Reparatie-Inrichting r RIJWIELEN. Emailleeren. Vernikkelen, SOLI E D E 10.48 Werkplaatsen: N f c GtatH 148 0 O (X STEENHOUWERIJ /X -Bfa- X&V>Xf s e b yydSS AX f 1 o 1 i bXxXXX MARMER-XX;XX® 1 X; yVb laden voor toonbankenXv% No.48 Telephoon No. 564 148 i JUNCKER Co. Zijlstraat 19. s Firma TH. M, BLOM, Jansweg 13—15, Haarlem. Fabriek var, Ijzerwerken Eerste Nederlandeohe Draadwlechterij IJzeren Inrij en Afsluithekken, Draadafsluitinpn Haarlemsch Meubel-Magazijn a bestuur gesteld. De geest van de wet eischt, dat zij behoorlijke bezoldiging als ambtenaar van den burgerlijken stand zullen genietön en dat hun jaarwedde als ambtenaar ter secreta rie geévenredigd zal zijn aan dé werkzaamheden, welke zij als zooda nig, buiten hetgeen zij als ambtenaar van den burgerlijken stand doen, ver richten." Hooger-Oiiderwijswet De Haagsche correspondent van de „Zutph. Ct." schrijft De beide Kamers zijn deze week te gelijk vergaderd geweest. De „Eer ste" was bijeengekomen om het wets ontwerp op het Hooger Onderwijs m de afdeelingen te onderzoeken. Welke de uitslag van dat onderzoek is ge weest. zal het verslag, dat over enkele weken te wachten is, aan het licht moeten brengen, maar een lid van de rechterzijde, die aan het afdeelings onderzoek had deelgenomen,, zeide mij ..Ik waag mij niet gaarne aan voorspellingen, maar dit wil ik toch wel zeggenT dat ik den indruk gekre gen heb. dat de wet. als zij nog deze week in stemming moest komen, zou worden verworpen." En toen ik hem vroeg, waarom hij zoozeer den na druk legde op „deze week", antwoord de hij mij „Omdat ik meermalen bemerkt heb, dat het onvoorzichtig is te veel af te gaan op uitlatingen, mee ningen en redeneeringen, die uitge sproken worden bij het voorïoopig sectie-onderzoek. Door het schriftelijk eta mondelinc debat komt er nou- dik wijls wijziging in de stemming. Denk slechts, 'voegde hij er bij. aan hetgeen indertijd bij de spoorwegwet van den minister Ilavelaar is voorgevallen. Tot aan den dag vóór de eindstem ming dacht men algemeen, dat ver werping z^ker was. en toch werd de wet mot een kleine meerderheid aan genomen." Op mijne vraag of het te wachten was. dat de Hooger Onderwijswet nog vóór Juni in one'-m*™ behandeling zou komen, kreeg ik geen ander ant woord dan ditHet verslag van de Kamer zal wel niet lan^ op zich laten wachten, maar het zal een vrij uitge breid verslag worden, en de regeering zal wel een behoorleken tijd nemen voor beantwoording. Trouwens, de Eerste Kamer is niet gediend van overhaasting." dat thans deze moeil kheden overwon nen zijn en dat er alle hoop is, dat de aanzienlijke kosten gedekt zijn. Geiueugd Nieuws. De Spoorwegstaking. Het schijnt, dat de omstandigheid, dat de stakers de Regeering als '1 ware een ultimatum stelden op het oogenblik, dat Tisza overwoog en liet doorschemeren, dat -hij bereid was concessies te doen, hem vooral heeft bewogen de beweging met zijn ver maarden ijzeren vuist aan te pakken. Behalve de wankelmoedigheid en zwakheid bij vele stakers, die zich al ras weer kwamen aanmelden om werk, blijkt voor de beweging doode- lijk geweest te zijn het roepen van honderden stakers onder de wapenen als reservisten. Voor de militaire jus titie toch schijnen de Hongaren het noodige respect te hebben. Men hoopt nu ook buiten de krin gen der gestaakt hebbende spoorweg arbeiders dat de Regeering, nu zij de beweging zóó den kop heeft inge drukt. verder zich zacht en vergevens gezind zal toonen en rekening houden met den in werkelijkheid gegronden eisch om loonsverbetering. Daarmede is gemoeid een som van 4.000,000 kro nen 's jaars, d. i. een tiende van het bedrag, 'twelk men onderstelt, dat in de vier dagen der staking is verloren gegaan. Dit is een groote som, maar het is de vraag of met die 40,000,000 tegenover de bedenkelijke houding der epoorwegmenschen de handhaving van het prestige van den Hongaar- schen staat te duur is gekocht. Ook met haar maatregelen om den dienst ten spoedigste volkomen te her stellen is de regeering zeer gelukkig. Gisterenmiddag liepen alle snel- en gewone personentreinen weerook de I Orient Express is gisteren weer be gonnen te loopen. En merkwaardiger nog was, dat er bijna geen vertraging in den treinenloop was. Gisternacht zouden de nacht- en goederentreinen weer rollen. Tegen de gevangen genomen leden van het stakingscomité is een klacht ingediend wegens dienstweigering en opruiing. Maandagochtend zijn nog 33 beambten van het rangeerterrein van het Rakoser station gevangen ge nomen, omdat zij de formeele samen zwering lot de staking op touw heb ben gezet, treinen hebben tegengehou den. Westingliouse-remmen hebben be schadigd. de seinlichten doofden, tele graaftoestellen hebben vernield en aan alle stations gevaarsignalen gaven, waardoor het geheele verkeer tot stil stand werd gebracht. Met zulk een reeks beschuldigingen is 't voor deze 33 ook te hopen, dat de clementie aan 't woord zal zijn den eerstkomenden tijd. Tan onder 'de asch der Vesuvius De Times-correspondent te Rome deelt mede, dat Herculanum zal wor den opgegraven. Het plan is, dat alle beschaafde volken Italië daarbij zul len helpen door middel van nationale comité's, die door een hoofd-comité te Rome zullen samenwerken. Een der voornaamste leiders dezer wetenschap pelijke onderneming is Dr. Chr. Wald- stein. Herculanum belooft, zoowel om zijn vroegere geschiedenis als wegens de voorwerpen, die daar reeds gevonden De verongelukte oiiderzeesche boot. Vóór zij opnieuw zonk, heeft men iu het ruim der onderzeesche boot al de lijken der bemanning gevonden en aan de oppervlakte gebracht. De on- gelukkigen waren elf in getalhet lijk van den gezagvoerder werd gevonden in den uitkijktoren en van den ande ren officier aan den voet daarvan. Bij het onderzoek van den Coroner (ge rechtelijke lijkschouwer) getuigde een zee-officier, dat de mannen zich had den kunnen redden, wanneer de aan varing hen niet verbijsterd had. Het lek was zóó klein, dat zij het gemak kelijk hadden kunnen stoppen, en door hun ballast-tanks te laten sprin gen, waren zij weer naar het opper vlak gestegen. Later werd nog gemeld De jury van den coroner, die de oor zaak van den dood van de bemanning der onderzeesche boot A.s. had te on derzoeken, heeft uitgemaakt, dat zij verdronken is, en daarbij den raad gevoegd, dat er voortaan in nauw vaarwater geen oefeningen meer met duikschepen gehouden zouden wor den. Kapitein Bacon, de bevelhebber van het smaldeel duikschepen bracht daar echter tegen in, dat die raad niet gevolgd kon worden, waarop de jury dien introk. Een dokter, die getuigde, zeide, dat de schok van de aanvaring zóó groot is geweest, dat de bemanning best mogelijk dadelijk het bewustzijn kan hebben verloren. Hiervoor pleit ook, dat de lijken van de mannen gevon den zijn elk op hun post, en dat zij niets hebben gedaan, om zich te red den Men onderstelt ook, dat de gezag voerder, die in den toren stond, door de aanvaring gewond is. Kapitein Ba con zeide, dat de aanvaring slechts een klein gat aan de sluiting van den toren had veroorzaakt. Het water toe den eene er uit nam en iemand onder schouwers aanbood. Valt de geworpen bloem oi grond, dan moet de werpster boete doen. Dit levendig spel werd door een pan tomime gevolgd, voorstellende een twist tusschen een man, zijne vrouw en eene vriendin, en de avond werd besloten met zang en dans door sol daten, behoorende tot ee-n regiment, dat zich tijdens den oorlog tusschen Japan en China onderscheiden had en daarom de eer geniet van tot hof- plechtigheden genoodigd te worden. Ot k gaven zij koddige vertooningoi van nogal vrijen aard. Hot w as middernacht toen wij naa. huis gingen. Een vondeling. In Pruisen heeft zich het volgende geval voorgedaan. Een oogenschijnlijk drie- of vier-jarige vondeling, die gee nerlei inlichting omtrent naam of af komst kon geven en omtrent wien ook bij onderzoek deze niet konden wor den uitgevorsebt, was door het arm bestuur aan een voogd toevertrouwd, die het kind een naam gaf en in het geboorteregister inschrijving verlang de. De ambtenaar weigerde op grond dat het register enkel voor pas gebo ren kinderen is bestemd. De voogd wendde zich toen tot den kantonrech- tej. die bij vonnis de inschrijving be val op grond dat zulk een vondeling, omtrent wien niets bekend is, met een pasgeboren kind is gelijk te stellen. Dc ambtenaar kwam in beroep, werd als onbevoegd afgewezen en wendde zich ten slotte tot het hoogste admi- i nistratief gerechtshof. Hij voerde toen nog aan, dat een onwettige daad van hem werd verlangd, omdat een kind van dien leeftijd immers reeds een naam heeft, waarop het elders moet zijn ingeschreven, en een naamsver andering enkel mag geschieden op de wijze bij de wet voorgeschreven, met aanteekening in het register waar de geboorte is ingeschreven. Het gerechtshof heeft echter het be roep afgewezen, op deze overweging, dat. in dergelijke gevallen de wet den kantonrechter aanwijst als bevoegd om maatregelen omtrent den staat van het kind voor-te schrijven en de amb- mo'et er langzaam doorgekomen zijn. I van den burgerlijken stand ge- De lijken, die, niettegenstaande het! is aan deze beslissing te ongeluk reeds den IBen Maart gebeur de. nog in gaven staat waren, zijn met groote plechtigheid begraven. Onder Chloroform bezweken. Het parket heeft een onderzoek ge opend naar aanleiding van een zeer ernstig geval, dat zich te Berchem heeft voorgedaan. Een jongetje van 10 jaar moest wor den geopereerd voor een polyp in den neus door twee dokters, niet te Ber chem v^onend. De kleine jongen is, toen hem de chloroform werd toege diend, bezweken. De rechter Maquinay is belast met het onderzoek en heeft twee wetsdok ters de lijkschouwing opgedragen. 't Is het gekerm der ouders, dat de buurt in opschudding bracht, zoodat ook de politie er van hoorde, en de commissaris van Berchem den vader en den grootvader van het kind kwam ondervragen. („H. v. Antw.") onderwerpen en niet de bevoegde per- soon om daartegen op te komen. j De Czaar naar den oorlog. Aan de (Berlijnsche) Post wordt in j een brief uit Petersburg gemeld, dat de reis van den Tsaar naar het oor logsterrein thans in beginsel vast staat wanneer de Czaar vertrekken zal, hangt echter af van de voltooiing der samentrekking van Koeropatkin's troepen eerst als de aanvallende be wegingen in 't vooruitzicht zijn, zal de Czaar de verre reis ondernemen vóór Juli dus denkelijk niet. Een Gala diner in Seoel. In een Fransch tijdschrift geeft Dr. Hagen, die in Corea gereisd heeft, o. m. de volgende beschrijving van een gala-diner ten hove Voor den eten, schrijft hij, bood men ons in eene belendende kamer een glas vermouth aan. De eetzaal was goed verwarmd en op Europee- sche wijze gemeubeldde tafel was rijkelijk voorzien van messen enz., glazen, linnen, bloemen en fruitde spijzen waren uitmuntend bereid en er was velerlei goede wijn. Sedert eenige jaren wordt het Keizerlijk huis- Misdadige aauleg tegen een kapel In den nacht van. 20 op 21 April hebben onbekenden gepoogd de kapel van het klooster der eerwaarde Fran ciscanessen 12 Place de la Providence, te Parijs, in brand te steken door mid del van petroleum. Die aanleg herin nert onder elk opzicht aan een ande ren tegen de kerk van Sainte-Eulalie nauwelijks eenige dagen geleden. Te gen 6 uur des morgens zag een buur vrouw bij de deur der kapel twee lee- ge flesschen. maar lette er niet veel op. Eenige oogenblikken later, nadat de koster de deur geopend had, ver baasde hij zich over de sterke petro leumlucht, die in zijn neus drong, en bij onderzoek bevond hij, dat de vleu gels der deur er mede waren bevoch tigd en ook hadden gebrand bij ge brek aan voedsel was ongetwijfeld het vuur gedoofd. Op eenige schreden af- stands lagen stukken van verbrande lappen en een half tot asch verbrande courant. Voorts werd, op ongeveer een meter boven den grond een met 'n boor aangebracht gat ontdekt. Door houden bestierd door eene dame uit de politie werd een onderzoek inge- den Elzas, en zij volbrengt hare taak zeer goed. Voorheen zou de maaltijd den Kei zer f 240 het couvert hebben gekost, thans kwam hem die op niet meer dan f 48 de persoon te staan. Coreanen in hun eigenaardige klee derdracht bedienden ons opmerk zaam on zonder gedruisch. Vermake lijk scheen het ons, dat de Keizer ge durende het maal onzichtbaar bleef achter een gordijntoch deed hij zich op de hoogte houden van al wat er aan tafel plaats had en vroeg her haaldelijk welken indruk de buiten landers haddende aanwezige Core anen waren volkomen op de hoogt van de Westersche manieren er schonden noch de regels der etiquette, noch die der betamelijkheid. Na het eten werd de zaal voor een concert en vertooningen gereed ge maakt. In de voorhal speelden een dertig muzikanten, plat op den grond zitten de, op mandolines, guitaren en an dere snaarinstrumenten, trommen en tamboerijnen. Voor buitenlmders is de Corcaansche muziek eenvoudig oor verscheurend, want zij is zonder nu» lodie en eentonig. Eerst traden slechts twee mannen op in zeer rijke kleeding en stelden een leeuw en een tijger voor. Zij dans ten op de muziek rond en wreven on der het uiten van allerlei ongure ge luiden de neuzen tegen elkaar, om voorts weer te verdwijnen. Daarop verscheen een twaalftal danseressen in fraaie van goud glinsterende kW ren, de hoeden en andere hoofddek sels met bloemen versierd, sandalen en gladgetrokken witte kousen aan de voetjes. Ofschoon jong en schoon wa- •en zij sterk geblanket. Om hals en voorhoofd droegen zij hangers en hare steld, maar zonder resultaat tot dus ver. zijn, een veel kostbaarder oogst van j T-» i vuuiiiuuiu ui ucgcu aij ncmgcio en iiuiu oudheden op^te leveren dan Pompei kleederen waren met filigrane over- trokken. Zij hadden aardige, aan of eenige andere bouwval. Sedert de eerste ontgraving van den Schouw burg tot een diepte van 27 meter in den tijd van Karei III (1788) zijn slechts sporadisch kleine ontgravin- gen gedaan in 1828, 1837, 1853, 1869 en 1875. Er schenen ontzaglijke moei- 1 kheden aan verbonden, en ook staat Resina op de plaats, waar de onder asch bedolven stad zich bevindt, zoo dat het onderzoek alleen door het bo ren van onderaardsche gangen kan geschieden .waarbij alle huizen gestut moeten worden. Vandaar, dat nog nooit op groote schaal opgravingen eijn gedaan. bloemen en boomen ontleende namen- Deze danseressen behoorden tot de Coreaansche demi-monde. Eerst traden zij twee aan twee op, voerden allerlei bewegingen uit en be kransten elkaar met bloemen. Daarop ging een groot scherm in de zaal open en eene danseres posteerde zich ter weerszijde. Doch bij 't boveneind van het scherm was een vrij groote ope ning, waardoor telkens een danseres een bloem wierp, door eene andere aan den anderen kant op te vangen. Miste de eerste, maar greep zij de bloem nog spoedig onder het vallen, dan mocht zij nog eens werpen. Ge lukte dit, dan werd haar een bloem o^otnken. die zij terstond Schipbreukelingen. Kapitein John O. Band, gezagvoer der van het Engelsche stoomschip j,Cah*nisla", schrijft zijn readers het volgende over de redding van 13 schipbreukelingen van het Ameri- kaansche barkschip ,,Mary A. Troop". „Den 2en Maart, op 35 gr. 18 min. N. Br. en 61 gr. 36 min. W. L. zagen wij aan stuurboordsboeg een vol wa ter drijvend schip. Het was dik van regen, bij zwakken wind maar hoog gaande zee. Wij stuurden er heen en ontdekten al ras, dat het wrak noodseinen had waaien en er levende wezens op wa ren. Nog nader gekomen zagen wij de bemanning, die zich op de kampanje had verzameld. Het schip was vol wa ter en geheel ontmast, de verschan singen en de planken van het achter schip waren van de dwarsbanken los gesprongen. Toen wij dichtbij geko men waren, hoorden wij het hulpge roep van de opvarenden en zagen hen met de armen zwaaien. Het midden gedeelte van het wrak lag gelijk met het water en aanhoudend joegen zee- en over het voor- en achterschip heen. Het bleek de bark „Mary A. Troop" te zijn, uit St. John, Nieuw-Bruns- wiek, 1218 registerton groot en 55 da gen uit van Pensacola naar Rio Ja- neiro met hout en pitch pine balken. Door de hooggaande zee ging het uitzetten van onze x*eddingsboot met ontzaglijk gevaar gepaard, doch ein-j delijk, nadat ik mijn schip te loevert had gebracht, slaagden wij hierin. Zij vertrok onder bevel van mijn eersten j stuurman, den heer Smith, naar het; wrak en alle opvarenden werden ge red. De ongelukkigen waren door de uit-1 gestane ellende en gebrek aan eten en drinken geheel uitgeput, de meestan moesten in de boot worden geholpen en langs de zijde van ons schip wor-j den opgetrokken. Zij hadden 26 da- gen op het wrak rondgedreven en de laatste negen dagen eten noch drin- ken gehad. Hun ledematen waren alle stijf en gezwollen, naar ik geloof door: bloedvergiftiging, daar zij ten laatste de looden pijpen hadden afgeknaagd om hun vreeselijken dorst te lesschen en allen leden veel pijn van zweren, j door het zoute water veroorzaakt. 13 Menschen. waaronder de dochter van' den kapitein, werden door ons gered, j één woc eenige dagen te voren aan zijn lijden bezwekenook de scheeps hond werd door ons geborgen. Bij het weer aan boord nemen van de reddingsboot werd zij door een hoo- ge golf tegen de zijde van het schip geslagen en zwaar beschadigd. Als het weer mooi was geweest, zou ik een poging hebben gedaan om het wrak naar Bermuda te sleepen, maar daar het schip 14 jaar oud en zoo zwaar gehavend was, meende ik, dat het de moeite niet loonen zou om be ter weer af te wachten en zette de reis voort. Dit bleek trouwens ma a goed ook, want te middernacht woei er een hevige storm." Kapitein Wally van de „Mary A. Troop", heeft namens al de geredden een schrijven aan de rceders van de „Cairnisla" gericht, waarin hij hulde brengt aan de moedige redders en hartelijk dank zegt voor de liefderijke verpleging aan boord. „Het was", zegt hij daarin, „in het begin van Febru ari, dat mijn schip in een orkaan werd ontredderd. Gedurende de 26 dagen, die wij op het wrak door brachten, hadden wij niets te drinken dan het weinige regenwater, dat wij in onze schoenen of in andere klce- dingstukken, die wij ophielden, vingen en het lijden van de laatste negen dagen, toen wij letterlijk niets meer hadden ,is niet te beschrijven. En in dezen toestand passeerden ons1 drie stoomschepen, zonder acht te slaan op onze noodseinen, terwijl ik er zeker van ben, dat één er van ons gezien heeft. Het was om waanzinnig te worden." Het verlaten wrak van de „Mary A. Troop" werd 8 Maart op 34 gr. 7-min. N. Br.en 58 gr. 37 min W. L. aange troffen door het van West-In dië naar Engeland bestemde mail-stoomschip „Port Royal". Een gehavende vlag woei nog als noodsein van een voor dat doel op- gerichten, kleinen noodmast. De „Port Royal" voer dicht naar het wrak toe, liet de stoomfluit wer ken en loste twee kanonschoten, doch daar de zeeën over het wrak heensloe gen. en er geen levend wezen op te bespeuren viel, zette zij de reis voort. In Engeland vernam men, dat de bemanning van het wrak, dat uiterst gevaarlijk drijft voor de scheepvaart, gered was. 2 pCt. ANTWERPSCHE LOTEN VAN 1903, groot fir. 100. 6e Trekking op 9 April 1904. 17 Seriën. Serie 132 1869 3679 3972 4507*6413 15014 15288 15492 17215 18587 20898 21021 26514 30007 30930 34195. Premiën. Serie 15288 No. 8 fr. 20000. Serie 20898 No. 23 fr. 1000. Serie 4507 No. 1 fr. 500. Serie 1721o No. 5 18587 4 elk fr. 250. Serie 132 No. 14 3679 6 23 3972 8 6413 16 22 15014 3 15288 1 20 15492 1 18587 21 20898 7 21 26514 9 14 30007 21 30930 1 13 34195 14 23 elk fr. 200. Serie 1869 No. 14 20 3679 10 13 4507 5 6413 4 20 25 15014 10 12 15288 21 23 15492 10 17215 17 18587 10 20898 2 26514 4 17 30930 4 23 elk fr. 150. Alle overige in bovenstaande Seriën begrepen nommers elk fr. 110. Betaalbaar 1 Mei 1904. 2£ pCt. BRUSSELSCHE LOTEN VAN 1902, groot fr. 100. 11e Trekking op 15 April 1904. 6 Seriën. Serie 2699 3995 7674 13238 1974921795 Premiën. Serie 2699 No. 4 fr. 10000. Serie 3995 No. 23 fr. 1000. Serie 2699 No. 14 fr. 500. Serie 7674 No. 5 19749 7 elk fr. 250. Serie 2699 No. 3 19 25 3995 8 13 20 7674 6 9 13 20 22 13238 3 6 19 19749 6 15 17 23 24 21795 1 elk fr. 200. Serie 2699 No. 1 9 16 24 7674 1 2 8 13238 12 17 18 19749 2 8 9 20 21 25 21795 3 5 23 elk fr. 150. Alle overige in bovenstaande Seriën begrepen nommers elk fr. 110. 2 pCt. GENTSCHE LOTEN VAN 1896 groot fr. 100. 47e Trekking op 9 April 1904. 12 Seriën. Serie 2952 3939 7956 11170 12808 13218 15688 16131 19677 21125 21689 25015. Premiën. Serie 11170 No. 9 fr. 20000. Serie 12808 No. 8 fr. 1000. Serie 16131 No. 10 fr. 500. Serie 3939 No. 17 13218 20 elk fr. 250. Serie 2952 No. 9 11 16 3939 8 10 20 7956 5 9 24 11170 20 22 13218 24 15688 17 21 16131 2 21125 8 21 24 21689 18 25015 19 elk fr. 150. Alle overige in bovenstaande Seriën begrepen nommers elk fr. 100. Betaalbaar 1 Juli 1904. Amsterdamsche Hypotheek - Waarborgmaatschappij, Gevestigd te AMSTERDAM, Heerengracht 136, Opgericht 2 Jan. 1896. Waarborg- en Keservefonds f 407.260.84, Voor zoover de voorraad strekt, zijn bij niet nitlootbar« gewaarborgde 4 pCt. Hypothécaire Obligatiën van bovengenoemde Maatschappij, in stukken van f 1000.—, f 500.— en f 100.—, tegen beurskoers,; verkrijgbaar ten kantore der Mij. en bij hare vertegen- woordigers; alwaar tevens Prospectussen én Inlichtingen worden verstrekt. DE DIRECTIE. VAN Aanbevelend, GOEDKOOPST ADEES TOOK VOOR JACHTEN, BUITENPLAATSEN, BOOMGAAR DEN, VOLIèRES, FAZANTEN, KIPPENHOKKEN enz. enz. Verplaatsbare Sanitaire Kennelinriehtingen. Solide Afsluithekken a f 1.70 per Meter. VRAAGT 8. T. P. VERDER PRIJZEN. uwi vw«w«« Meubelmakerij. VOOR Stoffeerderij Jongelui die Trouwen gaan is er geen goedkooper en solleder adres dan het alom bekende Kleine Houtstraat 15, b. d. Anegang Meubelmakerij. Grootste Reparatie-Inrichting. Stoffeerderij. Bestaat van af 188B Goedkoopste en geriefelijkste reisgelegenheid van Haarlem naar: le kl. 15 Cents 20 30 HEEMSTEDE BENNEBROEK IIILLEGOM, LEIDEN, SASSENHEIM, OEGSTGEEST of LEIDEN Couponboekjes verkrijgbaar gesteld bij de goederenagenten, geven voor korte afstanden veel besparing. 2e kl. 12'/, Centa 17'/, 25 bij de Infanterie Kazerne. KJ in tm in in 0 0 - en X X XoX mabmerwerken ^X vYYX UITSTALKASTEN, WABOHTAFELS#X$X MEUBELBLADEN en*, enz. wit of gekleuroX^* 0 09 09 55" 0 >-»• 0 09

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 6