ONTVANGEN Mei Brood Nieuwe aanval op Part Arthur. Coöp. Bouwvereen. ONS DOEL Voordracht- en Muziekavond Zang, Viool, Piano en Voordracht. Uitdeelingslijst. Aasstsrdsisscfee Beisrs SPEENHOFF's Vrije Toonaai. Winkeljuffrouw. LEERLINGEN. DAGMEISJE flinke Diensibode Gevraagd: Gemeubileerde Leert Duitsch door een Duitscher Berl itz-School, 32 Lange Veerstr VERHUISD Ripperdapark 7\ Verzuim niet Kunsttanden en Gebitten T. A. ISosmé®, GEZ. VAN SANTÉ Groote Houtstr. 105 de nieuwste modellen FRANSCHE CORSETTEN GEZ. VAN SANTÉ Gr. Houtstraat 105 A. VAN OMMEREN—SMIT, F.A.v. VELSEN, Schoterweg 491 jningin-Moeder, als bij zijn optre- a voor de leden der sociëteit heeft erkihad, doet een groote opkomst ver- vai fachten. de Achterstaande advertentie geeft de )ori lorwaarden aan, waarop leden en aaribliek toegang kunnen verkrijgen. Woensdagavond zal de aarlemsche Toynbeevereeniging een jordracht- en muziekavond houden, et welwillende medewerking van beej. H. Scholten en den heer Henk Breemen, Dr. H. van Erp (een irdienstelijk dilettant-violist) en den ikenden declamator, den heer Jan- ïier n. Nadere bijzonderheden vindt men (•jji de advertentie. •eta Jaarverslag. Heden ontvingen wij het gedrukte aarver slag over 1903 van den Haar- .amschen Bond voor Lichamelijke Op- oeding. in dit verslag wordt gememoreerd voornaamste wat gedurende de n'8mkele maanden, dat de Bond bestaat, verricht. De jeugdige vereenig'ng nu reeds meer dan 200 leden. Het deierkrijgen van terreinen in ruimen bekend te maken, is een eerste fereischtecurcussen voor spelleiders loeten gehouden worden, pogingen m het gymnastiekonderwijs aan Je Scholen te verbeteren zullen worden de^angewendgeldelijke steun is drin- vor end noodzakelijk, ting In herinnering wordt gebracht, hoe le Amsterdamsche Bond van L. O. 'an de gemeente 1500 subsidie heeft i opntvangen. In het verslag der openlucht-com- meüissie wordt melding gemaakt van 'e gehouden korfbalspelen- en wed- lin| t"i den. 3o Schermwedstrijden. to De tweede schermkamp, gehouden (Cjei usschen „Pro Patria" en T. A. V. O. Vprs geëindigd in het voordeel van T. A. r. o. met 33 tegen 20 touché's. ..Pro Patria" kwam uit met een lClalrietaI invallers. T. A. V. O. werkte uitstekend en a ïeeft wanneer ze zoo geregeld blijft looroefenen, wel eenige kans op het iampioenschap van Haarlem op sa- 61 iel. ai! A.s. Donderdagavond 8 uur zal in iet lokaal Ged. Oude Gracht No. 40 5Ée derde schermkamp worden gehou- len tusschen K. D. O. en Concordia. Deze wedstrijd belooft spannend te i d^'orden. al De Werkstaking. 1 Aangaande de werkstaking aan de ...jMeubelfabriek „Onder den St. Maar- taai on^vanSen wij van het bestuur ervder gezellen het volgende schrijven jjgj De heer Pool heeft aan hen, die ingfaan het werk zijn gebleven ieder ƒ5 zoe-apart- geld gegeven, omdat' zij zoo voortgaan hunne kameraden te heelhelpen benadeelen in den strijd. Van spejéén hunner met name D. E. is één steun ingekomen tot onder stand van de stakers, welke echter ]!niet is geaccepteerd. Van andere per sonen, die met ons wel sympathiseer den is de" steun onder dankzegging dgj aangenomen. op het voorschip op wacht. Het was een zeer donkere nacht, doch niet stormachtig. Ofschoon wij zijlichten hadden, brandde ons achterlicht niet en zonder twijfel is hierdoor het onge luk veroorzaakt. Het Japansche schip stiet met groo te kracht op het achterschip van de „Edward Windus" die letterlijk in tweeën gespleten werd en onmiddellijk zonk. De personen, die zich beneden bevonden, waren reddeloos verloren. Julius Matare en een ander matroos Owen Jones, slaagden er in, op drij vende planken gezeten, vier uur lang in zee te blijven. De eerste werd toen door het Japansche schip geredTo nes was kort te voren, niet meer in staat zich langer op te houden, ver dronken. dam via Cardiff naar Java, vertrok 29 Febr. van Suez. Het stoomschip Koning Willem II, van Amsterdam naar Batavia, ver trok 28 Febr. van Colombo. Het stoomschip Prinses Sophie, van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 28 Febr. te Southampton. Kerknieuws Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Sloterdijk ds. J. H. Wolters te Rekken. k Met eenige emmers water /oo is gisterenochtend gebluscht een klein brandje in een perceel aan de Zijl straat. Uitvoering. e*j? A.s. Zaterdagavond zal in de groote ind zaal der sociëteit Vereeniging de jaar- 'aBlijksche gymnastiek-uitvoering plaats 01 hebben van de gymnastiek en scherm- vereeniging „Concordia", directeur de ,jj heer Jac. J. Meyerink. Vei Heden vernamen wij dat het aantal huizen dat in het Schoterkwartier op dit oogenblik leeg staat het niet ge ringe getal van 270 bedraagt. Een en ander is liet gevolg van de heerschende werkeloosheid hier ter stede, waardoor vele huisgezinnen naar elders vertrekken. Gemengd Nieuws Vergiftiging. Uit Kopenhagen wordt gemeld, dat bijna een geheel bataljon soldaten, in garnizoen liggende te Aarhuus, ver giftigd is geworden door te eten van een nieuw soort voedsel, waarmee men een proef had willen nemen. Er lig gen nog 150 man ernstig ziek. Moord in de rechtszaal. In de rechtszaal te Palermo heeft Zaterdag een vrouw, die haar man had bedrogen, vier revolverschoten ge lost op haar minnaar, toen deze ge hoord werd als getuige. De man werd doodelijk gewond. Zonderling logement. Een merkwaardige ontdekking is te Budapest gedaan. In het oudste deel der stad staat een schouwburg, die ongeveer een half jaar geleden wegens brandgevaar werd afgekeurd en se dert leeg stond. De vorige week zag een politieagent, dat des nachts aan de achterzijde een man met een sleu tel een deur opende en binnenging. Hij gaf terstond kenpis hiervan; een groote politie-macht omsingelde net gebouw en daarna drongen eenigen binnen. Opeens werd het er heel le vendig van alle kanten, vooral van de loges rezen gestalten op, die naar de uitgangen vluchten en daar wer den aangehouden. Velen lagen in die pen slaap en moesten gewekt worden. Het bleken alle personen te zijn, die het leegstaande gebouw als nachtver blijf gebruikten, en onder hen een groot aantal verdachte personen. In het orkest vond de politie een merk waardige verzameling dieven- en in brekerswerktuigen en een groote hoe veelheid gestolen voorwerpen. Hollende Tramwagen. Te Marseille is een tramwagen ten gevolge van het weigeren van de rem op hol geslagen. In duizelingwekken de vaart suiste het voertuig een hel ling af en botste een mijl verder te gen den muur van een landgoed. De wagen viel om en twintig der inzit tenden werden ernstig gekwetst. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek titelt de Redactie zich niet aansprakelijk Van ingezonden stukkengeplaatst of niet geplaatst, wordt de copy den inzender niet teruggegeven. Marktiiieuws Haarlem, 29 Febr. 1904. Op de heden alhier gehouden groen ten en vruchtenmarkt waren aange voerd 8 H.L. appelen, verkocht 5 H.L. ƒ8.— k ƒ14.— 120 st bloemkool verkocht 120 st. 15 a 25 1000 roode kooien, verkocht 1000, 3 k ƒ6; 1500 savoye kooien, verkocht 1500, 3 4 ƒ6; 71 mnd. spruitkool, verkocht 71 mnd, 1.50 k f 2.59 mnd. wortelen verkocht 40 mnd. ƒ0.70 a ƒ0.80. Haarlem, 29 Febr. 1904. Op de heden alhier gehouden boter markt waren aangevoerd58 K.G. boter, verkocht 58 K.G. ƒ1.40 k ƒ1.50 per K.G.36 biggen, verkocht 29, 4.50 a 7.50 per stuk14 schrammen verkocht 9, ƒ15 a ƒ18 per stuk. TJniversiteits-congres te Gent. De Vlaamsche studenten hebben Zondag te Gent een congres gehou den ten gunste van de „nederlandi- seering" van de Hoogeschool dier stad. Er waren 300 betuigingen van adhaesie ingekomen. Het congres richtte een adres aan het Parlement, waarin de oprichting van een Vlaam sche hoogeschool wordt gevraagd. Een Leidsche student, de heer Joe- kes, noodigde de Vlaamsche studenten uit om deel te nemen aan den cursus die gedurende de aanstaande vacan- tie aan de Leidsche Hoogeschool zal worden gehouden. Mijnheer de Redacteur Op het ingekomen gewijzigd stuk aangaande de melk, verzoek ik een klein plaatsje in uw veelgelezen blad. De heer Kleijnenberg wijst op den ernst van de zaak. Spr. heeft een lijstje van kinderen, die overleden zijn aan maagdarmontsteking, dat alleen is voortgekomen uit de sléchte melk. Nu ben ik zoo vrij, dien heer een vraag te doen, omdat ik hier in de stad heb geleerd, dat moeders in last krijgen van de dokters, om de kleine een kwart melk en drie kwart water ;(ook andere een derde melk en twee derden water) te geven en dan hoor ik moeders (als de kinderen 3 of 4 maanden oud zijn) klagen over kramp of zuur, tot zoolang ze van de armoe de stervenmaar ik ben ook vader van een groot gezin, en het oude spreekwoord is: „Lest heugt 't best F' Mijn laatste kind dan dronk, toen zij 14 dagen oud was, de melk vol-op, zooals de koe ze gaf, zonder suiker of iets dergelijks en de baker, die haar dat 'teerst heeft toegediend, leeft en waakt nog, en ook de buren, die haar hebben op zien groeien, zou den U kunnen getuigen, dat zij nooit iets heeft gemankeerd. Nu vraag ik aan vele opvoeders, ook aan genoemden heer Kleijnen berg Zou het ook kunnen zijn, dat het niet aan de melk, maar aan het water heeft gelegen? Mijn oordeel, door ondervinding opgedaan, berust wel degelijk op het laatste. Uw dw. dn., METZ, Smedestraat No. 15. Ik moet den schrijver, indien hij een goed advies wil hebben, verwijzen naar een geneeskundige, en tevens opmerkzaam maken op een zeer leer zaam boekje, uitgegeven door de ver eeniging van kinderartsen, getiteld ,De verzorging van de zuigeling". Wat de bewuste ziekte „Gastro en- teritides" betreft, deze ontstaat door slechte voeding, en daar de voeding van het kind in het eerste levensjaar behoort te bestaan uit melk. veron derstel ik, dat een groot aantal der voorkomende gevallen moet toege schreven worden aan het gebruik van slechte melk. Dat ongekookt slecht water even eens een groot gevaar oplevert voor zuigelingen, zal niet betwist worden. Uw dn., KLEIJNENBERG. Advertentlën. Met deze betuig ik mijn oprechten dank aan de familie BLOKLAND voor de vele bewijzen van belangstelling aan mij, bun dienaar, op mijn 80sten verjaardag bewezen. M. VAN MARSBERGEN. Hevige Brand. Te Londen brak brand uit in een oud, vier verdiepingen hoog huis in een steegje, Duke's Head-passage ge naamd, dat op Paternoster-row uit komt. Een politie-agent merkte het eerst den brand op en waarschuwde onmiddellijk de bewoners. Deze kon den toen echter niet meer de trap af dalen, daar de benedenkamers reeds geheel met rook gevuld waren. De agent gaf hun den raad, te trachten over de daken der aangrenzende hui zen de vlucht te nemen. Het vuur breidde zich intusschen met groote snelheid uit en toen de brandspuiten ter plaatse waren, konden zij de vlammen niet meer meester worden. In enkele oogenblikken stond het ge- huis in vuur, met veel geraas stortte het dak in, de ongelukkige ne- woners onder het puin verpletterd. Toen eindelijk na ruim een halfuur de brandweer het vuur meester was, stonden van het geheele gebouw nog slechts de buitenmuren overeind. De slachtoffers, 4 vrouwen en 3 mannen, waren voor het meerendeel nog zeer Jong. Niet minder dan 30 brandspuiten wa ren noodig om te voorkomen, dat het vuur ook de overige dicht opeenge- bouwde huizen aantasttetoch wer den een aantal aangrenzende percee- len belangrijk beschadigd. Aanvaring. De Japansche mailboot „Bingo Ma- roe" van de Nippon-Yoesen-Kaisha lijn, die te Cardiff is binnengevallen, deelt mede, dat zij in het Kanaal is aangevaren door de „Edward Win dus" uit Portmadoc. De botsing had plaats in den nacht van Maandag op Dinsdag. De Edward Windus" zonk, vijf man verdronken, slechts een jong Duitscher, Julius Matare ge naamd, kon gered worden. Hij geeft het volgende verhaal van de aanva ring „In den nacht van Maandag was ik LONDEN, 1 Maart. De Daily Tele graph verneemt uit Yinglow, dat gis termorgen 15 Japansche oorlogssche pen voor Port Arthur verschenen en een hevige beschieting der stad be gonnen. De Russische kruisers „No- vik", „Askold" en „Bayan" en vier torpedobooten stoomden de haven uit om den aanval af te slaan, doch wer den genoodzaakt terug te trekken. De „Askold" is zinkende) de „Novik" ernstig beschadigd, een torpedoboot is gezonken, de „Retvisan" opnieuw beschadigd. Het bombardement duur de twee uur. Het Japansche eskader trok in goede orde terug. Er is eenige Russische artillerie naar Duifjesbaai vertrokken. Telegrammen SIR WILLIAM HARCQURT. LONDEN, 1 Maart. De bekende li berale oud-minister sir William Har- court heeft medegedeeld dat hij ten gevolge van zijn slechte gezondheid bij de aanstaande verkiezing zich niet herkiesbaar zal stellen ^voaeJiet Par lement. De Coupons der Obligatieleening vervallende 1 Maart 1904, zqn be taalbaar ten Kantore van den Notaris J. C. BURKENS, Ged. Oude Gracht 111, van 7-12 Maart a.s., s morgens tusschen 10 en 12 uur. HET BESTUUR. DER HAARLEMSCHE T 0 Y N B E E-VEREENIGING op Woensdag 2 Maart 1904, des avonds te 81/. uur in de Bovenzaal der Soc. „VEREENIGING". Programma's, tevens Bewijs van Toegang, a tO Con is verkrijgbaar aan het Kantoor der Drukkerij, Zijlstraat No. 95 en op den avond der uitvoe ring aan de zaal De curator in het faillissement van J. H. STEENKIST, winkelier in glas- en aardewerk, wonende te Haarlem, bericht dat de door den E. A. Heer Rechter-commissaris goedgekeurde uitdeelingslijst ter griffie is nedergelegd om 10 dagen ter inzage van de schuldeischers te verblijven. De Curator Mr. JOOST DE GRAAFF. Haarlem, 1 Maart 1904. Bij akte, den 19n Decem ber 1903 voor den onderge- teekende te Haarlem verleden, is de naamlooze vennootschap: „DE FAAM" Maatschappij van handel in manu facturen en aanverwante artikelen, gevestigd te Haarlem, verklaard te zijn ontbonden. De liquidatie van vroeger aange gane" verbintenissen geschiedt door de gewezen Directeuren. SEIGNETTE, Notaris. Burgerlijke Stand Bevallen 28 Febr. B. J. Passchier— Boerhof z. A. van Ketelvan der Heijde z. A. van Nieuwkerkvan Gelderen d. W. F. Suringervan Ameijden van Duym z. 29 Febr. M. G. van HamburgSoet z. 1 Maart I. C. ScharwachterBijland d. Overleden29 Febr. C. Craije 45 j. KI. Houtstraat. A. Andringa 12 j. d. Vooruitgangstr. Bij akte, den 12n Februari 1904 voor den ondergetee- kende te Haarlem verleden, is op nieuw opgericht eene naamlooze ven nootschap „DE FAAM", Maatschap pij van handel in manufacturen en aanverwante artikelen, gevestigd te Haarlem, naar het ontwerp, goedge keurd bij Koninklijk Besluit van 2 Februari 1904 No. 15, welke akte in haar geheel met gemeld Koninklijk Besluit van goedkeuring is opgeno men in de Staatscourant van 1 Maart 1904 No. 51. Waarvan mededeeling ingevolge art. i Wetboek van Koophandel. SEIGNETTE, Notaris. door bemiddeling van de firma VAN VLOTEN Dïï VRIES Gister. Heden. Md. 29 Febr. D4.1 laait- middeuk. openlagsk. Cert Intern. Landsijndicaat Aand Koninkl. Petroleum 466j/ï Moeara Enim 8S 8umatra Palembang 60s/» Cort Preferente Peruvian (Jorp IS*/, 1S3/i 'mm m 641/f 64i/4 187/f 187/8 221/6 225/8 Stoomraartberichten. Het stoomschip Salak, van Rotter dam naar Java, arriveerde 28 Febr. te Padang. Het stoomschip Kediri, van Rotter dam naar Java, arriveerde 29 Febr. te Padang. Het stoomschip Gedé, van Java naar Rotterdam, vertrok 29 Febr. van Port Said. Het stoomschip Lawoe, van Rotter dam naar Java, passeerde 28 Febr. des namiddags Suez. Het stoomschip Ardjoeno, van Rot terdam naar Java, passeerde 28 Febr. des namiddags Gibraltar. Het stoomschip Soerabaja, van Rot terdam naar Java, passeerde 28 Febr. des namiddags Wight. Het stoomschip Koningin Regentes, van Batavia naar Amsterdam, arri veerde 29 Febr. te Genua. Het stoomschip Java, van Amster- Cm Atchison Topeka Denver Rio Grande Erie K. C. Southern pref do. Om Missouri Kansas Texas New York. Ontario Western Norfolk en Westeru Southern Pacifio Southern Rails Union Pacifio WabaBh prei Oru Steel Corporation Rock Island 2e pref. Mexican National n New Orleans 4% Conv Union bonds Aand. Ned. Indische mijnbouw Gew Shell Trading Car en Toundy 17 17 32»/,, 315/4 15Vi« 15V8 19»/SJ197i 661/, 42s/t 431/, 1815/ss 18»/u 74ii/i8747g ll'/u H'/lfl 1957/a, 205/18 85/7 81/* 927/, 19'/s 191/i Faillissementen. Opgeheven de faillissementen van P. J. H. van Dillen, van beroep meu belmaker, wonende te Amsterdam F. W. Engelsman, zonder beroep, wonende te Amsterdam. Geëindigd de faillissementen van G. C. Roos te Amsterdam, G. van Weeren, behanger te AmsterdamC. Bolanachi te Rotterdam en H. J. H. Ledeboer schilder te Arnhem door het vei-bindend worden der uitdeelings- lijsten. Bij vonnissen van de Arrondisse- ments-Rechtbank alhier zijn in staat van faillissement verklaard A. H. P. van Velsen, handelende onder de firma Ant. van Velsen Co., bloembollenhandelaar, bloembollen- kweeker en koopman, vroeger wo nende te Haarlem, thans wonende te Zandvoort. Rechter-commissaris mr. A. van de Koppel Gz. B. F. A. Buys winkelier te Haar lem, Lange Veerstraat. Rechter-com missaris als voren. L. Kleijn, stucadoor te Beverwijk. Rechter-commissaris als voren. Donderdag 3 Maart 1904, Aanvang 8 uur. Medewerking van verschillen de hedendaagsche kunstkrach ten Muziek, Zang en Voor drachten. Optreden van den Heer J. XI. Speenhoff, Dichter-Zanger. Voor het eerst vertooning yan de Poppenkast HET NIEUWE GESLACHT Blijspel van J. H. SPEENHOFF. Leden van de Sociëteit xVereeni- ging« hebben op vertoon van diploma met ééne dame-huisge noot trij en toegang. Toegang -oor meerdere huisgenoo- ten en het publiek In de groote Concertzaal 1.Gaanderij /0,50 per persoon. Plaatsbespreking voor de leden. Woensdag 2 Maart, en voor het publiek, Donderdag 3 Maart tel kens van 10—12 en van 24 uur a f 0.10 per plaats. HET BESTUUR. Terstond GEVRAAGD eene be kwame Winkeljuffrouw in hetDa- mes-Hoedenvakvan den P.G. Brieven onder No. 6124, bureau van dit blad. Eenige NETTE LEERLINGEN kunnen geplaatst worden in den dames-hoedenwinkei van P. J. VAN DAALEN, Koningstraat 41. Mevr. Wed. ZurMühlen, Kruis weg 6, vraagt een boven de 14 jaar. Zonder goede ge tuigen onnoodig zich aan te melden. GEVRAAGD 7 MEI, wegens huwelijk der tegenwoordige, een tegen hoog loon, bij Mevr. FUNKE, Anegang 3; alleen voor het boven huis. Zich aan te melden Woens dagavond tusschen 7—9 uur. Op een kantoor te dezer stede wordt gevraagd een Jongmenseli of een gepensioneerd Militair, eenigszins met kantoorwerkzaam heden bekend. Brieven onder no. 6127 bureau van dit blad. ter vervanging der tegenwoordige, een AGENT voor een oude Levens verzekering. Br. onder No. 6128, Bureau van dit Blad. Een Onderwijzer biedt ter over name aan een Prachtige le klas RIJWIEL voor zeer lagen prijs, wegens vertrek naar Indië. Br. onder No. 6125, Bur. v. d.Bl. ZIT- en SLAAPKAMER Gevraagd tegen 1 April. Brieven fr. onder No. 6126, Burau van dit Blad. van Kruisweg 30rood naar L. Th. J. TOLLENAAR, Accountant en Leeraar Boekhouden M. O. Donderdag a.s. tusschen 11 en 4 uur gratis inlichtingen te vragen aan het kantoor der Eerste Ned. Spaarkas voor met 3 jaar garantie, op zeer ge makkelijke wijze van betalen. Ook schriftelij k te ontbieden. Gierstraat 31, te Haarlem. Hoofdk. Gel&kade 98, Amst ]M"et het doeltreffend regelen van handelszaken, welke le vensvatbaarheid bezitten, doch, tot groot nadeel van alle belangheb benden, dreigen plotseling failliet verklaard te worden, belasten zich de Rechtskundige Bureanx FRANS SCHAAP Jr., RotterdamDen Haag, Amsterdam. Door het optreden dezer Bureaux, in het bezit van uitgebreide rela- fciën op verschillend gebied, word meermalen eene oplossing gevon den, waardoor vele grootere en kleinere raken voor on dergang belioed werden en tengevolge waarvan tevens de be trokken scbnldeiscbers van belangrijk verlies ver schoond bleven. Gebrg, LOOTS WIJNHANDELAARS en LIKEURSTOKERS St. Pieterstr. 19-21 Wijngaardstraat 14 TELEPHOON 721 ovsral bekend om zijn geur en fijne Kruidensaiaak. GEGARANDEERD ZUIVER.. 50 cents per half kilo. HUL Houtstraat <Sa. is het beste REFORM-CORSET in prijzen van af 4.15 echt verkrijgbaar bij: Schrijf ons ""^1 adres op s. v. p.Stoomfabrieken de Wolindnstrie te Nfjensleekjen heeft U Kousen of Sokken, Heeren Onderpakken of Gezondheidshem den, Dames-Combinations, Panta lons, Kindergoederen of wat dan ook van zeer fijne of prima Wol noodig, vraag dan monster en prijsc. U bespaart dan enorm veel geld en ontvangt onvervalsehte waar. Bovendien nemen wij alles terug wat niet aanstaat. Steeds tot Uwen dienst DE DIRECTIE. Eerste Haarlemsche MODE-ACADEMIE, KRUISSTRAAT hoek Ridderstraat Grootste Vak school f Leerzaal 63 Nieter^ DIPLOMA'S uitgereikt aan: Mej. J. LENTFLINK, Haarlem M. KLUIT, h B. POEN, C. KLOOS M. YOSA De nieuwe ochtend- en avond-cursussen beginnen MAANDAG 7 MAART. Ook zal bij voldoende deel-fe name een speciale REFORM-J CURSUS worden gehouden P des Dinsdags- en Yrydagsmid- fe dags van 2 tot 5 uur. Geheel volgens de voor- p schriften der Vereeniging voor - Verbetering van Vrouwen- kleeding. Bij voldoende be kwaamheid wordt in dezen cursus een fraai Diploma uit gereikt. Dames, welke deze cursus sen wenschen te volgen, wor den beleefd verzocht zich zoo spoedig mogelijk aan te melden. Prospectus met dankbetui gingen van oud-leerlingen gratis en franco. Geen leerling verlaat den cursus dan na voldoende be kwaamheid, dus teleurstelling onmogelijk. Directrice. ZUIVERAAR. Doodt onmiddellijk alle INSECTEN met Trio Tinctuur. Attesten en dankbetuigingen ter inzage. HENRI J. CARELS T/h PAUL C. KAISER

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 3