Tweede Blad van „Haarlem's Dagblad" van Donderdag 12 Mei 1904. Predikbeurten. Stadsnieuws. gei Nederlaiidsche JBlindeuhond. Vervolg der 9de Algemeene Verga dering Dinsdag in het Brongebouw gehouden. I Uit de mededeelingen van den pen ningmeester bleek, dat de ontvang sten van de Bondskas ƒ557.72 bedroe- jen, het batig saldo ƒ44.86'. De on dersteuningskas ontving ƒ9072.60 en gaf uit 1847.62', zoodat er thans 7224.97' is. De voorzitter deelde mede dat de Blinden-Stichting, 6 April 1899 gesticht, thans ƒ45.000 kapitaal heeft. .Verschillende blinden genieten daar- lUit een jaarlijksche vaste uitkeering. De voorzitter wees er op, dat de stichting zich in veel sympathie van het publiek verheugt. De Voorschotkas verheugt zich eveneens in blakenden welstand. Onze Blindenstichting is eene hu mane instelling, Met veel genoegen maakt spr. melding van het feit dat een fancy-fair voor deze stichting werd gehouden, waarvoor de prijzen gratis werden afgestaan. Aan hen, die hunne welwillende en zeer gewaar deerde medewerking verleenden voor het welslagen der Nationale Verlo ting, brengt spr. hartelijk dank. Van de comité's, die zich zeer ver dienstelijk voor den Bond hebben ge maakt, verdient het Bondscomité te Den Haag in de eerste plaats genoemd ie worden. De Voorzitter stelde dan ook voor dames, die aan de Nat. Verloting io schitterend hebben medegeholpen, iet Eere-lidmaatschap aan te bieden |n.l. aan Douar. v. Haerinxma thoe iloten-Collot d'Escury; A. ten Haagen- .ngeraad, B. Edersheim, Freule L. n Hövell, mevr. Desmonds, mevr. Iranderhorst. Met applaus werden deze mededee- :en door de aanwezigen begroet. Hierna kwam aan de orde de be stuursverkiezing. Bij meerderheid van stemmen werd litgemaakt, dat de verkiezing bij iclamatie zou plaats hebben. De af- sedende bestuursleden werden dan ik allen herkozen. Voor de besthjirsverkiezing werd mgaande het i*i het begin van dit aar voorgevallehe met de Blinden- lichting, waarbij de persoon van Voorzitter betrokken bleek, het lestuur geïnterpelleerd. Doch daar èn iet bestuur èn vele aanwezigen deze mak als niets met den Bond uit slaande te hebben onbesproken rilden laten, werd niet verder op dit junt ingegaan. Vooral werd er op gewezen dat, icht ook de Voorzitter zijn fouten lebbenhij toch was de persoon, die let meest in het belang van de blin- len had gedaan. Na de verkiezing, heette Baron 'erschuer de herbenoemde bestuurs- eden hartelijk geluk met het vertrou wen door de Vergadering in hen ge teld. In 't bijzonder bracht spr. een i'oord van dank aan den heer Schilt oor al hetgeen hij voor de blinden ied. Met genoegen had spr. gehoord at de Voorzitter op samenwerking an alle Vereenigingen aandrong, die ch ten doel stellen de belangen der inden te behartigen. De Voorzitter bedankte daarna voor hartelijke tot hem gerichte woor- en voor de herbenoeming, ook na- ïens zijne mecle-bestuursleden. Ook zeide spr. dank voor een bewijs waardeering, dat de vergadering gaf door aanneming van een aishoudelijk voorstel. Daarna werd gepauseerd tot 2 uur. Na de pauze deelde de voorzitter lede dat in overleg met den Bonds- lad is besloten om aan de algemee- vergadering te vragen een onbe- aald crediet voor het nemen van een roef neming met een tak van indus- ie, die wanneer zij slaagt, aan eeni- blinden loonende werkzaamheden Ka verschaffen. Welke industrie dit kon om practische redenen nog niet fcend gemaakt worden, maar een ivloedrijk industrieel, die het plan sdacht heeft, verzekert het slagen larvan. Wanneer' de proefneming ildoende resultaten éénmaal heeft geworpen zal de onderneming op oote schaal voortgezet worden. Besloten werd een onbepaald cre- et toe te staan. Op voorstel van het ondsbestuur werd besloten de helft n het voordeelig saldo van de reke- ng van den Blindenbond te storten het fonds van de Blindenstichting. Tot zijn teleurstelling moest de voor tter mededeelen dat hem gebleken dat er in de laatste maanden wel os misbruik gemaakt wordt van het ekenfonds. Wanneer evenwel ontdekt ordt, wie zich daaraan schuldig aakt, dan zal die persoon onver- ijld uit den Bond verwijderd wor- (Applaus). Een der aanwezigen opperde het nkbeeld om eene verbruiksvereeni- Dg op te richten, die voor de leden a den Bond, als afnemers, alles rkrijgbaar zou moeten stellen, op- tt de voordeelen van zoo'n vereeni- j aan den Bond ten goede komen. De voorzitter deelde mede dat dit an door het Bondsbestuur in over- eging zal worden genomen, lierna werd besloten de tiende al- üeene vergadering in Amsterdam pbuden. tan de muziekbibliotheek werd voor volgende boekjaar een subsidie gekend van 15. let secretariaat van de Blinden- chting is vanaf heden niet meer jnstraat, maar Koningsplein 21 te isterdam. laarna werd de vergadering door voorzitter gesloten. Hij bracht 1de en dank aan het Bondsbestuur den Bondsraad, alsmede aan alle aanwezigen. Deze welgeslaagde Bonds dag spande voorzeker de kroon boven alle voorgaande bijeenkomsten, moge de volgende in Amsterdam nog beter slagen. Hierna riep spr. aan allen een har telijk tot weerziens toe op de volgen de algemeene vergadering. Na sluiting der bijeenkomst bleven de aanwezigen nog geruimen tijd ge zellig bijeen, en waren eenige leden en belangstellenden zóo welwillend eenige muziek- en zangnummers ten gehoore te brengen, welke alle met een luid applaus werden begroet. Gevonden voorwerpen: een nikkelen hondenhalsband, een leeren hondenhalsband met koperen schakels, een gouden oorbel, een por- temonnaie waarin een sleutelje, een overschoen, een bruin lederen tasch waarin een portemonnaie met geld en een paternoster, een paternoster. Wij ontvangen No. 1 van het Tijd schrift voor Openluchtspel, een maandschrift dat verschijnt bij mej. Annie Zijm in de Gaelstraat alhier. Het is een vel 4o post, de tekst is gehectografeerd en aan den kop van no. 1 prijkt de afdruk van een, he laas wat onduidelijke, photo van het twaalftal van de Haarlemsche Open luchtclub. Overigens bevat het blaadje berich ten en mededeelingen op zijn speciaal gebied. Per kwartaal is de abonnements prijs ƒ0.20. Zelfs kunnen er adver- tentiën in geplaatst worden voor 5 ets. per strekkenden regel. Wij wenschen der redactie de noo- dige energie en stof toe, om 't vol te houden. Neierlaudsclie TVevery Tentoon stelling. Tot ons leedwezen ontvangen wij uit den Haag de navolgende kennis geving Onder beleefde dankbetuiging voor de door U verleende medewerking,, heeft het Uitvoerend Comité der Ne- derlandsche Weverij tentoonstelling de ,eer U mede te deelen, dat het zijne plannen niet ten uitvoer kan brengen. Niet alleen bleef de deelneming in het benoodigd waarborgfonds verre beneden de verwachting, doch ook de toegezegde inzendingen hadden niet voldoende belang om hare vereeniging tot eene tentoonstelling te rechtvaar digen. In deze omstandigheden achtte het Comité het verstandiger zijne taak neder te leggen. (Volgen de namen). Gingen de vorige week slechts enke le trams met de pons over, thans maakt de tram in het geheel niet meer van de brug gebruik. De overtocht gaat steeds geregeld. Jammer echter, dat slechts 3 wagens op de pont geplaatst kunnen worden. Het goederenvervoer zal bij het ver dwijnen van de brug veel vertraging ondervinden. Binnenland Staten v erkiezingen. Men schrijft uit Leiden aan De Standaard „Ofschoon, met het oog op het groote gewicht der a.s. verkiezingen voor de Prov. Staten, door de bestu ren der antirevolutionaire en r.-k. kiesvereenigingen, met allen ernst getracht is om te komen tot overeen stemming met het bestuur der chr.- historischen, en blijk werd gegeven van groote billijkheid, heeft Neder land en Oranje Maandagavond in hare vergadering met algemeene stemmen moeten besluiten met de, helaas, on billijke eischen der chr.-historischen geen genoegen te mogen en te kun nen nemen, zoodat kans op samen werking thans verkeken schijnt. „Als steeds zullen ook nu alleen de antirev. en r.-k. weer samengaan." artikelen gebroken of beschadigd werden. De ontploffing veroorzaakte geen brand, noch persoonlijke onge lukken. De Drankwet. Uit goede bron wordt ons medege deeld, rlat de Katholieke Kamerclub gisteren besloten heeft genoegen te nemen met de wijzigingen, door de regeering aangebracht in art. 1 der Drankwet, en in verband met dat ar tikel. Ook de club der Unie-Liberalen ver gaderde gisteravond. Van deze zijde zijn nog amendementen te wachten op de regeeringswijzigingen. (N. v. d. D.) Dit de Omstreken HEEMSTEDE. De inspectie over de verlofgangers zal voor deze gemeente worden ge houden te Haarlem op den Doelen, Vrijdag 10 Juni voorm. 9 uur. BENNEBROEK. Aan J. B„ metselaar, wonende te Heemstede, is een ernstig ongeluk overkomen. Werkzaam aan denhouw der Christelijke school, die wordt ge bouwd aan den Haagschen Straatweg alhier, viel hij boven van het dak. Hoewel zijn val werd onderbroken, kwam hij met een zwaren slag op den grond neer. Met inwendige kneuzin gen opgenomen, moest hij per rijtuig naar zijn woning worden vervoerd. HILLEGOM. Er begint leven in de brouwerij te komen, althans wanneer men door de Hoofdstraat loopt, kan men opmer ken, dat verschillende neringdoenden hunne winkels reeds van binnengas leidingen laten voorzien. Als de gas er nu maar is dan kunnen de petro leumlampen voorgoed opgeborgen worden. De ijzeren kappen voor de stokerij der gasfabriek zijn Dinsdag reeds al hier aangekomen. ZANDVOORT. Vrijdagmiddag a. s. te 1 uur zal eene oefening plaats hebben met de brandspuit no. 3. I-Iet onderzoek van de verlofgangers der Militie te land zal voor deze Ge meente plaats hebben te Haarlem in den Doelen op Vrijdag, 10 Juni a. s. des voormiddags te 9 uur. Door B. en W. is aan Mej. S. Hout- kooper, benoemd onderwijzeres alhier, tot wederopzeggings toe vergunning verleend te Haarlem te blijven wonen. Nieuw aangekomen vreemdelingen. C. PI. de Boer, Amsterdam, Bakker straat 5, 4 personen. P. F. C. Becht, idem, Haarl.str. 3, 4 pers. Mevr. J. van Hall, Zwolle, Pens'on villa Jacoba, Boulevard P. Loot 14, 6 pers. E. H. Hijmans, Amsterdam, Hooge- weg 30, 7 pers. J. Kalb. Haarlem, Gr. Krocht 1, 6 p. Mevr. Wed. A. Kleeman, Haarlem, Haarl.str. 40, 4 pers. C. ter Poorten, Amsterdam, Pension de Roos. PI. Steinmetz, Amsterdam, Villa Zee- lust, 8 pers. Mevr. Wed. A. F. Verschuur, Haar lem, Haarl.str. 30, 4 pers. G. Vogeding, Amsterdam, Groote Badhuis. Fam. Warnsinck, Amsterdam, Villa Dolly, 5 pers. T. van Waveren, Hillegom, Hooge- weg 84, 11 pers. VELSEN. Het jaarlijksche onderzoek van in deze gemeente aanwezige verlofgan gers, zal worden gehouden op 6 Jum e. k. n.m. 1 uur in het gebouw der Rijksnormaallessen. Op 31 Mei e. k. zullen voor korte oefening worden ingelijfd 13 lotelingen uit deze gemeente. Het hoogste num mer, thans opgeroepen, is 51. De 8. D. A. P. De uitslag van het referendum in de S. D. A. P. is blijkens mededee- ling in Het Volk als volgt Voor voorzitter zijn uitgebracht 2001 stemmen, waarvan 1833 stemmen op Henri Polak, die dus gekozen is. Als leden van het dagelijksch bestuur zijn ver,der gekozen P. L. Tak en Jos. Loopuit. Gekozen zijn als leden van het par tijbestuur buiten Amsterdam mr. P. J. Troelstra, Henr. Roland Holst, W. P. G. Helsdingen en H. Spiekman. Het Korps Maréclianssée. Zoowel bij het eigenlijke leger als bij de maréchaussée is het tegen woordig het wachtwoord zoo gauw mogelijk er uit .Vooral het korps ma réchaussée, dat keurkorps der politie, geraakt in treurig verval. De beste krachten gaan er uit. Vooral nu men dat korps met kracht van geweld wil gaan „militairiseeren". Onderofficie ren zijn uit den dienst bij de maré chaussée overgegaan, omdat ze toch maar van den dienst af zijn. Doch thans is het van den regen in den drop. Schrijver-van dit bericht kan slechts over de brigade Breda en de omliggende oordeelen. Daar is het allertreurigst gesteld. „De dienst" zegt de kapitein, „is hoofdzaak, po litie bijzaak. Jullie zijn soldaat". Bij na dagelijks moeten de menschen 2 3 in getal bp de binnenplaats der ka zerne exerceeren en daarna voor heer lijke afwisseling theorie, zooals de re- cruten dat in de kazerne krijgen. In de heide bij Zundert zag men een paar weken geleden twee maré- chaussées exerceeren, gecommandeerd door een brigadier. Is dat toch niet voor die menschen om tuurluurs te worden, 't Is wel ter bevordering van het prestige onzer maréchaussée. Een paar smokkelaars, die dan toevallig de heide oversteken, zullen wel ra zend van vreugde wezen. En militair en politieman kunnen de menschen niet zijn, het eerste wordt hun ge last, het tweede negeeren ze. De ge volgen blijven niet uit. In dit jaar heeft de brigade te Breda bijna 300 processenverbaal minder dan het vo rige jaar op dezen tijd. De verplaat sing der brigade brengt dit groote verschil niet te weeg. Overtredingen door de maréchaussée geconstateerd worden dan ook zeldzaam. De Breda- sche brigade verliest successievelijk haar beste krachten. Treurig, treurig, diep treurig. Centrum. Handhaving Tan Zoudagsrust. De Zutph. Ct. deelt mede, dat ver leden Zondag door de marechaussees aan onderscheiden personen, die te Zutphen op het land werkten, het ar beiden verboden werd. Dit betrof zoo wel boeren, die met paarden op den akker bezig waren, als arbeiders, die hun stukje grond bewerkten. Daarbij werd met proces-verbaal gedreigd, in geval het werken op Zondag zich herhaalde. Dit optreden der mare chaussee geschiedde, naar de Zutph. Ct. vernam, op last van de justitie, die dp hare beurt handelde naar aan leiding van een aanschrijving der re geering, waarin handhaving der Zon dagsrust gelast werd. De financieel© nood der groote gemeenten De onvermoeide strijder voor het voorzien in den geldnood der gemeen ten, de heer C. U. W. Raedt, heeft een brochure het licht doen zien waarin hij een „oplossing" geeft voor het vraagstuk van den „gemeentenood". Ze is in korte woorden deze: a. dat de uitkeering van het Rijk aan de ge meenten naar de wet van I897 en alle subsidiën voor Onderwijs en Armwe zen vervallen, maar daartegenover b en den gemeenten van Rijkswege wor den vergoed ten hoogste 9opCt. in de kosten van Onderwijs, Armwezen en Politie. Met dezen verstande, dat het bedrag sub b. niet dale beneden die sub a, maar als het hooger is het meerdere niet stijgen mag boven de helft van het totale bedrag, dat de ge meente aan directe belasting heft. De schrijver berekent dat deze „op lossing" welke aan allen nood een ein de maakt, aan het Rijk ten hoogste 10 millioen gulden kosten zal. Aan het slot van zijn betoog dringt de schrijver aan op spoed bij destaats- commissie voor de gemeentelijke finan ciën,, hoe langer men wacht hoe grooter de bezwaren worden." Kievitseieren. Men schrijft uit Friesland De kievit-eierenhandel in Friesland welke voor velen in de provincie in het voorjaar een bestaan oplevert is j.l. Vrijdag voor dit jaar geëin digd, dewijl, ingevolge art. 22 van de Jachtwet, na 5 Mei het verknopen, te koop uitstallen of vervoeren van die eieren verboden is. Het getal kieviten en dat der ge vonden eieren in de provincie, was dit jaar belangrijk grooter dan de vorige jaren, een gevolg van het. gunstige weder gedurende den broed tijd en den lageren waterstand. Het getal eieren, dat in het afge- loopen seizoen is gevonden, wordt geschat op 180.000 a 200.000. wat. te gen een gemiddelden prijs van 14 ct. per stuk, een bedrag maakt van 25 a 28 duizend gulden aan zuiver ar beidsloon, ongerekend nog het groot getal eieren van griet, tjirk, snip, kemphaan, enz., welke niet zoo be paald gezocht, doch in het voorbij gaan medegenomen worden. Niet meer dan een derde van den voorraad eieren bleef in Holland, de overige werden naar het buitenland verzonden en tjr markt gebracht, voornamelijk naar Engeland, Frank rijk en Belgiëook hadden, op be stelling, verzendingen plaats naar Weenen, St. Petersburg en Konstan- tinopel, zelfs naar Algiers .en Egvpte. De hoogste priis der kievitseieren was in het begin van het seizoen in het laatst van Maart n.l. 2 per stuk. In dien tijd zijn geen eieren naar het buitenland verzonden, om dat men daar dien hoogen prijs er niet voor over heeft. De laagste prijs was 11 cent, Donderdag j.l. Bloedvergiftiging. Uit Slikkerveer meldt men Het 10-jarig dochtertje van V. is a/lhier aan bloedvergiftiging overle den. Eerst werd het eene been dik, daarna het andere en na een paar dagen overleed het kind. Gemengd Nieuws. Een aanslag. Te Boedapest is- een aanslag ge pleegd op den ouden graaf Johan Ne- pomuk Zichy, een grijsaard van 80 jaar en hoofd van het geslacht der Zichy's. De oude man wandelde op het Margaretha-eiland toen plotseling een individu met een geladen revol ver op hem toetrad en zijn portefeuille opeischte. Toen de graaf weigerde, vuurde de aanrander, maar het schot ketste. De ellendeling sloeg daarop den grijsaard met den revolver voor het hoofd. Men vond hem later liggen badende in zijn bloed. Zijn toestand is hoogst zorgelijk. Het geval wekt te Boedapest groot opzien, zooals te begrijpen is. Gasontploffing. Maandagavond heeft te Deventer jr. een huis, waarvan alleen de boven woning bewoond was, door het zoe ken naar een lek een hevige gasont ploffing plaats gehad, die vrij ernstig verwoestingen heeft aangericht. Alle ruiten, zoowel bóven als beneden, zihi stukgeslagen, terwijl het plafond, waartu3schen het lek schijnt geweest te zijn, en de vloeren geheel vernield zijn, en verschillende huishoudelijke Zaak Dreyfus. Het nieuwe onderzoek in de zaak Dreyfus geeft weer aanleiding tot uit voerige beschouwingen en polemieken in de Fransche bladen. De „Éclair" gaf dezer dagen een verhaal, dat moest dienen om kolonel Henry schoon te wasschen. Maar in de Temps en in de Huma- nité wijzen Reinach en Jaurès er op, dat de onthullingen van de „Éclair" integendeel belastend zijn voor ko lonel Henry. De „Éclair" maakte een deel der brieven openbaar, door Hen ry gericht aan de in het Duitsche ge zantschap dienende werkvrouw Bas-, tian, bekend als „de gewone weg", daar zij jaren lang in dienst stond van het Fransche contra-spionagebu- reau en kolonel Henry alles bezorgde wat zij maar aan papieren op het gezantschap bijeen kon rapen. Voor de vaststelling der waarheid in de zaak Dreyfus is het van belang te we ten of het door Esterhazy geschreven, maar aan Dreyfus toegeschreven bor derel aan het bureau der contra-spio- nage is gegeven door vrouw Bastian of door een andere spion, d. w. z. of het 't eerst in handen van Henry kwam of dat deze het door zijn chef den kolonel Sandherr uit de tweede hand kreeg met de opdracht er een onderzoek naar in te stellen. Volgens Joseph Reinach zou het borderel door een ander spion zijn be zorgd bij kolonel Sandherr. Deze gaf het kolonel Henry ter onderzoek en deze herkende onmiddellijk het hand schrift van Esterhazy. Het onderzoek van Henry zou dus ongetwijfeld na korten tijd op niets zijn uitgeloopen, indien zich niet in zekere officiers kringen een officier had bevonden, die het vermoeden uitsprak, dat nie mand anders dan de Joodsche kapi tein Dreyfus de schrijver kon zijn. Dit nieuwe spoor werd nu door Ilenry om elke verdenking van Esterhazy en zich zelf af te leiden, gevolgd. Jaurès ondersteunt de meening van Reinach en hij is van oordeel, dat de nieuwe mededeelingen van de „Éclair" de rol van Henry nog meer verdacht doet schijnen, dan Reinach zelfs aan neemt. Faillissementen. Failliet verklaard H. Moonen, landbouwer, te Swier, gemeente Wijnandsrade. Rechter- comm. jhr. mr. C. M. R. Testa. Cu rator mr. M. L. G. Schous. A. Admiraal en L. Admiraal, scheeps bouwmeesters te Hasselt, en aldaar te zamen handelende onder den naam Gebroeders Admiraal. Rechter-comm. mr. W. H. Roijer. Curator mr. P. A. van der Biesen. J. A. Riemens, schilder en winke lier, te Vlissingen. Rechter-comm. mr. B. W. F. Kronenberg. Curator mr. P. Dieleman. Geëindigdde faillissementen L. Bleijeiiberg te NieuwerbrugT. Meij- rink te AmsterdamH. J. Kroezen te Assen\Y. Friso te LeeuwardenB. J. v. d. Meide te Middelharnis Naaml. vennootschap in liquidatie Minerva" te Amsterdam, alle wegens het verbindend worden der eenige uit- deelingslijst. Uit Zuid-Af'rika Yr^j gei aten. In April zijn er in Transvaal weer drie Boeren ontslagen uit de gevange nis, waarin zij zaten wegens oor logsdaden. De Volksstem geeft eenige bizonderheden over deze drie Louis Slabbert werd, na den vrede, te Heidelberg door een Engelschen krijgsraad tot levenslange dwangar beid veroordeeld op beschuldiging me deplichtig geweest te zijn aan den moord op kapitein Meirs, waarvoor veldkornet J. van As doodgeschoten is. Zijn vonnis werd later tot drie jaar harden arbeid veranderd. T. du Toit stond voor den krijgs raad in Pretoria terecht in October na den vrede, eveneens op beschuldi ging medeplichtig te zijn geweest aan Meirs' dood, en werd ook veroordeeld tot levenslange tronkstraf met har den arbeid, hetwelk later veranderd werd in vijf jaar. W. A. van Deventer, beschuldigd van de mishandeling van een gewon de, stond te Krugersdorp terecht in Nov. 1901 en werd veroordeeld tot tien jaar harden arbeid, welk vonnis la ter in vijf jaar veranderd werd. Nu zit er nog een Transvaler, Bo- denstein; er is echter ook voor hem kans op gratie. Sport en Wedstrijden. Kennemer Sportclub. Ingeschreven paarden en gewichten voor de meeting te Bergen op Zon dag 15 Mei 1904. Beunen. I. (1£ uur). Prijs van Wimme- n u m. Wedren op de vlakke baan voor inlandsche paarden van 3 jaar en ouder. Handicap. Afstand 1800 M. Ie prijs ƒ400.—, 2e prijs 75.—, 3e prijs 25.—. Billiton, 57 K.G., eig. A. van Hobo ken van Hoedekenskerke. Valerie, 57 K.G., eig. S. A. F. Ba ron Creutz. Ivempred, 53 K.G., eig. W. Jochems. II. (21 uur.) Prijs van Schoor 1. Verkoopswedren op de vlakke baan voor paarden van 3 jaar en ouder, uitsluitend en bona fide toebehooren- de aan Nederlanders, die te koop zijn gesteld voor 2000. Afstand 2100 M. Ie prijs ƒ600.—, 2e prijs ƒ100.—, 3( prijs 50. Valentine (ƒ1500), eig. S. A. F. Ba ron Creutz. Limpsfield Lassie 500), eig. S. A. F. Baron Creutz. Flower (ƒ500), eig. W. Jochems. Wisp (ƒ1000), eig. W .Jochems. Sublime Porte (/»800), eig. H. F. Bultman Hzn. Ladamos (ƒ800), eig. H. F. Bult man Hzn. Draveryön. I. (2 u.). Harddraver ij, (Sweep stakes) voor Nederlandsche hengsten en merriën, geboren in 1900. Afstand 1600 Meter. Ie prijs ƒ250 plus 2/3, 2e prijs 75 plus 1/3 der inleggelden, 3e prijs ƒ25. Held, eig. A. H. van Wickevoort Crommelin. Marie P, eig. Joh. de Mol. Apollo, eig. A. de Ridder. Chilo Medium eig. A. A. v. d. Berg. Albertine, eig. P. Schönrock. II. (3 uur). D u i n-pr ij s. Handicap, Harddraverij voor alle paarden van 3 jaar en ouder. Prijs ƒ350, waarvan 250 voor den eerste, ƒ75 voor den tweede en 25 voor den derde. Elsje, 1600 M„ eig. J. Roodenburg. Mascotta, 1600 M., eig. A. A. v. d. Berg. Marquette, 1600 M„ eig. J. C. Har- meijer. Marie IV, 1625 M., eig. H. K. Glas Jzn. Cora II, 1625 M„ eig. Stal Avanti. Ussanna, 1650 M„ eig. A A. v. d. Berg. Miss Maggie, 1650 M„ eig. Tj. Wit- teveen. Chilouez, 1650 M„ eig. A. A. v. d. Berg. Tabori, 1650 M. eig. J. Spaans. Prinses Charlotte, 1700 M„ eig. S. Witteveen. Pipo, 1700 M„ eig. H. Schaap. Miss O'Brien, 1700 M„ eig. Tj. Wit teveen. Caid, 1725 M„ eig. Stal Minerva. Ideaal, 1?25 M„ eig. X.-A Geersen. Julia Bel, 1750 M., eig. Joh. de MoL Redburr, 1775 M„ eig. B. J. van Al kemade. Belle Bay, 1800 M„ eig. W. A. Ock- horst. Abdul Ameer, 1800 M„ eig. J. W. Schuijl. 1825 M„ eig H. K. 1825 M„ eig. W. A Waschfrau, Glas Jzn. Troubadour, Ockhorst III. (3J uur). Alcmari a-g r ij s. Record-Harddraverij voor Nederland sche paarden. Prijs 425, waarvan ƒ300 voor den eerste, ƒ100 voor den tweede en ƒ25 voor den derder de Luitenant, 2600 M„ eig. J. Koster. Ducaat, 2600 M„ eig. A. R. v. d. Hilt Don Quichotte, 2575 M„ eig. Joh. de Mol. Dops, 2575 M„ eig. Stal Avanti. Cyclone, 2550 M„ eig. A. A. v. d. Berg. Continent, 2525 M„ eig. H. Schaap. Caid, 2525 M„ eig. Stal Minerva. Prinses Charlotte, 2500 M„ eig. S. Witteveen. Ussanna, 2500 M„ eig. A. A. v. d. Berg. IV. (4 uur) K r a nenb u r g-p r ij s. Heat-Harddraverij, Handicap (2 maal winnen). Prijs ƒ350, waarvan ƒ300 voor den eerste en ƒ50 voor den tweede aanko mende in de beslissende heat. Nettie Bruen 1600 M., eig. Joh. v. d. Bergh. Redburr, 1625 M„ eig. B. J. v. Al- kemade. Ward, 1625 M„ eig. J. W. SchuijL Abdul Ameer, 1650 M„ eig. J. W. Schuijl. Troubadour, 1675 M., eig. W. A Ockhorst. Robert See Steele, 1675 M„ eig. Joh. de Mol. V. (41 uur). Mei-prijs. Handicap. Harddraverij voor alle paarden van 3 jaar en ouder, met geen minder re cord dan 1.45. Prijs ƒ550, vtiarvan ƒ400 voor den eerste, ƒ100 voor den tweede en ƒ50 voor den derde. Isabella, 3200 M., eig. A. A. v. d. Berg. Anton, 3200 M„ eig. Stal Amicitia. Uckfield, 3225 M„ eig. S. Witteveen. Cyclone, 3225 M„ eig. A. A. v. d. Berg. Nettie Bruen, 3225 M„ eig. Joh. v. dL Bergh. Redstar, 3250 M., eig. K. den Har- tigh. Achilles, 3250 M„ eig. Tj. Witteveen. de Luitenant, 3250 M., eig. J. Koster. Don Quichotte, 3275 M„ eig. Joh. de Mol. Ulpia, 3275 M„ eig. H. K. Glas Jzn. Ward, 3275 M., eig. J. W. Schuijl. Belle Bay, 3325 M., eig. W. A. Ock horst. Nerva, 3325 M„ eig. W. Jochems. Robert See Steele, 3350 M„ eig. Joh. de Mol. Anselor, 3375 M., eig. Joh. v. d. Bergh. op Donderdag 12 Mei 1904. Groote Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. van Paassen. Nieuwe Kerk. Voorm. 10 ure Ds. Barbas. Jans-Kerk. Voorm. 10 ure Ds. van Leeuwen. pred. te Bloemendaal. Bakenesser Kerk. (Voor de Kinderen). Voorm. 10 ure Ds. Montijn. Eglise Wallonne. 101 heures, Mr. Martin Dupont. Gereformeerde Kerk. (Ged. Oude Gracht). Voorm. 10 ure Ds. Mulder. E b e n-H aëzer Kerk. (Klein Heiligland). Voorm. 10 ure Ds. Tibben. Chr. Geref. Gemeente. (Zuiderstraat). 's Avonds 5 ure Ds. M. den Boer, pred. te Zaandam. Bevestiging van nieuwe leden. Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure Ds. van Bakel. Kerk der Ver. Doopsgezinden Voorm. 10 ure Ds. de Vries. Baptiste Gemeente. Lokaal Schagchelstraat 6. Voorm. 10 ure, Openbare Samenk. Kerk der Broedergemeente. Voorm. 10 ure Ds. P. van Wijk Jr. Herst. Ev. Luth. pred. te A'dam. Evangelisati e-G e b 0 u w. Brouwersvaart 112. Voorm. 10 ure H. J. Bosch, 's Avonds 61 uur J. M. Straub, Ouderling der Vrije Evang. Gem. te Goes (Zeeland). BENNEBROEK. Voorm. 10 ure Ds. Gerth van Wijk. BLOEMENDAAL. Voorm. 10 ure Ds. Knottenbelt. pred. te Haarlem. CASTRICUM. Voorm. ure, Ds. van Poelgeest HEEMSTEDE. Voorm. 10 ure Ds. Jonker, HILLEGOM. Voorm. 91 ure, Ds. Meerburg. HOUTRIJK EN POLANEN. Voorm. 10 ure, Ds. Heeringa. SANTPOORT. Voorm. 10 ure Ds. Kutsoh Lojengtu SPAARNDAM. Voorm. 10 ure Ds. Baljon. VELSEN. Voorm. 10 ure Ds. Veen. pred. te Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 5