dat het bericht waar is zou voor de Japanners hoogst onaangenaam kunnen worden en een nadeeligen invloed moeten hebben op hun aan val op de Jaloe-linie. De heirweg, die langs de Koreaansche Oostkust voert, is, volgens de kaarten van den Russischen en den Franschen generalen staf, zeer geschikt voor marschen van groote troepenafdee- lingeu. De oprukkende troepen behoorenin geen geval tot de eigenlijke bezetting van Wladiwostok, men zal liet gar nizoen van deze vesting immers voor eerst niet verzwakken. De Russische troepen zouden dan kunnen bestaan uit de 2de Oost-Siberische divisie fusiliers onder generaal-majoor Anis- simof, die tot dusver in de buurt van Nowo-Kiëfskoje. bij de noordweste lijke grens vau Korea met een afdee- ling artillerie en een Oessoerisch re giment kozakken stond. Misschien heeft de 1ste divisie fusiliers, die in de buurt van Wladiwostok stond, zich. op bevel van Koeropatkin. bij de 2de aangesloten. De beide divisies waren in elk geval reeds lang voor het begin van den oorlog ter plaatse en op voet van oorlog. Lastig geld. Een lastig geval is dat waarin de rechter van Clerkenwell County ver keert. Voor hem werd een dienstmeis je gebracht Lily Ebury genaamd, dat een schuld had van twee shillings (f 1.20) en niet betalen kon. Derechter moest baar tot lijfsdwang veroordee- len, maar daar zij ziek was, ontsloeg hij haar uit de gijzeling' te meer om dat zij slecht enkele shillings per week verdiende en onmachtig was tebetalen. Door de pers werd hieraan rucht baarheid gegeven, met het gevolg dat de rechter in den tijd van een paar dagen 56 brieven ontving, meest alle zonder onderteekening, waarbij geld voor het meisje werd gezonden. Het totaal-bedrag was wel dertigmaal zoo groot als de geheele schuld, doch nu kwam de moeielijkheid: Het meisje weigerde standvastig een penny van dit geld aan te nemen, daar zij geen aalmoezen wenschte en met haar eigen 1 geld haar schuld betalen wil, zoodat de rechter nu met een som gelds in den weg zit, waarmee hij niet weet wat aan te vangen. Het geval wordt er voor hem des te moeielijker door, j omdat hij niet verkeert in de gunsti- ge positie van een politierechter die! dergelijke gelden kan afdragen aan j de aalmoezenier verbonden en de wet verbiedt uitdrukkelijk den burgelijken rechter aan gelden, die onder zijn be- rusting zijn gekomen, een willekeuri ge bestemming te geven. den had verkondigd, welke hij beter zou hebben gedaan voor zich te hou- j den. De Chineesche gezant te Parijs heeft1 aan een medewerker van de Figaro gezegd, dat de Chineesche regeering het ongetwijfeld niet met voldoening kon zien, als Rusland voor afzienba- ren tijd Mantsjoerije bezet hield. Te' Peking zijn ook verscheidene, minder verstandige raadgevers die aanbeve-1 len om Rusland in de flank te vallen. 1 Maar deze raadgevers zouden bij de Chineesche staatslui die zich op de hoogte van de internationale politiek houden, geen gehoor vinden. China weet zeer wel dat zijne inmenging in den oorlog tot verwikkelingen moet leiden, waarvan het zelf in de eerste plaats de noodlottige gevolgen zou ondervinden. De Japanners genieten weliswaar bij de Chineesche bevolking; groote sympathieën. Maar de Chinee sche regeering is er op uit, de opge wondenheid onder het volk te beda ren. Zij heeft de onderkoningen, gou verneurs en onderprefecten strenge lastgevingen in dit opzicht gegeven en hun uitgebreide volmacht verleend, om opstanden te voorkomen. De gezant gelooft dat deze voor' zorgsmaatregelen goed zullen werken. Maar men moet ook bedenken dat de plaatselijke regeeringen zeer toegeef- lijk zijn en dat de onderprefecten; slechts over geringe middelen beschik ken, om gehoorzaamheid af te dwin- j gen. In den tegenwoordigen tijd is het bijzonder moeilijk, de massa die door geheime vennootschappen en het uit-1 breken van den oorlog opgewonden is geworden, in bedwang te houden. Een j ernstig gevaar zou zich echter pas j dan voordoen, als de opstand tegen i de eigen regeering gericht was. Want( deze zelve denkt er niet aan, zich in 1 den oorlog te moeien. De Figaro merkt op dat deze verkla- j ringen van den gezant maar half ge- ruststellend zijn. een verbetering in de positie der Rid ders van de Willemsorde beneden den rang van officier. Het concept-adres verzoekt a. de Riddersoldij, die volgens de wet wordt toegekend aan de militai ren beneden den rang van officier benoemd wordende tot Ridder der M. W. O., bij hunne bevordering tot een hoogeren militairen graad te doen overeenkomen met bet voor dien graad uitgetrokken bedrag; b. deze vereeniging van ltegeerings- wege te steunen, ten einde haar in staa t te stellen, meer afdoende dan thans het geval kan zijn, onderstand te verleenen aan weduwen en weezen van Ridders, derhalve toekenning van een jaarlijksch subsidie, ten ein de de bedoelde nagelaten betrekkingen in bepaalde gevallen meer afdoende te ondersteunen dan thans wegens beperktheid der geldmiddelen binnen haar bereik ligt. Toekenning van pensioen aan de weduwen van ridders der M. W. O., werd uit een financieel oogpunt en uit anderen hoofde niet wenschelijk geacht. Dit bezwaar eerbiedigende, werd echter door een lid der vergadering in overweging gegeven aan de Regee ring te verzoeken pensioen te geven aan weduwen van militairen, die ge huwd zijn als zij tijdens hun huwe lijk ridder worden. De vergadering meende evenwel, dat dit denkbeeld, hoe aanbevelens waardig ook, buiten het kader van dit adres lag. hetwel bedoelde sub sidie te wagen voor deze Vereeniging tot steun van weduwen van ridders. Het door den secretaris ontworpen concept-adres, dat vergezeld gaat van een overzicht der gedachtenwisseling tusschen de Regeering en de Volks vertegenwoordiging over het brengen van verbetering in de positie van rid ders der M. W. O., werd goedge keurd en tot afzending van het adres aan de Regeering besloten. Mededeeliqg hiervan zal worden ge daan aan de Vereeniging „Prins Hen drik", die de tusschenkomst van „Moed, Beleid en Trouw" voor deze regeling inriep. Daarna sloot de voorzitter de ver- gadering. conferentie hebben met mejuffrouw Cateau Esser, directrice der „School tot beoefening der vocaal-dramatische kunst." Met een kapitaal van 30,000 zou hij iu zee durveu steken. Goed geteld is dat dus reeds het derde opera-plan. Tel. Sport- en Wedstrijden. Een Jappie over den oorlog. De Londensche correspondent van de N. R. Crt. schrijft d.d. Donderdag: De groote rookkamer der Constitu tional Club, een der grootste sociëtei ten hier ter stede, met meer dan ze ven duizend leden, was eivol gisteren avond. Doch dat was alleszins ver klaarbaar het gebeurt te Londen niet alle dagen, dat men een Japansch oud-gezant hoort spreken over het Oost-Aziatische vraagstuk, ook was die gezant niemand anders dan ba ron Soejematsoe, schoonzoon van den markies Ito. Een beminnelijk man, nog in de volle kracht der jaren, met innemende gelaatstrekken, waaruit geestkracht en schranderheid, zelfs eenige guitig heid, spreken. Maar voordracht en stijl heeft baron Soejematsoe niet, al thans niet in het Engelsch. En het viel volstrekt niet gemakkelijk, hem in zijn voordracht te volgen, welke ingeleid werd door het parlements lid M. W. Ridley, een zoon van den vroegeren Home Secretary. Russen of Russenvrienden kon men nergens ontwaren natuurlijk, want die zouden daar kwalijk op hun plaats zijn geweest maar zooveel te meer Japanners en Engelsche vrienden van Japan, die baron Soejematsoe's rede voering met geestdrift toejuichten, en overigens het veld vrijwel aan zich hielden bij de debatten, welke op de voordracht volgden. Dit maakte de zoogenaamde beraad slagingen nogal eentonig, wijl de gan- sche Oost-Aziatische kwestie slechts van één kant bekeken werd, doon een Japanschen bril. Toegegeven moet overigens worden, dat zoowel de voordracht zelve, als de gedachtenwisseling erna, over het ge- heel gematigd genoemd mochten wor den. Zelfs een Rus zou denkelijk geen aanstoot hebben kunnen nemen aan de uitlatingen van baron Soejemat soe, die uiteraard de verrichtingen van zijn vaderland, gedurende de jongste veertig jaren, niet enkel op j oorlogsgebied. nogal verheerlijkte, doch zulks deed zonder Rusland te kwetsen. Van zelf spreekt, dat Ito's schoon- zoon met lof van Engeland en de En- gelschen gewaagde. Hij erkende met- terdaad, hoeveel zijn vaderland aan Engeland verschuldigd is, maar liet toch niet na om meer dan eens te la- ten doorschemeren, dat Engeland's eigenbelang, meer dan iets anders, het j tot het aangaan van zijn verdrag met Japan had bewogen, ook omdat aan j Engeland zeer goed te verstaan werd gegeven door des barons schoonvader, dat als Engeland tot zulk een verdrag met Japan niet wilde overgaan, Japan wel elders een voor dit land minder welgevallig verbond zou gaan sluiten. 1 Slechts eenmaal trad baron Soeje- matsoe uit het kader, dat hij zich blijkbaar van te voren afgebakend had. Dat was, toen hij zich liet ont glippen, dat Japan in den tegenwoor- digen oorlog een mandaat volvoert, het door Engeland en Noord-Amerika verstrekt. Dit baarde nogal opzien in de zaal. en men keek elkander mees muilend aan. In den smaak der aan wezigen viel die verklaring alles be halve. Een ietwat onheilspellend stilzwijgen verving plotseling den al- gemeenen bijval. „Nogal onvoorzich tig", hoorde ik roepen, om mij heen. j Blijkbaar oordeelden de meeste toe hoorders, dat baron Soejematsoe in het beste geval een van die waarhe Stukende ScheepsoffieiereB. De scheepsofficieren van Marseille kapiteins en andere officieren van het dek, officier-machinisten, kapi teins op de kustvaart hebben in hun laatste vergadering een motie aangenomen, waarbij zij verklaren, dat zij volstrekt geen vijandschap gevoelen tegen hun bemanningen. Zij roepen de welgezinden op, zich los te maken van de leiders, die hen met schrik trachten te beheerschen. en een einde te maken aan de werk staking. die zooveel kwaad doet aan de Fransche scheepvaart en aan de belangen van Frankrijk in 't alge meen. Altijd hebben de bemanning en de officieren het best met elkaar kunnen vinden op zee, ver van de opwinding van den wal. Geen geldelijke aange legenheden kunnen verdeeldheid tus schen de twee partijen brengen. In tegendeel, zij zijn vereenigd door de zelfde gevaren en moeiten, die zij eiken dag deelen. Het is onaannemelijk, dat de be manningen langer aan de scheeps officieren de billijke voldoening en de waarborgen weigeren, die dezen vragen. Wat de scheepsofficieren willen, hebben zij uitgedrukt in drie punten, lo. herstel van de heeren Castagnani Lalande en Bosc in hun vroegere positie, elk aan boord van zijn schip 2o. volkomen vrijheid van den kapitein in het. kiezen van de beman ning en de scheepsofficieren binnen 24 uren door den kapitein, die er de marineautoriteiten mee in kennis zal stellen. De bond van dokwerkers van Mar seille heeft de scheepsofficieren laten weten, dat hii hand in hand gaat met het zeevolk. Meer dan 400 reizigers verkeeren te Marseille in de grootste verlegenheid. Velen van hen ontbreekt het aan de noodige middelen om langs een om weg het doel van hun reis te berei ken. De buitenlandsche schepen worden nog wel bediend door de dokwerkers. Learer en Vloot Moed, beleid en trouw. De veertiende algemeene jaarlijk- j sche vergadering der vereeniging „Moed, Beleid en Trouw" werd Za-j terdag te 's-Gravenhage gehouden. Do luitenant-generaal Verspijck, voorzitter van het bestuur, leidde de vergadering en opende haar met een woord van dank aan de opgekomen leden eri met een hulde aan den over leden onder-voorzitter jhr. mr. J. W M. Schorer. De rekening en verantwoording werd goedgekeurd onder decharge aan den secretaris-penningmeester, op voorstel der commissie, die de geheele administratie in de beste orde heeft bevonden. Onder de mededeelingen behoorde het blijde bericht, dat een geefster, wier naam onbekend moet blijven, aan de Vereeniging een legaat heeft geschonken van 4000, een zeer wel kome gift, waar de geldmiddelen thans niet schitterend zijn, daar de lasten hooger worden tegenover da lende inkomsten, met het oog waar op in de afdeelingen vermeerdering van het aantal leden en contribuan ten zeer noodig is. want het thans aan de Vereeniging ten deel gevallen kapitaal van ƒ4000 levert aanvanke lijk slechts een rente van ƒ140 'sjaars. Voorts werd medegedeeld, dat de heer L. Gratama. penningmeester der afdooling Leeuwarden, die met veel sueeès aldaar voor de Vereeniging werkzaam was, zijn ontslag heeft ge nomen, dat tot correspondent te Doesburg is opgetreden majoor Wit te veen, garnizoens-commandant al daar, en dat in de vooraf gehouden bestuursvergadering de voorzitter, onder-voorzitter en secretaris-pen ningmeester zijn herkozen. De secretaris-penningmeester ge neraal-majoor Van Braam Houck- geest, lichtte op tal van gronden toe het voorstel van het bestuur om aan de Regeering te verzoeken eene wij ziging der wet van 22 April 1864 („Stbl." No. 33) ten doel hebbende, Het verioopen van het beroepskader. Men deelt aan de N. R. C. mede, dat het uit de Zutph. Ct. overgenomen bericht omtrent „het verloopen van het beroepskader", in hoofdzaak on juist is. Men schrijft daarover het volgende Toen de inspecteur der infanterie zich Donderdag jl. te Deventer het presente kader liet voorstellen, infor meerde de generaal welke onderoffi cieren en korporaals om eenige reden aan de opleiding der recruten onttrok ken waren blijkbaar met de bedoe ling om na te gaan hoeveel kader voor die opleiding beschikbaar was. Voorts vroeg de inspecteur aan een aantal kaderleden of zij al dan niet hadden deelgenomen aan de opleiding voor een hoogeren rang, 't zij in den afgeloopen winter, 't zij reeds vroeger. Velen beantwoordden, die vraag be vestigend van hen die er ontkennend op antwoordden, gaven enkelen te kennen dat zij na expiratie van hunne verbintenis den dienst wenschten te verlaten waarop de generaal mede deelde, dat hij reeds van verscheidene gewezen onderofficieren, die teleurge steld waren in hunne verwachting op lotsverbetering in de burger ma at- schappij, verzoeken had ontvangen om weer in dienst te mogen treden. Be-: slist onwaar is, dat allen deden blij ken van hun voornemen om zoodra mogelijk den dienst te verlaten; zeer velen gaven integendeel te kennen, dat zij op bevordering wenschen te blij ven dienen. Dat na het in werking treden van de Pensioenwet 1902 een groot aantal onderofficieren de gelederen met pen- sioen hebben verlaten, is volkomen waar. Doch hierin is niets vreemds te zien en allerminst is het een ongun stig verschijnsel voor het leger;want de wijziging der Pensioenwet had juist ten doel om aan de onderofficie ren, na een zeker aantal dienstjaren,1 het heengaan te vergemakkelijken, al- zoo het verloop te bevorderen. Dat aanvankelijk het aantal pensioen vra gende onderofficieren zeer groot was, is natuurlijk, want zeer velen hadden gewacht op de nieuwe pensioenrege ling en de Regeering had hen daarin geholpen. Voor „kaderaood" behoeft overigens nog geen vrees te bestaan. Er is over vloed van stof voor de aanvulling der hoogere onderofficiersrangen, en het ten vorigen jare zeer sterk toegenomen incompleet aan korporaals, is reeds wederom verminderd. De toeloop van kaderaspiranten naar het instructie bataljon te Kampen is in de laatste maanden bijzonder grootdat batal jon is talrijker dan in vele jaren te voren. Geen wonder ook want de vooruitzichten voor het beroepskader zijn goed, juist ook door het beter ge regelde verloop en de zeer gunstige pensioensbepalingen. Letteren en Kunst. Een Rembrandt. De hoofddirecteur van het Louvre, de heer Kaempfen, heeft zijne betrek king neergelegd en zijne ambtswo ning in het paleis verlaten. Hij be waarde daarin als een familiestuk, een klein schilderij van Rembrandt. een lezend apostel in een grot. Het j was slechts aan zeer weinigen be- kend en zelfs nog niet in Bode's al- omvattend werk gepubliceerd. Dit schilderij is door den heer Kaempfen j achtergelaten ten behoeve der verza- j melingen, waarover hij zoolang het beheer heeft gevoerd, en het zal een plaats vinden in de schilderijencollec- J tie. Het is uit den eersten Leidschen j tijd van den schilder, in den trant i van de Apostelfiguren te Stuttgart en te Neurenberg. j Het is mooi van uitdrukking en lichteffect. Opera plannen. Naar men ons mededeelt, is nu ook de heer De Haan bezig met het bera men tot. het oprichten van een nieuw opera-gezelschap. Maandag a. s. zal genoemde heer, ex-secretaris der ex ploitatie van wijlen de Nieuwe Neder- landsche Opera, tot dat doeleinde een Ned. Harddraverij - en Ren- vereeniging. Ingeschreven paarden en gewichten voor de Meeting te Woestduin op Za terdag 7 Mei. Rennen. I. (2 uur). Derby VUL Eereprijs van H. M. de Koningin- Moeder. Met inbegrip der sweepsta kes worden de prijzen aangevuld tot le prijs ƒ1500, 2e prijs ƒ400, 3e prijs 200.—. Tiger Lily, eig. W. Jochems. Bob, eig. W. Jochems. Flonkel, eig. G. J. v. d. Vliet. Feeks, eig. S. A. F. Baron Creutz. Freule, eig. Jhr. L. Boreel. II. (3 uur). Groenendaal-prijs. Ver- koops-wedren op de vlakke baan, voor paarden van 3 jaar en ouder, die voor ƒ2000 zijn te koop gesteld. le prijs ƒ1200, 2e prijs 200, 3e prijs 100. Afstand 1800 Meter. Marked Man (ƒ1000), eig. S. A. F. Baron Creutz. Valentine 1200) S. A. F. Baron Creutz. Aemilia (ƒ1400), eig. Jhr. C. de Pes ters. Auratum (ƒ500), eig. Mr. Geo. Parcelain, (ƒ1200), eig. W. Jochems. Lyndon Green, (ƒ1200) eig. W. Jo chems. Lady of the Lake (ƒ1000), eig. H. F. Bultman Hzn. Sublime Porte 1000)eig. H. F. Bultman Hzn. Ladamos (ƒ500) eig. H. F. Bult man Hzn. Invermar (ƒ500), eig. Ch. Roefs. III (3.50 uur). Prijs van het Zeebad Scheveningen. Verkoops-steeplechase voor paarden van 4 jaar en ouder, die te koop gesteld zijn voor ƒ2000. le prijs 700, 2e prijs 150, 3e prijs 50. Afstand 4200 Meter. Patrick's Ball (ƒ1500) eig. S. A. F. Baron Creutz. Master Freddy (ƒ500) eig. W. Jo chems. Kentmere (ƒ1500), eig. W. Jochems. Lyndon Green (ƒ1500) eig. W. Jo chems. Draven. I. (1.50 uur). Harddraverij (Sweep stakes) voor 3-jarige Nederlandsche merriën, toebehoorende aan Neder landers. De prijzen worden door de Vereeni ging aangevuld. le prijs 750, 2e prijs ƒ200, 3e prijs ƒ100, 4e prijs 25. Afstand 1600 Meter. Marie P, eig. Joh. de Mol. Heldin, eig. A. H. v. Wickevoort Crornmelin. Cora II, eig. Stal Avanti. de Boerin, eig. J. Koster. II. (2.50 uur). Duindigt-prijs. (Han dicap). le prijs ƒ600, 2e prijs ƒ150, 3e prijs. 75, 4e prijs ƒ25. Elsje, 3000 M., eig. J. Roodenburg. Chilouez, 3025 M., eig. A. A. v. d. Berg. Don Juan, 3125 M., eig. K. F. W. van Luyken. Antoinette, 3125 M., eig. J. C. de Wilde. Schabernack, 317 5M„ eig. W. H. J. Brom. Miss O'Brien, 3175 M., eig. Tj. Wit- teveen. Avenir, 3175 M., eig. B. H. v. Mun ster. Morningstar, 3200 M., eig. K. den Hartigh. Controleur, 3200 M., eig. H. K. Glas Jzn. Caïd, 3250 M., eig. Stal Minerva. Ulpia, 3275 M"., eig. H. K. Glas Jzn. Debutant, 3275 M. eig. A. de Koning. Uckfield, 3275 M„ eig. S. Witteveen. Don Quichotte, 3300 M„ eig. Joh. de Mol. Ward, 3300 M„ eig. J. W. Schuijl. Nerva, 3375 M„ eig. J. W. Jochems. Vauban, 3375 M., eig. Joh. J. Boel stra. Confidence, 3375 M.. eig. Stal Avanti Belle Bay, 3400 M„ eig. W. A. Ock- horst. Abdul Ameer, 3400 M., eig. J. W. Schuijl. Robert See Steele, 3425 M., eig. Joh. de Mol. III. (3| uur). Roomhuis-prijs. Re cord-Harddraverij voor .hengsten en merriën. "le prijs ƒ600, 2e prijs ƒ150, 3e prijs 75, 4e prijs ƒ25. Robert See Steele, 2625 M„ eig. Joh. de Mol. Troubadour, 2600 M., eig. W. A. Ockhorst. Vauban, 2600 M., eig. Joh. J. Boel stra. Moquette, 2600 M., eig. Stal Unitas. Uranie, 2575 M., eig. B. H. van Mun ster. Cyclone, 2500 M., eig. A. A. v. d. Berg. Colombine, 2500 M., eig. Stal Avanti. Nettie Bruen, 2500 M., eig. Joh. v. d. Bergh. Redburr, 2500 M., eig. B. J. van Al kemade. Maatschappy Woestduin. Meeting te Woestduin op Zondag 8 Mei. Rennen. I. (1| uur). Kritzinger-prijs. Wedren op de "vlakke baan, voor Inlandsche paarden van 3 jaar en ouder. le prijs 350, 2e prijs 50. Afstand 1300 Meter. Billiton, eig. Abr. van Hoboken van Ho ed ekenskerke. Freule, eig. Jhr. L. Boreel. Golden Lilly, eig. S. A. F. Baron Creutz. Tiger Lily, eig. W. Jochems. Kempred, eig. W. Jochems. II. (2£ uur). Both a-prijs. Verkoops wedren op de vlakke baan, voor paar den van 3 jaar en ouder, die te koop gesteld zijn voor ƒ1500. le prijs 500, 2e prijs ƒ50, 3e prijs ƒ25.-. Afstand 1700 Meter. Nebucadnesar (ƒ1000), eig. S. A. F. Baron Creutz. Springlight (ƒ1000), eig. S. A. F. Baron Creutz. Auratum, (ƒ500) eig. Mr. Geo. Porcelain, (ƒ700), eig. W. Jochems. Lyndon Green, (ƒ1500) eig. W. Jo chems. Ladamos (ƒ900) eig. H. F. Bult man Hzn. Lady of the Lake (ƒ500), eig. H. F. Bultman Hzn. Sublime Porte (ƒ900), eig. H. F. Bultman Hzn. Invermar (ƒ1000), eig. Ch. Roefs. II. (3 uur). De Wet-prijs. Wedren op de vlakke baan, voor paarden van 3 jaar en ouder, die reeds in Neder land gestart zijn. le prijs ƒ600, 2e prijs 50, 3e prijs ƒ25.-. Afstand 2400 Meter. Sublime Porte, 68 K.G., eig. H. F. Bultman Hzn. Miss Bouncer, 67 K.G., eig. A. Mar- quet. Madame Danglars, 66 K.G., eig. W. Jochems. Valentine, 64£ K.G., eig. eig. S. A. F. Baron Creutz. Wisp, 64£ K.G., eig. W. Jochems. Marked Man, 62 K.G., eig. £5. A. F. Baron Creutz. Aemilia, 57 K.G., eig. Jhr. C. de Pesters. Lady of the Lake, 44 K.G., eig. H. F. Bultman Hzn. IV. (3.50 uur). Theron-prijs. Hor- denren voor Inlandsche paarden van 4 jaar en ouder. le prijs 450, 2e prijs ƒ50, 3e prijs 25.-. Afstand 2600 Meter. Berthus, 76 K.G., eig. W. Jochems. Helena, 70 K.G., eig. 3. Eltzbacher. Nadjy, 62 K.G., eig. G. P. Krüger. Engel, 57 K.G., eig. S. A. F. Baron Creutz. Draven. I. (2 uur).Foury-prijs. Recordhard draverij voor Nederlandsche paarden. Paarden met een record van 1.55 gaan van start. le prijs ƒ350, 2e prijs 75, 3e prijs ƒ25.-. Debutant, 2550 M., eig. A. de Koning Miss O'Brien, 2525 M., eig. Tj. Witte veen. Ussanna, 2525 M., eig. A. A. v. d. Berg. Avenir, 2500 M., eig. B. H. van Munster. Antoinette, 2500 M„ eig. J. C. de Wilde. Controleur, 2500 M., eig. H. K. Glas Jzn. Don Juan, 2425 M., eig. K. F. W. v. Luyken. Cora II, 2400 M., eig. Stal Avanti. Mascotta, 2400 M„ eig. A. A. v. d. Berg. Held, 2400 M„ eig. A. H. v. Wicke voort Crornmelin. Wilhelmijntje, 2400 M„ eig. B. H. van Munster. Elsje, 2400 M., eig. J. Roodenburg. II. (3§ uur). De la Rey-prijs. Han dicap. le prijs 500, 2e prijs ƒ100, 3e prijs 25.-. Isabella, 3000 M., eig. A. A. v. d. Bergh. Nettie Bruen, 3025 M., eig. Joh. v. d. Bergh. Uckfield, 3025 M., eig. S. Witteveen. de Luitenant, 3025 M„ eig. J. Koster. Don Quichotte, 3050 M., eig. Joh. de Mol. Redstar, 3050 M., eig. K. den Har tigh. Ulpia, 3050 M„ eig. H. K. Glas Jzn. Ward, 3075 M-, eig. J. W. Schuijl. Colombine, 3075 M„ eig. Stal Avanti Troubadour, 3125 M., eig. W. A. Ockhorst. Confidence, 3125 M., eig. Joh. J. Boelstra. Nerva, 3125 M.; eig. W. Jochems. Adbul Ameer, 3150 M., eig. J. W. Schuijl. Belle Bay, 3150 M., eig. W. A. Ock horst. Robert See Steele, 3175 M., eig. Joh. de Mol. Uranie, 3175 M., eig. B. H. van Munster. Anselor, 3200 M., eig. Joh. v. d. INGEZONDEN MEDEDEE LINGEN. 30 Cents per regel. Ouders geeft acht. Met boevele zorgen gaat de opvoe ding uwer kinderen niet gepaard en wat al moeite getroost gij U niet om er flinke menschen in de maatschap pij van te maken. Men moet zelf zie kelijke kinderen gehad hebben om te beseffen hoe gelukkig de ouders zich gevoelen wier kinderen flink opgroei en. Hoevele ouders zijn er niet die het verlies van een of meer kinderen betreuren en later bij zich zeive zeg gen, och hadden wij dit of dat nog eens geprobeerd, maar dan is het ge woonlijk te laat. Wij kunnen U daar om den raad geven het spreekwoord tot waarheid te brengen en niet uit te stellen tot morgen wat gij heden nog verrichten kunt. Vele personen die dit artikel zullen lezen hebben zeker ook wel kinderen wier gezondheid veel te wenschen overlaat en daarom raden wij U ten sterkste aan het voorbeeld te volgen van den heer Goutbeek te Griendtsveen die ook eene dochter had wier gezondheid veel te wenschen overliet. Juffrouw GOUTBEEK volgens portret. Mijne dochter, zoo vangt hij aan in een brief die wij voor ons hebben lig gen, had eene zware verkoudheid op- geloopen, zij en ik sloegen er geen acht op en zij werd van dag tot dag zieker, wij waren ten einde raad, zij liep als iemand van tachtig jaar. Ona werd alstoen aangeraden onze toe vlucht te nemen tot het gebruik der echte Pink Pillen van Dr. Williams, wij drukken op het woord echte, die alleen te verkrijgen zijn bij de depót houders die onder de attesten zijn aan gegeven. Ik kan U thans zoo gaat hij voort met een gelukkig vaderhart, verklaren dat mijne geliefde dochter de goede uitwerking er van onder vonden heeft, want thans is zij geheel en al hersteld, is opgeruimd en loopt weder zoo vlug als voorheen. Wij kunnen den bereider dezer Pink Pil len niet genoeg dankbaar zijn, want wij hebben er de redding onzer doch ter aan te danken, en veroorloven U mijne verklaring te publiceeren. Zij zijn onovertreffelijk tegen bloed armoede, bleekzucht, neurasthenie,, zenuwziekten, maagziekten, algemee ne zwakte, bewijzen groote diensten bij de vorming der jonge meisjes, rheumathiek en heupjicht. Prijs ƒ1.75 de doos, ƒ9.per 6 doo- zen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Stei ger 27, Rotterdam, hoofd-depothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Haar lem en Omstreken bij Wed. W. PLAATZER VAN DER HULL. Droge rijen, Jansstraat 28. Rechtszaken I-Iet Gerechtshof te 's Gravenhage heeft bekrachtigd de beschikking van de Arrond.-Rechtbank te Rotterdam, waarbij de Gebr. Van Hoytema, kas siers te Delft, ter zake van de hun ten laste gelegde feiten, zijn verwezen naar de openbare terechtzitting, zoo dat de openbare behandeling van de ze zaak voor gemelde Rechtbank spoe dig kan worden verwacht. 4 pCt. THEISS-LOTEN van 1880, groot fl. 100. In de volgende vóór 1 April 1904 getrokken Seriën zijn nog nommers onaangeboden. Serie 5 557114016362289 2982 3360 3866 15 5911161 1667 2294 2990 3361 3871 26 592117716592295 2991 3367 32 597 12041668 2304 3' >08 8369 3889 33 6331232168623103011 3390 38 66612411 47 23603012 3395 3905 39 66512591764 2380 3023 3414 3918 51 684 1 268 1764 2391 8026 3417 3929 67 70612731767 23948035 3418 59 73312931796 2418 30ö3 3126 8949 84 73718441808 2426 3054 3464 3958 108 7491346182524493064 3471 3967 110 755134919132512 3096 3473 8989 138 7571375192225143112 3539 4024 152 758140'1923 2550 3186 3559 4020 153 7621404 1040 2559 3163 3564 4048 164 781 1419196225653164 3567 4078 165 79614251958 2566 3170 3670 4114 175 8411427196625683197 3594 4122 192 8421446198326123203 3633 4152 '222 8701447 1984 2646 3205 3640 4162 254 877 145819942612 3240 3642 4179 275 9011461 1999 2700 3245 3651 4198 276 9071463 2017 2717 3253 3652 4205 305 9131469 201H 2723 8269 3662 4211 321 9441484 2019 2763 3272 3666 4217 327 97715012050 2774 8273 3684 4225 335 9811508 2082 '2791 3290 3699 4231 344 9851609 2l77 2827 3298 3735 4239 413 103015162184 2835 3299 3760 4240 423 1039 1630 2191 2849 3302 3777 4258 432 1070154921942859 3308 3791 4282 436 10741563 220S 2880 3313 3816 431S 439 11101574222228883316 3841 4346 543 11821678 2257 2964 3336 3845 4384 547 113316092.6829713347 3847 4400 653 11361619 2275 2980 3348 3861 Burgerlijke Staud HILLEGOM. Ondertrouwd Cornelis de Vries en R. Oudshoorn. N. Bobeldijk en J. Rovers. Bevallen J. M. Lagendijk—Noort i~ J. C. MooijmanBekkers d. H. M. WoltemathHilliger 2 d. Overleden J. W. Walbrink, 48 j. E. Damen, 66 j. echtg. van L. v. Grieken. J. Seysenaar 4 m. K. Bouma 76 j. Dl I zie bui en Ni< I ric Fë Ba N£ nog is er 6ev< niets Zc tpa de J 'mac betr slott Ei succ lanci gele- scho ten. reed >lar IOU( den ken Zooi van betr een spre op c lijkt betr blij! men ken de 1 (zes gen, de s aan ruin Mar 200.1 pen Kng het toet an t zwa tem stel! Of c tal 10m verc kun D: getv len nito V Jap: opg schi

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 6