De Bloembollen bloeien te Hillepom JOH. A. GERRITSEN, Bezoekt het Café-Restaurant over de Remise te Hillegom. nog senige fijne Geidersche Baskethammetj«s voorradig. T. A. DONNÉE, Kleine Houtstraat 62. Gemengd Nieuws. üet eind van een groot inan. Met al den Papoes-poespas is het mispoes afgeloopen. De hongerartist heeft ze in Duitscliland er in laten loopen, zooals hij het hier gedaan had. Maar alleen is men in Duitsch- land wat minder gemütlich met het toelaten van dergelijke dingen dan hier. En zoo vernam men de vorige week, dat professor Papoes er van door was gegaan ;toen dat hij te Bronswijk zijn séances ging hei-vatten en nu dat hij gearresteerd is en te recht zal staan. Men zal hem waarschijnlijk opber gen wegens bedrog en dus voor eeni ge jaren aan een schitterende carrière een einde maken en dezen hongerlij der, tegen zijne roeping in, op staats kosten voeden. De Brunswijksche politie bevredigt meteen ,door haar zeer nauwgezet op treden, veler nieuwsgierigheid. Het is waar, Papoes was reeds bij zijn eerste optreden in het „Paleis voor Volksvlijt" hier betrapt, van zijn glazen, ondergedompelde kist met de buitenwereld in nauwe verbinding te zijn gebleven; in Rotterdam maakte men later over het ontdekte menu van den hongerlijder de noodige drukte maar zoo uitvoerig als het bovenge noemde politieonderzoek heeft nog niemand den oplichter ontmaskerd. Allereerst bleek, dat de professor geen professor was en wel niet al leen, omdat geen voldoend aantal stu denten zijn colleges volgdeook bleek, dat hij niet Papoes of Papusz of welke denkbare gecombineerde pa- of poesennaam hij dan ook droeg; ook bleek, dat hij niet in Zuid-Amerika geboren was, doch in 1867 te Cha- teauroux in het Fransche departement Indre als George Vaillat geboren werd en in zijn militaire pas als „artiste lyrique" aangeduid werd, en o.a. ge diend had in een der Afrikaansche linieregimenten. De politie onderzocht ook zijn be roemde flesch. Men ontdekte in den houten achterwand een 7 centimeter hooge en 5 centimeter breede opening in den vorm van een D, waardoor men gemakkelijk vier vingers kon stekende opening was gesloten met een gummi-slang, waardoor de hon gerlijder zijn natuurlijke behoeften kon bevredigen, doch ook levensmid delen naar binnen konden worden aangereikt. Desnoods kon men den achterwand, zonder touw of zegel te vernielen. 15 tot 20 centimeter openen en zelfs, met de noodige voorzichtig heid, geheel wegnemen. Daar er bo vendien een zitgelegenheid in de flesclï was, daar de flesch verder ho rizontaal kon liggen en voldoende de- kens en kussens bevatte, bleek het i hongerexperiment heel wat minder j geheimzinnig en moeilijk dan de i voorbereidselen zouden doen vermoe- den. Zooals men weet, bestonden deze j uit het zich zelf bewusteloos en on-; gevoelig maken. Maar de volijverige j politie had geconstateerd, dat de pro fessor al heel gauw weer tot zijn po- sitieven kwam en dat de spijkers, waarover hij blootvoets liep, zóó stomp waren, dat men er met de bloote hand gerust hard op kon slaan, i Een en ander zal meer dan voldoen de zijn om den hongerkunstenaar we gens bedrog te laten brommen. En zoo zal het einde zijn van een man, die er zich op beroemen kan, een paar jaar de menschen straffeloos bij den neus te hebben gehad. Hbld. omdat er geen verwarmde hutten wa ren. Het eenige verwarmingsmiddel was een bekken met gloeiende kolen, maar ten eerste levert dit gevaar op, zoo dra het schip slingert en stampt en ten tweede geeft het gevaarlijke dam pen af. Daarom bleef men volkomen zonder verwarming en het is hun goed bekomen. De officieren hadden het meest te lijden, doordien zij bijna niet rustig konden slapen. Zij hadden 's nachts dienst en de opwinding van vaarten met groote snelheid en zonder lichten, waarbij alle zenuwen ingespannen werden, om botsingen te vermijden, en toch voeling met de andere boote i te houden, werd haast onverdraag lijk. Niet alleen had men geen ruimte om te slapen, maar de overspanning be lette dit ook. Brandewijn hielp niet daarvoor en vaak nam men zijn toevlucht tot mor phine. Maar het was veel erger dan het ge vecht zelf. Ook spoelden de golven vele vaten met misosjiroe, een soort van boo- nensaus, een zeer geliefkoosdJapansch 1 gerecht, die op het dek vastgestuwd moesten worden, weg, tot groot leed wezen der bemanning, die daar zeer j op gesteld was. Schadevergoeding. Een meisje van twaalf jaar, Suzan ne Jakierska, die al eens in de „Vau deville" te Parijs is opgetreden in „Germinie Lacerteux", had daar zoo veel succes in haar kinderrol gehad, dat Sarrah Bernhardt haar opmerkte en haar 4 Februari engageerde voor het spelen van een rol in „Varennes" het stuk van Eavedan en Lenotre, dat dezer dagen zijn première in den schouwburg van Sarah Bernhardt zal beleven. Maar Suzannetje beklaagt zich, eix zij spant er door middel van haar ouders de Justitie voor, dat na zeven tien repetities Sarah Bernhardt zon der eenige reden haar rol heeft afge nomen, om haar een rol te geven van gewone figuratie hetgeen allerminst in overeenstemming is met Suzamxa's jeugdig talent. Ja, eigenl k is er een redentje Su zanne zou nog te weinig taille heb ben wat feitelijk geen reden is, omdat dat wel te verhelpen is In elk geval, redeneert onze zeer jeugdige klaagster, had men mij niet moeten engageeren. Het nadeel, dat ik nu lijd is des te grooter, omdat ik aanbiedingen heb geweigerd van de directeuren van de „Renaissance" en van de ..Ambigu", die mij ieder een rol hadden aangeboden, de een in de „Mannequin d'osier", de ander in de „Baillonnée" Om kort te gaanmejuffrouw Su zanne Jazierska, oud 12 jaar, eischt van Sarah Bernhardt, haar oudere kunstzuster, een schadevergoeding van 1200 frs. Dezer dagen komt de zaak voor en de Parijsche kenners van tooneel beweren al. dat Suzanne, alleen door haar proces reeds een „arrivée" is. Geen best baantje. De dienst op de Japansche torpedo j booten is volgens het verhaal der of- ficieren verschrikkelijk geweest. Do zee was onstuimig en het was vinnig koud. De manschappen sliepen om zoo te zeggen onder de sneeuw. zoo dicht drongen de vlokken in hun woonruimte. Toch werd geen groote schade geleden, omdat men de erva- i ring van '94/'95 wist toe te passen. I Ook kwam verkoudheid weinig voor, l Een Hollandsch Missionaris in j Oost-Azi-i over den oorlog. Eenige dagen geleden werd het vol gend schrijven ontvangen van Mgr. Geurts, bisschop van Oost-Tchely (China). De residentieplaats van Z. D. H. heet, zooals men weet, Joungping- son, een stad niet ver afgelegen van de havenstad Port-Arthur en gren zend aan Mantsjoerije daarom zul len zijne vrienden en bekenden, er belang in stellen, wat Mgr. over den oorlog denkt en hoever hem gevaren dreigen van beide oorlogvoerende par tijen en niet minder van den kant der Chineesche rebellen en bandieten. Z. D. H. schrijft het volgende „Zooals gij wel reeds zult weten, is de oorlog tusschen Rusland en Ja pan in vollen gang. Op sommige plaatsen aan de zee kunnen wij het kanon hooren bulderen, en alhoewel het er leelijk toegaat in onze buurt, is hier toch alles zoo stil en rustig, dat men bepaald zou zeggen, dat de Chineezen niets weten van den oorlog. Nu, ik ben er blij mee mits het zoo maar voortga. Volgens de Chineesche denkwijze zou er voor onze Provin cie dan eerst gevaar kunnen ontstaan, wanneer de Russen overwinnaars wa ren, want dan zou het te vreezen zijn, dat zij verder kwamen dan Mantsjoe rije en dit zou oorzaak kunnen zijn van onrust. China houdt zich neutraal en heeft haar grenzen hier rondom ons Vica- riaat bezet met duizenden soldaten, niet om te vechten, maar bestemd om Rusland aan de grenzen te houden om de deserteurs op te vangen en om de kalmte te bewaren tusschen de inwoners. Ziedaar het „officieel" doel; even wel schijnen de Eui-opeërs minder ver trouwen te hebben in dat doel en vreezen ze, dat China wel eens vroeg of laat zicix zou kunnen aansluiten bij Japan en danja en dan zouden eerst de poppen voor goed beginnen te dansen, en dan zouden wij hier er j ook leelijk tusschen zitten. Eergiste ren is er nog een keizerlijk decreet uitgekomen, al de mandarijnen voor schrijvend den vrede overal te hand haven, het volk en o n s ter dege te beschermen en uiteenzettend dat Chi na niets te maken heeft met dezen oorlog enz. Dat is allemaal goed voor zien en goed gemeend, maar in der gelijke omstandigheden zijn de men schen, en vooral de onzen hier niet in staat den loop, den draai der zaken te besturen en, als 't erop aan komt, nog minder te remmen. Wij moeten op God vertrouwen, en niets gebeurt zonder Zijn aanbiddelijken Wil. Evenwel, het zou alles behalve aangenaam zijn voor ons en voor den godsdienst onder eenen anderen baas te komen staan dan China. Onze vrij heid en bijgevolg onze vooruitgang zouden wellicht leelijk kunnen" ge knakt worden. Op het oogenblik is nergens on middellijk gevaar voor ons te bespeu ren en het is niet te denken, dat de Chineesche Regeering ervan gebruik zal maken om te probeeren ons en al de Europeërs in de zee te drijven maar als wij troebelen te vreezen heb ben, dan zullen het zijnhet volk (niet het gewone brave volk) maar de gewapende bandieten en boksers, die talrijk zijn aan gene zijde van den j muur en de soldaten. Het is mijns inziens goed te begrij-j pen, dat Chineezen maar half (en nogtevreden zouden zijn met de overwinning van den kant der Rus sen zij schijnen meer sympathie te hebben voor Japan, een zuster-natie, die toch maar tegenwoordig voor hen in de bres springt. Men zegt, dat Japan het moeilijk zal kunnen uithouden op den duurwèl op zee, maar niet te land. Wij zullen zien en hopen, dat alles tot Gods eer zal strekken. Intusschen hoop ik, dat mijne land genoot en, vrienden en kennissen mij, armen missionaris, niet zullen verge ten, docli mij en mijne arme rniss:e zullen steunen door gebed en vooral ook door hunne geldelijke bijdragen. O, mijne missie is zoo arm Konden j zij het beseffen, niets zou voor hen te veel zijn, om mij te helpen, daar ben ik van overtuigd. Prov. N. Brab. Ct. j Een Jubileé. Den len Mei zal het feit hei-dacht j worden, dat de bekende firma Carré i 50 jaren geleden werd opgericht, j Eenige nadere bijzonderheden van dit beroemde circus worden door de Echo meegedeeld. Wilhelm Carré, de stichter, werd den 11 April 1817 te Gebensee uit een artisten-familie geboren. Zijn vader, Joseph Carré, leidde hem in hetzelfde; vak op en al spoedig ondei-scheidde j de jonge Wilhelm zich als koen rijder en dresseur. Maar hij wilde hooger op. Met Salomonski, Ernst Renz en Chr. Traudgott Górtner sloot hij een compagnieschap en het circus reisde nu overal heen met succes Toen Wilhelm evenwel getrouwd was met Katchen de Gast, een bekend paardrijdster, wilde hij nog meer op eigen beenen staan en richtte te Bel grado den len Mei 1854 een eigen ge zelschap op, dat al dadelijk veel suc ces had. De directeur mocht zich der mate in de gunst van Servië's Koning verheugen, dat hij door hem meteen ordeteeken werd begiftigd en de Vorstin peet werd van zijn eerste doch ter Melawi, die evenwel niet lang leef de. Twee andere kinderen schonk zijn vrouw hem nog, waarvan alleen Os car, de tegenwoordige directeur, nog in leven is. Deze werd 22 December 1846 te Halberstadt geboren. Het suc ces van het circus was al dadelijk zeer gi-oot, en toen de thans nog le vende, S0-jarige heer Gras hem aan ried ook Nederland eens te bezoeken, werd daaraan gevolg gegeven. In Mei van het jaar 1863, met de Haagsche kermis, deed het circus Car ré zijn eerste intrede in Nederland en het succes, zoowel in de steden als in de provincie, was zóó overweldigend, dat de directeur besloot heele winters in ons land te blijven. Ouden van da gen herinneren zich zeker nog wel de prachtige toeren van de directrice, mevr. Katchen Carréde Gast die thans als 80-jarige te Oosterbeek bij Arnhem een rustigen ouden dag ge niet) en de zoo geroemde balletten van den directeur, waarvan wij noemen „Die Niebelungen", Mazeppa", ..Pom- peji", „De Wilddief" en „Macbeth' Bijna alle landen werden door het nijvere circus bezocht en overal met evengroot succes, ofschoon het toch te kampen had met een zeer sterken con current als Ernst Renz en in Oosten rijk destijds ook met een cholera-epi- demie en een geweldige Beurskrach. Toen de gezondheidstoestand van Wil helm Carré hem niet langer toestond de directie te voeren, nam mevr. Car ré—De Gast die met flinke handover, daarbij krachtig gesteund door haar oudsten zoon Oscar, die na zijn va ders dood het directeurschap aan vaardde. De tegenwoordige leider van het circus gevoelde zich zóódanig tot ons land aangetrokken, dat hij zich en zijn heele gezin liet naturaliseeren. Spoedig daarop kreeg het circus het praedicaat „koninklijke" en werd Os car door koning Willem III vereerd met het ridderkruis der Eikenkroon orde, terwijl de prins van Oranje op vertrouwelijken voet met Oscar Carré verkeerde. Oscar had eveneens overal succes. Zijn naam als „koning der dressuur" handhaafde hij prachtig en in 1876 bijv. kwam dit te Elberfeld nog krachtig uit. Carré had toen den moed het eerst 12 Trakener hengsten tegelijk in het curcus te brengen. Ernst Renz, die in het naburige Keu len was, wedde, dat hij hetzelfde zou doen, maar hij bedwong in hoogstand niet nxeer dan 8, wat het publiek aan leiding gaf Carré te huldigen. Datzelf de jaar vereerde de Keizerin van Oos tenrijk hem te Weenen (waar hij in '73 een eigen gebouw had opgericht) een prachtig paard „Mammoeth", ter wijl de Keizer daarbij voegde het tee- ken van de keizerlijke en koninklijke orde. In 1879 richtte Carré ook te Keulen een eigen gebouw op, thans nog be kend als Reichshallen-theatre (im Prachtgebaude Circus O. Carré), en in 18S7 opende hij te Amsterdam het prachtige circus aan den Amstel, dat hem geheel in eigendom toebehoort. Carré's eerste vrouw was Amalia Sa lomonski, die met haar broeder Albert Salomonski, pleegkinderen zijns va ders waren, sedert de oude Salomon ski met zijn vrouw plotseling in Hon garije kwamen te stex-ven. Mevrouw Carré was eveneens bekend als paard- rijdster; zij vond den dood bij een. spoorwegongeluk bij Kirchlinger. Os car's oudste zoon Maximiliaan is het petekind van prins Maximiliaan vanl Beijeren en werd 26 September 18711 te Weenen geboren. Zijn andere kin-l deren zijn Albert, Ernst, Katchen en Wilhelmina Victoria. Men herinnert zich ongetwijfeld, dat vroeger boven het tooneel in het cir-: cus te Amsterdam een groote schilde-; ring was aangebracht, een intocht in de hoofdstad voorstellend. Dit was het feest ter viering van het 25-jarig ko- ningschap van Willem III. Oscar Car-, ré was toen lid der eerewacht en men kon op de schildeiing zien, dat hij, in ridderkostuum gekleed, zijn paard een knieval laat doen op 't oogenblik dat de Vorstelijke personen op het balcon verschijnen. Thans heeft Oscar Carré nog steeds de leiding van het rondtrekkende cir- j cus, waar men de nieuwigheid heeft ingevoerd om te werken op de ma-{ nier als Barnum en Bailey. De eerste voorstelling had 16 April plaats tej Constance en was een waar succes. School gezondheid. De volgende interessante verhande ling is gehouden op het Neurenberg- sche School-gezondheids-congres door den Mannheimschen schoolarts Sickin- ger. De door hem voorgestelde con clusie, luidende „De scholieren van een groote in richting van lager onderwijs moeten gesplitst worden in ten minste orie groepen lo. in leerlingen met goeden aanleg2o. in minder begaafde (bene den het gemiddelde) 3o. in leerlingen met zeer zwakke vermogens (zwak- hoofdigen). De vorming van bijzon dere klassen mag voor de drie catego rieën om paedagogische, ethische en sociale redenen niet naar huiten toe blijken, maar wordt alleen in de in wendige oi'ganisatie van het onder wijs toegepast", werd met algemee- ne stemmen aangenomen. Toen wij, zeide Sickinger in zijn toe lichting, in 1899 begonnen met de uit voering van ons denkbeeld, hadden wij een warmen strijd tegen dwaas heid en onverstand verwacht. Tot on ze verrassing was echter het tegendeel het geval. In de lagere volksklassen, vooral in arbeiderskringen, begrijpt men tegenwoordig veel beter het be lang van vruchtbaar onderwijs. De ouders zagen alras in, dat de bijzon dere klasse met haar betere zorg voor het kind, hetwelk zoodoende ook meer partij kan trekken van instellin gen ten algemeenen nutte, geen ach teruitzetting was. Daarbij kwam dat de ouders spoedig gewaar werden, dat de kinderen gaarne naar school be gonnen te gaan en goede vorderingen maakten. Aan de Mannheimsche lagere scho len bestaan, naast de hoofdklassen voor leerlingen met goeden aanleg, de volgende bijzondere klassenlo. voor de minder begaafde en ongeregeld overgaande kinderen overgangsklas- en wel a. herhalingsklassen voor de eerste schooljaren2o. voor de zwak begaafde scholieren hulpklassen. De bijzondere klassen genieten een aan tal voordeelen, die een betere indivi- dueele, opvoedkundige en geneeskun dige zorg voor zwakke kinderen mo gelijk maken. Te Mannheim zijn in het nieuwe schooljaar aan de lagere scholen met bijzondere klassen van de 15.000 kin deren 1447 of 9.05 pCt. in overgangs klassen ingedeeld. Van de vroegere 348 hoofdklassen zijn thans 13 pCt. overgangsklassen. Terwijl de hoofd klassen gemiddeld 4546 leerlingen tellen, zijn de overgangsklassen maar 30—31 hoofden sterk. Door vermeerde ring van de hoofdklassen met 2 of 3 leerlingen, heeft men zonder bijzon dere kosten de scheiding uitgevoerd. Welk schoolman, zoo vroeg dr. Sickin ger, zou zich in dit geval nog bezin nen Een andere inrichting van de paral lelklassen is eigenlijk het geheele ge heim. Dr. Trüper, uit Jena, achtte de voor naamste beteekenis van het stelsel, dat het ook een betere zorg voor het jeug dige misdadigerselement mogelijk maakt. De 50,000 jeugdige overtreders van de wet, die jaar in jaar uit in Duitschland voor den strafrechter ko men, zijn grootendeels voortgekomen uit eenzijdige overlading en behande ling. Wij benemen hun de gemoeds rust, zei dr. Trüper, ernstigen wil en overleg, en voerden ze zoodoende op een weg, die hen in botsing brengt met de Strafwet. Wij moeten ook hen, die vermoeid en belast zijn, naar geest en gemoed bijstaan, om dien last be ter te dragen dan de school naar een vast schema dit vermag. (Stormachti ge toejuichingen.) Van belang is, dat de schoolarts bi de beoordeeling van de scholieren eei woord meespreekt, want juist de arm bloedige en zenuwachtige kinderei moeten met bijzondere oplettendheii behandeld warden. Alweer valsch? Het Dresdensche museum heeft fa Parijs op een veiling voor 45,000 franc een beroemd schilderij van Courbet „Steenbikkers" gekocht. Het Louvrt bood maar tot 30,000 francs. Het hai zijn geld opgemaakt door den aan koop van twee portretten van Gains borough en Reynolds, waarvoor he! 150,000 francs had besteed. En nu loopen nog wel geruchten, dat die werken niet echt zouden zijn De „Ft garo" gelooft die geruchten echter niet. A. Waar laat ti tegen woordig: je boorden strijken? B. Wel, dat zal Ik je nu eens Tertellen, je moet wezen bij de bekende Machinale Strijk in* richting van Mej. y. d. WAALS, Spaarne 10rood boven de Kaarselade Teer, die maakt mijn boorden zeer chic en elegant op. H» van II A* «JT. ^"JCOieSLi JTr. HAARXiBM. Speciale inrichting van het makeu van Grondboringen, Pijpwellen, Ontijzerings-inrichtingen, W ater-Roservoirs, Voor het Aannemen Machinale Vleeschanljdepij voor ROOKVLKKSCH BOULOGNE BAM BOTERHAMMEN WORST enz. enz. Jongelingen Volwassenen G r> ij saands I Hoe herkrijg ik.mijn Levenskracht en Energie. Gezondheid en Levenskracht zijn de schoonste gaven der Natuur. Die ze bezit zal .zeker slagen in de wereld, die ervan verstoken is zal nooit zijn doel bereiken. De meeste wezens treden bet leven in, voorzien van een normaal gestel, en bezitten dus, lichamelijk, alle dezelfde kans op succes. Maar wanneer de jongeling reeds in zijn prille jeugd zich over geeft aan geheime zonden, dan zal weldra zijn geheele organisme de ge volgen ervan ondervindenhij wordt zwak, zenuwachtig, zwaarmoedig. Op later leeftijd begaat menig man buitensporigheden, door te trachten in het korte bestek van enkele jaren, de genietingen van geheel een leven opeen te stapelenzoodoende eischt hij van de Natuur meer dan hem toekomthij teert op zijn kapitaal van aangeboren electriciteit, waardoor hij aan zijn lichaam langzamerhand den natuurlijken weerstand ontneemt. De gevolgen zijn: GEHEELE of GEDEELTELIJKE ONMACHT, ZENUW ACHTIGHEID, LOOZINGEN, LENDENPIJN, ADERBREUK, enz. Dezulken, hetzij ze jongelingen, volwassenen of grijsaards zijn, wijzen wij met trots op onze geneesmethode, bekend door haar succes, n.l. de aanwending van de XHectrische Ceintuur „Hereulex" tram Or SAKCZN het zekerste middel dat bestaat, tot herstel van krachten. De uitwerking is inderdaad verrassend. Zonder schokken, zonder veran dering van levenswijze ot van bezigheden, zonder medicijnen te slikken Zij wordt 's nachts op gemakkelijke wijze om het middel gedragen, en doordat zij met de electriciteit als het ware nieuw leven in het organisme uitstort, doet zij al die kwalen, pijnen en zwakheden verdwijnenzij verschaft de energie, noodig om de moeielijkheden, die de dag brengt, het hoofd te bieden, zij wekt de ambitie op, zij hergeeft den moeden 1 krachten, noodig tot het najagen van zaken en genoegens- Zij heeft duizenden genezen, waarom zou ze u niet genezen? Men kan den stroom regelen en naar willekeur sterker of zwakker maken, zonder de Ceintuur af te leggen, door middel van Dr. SANDEN's nieuwste vinding: de „HERCULEX-STROOMREGELAAR", die gratis bij ieder toestel „HERCULEX" geleverd wordt. Al onze toestellen zijn voorzien van speciale antiseptische schijf bedekkingen, ter vermijding van iedere onaangename gewaarwording tengevolge van den stroom, OHS BOEK GRATIS Vraag nog heden 'onze Brochure met beschrijving aan, die gij om gaand gratis en franco zult ontvangen, en waarin gij onder anderen een symptomatiBchen vragenlijst zult vinden. Deze, na ingevuld te zijn, dient onzen Arts om de diagnose te stellen voor uw geval, die u. met zijn rapport geheel gratis zai toegezonden worden. Of, indien gij in de nabijheid woont, kom ons dan een bezoek brengen, en gij zult de gele genheid hebben kennis te maken met ons toestel „HERCULEX", den stroom te beproeven, en omtrent Uw geval de meening in te winnen van onzen Doctor, alles zonder de minste kosten. Geopend alle werkdagen, yan 9 tot 6 nur, 's avonds van 8 tot 10 uur. 's Zondags van 9 tot >2 uur. Beleefd verzoek bij het aanvragen der Brochure: „De Gezondheid teruggevonden in de Natuur", den titel var» dit blad te willen vermelde** Adres «oor alle briewen en bezoeken i Or. A. NI. SANDER ELECTRIC BELT Co., Damstraat 3. Ie Etage, Amsterdam.

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 6