De „Theo-Fakkel Swift's Rijwielen j, j. göppinser, Odol-Flacon glhoutssam? nieuws Uracil Ne. 11 JAT raanberg werd bij een begin-brand te Bloem endaal met het grootste succes aangewend. ^NBREEMEN&Ca; TmU.KfhOIO Zijlstraat 19, Haarlem. versche Grasboter TALEN A. E. BEEKMAN. Nederlandsche Credietbank. Architect, Kinderhuissingei No. 54 Braiidverzekeriüg- Maatschappij. Kruisstraat 9. Volmaakte Gezondheid is de Bron van alle Vreugde zijn soliede en hoogst elegant Prijs van af f 120, JUNCKER Co., Ontvangen H. C. TOHBERGH Co., THE BERLITZ SCHOOL. Opleiding roor Examens. Vertalingen. Literatuur. Fabrikant D. NEELMEIJER, Apeldoorn. Agent voor Bloemendaal en Overveen onderwijs en het beteugelen van het geen de openbare zedelijkheid in ge vaar bracht. Tot bereiking van dat doel hebben thans de Departementen verlaten lo. wetsontwerpen tot wijziging van het Hooger, Middelbaar en Lager Onder wijs 2o. de pensioenregeling voor de onderwijzers 3o. de bevordering van het technisch onderwijs; 4o. de drank wet 5o. de loterij wetten 60. de her ziening van het strafwetboek inzake bordeelen, neo-malthusianisme enz. en 7o. de Zondagswet, En daarnaast staan ter bevordering van de materieele zijde van het socia le vraagstuk lo. de Arbeidswet2o. het Arbeidscontract3o. de Ziektever zekering 4o. de Pensioenverzekering 5o. herziening van de Ongevallenverze kering en 60. Visscherij-ongevallen- verzekeringterwijl de Landbouwver- zekering en de Armenwet in bewer king zijn. Dat men nu zegtdit is te veel te gelijk overhoop gehaald, begrijpen we. Maar dat men zegt: dit is niet ge noeg Of, zooals anderen zelfs zeg gen dit is nietsdaar staan we voor. Wij althans zouden wel eens willen weten, wat meji dan nog meer zou willen. En zegt menonze klacht is heel anders. Ze is, dat dit alles nog niet in het Staatsblad staat, dan stellen) we twee vragen. De eerste isOf het Kabinet dan kon of mocht afwijken] van den weg, die voor het totstand-1 brengen van groote wetsontwerpen is voorgeschreven, en of die weg niet al toos tragelijk is voortgekropen? Neem, welk groot wetsontwerp ge wilt. En de tweede vraag is, of men so-| ciale wetsontwerpen van materieelen, aard dan anders kan laten bewerken dan door de afdeeling Arbeid, en of, deze afdeeling deze drie jaren niet, overstelpt was met arbeid voor de uit-: voering van ingevoerde wetten ja, of het, dit in aanmerking genomen, niet eer hooge waardeering verdient, dat men in zoo kort tijdsbestek zoo veel; aandorst en bleek aan te kunnen. 1 Incasso van wissels en cheque's, aan- en verkoop van vreemde wis sels, coupons, vreemd geld, effec ten, voorschot onder verband van persoonlijke of zakelijke zeker heid, sluit prolongaties, hypothe ken en assurantiën. DE DIRECTIE. Faillissementen. DE HAARLEMSCHE OPGERICHT m 1846. Kantoor te Haarlem; verzekert tegen vaste en billijke premiên alle Onroerende en Roe rende Goederen binnen het Ko- ainkrflk der Nederlanden tegen schade, ontstaan door brand, door het inslaan van den bliksem en bet ontploffen van gas. ook al heeft dit inslaan of dit ontploffen geen brand tengevolge gehad. NIEUWE KRACHT, NIEUWE ENERGIE voor alle MANNEN. Dr. Sanden heeft gezegd: „Wanneer ik ooit een man ontmoet met een gullen 1» van vroolükheid en zelfvertrouwen, dan blijkt dat steeds een man te zfjn, vol van 4 voortvarendheid en energie, die het kenmerk zijn der jengd, een man die steeds gera is iederen tegenspoed in het leven het hoofd te bieden Maar er bestaan millioenen millioenen mannen die gebukt gaan onder een vroegtijdigen ouderdom. Tengevolge van jeugdi afdwalingen of van buitensporigheden op rijper leeftijd, verliest het organisme zijn weerstani vermogen, en weldra vertoonen zich eene menigte verschijnselen die allen op verzwakking wijw als; OnmachtZenuwachtigheid, LoozingenLendenpijn, Aderbreuk enz. Gedurende 35 jaren yi geneeskundige praktijk heb ik mij speciaal op de genezing dier kwalen toegelegd. De reden vi dezen voorkeur is eenvoudig gelegen in het feit, dat deze aandoeningen, gemakkelijker dan eeni andere zoogenaamde chronische aandoening, zijn te bestrijden door eene natuursgeneeswijze. 1 wel omdat in dergelijke gevallen zelden eene wezenlijke organische ziekte bestaat, maar veelt eene algemeene verzwakking, en wanneer slechts het middel gevonden is om aan het organist de verloren kracht weertegeven, dan kan men op den duur op eene geheele genezing rekent Ofschoon er niet minder dan 200 verschillende erkende geneeswijzen bestaan tegen de verzwa king bij den man, heb ik steeds bevonden dat de electriciteit, mits doelmatig toegepast, b zekerste en het snelste werkt, en buitendien van alle methoden het minste gevaar oplevert. Ni mand kan beweren ooit eenig nadeel te hebben ondervonden van de verstandige toepassing d electriciteit. Gedurende de eerste jaren van mijne praktijk reeds kwam ik tot het inzicht, de destijds gebruikte batterijen niet doelmatig waren voor de zelfbehandeling bij sexueele doeningen, en dadelijk heb ik er mij op toegelegd een toestel te construeeren, dat op het lichai zelf kon gedragen worden. Mijn pogen werd niet gunstigen uitslag bekroond, en sinds di tijd heb ik geen ander geneesmiddel meer toegepast dan de electriciteit. In het model 1904 van Electrische Ceintuur „Herculex" van Or. SANDEN bied ik mijnen patiënten een toestel aan dat zijns gelijke niet heeft. Dit is het beste wat vermag te leveren na eene levenslange studie op het gebied der Electrotherapie. Het toes wordt om het middel geplaatst voor men zich ter ruste begeeft, en zoo den geheelen nacht j dragen zonder eenigen binder. Op deze wijze wordt een krachtige stroom van nieuw leven, nieu energie aan verzwakte organen toegevoerd, die onafgebroken en zeker voortwerkt aan de herat ling en geen enkel gevaar oplevert. Ziehier de voornaamste verbeteringen die ik inden laatstent heb aangebracht aan Dr. SANDEN's Electrische Ceintuurs, te weten; Dr. SANDEJ Stroomregelaar, Dr. SANDEN's antiseptische sch ij f bedekkingen, Dr. SA DEN's speciale Isolator. Aan allen die behoefte hebben aan nieuwe levenskracht, ze den wij op aanvraag, gratis en franco, onze beschrijvende Brochure in gesloten couvert, of, indi zij ons een bezoek willen brengen, zullen zij de gelegenheid hebben den stroom onzer Ceintuur te beproeven en onzen specialen arts te raadplege Alle consultatie en inlichtingen, zoowel mondeling als schriftelijk, geheel kosteloosde symptomatische vragenlijst wordt gratis toegezonden. Wij zitten ontelbare attesten, die wij ter beschikking houden van allen die zich wenschen te overtuigen van de juistheid onzer beweringen. Beleefd verzoek bij bet aanvragen der Brochure: „De Gezondheid teruggevonden in de Natuur", den titel van dit blad te willen vermeld Adres «oor alle brieven en bezoeken Dr. A. M, SANDEN ELECTRIC BELT Co., Damstraat 3, ie Etage, Amsterdam. Geopeud alle werkdagen, van 9 tot 6 uur en 'a avonds van 8 tot 10 nar. 'g Zondags van 9 tot 12 nor. Door de Rechtbank te Amsterdam zijn failliet verklaard H. Uiterwijk Jr., van beroep aanne mer. wonende te Amsterdam, Da Cos- j takade 89. Rechter-commissaris mr. R. L. Scholten, curator mr. J. A. van Hamel, Nicolaas Witsenkade 48. W. A. Morel, wonende te Amster dam, Tilanusstraat no. 66. Rechter commissaris mr. R. L. Scholten, cura tor mr. W. M. G. Jolles, Prinsen gracht 695. Hendricus Jacobus Jansen, van be roep koopman in galanteriën en huis houdelijke artikelen, wonende te Am sterdam, Egelantiersgracht 134. Rech ter-commissaris mr. R. L. Scholten, curator mr. H. W. M. van Heiten, Heerengracht 125. Salomon Beem, van beroep koekbak ker, wonende te Amsterdam, Batavier straat 82. Rechter-commissaris mr. R. L. Scholten, curator mr. R. Kranen burg, Keizersgracht 698. Failliet verklaard L. J. Kousbroek, van beroep wijn handelaar te Amsterdam, (kantoor houdende Keizersgracht no. 164). Rechter-commissaris mr. P. J. Bijle- veld, curator mr. R. H. Erdmann. J. A. C. Nuy, fabrikant van automo bielen, te Rotterdam. Rechter-comm. mr. R. B. Ledeboer, curator mr. C. A. van Renterghem. W. Kuit. voorheen kruidenier, thans bediende, te Alkmaar. Rechter-comm. mr. W. A. van Woudenberg Hamstra, curator mr. Dorbeck. J. Engeringh, timmerman te Oudorp. Rechter-commissaris mr. E. L. Umb- grove, curator mr. H. P. M. Kraak man, te Alkmaar. J. M. Teijen, smid te Oude-Tonge. Rechter-comm. mr. L. E. Visser, cu rator mr. A. Mijs, te Middelharnis. M. C. Boszhard, zonder beroep te Amsterdam. Rechter-commissaris mr. P. J. Bijleveld, curator mr. S. de Vries. L. Remkes, bierhuishouder te Rot terdam. Rechter-commissaris mr. P. IJssel de Schepper, curator mr. W. A. van Traa. G. van den Brande, wed. D. den Dikkenboer, vroeger koopvrouw, thans zonder beroep te Rotterdam. Rechter commissaris mr. L. E. Visser, curator mr. D. P. Kieboom. Geëindigdde faillissementen van G. P. Pieterson te Tiel; P. J. Bomers te UtrechtJ. N. Hagers te Drimme- lenF. F. von Pöppinghausen te Rot terdam alle wegens het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst. Opgeheven het faillissement A. Maarsen te Rotterdam. Agent voor Haarlem en Omstreken: C»êJI® Tandpoeders en Pasta's, Hond- Waters, Tandenscbniers etc. jltfO zOrut; rsproetei EAU-DE-COLOGNE!! '«•aalt Vraagt mijn onverbeterlijk Haarwater PITYRODOL. voorkomt Haaruitval, Schilfer es bevordert den groei. de a 11 e r f ij n s te DELFTSCHE en LEIDSCHE Machinale Vleeschsnijderij. Nieuwste constructie, T. A. DONNÉE, Kleine Houtstraat 62. Jansstraat 19, Haarlem. Koopen en verkoopen Effecten, Coupons en Wissels. Sluiten Hypotheken en Assuran tiën. Plaatsen voor rekening van hunne lastgevers gelden op Prolongatie, en nemen gelden deposito op korten en langen termijn, onder hunne verantwoordelijkheid. Belasten zich met de Bewaring ran Onderpanden ran Prolongation, en in het algemean met open en gesloten bijwaarneming. Verhuren de in hunne Safe-In richting aangebrachte Loketten aan bij hen bekende of geïntro duceerde personen. Tarieven en Voorwaarden zijn te hunnen kantore verkrijgbaar. Opgericht HEW YORK 1878 PARIJS 1900 2gond. enüzllv.med. Lange Veerateaat 32. DUITSCH, ENGELSCH, FRANSCH, ITALIAANSCH, SPAANSCH, RUS SISCH, HOLLANDSCH, en*, eni. door leeraren, nik de desbetreffende landen, die eene inivere uitspraak, vrij ran dialect, bevitten. Wij maken bekend, dat vertaUngen in alle talen, ook in het Russisch, zoo zorgvuldig mogelijk uit gevoerd worden en vestigen er vooral de aandacht op, dat wq stukken in alle beschaafde talen zelf opstellen, zooals: Circulaires, Prospectussen,Adres kaarten, Koopmansbrieven, enz. niet hersteld werd en wanneer zij het 'teerst ontdekt heeft. En gij, mijn waarde, moet morgen naar den graaf gaan, om den dievenhaak terug te eischen. Heinrich keek hem verrast aan. Dat kan ik niet, antwoordde hij: mijnheer Von Varnow heeft hem ge kocht en betaald. Dan geeft ge hem t geld terug Maar onder welk voorwendsel. De wet verbiedt u liet maken en verkoopen van zulk dievengereed- schap. Gij hebt dat niet geweten, maar nu heeft uw vader u er op merkzaam op gemaakt en verlangd, dat gij den looper zoudt terug vra gen. Daar kan Von Varnow niets vreemds in vindenhij moet u den haak terug geven en wij zullen af wachten, hij het doen zal. En als hij weigert? vroeg Hem- rich- Dan hoort gij, waarop zijn wei gering steunt. Dreig hem niet. Ik wensch zelfs, dat het instrument in zijne handen blijft; ik wensch alleen maar, dat gij het gaat terugeischen, opdat wij later zoo mogelijk een be wijs tegen hem hebben. Denkt u dan werkelijk, dat hij het zal gebruiken om de inbraak, jiog eens te beproeven vroeg eber. Als hij de misdadiger is, voor wien wij hem houden, dan ligt dit vermoeden voor de hand, antwoordde Jahn. en haalde zijn schouders op. Maar wij hebben nog geen overtui gend bewijs voor de juistheid van on zen argwaan. Wij moeten gadeslaan en geduld oefenen, totdat er een be wijs in onze handen is. En als wij dat bewijs hebben, dan klaag ik hem ook aan van de misdaad in Californië zei Heinrich. Het zou vreeselijk zijn als hij zelf had gestolen en gemoord en een ander er var hebben beschuldigd, aut woordde Weber. Als men hem dat kon bewdjzen... Dat bewijs zal moeielijk te leve ren zijn, viel Jahn hem in de rede. Het stofgoud en de banknoten, die den Engelschman werden ontroofd, zijn later iij. wissels omgezet en deze ziet niemand het aan, door welk mid del zij zijn verkregen. Maar de overeenstemming der voetsporen Is geen overtuigend bewijs, mijn heer Waldmann. Geen rechter zou hem daarop veroordeelenDus, mijne heeren, vergeet niets van het geen ik u gezegd heb en tracht uwe taak met behendigheid te volvoeren. Als ik u op straat ontmoet, danken nen wij elkander niet en als gij mij wilt bezoeken, dan moet ge 's avonds komen, maar nog beter is het, dat gij mij alles schriftelijk mededeelt en mij die berichten per post zendt. Tk geloof wel niet, dat Von Varnow ons in de gaten 1 leeft, maar wij moe ten ook de mogelijkheid van 't toeval in aanmerking nemen. Schrijf mij dus en ik zal u op dezelfde wijze ant woorden, wanneer en waar wij per soonlijk kunnen samenkomen. ZEVENTIENDE HOOFDSTUK. Als uw broeder zoo oplettend en beminnenswaardig was als graaf Von Varnow, dan zou hij mij als gast steeds welkom zijnverklaarde me vrouw Von Thalstein aan haar man, met wien zij reeds geruimen tijd zat te praten, terwijl de meisjes zacht met elkaar fluisterden. Alle menschen kunnen niet even aardig zijn, antwoordde hij ontstemd; men moet ze nemen, zooals ze zijn. Walter moge in zijn omgangsvormen nu juist niet heel fijn zijn, maar hoofd en hart zitten bij hem op de rechte plaats en dat is de hoofdzaak. Komt mijnheer Von Varnow ons van daag weer bezoeken Waarschijnlijk gisteren is hij er niet geweest en daaruit leid ik af. dat hij vandaag zal komen. Frits was gisteren weer op Ho- henstein, zei Helenade Von Var- now's hebben hem de complimenten aan ons meêgegeven. De president wreef in gedachten de gladde kin en knikte bevredigend, maar hij vond geen tijd om deze tevredenheid onder woorden te bren gen, want juist trad de bediende met een kaartje binnen, dat hij zijnen heer overhandigde. Graaf Frans von Varnow, las de oude heer halfluidlaat hem binnen komen. Mijnheer de graaf gaf den wensch te kennen, mijnheer de presi dent alleen te mogen spreken, ant woordde de bediendehij wacht in het blauwe salon. De president trok zijne wenkbrau wen hoog opvragend zag hij zijne echtgenoote aan. Een gesprek onder vier oogen met den ouden graaf, zei hijwat mag dat beteekenen Dat zult ge wel dadelijk te weten komen, antwoordde zijik kan u er geen opheldering van geven. De oude heer schudde het grijze hoofd en wierp een snellen, onder zoekenden blik in den spiegel. Hij verliet de kamer en wilde juist dc deur sluiten, toen hij nog de woorden van Irma vernam, die zeide ..Dit bezoek geldt alleen jou, Helena!"Nu. het kon niet dan aangenaam zijn, als dit vermoeden zich bevestigdehij wenschte immers deze verbintenis, maar toch lag er een zware last op zijn hart. toen hij tegenover den graaf zat en zijn aanspraak afwachtte. Ik geloof, dat het onnoodig is aan ons onderhoud een lange inlei ding te doen voorafgaan, 'sprak de graaf, en speelde met deftige onver schilligheid met zijn lorgnet. Ik kom dadelijk tot het kernpunt on verzoek u mij evenzoo open en geheel zon der omwegen te antwoorden. U kent mijnen zoonhij heeft de eer in uwe familie te zijn geïntroduceerdmis schien verrast het u dus niet, als ik u in zijnen naam en door hem ge zonden om de hand van mejuffrouw uwe dochter Helena verzoek. De president kon zijn blijde vol doening niet geheel en al verber gen, hoeveel moeite hij ook deed een bedaard, ernstig gelaat te bewaren. Dit hoogst vereerend voorstel ver rast mij nochtans zeer. antwoordde hij, en ik mag wel aannemen, dat ook mijne familie daarop niet is voorbe reid. U wenscht een antwoord zon der omwegen... ik geef u dit gaarne en, geloof mij, het komt uit een goed hart. Met oprechte vreugde geef ik, ook in naam van mijne echtgenoote. onze toestemming. Ik laat het aan mijnheer uw zoon over. om het ant woord van mijne dochter persoonlijk te komen halen. Ik dank u, sprak de graaf, die nu met een zweem van verlegenheid de elegante inrichting van het salon in oogenschouw nam. August zal over het antwoord, dat ik hem breng, verrukt zijn. Sta mij nu nog toe. eenige woorden over den geldelïjken kant van deze aangelegenheid te zeg gen. U weet immers, dat ook deze moet geregeld worden en ik twijfel er niet aan, of wij zullen het omtrent dit punt spoedig eens zijn. Mijn zoo wilde weliswaar niets daarvan wet» hij meende dat dit later wel kon vonden worden, zooals hij trouwe in alle financieele vragen er mf luchtig overheen loopt. Natuurlijk hij in elk geval de toekomst zijl echtgenoote verzekeren. U gelif nu te bepalen, op welke wijze moet geschieden. Het voorhoofd van den presidi was voor één oogenblik bewolkt, mi reeds in 't volgend moment omj weer een vriendelijk lachje zijne pen, Dat laat ik geheel aan uw zoon over, antwoordde hijhij daarvoor wel den geschiksten v weten te vinden. Ik behoef zeker niet te zeggen, dat ik mijn doch een schitterend uitzet meegeef. Een gift in contant geld of eff ten Of geeft u er de voorkeur 8 een landgoed te koopen, dat dan het huwelijkscontract aan de vro kan vermaakt worden Ik kan op 't oogenblik nog nil naders daarvan zeggen, antwoord do president ontwijkend u begri wel. mijnheer de graaf, dat ik "ee na rijp overleg met mijne vrouw staat zal zijn de hoe-grootheid liet uitzet en zijn vorm te bepak (Wordt vervolgd!.

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 6