Alleen yoor Zwakke Mannen Ons 538te filiaal De ZuidhollandscheBoterinrichtii SPAaRNE 74 de Melkbrug. Eieren 3, 31*, 4, 41/en 5 cent p. stn Groote Houtstraat 143 Finale Uitverkoo waarop in woord en beeld het groote publiek te interesseeren is voor de zaak een onderwerp van overleg zal uitmaken tusschen het Centraalbe- stuur en een der provinciale corres pondenten. De vergadering besloot verder, dat aan de hand van memories, uitgaan de van Zuid-Holland en Zeeland, en van Gelderland, door het Centraal Comité een algemeene instructie zal worden samengesteld voor de Provin ciale leden, bij hun overleg met der den. De leden der Tweede Kamer zullen hiervan een uittreksel ontvangen, uit gaande van het Centraal Comité, en aan de pers zal hiervan afschrift wor den gezonden. Het Centraal Comité zal verder zor gen voor berichten, die voor publici teit in aanmerking kunnen komen in officieelen zin. Niettemin blijft het een ieder over gelaten, door berichten en artikelen in de bladen de aandacht te vragen voor het onderwerp, al naar daartoe aanleiding mocht bestaan. Uit de Pers Selioou schip maken In de Haagsche Kroniek der N. Gron. Ct. leest men, na eene beschou wing over hetgeen de Eerste Kamer ten aanzien van het wetsontwerp tot wijziging der wet op het hooger on derwijs zal beslissen, het volgende „Intusschen is het zeker dat de re geering geenszins gerust is op den afloop dat zij het moge dan om de hooger onderwijs-, drank- of ta- riefwet zijn haar einde zelf ziet naderen. En dat is zoo waar, dat men het in de ministerieele bureaux be gint te ontdekken. De ministers ma ken met allerlei zaken, die zij zich verplicht rekenen in hun ministerieele leven tot afdoening te brengen, veel haaster is iets merkbaar van die zenuwachtige zucht naar „opruiming" die gewoonlijk het einde van een Ka binet voorafgaat. „Want indien de Eerste Kamer de wet op het hooger onderwijs mocht verwerpen, dan schijnt de regeering beducht dat niets meer baten kan en dat zij voor een ander Kabinet plaats zal moeten maken. De ontbinding van ons Hoogerhuis zal wel niet als red middel worden aangegrepen, wijl men meer en meer tot 't besef komt dat daarin geen heil is te vinden. Wie de angstkreten hoort, in de ministe rieele pers aangeheven over de ko mende Staten-verkiezingen, vooral met opzicht tot Zuidholland, zal begrijpen dat de premier voor het krasse mid del der ontbinding terugdeinst. Er is heel weinig hoop op succes langs dien weg en speciaal in onze provincie rekent men de kansen vrijwel verke ken op een overwinning. Veeleer ver wacht men, dat de gewestelijke ver gadering van Zuid-Holland weder zal „om" gaan en daarmede tevens, in de naaste toekomst, de Eerste Ka- De wyziging der Tariefwet. In de Limburger Aankondiger komt een hoofdartikel voor over „het ta rief-ontwerp en de boeren." Daarin wordt gewezen „op zulke grove fout, op zulke onrechtvaardig heid in het tarief, dat. wordt deze niet verbeterd, het geheels ontwerp voor ons onbruikbaar wordt en wij een „non possumus" er over moeten uitspreken." „De talrijkste, de voor on,' volksbestaan onmisbaarste, de ge- heele Boerenstand wordt getroffen met eene belasting van millioenen per jaar". En dat, terwijl „de boerenstand toch al niet bloeiend is en door gebrek aan arbeidskrachten zeer geschaad wordt, welk laatste euvel, wanneer door de invoering van het nieuwe ta rief de Industrie in ons land tot groo teren bloei mocht gebracht worden, zeer zal verergeren en denkelijk den achteruitgang van het boerenbedrijf snel zal doen toenemen." D' fout is, dat, terwijl men dén ac cijns op het geslacht behoudt, men de producten van het geslacht, wor den zij uit den vreemde ingevoerd, luttel belast of geheel vrijlaat De oorzaken van de fout zijn ten eerste het niet hooren van landbouw bonden en boerenbonden en ten twee de de bangheid van den minister van financiën om door het heffen van in voerrechten, geëvenredigd aan die hier geheven worden van de producten van geslachte beesten, de margarine-fa brikanten te benadeelen. Worden hier beesten, behalve var kens, geslacht, dan betaalt men daar van 1Ü pet. van vleesch, huiden, vet enz. Dat brengt jaarlijks op pl.m. 4 millioen gulden, welke belasting uit sluitend op de boeren drukt. Wil men dit niet gelooven, men vergelijke den prijs van het vee in naburige landen met dien van hier. Ingevoerd vleesch, versch of gezou ten, betaalt hier slechts zes gulden per 100 kilogram of ongeveer zeven procent. Vet van runderen en schapen ongesmolten, betaalt hier slechts drie gulden, maar is het gesmolten, dan is het vrij. Beenderen zijn vrij. Huiden zijn vrijen van dat alles heeft de arme boer toch tien procent te betalen. Is het niet God geklaagd, dat in ons land, nu toch andere industriëelen beschermd worden, de boer alleen bij het buitenland zoo schandelijk wordt ten achter gesteld. Wij berusten erin, dat zijne granen niet beschermd worden, maar nooit zullen wij er in berusten, dat op hem alleen blijve drukken een jaarlijk- sche last van vier millioen gulden, terwijl de vreemdeling voor diezelfde goederen, bij invoer hier te lande, weinig of niets betaalt. Is men het hierin met ons eens, dan ook op ten strijde, gij allen, landbouwers en vrienden der landbouwers. Toont nu, gij onze afgevaardigden, dat het u ernst was, toen gij beloofdet voor de boerenbelangen te zullen zorgen en de zege zal ons zijn. Wij hebben het bij de drankwet gezien. De brouwers, branders, de hotelhouders, die ineen bond vereenigd, hunne stemmen de den hooren, fëbben hun zin gekregen. Ook gij boeren, zult uw zin krijgen, mits gij nu eendrachtig uwe stemmen verheft onder de leus Wij willen niet hij de buitenlanders achtergesteld worden. Daarom of vrijdom van den accijns op het geslacht, of belasting van den vreemde, minstens zoo zwaar als wij. Gemengd Nieuws Door een reuzenslang omkneld. Een vreeselijke gewaarwording on dervond dezer dagen de slangentem- ster Anita Taogère te Montreal. Zij werd door een reuzenslang, die zij aan het publiek voorstelde, omklemd en slechts met moeite gered. Haar ge moedstoestand tijdens het gevaar be schrijft zij op de voglende wijze Door de koude was er met mijn slangen bijna niets te beginnen. De brilslangen lagen zoo stijf als boom stammen, zoodat ik er niet lang mee voor het publiek durfde blijven, maar ze spoedig naar het verwarmde hok terugbracht. Nu moest ik mijn groo te reuzenslang „Monarch" nog voor stellen. Zij was gedurende eenige da gen slecht geluimd, zoodat ik niet ge heel zeker van haar was. Den vori- gen avond, toen ik haar om mijn lichaam wond, had ik reeds bemerkt, dat zij mij knelde en was eenigszins ongerust geworden. Toch was alles toen nog goed afgeloopen. „Monarch" was er op gedresseerd, dat zij zich zelf om "mij heen wond en dat deed zij zeer zacht en mak. Dezen avond echter, terwijl zij den eenen ring na den anderen om mij heen slingerde, voelde ik, dat deze ringen zich steeds strammer om mijn lichaam spanden. Ik wilde schreeuwen, maar durfde niet, want het minste teeken van vrees zou mij noodlottig geworden zijn. Ik hield den kop van „Mo narch" in mijn hand en in plaats van het publiek aan te zien, richtte ik mijn oogen op die van de slang en sprak haar zeer zacht toe, maar zij drukte haar ringen steeds vaster aan. Ik gaf den omstanders een teeken. wat meer ter zijde te gaan. want een woedende slang mag alleen haar meesteres zien. Reeds leed ik hevige pijn, ik voelde dat ik wankelde, maar vallen kon ik niet, want ik werd als door ijzeren beugels staande gehouden. Mijn voe ten schenen den grond niet meer aan te raken. Het was mij alsof ik door de lucht vloog, met de glinsterende oogen steeds voor mij. Ten slotte voel de ik mij zonderling te moede en be dacht kalm hoelang het nog duren zou eer mijn ribben braken en welke rib het eerst breken zou. Aan mijn longen dacht ik niet, trouwens, ik kon niet meer ademen. Toen sloot ik mijn oogen en wachtte den dood af. Muziek klonk mij in de ooren. niet die van het orkest, maar van het oude draaiorgel van Pierre Lecardi. die ik als klein kind had gehoord. Aller lei visioenen uit vroegere jaren doem den voor mijn oogen op, maar ten slotte verloor ik het bewustzijn. Toen ik bijkwam, lag ik op een sofa ach ter de schermen en op het tooneel, waarvan het gordijn gezakt was, lag de slang dood. Men had haar den kop afgehakt en haar ringen van mijn lichaam losgemaakt. De Japansche pers van lieden. De eerste Japansche courant dag- teekent uit 1863. Thans zijn er in Ja pan 1500 geregelde uitgaven, zoo dag als weekbladen. In Tokio komen el- keu dag twintig groote bladen uit, waarvan er een de „Japan-Ti- mes" in het Eugelsch verschijnt, doch uitsluitend door Japanners wordt ge redigeerd. De bevolking van Tokio is anderhalf millioen, en men berekent dus, dat er een krant op de 75.000 in woners verschijntin Parijs, de krantenstad bij uitnemenheid, is de ze verhoudingeen blad voor elke 15.000 Parijzenaars. Alle bladen in Tokio worden des nachts gezet en zijn dus ochtendbla den avondbladen bestaan er nog niet De namen der voornaamste zijn „Djigje Sjimpo" (De Tijd), „Nippon" (Japan), „Mainitsje Sjimboem", (Nieuws van den Dag), „Djimmin" (Het Volk), „Tsjoon Sjimboem" (Nieuws uit het Binuenlandj, „Tokio Asaki Sjimboem" (De Rijzende Zon). Al deze bladen worden slechts aan één zijde van het papier bedrukt De journalistieke geldelijke ver diensten bewegen zich tusschen zeer gelijkmatige grenzen, in welk opzicht de Japansche perstoestanden dus ook al met de onze afwijkingen vertoonen. De journalist verdient er gemiddeld 50 yen per maand, dat is ongeveer 125 gulden, zoodat een der best be taalde schrijvers de heer Kéi Hara, de hoofdredacteur van de „Osaka Mai- nitsji" wordt beschouwd, die 500 yen verdient. Trouwens deze journalist is vroeger minister geweest en zijn exschap heeft zijn journalistieke waarde niet weinig verhoogd. Geheel op de hoogte van haar tijd is de Japansche pers nog niet. Nie mand, die echter twijfelt, of ook dit is een quaestie van tijd en over eenige jaren zullen de Japansche bla den een even goed figuur maken, als nu reeds de Japansche kanonnen. Op één punt onderscheiden sommi ge adepten van ons, velerlei functies omvattend beroep zich echter in Ja pan reeds er zijn onovertrefbare cen soren. Het eerste ongesnoeide bericht moet nog uit Japansche bron naar het Verre Westen' komen en dit den uit geslapen vreemden journalisten tot dusver belet te hebben, is een han digheid, die de ervarendste perscen sor uit de Oude Wereld zijn jongen Ja- panschen collega's niet verbeterd zou hebben. Kenschetsend. De correspondent van de Times te Johannesburg zond den 17en dezer een opmerkelijk telegram aan zijn blad. Men spreekt hier zoo onge veer seint hij tegenwoordig over de kans, dat in Engeland de liberalen aan de regeering komen, en vreest daarvan voor de nieuwe koloniën erge dingen, al weet men wel dat een nieuwe regeering niet aanstonds en niet volkomen uitvoert wat hare partij als oppositie verkondigd heeft. Om het •kwaad tegen te gaan, dat een liberale regeering in Transvaal en Zuid-Afnka over het algemeen zou kunnen doen, zou het wel gewenscht zijn, tijdig het gezag der Engelsche regeering over ie nieuwe koloniën te beperken. Aan vol komen zelfstandig bestuur is voor eerst niet te denken, al zullen een groot deel der Boeren en „een menig te Engelschen, die het standpunt Jer Boeren innemen", daar eerlang wel op aandringen. Maar men zou een grondwet kunnen invoeren, waarin het kroonkolonie-stelsel met het stel sel van verantwoordelijke regeering vereenigd werd. Dan zou een libera le regeering in Engeland niet zooveel kwaad kunnen uitrichten. Kwamen de liberalen nu aan het bewind (d. w. z. voor die voorzorgsmaatregel genomen is), dan zou het een slag zijn voor Zuid-Afrika en in 't bijzonder voorde Engelschen daar. Marktnieuws Haarlem, 21 Maart 1904. Op de heden alhier gehouden boter markt waren aangevoerd64 K.G. boter, verkocht 64 K.G., ƒ1.40 1.45 per K.G.45 stuks biggen, verkocht 38, f 6.f 8.per stuk 9 schram men, verkocht 9, f 13.a ƒ15.per stuk. Noteert op heden voor de fijnste kwaliteit Stoom boter. 7© ct. p. 5 Prima Kamper Natunrb. 65 5 belle soorten staan onder strenge BljkscontrAle wel reel duujri maar beter kwaliteit beslist onmogelfjk. Een kwaliteit, wat geur en smaak betreft, j lijk aan Delftsche Natuurboter 50 ct., heeft heel en ai de eigenschappen als Natuurbot Verder zeer goede kwaliteiten in de prijz van 45, 40, 35 en 30 ct. per 5 ons, ruim pri waardig, bezorgen door de geheele stad zoni prijsverhooging. Zoetemeiksche kaas 45, 40, 35, 30 en 25 Komeine kaas 15, 18, en 20 ct. p. 5 ons prima Leidsche kaas 35 ct per 5 ons. Neemt s. v. p. een kleine proef. Aanbevelend, DE DIRECTIE. van alle voorradige Paraplu» "Parasols, En-tout-cas en Wandelstokken, wegens verplaatsing der zaak na Groote Houtstraat 151. Zie Etalage. Spotprijzt Aanbevelend, J. C. SPIEKËRHAM. Gratis B in g Oor] Frai leni Gen B Niet Ee ieder Toestel. Het speciale verbandstuk uitgevonden door Dr SAND ENwordt alle gebruikt om de zwakte te genezen, die het gevolg is van jeugdige dwalingen of van buitensporigheden op rijpen leeftijd. Het wordt gral geleverd by iedere Electrische Ceintuur „Herculex" van Dr. SANDEN. Dit merkwaardige toestel, dat zonder eenigen hinder gedurende den nac om het middel wordt gedragen, deelt aan de verzwakte organen een zacht en weldadigen electrischen stroom mede en geneest aldus gedurende den sla! Het herstelt de Viriliteit, doet de Loozingcn ophouden, geneest de Lendenpij versterkt het zenuwstelsel zoowel als de spieren, de Lever, de Maag, de Bk De prijs is gering, vergeleken met andere geneesmethoden. Let wel d ééns het toestel aangeschaft, volstrekt geen andere kosten bijkomen. d Iedere Ceintuur wordt geleverd geheel compleet, zorgvuldig gecontroleei en gereed tot gebruikvergezeld van den positieve en negatie eleetroden, nauwkeurige gebruiksaanwijzing en speciale raadgevingen voorl geval. De metalen schijven, die het lichaam raken, zijn van Dr. SANDE1 antiseptische vilten schijf bedekkingen voorzien. Men kan de electrische stro men naar willekeur regelen om minder of meerder kracht te verkrijgen, zo der daarom de Ceintuur van het lichaam te nemen, eenvoudig door denwjjz te verzetten van den st.-oomregelaar, die aan iedere batterij is aangebracht. Onze methode berust op de 40-jarige ondervinding van Dr. SANDEN, onze toestellen zijn dan ook volkomen betrouwbaar. Gij kunt ook onzen arts raadplegen omtrent Uw bizonder gevi zonder eenige kosten. Geen enkel beletsel dus, om ons een bezof te brengen, of nog heden te schrijven. Indien gij Uw naam en adri opgeeft zullen wij u gratis en franco onze rijk geïllustreerde brochm toezenden, welke niet alleen onze „HERCÜLEX" in alle bijzonda heden beschrijft, maar buitendien onschatbare inlichtingen bev omtrent de gezondheid, zoowel voor mannen als voor vrouwen; t van attesten met volledigen adressen onloochenbare getuigeni sen van jongen datum, afgedrukt met toestemming dergenen, die met een menschlievend doel, de vruchten hunner ervaring ook aan andere lijdei hebben willen kenbaar maken, en eindelijk een enveloppe aan ons adres, bevattende een symptomatische vragenlijst. Gij kunt dan die lijst invullen, en aan ons terugzenden, waarna onze Arts eene zorgvuldige diagnose van Uw geval zal maken en U, met zij rapport, ook zijne meening zal mededeelen omtrent hetgeen onze HERCULEX" voor U zou kunnen bewerken. Indien gij in de nabijheid woont, brengt ons een bezoek en deel onzen Arts Uw geval mede. Gij kunt dan tegelijkertijd kennismaken met om „HERCULEX", en den stroom beproeven. Beleefd verzoek bij het aanvragen der Brochure: „De Gezondheid ternggeTonden in de Natuur", den titel van dit blad te willen vermelde Adres vooc alle brieven en bezoeken! Or. A. fall, SAHQEIH ELECTRIC BELT Co., amstraat 3. ie Etage, Amsterdam. Geopend alle werkdagen, Tan 9 tot 6 oor, 's arondg raa 8 tot 10 nor. 'e Zondags van 9 tot 12 nor. ben hij led< de kie: zee: blei ver pro sch dei a I pat Dan zou ik jou terug gezien heb ben voltooide Bernard, en dan zou alles anders geworden zijn. Dat is voorbii. verloren Waarom Omdat jij gedwaald hebt? Slechts een enkel jaar van je leven is verloren en je bent nog zoo jong. Maar ik ben gebonden. Laat mij, Sylvia Ik mag nietIk wil niet hoor je. ik wil nietMoet ik een woordbreker, een verrader worden Neen, dat moet je niet. Je zult je vrouw een tehuis op Edsvikeu geven, zooals je haar beloofd hebt, maar je keert terug tot je roeping in het leven. Hildur deelt dan alleen het lot van zooveel marine-officiers-vrou wen, die haar echtgenoot altijd slechts een maand bij zich hebben, een lot, dat ook het aanstaande vrouwtje van Koert op zich nemen moet. Dat kan en mag je vergen, na iedere reis keer je bij haar terug. Als betooverd stond Bernard daar en keek haar aan. Aan die oplossing had hij nooit gedacht. Zijn aanstaan de vrouw een tehuis op Edsviken ge ven stond voor hem gelijk met een verbanning naar Raansdal. Nu werd hem een uitweg aangewezen, een weg om terug te' gaan in het leven, in de wereld, waarnaar hij met iedere ge dachte. iedcren ademtocht verlangde Maar de eerste voorwaarde daarvoor heette onderwerping en daar verzette zich al zijn trots en eigenzinnigheid tegen. Weet je, wat je van mij eischt? vroeg hij heftig. Ik zou zoodoende een onrecht moeten bekennen, waar ik alleen gebruik heb gemaakt van mijn recht. Ik moet mij deemoedig buigen van gedachte veranderen Daaraan heb ik altijd zoo'n hekel gehad en nu moet ik zelf Alleen maar terugkeeren, viel Sylvia hem in de rede. Is het dan zoo moeilijk zich te buigen voor een man, die zooveel ouder is en zooveel ondervinding heeft Hij kan je de loopbaan weer openen, die je verliet, je bent vrijwillig heengegaan. En als hij mij afwijst? Jou? Ken je hem zoo slecht? Probeer het eens, je kunt het wa gen Hij aarzelde, maar zijn antwoord verried, dat de woorden in weerwil van alles den weg vonden, dien zij zochten. Ik zal er over denken. Neen, niet bedenken, niet aarze len. anders houdt je de oude koppig heid of het smeeken van je meisje, die je niet wil laten gaan, weer te rug. je zult het haar niet aan 'tver- -- In dit geval maakt hij een uit zondering. daarvoor is hem aan den stand kunnen brengen, dat er voor, jou alles van afhangt. Je hand mag zii eischer» maar niet je leven. je toekomst. Zij heeft haar tehuis, haar, rechten en jij verovert je in de wereld een toekomst, werkt voor een groot, trot sch doel. zooals mijn vader be reikt heeft. Dan wordt je bevrijd van die rampzalige erfenis van je vader, dan zal je het leven dragen, zelfs al ben je thuis niet gelukkig. Zij sprak vol gloeiende opgewon denheid en Bernard kon zijn oogen niet van iiaar losrukken. Zoo had zij onlangs haar vader verdedigd en zoo verdedigde zij nu zijn eigen toekomst tegen hem zelf. Nu wist hij, wat achter het lokkende, vleiende wezentje verscholen lag, dat hem eerst zoo raadselachtig en ge vaarlijk had toegeschenen. De knaap had eens het kleine ongelukkige schep seltje gehaat, misschien al in het duis tere vermoeden, dat het eens over zijn lot zou beschikken. Nu stond zij voor hem en herkende in haar te laat zijn geluk. Dat was de vrouw, die zijn onstuimigen drang naar vrijheid in getoomd en hem zelf vastgehouden zou hebben, het schild, dat hem be schermde tegen de duistere macht in znn eï^en ziel. En er was een tijd geweest, dat hij slechts de hand had uit te strekken, dan zou Sylvia Ho- henfels hem hebben toebehoord Bernard, ik vraa~ je woord, je belofte, smeekte zij. Neem een besluit, spreek met mijn vader, zoo lang hij nog hier is zul je komen? Hij scheen nog alt"d met zichzelf in strijd, nog eens vloog zijn blik naar de rotsgebergten van het Isdal, toen richtte hij zich hoog en ener giek op. Ja ik kom Goddank Zij wilde hem de hand geven, maar daar voelde zij zich plotseling door zijn armen omsloten en zijn lippen drukten zich brandend" heet en wild op de hare de eenige bekentenis Zij wisten immers beiden, dat zij el kaar liefhadden, dat zij moesten scheiden, woorden waren niet noo- dig. Slechts één minuut gaven zij aan hun liefde toe, toen liet hij liaarweer los en week achteruit. Vaarwel, Sylvia Vaarwel Hun blikken ontmoetten elkaar, een moeilijk, zwijgend zich losrukken, toen ging Bernard heen. Hij ging naar buiten in den helderen maneschijn, sloeg een zijweg in en verdween in het bosch. Het voetpad naar Edsviken liep steil benedenwaarts, eerst door een denne- bosch, daarna over bergwegen en hoe meer de eenzame wandelaar daalde, des te duidelijker klonk hem het bruisen van de Raan tegemoet. Hij had haar een poosje uit hetye- zicht verloren, nu kronkelde zij zich vlak onder hem, de glibberige, sissen de slang en haar gift sprong tot hem op. Maar de akelig-geheimzinnige stem, die daar beneden siste en lokte, had haar kracht verloren, een andere stem had luider en krachtiger gespro ken. Voor 'teerst sinds langen tijd haalde Bernard weer ruim adem, als was er een last van hem afgelicht, maar toch kon hij zich er niet over verheugen. Het was een al te hooge prijs, dien hij betaalde het geluk van zijn leven De eigenaar van Ottendorf was in derdaad maar één dag r<n Alfheim gebleven, ofschoon men er op aan drong, dat hij wat langer zou blijven, reeds den tweeden morgen vertrok hu weer. Hohenfels had hem tot Raansdal gebracht en werd dadelijk weer te rug verwacht, in plaats daarvan bracht de bediende eenige regels van de hand des ministers. Hij was bij I zijn neef op Edsviken. men moest niet l i op hem wachten, liii zou vermoede- j j lijk pas in den namiddag terugkee- i ren. Sassenburg. die de boodschap aan- j nam, begreep er niets van. Hij wist j immers, hoe de verhouding tusschen j die beiden was. dat zij elkaar als vijanden vermeden, waar het slechts mogelijk was, en nu dit uren-lange j bezoek? De bediende wist er verder i niets van. Mijnheer Von Hohenfels was bij de aanlegplaats geweest om j den heer Fernstein vóór zijn vertrek j nog te zien en had daarna een kort j gesprek met zijn oom gehad. Daarop was Zijn Excellentie met hem in het 1 rijtuig gestapt en had bevel gegeve naar Edsviken te rijden, hetbericl kwam vandaar. Dat maakte de zaa nog raadselachtiger, er bleef hei niets over dan de oplossing af wachten. Hohenfels keerde werkelijk eers 'smiddags weer naar Alfheim terup waar zijn aanstaande schoonzooi hem ontving. Hoe gaat het met S"lvia? vroe hij. Zii zag er vanmorgen slecht ui! Is die hoofdpijn nog altijd niet over Neen ze schijnt helaas hardnek kig te ziin. Ik ben maar een kwal tiertje bij haar geweest om haar vertellen, dat u eerst later kwam pa^a. Zij beloofde echter aan tafel zullen komen en ik geloof, dat he beter is haar vóór dien tijd niet storen. De toon van het antwoord deed vei moeden, dat het korte bezoek bij zijl verloofde den prins weer ontstem! had, maar Hohenfels merkte daai niets van. Hii knikte alleen verstrooid terwijl zij zijn werkkamer binnen gingen. Op de schrijftafel lagen brieven, die intusschen aangekomei waren, maar de minister wierp ei heden nauwelijks een blik op. Ooi was niet de gewone kalme rust op zijn trekken te lezen, men kon lie! hem aanzien, dat hij werd beheerscW door een onderdrukte gemoedsbewn ging. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 6