NIEUWS» en ADVERTENTIEBLAD. i\" Jaargang. '-a kü73 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. MAANDAG 11 APRIL 1904. A A B O N N E (VI E N T E N PËR ORüE MAANDEN; Voor Haarlem f 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waai een Agent gevestigd is (kom der gemeente) 1.30 Franco per post door Nederland 1.65 Afzonderlijke nummers 0.02% Geïllustreerd Zondagsblad» voor Haarlem 0.37% 3 de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Loorens Coster Directeur J C. PEEREBÖOM ADVERTENTIËN: Van l*-5 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels 0.75, elke regel meer ƒ0.15. Reclames 30 Cent per regel. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Kleine advertentiën 3 maal plaatsen voor 2 maal betalen. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Abonnementen en Advertentiën worder. aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor hei Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co., JOHN FJONES, Succ., Parijs, 31bis Faubourg Monlmartre. FAILLISSEMENT VAN DE NOORD EN ZUIDHOLLANDSCHE BANK. Woensdag' den 20sten dezer zal de eerste verificatievergadering plaats hebben inzake het faillissement van, de Noord- en Zuidhollandsche Bank, voorheen Westerkappel Hoofd en( in verband daarmee is heden door de Curatoren in dat faillissement, de, heeren Mr. F. Willekes Macdonald en Mr. P. Tideman, de inventaris in dat faillissement op de griffie van de Ar- rondissements Rechtbank gedepo neerd. Dit lijvige stuk, dat niet minder dan 140 folio bladzijden telt, kan in drie gedeelten worden verdeeld een nota rieel gedeelte, waarin de eigenlijke inventaris van den faillieten boedel voorkomt, een financieel gedeelte, in den vorm van een balans, weliswaar opgemaakt over een periode, toen al les in de Bank nog melk en honig scheen en een toelichting van Cura toren, die daarmee min of meer reeds op hun ter verificatie uit te brengen verslag zijn vooruitgeloopen, met de goede bedoeling, veronderstellen we, om reeds nu aan crediteuren en debi teuren een inzicht te geven van den loop der gebeurtenissen en de oorzar ken van de catastrophe. Wat de balans in het financieele deel aangaat dient opgemerkt te wor den, dat"deze cijfers slechts een zeer betrekkelijke waarde hebben, om de eenvoudige reden, dat die is opge maakt per 19 Aug. 1903, zoodat na tuurlijk de stand der zaak op dit oogehblik een gansch andere is. Curatoren zijn dan ook op dit oogen- blik bezig aan een nieuwe balans per 1 April 1904. Beginnen wij met de Beschouwingen van Curatoren. Vooreerst doen curatoren opmerken, dat de afscheiding van dezen boedel met dien van Ed. de Lanoy in privé niet altijd gemakkelijk was. Het duurde eenige maanden vóór het loopende bedrijf der Bank geheel tot stilstand was gekomen. De belang rijke binnengekomen sommen zijn be legd bij de Nederlandsche Bank. De samenstelling der balans was voor de accountants, de heeren Klop penburg en Van Suchtelen,, buitenge woon moeilijk, wegens de QeftreKkige wijze ^an Boekhouding die aan de Bank is gevolgd, en waar op genoemde accountants reeds in hun rapport over de balans d.d. 31 Dec. 1902, hebben gewezen. De heer Sobels. geëmployeerde aan de ©ank, deed wel pogingen in de goede rich ting. doch stuitte af op de meening van den heer De Lanoy, dat de boek houding te wijdloopig zou worden, weshalve deze tot de oude wijze van werken liet. terugkeeren. Bij de oprichting der Bank werd wat volgens de accountants het ge brek aan administratieve kennis bij de directie teekent geen openings- post geboekt, waaruit kon blijken de grootte van het kapitaal, het geplaat ste bedvag. het obligo der inschrij vers. enz. Dikwijls ook waren de inschrijvin gen in de boeken onnauwkeurig, ef fecten verkeerd benoemd, posten on der verkeerde hoofden gebracht. De Dekking was vaak zeer betrekkelijk voor zoover als ze bestonden uit po lissen van levensverzekering, borgstel ling van personen, wier financieele draagkracht min of meer bedenkelijk is. Ook hierop wezen de accountants reeds in hun rapport over de balans 1902. De gedekte credieten van dezen aard en de blanco credietón, door de Bank verstrekt zonder eenigen vasten grond, leveren het bewijs van de groote lichtvaardigheid, waarmede de heer De Lanoy in deze materie te werk ging, een lichtvaardigheid, grenzende aan ontoerekenbaarheid. Curatoren wijzen daarbij op het faillissement-W. C. Klein. Onder het hoofd Ed. de Lanoy Ef fecten zijn gehoekt de vorderingen op en de schulden aan De Lanoy terza ke van zijn Privé speculation in effecten, die hij ten name der Bank hoofdzakelijk ter Beurze van Amster dam door bemiddeling van diverse Commissionairs en te Londen door tus- schenkomst van de firma's Stoop Co. en Burt Co. op vrij groote schaal uitvoerde. In de jaren 1901/3 leverden de rescontre-affaires te Lon den en Amsterdam voor den heer De Lanoy op een Terlies van f 25.216.22 Verder wordt een enorm verlies veroorzaakt door het in de jaren 1902 6® 1903 bijna gestadig terugioopen der koersen van Amerikaansche effecten, waaruit het grootste gedeelte van de bedoelde effecten bestond. Bij den aankoop werd geregeld op het aange kochte fonds een zoo hoog mogelijke prolongatie gesloten, ten name der Bank, welke daarvan den rentelast moest dragen. Ir» ampensatie daarmee werd de rekening Ed. de Lanoy Effecten be last voor rekening-courant rente, wel ke in de jaren 1901/3 niet minder be-; droeg dan f 49123.73. Als dekking daarvoor noemde de heer de Lanoy effecten en polissen van levensverzekering. Moeilijkheden bij het verschaffen! van surplus op de prolongatiën bleven j niet uit en deden zich in 1903, mis-l schien reeds vroeger met zooveel klem gelden, dat de heer de Lanoy allerlei middelen te baat moest nemen om aan de eischen, die steeds dringender werden, te voldoen en ten laatste zijn eigen bate en dat zijner echtgenoote dooreenmengende met dat der Bank en tot het uiterste gedreven ook dat van derden alles daartoe moest aanwenden wat onder zijn bereik kwam. De waarde der vordering op de La noy zal pas bij vaststelling van de in zijn faillissement te* verwachten uit- keering, blijken. De H illegomsche en Lissesche B au kvereenigin gen hoewel op zichzelf staande Bankver- eenigingen, werden door de Lanoy dikwijls beschouwd als afdeelingen der Noord- en Zuidhollandsche Bank, waarop tijdelijk overboekingen plaats konden hebben, waaraan geen reëele transactie ten grondslag lag. Vooral die te Lisse deed aldus dienst als vei ligheidsklep. Op 31 Dec. 1902 stond f 318.000 ten laste van die Banken in het credit van W'esterkappel Hoofd. De verhouding van de Noord- en Zuidhollandsche Bank tot de firma Westerkappel Hoofd in liquidatie is als de Hoofdoorzaak vau deu val der Bauk te beschouwen. Niet alle activa en passiva van W. H. werden bij de Bank ingebracht, maar verschillende dezer, successieve lijk overgebracht deels met uitdrukke lijke, deels inet stilzwijgende goedkeu ring van Commissarissen der Bank, hetgeen blijkt voor het eerste uit no tulen, voor het tweede uit de goedkeu ring der balans per 31 Dec. 1902. De Lanoy sprak daarbij uitdrukke lijk borg voor alles wat blijken zou tot de kwade posten te behooren. Als reden dat niet alles werd overgebracht in de Bank werd genoemd, dat het wenschelijk was om sommige oude zaken van W. H. afzonderlijk af te wikkelen. De accountants hebben ech ter geconstateerd, dat op 31 Maart 1901 de firma Westerkappel Hoofd Feitelyk insolvent was, daar deze firma op dat tijdstip een nadeelig saldo had van f 82.828.341/2, met inbegrip van het kapitaal van f75.000. Uit niets blijkt, dat destijds een ba lans is opgemaakt en of de heer Ie Lanoy dezen toestand kende, toen hij overging tot oprichting der Bank. Zeker is het, dat de firma alleen met nieuw bloed was te redden. Op 1 April 1901 wérd de Bank op gericht, op 15 Mei daaraanvolgende had zij reeds een vordering op Wes terkappel Hoofd van niet minder dan f 403.723.32, die op 31 Dec. was aangegroeid tot f 524.559.63, welk saldo in den loop van den tijd is gewijzigd, zoodat het op 19 Aug. 1903 bedroeg f 346.910.021/2. Om deze rekening naar beneden te brengen, vroeg de Lanoy groote remi ses aan van de Lissesche Bank, aan welke aanvragen de beheerder dier Bank P. de Vos, als gewillig instru ment, voldeed, meestal via de Dordt- sche Bank, die dan het geld aan ie N. Z. H. Bank overmaakte. Daar- mee werd dan de rekening Westerkap pel Hoofd in liq. bij de N. Z. H. Bank zooveel lager gemaakt. Om die zelfde reden deed de Lanoy de beken de geldopneming van f250.000 bij de Holl. Voorschotbank, waarvoor aan hern grootendeels fondsen werden ver strekt, die hij voor zoover ze met aan het. kantoor der N. Z. H. Bank uit de hand werden verkocht, ten faveure van de Bank in prolongatiën onder bracht. Aan de bepaling, dat de reserve af zonderlijk moet worden beheerd, 's niet voldaan. Men wilde het beleggen in een onverdeeld aandeel in het mis Gr. Houtstraat 92. Zonder de speculaties van haren Directeur en de noodlottige erfenis van Westerkappel Hoofd, zou aldus is de indruk van Curatoren de Bank haren aandeelhouders een Geheel ander resultaat hebben kunnen aanbieden. Curatoren komen dan ook tot de navolgende Conclusion dat de administratie op verre ha niet aan de eischen voldeed dat geregeld toezicht of controle van bevoegde zijde ontbrak dat controle door Commissarissen I sche bank 12260.04^Lissesche Bankj /169778.45, Hillegomsche Bank f33565.86 .huis Gr. Houtstraat 92 f25638.19, in terest W. en H. f 10115,50, idem de Lanoy f22034,26. Aan de creditzijde komen o.a. voor: aandeelen Kap f500000, deposito's 1 maand f400869.59, idem langer ter mijnen te zamen f 176974,87, prolon gatie f913500, reken, couranthouders f211526.99, bankiers en kassiers f 261642,39, Ed. de Lanoy f 23087.46 J id. q.q. f 5053.64A, idem corr. f 5923.74' hoogst bezwaarlijk was. omdat dej interesten f 7062.93, winst en verlies boekhouding geen duidelijk overzicht bood dat intusschen rekeningen als „Ed. de Lanoy Effecten" zelfs leekenophet gebied der boekhouding aanleiding moesten geven tot overwegingen van minder geruststellenden aard. De Lanoy vereenzelvigde zijnprivé- zaken met die der Bank, beschouwde zijn directeurschap der banken te Lisse, Hillegom en Aalsmeer meer als een bloote vorm en alle vier de Ban ken altijd nog als zijn oude firma Westerkappel en Hoofd, terwijl hij noch het intellectueele onderschei dingsvermogen, noch de more el e kracht bezat om al die zoo nauw ver wante en te zamen zoo omvangrijke instellingen naar behooren te bestu ren. Wat de Inventaris aangaat komt het ons voor, dat onze lezers het nagaan van deze bladzijden vol inventaris-cijfers weinig belang in boezemen zou. Immers daaruit valt allerminst op te maken, hoe de stand der zaak wel is en welk percentage eventueel zou kunnen worden uitge keerd. Wel is belangrijk een bij deze inventaris gedane Yerklaring Tan De Lanoy zelven Hij verklaarde daarbij namelijk wel te weten, dat de zaken van Wester kappel Hoofd in de laatste jaren vóór de oprichting der Bank, niet meer zoo goed gingen als vroeger. De oorzaken daarvan zocht hij groo tendeels in de oprichting der H;lle- gomsche en Lissesche Bank, die de clientèle der bloembollenstreek verkre gen, die daarmee aan W. H. wer den onttrokken. De familie had hem eenige jaren geleden een niet onbelangrijk bedrag f 47054.6 Ten slotte nog een enkele opmer king. Het passief bedraagt 12 ton. Hoeveel het actief zal bedragen hangt af van wat het faillissement zal verkrijgen uit het faillissement-de Lanoy in privé. De inventaris ligt, behalve op de griffie, ook ter inzage op het kantoor van de voormalige Noord- en Zuidholl. Bank. Buitenlandsch Overzicht DE OORLOG Het ziet er vandaag weer pover u;t met het oorlogsnieuws. Van Port Arthur wordt gemeld, dat daar Alles rustig is en men zich tot de viering van het Russisch Paaschfeest voorbereidt. Ech ter verwachtte men, dat de vijand van de aanstaande nachten met donkere maan zou gebruik maken om een aan val op de stad te doen. De vijandelij ke schepen zijn, zegt het bericht, in de buurt gezien. De oorlogscorrespondent van de Matin seint uit Charbin, dat het aanzien van de stad Liaojang sedert Februari zeer veranderd is. De genie bouwt zeer stevige en nette barak ken de Troepenbeweging gaat geregeld voort; onophoudelijk trekken officieren en soldaten, paarden en kanonnen door de stad. De Chineesche kooplieden I vroegen onbehoorlijk hooge prijzen gaarsche overeenkomst, welker behan- deling en voorbereiding verscheidene weken gesleept hebben nu te Konstan- tinopel geteekend is blijkens een be richt van den Bulgaarschen vertegen woordiger in de Turksche hoofdstad. Bijzonderheden worden er niet bij ge meld. o-plppTirl nnrlpr hprlinp- flat Vm van vlUB©BU ullue"uu' «uuge prijzen fa fifma w l u i voor levensmiddelen. Generaal Koero de firma A» H. een naamlooze ven-, - fv. „nntKrhjm mnk-»„ patUne heeft deze prijzen tot een beter nootschap zou maken. Dat bedrag is terugbetaald. tarief teruggebracht. De rivier ligt vol zif/ï ÏS l-etöw^ë» -nr: zijne bedoeling, de firma W. H. alS| werklieden bezie1 i^ in de nabii- ,wëlanngf.fdnr,a,ëdRiënë0dBafïm0ë: haid «enhui teboSvfn. De sta? vZ w n 'Z lii seneraal Koeropatkine heeft in ver- në'im onder eert- andereu sci,tuencie meer of minder geriefelijke Sdlïïnst' i dèinaowëtëë ff tenten SnnS KchTy rinTd f dezen SïfS'f» flVe,nahMrftntr: sarissen ophefderingel verstekt. Date rapport was niet voor de aandeelhou- dera dool, voor Commissarissen be-| Wat het groote debetsaldo -van W. Messageries Maritimes daar 230 H. hij de Bank betreft, was De Russische matrozen Lanoy van meening, dat dit metter tijd wel terecht zou komen. Steeds trachtte hij zooveel mogelijk geld voor W. H. binnen te ltriLeen. Het was naar zijn bedoeling van zelfs sprekend, dat alle debiteuren van W. H. voor zijn privé-reltening en risico bleven. Hij wist, dat W. H. op het oogen- blik der oprichting van de Bank na genoeg geen onbezwaarde effecten bezat. Voor zoover hij weet, wisten commissarissen niet. dat hij verschil lende effecten, die cliënten der Bank voor diverse doeleinden aan hem ter hand gesteld hadden, elders beleen de of aan crediteuren der Bank in onderpand gaf. Buiten commissarissen om zijn op de N. en Z.-H. Bank overgebracht de debetsaldo's van W. H. met de bankiers te Amsterdam. De Lanoy1 wist zeer goed, dat de Bank daardoor zeer bezwaard werd, doch het bedrijf liet zich zoo goed aanzien, dat hij hoopte dat het één met het ander wel terecht zou komen. Hij meende te mogen speculeeren met de N. en Z.-H. Bank als commis sionair, omdat., wanneer hij winst be haalde, deze door hem niet werd ge toucheerd en verliezen werden verre kend met door hem te ontvangen sa laris en tantièmes. De Balans. Aan de balans per 19 Augustus 1903 ontleenen wij de volgende cijfers. Aan de debetzijde komen o.m. voor: aan aandeelen in portefeuille f22500, fondsendepöt ƒ62175,82, prolongatie u/g ƒ405940, voorschot onder verband van effecten 14749.71, rekeningcou- ranthouders ƒ763375.501. Ed. de Lanoy effectenrek. 609449.48Ed. de Lanoy levensverz. 4732,47, Westerkappel Hoofd in !iq. f 346910.02-L Aalsmeer- ontscheept zijn. Onder dezen zijn 100 man van de „Ekaterinoslaf", 33 van de „Argoun", 28 van de „Moekden", 23 van de „Mandchuria", 15 van de „Roosia", 8 van de „Michael", 4 van de „Alexandra" en 1 van de „Nicolaï", alle handelsvaartuigen, waarop de Ja panners beslag gelegd hebben. De Fransche consul heeft dezen ma trozen toegestaan, zich naar het Fransche kamp te begeven. De offi cieren van deze schepen zijn te Sase- bo gebleven om de beslissing van het JapanSche prijsgerccht af te wachten. Alleen de scheepsdokter van de „Eka terinoslaf" en de apotheker van de „Argoen" zijn met de matrozen mecge- gekomen. Een bewijs van de Offervaardigheid van de Russen is het volgende. Op het bericht van den minister van binnenlandsche zaken over een ver zoek van twee dorpsgemeenten, die 5300 roebels, welke zij als schadeloos stelling hadden ontvangen voor stuk ken grond, die voor spoorwegaanleg waren onteigend, verzochten te mogen besteden voor oorlogsbehoeften, heeft de Tsaar eigenhandig aangeteekend Dank voor het offer, maar kan de aan vaarding niet goedkeuren, de omstan digheden eischen -voor het oogenblik geen offers van Rusland, welke de grondlagen van den volkswelstand aantasten. Op het BALKAN SCHIEREILAND gaat het toch altijd eigenaardig toe. Een paar dagen geleden leek het wel alsof de diplomatieke betrekkingen tusschen Turkije en Bulgarije zouden worden afgebroken en nu komt plotse ling het bericht dat de Turksch—Bul- Van belang is de mededeeling, dat de koloniale overeenkomst tusschen FRANKRIJK EN ENGELAND j geteekend is. De heer Cambon had Donderdag avond weder een onderhoud met Lord Lansdowne op het ministerie van bui- tenlandsche zaken te Londen. Alle punten van het ontwerpverdrag wer den nog eens breedvoerig besproken, vooral de quaestie van de Nieuwe Hebriden. In het verdrag wordt wat betreft de bezittingen in Afrika voorgeschreven, dat van de Gambia, die op Engelsch grondgebied in zee uitmondt, en al leen op Engelsch gebied bevaarbaar is, nu een bevaarbaar deel aan, Frankrijk zal worden afgestaan. Ver der staat Engeland aan Frankrijk af de stad en het grondgebied Jarbater- da, gelegen aan het. bevaarbaar deel van de Gambia. De Fransche schepen kunnen nu ook over de Bambia het Franschê gebied bereiken. Voorts staat Engeland aan Frank rijk af de Los-eilanden. gelegen bij de kust van Fransch Guyana het grondgebied gelegen ten Zuiden van Fransch Soedan, Zinder genaamd, en een handelsweg langs de Niger naar het Tchadmeer, waarvan de Fran- schen nu gebruik kunnen maken voor het troepentransport. Tegenover deze voordeelen staat, dat: Frankrijk's rechten op Newfoundland, in hoofdzaak wat betreft de visscherij, verminderd zijn, zeer naar den zin. j van de kustbewoners, die zich vroeger hun rechten gedeeltelijk ontnomen zagen. Wat betreft Marokko zijn slechts eenige financieele schikkingen getrof fen :"het „status quo" is daarbij zelfs niet ter sprake gekomen. In zake Siam brengt de overeen komst meer helderheid wat betreft de reeds over dit. land tusschen beide mo gendheden getroffen schikkingen. Wat verder nog over de Nieuwe Hebriden is vastgesteld, is van weinig politiek belang. Sladsnionws. deed deze spr. vooral uitkomen, dat de deelnemers moeten bezield zijn met 't ernstig voornemen, en 't zich tot een plicht te rekenen, de nieuwe afdeeling een keurcorps te doen zijn. Zij moeten steeds voor pogen houden, dat 't doel is weerbare, kloeke man nen te vormenmannen die weten wat ze willen en wien 't is aan te zien, dat in tijd van nood 't vaderland over hun krachten kan beschikken. Over de manier van oefenen, klee ding, verkenningsdiensten, rappor teurs en om snel verschillende punten te bezetten, werd door kapt. v. Wagtendonck op aangename en on derhoudende wijze gesproken. Met deze kernachtige rede heeft spr. de leden van Volksweerbaarheid tot de overtuiging gebracht, dat de op richting van een wielercorps niet al leen nuttig, maar ook noodig is. Daverende toejuichingen waren dan ook "t teeken, dat de leden met spr.'s woorden instemden. Er werd in beginsel aangenomen een wielrijderscorps op te richten; zij die lid wenschen te worden kunnen zich schriftelijk bij den heer de Koek, Donkere Spaarne alhier aanmelden. In plaats van de heeren Jhr. Graaf land en van Ommeren werden voor het afdeelingsbestuur gekozen de H.H. T. van Wagtendonck en Jenny Weyer- manals voorzitter van de schietaf- deeling werd met bijna algemeens stemmen de heer van Emrik gekozen. De heeren Hiel Sr. en Jac. J. Meije- rink zullen de vacante plaatsen in 't Bestuur der schietafdeeling vervullen. Als instructeurs van do afd. schie ten werden de heeren Reyningh en van Zuylen geïnstalleerd. i Onder dankzegging voor de opkomst werd de vergadering te 11 uur geslo ten. Naar wij uit goede bron vernemen, heeft één der uitgeslotenen van de Centrale Werkplaats der H. S. M. de ze week een schriftelijke mededeeling ontvangen van den Heer Sloot (chef dier Werkplaats), dat hij weer ge plaatst kan worden in zijn vroegere functie. Het. is voor de mensehen te hopen, dat deze door meerdere zal ge volgd worden. Verlenging van Termijn. 1 De voorschriften voor veiligheid, die door B. en W. aan het bestuur der j Sociëteit „De Vereeniging" waren op- j gelegd, moesten binnen een maand na de dagteekening van dat schrijven j zijn uitgevoerd. Deze termijn naderde zijn einde. Daar, zooals men weet, het bestuur) bezwaar had tegen sommige van deze voorschriften en, in afwachting van j de nader.e beschikking van B. en W., natuurlijk de voorschriften nog niet waren uitgevoerd, was verlenging van j den termijn noodzakelijk en is deze j dan ook gegeven bij het navolgende schrijven „Aan het Bestuur der Sociëteit Vereeniging, alhier. Wij hebben de eer, U te berich ten, dat wij, hangende het onder zoek naar de bezwaren, ons ken baar gemaakt bij Uw schrijven van 23 Maart j.l., nader toegelicht in een met den voorzitter van ons College gehouden bespreking, den termijn van een maand, gesteld bij onze nevenaangehaalde aan schrijving, met een maand hebben verlengd. Burgemeester en Wethouders van Haarlem. (w. g.) DE HAAN HUGENHOLTZ. L-B." Zooals uit dit schrijven blijkt, is naar de door het Bestuur ingediende bezwaren (voornamelijk tegen het vastzetten der stoelen gericht) een na der onderzoek ingesteld. Verschillende malen zijn dan ook leden van den staf van de brandweer den localen toe stand opnieuw komen opnemen. Het ligt voor de hand, dat aan het Brongebouw, welks directie eveneens bezwaren had geopperd, gelijke ter mijn-verlenging is verleend. Dinsdag 12 April herdenkt de neer W. Hos den dag, waarop hij vóór 25 jaar bij de firma de Erven Loosjes in dienst trad, waar hij thans als onder chef werkzaam is. Aquarelle n-t entoonstelling In de Rotonde van liet Museum van Kunstnijverheid zullen Zondag de Aquarellen naar bloemen van Dr. Dee uit Gorinchem, nog tentoongesteld blijven. Zondag is de toegang kosteloos. Volksweerbaarheid. Vrijdagavond had in 't schietlokaal van de Kleine Vereeniging een bui tengewone vergadering plaats van de vereeniging „Volksweerbaarheid" afd. Haarlem. De waarnemende voorzitter de heer de Koek, gaf na de openingsrede het woord aan Kapt. T. van Wagten donck, om 't voorstel toe te lichten, omtrent de oprichting van een wielrij dersbrigade. In zijn van geestdrift tintelende, on met overtuiging uitgesproken rede Haarlemsche Schermbond. Zondag 10 April des namiddags li uur heeft een degenkamp plaats in de Kleine Vereeniging tusschen de ver- eenigingen Concordia en T. A. V. O. Na afloop daarvan Oefening staalt Spieren contra Pro Patria. Heden is alhier door Go- vers en Baggerman, commissionairs in groenten, een mooie bezending jon ge rabai*ber van den kouden grond, en een mooie partij jonge radijs aan de groëntenmarkt gebracht. Rijwieldiefstal. Donderdag vervoegde zich bij den heer Bouw, rijwielhandelaar alhier, een als pikeur gekleed persoon, die een rijwiel kwam huren, onder me dedeeling, dat hij op kamers woonde, bij een sigarenhandelaar in de Cor- nelissteeg, hoek Kloin-Heiligland. Bij onderzoek bleek dat dit werkelijk het geval was, en de man juist dienzelf den dag aldaar kamers had gehuurd. Het rijwiel werd hem daarop in huur afgestaandoch daarna is hij ver trokken, zonder terug te keeren zoo dat èn de kamerverhuurder èn de rij wielhandelaar zijn opgelicht. Hij gat op te heeten J. H. van den Berg, en is dus vermoedelijk dezelfde persoon, die te Apeldoorn, Deventer en Alk maar onder denzelfden naam rijwiel oplichterijen pleegde. Brandje te Overveen. In aansluiting op het bericht om trent den brand in de bollenschuur van den heer Lohman te Overveen, zij nog vermeld, dat thans is geble ken dat de brand is ontstaan door dat een 5-jarig jongetje met lucifers had gespeeld.

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 1