NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. '11 e J an rtrfrnj» No. 6372 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. ZATERDAG 9 APRIL 1904. A HAARLEM S DAGBL A B Q N NE 1ENTEN ADVERTENTIËN: Voor Haarlem MAANDEN: Van 1—5 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Haarlem van 1—5 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Reclames 30 Cent per regei. gemeente) 1.30 Groote letters naar plaatsruimte. Bi] Abonnement aanzienlijk rabat. Franco per post door Nederland c 1.65 ÉT^ I WnjTTi Kleine advertentiën 3 maal plaatsen voor 2 maal betalen. Afzonderlijke nummers 0.02W Se*^ K2JMF r n a Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem a n 0.37.% Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. omstreken en franco per post ,0.45 interccmmunaalTelefoonnummerderRedactie600enderAdministratie724. Uitgave der Vennootschap lemens Coster. Directeur J. C, PEEREBOOM. V& Drukkerij: Zuidcr Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 31»is Faubourg Montmartre. Dit nummer bestaat «U ■»>r bladzijden. t<a ££laaril Haarlem's Dagblad van 9 April bevat o.a. Blad A. De Eerste Duizend, luiteiilandscli Overzicht, Oorlogs- ieuws, Nieuws uit Haarlem en im8trekeu, Rechtszaken, öinnenl.- n Gemengd Nieuws. Blad B. Binnenl.- en Gemengd lechtszaken, Uit de Pers en 'euilleton. l)e Eerste buizend. Zooals bekend is wordt allengs in sder huis waar geen duinwater wordt eleverd, het drinkwater onderzocht, tfiet zooals men wel eens meent m daardoor gelegenheid te hebben m dat drinkwater af te keuren en aarmee de menschen te dwingen, het emeentelijk duinwater aan te schal en, maar omdat het hebben van een luinwaterleiding als maatregel van [ezondheid geen doel heeft, wanneer laarnaast nog slecht water kan wor- len gebruikt, dat onder zekere om- tandigheden een bron van gevaar tan opleveren voor hen die het drin- ;en, zoowel als voor anderen. Dat onderzoek geschiedt aan het ;emeentelijk. laboratorium door den [irecteur der duinwaterleiding, den leer L. W. Havelaar, en zijn assistent, deer dan duizend heeft men er op iet laboratorium al achter den rug en van de eerste duizend heeft de heer lavelaar een rapport opgemaakt, dat hans in druk is gegeven. In 1899 werd dit onderzoek aange hangen. Men begon met het water, lat hij verontreiniging de meeste kans ot verspreiding van ziekten kon ge- j ?en dat aan de publieke pompen en lutten. Daarna was het water dat de melk- erkoopers gebruikten ann de beurt, toen dat van de water- en vuurnc- J ringen, daar ook dezen wel onge-1 cookt water ter beschikking van de j ilanten stellen. Ten slotte kwamen le particuliere woningen, waar het! water straat voor straat en huis voor luis werd nagegaan. De rapporten van deze onderzoekin-1 jen gingen naar B. en W. Schoot het J water te kort in de aan goed drink-1 water gestelde eischen, dan werd de eigenaar aangeschreven om binnen j twee maanden te zorgen voor goed drinkwaterwas het water heel slecht ian werd die termijn tot één maand ngekrompen. Was na een van deze ermijnen het perceel niet aan de ge meentelijke duinwaterleiding aange sloten, dan werd het water opnieuw j onderzocht, daar door het schoonma ken en herstellen van den put, hetzij door het maken van een nieuwen put, ln het gebrek aan goed drinkwater had kunnen worden voorzien. Bleek n opnieuw, dat het water niet aan de eischen voldeed, dan werd den ttaad voorgesteld het perceel onbe woonbaar te verklaren. In verreweg de meeste gevallen is evenwel, zij het dan ook op 't laatste oogenblik. aan de aanschrijving van B. en W. vol daan. Hoogst zelden zijn perceelen moeten worden ontruimd. De onderzoekingen van zaoveel mon sters waren zeer bewerkelijk, ook om dat zij daar het bleek dat het wa ter van de meeste zakputten zeer Slecht was snel moesten geschie den. Onderzoek van den put zelf was meestal onmogelijk wegens hunne ligging onder den vloer van de keu ken of onder binnenplaatsjes, zoodat men zich tot een scheikundig en bac teriologisch onderzoek moest bepalen. Het water kan worden verdeeld in drie soorten Regenwater, water uit de diepere gen (Nortonputten) en zakwater. Het eerste kan buiten beschouwing blijven, daar regenwater in de be bouwde kom der gemeente niet als goed en betrouwbaar drinkwater be schouwd kan worden. Enkele onder- xoekingen toonden sterke vervuiling, herhaalde malen ook lood aan. Het Nortonwater is in de meeste gevallen vrij zuiver. Een aardige bij zonderheid is, dat het water in nieuw gebouwde putten veel minder zuiver Was, dan dat uit oudere, hetgeen toe te schrijven is aan bacteriën, die met boren in het diepe water worden j gebracht. Na eenige maanden werd dit beter Een bezwaar voor het gebruik van dit Nortonwater is evenwel, dat het soms zeer sterk, ijzerhoudend is, waar- door het water bij het staan een gele kleur krijgt en er minder smakelijk uitziet. Proeven met ontijzeringsfil- ters, systeem Dr. Ali Cohen, voldoen aanvankelijk zeer goed tot wegneming i van dit euvel. Zakputten zijn vooral in het oudere gedeelte der stad nog veelvuldig in1 gebruik. Verreweg de meeste van de- j ze putten leveren slecht of althans twijfelachtig water en slechts zelden worden zakputten gevonden, waarvan het water aan de eischen voor goed drinkwater gesteld, voldoet. De heer Havelaar geeft verder een overzichtje van het salpeterigzuur, j salpeterzuur, kaliumpermangonaat en chloor, dat in het water aangetroffen werd. Dat dit niet maar alleen theo retische waarde heeft blijkt uit een staaltje, dat de heer Havelaar mede-' deelt, van een gezin in de Ridder-1 straat, waarvan de bewoners aanhou- j dend aan storingen in de spijsverte- j ring leden. Het bleek, dat dit water I een buitengewoon hoog kalkgehalte gehad, waaraan volgens den medicus de ongesteldheden moesten worden j toegeschreven. Wat het bacteriologisch onderzoek aangaat, vermeldt het verslag onder veel. dat als van speciaal wetenschap- pelijken aard in dit overzichtje niet op zijn plaats is, dat op de 918 onder zoekingen 118 maal de coli-bacil is gevonden. De geleerden zijn, naar het schijnt, het er niet over eens, of dit op verontreiniging van het water duidt, al dan niet. Behalve het stelselmatig bacterio logisch onderzoek werd telkens wan neer een geval van febris typhoïdea werd aangegeven, het water uit het betreffende perceel, en zoo hier aan leiding was, ook dat van den melk- leverancier onderzocht. „Het is mij", zegt de heer Havelaar, „echter nimmer mogen gelukken, de bacil van Eberth in water aan te too- nen. Bevreemdend is zulks zeker niet, wanneer men het lange incubatie-tijd perk van typhus in aanmerking neemt, zoodat wanneer het water on derzocht wordt, dikwijls meerdere weken verloopen zijn sedert de in fectie heeft plaats gehad. Aan het verslag is ten slotte een statistiek en een graphisch overzicht toegevoegd. Bnitenlandsch Overzicht DE OORLOG We kunnen vandaag weer eens aan 't raden. Een telegram uit Tokio meldt dat de Japansche proviandschepen veilig den mond van de Yaloe zijn op gevaren en op verschillende punten van den Koreaanschen, dus Zuidelij ken, rivieroever Troepen en Voorraden geland hebben. Uit Shanghai wordt echter gemeld dat de Russen mijnen hebben gelegd langs de kust bij Takoesjan en aan de monding van de Yaloe, in welk ge val niet is aan te nemen, dat trans- port- of oorlogsschepen zoo maar kalmpjes en „veilig" die riviermon ding binnen kunnen varen. Nu zijn telegrammen uit Shanghai wel onbe trouwbaar in de overtreffende trap, maar daartegenover staat, dat de waarschijnlijkheid sterk vóór het Shanghai'sche telegram pleit. De Russen waren tot voor enkele dagen heer en meester aan de Yaloe- monding en hadden dus alle gelegen-, heid den toegang tot de rivier Door mijnen te versperren Het is moeilijk aan te nemen, dat ze dit verzuimd zouden hebben, waar ze toch konden verwachten, dat de Japanners, zoodra hun troepen de Yaloe beginnen te naderen voor den toevoer van alle benoodigheden den gemakkelijken en snellen waterweg zullen verkiezen boven den moeilijken en tijdroovenden weg over land. Hetzelfde telegram uit Shanghai meldt dat het Japansche leger op ver schillende punten den Zuidelijken Yaloe-oever bereikt hebben is dit wèar, dan zou heel wel mogelijk zijn, dat Japansche trans portschepen beproefden de rivier op te stoomen. Het bericht zal dan zeker spoedig bevestigd worden door scher mutselingen aan de Yaloe. Een Amerikaansch zendeling, die uit het Noorden van Korea is terugge keerd. meldt, dat er een vloot, oe- staande uit veertig transportschepen, waarvan enkele zeer groot, ter hoogte van Hajoe ligt, vijftig mijlen ten Noor den van Tsjemoelpo. Men denkt, dat zich er een gedeelte van het tweede legerkorps op bevindt. De eerste en derde divisies zijn bestemd te Jongam- po te landen. Uit Seoel wordt gemeld, dat de Russen zes van de voornaamste grens steden aan de Toeman-rivier bezet hebben. De „St. James Gazette" meldt, dat Engeland en Rusland het vraagstuk van THIBET geregeld hebben in dier voege, dat En geland zich verbonden heeft, Lliassa niet te bezetten wanneer kolonel Younghusband er in slaagt tevoren een bevredigend verdrag te sluiten met de Tliibetaansche regeering. In elk ge val zouden de Engelschen terugtrek ken zoodra het mogelijk zou zijn naar bevrediging een verdrag te sluiten. Deze schikking over Thibet zoude de Russische gezant te Londen te Peters burg hebben voorbereid, en de Russi sche regeering zou zich met het plan vereenigd hebben. 't Lijkt wel wat gunstig voor En geland Naar men te Londen verzekert gaat een der bepalingen van de schikking tusschen FRANKRIJK EN ENGELAND over de handelsvrijheid in Egypte en Marokko. De handelsvrijheid van die lauden zou voor 30 jaren gewaarborgd worden. Als men bedenkt, hoe belang rijk de handel van Frankrijk op Egyp te is, zal men het gewicht van deze bepaling begrijpen in verband met de protectionistische neigingen van En geland. De Kölnische Zeitung verneemt uit Berlijn, in tegenspraak met bladen, die mededeelen, dat er in den bonds raad ook gestemd zou zijn over arti kel één van de JESUIETENWET en daarbij een aanzienlijke minder heid, Pruisen en Beieren werden genoemd zich verklaard zou hebben voor de afschaffing ook van dit artikel dat de afschaffing van dit artikel noch voorgesteld, noch verworpen is. De bondsraad heeft bij de beraadslaging over dit onderwerp over alle door den Rijksdag aangenomen voorstellen be treffende de Jesuïetenwet gehandeld, waaronder er een was, strekkende tot afschaffing van de geheele wet. Dat laatste voorstel werd, naar de Kölni sche Ztg. verneemt, met algemeene stemmen verworpen, maar een afzon derlijke stemming over artikel één is niet gehouden. De République Frangaise bespreekt het arbitragetractaat. dat FRANKRIJK EN NEDERLAND pas gesloten hebben. Wij begroeten, zegt het blad, dat verdrag als een nieuwe uiting van de politiek van toe nadering, die Delcassé zooveel eer aandoet. Door zijn sympathie te voe gen bij die van Engeland en Italië, versterkt Nederland de rij van vrien den, die Frankrijk bezig is te vormen in het belang van den vrede en de internationale rechtvaardigheid, met een klein maar roemrijk volk. De Matin zegt dat, al bestaan erop dit oogenblik tusschen de Nederland- sche en de Fransche regeering geen moeilijkheden, deze nieuwe conventie toch van groote beteekenis kan zijn voor de toekomst, in verband met de belangrijke bezittingen van Nederland in den Indischen Archipel, die aan den weg liggen naar onze bezittingen in Indo-China. Stadsnieuws. Zang en Vriendschap. Donderdagavond gaf de Koninklijke Liedertafel haar tweede concert in dit seizoen, waarbij als solisten optraden mej. Constance Lacueille (sopraan) van Brussel en de heer E. A. Cats (viool) van hier. De keuze bleek een zeer gelukkige. Mej. Lacueille is een jonge dame die kortelings het conser vatoire te Brussel verliet met een eer sten prijs en onderscheiding. Zij toon de zich een coloratuurzangeres van uitnemende stemmiddelen, degelijke vorming en, wat niét het minste zegt fijn beschaafde muzikaliteit. Van de ze eigenschappen had zij alle gelegen heid getuigenis af te leggen in een welgekozen programma, dat voor het eerste deel een Air uit Boiëldieu's Jean de Paris, en voor het tweede deel een drietal liederen gaf van Ri chard Strauss, Henri Völlmar en Mas senet. Het talrijk publiek juichte de zangeres met groote warmte toe. Met niet minder ingenomenheid werd het zeer talentvolle vioolspel van onzen bekenden stadgenoot, den heer E. A. Cats, begroet. Zijn virtuo siteit en de adel van zijn stijl schij nen zich nog voortdurend krachtig te blijven ontwikkelen. Vooral in het Adagio uit Bruch's G-mol-concert kon hij zijn muzikaal gemoed zoo ten volle uitspreken en in de Faust-fantaisie van Gounod Sarasate gaf hij een bravour en virtuositeit, die heelemaal niet alledaagsch zijn. Er valt'niet aan te twijfelen dat deze jonge violist in steeds ruimer kring waardeering zal vinden. Daar ik bij dit concert een werk zaam aandeel als accompagnateur had waarbij mij een mooi Bech- stein-vleugeltje van den heer P. v. Ooy ten dienste stond kon ik de verrichtingen van het koor slechts van een zeer ongunstige plaats volgen. Mij dunkt, Heinze's Omhoog en Riga's Les Esprits de la Nuit lieten in geen enkel opzicht te wenschen over. Het nieuwe werk van L. F. Brandts Buijs „In 't Woud" getiteld was bij deze eerste uitvoering nog niet geheel vlekkeloos, maar toch zóó, dat de componist, die het concert bijwoonde, zich met de vertolking van zijn vol strekt niet gemakkelijk werk zeer, zéér tevreden toonde. Trouwens de on volmaaktheden betroffen uitsluitend enkele uiterlijkheden van klank of in tonatie de geest van het werk was blijkbaar over de zangers vaardig ge worden en hiervoor zullen zij hun directeur, den heer W. Robert, dank weten. De heer Brandts Buijs werd na de uitvoering door de zangers geestdriftig gehuldigd en door den heer J. A. Fransen hartelijk toege sproken. Met Hegar's „Schlafwandel" en het Pilger-Chor uit Tannhauser twee goede bekenden werd dit over 't geheel zeer goed geslaagd concert be sloten. PHILIP LOOTS. De Engelschen in Thibet. De correspondent van de „Times", die de Thibet-expeditie volgt, heeft aan zijn blad een belangwekkenden brief geschreven over het Tsjambidal en den weg. dien de troepen volgen. Nooit te voren, zegt hij, is een Europeaan op dezen weg geweest. Wij lezen o.a. in zijn brief over de koude, die de expe ditie te verduren heeft gehad. Het koudst is het geweest op den Tangpas. De thermometer wees toen 26 gra den (Fahrenheit) aan, d. i. dus 58 graden vorst. In een kamp had men 't te Toena het koudst 17 gr. Te Fa- ri was het herhaaldelijk 15 gr. De ze stad ligt ongeveer 5000 M. hoog. Bij zulke koude kon men dikwijls geweren en kanonnen niet gebruiken. Het water in de maxims bevroor ook als men het met rum vermengde (en petroleum om te verhoeden, dat de manschappen het opdronken) de olie bevroor. Ten laatste droegen de offi cieren de sluitstukken van de maxims, zorgvuldig van olie ontdaan, in hun borstzak. De soldaten namen de ge weren mee onder de wol. De grond was zoo hard, dat het graven te zwaar viel, vooral waar elke inspanning op die groote hoogte den mensch snel af mat. Lijken van mensch en dier wer den daarom verbrand. En aangezien brandhout schaarscher werd. hoe hoo- ger men kwam. móest ook da* mee gevoerd worden. Nieuwe vergaderzaal. De nieuwe vergaderzaal van de Hollandsche Maatschappij der We tenschappen te Haarlem nadert haar voltooiing. Deze zaal is gevestigd in het nieuw gebouwde gedeelte, grenzend aan het bestaande gebouw aan het Spaarne en zoodanig ontworpen, dat de zaal en het gebouw één geheel vormen, zoo dat de hoofdingang in het oude ge bouw blijft. De nieuwe zaal heeft eene lengte van 16 M.een breedte van 8 M. en eene hoogte eveneens van 8 Meter. Langs de wanden zijn lambrisee ringen, waarin boekenkasten zijn aan gebracht, Daar boven geven aan beide langszij den tal van ramen een over vloedig daglicht, dat in toon gehouden wordt door bovenramen van gebrand glas. De eene korte zijde, in nisvorm, is de plaats voor het bestuur. De zol dering is in boogvorm en geschilderd; het fond oranjeachtig geel. de wan den roodbruin, wat met. de eveneens zoo geschilderde lambrisecringen een verrassend effect geeft. De verwar ming is centraal. Ook de ventilatie is uitstekend. Voor de avondverlichting, die electriscli is, zijn twee booglam pen in het midden der zaal en verder boven elke boekenkast in de lambri seering een arm. Want hoewel de vergaderingen van directeuren meest overdag gehouden worden, wil men de zaal ook benut ten tot het geven van voordrachten, le zingen, enz. Maar dan is de toegang niet door het hoofdgebouw doch door een royale deur, die in het midden van den eenvoudigen doch forschen gevel van hardsteen en baksteen is uitgehouden. Aan weerszijden daarvan zijn ge bouwen, beiden totaal brandvrij. Het eene zal dienen voor archief, het an dere voor woning van den concierge. De zaal zal voor het eerst dienst doen op de jaarlijksche vergadering, Zater dag 21 Mei. Voorstellingen in den Schouwburg. In ons vorig nummer heeft men kunnen lezen, dat de heer Van Gaste ren een verzoek aan den Burgemees ter had gedaan, om voorstellingen in den Schouwburg te mogen geven op 7, 10, 14, 17, 22 en 24 April. De waarnemend Burgemeester heeft voorloopig slechts beschikt op het ver zoek aangaande 7 April en dit afge wezen. Dit kan een kentering in de mee ning van B. en W. beteekenen, maar behoeft dat niet te zijn. daar wel licht de waarnemend Burgemeester zijn antwoord zóó heeft ingekleed al leen omdat hij de beschikking op de volgende data aan Jlir. Boreel wïl overlaten. Brondgeest Ensemble. A. s. Woensdagavond wordt door het Brondgeest-Ensemble in De Kroon eene opvoering gegeven van „Salome", het stuk, dat Donderdagavond te Delft met zooveel succes werd opge voerd en aan het einde zeer enthou siast werd toegejuicht. Weverij-Tentoonstelling te Haarlem. Wij ontvangen een circulaire van het uitvoerend-Comité van bovenge noemde tentoonstelling, waarin nog maals gewezen wordt op de beteeke nis der Nederlandsche'textielkunst in vroeger dagen en op het weinige, dat van de geschiedenis dezer eens zoo gewichtige industrie bekend is. Vandaar het plan voor deze tentoon stelling. Het Uitvoerend Comité doet nu een beroep op aller medewerking, het zoekt werktuigen en toestellen, stalen- en monsterboeken, patronen,1 blokken, platen of walsen voor katoen-1 en trijpdruk, omslagpapieren (z.g. sit sen) en vooral weefsels van Neder landsche makelij en gobelinsvoorts al wat betrekking heeft op de gilden, regentenstukken, gildeteekens en pen- i ningen, bodebussen, stempels, loodjes en officieele maten, schilderijen, pun-: ten, adreskaarten, archivalia, boeken en tijdschriften. I Voor 30 April verzoekt het Comité 1 opgaaf van ieder, die iets geschikts wil inzenden of kan aanwijzen, aan het Bureau Nieuwe Uitleg 8 te 's Gra- venhage. Zwem- en Badinrichting. j Gedurende het badseizoen van 1903, hebben zich aan de Zwem- en Bad inrichting aan de Houtvaart 582 per sonen geabonneerd, hieronder zijn be- grepen 436 mannelijke en 146 vrouwe lijke personen. Van 23 Mei tot en met 30 September zijn er 19.319 baden ge-1 bruikt. 82 jongens en 61 meisjes zijn na afgelegden proef, als geoefend in het zwemmen en duiken, tot de diepe bassins toegelaten. In de eerste helft van de maand Juli werden door het bestuur van de Haarlemsche Water- polo-Club ,,H. V. G. B." de geabon- neerden aan de zwemschool in de ge legenheid gesteld aan een wedstrijd deel te nemen, het snel zwemmen op j de borst en den rug. Het "ekleed zwemmen en zwemmen met hinder- nissen. Springen over eene lijn, die hoog en ver voor de springplank was1 gespannen, te water springen en van den bodem een gekleede pop opdui- j ken en aan wal brengen. Voor de meisjes was de gelegenheid openge- j steld aan e^ne rozen wedstrijd deel te nemen. Voor de verschillende num- mers waren door het bestuur van de Water-Polo-Club zilveren medailles en kunstvoorwerpen beschikbaar gesteld. Het feest, dat door mooi weder begun stigd werd, en waarbij meer dan vier honderd dames en heeren tegenwoor dig waren, heeft buitengewoon succès gehad, waartoe de Water-PoIo-wed- strijd veel heeft bijgedragen. Volksweerbaarheid. De afdeeling Haarlem van de ver- eeniging Volksweerbaarheid heeft he denavond in het schietlokaal van de Kleine Vereeniging een algemeene ver gadering. waarop verschillende mid delen zullen besproken worden, om de afdeeling in bloei te doen toenemen. Op de agenda zagen wij een voor stel tot oprichting van een wielrijders corps en vernamen, dat, wanneer tot het oprichten besloten werd, de afdee ling iemand gevonden had, die bereid zou zijn, de hoofdleiding daarvan op zich te nemen. Op militaire leest geschoeid, zou de ze afdeeling op velddagen van de ver eeniging „Volksweerbaarheid" zeer veel dienst kunnen doen, als rappor teurs. verkenners, enz. Dit korps zou een sieraad kunnen worden van de afdeeling Haarlem. Wij vernamen, dat zij die nog geen lid zijn en bij de wielrijders zouden willen worden on<renomen. zich heden avond nog kunnen doen inschrijven De Tramplannen. Door den heer R. A. M. GrippelLng te Heemstede, is een adres aan den Raad gezonden, waarin hij schrijft dat de E. N. E. Tramw. Mij. blij kens een van haar bij den Raad in gekomen schrijven niet geneigd is de concessie der Haarlemsche Tramw. Mij. over te nemen, op de voorwaar den door den Raad bij zijn besluit d.d. 17 Februari j.l. gesteld; dat ook de Haarlemsche Tramw. Mij. in haar adres aan den Raad dato 20 November 1903, reeds bij voorbaat verklaard heeft, op die voorwaarden, van eene verlenging harer concessie na 1 Januari 1908 af te zien dat daarentegen adressant zich in zijn aan den Raad gericht adres van 14 December 1903, dadelijk in princi pe bereid verklaard heeft, van af 1 Januari 1908 de concessie derHaarL Tramw. Maatschij., te aanvaarden op de door den Raad gestelde voorwaar den. Redenen waarom adressant den Ruad eerbiedig verzoekt, hem bij het verieeuen der na te noemen concessie den voorrang toe te staan en hem thans te willen mededeelen op welke voorwaarden de Raad genegen is, voor den tijd van 50 jaren vanaf 1 Ja nuari 1908, concessie te verleenen voor de. exploitatie in de Gemeente Haar lem der volgende tramweglijnen a. Station, Dreef, om de Herten kamp, Kleine Houtweg, Haarlemmer houtpark, Zuiderhoutpark. Blauw- bruggetje. b. Verwulft, Oudegracht, Raaks, Zijlsingel, Zijlweg tot de grens der Gemeente. Een en ander, opdat adressant in de gelegenheid worde gesteld, de noo- dige maatregelen te nemen om tijdig in staat te zijn de concessie te aan vaarden en stappen te kunnen doen om de noodige vergunningen van om liggende betrokken Gemeenten te ver krijgen. Heryk. Zaterdag 9 April heeft van 8 tot 12 uur de herijk plaats voor de Korte en Lange Boogaardstraat. Vlamingstraat Ged. Voldersgracht, Keizerstraat en Barrevoetestraaten van 1 tot 2 uur voorde Botermarkt en Gasthuisstraat. Eigen Hulp. In het Nutsgebouw werd Donder dagavond sehouden eene algemeene vergadering van het distx-ict Haarlem en Omstreken der vereeniging „Eigen Hulp". Het verslag, waarvan wij enkele dagen geleden melding maakten, werd goedgekeurd; en het dividend over 1903 derhalve bepaald op 11 met de 1 reeds als dienstbodenfooi ge geven, uitmakende 12 Vervolgens werd de rekening en ver antwoording van den penningmeester goedgekeurd. Als leden van het bestuur werden herkozen de pei'iodiek aftredende hee ren J. B. Rutgers v. d. Loeff en J. G. Tuvtel. Soirée musical e. Den 14en April zal bij voldoende deelname een tweede soirée musicals gegeven worden voor 2 piano's in De Kroon door de dames Suze en Frida van der Eijken, ditmaal met mede werking van Mej. Tilly de Vries, zang. De goede indruk, dien we van de eerste soirée (in Februari) omtrent het uitmuntend samenspel ontvingen. 3 borg, dat ook ditmaal de uitvoering der gekozen stukken niets te wenschen zal overlaten. Het zou te bejammeren zijn, indien, wegens onvoldoende deel name, de soirée niet door kon gaan. Examens L. O. Te Haarlem vallen de examens der mannelijke candidaten op de volgende dagen 29 April, 9, 10, 13, 16, 17,19, 20, 30, 31 Mei en 1 Juni, aanvangende 's morgens 10 uur in het gebouw van den Protestantenbond. Nieuwe Gracht. Deze examens worden in het publiek afgenomen, die der vrouwelijke can didaten niet. Technici. In de vergadering der Afd. Haar lem van den Bond van Technici op Dinsdag 12 April in Café Brinkmann te houden, zal de heer A. Barto Jr. van Amsterdam eene voordracht hou den over Aerogeengas. toegelicht met proeven. S c h i e t w e d s t r ij d. Zondag 10 April zal door de afdee ling Haarlem van den Koninklijken Nederlandschen Bond van Oud-onder officieren. en de schietvereeniging „Generaal Van Merlea" den gewonen winter-scnietwedstrijd worden gehou den op de buks en op het cylinder- geweer. in het lokaal van den heer Burgers, aan den Schoterweg,

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 1