NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 21e Jaargang. No. 638G Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DINSDAG 2(5 APRIL 1904 B II ABONNEMENTEN Fm ÖRSE MAANDEN: Voor Haarlemf 120 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigc is {kom der gemeente) 130 Franco per post door Nederland a 1.65 Afzonderlijke nummers 0 02'-. Geïllustreerd Zondagsblad» voor Haarlem 37)J „de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschitf Loüïens Coster, Directeur T C PEEREB00M ADVERTENTIËN: Van 1 5 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1 5 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Reclames 30 Cent per regel. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Kleine advertentidn 3 maal plaatsen voor 2 maal betalen. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. Intercommunaal Telefoonnummer der Radactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Abonnementen en Advertentien worden aangenomen door onze Agenten en dooi alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentie en Reclames betredende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 31N* Faubourg Montmartre. Tweede Blad Binnenland ederlandscli Zuid-A frikaausclie Vereeniging. IeL volgende rondschrijven is vei lden 'oen de Hollandsch sprekende Zuid- ikanen voor hun volksbestaan stre- en in de jaren van den oorlog nenloos wee over vrouwen, kinde en ouden van dagen kwam, toen ift het Nederlandsche volk vele of- gebracht om de stoffelijke nooden tgelijker te maken, lok andere natiën, die voor de Boe- ia hun ongelijken strijd voelden, iben ijverig deelgenomen aan die p, die zooveel leed verzacht, heeft, ia het einde van den strijd hebben Engelsche regeering, alsook de wei- telde Afrikaanders, het werk voort- et om het geheel te gronde gerichte k weer in staat te stellen zijn le- isondevhoud te kunnen vinden, u zijn er echter geestelijke nooden den voorgrond getreden, voor wier rijding dit verarmde volk alleen tenzij hulp van ons Nederlan- komt. et- gevaar dreigt, dat behalve het csbestaan, deze bevolking, die een gezonde kern bevat, zijn taal, den ndslag zijner geschiedenis, en den i, waarin zijn godsdienstig leven i uit, zal verliezen. 'iervoor kunnen alleen wij, Neder-: dors véél, andere naties uit den d der zaak, slechts minder, voelen aan o n s is het dus om de Boeren ïelnen, waar zij vast besloten zijn ;aal en het volkseigen hunner va- en. die ook de onze zijn, te bevva- tet Christelijk Nationaal Onderwijs Transvaal alleen telt reeds twee ,'derd scholen rne't rond zesduizend deren, waarvan de kosten geheel eigen middelen, zonder steun der sering, moeten bestreden worden, e onderhandelingen der Bóeren- mannen met de Koloniale Regee- om dit eigen onderwijs te doen aan in 't Staatsonderwijs, misluk- omdat de onmisbare waarborgen konden verkregen worden, dat de en de overlevering van het Hol- dsch sprekende volk ongeschonden den bewaard blijven, e geldkracht der ouders en vrien- gands is op het oogenblik nog niet ot genoeg om alle kosten van dit _rwijs alleen te bestrijden, öt nu toe was het mogelijk door bijdragen van tal van Nederland- e vrienden het ontbrekende aan te In. e fondsen echter voor dat doel be- ikbaar verminderen en zullen, zon- aanvulliug, opraken. 'ij doen daarom een beroep op de landgenooten, die in de voor- nde jaren bereid bevonden werden stamgenooten in hunne stoffelij- ehoeften tegemoet te komen, dat te doen, waar het de hoogste be fte van een ras geldt, dat ook ons is. bijdragen, die wij verzoeken te en aan den penningmeester K. F. den Berg, Keizersgracht 389, te terdain. zullen behoorlijk open verantwoord worden, arne zal door genoemden pen- meester over liet toe te zeggen ag worden beschikt, wanneer hij toezending van het inliggend ii - enbewijs daartoe wordt uitgenoö- 1-Iet Hoofdbestuur der Neder landsche Z uid-Af rikaa nscli o Vereeniging. olgen de onderleekeningen). aar aanleiding van dezen oin- dbrief, heeft het bestuur der Zuid- kaansche Vereeniging twee giften 5000 elk ontvangen. niet deze reclame's aankondigin gen, enz. Waarschijnlijk zal deze expositie sa menvallen met de algemeene vergade ring van den Bontl van St. Paulusver- eenigingen, en zoodoende zal zij aan uitgevers en schrijvers van drankbe- sti ijdingslilteratuur en aan fabrikan- ten en verkoopers van alcoholvrije dranken eene prachtige gelegenheid bieden tot voordeelige en doeltreffen de reclame, terwijl zij tevens éene-i krachtige en populaire propaganda zijn zal voor de bestrijding van. het drankmisbruik. (N.br.) B ij K o 11. Bes 1. is, met i n- galig van 1 Mei 1904, benoemd tot no taris binnen het arrondissement Haar lem, ter standplaats Zaandam, G. van Holk, candidaat-notaris en kanton- rechter-plaatsvervanger aldaar. politieagenten ter versterking op er. later kwamen er ook nog een paar bereden agenten, per lelephoon ont boden. Den gebeden avond, tot lui sluitingsuur, bleef deze sterke maclu ter plaatse, waardoor verdere st-u voorkomen werd. In de heerschende volte werden eenige kijklustigen do dupe v in kènrollers. Een reddingshuis. Een Reddingshuis voor gevallen vrouwen is Donderdagmiddag door het Leger des Heils in de Linnaeus- straat te Amsterdam geopend. t Is een villa, even over de spoor- wegbaan gelegen, die geheel gerestau reerd en ingericht is voor een vijftig tal vrouwen, die door het Leger des Heils worden opgenomen. Op de benedenverdieping heeft men links, van den corridor, de eet- en ont vangkamer voor het Leger des Heils- personeel, die tevens voor het houden van godsdienstoefening gebruikt zal worden. Aan de rechterzijde bevindt zich aan den straatkant de werk- en naaikamer en daarachter een kinder kamer, waar negen helder-witte wieg jes staan. Op de eerste verdieping liggen een drietal kamers voor de opgenomen vrouwen. Voorts is er een kamer voor een drietal vrouwelijke officieren, be nevens de kauier voor de bevelvoe rende officier mevr. commandante Estill. Op den zolder is nog een slaapver trek met een twaalftal bedden, bene vens een tweetal slaapkamers voor vrouwelijke officieren. De keuken is in het souterrain ge legen, en daarnaast, aan de linker zijde van de gang een kamer voor hen, die de opgenomen vrouwen koiuen be zoeken. Dit vertrek zal tevens dienst doen als recreatie-zaal voor de offi cieren. Nog heeft men hier een twee tal provisie-kamers en twee badka mers. Achter het huis ligt een groote tuin, met rustieke tentjes en een watertje met een landelijk bruggetje er over heen. Bovendien staat in den tuin nog een flink gebouw, dat als wasch- huis met strijkkamer en droogzolder ingericht is. En achterin ligt een moestuintje. Dit nieuwe tehuis is in de plaats ge komen van het Reddingshuis in het Linnaeuspark. (Tijd.) Nona. Scheen: la (Gr.) is een 12-jarig je seklert Januari lijdende aan a. Al dien tijd heeft het kind sla- de doorgebracht, 's Nachts is zij rustig, overdag echter is bet aam voortdurend in beweging.Met ite wordt zij nu en clan wakker aakt, om haar vooclsel toe te die doch dadelijk slaapt zij weer in der een enkelen keen- tol het volle ustzijn terug te keeren. Tegen den alcohoh Een deftige smokkelaarster. Aan het grensstation Borken (lijn Winterswijk Bocholt) is dezer da gen de echtgenoote van een hoogge plaatst rechterlijk ambtenaar uit ons land beboet wegens smokkelarij. Zij had voor haar Duitsche familie in haar koffer gouden en zilveren voor werpen, chocolade, enz., waarvan zij geen aangifte deed. De douane, met onderzoek belast, vond deze voorwer pen en beboette de smokkelaarster met ruim 300 mark. Uit de Pers De Opponeerende Predikanten. De anti-revolutionaire Hollander" had, schrijvende over de vergadering to Utrecht, waarin een aantal Ned. Herv. predikanten zich krachtig ver klaarden tegen de Hooger Onderwijs wet en de politiek van dr. Kuyper, beweerd dat die beweging niet de ge ringste beteekenis had. daar het groepje prèdikanten, dat daar op trad-, de Regeerïngspartij nooit heeft geholpen, veeleer had tegengewerkt bij de stembus". De lieer M. H. A. van der Valk pred. te Oud-Beierland, schrijft nu in het „Nbl. voor den HoekschenWaard" dat dit onwaar is. Niettegenstaande tijd en gelegen heid zeer moeilijk voor de predikan ten waren, o.a. omdat het tegen P i- sclien liep en zij het druk hadden met calechiseeren, aannemen van li bra ten enz., waren er 120 predikanten aanwezig en hadden nog 45 adhaesie- betuigingen gezonden. Vercler verzekert de heer Van (lei- Valk, dat onder die 120 nog geen 10 modernen waren, en beslist zeer vele ..reclitzinnigen, die het met Vos c.s. Melemaal niet eens zijn." ..Natuurlijk, dat in een vergadering van zoo uiteeuloopende kleur lang ge schermutseld werd over de wijze, waarop men zich zou uitspreken -ver de Hooger. Onderwijswet, maar dat men van de aanneming dier wet ge lijk ze daar op de Ministerstafel lag, gewaar duchtte voor de Ned. Ilerv. Kerk daarover waren alle aanwe zigen liet. eens, terwijl niet één pre dikant liet ook slechts in één enkel opzicht voor die wet heeft opgenomen. Dat. is de hoofdzaak De vergadering was niet „éénhope- looze verwarring van het begin tot het einde", en zij was ook niet „v-i.r een goed deel verloopen". Ook heeft dr. Kromsigt niet gepro testeerd tegen wat de aanstichters van deze beweging beoogden". Dr. Kromsigt had ook een motie ingediend doch toen cle nu aangeno mene in stemming was gebracht, en met alle stemmen op vijf na was aan genomen. lieten dr. K. c. s. zich van de ledenlijst schrappen. Dit ziet er een beetje anders uit dan ,,De Hollander" het voorstelt en andere bladen het gretig overnamen. Meent hot blad, smalend sprekend over dat „groepje predikanten., dat hier optrad", te kunnen zeggen, dat het „ons nooit heeft geholpen veeleer hard tegenwerkt bij de stembus", dan vergist het zich ook schromelijk Wij hebben op die vergadering tal van predikanten gezien en gehoord, die in 1901 con amore de overwinning mede bezorgd liehben aan de verbon den Christelijke partijen, doch die in 1905 het niet zullen doen als er ook maar eenig gevaar in de toekomst voor de Xed. Herv. Kerk dreigt. Struisvogel-politiek is het dit gevaar te ontkennen, en onverstandig om smalend tc spreken over ..liet groepje predikanten, dat in Utrecht samen kwam." tot een tweetal artikelen, waarin ho ven aangehaaklen 'politicus wordt be streden. Het blad wijst op de zeldzame over schatting der „predikantenbeweging" en doet Uitkomen dat de schrijver om trent een uitslag van een referendum niets kan weten. ,Zulk beroep op een volksstem ming konden wel de Christenen stel- rale pers in de laatste tijden voor hare lezers opdischt, kan ook dit ge voegelijk worden opgeborgen. Rechtszaken Zware mishandeling. In den avond van 5 Maart k'-eeg U len, toen hun de leerplichtwet op den 21-inrige C. V., los werkman te Rot- Roovers. Men meldt uit Utrecht De justitie alhier heeft een drietal bekende veedrijvers doen arresteeren, welke op de laatstgehouden paarden markt alhier een te Zwolle wonenden paardenkoopman van geld zouden hebben beroofd. Een Warenhuis. Toen Zaterdagmiddag het nieuw gebouwde „Warenhuis" op de Korte Hoogstraat te Rotterdam op liet punt stond van voor het publiek geopend te worden, waren daar vóór heek1 drommen, oud en jong, groot en klein, te hoop geloopen. Nauwelijks had de klok half vierge- slagen of héél die menschenmassa et bestuur der Paulusvereemgmg drong van de straat af voorwaarts in s Hertogenbosch is voornemens m de richting van dien ingang. Enkele eerste helft der maand Juni eene dienaren der politie, voor het huisge- i-alcoholische tentoonstelling in te p0steerd tot handhaving der orde, hten. J bleken daartoe onmachtig en het g- Deze zal hoofdzakelijk bestaan uit volg was, dat het publiek al spoedig cee afdeelingen, n.l. eene tentoon- met zulk een geweid den winkel Mo ei] ing van propagandamiddelen, zoo- ,-ioncl rong. dat in de vestibule een 5: boekwerken, brochures, tooneel- j spiegelruit, werd ingedrukt en do kl»t- ukken, voordrachten, platen, aan-terend neervallende scherven een paar ak- en strooibiljetten tot bestrijding kijklustigen lichtelijk verwond len in drankmisbruik en eene ten-j Nu daagden al heel spoedig onstelling van alcoholvrije dranken paar inspecteurs met een paar dozijn De stemming oyer cle H. 0. Wet In de vrijzinnig-democratische Mid- delb. Crt. is, betreffende de eindstem ming over de Hooger onderwijswet, het volgende neergeschreven Ware het referendum, de volks stemming ingevoerd, wij houden ons ervan overtuigd, dat het ontwerp door ons volk met verpletterende meerder heid ware verworpen. Men denke slechts aan de beweging, ook in ortho dox-kerkelijke kringen buiten de Ka mer, in den boezem der hervormde predikanten, tegen dit „gewrocht dei- duisternis" gevoerdmen stelle zich voor oogen dat een groot deel dei- rechterzijde, met name de Katholie ken, slechts met weerzin en om het Kabinet te redden, dit wetsvoorstel steunden, dat eigenlijk aan die zijde, behalve de Kuyper-fractie, geen Ka merlid van harte met het ontwerp instemde men denke aan den eens- gezinden. warmen, onwrikbaren te genstand der aaneengesloten linkerzij de --en men zal moeten erkennen, dat uit de beslissing der Tweede Ka mer ook maar in de verste verte niet valt af te leiden dat, de meerderheid van ons volk deze wet goedkeurtveel eer het tegendeel, getuige de stem van den heer De "Visser. Dit geeft de Maasbode aanleiding hals dreigde geschoven te worden, en wij nu nog niet tot onzen spijt wij hebben er indertijd ruim aan mee gedaan. Dat beroep immers konden zij wel stellen of liever de volksstemming was er al, en zij was er van meet aT itxn. De mannetjes behoefden niet geteld te worden. Niet ter elfder ure, gelijk bij de pre dikanten, maar van stonde af aan brak de oppositie los en op enkele dissi denten na. die immers iedere partij op zijn ledenlijst heeft staan, zette heel de Christelijke pers in haar voor naamste organen en met haar de ker kelijke overheid uit alle partijen zich schrap, en in dat schrap zetten vol hardde men tot het einde. Daarom was toen het beroep op zulk een referendum in alle deelen gerechtvaardigd en volkomen te moti- veeren." Het blad behandelt dan de uitspraak dat de Roomschen noodgedrongen voor de wet zouden hebben gestemd, alleen „om het Kabinet te redden". Het blad zegt o.iu. Leidde de aard van het ingediende ontwerp er nu nog eenigszfns toe om zoo iets van ons te denkenMaar wie nu toeft maar even bedenkt, wat dit ontwerp in laatste instantie in houdt, zal hier een uitroep van ver bazing niet kunnen weerhouden. Want afgezien van alle technische en redaetioneele formulen dezer wet, weet ieder nu toch wel en de libera len zeiven gevoelen het als aan den lij ve, dat Kuyper met dit ontwerp een eersten forschen en kloeken stap ge zet heeft op den weg der „vrijmaking van het onderwijs' Niet enkel van het Calvinistisch bij zonder gymnasiaal- en universiteits onderwijs, maar ook van het onze, van het Katholieke. Zonder weerzin, en van harte hebben de Katholieken voorgestemd, eerstens omdat hier in een practische wet belichaamd en ver werkelijkt werd het hooge beginsel der vrijheid, dat allen Staatsburgers in de Grondwet is gewaarborgd, de vrijheid voor iederen Nederlander om zijn kinderen te laten opvoeden mei een ouderwijs, dat hij als het eenig geschikte, het eenig mogelijke acht. En in liet hooghouden en in het doorzetten van dit beginsel zullen juist de Katholieken, als zij er maar de ge legenheid toe hebben, ten allen tijde een behartigenswaardige les weten te geven aan welke der andere partij en ook. Zij willen gelijk recht voor ieder een, zij verafschuwen hei onderdruk ken der minderheden, zij willen de beste uitvoerders der Grondwet zijn. En juist om dit punt van het vrij heidsbeginsel moesten de liberalen ons met rust laten. Veeleer moesten zij de schaamte op hun gelaat hier met hun beide handen bedekken, wam hier staan wij vooral als hunne aan klagers. De dag van de eindstemming moge voor al wat vrijzinnig denkt een dies titer, een dies nefas geweest zijn, aan hun eigen opperhoogheidsidee, aan hun behendige onderwijstactiek, die de Christenen bijna een halve eeuw in slavenboeien ketende, hebben die liberalen het te wijten, dat die dag met al zijn schande over hen is opgegaan. De rollen zijn dien dag omgekeerd. Dan toont het blad aan, dat de wet reeds nu wezenlijke voo'rdeelen voor de Roomschen inhoudtdat zij ook middelen biedt als de Roomschen een eigen Universiteit zullen gaan openen een ideaal dat wenken blijft, en waar om nu de Roomsche Kamerleden „van harte" voor de wet hebben gestemd. Het blad eindigt zijn beschouwing met de volgende mededeeling aan den Middelburgschen politicus „En 't is daarom, dat wij ons ver oorloven aan V. D. en al zijn vrijzin nigen vrienden te zeggen, dat zij het publiek eenvoudig wat op de mouw spelden, wanneer zij gelieven te beweren, dat de Katholieken blinde volgers van Kuyper zijn, en dat wij „met weerzin" en heel niet „van harte" zijn ontwerp gesteund hebben. Bij de vele fabeltjes, die de libe- terdam, twist in de ouder'ij ning aan de Kortekude aldaar, met zijn vader, bij wien hij inwoont. Zijn vader toch wilde hebben, dat ij de woning zou verlaten, daar hij geen werk had. Hij dreigde daarop zijn vader, die reeds te bed lag, nu i een aan beide zijder. scherp geslepen mes te zullen steken, hetgeen vood u man werd door de tijdige tusschen- komst der huisgenooten, die htm he' mes afhandig maakten. De twist was hiermede evenwel niet geëindigd maar werd-op de straat tusschen den va der, di" inmiddels zijn bed verlaten had, en den zoon voortgezet. Het ein de was. dat de vader, hang dat zijn zoon hem met het nies (hi| had thuis weer een mes gehaald) zou verwon den. op den loop ging. Op het gerucht kwam de 24-jarigs werkman H. van den Jloven met «ui kameraad aangeloopen, die. ziende wat er aan de hand was, op V. aan liep, en hem aanraadde, naar huis t-' gaan. V. was toen in huis gegaan, doch weder buiten gekomen v. d. II had hem toen andermaal aangemaand in luns te gaan, legen hem zeggende, dat hij zich schamen moest om zijn vader te slaan. Volgens beklaagde zou v. d. II toen tegen hom gezegd hebben „je moet mij slaan". Getuige herinnert zich dit ech ter niet. Door drift overmand, hol beklaagde toen met het door hem u't huis medegenomen mc-s v. d. 1-1. met kracht een steek toegebracht in de linkerrugzijde ter hoogte van de val- sche ribben, waardoor een long gelr •l- fen werd. Op advies van dr, Van Se mis Sr.. die den toestand van den ver wonde gevaarlijk inzag, was deze naar het ziekenhuis overgebracht,. Gedurende de eerste dagen had d verwonde in levensgevaar vcik - 'r l. Tengevolge van de aan v. d. II. toe gebrachte verwonding, was er lucht en bloed in de pleura-holte gedron gen, waardoor veel bloedverlies en een aanval van pleuritis is ontstaan. Vol gens de gehoorde deskundigen moet de stoot met groote kracht zijn toege gebracht. Volgens het O. M. was hier een ernstig misdrijf gepleegd en was het gunstig verloop der toegebrachte ver wonding niet aan den beklaagde te wijten. Veroordeeling werd gevraagd tot twee jaar gevangenisstraf. De verdedigster, mr. Adolphine E Kok, was van gevoelen, dat hier niet vaststaat, dut bij beklaagde het opzet heeft bestaan om zwaar lichamelijk letsel toe te brengen. Verder wees de pleitsler nog op den ziekelijken toe stand van beklaagde (hij lijdt aan toevallen, in Indie opgedaan), met t oog waarop de gevorderde strM' zeer hcog genoemd kan worden. Sport- en Wedstrij a<m. Courses te Woestduiu genoeg niemand op een overwinning van Dops gerekend. IV. Noord zee-prijs. (3 uur). Ver koopswedren op de vlakke baan, voor paarden van 3 jaar en ouder, die te koop gesteld zijn /2000è le prijs f(50t). - 2e prijs ƒ50.3e prijs 25.—. Afstand 1900 Meter. VYisp 1500). eig. \Y. Joclieins. Kil lick. 58i K.G. Miss Bouncer 1500 eig. A. "Marquet, eig. 58.^ K.G. Va lentine. (ƒ1500), eig. Jhr. C. de Pesters Mc. Cord, 56i K.G. Sublime Porte, 1000) eig. 11 F. Bultman Hzn., Threllfel56 K.G. Limpsfield Lassie (ƒ10004. eig. S. A. F. Baron Creulz, Godden, 54 K.G. Lady of the Lake (ƒ1000), eig. II. F. Bultman Hzn., Cd. Necton, 41 K.G. Eerste Sublime Porte, Tweede Wisp Derde Valentine. Tot. 11.50. Placé 22.50 en ƒ7.50. Te koop gesteld voor ƒ1000 blijft de winner voor 1850 aan den eigenaar. V. Zomerprijs. (3i uur). Record harddraverij. le prijs ƒ600, 2e prijs 250. 3e prijs ƒ100. 4e prijs ƒ25. Uranie. eig. B. H. van Munster. Steinagel, 3475 M. Nettie Bruen. eig. Job. v d. Bergh. Schönrock, 3400 M. Uckfield, eig. S. Witteveen, eig.. 3350 M.Anton, eig. Stal Aniicitia, A. Mol, 3325 M. Don Quichotte, eig. Joh. (le Mol, Witteveen, 3325 M. Continent, eig. H. Schaap, Tj. Witteveen, 3275 M.; Schabernack, eig. W. I-I. Brom, J. F. de Boer, 3250 M. Goudmijn, eig. A. H. v. Wickevoorb Croinmelin, 3250 M. Jonge Wilkes, eig. A. R. v. d. Ililt, 3225 M. Debutant, eig. A. de Koning eig. 3225 M. Eerste Goudmijn, tweede Uranie, derde Continent. Tot. ƒ27.50. Placé ƒ10.50, ƒ7 en ƒ9. Een spannende strijd tusschen deze drie, welke, naar de meesten ver wachtte^, in 't voordeel van Uranie zou uitloopen. Goudmijn had echter zijn krachten tot 't laatst bespaard. Tijd van Goudmijn 5.412/5. VI. Oosterbeek-Prijs. (4 uur). Stee plechase voor paarden van 4 jaar en ouder. Handicap. le prijs ƒ700.2e prijs ƒ100.3e prijs ƒ50, 4c prijs 25. Le Cid, eig. W. Joehems, Killick, 78 K.G. Cher Amour, eig. W. Jo ehems, van Bylandt. 74 K.G.White- bin e, eig. H. F. Bultman Hzn., Mew, 65 K.G. Sweet Rosy, eig. Mr. Geo, Heather, 61 K.G. Alleen Le Cid loopt het parcours goed, de anderen verdwalen, maar keeren gedeeltelijk op den goeden weg terug. Een weinig interessante course. Eerste Le Cid. tweed© Whitebine. Tot. ƒ3.50, Placé ƒ12 en ƒ12. Whitebine komt binnen met de buigpeezen van beide voorbeenen in gescheurd. Het is nog kwestieus of het dier zal moeten worden afgemaakt, maar zeker is zijn renners-carrière ten einde. Meeting van Zaterdag. III. Record-Prijs. (2A uur). Record harddraverij voor "Nederlandsche paarden. Paarden met een record van 1.55 of slechter gaan van startvoor iedere betere recordseconde 20 M. meer. Minimum afstand 2000 Meter. le prijs 550, 2e prijs ƒ200, 3e prijs ƒ100,—, 4e prijs ƒ50. Don Quicliotte, eig. Joh. de Mol, ber. J. Witteveen, 2200 M. Schaber nack, eig. W. H. J. Brom, ber. J. F. Boer, 2150 M. ;Prinses Charlotte, eig. S. Witteveen, eig. 2125 \I. Dops, eig. Stal Avanti, J. G. de Boer, 2125 M. Ussanna, eig. A. A. v. d. Berg, ten Hagen, 2100 M. Caul. eig. Stal Minerva, A. Mol. 2075 M. Avenir, eig. B. H. van Munster, Steinagel, 2075 M. Controleur, eig. 11. K. Glas Jzn J. Ensing, 2075 M. Tjibbe. eig. J. A. Geersen. Schönrock, 2050 M. Don Juan, eig. K. F. W. v. Luijken, Doeleman, 2025 M. Held. eig. A. II. v. Wickevoort Crdmmelin, eig. 2000 M. Anna III, eig A. de Ridder, Haster, 2000 M. Eerste Dops, tweede Held, derde Caid. Scherpe strijd tusschen Dops en den favoriet Held. Tot. 111. Placé ƒ43.50. 7.50 en 15— Tijd van Dops 3,381/5. Zoowel Dops als Held verbeterden belangrijk hun record. Zooals blijkt uit de zeldzaam hooge uitbetaling bij den totalisalor had na Meeting van Zondag. I Crocus-Prijs. (U uur). Voor Ne derlandsche paarden, met geen snel ler record dan 1.50. le prijs ƒ250, 2e prijs ƒ75, 3e prijs 50.—. D. D., eig. S. Witteveen, eig. 1725 M. Antoinette, eig. J. C. de Wilde, A. Mol, 1725 M. Don Juan, eig. K. F. W. v. Luyken, Doeleman, 1700 M. Miss Maggie, eig. Tj. Witteveen, eig. 1700 M. Tabori, eig. J. Spaans, Spaans, '1650 M. Glen Abdullah, eig. Stal Avanti, J. G. de Boer, 1650 M. Anna III, eig. R. de Ridder, Haster, 1625 M. Mascotta, eig. A. A. v. d. Berg, ton Hagen, 1625 M.Wilhel- mijntje, eig. B. II. van Munster, Stei nagel, 1600 M. Bella, eig. J. B. Lijn- kamp, Schönrock, 1600 M. I. Wilhelmijntje2. Don Juan 3. Glen Abdullah. De favoriet Bella huppelt lustig een halve baan en is dientengevolge zijn kans kwijt. Tot. ƒ55'. Placé 29, ƒ11 en ƒ21. Tijd van Wilhelmijntje 2.57 4/5. II. Tulpen-Prijs. (2 uur Wedren op de vlakke baan voor Iulandsche paar den van 3 jaar en ouder. le prijs 400, 2e prijs ƒ50. Afstand 2000 Meter. Valerie, eig. S. A. F. Baron Creutz, Mc. Cord, 6 K.G. Tiger Lily, eig. W. Joehems, Killick. 47/ K.G. Freule eig. Jhr. L. Boreel, Godden, 45 KèG. Na een mooien strijd, waarin aan houdend Tiger Lily leidde, verslapte deze in 't laatste eind en werd derde. Eerste Freule, tweede Valerie. Tot. ƒ3.50. Placé ƒ7.50 en 7.50.

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 5