van het bestuur van den Nederlandschen Voetbalbond werd besloten, het besluit tot afwij zing van het verzoek van Olympia tot erkenning van de verbinding van deze vereeniging met Volharding (Rotterdam) onder den naam V. O. C. te handhaven, doch den Rotterdam- schen Voetbalbond in de gelegenheid te stellen bij wijze van uitzondering gebruik te maken van zijn reglement, tot het verleenen van toestemming aan Olympia, om in de competities van den R. V. B. spelers van Volhar ding te laten uitkomen. De Studen- tenbond werd erkend en aan de hee- ren J. Warner, J. Hekkenberg en J. W. de Goeje opgedragen, een con tract met dezen bond af te sluiten overeenkomstig de door den Studen- tenbond opgegeven voorwaarden. Een voorstel om over te gaan tot de in stelling van een eerste klasse kam pioencompetitie werd verworpen. Eveneens een voorstel om de eerste klasse vereenigingen te verdeelen in één Westelijke en één Oostelijke af- deeling. Verder werd overgegaan tot de regeling van de kampioen- en pro motiewedstrijden. Ten slotte werd be sloten, de vereenigingen Hollandia en Fortuna te royeeren. Hockey. De Hockeywedstrijd tusschen de Haarlemsche Hockey en Bandy Club en het Rotterdamsche Victoria giste ren te Heemstede gespeeld voor de lste klasse Comp. Ned. Hockey en Bandy Bond eindigde in een over winning van de Haarlemmers van 9—1. Met de rust leidden zij met 21. Qouden kruis. Zondag zijn te Amsterdam twee Wedstrijden gespeeld voor de Gouden- kruis-competitie, uitgeschreven door den Amsterdamschen Voetbal Bond. Ajax won van E. D. O. met 3—0, en Volharding van A. F. C. met 32. DAMSPEL. De oprichting van een Damclub te dezer stede heeft haar beslag gekre gen zij zal den naain dragen van „Damclub Haarlem", en telt aanvan kelijk reeds 17 leden, terwijl vaneen 10-tal personen, die zich voorwaard^ lijk aangemeld hadden, nog ant woord moet inkomen. De bijeenkomsten worden wekelijks gehouden, voorloopig op Zaterdag avond, later misschien pokopWoens dagavond, in de bovenzaal No. 1 van „Weten en Werken' (Gedempte Oude Gracht 1441. De werkzaamheden van de club bestaan in het tegen elkaar uitkomen op het dambord, het oplossen en ont werpen van dampröblemen, het hou den van wedstrijden, ook met clubs in andere gemeenten, het doen geven van simultaan-séances, het kennis nemen en bestudeeren van de littera tuur, die omtrent het damspel in weekbladen of tijdschriften verschijnt De minimum-leeftijd voor het lid maatschap is bepaald op 18 jaar, de contributie op 40 cent per maand, ter wijl zij, die nog vóór 1 April a.s. den wensch te kennen geven, om als lid toe te treden, vrijstelling genieten van de betaling van een inlegeeld. Donateurs hebben het recht om, gedirende een zeker aantal malen per jaar, aan de oefeningen deel te ne men en de wedstrijden bij te wonen, doch betalen een geringere contribu tie. Voor de beoefenaren van het dam spel, die de oefeningen der club slechts nu en dan zouden kunnen bij wonen, is het dus de aangewezen weg om zich als donateur te doen inschrij - ven. Men kan zich daartoe, alsook nog voor het lidmaatschap, opgeven bij den heer W. van Daalen, Bakenesser gracht 6 A of bij den heer P. Kalb- fleisch, Coornhertstraat 17. Brieyen uit Berlijn. (Van onzen correspondent). Terpsichore aan de Spree. Berlijn, 25 Februari 1904. Het uitgaande en pretmakende Ber lijn heeft het hoogtepunt van het win tervermaak weer vrijwel bereikt. Bals en partijen van kleineren' en groote ren omvang zijn aan de orde van den dag. Weliswaar ligt carnaval reeds achter ons, doch daarmee wordt wei nig rekening gehouden. Hoogstens in de hofkringen, waar zooals elk jaar de rij der officieele feestelijkheden is besloten met een hofbal op carna vals-Dinsdag. Bij een dergelijke danspartij is al les tot in de kleinste bijzonderheden door de almachtige etikette geregeld. De als balzaal fungeerende Witte Zaal van het slot maakt een prachtig effect. Aan alle deelnemers is vooraf door den ceremoniemeester precies hun plaats aangewezen. De dames der oud-adelijke geslachten nemen aan de eene zijde die der ambas sadeurs en gezanten aan gene zijde van den troon plaats en worden ach tereenvolgens door den Keizer toege sproken, die evenmin als de Keizerin persoonlijk aan den dans deelneemt, doch daarom de dansende paren geen oogenblik uit het gezicht verliest. Op het spiegelgladde parket kunnen al leen zij een dansje wagen, die zeer stevig in de schoenen staan' en zoo licht niet uitglijden. Bijna alle dan sende hüeren behooren tot de adelijke garde regimenten. Een paar bijzon der geoefende dansers worden ge woonlijk speciaal „befohlen", eiken dans te openen. Zij zijn de zooge naamde „Vortanzer", adelijke offi cieren, wier groote kapaciteiten hoofd zakelijk in hunne slanke dansbeenen schuilt. Sedert de oudste zonen van het keizerspaar volwassen zijn, is er meer „leven in de brouwerij" geko men. Voor elk bal worden bijzondere „Reigen", Gavottes en Frangaises in gestudeerd, waaraan de kroonprins en prins Eitel Fritz deelnemen. In te genstelling met de groote publieke bals, waar men zich tot 7 8 uur in den morgen amuseert, duurt een danspartij ten hove gewoonlijk maar kort. Even na middernacht ratelt de lange rij van rijtuigen weer uit de slotpoorten terug langs de Linden naar het Westen. Waarschijnlijk zijn de meeste deelnemers in hunne schit terende toiletten, uniformen en gala rokken daar niet rouwig om. Het meerendeel zal het bal als „dienst" beschouwen, de officieren, die „zu Hofe befohlen" zijn om te dansen, de diplomatie met hare dames, de hof- dignitarissen en hooge militairen, de hoogadelijke balmoedersen toch zou geen der deelnemers graag het recht en de bevoegdheid prijsgeven. Officieel moge het dansseizoen voorbij zijn, officieus echter nog lang niet. In-tegendeel, wij zijn er nog mid den in. Aan groote en fc^eine bals, „Kriinzehen" en feesten geen gebrek. Wij behoeven maar een blik in de krant te werpen om dit te constatee- ren: 't wemelt dagelijks van aankon digingen. En in elk seizoen vermeer dert het aantal der groote feestelijk heden, waaraan duizenden deelne men. De Berlijner doet niets ten halve. Op z'n tijd wordt er hard en intensief gewerkt, maar omgekeerd ook even intensief en met een verba zende „Ausdauer" pretgemaakt. Wie geen winterseizoen in Berlijn heeft meegemaakt, zal zich daarvan moei lijk een voorstelling kunnen maken. De liefhebberij voor de edele dans kunst is in alle kringen in ruime mate voorhanden, gelegenheid er aan bot te vieren geen gebrek. Wie tot de „uitgaande wereld" wil gerekend worden, heeft behalve de particuliere bals, diners en soupers, minstens de 10 of 15, eiken winter weerkeerende, schitterende bals te absolveeren, waar „tout Berlin" verschijnt in een weel de van toiletten en diamanten. Er wordt enorm toilet gemaakt, lang niet altijd smaakvol, maar in elk ge val zeer kostbaar. Voor de bals van deze eerste categorie bedraagt het entrée gewoonlijk 10 20 Mk., een kleine uitgaaf, vergeleken bij de kos ten van het onvermijdelijke souper gedurende de pauze, wanneer het er wel wat van heeft, alsof de „Sekt" (de Duitsche champagne) werkelijk een volksdrank is geworden. Dan knallen overal de kurken en ver dwijnt het schuimend, prikkelend nat in de dorstige keelen der soupee- rende feestgenooten. Bovenaan staat het Subscriptions- ball in de groote opera, welke voor deze gelegenheid in een reusachtige balzaal wordt veranderd. Van dan sen is hier feitelijk geen sprake, daar de geheele zaal wordt ingenomen door een schitterend publiek van duizen den, die de loges rechts en links fixeeren, waar het geheele hof en de diplomatie op het gewoel neerziet, terwijl van beide smalle zijden twee groote orkesten vroolijke dansmuziek laten hooren. Glanspunt van den avond is het oogenblik, wanneer Keizer en Keizerin, voorafgegaan van den opperceremoniemeester en ge volgd door het hof, de groote statie trap afdalen en een rondgang maken door de balzaal, waar zich een open gang vormt van terugwijkende diep buigende dames en heeren. Wegens de verbouwing van de opera tenge volge van den brand in Chicago werd het Subscriptionsball dezen winter af gelast. Niet minder gezocht zijn de bals van den Pressclub, van den Al penclub, van de Sezession, Kolonial- ball, Gesindeball, Bühnengenossen- schaftsball, Lustige Blatter Ball, Frei- he Ratten-Ball en hoe ze verder heeten mogen. Bij de meeste van deze fees ten is de aandrang der duizende gas ten zoo groot, dat er in de eerste uren van het feest niet veel kan ko men van dansen. Terwijl afwisselend 3 tot 5 groote orkesten de nieuwste walsmelodïën laten weerklinken, golft een schitte rend uitgedost publiek dooreen. In het midden der prachtige zalen van Philharmonie, van Kroll's Theater, van Zoölog. Garten, van Künstler- haus, van Schlaraffia en andere groo te ballokaliteiten „wiegen" hondex-de paren zich op de tonen der muziek. Heel veel plaats om te „wiegen" heeft men evenwel voorloopig niet. Daar voor is de liefhebberij te groot en ne men de drentelende paren rondom te veel plaats in beslag. Straks, wan neer honderden naar de restauratie zalen de wijk hebben genomen om den inwendigen mensch te verster ken en vooral in de morgenuren, tus schen vier en vijf uur wanneer het getij een beetje begint te verloopen, kunnen de liefhebbers beter hun slag slaan. Om 6 uur, om 7 uur en nog later nemen nog zeer véle paren het onvermoeid op tegen de orkesten, wie van beide partijen het 't langst kan volhouden. Damessleepen en „Hühneraugen" hebben het vooral in den voornacht hard te verduren. Aan varingen en botsingen zijn onvermij delijk, daar de dans niet geregeld wordt door een maitre de danse, en elk paar een wereldje op zichzelf vormt, dat zich niet bekommert om de voor en achter, links en rechts eveneens om hunne „assen wentelen de" en draaiende werelden, waardoor geen der partijen zich echter van z'n stuk laat brengen. Voort gaat het in den dwarrelenden maalstroom. Men is met hart en ziel „bei der Sache". Waar men komt, bij „burger of edel man", overal wordt keurig gedanst. Voor sommige bals worden groote kosten gemaakt. De geheele opera is bij gelegenheid van het subscriptions ball versierd met hyacinthen, tul pen, lelietjes van dalen en seringen. De Pressclub arrangeert voor haar bal een tombola van kunstvoorwer pen en vereert bovendien aan alle dames een mooie „Damenspinde", meestal een met pralines gevulde bonbonnière en een bundel gedichten en autogrammen. De versiering der zalen van den Zoolog. Garten voor het Secessionsfest vereischte alleen een uitgaaf van 16.000 Markvoor het Alpenball wordt het geheele Kroll'- sche Theater in een Alpenlandschap gemetamorphoseerd met uitzichtpun ten, gletschers, bergpaden, Alpen weiden en hutten, waar alle gasten in Alpencostuum verschijnen. Er wordt ge„Schuhplattl't (Schuhplattldans), dat het een lust is. Kletterend hage len de slagen van den „Bua" op kniëen en schoenzolen, terwijl de „Deamdl" met wijd uitstaande rok ken, de handen op de heupen, gra cieus rondtolt om een oogenblik later door den Bua te worden opgevangen, die haar hoog in de lucht opheft, en daarna een paar toeren met haar rondwalst. Dan herhaalt zich weer het aardige tooneel. Luid „jodelnd" danst Bua om zijn ronddraaiende Dearndl, in de handen klappend en op kniëen en schoenzolen, tot hij haar juichend weer omhoog heft. De fide- litas op het Alpenball is groot. Van het stijve „Sie" is hier geen sprake. Alles „duzt" sich (zegt „je" en „jou" tegen elkaar). En een aardig Dearndl mag niet beleedigd zijn, wanneer een vreemde Bua zóó van haar gechar meerd is, dat hij een zoentje van haar steelt. Maanden van te voren zijn alle groote zalen voor het geheele seizoen avond aan avond besproken. Want legio zijn de balcomité's, de vereeni gingen, kringen, kransjes, welke elk behoefte hebben, him eigen feest avond met bal te vieren. Zoo arran geerde eenige dagen geleden de ver eeniging van eigenaressen van Ber- lijnsche pensions een alleraardigste soirée met bal ten bate harer pensioen kas. Alle „Pensionsmüther" hadden eetbare en drinkbare bijdragen gele verd weilke in het buffet door pen sionsmüther, Mevrouw v. Pochham- een vlot gespeeld blijspel van de Pen sionsmüther, Mevrouw v. Pochham- mer, gaf een aardig kijkje op de weinige „Freuden" en vele „Leiden" welke de eigenares van een Pension ten deel vallen. Gemengd Nieuws Hoe Engeland oorlog voert. Men herinnert zich dat de heer Poutsma indertijd zware beschuldi gingen heeft ingebracht tegen de En- gelschen, die onder kolonel Riming- ton een aanval hadden gedaan op zijn hospitaal in het district Harrismith, niettegenstaande er vijf Roode-Kruis- vlaggen op woeien en er geen gewa pende Boeren in de buurt waren. De Engelschen waren het hospitaal bin nengedrongen en hadden daar op hem zelf, de verpleegsters en de patiën ten geschotenzuster Rautenbach werd daarbij zwaar gewond. Het heele hospitaal werd leeggeplunderd en wat men niet meenam stukgesla gen vee en gevogelte werd wegge dreven of afgemaakt enz. Daarna ver langden Rimington en een ander En- gelsch officier, dat de heer Poutsma schriftelijk zou verklaren, dat alles slechts een misverstand was. Dit wei gerde hij. Rimington heeft die beschuldigin gen in Januari 1903 in een brief tegen gesproken. Hij verklaarde in hoofd zaak het volgende Hij was twee uur na zijn troepen in het hospitaal ge komen. Er waren geen vijf Roode Kruisvlaggen, maar slechts een klei ne vlag, die geheel om den stok was gewikkeld. Er waren gewapende Boe ren op geweersafstandin schermut selingen waren er zelfs een paar man van Rimington, niet ver van het hospitaal, gesneuveld. Van plunde ringen weet hij niets en gelooft hij niets. Hij herinnert zich niet den heer Poutma een verklaring als bovenver meld voorgelegd te hebben, noch ge looft hij dat majoor Gerfis (Gertis?) dat zonder bevel gedaan heeft. Toen zijn troepen op het hospitaal storm liepen, vluchtten de Boeren er aan den anderen kant uit. Kapitein Vaug- ham (Vaughan?) schoot met de revol ver *op Poutsma, omdat deze niet de handen opstakhij droeg ook geen Roode Kruisteeken. Een stuk van den kogel verwondde zuster Rautenbach, die door kapitein Vaugham niet ge zien kon worden, op zes plaatsen in den rug er zijn geen zes schoten op haar gelost. Dat soldaten door de vensters op de patiënten schoten is onwaar. In het laatste nummer van de Deut sche Wochenzeitung antwoordt de heer Poutsma in hoofdzaak het vol gende Er was niet éen Roode-Kruisvlag, maar er waren er vijf. Dat staat vast. Bovendien, Rimington wist zeer goed dat daar het hospitaal van Poutsma was. Dit kan blijken uit de beëedigde verklaring van een Boerenvrouw, met wie Rimington kort te voren over het hospitaal gesproken had. Er waren geen gewapende Boeren in den om trek. De schermutseling, waarvan sprake is, gebeurde op ruim 13 K.M. afstands. Wat de plundering betreft, daarover geeft de heer Poutsma uit voerige bizonderheden, boven reeds samengevat. Dat hij geen Roode- Kruisteeken droeg was, omdat hij zijn jas had uitgeti'okken om patiën ten te gaan verbinden. Rimington verlangde wel degelijk de bewuste verklaring, majoor dr. Gertis vroeg er herhaaldelijk om. Een leugen is 't, dat gewapende Boeren het hospitaal verlieten, toen de Engelschen aanvie len. Er is op de gewonden in bed geschotendrie met name genoemde Boeren kunnen 't getuigen zij lagen toen in bed. De wonden van zuster Rautenbach waren niet in den rug. Een kogel trof den hals, een tweede oor en mond, een derde den schou dervier kogels gingen door hetwee- ke van den rechterarm. Soldaten schoten met hun geweer op hem en kapitein Vaugham zesmaal uit de re volver. Hij werd niet geraakt omdat hij heen en weer sprong. Ten slotte hield Vaugham hem de revolver on der den neus en schreeuwde „I am damned sorry that I didn 't shoot you" (Het spijt me verd... dat ik je niet doodgeschoten heb). liet de politie onmiddellijk alle spoor wegstations bewaken. Een hartverscheurend tooneel was t, toen de vrouw en de dochter van den vermoorde, aan de fabriek ko mend en vernemend wat er geschied was, hem wilden zien. Met geweld bijna moesten ze per rijtuig naar hun woning worden gebracht. Braiid to Emden. Omtrent een vreeselijken brand te Emden meldt men De brand brak tusschen vier en vijf uur in den morgen uit. De heer June- mann, koopman in hoeden en wollen artikelen, sliep met zijn gezin boven den winkel, op de tweede verdieping. Plotseling stond het geheele gebouw in lichte-laaie. De vlammen sloegen reeds overal uit, toen men plotseling een drietal kleine kinderen voor de ramen der tweede verdieping om hulp hoorde kermen. Twee kleine meisjes waagden den sprong en werden gelukkig opgevan gen. Een derde kind volgde, doch kwam met het hoofdje op de straal terecht, zoodat het bewusteloos werd opgenomen. D'e in allerijl ontboden dokter constateerde schedelbreuk. De heer Juncmann en echtgenoote wisten zich in nachtgewaad te red den. De brandweer werkte onver moeid voort, met zeven slangendaar moesten nog zes menschenlevens ge red worden. De modiste L. Vos sprong thans ook uit een raam. Ook zij be kwam een schedelbreuk. Toen het eindelijk mogelijk was binnen te drin gen in het huis, vonden de brand weermannen weldra het verkoolde lijk van den oudsten zoon, 18 jaar oud. Het lijk van het 17-jarig dienst meisje, een derde en een vierde wer den gevonden, en te half acht het vijfde, ineengekrompen, voor een venster van de tweede verdieping. Vier kinderen, een meisje van vijf en 3 jongens, van 12, 16 en 18 jaar, en een dienstmeisje van 17 jaar, zijn dus in de vlammen omgekomen. Drie kinderen werden gered. Faillissementen. Failliet verklaard 3 Febr. WF. van Riet, handelsrei ziger te Rotterdam. Mr. A. O. II. Tei legen, rechter-comm. 25 Febr. A. M. Thimister, te Wijk- Maastricht. Mr. J. J. de Wit, rech ter-comm. 25 Febr. J. Bensink, bakker te Brummen. Mr. F. L. J. G. Dikema, rechter-comm. 26 Febr. H. F. Textor, rijwielhan delaar te Enschedé. Mr. J. G. Grata- ma, rechter-comm. 26 Febr. J. C. Jansen, stijfselfabri- kant te Amsterdam. Mr A. Fentener van Vlissingen, rechter-comm. 26 Febr. M. S. van de Beek, col porteur ie Amsterdam. Mr. A. Fente ner van Vlissingen, rechter-comm. Geëindigdhet faillissement J. M. Wouters, te Amsterdam, door het verbindend worden der uitdeelings- lijst. Koeropatkin. De brief, waarin de Tsaar aan Koeropatkin het opperbevelhebber schap van het leger in het Verre Oos ten opdraagt, luidt woordelijk als volgt „Ofschoon gij, als het hoofd van het departement van oorlog sedert 1898 met geestkracht en volharding hebt gearbeid aan de hervorming en volmaking van het leger, is uw werk toch nog niet afgeloopen. „Het uur is gekomen, waarop ik u moet roepen aan het hoofd van mijn dapper leger om de eer en waardig heid van Rusland en zijn souvereine rechten, in het Verre Oosten te ver dedigen. „Bekend met uw schitterende dienst jaren en de uitmuntende toebereidse len tot den strijd, is het mij een vreugde u het verantwoordelijk bevel over mijn Mantsjoersche leger tegen de Japanners toe te vertrouwen. „Moge, bij het neerleggen van uw arbeid als minister, God u bijstaan in de moeilijke taak, die gij met zelfver loochening hebt aanvaard. „Terwijl ik afscheid van u neem en u dank breng voor den arbeid van zes jaren ten bate van mijn geliefd leger, verleen ik u de orde van St. Alexan der Nefski met de brillanten. „Ik wensch u ten slotte succes en draag u op aan mijn dapper leger mijn keizerlijken groet en zegen over te brengen. Moge God u bewaren Nicolaas.' Veiling gehouden in het Verkooplokaal „De Gouden Leeuw" te Haarlem op Za terdag 27 Februari 1904 des avonds ten 5 ure. Nos. 18. Acht perceelen bouwter rein te Heemstede aan de Schouw tjesstraat, zijnde een gedeelte van de voormalige Buitenplaats, genaamd „Bosch en Vaart". De perceelen No. 1 tot en met 8 gecombineerd, 11505. Opgehouden. No. Een winkelhuis met bergplaats afz. opg. bovenwoning en erve aan de Ged. Oude Gracht No. 95 zwart en rood. 8795. A. A. Zuurendonk q.q. No. 10. Een heereiihuis en erve met grooten tuin aan den Zijlweg No. 51 11160. Opgehouden. Nos 11—14. Vier naast elkander staande huizen en erven met tuinen aan de Ivousebandslaan. Get. No. 6 850, opgeh.No. 8 850, opgeh. No. 10 850, C. de VriesNo. 12 850, op gehouden. No. 15. Twee aaneenverheelde hui zen met schuurtje en erven met tuin naast de voorg. perceelen No. 14 en 4 li 850. Opgehouden. Nos. 1620. Vijf naast elkander staande huizen en erven achter de voorgaande perceelen. No. 4 A 800 opgeh. No. 4 B 800 opgeh. No. 4 C ƒ800 opgeh. No. 4 D ƒ805 J. v. d. Boogaard No. 4 E 790 opgeh. Nos. 21 en 22. Twee naast elkan der staande huizen en erven met daarbij behoorenden teelgrond, ach ter de voorgaande perceelen, No. 4 F en 4G. De perceelen No. 21 en 22 ge combineerd ƒ4050, opgeh. Nos. 23—25. Drie huizen en erven aan de Gasthui3laan Get. No. 1, 3 en 5de pex-ceelen 23 tot en met 25 ge combineerd ƒ2845 D. W. Koopen. Nos. 26 en 27 Twee huizen en er ven met voor- en achtertuinen aan de Schouwtjeslaan Get. No. 6 en No. 4. De perceelen No. 26 en 27 gecombi neerd ƒ4285, H. Hottelier. No. 28. Éen winkelhuis met afz. opg. bovenwoning en erve te Schoten aan de Scheepersstraat, No. 15 zwart en rood ƒ3000 J. W. v. Santé q.q. Nos. 29 en 30. Twee huizen met afz. opg. bovenwoningen en erven naast het voorgaande, get. No. 17 zwart en rood 2750 J. W. v. Santé q.q.Get. No. 19 zwart en rood 2750, .T. W. v. Santé q.q.de perceelen No. 28 tot en met 30 gecombineerd. Uit de Omstreken. Moord. Van den gruwelijken moord te Frankfort gepleegd, (men zie ons nr. van Zaterdag) maakt de „Frankf. Ztg." gewag en deelt de volgende bij zonderheden mee Een te Frankfort algemeen geacht man, de pianofabrikant LichtensteJn, is vermoord in zijn kantoor gevon den. Toen een Italiaan, die, ten einde een instrument te beproeven, 's mid dags tegen halfeen aan de zaak kwam vond hij den eigenaar liggen in een hoek van de kamer, vóór een Bech- stein-vleugel. De beenen waren over elkander geslagenhet lichaam was gekromdeen groote plek bloeds in de nabijheid bewees, dat het lijk van den vermoorde terzijde geschoven was. Het hoofd was, waarschijnlijk door een zwaar ijzeren, voorwerp, vreeselijk verminkt en een koord was den ongelukkige eenige malen om den hals gesnoerd, waardoor het hem on mogelijk zal geweest zijn om hulp te roepen. De politie, terstond gewaarschuwd, stelde een nauwkeurig onderzoek in, doch heeft geen spoor van de daders men vermoedt, dat twee personen het gruwelstuk volvoerd eu kunnen ontdekken. Vermoed wordt, dat een van hen of wel beiden geheel op de hoogte waren van den gang van za ken bij den heer Lichtenstein, en on der voorwendsel een instrument te willen koopen, hun slachtoffer on verhoeds hebben aangevallen. Lichtenstein, die van een sterken lichaamsbouw was schijnt zich krach tig verweerd te hebben. Daar de brandkast opengebroken en geplunderd bleek, neemt men aan, dat diefstal de drijfveer is geweest tot den moord. Hoeveel er gestolen is, kon nog niet worden nagegaan. Intusschen HEEMSTEDE. Woensdagavond acht ur zal ii het kerkgebouw op „Meer- en Bosch alhier eene algemeene samenkomst worden gehouden van de zending-ver- eeniging, afdeeling Heemstede. SANTPOORT. Nu dr. Van Deventer op 1 Mei zijn betrekking neerlegt als geneesheer directeur van het krankzinnigenge sticht Meerenber'- moet bij de com missie van toezicht en het college van Ged. Staten het voornemen bestaan, de gestichten I en II niet weer te stellen onder één directeur. Zij moe ten geneigd zijn, over elk gesticht een directeur te benoemen. („N- R- Ct.") rordt In alle! ringen in Haar- |lem en ©Histre» SSsess geleden. door bemiddeling van de firma VAN VLOTEN DE VRIE8 Gister. Heden Zd- 27 Febr Md. 29 Febr- middenk. openingsk. Oert Intern. LandsiJndioaat Aand Koninkl. Petroleum 463 Moeara Bnira 868/4 8umatra Palembang 58>/9 Oert Preferente Peruvian Corp 1SM/ss18?/8 Cm Atchison Topeka 64i/4 64yg Denver Rio Grande lStyg I88/4 Erie 22>/w 221/, K. C. Southern 18is/14i7 pref do. 32i/g 31»/ie Cm Missouri Kansas Texas MP/u 15Vie New York Ontario Western 19*/, 19J/S Norfolk en Western 651/4 551/4 Southern Pacifïo 43 43 8outhern Rails 18*1 sz IS'/ï Union Pacifio 7-U/s 745/, Wabash prei Cm Steel Corporation ll'/i» IIs/1# Rock Island 19«/3.19is/l8 2e pref Mexican National New Orleans 8l/9 81/4 40/0 Conv Union bonds 92i/o 92i/, Aand. Ned. Indische mijnbouw Gew 8hell Trading Car en Toundy 19s/a 19s/, Burgerlijke Stand Bevallen. Febr. 27. G. van Looijde Ruiter, z; II. Michelde Boer, z. L. G. Beuge lingVrugt, z. 28. E. de HaanHout man, d.L. F. J. M. Thijssenvan der Kun, z.E. Volkvan Limbeek, d. A. C. M. van der PeetSweers, <L Overleden. Febr. 27. A. Ioo, 65 j„ Schoterweg J. Hanslaar, 56 j„ L. Heerenstr.A. S. Tjaden, 7 j„ d„ Rustenburgerlaan; 28. A. J. L. van Eijk, 5 mn., K. Hee renstr. Telegrammen DE REIS VAN KEIZER WILHELM. Uit Brussel wordt aan het „Hbld." geseind De directie der „Norddeutschfi Lloyd" seinde gisteravond aan haar agent te Antwerpen, dat het uitstapje van keizer Wilhelm naar het Zuiden tot later is uitgesteld, door den rouw aan het Duitsche hof, wegens den dood van den jongsten zoon van prins Hendrik van Pruisen. Laatste Berichten. DE DIAMANTBEWERKERS. Men bericht ons uit Amsterdam Driehonderd uitgesloten diamantbe werkers, van gereedschappen voor zien, vertrokken vanmorgen te haif acht per extra-trein naar Antwerpen, om op de daar beschikbaar zijnde molens te gaan werken. Daardoor verkrijgt de A. N. D. B. een kracht: gen. financifielen steun. Deze week zullen nog meerderen volgen. Familieleden deden de vertrekken- den uitgeleide en langs den spoorweg juichte een enthousiaste menigte hen toe. Marktnieuws Haarlem, 29 Februari 1904. Op de heden alhier gehouden graan markt waren aangevoerd242 H.L. witte tarwe ƒ8.10 a 8.25: 90 H.L. rogge ƒ5.10 A ƒ5.20; 95 H.L. haver, 3.37' A ƒ3.60; 25 H.L. garst ƒ4.90; 65 H.L. paardenboonen ƒ6.25 A ƒ6.50; 14 H.L. bruine boonen 14. Graanmarkt Hoofddorp. Nieuwe tarwe 6.k ƒ8.rogge f 4.75 A ƒ5.wintergerst ƒ4.25 4.60; haver ƒ6.k 7.25; groene erwten ƒ6.k ƒ8.paardenboonen f 5.75 a ƒ6.10; roode duivenboonen f 6.7.duivenboonen 6.k 7.25 chevaliergerst 5.10.

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 3