TUF-TUF De Bloemb o Hen bloeiei te Hillegoffl. MAISON G. EMMELOTH. Bad Bentheim. De nieuwe KOMT! JOH. A. GERRITSEN over de Remise te Hillegom. Mey's Stofi'wascfre Uitstekende fabricage. Bezoekt het Café-Restaurant Seizoen van 5 Juni. T. A. DONNÉE, Kieine Houtstraat 6$ De Theo-Fakkel Wie niet waagt, Die niet win f Mark 600.000 III. Convallari a-prijs. (21- uur}. Voor Xederlandöche paarden. Als minimum snelheid wordt 1.55 aangenomen. Ie Prijs 350, 2e prijs 100, 3e prijs 50. Belle Buy. eig. W. A. Ockhorst, Doeleman, 3150 M. Don Quichotte, eig. Joh. de Mol, -I Witteveen, 3075 M. Continent, cig. Hi Schaap. Tj. Wilteveen. 3050 M. Goudmijn, eig. A. H. v. Wickevoort Cronunelin, eig. 3075 M. Jonge ilkes, eig. A. 11. v. d. Milt, Noordzij 3025 M. Dops, eig. Stal Avanti. J. G. de Boer, 3050 M. Avenir. eig. li. 11. v. Munster, Stei nagel. 2975 M. Schal)ernack, cig. \V. 11. J. Brom. J. G. de Boer. 2975 M. Caid, eig. Stal Avanti, A. Mol, 2950 M Controleur, eig. 11. K. Glas Jzn.. En- sing, 2925 M. l>. D.. eig. S. itte- veeiij eig. 2925 M. Ussanna. eig. A. A. v. d. Berg. ten Hagen. 2900 M. Eerste Caid, tweede Belle Bay, der de Don Quichotte. Tot. ƒ10. Placé f 6.50, ƒ10.50. ƒ25.50. Controleur werd gedisqualificctrd wegens onzuiver draven. Hij werd ge reden door het zoontje van Easing, bijna nog een kind. Ensing zelf is nog niet in staat te rijden door een trap dien hij van een paard kreeg. Tijd 5.0715 IV. Hyacinthen-Prijs. (3 uur). Ver koopswedren op de vlakke haan, voor paarden van 3 jaar en ouder, en die te koop zijn gesteld voor 1500.- Ie prijs ƒ500. ---, 2e prijs 50.- 3e prijs 25. Afstand 1700 Meter. Wisp (ƒ1500), eig. W. Jochems, Sayce, 62? K.G. Porcelain (ƒ1500). eig. W. Jochems, Killick, 62? K.G. Valentine, (ƒ1500), eig. Jhr. C. de Pes ters. Mc. Cord, 60? K.G. Springlight (ƒ1000) eig. S. A.*F. Baron Creutz, Godden, 60 K.G. Boa (ƒ1000), eig. A. Mnrquet, Heather, 56? K.G. Lady Doneraile, (ƒ500) eig. G. F. Kruger. Lehmpfull. 52? K.G.Elvira (ƒ1000) eig. A. J. P. Melèierkamp v. Bronk horst, Day, 47?, K.G. Lady of the Lake (ƒ500). eig*. II. F. Bultman Hzn. Cockerton, 43? K.G. Ie. Valentine2e Springright. 3e. I.ady of the Lake. Een prachtige felle strijd. Dc winner gaat voor ƒ1900 over in 't bezit van baron Creutz. Tot. ƒ22.50. Placé ƒ15.50 en ƒ8.50. V. Vergeet mij niet-Prïjs. (3? uur). Recordharddraverij. Minimum afstand 2500 Meter. Ie prijs ƒ500.2c prijs 125. 3e prijs 50. Moquette, eig. Stal Unitas, Oppe- laar. 2650 M- Uranie, eig. B. H. Munster, Stei nagel, 2625 M. Concur rent, eig. A. II. v. Wickevoort Crom melin, eig. 2575 M. Nettie Bruen, eig. Joh. v. d. Bergh, Schönrock, 2550 M. Isabella, eig. A. A. v. d. Berg, ten Hagen, 2500 M. de Luitenant, eig. J. Koster, eig. 2500 M. Uckfield, eig. S. Witteveen, S. Witteveen, B500 M.Co- lombine, eig. Stal Avanti, J. G. de Boer, 2500 M. Don Quichotte, cig. Joh. de Mol, J. Witteveen, 2500 M. Ducaat, eig. A. R. v. d. Hilt, Doele man, 2500 M. 1. Colombine2. Ducaat; 3. Don Quichotte. Tot. ƒ5.50. Placé ƒ7., ƒ10.50, ƒ14. Ducaat hield Colombine, de aange wezen winster, gedurende de geheele course goed bij, doch spande zich niet in om haar te slaan. Don Quichotte kwam op 't eind mooi opzetten. Tijd 4.08 3/5. VI. Narcissen-Prijs. (4 uur). Steeple chase voor paarden van 4 jaar en ouder. Ie prijs ƒ500.2e prijs 50.—, 3e prijs 25. Afstand 3200 Meter. Lyndon Green, eig. W. Jochems, Kok, 70 K.G., kwam alléén even in de baan en verdiende daarmee ƒ500. Blijkbaar zijn de eigenaren angstig geworden door het voorbeeld van Whitebine en zien zij er tegen op hun paarden op deze harde baan zware hindernissen te laten nemen. Beide dagen, maar vooral Zondag, was het publiek talrijk opgekomen en was het bij goede sport en prachtig weer een genot op de booie baan te vertoeven. Honden. Op de internationale honden! en- toonstelling te Amsterdam werden, voor zoover reeds bekend, van de eere-prijzen toegekend de groote zil veren medaille, uitgeloofd door 11 M. de Koningin, voor de grootste in zending terriers, aan Dolk, van den Medo-kennel te Rotterdamdito. door de Koningin-Moeder uitgeloofd, voor het grootst aantal honden, A Coppens te Bussuni, kennel-carefal dito, uitgeloofd door Prins Hendrik, voor den besten hond in field-trial- Klassj aan eJIrman Bertram!Forest, Dianaprijs, uitgeloofd door „Nimrod'' voor den besten hond in een der field-trial-kïassen, die minstens één prijs behaalde, dezelfde. 5e prijs door Coppens, 6e door Dolk, Medo-kennel7e door Paul te Zalt- Bommel 8e De Broux te Noirhat 'Je en 10e door II, J. Wederhoven, Gelde ren, Rheinland. Letteren en Kunst. grens waar gevaar dreigt. De zijde rups in Nieuw Pommeren. London bridge verbreed. Couleur de Rose tus- schen Frankrijk en Engeland. Opera in Amerika. Conried is reeds druk bezig voor het volgende seizoen solisten voor de opera-opvoeringen te New-York te en- ga geeren. In de plaats van don tenor Krans van de Berlijnsche Hofopera, die in nog niet ten volle drie maanden in het afgeloopen seSizoen te New-York 79.200 gulden verdiende, doch die er het volgend seizoen niet terugkomt treedt waarschijnlijk Knote op, die 2.400 gulden per avond Vraagt. In de plaats van de zangeres Ternina, die 2.880 gulden per avond kreeg en in het geheel ruim 108.000 gulden ontving, zalfrl. Morena (München) komen, wie 2.400 gulden per avond is aangeboden. De tenor Burgstaller. die in hel af geloopen seizoen 48.000 gulden mee naar huis bracht, komt ook inden a. winter weer zingen. De bouw van een groot „Wagner- Fest-spielliuus" te New-York is ver zekerd. Hel komt in Central Par 59ste straat. Uit de Arbeiderswereld. Weinig belangstelling. Men meldt uit Utrecht De openbare vergadering, welke te gen Zaterdagavond half negen door de afd. Utrecht van de Ncd. Vereeni- ging van spoor- en tramwegpersoneel in het Gebouw voor Kunsten en We tenschappen was belegd, en waarin de heer J. Oudegeest zou optreden met het onderwerp „Pensioenfonds en en quête-verslag", is, wegens gebrek aan belangstelling, niet doorgegaan. Te ongeveer negen uur war ei slechts een twaalftal personen aanwe zig. fctewengd Nieuws De Spoorwegstaking. Te Boedapest waren Vrijdagmiddag in Iret park 15 tot 20,000 menschen saamgestroomd. daaronder veel spoor wegbeambten, machinisten, stokers enz. De ontzaglijke volksmassa hield zich rustig, wachtende op de berichten van het vergaderende comité. Daar de menigte voortdurend talrijker werd, werden twee eskadrons huzaren bij hel park opgesteld. Men drong er bij de leiders van de beweging op aan, dat zij het volk zouden toespreken, maar dezen weigerden niemand wil de liet woord voeren, om de gemoede ren niet nog meer op te winden. De stakers waren in een goede stemming, zij waren voornemens, ook den vol genden dag zoo mogelijk huiten door te brengen. Te Kaposvar werd de laatste perso nentrein uit Fiume door een talrijke menigte verwelkomd met den Rakoczi- marsch. De spoorwegbeambten verlie ten de w agens en zongen het Kossuth- lied. Alle machinisten uit liet district Agrani hebben zich ziek gemeld. Te Fiurne is het geheele goederenvervoer gestaaktalle magazijnen en andere gebouwen, aan liet spoorwegbestuur toebehoorende, worden gesloten en be waakt., vooral 's nachts. Te Fiume moest ook het verkeer op de draaibrug die onder het beheer van de spoorweg directie staat, gestaakt worden, en dientengevolge konden de schepen die in het Fiume-kanaal lagen, niet uit zeilen. De koninklijke hofhouding zou den 3Uen dezer te Boedapest komen, de Koning pas den 2en Mei. Over het vertrek van den eersten personentrein uit Boedapest naarWee- nen werd den 21en aan het Wiener Fremdenblatt geschreven Op het Westerstation was het vanmorgen rus tig. Een regiment infanterie had de wacht betrokken, en de toegangen tot het station werden door politie be waakt. Twaalf werklieden, die 's mor gens aangenomen waren om als ran geerders op te treden, en door den stationschef zoo goed mogelijk onder richt waren, stelden een personen trein tezaam, uit 14 wagens bestaan de. Als machinist trad de ingenieur Gyarfas op, vier ambtenaren speelden de rol van conducteur. Toen de trein gereed was, werd de post voor Wee- nen, die twee heele wagens vulde, in geladen. Daarop werden plaats kaartjes naar Weenen over Marchegg verkrijgbaar gesteld, en tocu de bel luidde, hadden 40 reizigers plaatsge nomen. Even voordat de machine zich in beweging zette, stapten nog 20 in fanteristen. onder bevel van een eerste- luitenant, in den trein. De trein reed, begrijpelijkerwijze, zeer langzaam, en men dacht, dat hij pas den volgenden dag te Weenen zou aankomen. Behalve Weenen heeft vooral Mün chen te lijden onder gebrek aan vleesch tengevolge van de spoorweg staking. Men verwacht een aanzien lijke stijging van de vlecschprijzen. Bij wijze van proef is gisteren een automobiel van Weenen naar Boeda pest vertrokken de weg werd afge legd in vijf uren, dus in slechts een drie kwartier langer tijd dan de snel ste expi-estrein. Ook een staking. Te Marseille staken de scheeps-kapi- teins, omdat drie leden der gezagvoer- ders-vereeniging ontslagen zijn tenge volge van een klacht, door een vak- vereeniging van matrozen tegen hen ingediend. Inhond ran Weekbladen. Eigen Haard Zooals de ouden zon gen door Louise B. B. Van Amster dam naar Texel, L. Nooter. Arm huis houden, J. de Vries. Bij de Wieg. Het Slachtoffer, A. Peaux. De militaire pupillenschool te Gombong. Reünie, militaire schets door Dick. Feuilleton. Tijdschrift voor Armenzorg en Kin-1 derbescherming Iï. J. D. Dompierre de Chaufepié, Armenzorg in Japan Binnenland. Nederlanders in het bui-' tcnland. Uit de Pers. De Aarde en haar Volken Door En- gadin te voet over den Val. Viola-pas tui het Stilfser Joch naar Davos, door E. Bosch. Bijblad ,,0p den Uitkijk Makarof en de Petropavlovsk. Een De Japaneezen. Iemand, die vele jaren in Japan woonde, schreef in de „Tftgliclie Rundschau" De Japanneezen zijn sedert langbi] ons zonder eritiek geprezen. Nu eens waren ze de „Franschen", dan weer de „Engelschen" van het Oosten. Het eerste waren ze, als men van den rijk dom van hun geest, de fijnheid van hun gevoel, de élégance van hun spraak, hun scherts en hun eerbiedige etiquette sprak. Het laatste, a's m-n doelde op hun machtige energie als natie en up hun toekomst als handels-1 volk. Ik wilde, dat men hier de ge zichten teil" kon zien van de vreem delingen ui Japan bij het lezen van) zulke ontboezemingen Het belang.* dat de huidige scherpe politieke ver wikkeling tusschen Rutland en hei eilandenrijk met zich brengt, geeft velen moed, bij gebrek aan nieuwer.' tijdingen van daar, weer terug te grij pen naar wat men ons vroeger over Japan verleid heeft. En dar. duiken naast vele waarheden ook vele ver dichtselen over het eigenaardige lan 1 op. Al de oude loftuitingen 1 too ren we opnieuw, schoon haai geringe be trouwbaarheid in alle kringen in Eu ropa toch bekend moest zijn, nu al zoovele goede boeken door mensehen, die Japan kennen, in bet licht zijn gegeven. De Japanneezen zijn bijzonder ij del. Met de grootste belangstelling volgen zc al wat er in het buitenland over hen gesproken en geschreven wordt. Bij ons gelooft men nog vaak, dat de Japanneezen in verhouding tot ande re Aziaten hijzonder intelligent zijn. Dat is doorgaans echter volstrek1 niet liet geval bij het meerendcel der bevolking van Dei Nippon (Groot- Japan). Zij zijn lichamelijk goed ont wikkeld men kent hunne acrobaten en jongleurs en beschikken over een groot vermogen om te imiteeren. Maar er is geen enkele reden, om hun geestelijke vermogens zoo li oog aan te slaan. Niet alleen dat zijn groote slordigheid, zijn slecht ontwikkeld plichtbesef en zijn gebrek aan werk zaamheid den Japannecs vaak maakt tot een onbruikbaren boekhouder, een slechten kassier vertrouw nooit een Japannees geld toe, al is hij nog zoo lang in uw dienst! tot een hoogstens mïddelmatigen correspondent of han delsbediende, maar in de eerste plaats maken hem daartoe onbruikbaar zijn bekrompen inzichten, zijn langzaam heid bij 'tw?rk, zijn onvermogen n zaken van gewicht van hijzaken te onderscheiden. Rekenen leert hij, zooals bekend is nooitook tot het zich met vrucht, toe leggen op de wetenschappen ontbreekt het den meesten Japanneezen aan de noodige vlugheid van verstand. Hun lie grip is evenmin als hun denkver mogen groot. Maar bovenal missen ze de grondig beid, die een onderwerp, c-en gebied van een studie niet loslaat, alvorens na nauwkeurige kennisneming, volle klaarheid verkregen is De Japannees is oppervlakkig, en tevreden met een zeker overzicht van het geheel; hij gevoelt volstrekt geen lust om een on derwerp geheel te belieerschen en in een vraagstuk zich te verdiepen Wat zij ten slotte verkregen hebben, is niet veel meer dan een kleine schat uit het hoofd geleerde wijsheid. IJdelheid is een hoofdtrek in het karakter van den Japannees. Eu als hij van- nature niet ijdel was geweest dan had de Europeesche, vooral de Duitsche pers het hem wel gemaakt. Nu hij altijd hoort dat hij hoog in telligent is, behoorde er waarlijk meer bescheidenheid toe dan dc Japannees heeft, om hem in de overtuiging van zijn eigen voortreffelijkheid niet voor goed te versterken. Dat het voor den vreemdeling steeds moeielijker wordt, met den Japan nees om te gaan, is het natuurlijk, hoewel ongewenscht, gevolg. In de Sneeuw. Buiten Pragelato, in de provincie Turijn, werkten een 18U man in dienst een ér Italiaansche mijnbouwmaat- schappij. Dinsdagochtend besloten zij wegens het dreigende weer, naar Pra gelato te vertrekken, en verdeelden zich daartoe in twee groepen. De jeene bereikte veilig het dorp, maar de an dere werd onderweg door een lawine bedolven slechts 3 van de 88 konden zich redden later werden er door een reddingsbrigade nog 9 levend uit de sneeuwmassa gehaald. Arme Olilant! Het Handelsblad meldt De liquidatie van het Koninklijke Genootschap voor Natuurlijke Histo rie te Gent heeft moeten overgaan tot sluiting van den Dierentuin. Dezer da gen werden onder zeer veel belangstel ling de bewoners onder den hamer ge bracht, en wij danken onzen Brussel- schen correspondent het volgend staat je van de voornaamste noteeringen Fraaie olifant 310 frs., twee zebra's 340 fr., lama s per stuk 315190 frs., kasuarissen per stuk 60 frs., bruine beeren per stuk 7540, apen per stuk 30—10 fres., hert 5 frs. Heel hoog liepen dc prijzen niet, en zoo kon de Rotterdamsche Diergaar de, die door haar directeur, dr. Bütti- kofer, vertegenwoordigd was. een wijf jes kangoeroe voor 260 frs., een Australlschen kraanvogel voor 170 frs. een wapiti-hert voor 175 frs. en een kameel en haar veulen voor een prikje krijgen. De olifant „Jack"de clou van den verkoop, bracht belachelijk weinig op; maar wie koopt ook een olifant als hij er geen lokaliteit voor heeftI-Iet beest kwam nu in handen van een paardenkooper, die naar beweerd wordt liet beest wil laten slachten en liet publiek tegen betaling van enlréu daarbij wil toelaten. Later geeft hij een diner aan vrienden en familieleden van de eetbare deelen van den dikhuid. En met de niet eetbare deelen weet een paardenslachter nog altijd wel raad... Een vlootorder. Bij gelegenheid van den dood van admiraal Makarof is een vlootorder uitgevaardigd van dezen inhoud „De wil van den Almachtige is ondoor grondelijk, elke oorlog vraagt slacht offers. Zwaar is het offer, dat ons en onze vloot heeft beroofd van onzen kundigen bevelhebber, zijn geheelen staf en een slagschip met al zijn offi cieren en bemanning. Aldus is de wil van God, zonder wien geen hoofdhaar gekrenkt kan worden. De dood zal voor eeuwig in onze herinnering blij ven. 's Hemels koninkrijk is voor hen. Zij zijn helden; doch oorlog doet hel den geboren worden. Er zijn en zul len altijd helden in Rusland zijn. Ter wijl wij de laatste eerbewijzen aan onze dapperen brengen, bevelen wij hun zielen aan God aan. Wij zullen den moed niet verliezen. Wij stellen vertrouwen in God en zullen Rusland nooit te schande maken." In tegenspraak met het bericht, dat generaal Koeropatkine voorioopig met zijn 300,000 man verzamelde troepen tevreden zou zijn, is een bericht uit Petersburg aan de „Journal", dat de opperbevelhebber besloten zou hebben de komst van nog 100,000 man af te wachten, alvorens de vijandelijkheden te beginnen. Oorlogskosten. De „Temps' verneemt uit Peters- burg over de kosten van den oorlog, dat deze tot 5 April aan het departe ment van oorlog, marine en verkeers wegen 92 millioen roebel bedroegen. Men berekent, dat zij tot Juni zullen bedragen 200 millioen. Daarna schat men dat de oorlog zal kosten per maand 30 millioen roebel voor het leger en 10 millioen voor de vloot. De spoorweg zal tot in 1905 45 millioen roebel vragen. Daar men hier endaar vasthoudt aan een duur der vijande lijkheden van achttien maanden, schat men de gezamenlijke kosten op 800 millioen roebel. De regeering zou deze uitgaven uit eigen bronnen kunnen dekken door uit haar goudvoorraad te putten te kennen wordt echter gege ven, dat men liever leeningen op kor ten termijn zou willen sluiten. Over de kosten van de Baïkal-ijs- baan berekent men, dat deze den staat voor de zes weken van haar gebruik 70,000 roebel gekost heeft voor aanleg en nog '180,000 roebel voor het bedrijf. Den lsten April was men gereed met den aanleg van dc Zuidelijke ring baan om het meer voor het traject Tauckoi-koelto&k, een afstand van 110 werst. De lijn heeft acht stations en vraagt een talrijk personeel, dat tot 1 Mei aan den arbeid blijftmen zou uit dezen laatsten datum mogen af leiden. dat dan de lijn gereed zal zijn. Faillissementen. Failliet verklaard P. den'Dikken, winkelier te Papen- drecht. Rechter-conim. rar. G. Ribbius cur. ini', J. M. Rens, Dordrecht. H. Hulstij n en B. G. Groeliker, aan nemers te Enschede. Rechter-comm. mr. J. G. Gratama, cur. mr. G. J. ter Kuilft, Almelo. C. J. F. de Vos, koopman te Rotter dam. Proveniersstraat 18. Rechter- comm. mr. L. Offerhaus Jzn. cur. mr. J. Coert, Wijnhaven nr. 15. A. M. R. Farwick, echtgenoote van F. W. B. Jansen, koopvrouw in uur werken, te Hengelo. Rechter-comm. mr. A. Croockewitcur. mr. dr. M. G. ten Gate. 21 April. W. H. Derksen, tailleur, Falckstraat 29, Amsterdam. Rechter- comm. mr. P. J. Bijleveld, cur. mr. H. Geesink, Keizersgracht 465. T. J. Burgers, Nieuwer-Amstel, ex ploitant van liet café „Paardenburg" Rechter-comm. mr. P. J. Bijleveld, cur. mr. M. A. van Booven, Keizers gracht 286. 22 April. J. G. van der Zwan, meu belfabrikant. Arnhem. Rechter-comm. mr. II. J. v. d. Poel Hiddinghcur. mr. Ch. C. Beelaerts. Geëindigd de faillissementen van de wed. Van der HoevenKleinjan, voor heen te Rhoon, en S. G. van Beek hoven te Amsterdam, doordien de eenige uitdeelingslijst verbindend is geworden. Opgeheven het faillissement van J. Wild, venter te llectum, gemeente Wierden wegens gebrek aan actief. Opgeheven liet faillissement wegens gebrek aan actief van M. Dol, van beroep kruidenier, wonende Wetering straat No. 22. Curator mr. F. Couvée. Kerknieuws Parochiekerk van den H. Joseph. Donderdag te 7 uur Lof van de H.H Martelaren van Gorcum. Zaterdag te half 9 uur de H. Mis voor de bekeering der zondaars in de Kapel van het Miraculeuse Maria beeld. Van 5 tot 10 uur gelegenheid om te biechten. Te 6 uur Lof van O. L. Vrouwe. In deze week de H.H. M:ssen en de Catechismus op de gewone uren. Parochiekerk van den H. Antonius van Padua. Dinsdag 3e der' Dinsdagen die liet feest van den H. Antonius onmiddel lijk voorafgaan. Dien dag te 7 uur de eerste H. Mis. Te 8 uur gezongen H. Mis ter eere van den H. Antonius en gebeden der Novene. Dinsdagavond is deze kerk gesloten. Het Lof ter eere van den H. Antonius en de Vergadering der Broederschap zullen dien avond geschieden in de kerk van het Allerh. Hart aan den Kie verparkweg. Woensdag, le H Communie, te 8 uur de plechtige Hoogmis voor de Kinderen, die hunne le H. Communie doen. 's Namiddags te 4 uur de Ves pers. De kerk wordt dien dag, 's mor gens niet voor 7 uur, en 's namiddags niet voor 3 uur geopend, en is dan nog alleen toegankelijk op vertoon van een toegangskaart. Vrijdag te 8 uur gezongen. „Requi em-Mis' en te half 9 uur gelezen H. Mis voor Mej. Henriea Maria. Harren, als I'd der 3e Orde van den H. Fran- ciscus. s Avonds te 7 uur het Lof. Zondag 1 Mei zullen, na de Hoog mis. eenige mannen- en vrouwenplaat sen verpacht worden. Kerk van het Allerheiligste Hart. Kleverparkweg. Dinsdag te 8 uur gezongen II. Mis ter eere van den H. Antonius van Pa dua. 's avonds te 7 uur het Lof. Vrijdag te 8 uur de gezongen 11. Mis ter eere van het Allerheiligst Hart 's avonds te 7 uur het Lof. Zaterdag van 5 tot 10 gelegenheid om te biechten. Parochiekerk van de H. Elisabeth en Barbara. Donderdag te half 11 uur plechtige 11. Mis ter gelegenheid van de vol trekking van een huwelijk. Te half 8 uur Lof ter eere van het Allerh. Sa crament. Zaterdag van 5 uur tot half 10 gele genheid tot biechten en om half 8 uur Lof tot opening der Meimaand. N. H. Ct. van uit één stuk vervaardigd, is Practisch, Elegant, van echt 'tinnen niet te onderscheiden en goedkooper dan het wascfaloon voor Linnengoed, Verkrijgbaar te Haarlem bijGEBROEDERS HOLT, Anegang 'dB; JAG. HAMILTON, Anegang 4 en F. P. REICHERT, Gr. Houtstraat 53, hoekPeuzelaarsteeg, P. P. RIETFORT, Gierstr. 44,Gebrs. VAN GELDER, L. Veerstr. 31, JOH. H. ALBERS, Gierstr. 27. K. KAAN, Spaarnwou- derstraat 72. W. F. JONGBLOED, Gierstraat 58. Zwavelbronnen, Slijk- en Moor- baden, Douches, Stoombaden en koude baden, Massage, Electriciteit, toegepast bij Rheumatiek, Jicht en hare gevolgen, Ischias, Verlammin gen, Huidziekten, Vrouwenziekten. Boschrijke omgeving, Luchther- stellingsoord. Electrische verlichting van alle Huizen, Park en Laan. Prospectussen franco door het Badbestuur San. Rath. Dr. A. IN DER STROTH. Voor het Aannemen nog eenige fijns Geldersche Bankethamnietjes VQOiTadi Machinale Vleeschanijdepij voor ROOKVLEESCÜ BOULOGNE HAill BOTERHAMMEN WORST -- enz. enz. bluscht elk Begin van Brand, zonder eenige schade te veroorzaken, aangezien de inhoud be staat uit droog poeder. Gratis toezending van nieuwe vulling na brand. Particuliere prijs is /ij, terwijl bij afname van af 6 stuks korting wordt ge geven. De THEO-FAKKELS zijn voor HAARLEM en ZANDVÖ0RT verkrijgbaar bij de Firina H. F. M SEVEKE, Perry-Magazijn, Haarlem. De groote kansen der vermaa ari de Hamburger Staatsloterij moi)a, ten iedereen tot deelneming aai us sporen. Vaa 96000 loten worde E er in den Joop van weinige maai iep den in 1 klassen 46530 prijzen6iar 8 premiën tot een totaalbedrag va ar 9 Millioen 036.460 Mar getrokken. In elke klasse wordt 6t. eene premie uitgeloot. De groots s prijs bedraagt ev. E 500.000, 550.000, 540.000,530 00 5-20.000, 510.000, 305.000, 303.00 302.000. In 't bijzonder worden er uitgeloo kti 1 a M 300.000, 1 a 200.000, 1 100 000, 1 a 60 000, 2 a 50.000, ra< a 45.000, 3 a 40.000, 1 a 35.000, or a 30.000, 4 a 20.000, 3 a 45.0C en 16 a 10.000, 31 a 5000,100 a 300 oo 128 a 2000, 575 a 1000 enz. en or. Vele eerste hoofdprijzen moe ac ik reeds ook aan mijne Nede1VI landsche cliëntèle uitbetale >ei bijv. 6 maal de groote premie,h f01 laatst M 305 000 op 2/2 loten. 00 Onder referte hieraan neem iki E vrijheid de lezers uit te noodigi ui aan de 326ste Hamburger Gel('.aa loterij te gaan deelnemen. Een heel lot '1ste kl. kost 3.50 fA half 1.75lai kwart 0.871611 Het officieel prospectus woi 0 op verlangen gratis en franco to 'ai' gezondencorrespondentie en pi gramma's in de NedFranscl Ur Duitsche en Engelsche taal. De a zending der trekkingsiijsten g schiedt dadelijk na elke trek kil 0o Remise s. v. p. per postwissel ag op de strook waarvan men naa B en adres nauwkeurig gelieve lie schiijven of in Ned. enande|iss postzegels. Bestellingen op orij aa neele loten, zelfs naar de vers y landen, verzoeke ten spoedigste jn; wel tot 30 April e.k, uiterlijk a het gerenommeerde, steeds do fortuin begunstigde bankiersin J. DAMMANHamburg, Gevestigd 1851. Rathhausmarkt

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 6