De Oorlog in liet Oosten Amsterdamsche Bears ii jaak helder geworden. G. S. en H. L„ wi ,eiden van Muntendam hebben met ten derde, A. v. D., ook in hechtenis, w Je laatste in de strafgevangenis te j-Hertogenbosch, zich laten insluiten e in den laten avond hun slag ge- ter, lagen 690 werd uit de brandkast j jenomen, die werd geforceerd, nadat oen door een loket wist binnen te JtO| komen. L. was met de zaak op de del loogte, daar hij vroeger op het ter rein werkte. Het gestolen geld, dat in jen grond op verschillende plaatsen verd verstopt, is gedeeltelfjlf ver deeld en voor een ander deel niet te- fc^rug te vinden op de plaatsen waar het t ferd geborgen. De firma was tegen Inbraak verzekerd. Kievietselerti. Te Sneek kwamen gisteren ter markt niet minder dan 25,000 kievits eieren, welk getal dat van vorige ja- ren om dezen tijd met een duizend of _u_3' tien overtreft 't Grootste deel werd verkocht fce- jen 11 cent, de rest tegen 10 cent Prestige baren. In De Echo lezen weVeranda's rijn mooie uitvindingen, maar er wordt door de bevolking in de nieu were buurten te Amsterdam veelal zeer verkeerd gebruik van ge- dw maakt. Vooral de omstandigheid, dat de getimmerten als speelplaatsen voor kinderen eh als batterijen worden ge- 3bezigd. waaruit men ongestoord de lanliggende tuinen kan bestrijden, baart den omwonenden veel ergernis verdriet, en niet zelden moeten bewoners van de benedenhuizen ver- 0 jjtrekken, omdat de omwonende ve- randisten het hun te lastig maken en hun mooie bloem- en grasperken als vuilnisbakken gebruiken. Hoe vaak gebeurt het niet, dat er de zonder lingste dingen naar beneden komen, tonder dat behoorlijk ,,van onderen" gewaarschuwd wordt. Aan de Cein tuurbaan was Zondag een 5-jarig kind op een veranda der 2e etage met een zwaar stuk brandhout aan het spelen, toen dit aan de hand der kleine ontglipte en viel op het hoofd van een 3-jarig buurmeisje. Dit kind werd zoo zwaar gewond, dat het gis terenochtend aan de gevolgen is over leden. De sprak proces Niet al te duideljjk. volgende historische samen- heeft bij een onlangs gevoerd rtusschen een ambtenaar van 11 het O. M. en een getuige plaats gehad. Het O. M. vraagt„Heeft u ik weet, dat u niet heeft, doch ik moet u de vraag wel stellen den 24en het was niet de 24e, doch de 25e, doch 'tofdie verkeerde datum berust op een vergissing in de stukken den be klaagde gezien ofschoon, eigenlijk gaat het hier niet om den beklaagde, doch om den aanklager, want er is geen tegenklacht ingebracht, maar dat begrijpt u toch niet dus ik vraag u Ja? of Neen?" De getuige (langgerekt)„WAtte Een rumoerige vergadering. Van een vergaderin"- gisterenavond te Amsterdam gehouden door den Bond van Christen-Democratische Propaganda-clubs, waarin de heer A. P. Staalman, lid der Tweede Ka mer, sprak over„Wat willen de Christen-Democraten en de heer L. den Broeder over „Der eeuwen strijd", meldt de R. Ct." De zaal was geheel gevuld. De voor zitter merkte bij den aanvang der vergadering op, dat dezelfde persoon, die in de laatste vergadering obstruc tie voerde, wederom in de zaal aan wezig was. Spr. zou echter niet dul den, dat nog eens de orde verstoord werd. Bij de eerste pos-in f hiertoe dit verzekerde hij zou deze persoon buiten de deur worden eezet. (Applaus gefluit). De voorzitter voegde hier nog aan toe, dat „de jongelui der Rijksverzekeringsbank" (die blijk baar tegen deze maatregelen van orde protesteerden) „na afloop der verga dering hunne namen konden opgeven, dan zou spr. die aan den heer DeWil- '3 meedeelen." (Ironisch lawaai). De heer Den Broeder betoogde daarna in verband met de historie der anti-revolutionaire partij (school strijd en die tegen den vaccine-dwang en de leerplichtwet) dat thans in de organisatie dezer partij „het recht wordt vertrapt en vertreden". Een groot onrecht is «-esdiied door de uit werping van de kiesvereeniging „Ne derland en Oranje" te Den Helder uit het anti-revolutionair partijverband. Deze daad is onreglementair (want de macht hiertoe berust uitsluitend bij Deputatenvergadering en niet bij het Provinciaal Comité)ze is strij dig met alle rechtsbe^'^uen, onchris- teliik en on-anti-revolutionair. Toch hebben velen er in berust. Waarom vroeg spr., en zijn antwoord luidde hierop Omdat ze bang zijn voor de hooge oomes I" Spr. laakte voorts het conservatisme der anti-revolutionai ren, en hij zeide dat de christen-de mocraten het zich tot een eer rekenen te staan aan de zijde van hen, die Verdrukt worden door degenen, die boven hen staan. De spreker werd in den loop zijner rede onderbroken door den heer Kreu- zer. die vroeg of ..die joneelui achter in de 7f»nl" niet stil konden zijn, waarop de voorzitter zijn dreigement herhaalde. Desnoods zou hij de ru- moerigen ..bij dertie tegelijk" laten verwijderen. Hij had zijn maatregelen genomen. (In de zaal was een agent aanwezie-j. De heer Staalman wees er op, dat het woord „democraat" bij de christenen nooit meer in oneer is ge weest dan onder dit christelijk kabi- net. Spr. zeide tevens, dat hij en de zijnen zich niet van de wijs zouden) laten brengen door de geruchtmaken- jongelui het Kabinet-Kuyper zal ze wel tut bezinning brengen. Spreker zette uitvoerig uiteen, even als hij dat in de vorige vergadering deed, dat dr. Kuyper en de zijnen conservatief zijn geworden. Mr. Ver kouteren zeide het nog onlangs, dat zijne part"' zich best kon schikken in de coalitie „omdat dr. Kuyper en de 1 zijnen op het oogenblik veel meer ge matigd zijn geworden. Van sturen in democratische richting is bij hem geen gevaar meer." Vandaar de po gingen om de Christelijk-Democrati- sche richting te smoren en dood te maken; men wil zoo gaarne de schijn bare eensgezindheid der rechterzijde bewaren, waaraan de '-"gelui achter in de zaal ook nog blijken te geloo- ven. Maar er zijn ook nog andere menschen in höt land, dat zijn de Christelijke arbeiders, die van den grooten dr. Kuyper verwacht hebben, dat hij in den naam van den Leven den God recht zou doen, toen hij daar zat op het gestoelte der eere, en deze arbeiders pleiten niet voor genade, zij eischen een recht! Zij vragen bescherming van de overheid tegen de overheersching van het Mammonis- me Slechts weinigen laten zich te vreden houden door hun Standaardje en hun Stichtsche, door de anti-revo lutionaire leugenpers Men gaat in zien, dat er knoeierij wordt gepleegd door deze op conservatieve leest ge schoeide coalitie en het geeft niet. of er al tegen ons gewaarschuwd wordt. Want dat wordt gedaan op heftige wijze. Er is gezegd, dat degenen, die zich aansloten bij de Christen-Demo cratische club, de eeuwige verdoeme nis tegemoet gaan en zelfs hebben predikanten in de kerken tegen onze partij gewaarschuwd. Spreker meent, dat deze coalitie noch in staat, noch bekwaam is, om eene arbeidswetgeving tot stand «te brengen, want het stempel des doods van het conservatisme is er op ge drukt. Het systeem van wetgeving de zer regeering deugt niet. Dr. Kuyper is tot de ontdekking gekomen, dat op zoo menig terrein met deze coalitie niets is uit te richten, en evenmin kunnen groote Christelijke regeerings- daden worden opgenoemd. Maar, wordt er vaak gezegd, denk dan eens aan de woelige dagen van April 1903. Toen heeft de Christelijke regeering toch maar de revolutie bezworen. Maar spr. vraagtzou er inderdaad een ernstig Nederlander zijn, die meent, dat een ander kabinet, van andere beginselen, die woelingen niet zou hebben gestild Spreker gelooft van niet en hij noemt het tevens on waar, dat de terugkeer der rust voor al zou te danken zijn aan de Christe lijke arbeiders. Zeker, ook zij hebben het hunne gedaan. Maar men verge te niet de talrijke onverschillige spoor wegarbeiders, die niet aan de woelin gen deelnamen en men denke in ver band hiermede aan het feit, dat haast geen Christen-werkman in dienst is der spoorweg-maatschappijen, omdat ze den Zondag zouden moeten onthei ligen. Spreker besloot met de verzekering, dat de toekomst aan de democratie behoort, die in Christelijke bedding moet worden geleid. Negen debaters gaven zich op voor het debat. De heer S a 1 e n t ij n nam het den heer Staalman kwalijk, dat deze, „die gelooft in God almachtig en dr. Kuy per", van den minister-president zoo veel verwacht in zoo korten tijd (drie jaar). Ook meende spr„ dat de heer Staalman zijne opmerkingen betref fende dit kabinet voor de Kamer moest bewaren en niet in de volksvergade ringen brengen. De heer Kreuzer protesteerde te gen de uitlating van den heer De Broeder, dat de machtsontwikkeling in het voorjaar van 1903 diende óm de brandkast te beschermen, en hij constateerde, dat de liberalen vaak toonen wel degelijk de Christelijke re- geeringsdaden van dit ministerie te voelen. Overigens keurde spr. den toon van den heer Staalman af. Vaak leek het, of Kakadorus op het Amstelveld aan het woord was. Dr. F1 i p s e concludeerde, dat de Christen-democraten voor alles demo craten zijn en daarna, als 't er bij te pas komt, ook Christenen. De heer Sonne veld herinnerde er den heer Van Munster aan, dat deze eens tot hem zeide „Staalman is de grootste vijand van de Christen- Democratie". Nu staat de heer Van Munster aan de zijde van den heer Staalman en thans voegt spr. hem hetzelfde toe De heer Hermans vroeg den heer Staalman, of deze, die dit coalitie-ka binet niet wil, zich dan kan aanslui ten bij hen, die het gezag Gods ver werpen en hij smeekte den heer Staal man terug te treden. De heer Van Munster (door een der aanwezigen begroet met een: ..Hou je mond maar, leugenaar verklaar de, dat hij vroeger inderdaad meende het optrëden van den heer Staalman te moeten veroordeelen. Spr. vond het toen niet in alle opzichten goed ook thans nog gaat hij niet in alles met den heer Staalman mede, maar de „doortrapt lage handelingen van het provinciaal comité" en nadere be sprekingen met den heer Staalman hebben spreker's overtuiging gewij zigd. (De stemming in de vergadering is langzamerhand al warmer geworden. De heer Den Broeder kan nog vrij on gehinderd van repliek dienen, maar den heer Staalman is dit aanvankelijk onmogelijk). De debater Van Leeuw schreeuw de luide „Weg met de democratie, leve dr. Kuyper 1" en de hem omrin gende, hierboven aangeduide jonge lui juichten hem stormachtig toe. De heer Staalman vond daarin aanleiding hun toe te roepen„Vindt ge niet, dat gij den anti-revolutionai ren naam vreeselijk blameert, als ge zoo te keer gaat?" Maar het tumult bleef aanhouden en nam zelfs toe, waarom de voorzit ter „den heeren agenten" verzocht „mijnheer Van Leeuw de zaal uit te brengen." Aan deze imitatie gaf de politie geen gehoor, blijkbaar wachtte zij op eene herhaalde en meer persoonlijke aanwijzing van den voorzitter, maar deze bleef uit, daar er weder een nieu we debater de aandacht vroeg. Deze plaatste zich op het podium, voor de bestuurstafel, en deelde den opgewonden vergaderden mede, dat het hier geen Jodenkerk was. „Laten wij", aldus verzocht hij dringend, „ons niet gedragen als kwajongens, die nog een dotje moeten hebben." Toen de spreker echter geen gehoor vond, besloot hij zijne gemoedelijke raadgeving met de woorden „Jullie zijn lafaards 1" Toen eindelijk de bui was overge dreven, diende ook de heer Staal man van antwoord, en deelde hij in antwoord op eene uitdaging uit de vergadering mede. dat het ds. Allard, van Harlingen, was geweest, die van den kansel tegen spr. en zijne partij- genooten heeft gesproken. Uit de Arbeiderswereld. Eischen. Men meldt uit Wageningen De Ned. Bond van Sigaren- en Ta baksbewerkers heeft aan de firma Van Rijn en de Vries de volgende eischen gesteldle een nieuwe loonregeling die in doorsnede den werklieden geen schade bezorgt2e wederaanneming van alle werklieden3e ontslag van den sigarenmaker tijdens de staking aangenomen. De firma wenscht ech ter op geen dez«r voorwaarden In te gaan; zelfs niet te onderhandelen. Onderwijs. Academische Examens. Amsterdam. Met gunstig gevolg is afeelegd het doctoraal examen in de plant- en dierkunde door den heer D. de Lange Jr. Utrecht. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap, op Stellingen, de heer A. J. F. J. Jung, geb. te Utrecht. Leiden. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap de heer P. C. Woest- hoff, geb. te Temangoeng (Java), op proefschrift: „De locale verordeningen het Nederlandsch-Indisch Staats recht." Rechtszaken Men meldt ons uit Amsterdam De advocaat-generaal bij het Ge rechtshof alhier requireerde gisteren tegen de arbeiders De Boo, Kraan en Wort, wegens mishandeling van den onderbaa9 Barmentlo, respectievelijk 6, 3 en 4 maanden. Door de rechtbank te Haarlem wa ren zij veroordeeld tot respectievelijk 4, 3 en 4 maanden. Men meldt ons uit Amsterdam De advocaat-generaal bij het Am- luitenants K. G. A. Muller, van het korps, gedetacheerd bij het leger in Nederl.-Indié, A. IJ. Reitsma, van het 5e regiment, en J. F. Dekker, van het 8e regiment bij het 3e regimenttot majoor, de kapitein M. J. van Hille, adjudant van het 4e regiment bij het 4e regimenttot luitenant kolonel. de majoor J. H. Makkink, van het korpstot majoor, de kapi tein jhr. J. T. van Spengler, van het regiment grenadiers en jagerstot kapitein, de eerste-luitenants L. Le- vinson. van het korps, W.P. H. Kroes, van het 3e regiment, cn F. Elhorst, van het regiment grenadiers en jagers en zulks met bepaling, dat de majoor jhr. Van Spengler, en de kapiteins Levinson, Kroes en Elhorst voor noemd. voorloopig zullen worden ge detacheerd bij het regiment grena diers en jagers bij het 6e regimenttot majoor, de kapitein. N. D. de Ridder, van het 2e regiment; tot kapitein, de eerste-lul- tenant A. B. Knook, van het korps; bi] het 7e regimenttot majoor, de kapiteins M. A. E. J. Mcyboom, van het 6e regiment, en G. C .de Groot, adjudant van het korps; tot kapitein, de eerste-luitenant L. Reintjes van Veerssen, van het korps bij het 8e regimenttot majoor, de kapitein bij den generalen staf P. W. Weber, directeur der militaire ver kenningen; tot kapitein, de eerste- luitenants G. van Straaten, van het le regiment, en W. d6 Laet, van het korps, gedetacheerd bij het leger Ned.-Indië bij het 9e regimenttot luitenant kolonel, de majoor J. F. Rappold. van het korps bij het instructie-bataljon: tot com mandant van het korps, de majoor F. H. W. H. Spieringhs, van het 6e re giment bij het wapen der artilleriebij den staf van het wapen tot majoor, de kapitein D. J. Middelbeek, van dien staf, toegevoegd aan den directeur der artillerie-inrichtingen bij het 2e regiment veld-artillerie tot commandant van het korps, de kolonel J. de Waal, commandant van het le regiment ve!d-artillerie en zulks onder eervolle ontheffing van zijn te genwoordig bevel bij het le regiment vesting-artille rie tot majoor, de kapitein van den generalen staf A. E. J. G. d'Hame- court, toegevoegd aan den comman dant der Nieuwe Hollandsche Water- LONDBN, 27 April. De Daily Mail verneemt uit Kobe, dat het Japansche eskader van gepantserde kruisers nu in de Japansche zee is. Uit Tokio wordt aan de Daily Tele graph gemeld, dat de Russische krui sers gisteren Gensan verlieten. Het is zeker dat het eskader ver wacht werdwaarschijnlijk zal het Russische eskader wel worden inge haald, en zal een gevecht plaats heb ben. De Japansche Transpacific stoom- bootdienst zal binnen kort worden hervat Laatste berichten Twwde Kamer. (Per telegraaf.) Bij de voortgezette behandeling van de wijziging der Drankwet achtten de heeren Rink en Tydeman de verscher pingen te straf. De eerste verklaarde tegen te zullen stemmen behoudens wijzigingen. Daarentegen oordeelde de heer Melchers de wettelijke bepalin gen te slap tot bestrijding van het alcoholisme. Gemengd Nieuws stdrdamsche Gerechtshof eischte gis teren wegens een vormgebrek vernie tiging van het vonnis der Haarlem- sche rechtbank, waarbij J. Krijgsman waker bij de Rijksmunitiefabrieken aan de Hembrug, was veroordeeld tot "««"f nouBnuscne w uur- vier maanden, wegens voordeel trek- 1>n'? 1f:kapitein de eerste-luitenant wegens ken uit de diefstallen van geelkoper, aldaar door zekeren Kattenvilder in 1900 gepleegd. Vervolg Stadsnieuws. Examens L. O. Geëxamineerd 8 vr. candidaten. Geslaagd de dames: j "a/ T Urnnonr] 1?nlrlllli.An A O T Ho P D. J. Meijer, van het korps bij het 2e regiment vesting-artille rie: tot kolonel, commandant van het korps, de luitenant-kolonel P. C. J. Visser, van den staf van het wapen, hoofd der werkplaatsen voor draag bare wapenentot le-luitenant, de 2e-luitenants J. A. ten Klooster en J. E. Haitsma Muiier, beiden van het J. Egmond. Enkhuizen; A. G. J. de, Wj i,el 3e regiment vesting-artille- Tnntr A C Kliin C J Kmnflr 1 i„;. i._ij Jong, A. M. C. Khjn, C. J. Kuiper, rie tot luit.-kolonel, de majoor A. van allen Den Helder. i Seters, en tot kapitein, de le-luitenant P. J. van der Meer, beiden van het korps Zondag houdt de Handig,«dri* vereemging „de jonge Batavier een korps, dg luit.-kol. A. W. Kattenbusch, onderlingen schietwedstrijd om het van den staf van het wapen, voorzit- Koningschap, welke wedstrijd plaats ter van de commissie van proefne- Handboogschutters. zal hebben bij den heer de Wild aan de Amsterdamsche vaart. ringtot majoor, de kapitein A. C. van Altena, van het 2o regiment veld artillerie, commandant der instructie- batterij tot kapitein, de eerste-luite nant J. C. Portheine, van het 3e regi ment veld-artillerietot eerste-luite nant, de tweede-luitenant C. C. Pels Rijtken, van het korps bij het korps pontonniers tot ma- Menschrijft ons: Door de gecombineerde Bakkersge- iellenvereenigingen „St. Hubrecht" en „Ons Beginsel", is een schrijven ge zonden aan de H.H. Patroonsvereeni- ging, met het beleefd verzoek, om met1 joor, commandant van het korps, W. oog op de werkzaamheden, de Hemel-1 J- H. de Veer, van het 2e regiment vaartdag te erkennen als Zondag en veld-artillerie tevens den tweeden Pinksterdag, in-1 wapen der Koninklijke ma- dien mogelijk geheel vrij of zooveel re£ota?Xnanbk0l0nel, de majoor w. mogelijk hun gezellen vrijaf te geven. M Wijnaendts, commandant der 3e divisietot kapitein, bij hunne tegen woordige divisie, de eerste-luitenants J. H. W. Dangerman Grootepas en J. G. C. Vermeulen, beiden van de gouden ring met steen uit de vuilnis-4e divisie, en P, H. Specht Grijp, van stoffen opgehaald, een rood koralen de le divisie kinderarmband met gouden sluiting, j 2o. op non-activiteit gesteld de ko- een sabelschede, een gouden dames- J lonel C. M. E. van Löben Seis, com- remontoir-horloge, met een klein stuk-j mandant van het 4e regiment vesting- je gouden ketting; een bruin lederen j artillerie hondenhalsband met koperen 9lotje. belast met het be\el over hetle regiment veld-artillerie, de luitenant- kolonel H. G. J. Swaving, van het In de heden gehouden ver- - korps Gevonden voorwerpen: een ivoren doktershamertje, een gadering der exp. maatsch. Duïnlust werden de balans en winst-en verlies rekening goedgekeurd. Leger en Yloot De groote Promotie. Bij Koninklijk besluit zijn, met in gang van 1 Meilo. benoemd bij den plaatselijken staftot kolo nel, plaatselijke commandant te 'sGra- venhage, de luit.-kolonel H. C. Brandt, commandant van het instructie-batal jon; bij het personeel der militaire ad ministratie tot majoor-kwartiermees ter, controleur over de inwendige ad ministratie der korpsen (2e bureau), de kapt -kwartiermeester J. H. Mar- ckelbach, van het 2e regiment veld artillerie tot kapt.-kwartiermeester, bij het 2e regiment huzaren, de eer- ste-luit.-kwartiermeester N. J. L. Ep- kema, van het 3e regiment infanterie; met bestemming voor den administra tieven dienst bij de Permanente Mili taire Spoorwegcommissie, de eerste- luitenant-kwartiermeester W. F. Kap pers, van het regiment grenadiers en jagers, en bij het le regiment veld artillerie de eerste-luit.-kwartiermees- ter J. C. J. Lentz, van het korps pon tonniers bij het wapen der infanterie: bij den staf van liet wapentot hoofdofficier toegevoegd aan den insepeteur van dat wapen, de luit.-kolonel G.A. Buhl- man, van dien staf, directeur der normaal-schietschool, en zulks onder eervolle ontheffing van zijne tegen woordige betrekking tot directeur dpi- normaal-schietschool, de luit.-kolonei L. C. Vervooren, van het regiment grenadiers en jagers. bij het regiment grenadiers en ja gers tot kolonel, commandant van het korp9, de luit.-kol. J. J. G. baron van Voorst tot Voorst, van den staf van het wapen, toegevoegd aan den inspecteur der infanterie bij het 2e regimenttot kolonel, commandant van het korps, de luit.- kolonel bij den generalen staf J. A. Roeloffs, chef van den staf der tweede divisie infanterietot kapitein, de le- 4o. in hunne rang overgeplaatst bij den generalen stafde majoor C. D. de Roon, van het 3e regiment infanterie, alsmede de kapiteins A. Copes van Hasselt en T. F. J. Muller Massis, onderscheidenlijk van het 8e en van het 7e regiment infanterie bij den staf der artillerie de luite nant-kolonel L. de Bruyn, van het le regiment vesting-artillerie, worden de deze hoofdofficier daarbij bestemd voor de betrekking van voorzitter van de commissie van proefneming, als mede de majoor C. G. Boonzajer, van het 4e regiment vesting-artillerie^ en zulks met bestemming voor de betrek king van hoofd der werkplaatsen voor draagbare wapenen; bij het le regiment veld-artillerie de majoor jhr. L. A. P. Six, comman dant van het korps pontonniers, en zulks onder eervolle ontheffing van zijn tegenwoordig bevel bij het 2e regiment vesting-artille rie de majoor W. L. Brocx, van den staf der artillerie, toegevoegd aan den directeur der artillerie-inrichtingen, en zulks onder eervolle ontheffing van zijne tegenwoordige betrekking. Bij K. B. is aan de luitena*e-kolo- nels P. C. Colthoff, van het 8e regi ment infanterie, en J. Bueno de Mes- quita, van het 2e regiment vesting artillerie, alsmede aan den luit.-kolo- nel-kwartiermeester J. P. Veldhoven, controleur over de inwendige admi nistratie der korpsen, eervol ontslag uit den militairen dienst verleend, en het bedrag van hun pensioen vastge steld voor den luitenant-kolonel Colt hoff en voor den luit.-kolonel-kwar- tierm. Veldhoven op /1800 's jaars, en voor den luit.-kol. Bueno de Mesquita op f2250 's jaars; aan de drie voor noemde hoofdofficieren de rang van kolonel verleend. De Friesland. Blijkens bij het departement van marine ontvangen bericht, is Hr. Ms. pantserdekschip Friesland onder be vel van den kapitein ter zee B. Brutel de la Rivière 25 dezer te Colombo aangekomen. Stct De Zaak Dreyfoe. De markies Valcarlos heeft in de Intransigeant geantwoord op de be weringen van Rochefort. Zoo wordt het geheim van de zitting met geslo ten deuren tegenwoordig verbroken. Valcarlos houdt vol, dat hij nooit op het bureau van de Intransigeant ge weest is, laat staan aan den thans overleden redacteur van dat blad Clou- tier verteld heeft, dat Dreyfus de ver rader was, die op het ministerie van oorlog zat. Later zal ik wel voor den rechter spreken, zegt Valcarlos, maar voor loopig wil ik toch opkomen tegen de aantijgingen van de Intransigeant. „Ik ben nooit op de Intransigeant geweest. Ik heb nooit bezoeken afgelegd bij eenig redacteur van de Intransigeant. Ik heb nooit Dreyfus aangewezen als den pleger van het verraad, niemand. Ik heb nooit eenig verraad bekend gemaakt dat aan het ministerie van oorlog zou zijn gepleegd, aan nie mand." De Intransigeant herhaalt de bewerin gen, dat Valcarlos dikwijls den re dacteur Cloutier is komen opzoeken aan het bureau van de Intransigeant, en dat kunnen wij gemakkelijk bewij zen, zegt het blad erbij. „Nu Cloutier overleden is, gelooft Valcarlos zijn betrekkingen met hem te kunnen ontkennen, zooals hij ook ontkend heeft zijn betrekkingen met kolonel Henry en den agent Guénée, die ook beiden dood zijn. Maar bij gebreke van deze getuigen, die ver dwenen zijn. zijn er anderen, die kun nen sprekenen die zullen spre ken." Keiier Wilkelm en Znsterkens der Armen. De „Voce della Verita" bevat een verhaaltje van een aardige gebeurte nis, die te Messina heeft plaats gehad tijdens het vertoeven van het jacht „Hohenzollern" aldaar, waarmede keizer Wilhelm zijn Middellandsche Zee-tocht maakte. Een bootje, waarin zich twee Zus- terkens der Armen bevonden, naderde het in de haven geankerde jacht, en een der Zusterkcns stelde aan den dienstdoenden officier een brief ter hand, waarin zij voor haar arme grijs aards het overschot van den maaltijd aan boord verzocht. Kort daarop daalde een blonde heer van de ladder in het bootje af, ge volgd door een officier in uniform, en stelde aan de Zusterkens vijf goud stukken ter hand. Zuster Julienne bedankte hem zeer hartelijk en verzocht hem, hare groo te erkentelijkheid aan den Keizer te betuigen. 'tWas de Keizer zelf. Z. M. maakte een hoffelijke buiging en zei „Ik ken u en ken u zelfs zeer goed, en ik bewonder u. Ik heb uw huis te Metz bezocht, waarvan de Zusters mij welbekend zijn. Het zijn even held haftige als bescheiden Christinnen en ik koester een zeer groote achting voor haar Overste." Wilhelm boog alsdan weder beklom de ladder naar het vaartuig, en op het dek gekomen, groette hij de Zus terkens nogmaals beleefd, door zijn pet af te nemen. De Zusterkens waren geheel in de war over de vriendelijkheid van den kant eens Keizers voor haar nederig kloosterhabijt. Te Giessen is de deken van het stu dentencorps, Christian Busch, med. stud., op 50-jarigen leeftijd overleden. Met hem is een origineel man heen gegaan, het echte type van den bier student uit de Fliegende Blatter, dat nog maar zeldzaam vertegenwoordigd is. Busch maakte van den nacht een dag, en als alle bierhuizen in de stad gesloten waren, wist hij nog altijd een geheime bron te ontdekken waar hij zijn onverzadelijken dorst kon les- schen. Busch is onafgebroken sedert 1871 te Giessen als student ingeschre ven geweest. Een bewijs voor de in Italië heer- schende werkloosheid wordt geleverd door het feit, dat alleen langs het station Bellinzona, in het Zwitsersche kanton Tessino, van 28 Februari tot 9 April van dit jaar 40.000 Italiaan- sche arbeiders naar het buitenland zijn getrokken. De meesten begaven zich naar verschillende deelen van Duitschland, vooral naar den Elzas, en velen ook naar België. Eiken nacht rijden nog extra-treinen om in dit drukke vervoer te kunnen voorzien. 375e Staatsloterij. Trekking van 17 April 1904. 4e Klasse, 3e Lijst. No. 14670 f1500. No. 210 f 100G. No. 18014, 19741, 20352, ieder f400. No. 20493, ieder f200. No. 4192, 14178, 20858. ieder f 100. Pry zen van f 65. 3 27995946 9120121441519218021 5328965969 9845122071520218060 812896 6960 9361124001626618084 1082898 6114 9363124141531218024 116 29406226 940612431 1531618310 13629706821 9409124691538418250 160 3028 6328 946812587 1689118266 1703066 6341 9606126001547018264 1953184 6352 9628126041548618272 214 8230 6872 9636126491564618377 238 82316389 9678126861555118894 240 33416476 9684 12702 16679 13414 257 8408 6481 9695127031569718457 257 3479 6627 97861277916817 18522 295 36496633 9776128721562018582 299 8661 6675 9788129041564018612 800 8708 6668 98611291015643 18684 382 3772 6787 9885129681567718663 41038006768 0918130051568418724 438 38796784 9956130521675818771 468 3880 6885 9975180581682618815 473 4074 688110040130701584118882 486 4118 69371008813107 1697418844 549 4238 695010154 131271600219028 572 4252 703810220131871600619135 «82 4376 708110266131461602619159 649 4376 730110362131641804419319 796 4360 732010417 131571604619868 822 4448 784010419131601608819412 980 4454 737610471131791610619449 978 4469 7436105101320216118 19502 1036 4483 748810516132521612319526 1044 4518 749110690132801622619538 1046 4638 7538105911384116877 19688 1059 4616 75931064113434 1640319639 1083 4727 762510707 138751642319748 1094 4789 7627 10814187621645419752 1174 4790 771410837 138061660819762 1243 4845 776610881138221666319841 1247 4876 780710993138741664819870 1269 4894 78l011046139181877119876 13104914 7832 U06813932 16772 19891 1459 4989 789211081139571879619945 1469 6061796611100189581«90019978 15016071824611127140201696120016 1519 51718260 H1981410717030 20109 1569 6197 8296112381415317075 20114 1665 5282 8308112601417417125 20148 1862 6805 8348112611423717341 20148 1667 6838 8448112661427017367 20187 1687 635184501130314333 1787120269 1736 6854 84511146414407 1739U 20266 18015412 8606114681448317472 20276 1829 5446 8567114881447217602 20277 1836 5469 864711610 14483 17638 20400 1837 6472 8770116491448617569 20482 1858 5475 878011690146031762120437 1882 5494 8791116581455317629 20450 1902 5633 8808116601459017675 20519 1906 5576 88211166614699 17704 20582 19715645 8826116721460817714 20578 20195688686611726146791771620681 2088 6773 8882117411469317717 20693 2362 6776 8895117971470917768 20638 2368 6788 890111923 1478417802 20809 2569 5799 8914 U9291483017810 20867 2586 58058917119561492117812 20935 2662 5860 Ü029 1 i 9581500017948 20985 2724 5869 9056120641500617064 27505937 91091207616119 17990 door bemiddeling van de firma VAN VLOTEN A DE YR1E3 Gister. Heden. U 26 i|:ll. Wd.27 AjlÜ- middenk. openingsk. Cert Intern. Landsijndicaat.47 48 Aand Koninkl. Petroleum544 Moeara EnimÏH1/* 118 Sumatra Palembang 72'/]e - Cert Preferente Peruvian Corp 23*1/^24B/ Cm Atchison Topeka717/ 72 Denver Rio Grande20'4/i8 211/» Erie26»/» 26»/* K. C. Southern1818*/» Pref. do36'/u 851/» Cm Missouri Kansas Lexas.17'/s 17»/a New York Ontario Western Norfolk en Western58'/ic Southern Pacific47"/» 477/ Southern Rails21'/jj 2l*/g Union Pacific&3"/ii83*/g Wabash18'/» Pref. do Cm Steel Corporationll'/u ll'fj Rock Island22»/» 22»/u 2e pref. Mexican National New Orleans9 9»/« 4»/o Conv Union honds96*/t 98'/» Aand. Ned. Indischem\jnbonw. Gew Shell Trading Cm. Car en Foundry18'»/» 187/» Burgerlijke Stand Ondertrouwd 27 AprilA. F. Doing en F. Koopmans. J. Wezenbeek en H. J. Stevenhagen. G. Mensink en J. H. Schumer. G. Kok en A. E. Freijer. P. John en T. H. de Mooij. A. de Graaff en M. E. van Segge- len. J. M. Damiaans en A. P. van der Aa. C. van der Made en W. Dikkeboom. H. Joosten en M. C. G. van der Wijden. J. A. van Dijck en M. Bouwman. A. Cobelens en M. J. Menks. P. Meijer en A. S. Schreuder. J. L. van den Aardweg en M. J. Willemse. Getrouwd 27 AprilR. Tterstal en J. Baart. N. P. Kerkhof en T. Schram. J. van Wees en C. M. Antonisse. J. H. Mekenkamp en S. M. Goeden. J. J. C. Wullings en A. Koomen. B. van Raalte on B. W. Schweinsberg. W. J. Rooijers en C. C. Boerkoel. H. W. Serdijn en A. Boerkoel. M. Meijlis en M. P. Overmeijer. J. Ter Horst en A. NL Staal. J. G. Meunier en H. C. van Wees. T. J. Cramer en G. M. Kor- zelius. Bevallen 25 AprilJ. G. D. van VeenSlot d. H. C. van Dam Lensen z. 26 April J. M. Hurkmans •van Wienen z. 27 April C. L. J. de VriesBakker d. Overleden 27 AprilB. Versloot, 16 j., z. L. Raamstraat A. Klum- per. 21 m. z. Tulpenstraat. A. M. Ottode Klijn 64 j. Zuidêrstraat. April J. J. Vredenburg 18 j. Leld- schestraat. C. A. F. A. Hermans. 2 L z. de Wltatmat

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 3