BIJNA AF. Notaris (tot klerk) Mijnheer B., zijn de drie akten gecopïëerd, die ik u gisteravond gaf Klerk Nog niet heelemaal, mijn heer, maar toch bijna ik moet nl. nog een na deze, en dan begin ik aan de laatste. LETTERLIJK OPGEVAT. EEN NIEUW SUHEEPSKANON. tielen op 2000 nieter door Krupp-staal van 30 c.M. dik, zoodat zijn schoten de beschermende huid der beste pant serschepen doorboren. De er mee verschoten projectielen wegen meer dan 150 K.G. en ze heb ben bij 't verlaten van den vuur mond een snelheid van plus minus 1000 M. per seconde. Het nieuwe kanon, voor' de Engel- sche oorlogsmarine bestemd, is ge bouwd naar het type der Armstrong- kanonnen, welke der Japansche vloot zulke goede diensten bewijzen. BIJ PORT ARTHUR. Russische officieren, bezig met liet herstellen en verbinden der verdedi- gingswerken. TOPPUNT VAN LEELIJKHEID. Een dame was dezer dagen genoodzaakt haar kleine jongen te berispen omdat hij zich scherpe opmer kingen veroorloofde omtrent een bezoeker van haar huis. Dus, Richard, be sloot de moeder ern stig,laat ik nooit weer hooren dat je zoo on eerbiedig over profes sor Blanck spreekt. Goed, mama, ant woordde de jongen. Maar hij is toch een foei-leelijkman, niet waar Dat is waar,mijn kind. Maar daar moet je niet over spreken. Professor B. is zeer achtens waardig. Dat weet ik, ma. ging het ventje voort. Maar wat is hij lee- lijk! En toen geheel en al de moederlijke ver maning vergetend, voegde de onverbe terlijke knaap erbij: Hij is zoo lee- lijk, mama, dat, als hij een leelijk gezicht wil trekken, hij nog mooier is dan an ders. Neuzen van Papier. In plaats van kunstneuzen ijjit was, welke zeer duur zijn, ƒ200 a f 400, worden tegenwoordig vaak door men- scheu, die den ueus verloren door ziekte of ongeluk, papieren neuzen gedragen, welke veel -goedkooper en reeds voor 12 te bekomen zijn. Die neuzen worden geëmailleerd, i zien er zeer natuurlijk uit en doen den onbemiddelde goede diensten. Bij ziekte verdienen neuzen van was of papier dikwijls de voorkeur 'boven kunstmatig aangebrachte neu- I zen van vel en vleeseh uit andere lichaamsdeelen. Want het is meer malen voorgekomen, uat door het overplanten van vleeseh op het neus been de patiënten gevaarlijk ziek zijn geworden. Yoor Telephoou-mopperaar#. leder die vaak moet telefonecrcn,_is als hij wat kort aangebonden is, dik wijls in de gelegenheid om zich boos te maken, want. zooals de directeur van de gemeente-telefoon aan een ver slaggever van het ..Hbld. verklaarde de telefoon, de abonné's en de tele foonjuffrouwen zijn geen van drieën volmaakt. Een paar staaltjes „Zie nu eens", zeide de lieer Thru- nissen, hoe het gemakkelijk mogelijk is een abonné uit zijn humeur te bren gen, als hij van deze geheele inrich ting niets afweet Laat ik u op een paar voorbeelden wijzen. Een abonné schelt op en vraagt een nummer. De juffrouw raakt met het verbindings- snoer het gaatje op de tafel bij zijn nummer aan en merkt door een tril ling in haar telefoon, dat liet verlang de nummer in gesprek is. Zij zegt dus tot den abonné ,,In gesprek Is deze nu niet kort aangebonden, dan wacht hij een oogenblik, doch is hij hei wel, dan plaagt hij de juffrouw elk oogen blik. krijgt weder ten antwoord ..ln gesprek!", wordt kwaad, soms onheb belijk daar is liet conflict Of twee abonné's zijn in gesprek. Opeens krijgt de juffrouw bericht, dat een hunner intercommunaal wordt opge scheld. In zulk een geval moeten v. hier zulk een gesprek laten voorgaan; de juffrouw waarschuwt de vaii el ders opgeroepen© en verbindt hem met het Rijkstelegraafkantoor. De andere abonné. wiens verbinding dan opeens! verbroken is, wordt kwaad, klaagt, raast en wijt de schuld aan de te lephoniste. j Ken andermaal vraagt iemand ver 1 binding met nummer 23 bijv. de juf frouw verstaat wat door de tele-1 Lp hoon zeer begrijpelijk kan zijn 13. De verbinding blijkt verkeerd de abonné, woedend, bromt over de juffrouw, vraagt ..Hoe dat nu toch in 's hemelsnaam mogelijk is en over-1 drijft door te zeggen: ..dat die juf-: frouwen altijd slecht verhinden", ook al overkomt'het hem bijkans nooit. Had hij eenvoudig verbinding ge vraagd met 23, de fout was niet ge maakt. Maar een eigenaardigheid is, dat vele abonné's, een nummer wen schende beneden de 100, gaarng vra gen: nummer 23. nummer 61, enz., waarbij het woord nonimer gemak kelijk als honderd wordt verstaan. Waarom dat gebeurt, begrijp ik nietmen zal nooit vragen om: ..num- j mer 523" of om ..nummer 1223". doch eenvoudig om 523 of 12-23. 1 Er is nog een punt, dat ik even wil 1 aanroeren. Het gebeurt vaak, dat een abonné verbinding vraagt en dan ten ant woord krijgt: ..ln gesprek soms, drie-, viermaal achtereen. Nu blijkt jhem later, dat die abonné niet in! gesprek was en woedend verwijt hij j de juffrouw hem voor den gek te liep- hen gehouden. Wat bleek dan dikwerf het geval A. had met Li. gesproken Na afloop van liet gesprek had wat dikwijls gebeurt niet afge- I scheld, de juffrouw bad dus zijn ver- bindingssnoer niet weggenomen. Nu komt C. verbinding vragen met A. en j krijgt ten antwoord: ..in gesprek!' en A. moppert later, dat hij niet. „in gesprek" was. Neen, naar de letter was hij niet. „in gesprek", maar om dat hij niet had afgescheld, had de juffrouw terecht, zijn liin bezet" gela ten. W ie had nu reden om te mopperen als bijv. gemopperd moest worden die abonné A. of de telephoori-juf frouw EEN GROOTE SPEKWINKEL. ln een kazerne werd op zekeren middag een deserteur opgebracht en door alle vensters van bet gebouw staken nu de hoofden der nieuwsgie rige soldaten. Dit scheen den onder officier van de week niet te bevallen, want op barsche wijze riep hij Van de vensters weg, uilskuikens De kazerne ziet. er uit als een spek- winkel, nu er uit elk venster zoo'n paar varkenskoppen hangen. Een Keuzenkoelc. Op 10 Februari 1340 huwde de jouge 1 koningin Victoria van Engeland met i prins Albert van Saksen-Coburg. Op j de feesttafel' kwam, volgons oud Engelsch gebruik, een groote heerlijke I koek, waarvan elke gast een stuk I kreeg en waarnaar vooral de dames zeer nieuwsgierig waren, dip liet gc- kregene als kostbare relequiën mee naar huis namen en bewaarden. Daar zeer veel stukjes verdeeld werden, want het aantal gasten was groot, moest een reuzenkock gemaakt wor den en wel een taart, die driehonderd pond woog. Mawditt. de hhfbakker van Hare Majesteit, bracht* dit mees terwerk der hoogere suikerbakkers- kunst tot stand en oogstte voor dit verbazende kunststuk veel bijval in. De reuzentaart was metéeen mooie al legorisch© groep van figuren in suiker voorzien. Deze koninklijke bruiloftskoek werd nauwkeurig en uitvoerig besproken en beschreven en verwekte algemeene sensatie. Men meende, dat zulk mees terwerk niet. overtroffen kon worden. De Londensche bierbrouwer Edwar Routledge, die schatrijk was, maakte daarop echter eene uitzondering en zou de wereld eens verbaasd doen staan. Toen zijne dochter kort daarna in liet huwelijksbootje stapte, bestelde hij namelijk voor het bruiloftsmaal een reuzenkoek, die nog honderd pond zwaarder dan die der koningin moest zijn, want hij wilde de huwelijks plechtigheid in pracht minstens ten aanzien van den koek overtreffen. Doch toen met veel moeite de reuzen- taart op de fraai versierde tafel ge plaatst werd, hoorde.het gezelschap eensklaps een geweldig- gekraak, het geen natuurlijk groote ontsteltenis veroorzaakte. De tafel stortte name lijk in elkaar onder den vermeerder den last en alles, wat daarop stond», werd hegraven in en onder de weeke massa van den uiteengebarsten reu zenkoek. De trotsche bierbrouwer werd alge meen uitgelachen en bespot en nie mand voelde na dien tijd meer lust den koninklijken koek te overtreffen. KOMT UIJ TERUG De Japansche liaan kraait koning Maar tot den trotsch ais een pauw in Korea voor i oogenblik. pronkenden haan mompelde hij ..ik De Russische beer is afgezakt naar kom terug!" Zou 't waar zijn Mantsjoerije. AAN 'T BAÏKALMEER. Yerzekering van Dieren. BEETGENOMEN. Generaal Krasnopolski„Stook voor mijn part, de machine rood-gloeiend als 't noodig is. stoker Maar over j meer moeien we nog vandaag Het sluiten van levensverzekeringen op liet leven van dieren is bij de Lloyd, de groote verzek'eringsbeurs te Londen, een zeer veel voorkomende branche, vooral voor zoover het kost bare en zeldzame exemplaren betreft. Het is een speculatieve'onderneming, waarbij, evenals bij de assurantie te gen oorlogsgevaar, het risico groot, en de premie zeer hoog is. De geleerde chimpansee „Consul", die onlangs te Berlijn aan een bron chitis stierf, was een van de meest bekende en beroemde apen der we reld. De verzekeringspremie, welke voor dit dier werd betaald, bedroeg 20.000 pond sterling. De premie was nog slechts een jaar betaald, zoodat het sterven van het beest een groote schadepost voor de maatschappij was. Over 't algemeen schijnen de zeldzame dieren, die met menagerieën rondtrek ken, nooit lang te leven. De herinne ring aan vele van die beroemde die- rem zooals de olifant „Jumbo", de boksende kangaroe en andere, is voor de verzekeraars niet minder pijnlijk dan die aan den armen „Consul". Bij renpaarden zijn die premies minder hoog. Zij worden even zorgvuldig en dikwijls veel rationeeler behandeld dan door het lot begunstigde men- schenkinderen, en vele leven daardoor lang en bezorgen den assurantiemaat schappijen mooie sommen als premie. De beroemde hengst „St. Simon" is thans een heel oud dier, en sinds vele jaren wordt geregeld de hooge premie betaald, berekend naar een waarde van 20.000 pond sterling. „Flying Fox" een andere beroemde hengst, is tegen een waarde van 30.000 pd. st. verze kerd. Alleen tegen jonge buldoggen van voorname afkomst zijn de maat schappijen zeer ingenomen. Vroeger werden zij niet zelden tegen 10 pCt. van de waarde verzekerd, maar het bleek een onvoordeelig zaaltje, want de beesten stierven meestal vroeg. De tramwagen was stampvol, toen nien het geluid van een geldstuk hoorde, dat op den bo dem viel. Een jonge man met een ernstig gezicht bultte en raapte iets op. Heeft iemand hier een gouden tientje laten vallen? vroeg Hij. Ja. ik.antwoordde veertien mannen, acht vrouwen en vijf jongens. Wel zeide de jonge man met het ernstige gezicht, hier is een kwartje er van. Waar het overige bleef weet ik niet. 't Was maar goed, dat hij haastig uitstapte Steelzucht. Men kent en zeker degenen, die het winkeliersvak uitoefenen, on getwijfeld die treurige ziekte, welke men kleptomanie noemt, afgeleid uit het Grieksch van de woorden klepio ;ik steel) en manie (zucht), en die zich openbaart bij personen, die het niet doen om zieli te verrijken, maar al leen uit hebzucht. Evenals de be- roepsdieven. gebruiken zij eenzelfde soort brutaliteit, plegen zij hetzelfde overleg en veroorzaken zij natuurlijk dezelfde schade aan den winkelier, die zoo spoedig het slachtoffer wordt van bet zich steeds uitbreidende heir lang- vingers. Doctoren, speciaal psychiaters, dat zijn zij.Vlie zich met zielsziekten be zighouden, hebben deze hebzucht-ziek te in lijvige boeken beschreven en daaruit zijn de volgende staaltjes ont leend. Een rijk en aanzienlijk lieer kwam te overlijden, cn men ontdekte, dat hij drie kamers vol had staan met aller lei voorwerpen van de meest verschei den soortvaasjes, tooneelkijkers, ju- weelen en andere kostbaarheden. Se dert dertig of veertig jaren al stal de ze rijke heer bij al de vrienden, die hem inviteerden. Als men in zijn te genwoordigheid van deze diefstallen sprak, vertrok hij geen spier, zopdat men de bedienden ging verdenken, terwijl de oude heer steeds voortging met stelen. Dr. Legras du Saulle verhaalt van j een vrouw, die meer dan 300 mans- I dassen stal. Bij. een ander vond men I volgens dr. Edgar Berilion 140 porte- 1 mommies. Een ander weer stal niets dan bronzen voorwerpen. Eenige maanden geleden ontdekten eenige politie-agenfen te Parijs een vrouw, die op de openbare markt zeer I lang bleef staan voor een mand met j eieren. Zij werd gevolgd en in haar 1 woning vond men honderden eieren, overal verborgen, in kasten, op meu- bels, alle eieren gemerkt met den da tum van den diefstal. Natuurlijk is verschillend de wijze, waarop de kleptomanen te werk gaan. Zoo laat de een bij het uitzoeken van I ringen of andere kleine voorwerpen een op den grond vallen, zonder dat de kooper het bemerkt, en trapt er dap met de zool op. waar in het holle 'deei onder de wreef een plekje was of pek zit, waarin het voorwerp vast plakt. En zoo zijn er meer voorbeel den, waaruit blijkt op welk een slim me wijze wordt gehandeld. weer met warme dekkleedjes tegen d( barheid van het klimaat beschut maar een officieele honderimode, da i- iets nieuws. Bij het clekkleeiije, dat in een kleu vervaardigd wordt, passend bij de ja pon van de eigenares van liet beest zijn thans boord en das gekomen Beide gekleurd, terwijl gummi sclioe nen, aan de achterzijde met knoopje voorzien, het gansehe toilet voltooien De dekkleedjes worden telkens mooie en te Parijs gold een hond slecht be „fashionable", nis zijn toilet met goui of zilver omzoomd was. Natuurlijk ontbreekt ook een met een fijn kanten zakdoekje me in elk fatsoenlijk hondentoilet. an lie Hondentoiletten. Vi ie geld en tijd te veel heeft ver- zint meestal dwaasheden. En aan die dwaasheid is vermoedelijk ook het be- I staan der hondenmode te danken. Al sinds jaren werden de kleine, fijne dameshondjes bij koud en guur i Fen eigenaardig beroep. 1 Leelijke kinderen mooi maken 1 een der nieuwste beroepen der vrou wen. dat tegenwoordig' in Engelani wordt uitgeoefend. De dame, die ziel hiermede bezighoudt, heeft in het aai zienlijkste deel van Londen, in lie Westeinde, haar tenten opgeslagen en wel in een rij elegant gemeubileer de kamers, waar zij haarkleine klan ten ontvangt. Buitendien bezoekt zi i nog. een aantal bij korte of langen tusschenruimten in hun woningen. Haar meeste zorg besteedt zij aai oogharen en wenkbrauwen, welke zi H waarschijnlijk éénmaal per maant er met schaar, zalf en essences bewerkt ra Afstaande ooren worden door kunstij 'ol uitgevonden apparaten tegen het °J hoofd gedrukt en bleek», hangende, slappe wangen worden gemasseerd, ten einde de kleur friseh te doen wor den, de spieren te spannen en daar [p I door een bolronden vorm te krijgen f0 Zeer veel zorg wordt aan den vorn bi j en de kleur der handen, vingers ei e: nagels besteed. De schoonheidskun stemmes masseert handen en vingert ei tweemaal per week, om eraan dei I gewenschteri slanken, spitstoeloopen- den vorm te geven. De nagels worden zorgvuldig gevijld en gepolijst. Om een zeer leelijk kind mooi tt maken, moet dagelijks op den tijd dei bi j dame - beslag worden gelegd. Waai ii echter alleen oogharen, wimpers ei e I ooren een kuur moeten ondergaan, 1 zijn hal'f-maandelijksche bezoeken vol- 1 doende. Wijl het salaris buitenge woon hoog is de dame vraagt, na melïjk 100 tot 400 mark per maand of bij „lichte gevallen" 10 mark vooi a een bezoek zal een zware concur g jrentie ook op dit nieuwe veld ders vrouwenberoepen wel niet lang uit-ic blijven. De machinist„De machine kan nog wel wat meer druk velen -" Papa (tot zijn vrouw)Ge moet niets gelooven van hetgeen X. vertelt; die zuigt alles uit zijn duim. De vierjarige EmilHé. mama. een groote mijnheer, die nog op zijn duim zuigt en mij verbiedt u het altijd HET LEEUWENDEEL. Moeder Jantje, je moet je zusje Doortje het leeuwendael van den si naasappel geven. Jantje: Ja, mama. Doortje Mama, hij heeft mij niets gegeven. JanUeEen leeuw eet geen sinaas appel. mama. Het nieuwe Vickers-Maximkanöji, op ons plaatje afgebeeld is, naar des kundigen beweren het beste wat in de laatste jaren werd voortgebracht op dit gebied. Niet dat het naar nieuwe principes geconstrueerd werd, doch de beginse len, bij 't maken van geschut in de laatste jaren toegepast, kwamen er bij tot hun hoogste recht. Zonder het gewicht te vergrooten, is men er in gesfaagd het doordringings vermogen enorm te verhoogen. Het nieuwe kanon, dat een wijdte heeft, van 9.2 inch, schiet zijn projec- Maar helaas het ijs niet,.dat smolt

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 10